>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami Biegi narciarskie 2023/2024 - temat zbiorczy

maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Sundling - Svahn [1] 1.55 etoto
Jonnna wygląda, że złapała drugi oddech i jest mocniejsza niż w pierwszej części sezonu. Nie startowała w Goms przed wyjazdem na amerykańską część PŚ i okazało się to dobrym posunięciem, bowiem zaliczyła znakomite występy w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj także razem ze Svahn nie pozostawiły złudzeń rywalkom. Wydaje się jednak, że to właśnie Sundling jest w tej chwili w nieco lepszej dyspozycji jeśli chodzi o dystanse, więc dzisiaj typ w jej kierunku.

Nyenget - Valnes [1] 1.55 etoto
Tutaj przeciwko Valnesowi, który w drugiej części sezonu sporo się męczy i nie przychodzi mu rywalizować z taką łatwością, jak we wcześniejszej fazie sezonu. A, że Nyenget klasykiem biegać potrafi, to dzisiaj na dystansie 20km jego szanse moim zdaniem są większe, niż kolegi z reprezentacji.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1917
A 51K

a.kondrat

Użytkownik
20km klasyk 9.00
Niskanen wygrana @2.3 3/10 efortuna ⛔

Mam wrażenie że ten bieg gospodarze ustawili mocno pod Niskanen, dla której jest to koronny dystans. Wczoraj sprinty wieczorem gdzie nie startowała, dziś długi bieg rano. Forma u finek jest co pokazały w sprincie więc ten kurs biorę z pocałowaniem ręki.
 
Ostatnia edycja:
Roxen 898

Roxen

Użytkownik
Nie mogę zrozumieć jak taka 33-letnia Parmakoski która najlepsze lata ma juz za sobą, nagle wygrywa z czasem lepszym od niektórych biegaczy np. Włoch Elia Barp czas gorszy do niej o 57,5s. a Niemiec Janosch Brugger 23,5s. :ROFLMAO:
 
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Nie mogę zrozumieć jak taka 33-letnia Parmakoski która najlepsze lata ma juz za sobą, nagle wygrywa z czasem lepszym od niektórych biegaczy np. Włoch Elia Barp czas gorszy do niej o 57,5s. a Niemiec Janosch Brugger 23,5s. :ROFLMAO:
Wiele jest składowych. Nie wiem jak wyglądał bieg mężczyzn, bowiem byłem już w pracy. Ale kobiety biegły rano i już warunki na trasie były ciężkie. Panowie startowali 3 godziny później. Wystarczy nieco większa temperatura, gdzie zrobi się bardziej miękko, w takich warunkach sztuką jest trafić ze smarowaniem, a do tego jeszcze dochodzi dyspozycja dnia i poziom zaangażowania. A wiek? 33 lata, to nie tak dużo. Chciałbym tyle mieć. A mam w tym roku 10 lat więcej od Kristy, a mimo tego wsiadam na rower i w ciągu doby potrafię zrobić 500-600km, a jestem amatorem. Sportowcy zawodowi wydolność mają na mega poziomie.
 
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Skistad [top2] 1.80 fortuna
Bezapelacyjne zwycięstwo 😀

Trzeci dzień dość intensywnego weekendu w fińskim Lahti. Wszystko wskazuje, że zwycięstwo w dzisiejszym sprincie powinno rozegrać się między Svahn, Sundling i Skistad. Pozostałe zawodniczki wydają się być za słabe na tą trójkę. W związku z tym pobieram typ na top 2 Norweżki, która w przeciwieństwie do Szwedek wczoraj odpoczywała. Warunki w Lahti nie są łatwe i wczorajsze 20km może odbić się nieco na dyspozycji Szwedek. Sundling dała z siebie wczoraj wszystko, bowiem długo walczyła o podium, by ostatecznie zakończyć bieg na czwartej pozycji. Liczę, że Norweżka wykorzysta dziś fakt, że będzie na większej świeżości i utrze nosa Szwedkom.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1838
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Slind A. O. - Andersson E. [1] 1.75 sts
Idę w stronę mega doświadczonej Norweżki na tak długich dystansach. Dzisiaj 50km klasykiem, więc doświadczenie i umiejętne rozłożenie sił będzie bardzo ważne. Slind prezentuje się bardzo dobrze w ostatnich dniach, czego nie można powiedzieć o Szwedce. Andersson, która przyzwyczaiła nas do zwycięstw, czy walki o podium zawiodła kompletnie w Lahti. W amerykańskiej części PŚ także nie ustrzegła się słabszego występu, co pokazuje, że dyspozycja nie jest najlepsza. Dzisiaj przy tak długim dystansie może mieć problem, dlatego stawiam w tej parze na Slind.

Svahn - Matintalo [2] 2.00 etoto
Szwedka ostatnio jakby złapała małą zadyszkę, w Lahti słabszy występ na 20km i kolejnego dnia zapłaciła za to także w sprincie. Finka z kolei ostatnie dni może zaliczyć do udanych. Bardzo ładnie pobiegła na 20km będąc tuż za podium. Kto wie, jakby się ten bieg skończył, gdyby był rozrywany na 30km, bowiem na ostatnich kilometrach zaczynała odrabiać do całej czołówki. Pokazuje to, że były siły, więc i dziś na 50km powinno być przyzwoicie. Szanse na to, że będzie wyżej od Szwedki oceniam na większe, niż wskazuje to kurs.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +610
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Nyenget [top6] 1.42 sts
Specjalista od klasyka, który dziś powinien bić się o zwycięstwo. Wszystko zależy od strategii jaką przyjmie, ale myślę, że będzie próbował atakować, bo na finiszu wiadomo, że może mieć problem z Klaebo, czy Golbergiem. Jest kilku zawodników dziś do zwycięstwa, więc chcąc coś ugrać, Nyenget będzie musiał atakować, gdzieś w okolicach 35-40km. Forma u Norwega jest, więc w szóstce powinien się spokojnie uplasować.

Poromaa - Valnes [1] 1.67 sts
Typ przeciwko Valnesowi, podobnie jak w ubiegłym tygodniu. Nie widzę go na 50km. Chłop nie ma świeżości w końcówce sezonu. Myślę, że jak tylko zaczną się ataki, to zostanie z tyłu. Poromaa specjalista od długich dystansów powinien go spokojnie objechać dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1542
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Skistad [V] 1.55 sts
Liczyłem na nieco wyższy kurs, ale nie widzę dziś rywalek dla Norweżki. Nie startuje Sundling, z kolei Svahn w sobotę biegła 50km, co z pewnością pozostawiło ślad w organiźmie. Na swojej ziemi Skistad powinna to wygrać, podobnie jak w ubiegłym sezonie.

Gimmler - Lundgren [1] 1.50 sts
Niemka ma lepszą końcówkę sezonu niż to co prezentowała przez jego większą część. W ubiegłym sezonie była tu wysoko i liczę, że dziś także zanotuje przyzwoity występ. Szwedka jest po sobotnim biegu na 50km, więc tutaj podobnie jak w parze wyżej może się to na niej dziś odbić.

Northug - Vuorinen [1] 1.55 sts
Obaj panowie notują dobre występy w sprintach. Fin był nawet w finale w Canmore, jednak dziś więcej szans daję Northugowi, który ma lepsze umiejętności sprinterskiez a na swojej ziemi powinien to potwierdzić.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +468
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Na dzisiaj tylko gra w kierunku Sundling. Pary z oferty na sprint mężczyzn jakoś mi nie podchodzą.

Sundling [top3] 1.50 fortuna
Sundling - Ribom [1] 1.35 etoto

Sundling odpoczywała po sobotnim występie w Oslo. Ostatnie tygodnie pokazują, że jest w bardzo dobrej dyspozycji. Dzisiaj z pewnością powalczy o podium. Największą rywalką zapewne Skistad, która wykorzystuje fakt, że Szwedki dodatkowo startują na dystansach. Ale myślę, że podium dziś dla Jonny będzie. Można też grać ja w parze z Ribom, która po TdS wybitnie spuściła z tonu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1955
adik1992 405K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
M. Novak 21 lub lepszy NIE @1,79 49 w kwalifikacjach. Szybki i łatwy zarobek
fortuna


Typ na podstawie statystyk z tego roku. Czech w sprintach w tym sezonie tylko raz był w top 20. Na początku sezonu w Ruce zajął 17 miejsce, później 32, 31 i ostatnio 27 w sprincie techniką klasyczną, taką jak dziś będą zawodnicy rywalizować. Także widać że miewa on problemy by wejść do biegów ćwierćfinałowych. Licze na podtrzymanie seri przez Czecha w dzisiejszych zawodach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2900
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Sundling - Parmakoski [1] 1.80 sts
Szwedka u siebie i w formie. Dystans 10km pokazała, że spokojnie wytrzymuje. Kurs jak na moje za wysoki, zapewne przez pryzmat występu Finki w Lahti. Tyle, że tam znaczenie miało też smarowanie. Myślę, że Jonna narzuci dziś wysokie tempo od początku i będzie starała się je utrzymać do samego końca, co na tym dystansie powinno jej się udać.

Nyenget [top6] 1.33 fortuna
Ostatnie tygodnie to świetna dyspozycja Norwega i dzisiaj też powinien być wysoko. Może być nawet na pudle, ale tutaj nieco bezpieczniejsza opcja. Można dołożyć do jakiego dubla, czy tripla.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2651
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+2
Diggins - Karlsson [1] 1.45 etoto
Jessie zapewne będzie chciała przypieczętować triumf w PŚ. Ona w Falun śmiga jak w zegarku. Kilka lat temu zwyciężyła tu nawet z samą Johaug, po pamiętnym zaciętym biegu interwałowym, a wygrać z Johaug było sztuką. Ten sezon pokazuje, że na Jessie nie ma siły jeśli chodzi o biegi techniką dowolną. Co prawda nie wygrała w weekend inaugurujący PŚ w Ruce, ale tam około kilometra przed metą złamała kijek, a mimo to i tak stanęła na podium. Jeśli dojdzie do finiszu z grupy, to oczywiście groźne będą sprinterki, ale od Fridy myślę, że Amerykanka będzie lepsza.

Diggins [top3] 1.40 fortuna / sts / betclic
Argumentacja powyżej. Jessie powinna narzucić mocne tempo w drugiej części, które wytrzyma niewiele rywalek. Na top3 powinno starczyć, nawet jeśli utrzyma się z nią Sundling, czy inna sprinterka.

Stadlober - Claudel [2] 2.55 forbet
Typ z uwagi na kurs. Jak biega Claudel stylem dowolnym wiadomo. Austriaczka ma dobrą końcówkę sezonu, ale ten kurs według mnie przestrzelony. Warto spróbować, bo styl dowolny u Francuzki, to mocna strona.

Vermeulen - Musgrave [1] 1.60 etoto
Austriak ma udany sezon i świetnie się prezentuje. Brytyjczyk też potrafi mieć dobre biegi, ale w końcówce sezonu jakby przygasł. Liczę, że dziś Vermeulen pójdzie za ciosem po wczorajszym świetnym biegu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2543
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
W końcu trochę wolnego czasu, więc małe podsumowanie sezonu 2023/24.

Na wstępie dodam, że typersko sezon był udany. Początek sezonu zaskakująco udany, co nie jest takie oczywiste z uwagi na niewiadomą formę zawodników. Następnie przyszedł nieco słabszy okres w moim wykonaniu, bowiem grudzień nie był wybitny. Ale od stycznia szło już bardzo fajnie i udało się sporo trafić, a także zarobić :) Dziękuję wszystkim, którzy udzielali się w temacie w szczególności użytkownikom jedrula jedrula i adik1992 adik1992, którzy także dzielili się swoimi typami.

Poniżej także garść statystyk dotyczących moich typów na przestrzeni całego sezonu...
- wszystkie typy: trafione 74/104, co dało skuteczność 71,15%
- typy z kursami w przedziale do 1.50: 36/40, co dało skuteczność 90,00%
- typy z kursami w przedziale 1.51-2.00: 31/45, co dało skuteczność 68,89%
- typy z kursami w przedziale 2.01-3.00: 7/16, co dało skuteczność 43,75%
- typy z kursami powyżej 3.00: 0/3, co dało skuteczność
0,00%

Jak widać, typowanie z kursami do 2.00 wypadło znakomicie, bowiem dało skuteczność bliską 80%. Kursy powyżej 2.00, to już cięższy kawałek chleba, ale to przeważnie stawianie na tzw. underdogi. Nie udało się niestety upolować w tym sezonie wysokiego kursu, choć parę takich typów przewinęło się w głowie i część z nich byłaby trafiona. Nie chcę jednak tu wrzucać czegoś w stylu "rzut monetą", "może się uda", itp.

Na koniec dziękuję wszystkim obserwującym temat, oraz za przyznane punkty reputacji. Tym podusmowującym postem, sezon 2023/24 uważam za zakończony i zapraszam do dyskusji w listopadzie wraz ze startem sezonu 2024/25;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1483
Do góry Bottom