>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami Biegi narciarskie 2023/2024 - temat zbiorczy

maniek81 327,3K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Najlepszego w Nowym Roku 2024 🥂

Dzisiaj oferta biedna, ale coś się znalazło. Bieg Panów odpuszczam, bowiem nie widzę nic sensownego do gry. Na dzisiaj typy tylko z biegu kobiet...

Carl [top3] 1.50 sts
Niemka potwierdza wysoką formę i dziś wybiegnie druga na trasę. Różnice w pierwszej czwórce nie są aż tak duże i wielce prawdopodobne, że ta czwórka pobiegnie przez jakiś czas razem, bo nie sądzę by Jessie narzuciła piorunujące tempo na dystansie 20km. Druga część dystansu powinna być decydująca i tam już powinny pójść ataki. Myślę, że któraś ze Szwedek nie będzie w stanie tego wytrzymać i odpadnie, co powinno dać Niemce podium.

Eiduka - Faehndrich [1] 1.40 sts
Łotyszka w tym sezonie notuje dobre wyniki i jej postawa może się podobać. Szwajcarka z kolei notuje słabe wyniki na dystansach. Na horyzoncie kolejny sprint, w którym czuje się znacznie lepiej i ma większe szanse na dobry rezultat więc dziś nie sądzę, by chciała się zajechać na dystansie 20km. Łotyszka powinna być wyżej.

Bergane - Claudel [2] 1.96 fortuna
Idę w stronę Francuzki, która w stylu dowolnym jest zupełnie inną zawodniczką niż klasykiem. Styl dowolny to jej duży atut i powinna spokojnie odrobić 20 sekund do Norweżki, a następnie odjechać. Kurs warty gry.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1787
maniek81 327,3K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Mało czasu dziś, więc na szybko co wpadło w oko...

Faehndrich - Diggins [1] 1.72 betclic Jessie jednak siły jeszcze były
Szwajcarka powoli idzie ze swoją sprinterską formą do góry. Biegnie u siebie. Jessie myślę, że sporo kosztował bieg na 20km, gdzie całą trasę zdecydowała się pokonać samotnie, mimo że Carl i Svahn na trasę wyruszyły z niewielką stratą. Dzisiaj może być to odczuwalne w drugiej fazie zawodów, dlatego stawiam na Szwajcarkę.

Skistad [top2] 1.85 fortuna
Dzisiaj wysoko widzę Norweżkę z uwagi na fakt, że Svahn, Sundling i Ribom trochę sił włożyły w bieg na dochodzenie. Norweżka z kolei potraktowała ten bieg ulgowo człapiąc gdzieś na tyłach stawki. Trzy dni rywalizacji z Toblach i tylko jeden dzień przerwy, więc myślę że Skistad będzie dziś na większej świeżości, co zaowocuje w biegu finałowym.

Rydzek - Eiduka [2] 2.40 etoto Obie odpadły w kwalach. Zabrakło 0.08s 🙈
Tutaj typ pod kurs, który moim zdaniem jest lekko przestrzelony. Ambitna Lotyszka dobrze się pokazuje w tym sezonie. Tego raczej nie można powiedzieć o Niemce. Co prawda w Toblach była wyżej, zajmując trzecie miejsce w półfinale, ale ten półfinał był zdecydowanie słabiej osadzony i z dużo słabszym czasem. Eiduka swój półfinał miała napakowany Szwedkami, a mimo to nie odstawała w nim. Dzisiaj przy korzystnym układzie jest szansa, że może być wyżej od Rydzek.

Chanavat - Valnes [1] 1.30 fortuna
Francuz w formie. Już w Trondheim przegrał tylko z Klaebo. W Toblach był bez konkurencyjny w każdym biegu. Dzisiaj też z dużą szansą na zwycięstwo. Valnes myślę, że już trochę wypompowany i moim zdaniem dziś będzie niżej od Francuza.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +534
maniek81 327,3K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+4
Dzisiaj biegi na dochodzenie, które moim zdaniem przekształcą się w biegi masowe na sporej części dystansu z uwagi na małe różnice czasowe na starcie i długi dystans 20km. Pod uwagę trzeba wziąć intensywność cyklu i kto jak wygląda i się czuje, oraz wysokość w Davos, gdzie mamy ponad 1500 m.n.p.m. Wielokrotnie widzieliśmy, że w Davos są zawodnicy, którzy odnoszą tam wyniki znakomite na przestrzeni kilku sezonów. I na dzisiaj ode mnie takie peopozycje...

Brennan - Kalvaa [1] 1.60 betclic / 1.53 fortuna / 1.50 sts Rosie, czapki z głów, cały bieg aktywna
Amerykanka w Davos notuje świetne wyniki, a to dlatego, że na codzień mieszka na podobnej wysokości. Jej organizm jest do tej wysykości znakomicie przygotowany. Do tego dziś klasyk, w którym czuje się lepiej. W parze dostaliśmy Norweżkę, która jest w przeciętnej formie i dziś startuje jakieś 20 sekund szybciej, bo wczoraj udał się jej sprint. Ale dziś jej nie widzę. Rosie odrobi tą stratę, a w razie gdyby nie udało się odjechać, to na finiszu powinna być lepsza.

Valnes - Amundsen [2] 2.40 sts Proszę więcej takich promocji 😉
Serio taki kurs? Biorę. Widzimy, że Valnes już zmęczony. Nie wiem na ile jeszcze ma sił, ale dziś już może być na oparach. Amundsen wygląda lepiej wczoraj miał pecha, zaliczając upadek. Myślę, że druga część dystansu powinna dziś być dla niego. W razie finiszu, to też nie jest bez szans, bowiem zmęczony Valnes na pewno nie będzie tak dynamiczny.

Pellegrino - Anger [1] 1.35 sts
Tutaj dwaj znakomici sprinterzy. Ale Włoch ma dużo większą motywację, jest trzeci w generalce TdS i zrobi wszystko, by utrzymać wysoką lokatę. Dystanse też potrafi biegać, więc przy tej motywacji powinien dziś być lepszy od Szweda.

Valnes/Halfvarsson [zwycięzca z pary - NIE] 1.64 fortuna
Dorzucam jeszcze jedną pozycję, jeśli ktoś nie lubi grać par. Valnesa opisałem powyżej. Zmęczenie dziś moim zdaniem będzie decydujące. Halfvarsson po problemach covidowych też nie jest w optymalnej formie. Dla mnie ciekawy zakład po fajnym kursie, który można dorzucić do jakiegoś dubla.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2575
krol-julian 5K

krol-julian

Użytkownik
Znowu w tych biegach jakieś cyrki, Carl na 1km straciła 40 sekund do Parmakowski. Co tym razem znowu zapięcie nart czy kijek?

Po 2km Carl odrobiła 40 sekund. Co tam się dzieje dzisiaj?
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Znowu w tych biegach jakieś cyrki, Carl na 1km straciła 40 sekund do Parmakowski. Co tym razem znowu zapięcie nart czy kijek?
wywrotka
Mocno i intensywnie dzis sypie śnieg. Żadne zawodniczki nie mogą odjechać. A jak odjada to zaraz reszta je dojezdza. Kilka wywrotek już zaliczonych. Tory zasypane
 
Ostatnia edycja:
A 51K

a.kondrat

Użytkownik
Hennig K. – Diggins J. 2 @2.5 5/10 STS

W mojej ocenie dużo za wysoki kurs. Bieg masowy klasykiem więc jak Niskanen nie pociągnie bardzo mocno to będzie liczył się finisz, każda będzie oszczędzała siły przed niedzielną wspinaczka.
Jak finisz to Diggins dużo lepsza od Niemki nawet w klasyku
 
maniek81 327,3K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Lecimy z przedostatnim etapem TdS. Bieg pościgowy w Davos pokazał, kto jeszcze ma trochę energii na pokładzie. Przenosimy się teraz do Val di Fiemme, gdzie wielce prawdopodobne jest, że wszystko będzie rozstrzygać się na końcowych metrach. Część buków kursy już wystawiła, część śpi, więc z tego co jest moją uwagę przykuły trzy pozycje...


Brennan - Carl [1] 1.70 betclic / 1.62 sts Rosie dziś bez świeżości
Rosie pokazała się znakomicie w Davos w przeciwieństwie do Carl. W ubiegłym sezonie Amerykanka była tu tuż zapodium i ponownie liczę na jej dobry występ. Ciężko powiedzieć, czy słabszy występ Carl w Davos, to już zmęczenie tourem, kewstia wysokości nad poziomem morza, czy niedyspozycja dnia. Nie wydaje mi się jednak, by Niemka miała odjechać Amerykance w normalnych okolicznościach. Rosie uwielbia rywalizację w klasyku, szczególnie ramię w ramię i znowu powinna dać z siebie wszystko. Być może dojdzie do finiszu z grupy, gdzie Rosie powinna poradzić sobie z Niemką.

Weng H. - Kyllonen [1] 1.40 sts
Norweżka z dużą szansą na podium w generalce TdS. Trzeba będzie pobiec czujnie i pilnować przodu, by najgroźniejsze rywalki nie odjechały. Powinno to starczyć na tyle, by być wyżej od Kyllonen.

Amundsen - Golberg [1] 1.55 sts
Amundsen bliski triumfu w generalce. Z pewnością nie będzie szarżował i oszczędzał siły na niedzielę, ale też nie może pozwolić, by ktoś odjechał. Przewiduję w miarę spokojny bieg z pełną kontrolą i mocniejsze tempo w końcówce, gdzie Golberg nie powinien tego już wytrzymać, bo jak widać po prostu nie ma z czego. W Davos jak tempo poszło do góry na ostatnich 5-6km, to stracił minutę. Nie sądzę, by coś miało się zmienić przez dwa dni.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 327,3K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Hyvarinen - Burman [1] 1.75 fortuna
U kobiet zawiodła dziś Brennan. Chyba zbyt wiele energii straciła w Davos. U panów pozostał jeden typ na Amundsena z Golbergiem i dorzucę jeszcze jedną propozycję z fortuny. Fin klasykiem biega dużo lepiej jak stylem dowolnym. W Toblach został nawet nieoczekiwanym zwycięzcą biegu indywidualnego. W Val di Fiemme jak wiadomo ostatnimi laty rozstrzygnięcia zapadają w końcówkach biegów (nie licząc wyczynów Klaebo, czy Bolshunova). Fin wybornym sprinterem nie jest, ale trochę lepszym niż Szwed. Zakładając scenariusz, że wszystko rozegra się na ostatniej pętli, to Fin powinien te kilka sekund przewagi w końcówce zrobić.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +586
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
Jules Lapierre top 3 -tak sts kurs 2,35
28letni francuz bardzo drobnej budowy ciała i 1,69 wzrostu to warunki wręcz idealne warunki do dzisiejszej wędrówki pod górę .Rok temu trzeci .
 
Otrzymane punkty reputacji: +2179
maniek81 327,3K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Bardzo szybko dziś, bowiem jestem w trasie. Wspinaczka, która jest jedyna taka w kalendarzu PŚ i buki już wiedzą kto i jak tą górę pokonuje, więc kursy szału nie robią, ale coś zagramy. Dwa typy ode mnie. Na więcej niestety dziś nie mam czasu.

Diggins - Karlsson [1] 1.50 sts
Jessie wie o co dziś biegnie i myślę, że Frida nie da jej rady. Szwedka w zeszłym roku złapała bombę i mało co nie przegrała generalki. Dziś pobiegnie z większym rozsądkiem, ale na dynamiczną Jessie moim zdaniem zabraknie.

Lapalus - Vermuelen [1] 1.25 sts
Francuz walczy o pudło, będzie zmotywowany. Ma doświadczenie i dobre wyniki na tej górze. Austriak nie sądzę, by był w stanie zagrozić Francuzów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3797
jedrula 25,1K

jedrula

Użytkownik
1705638058642.png
Beranova wraca po miesiącu przerwy spowodowanej chorobą,
Stenseth pokonała w ub tyg Maliling w Scandynawia cup,spodziewam sę powtórki
 
Otrzymane punkty reputacji: +468
maniek81 327,3K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Sundling [top3] 1.60 forbet
Ogólnie dzisiaj nie widzę za bardzo czegoś wartego gry. Spróbuję jednak Szwedkę w top3. Jak wiadomo Sundling przeważnie mocno biega kwalifikacje i kolejne biegi, a w finale często braknie nieco na samej kresce. Myślę, że w końcu przyjdzie dzień, gdzie zwycięży i ona. Postawię na jej podium i liczę, że dziś na nim stanie.

Chanavat - Vuorinen [2] 2.10 forbet
Tutaj idę w stronę Fina z uwagi na kurs. Gdyby to był styl dowolny, to zdecydowanie stawiałabym na Francuza. Dzisiaj klasyk, więc szanse moim zdaniem się trochę wyrównują, a skoro dostajemy kurs ponad 2, to można zaryzykować.

Chanavat zgodnie z przewidywaniami, jednak na więcej liczyłem ze strony Fina.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1332
adik1992 405K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
M. Novak 12 lub lepszy NIE @1,43 31, nie przeszedł kwalifikacji
fortuna


Czech w tym sezonie bez większych sukcesów w biegach sprinterskich. Dziś mamy sprint klasykiem w Oberhofie. Aby zająć miejsce w top 12 Novak musiałby awansować do półfinałów. Jednak ostatnio miał problem, by w ogóle przejść przez kwalifikacje. Nie sądzę, by nagle dziś się przełamał. Oczywiście w biegach sprinterskich dużo się dzieje i nawet biegnąc na końcu stawki przy upadku zawodników z przodu można to śmiało wykorzystać, jednak nie zdarza się to często. Novak w Oestersund 32, nie przeszedł kwalifikacji, w Trondheim 26 a Toblach 38 jednak były to sprinty stylem dowolnym.

Beranova 12 lub lepsza NIE @1,4
fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1125
Do góry Bottom