>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie 2018/2019 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Oberstdorf, 10 km klasykiem, kobiety.
I. F. Oestberg - wygrana @3,0
Unibet

Kolejny etap Tour de Ski. Za nami dwa biegi sprinterskie i jeden dystansowy. Zapewne po tym biegu stawka zawodniczek się zmniejszy, bo sprinterki zrezygnują z dalszego udziału, żeby przygotowywać się do tegorocznych mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej całego turnieju po 3 etapach prowadzi Amerykanka Jessica Diggins, która o niewiele ponad sekundę wyprzedza Norweżkę Oestberg, a na dwóch kolejnych miejscach znajdują się dwie Rosjanki. Myślę, że w walce o podium całego turnieju będzie liczyło się cztery biegaczki. Właśnie wspomniane Diggins oraz Oestberg, Rosjanka Neprayeva oraz Finka Parmakoski, chociaż ona ma już dosyć wyraźną stratę do liderek. Jednak skupmy się na tym co w najbliższej przyszłości.
Zdecydowałem się tutaj postawić na zwycięstwo Oestberg, bo wydaje się ona być najmocniejsza w całym obecnym sezonie z zawodniczek które wystartowały w TdS. Pod nieobecność Therese Johaug, stawiałem ją jako murowaną faworytkę do końcowego triumfu i tego się trzymam. Co prawda kilka dni temu odbył się jeden bieg długodystansowy i Norweżka zajęła w nim 2 miejsce, przegrywając z Neprayevą o zaledwie 0,3 sekundy. Był to jednak bieg techniką dowolną. Myślę, że tym razem weźmie już rewanż i wygra tę rywalizację. Biorąc pod uwagę wyniki z tego sezonu, nie może być inaczej.
- Pierwszy bieg na 10 km klasykiem w sezonie - Oestberg czwarte miejsce i przegrana z nieobecnymi tutaj Johaug i dwoma Szwedkami.
- Drugi bieg sezonu na 10 km klasykiem (na dochodzenie) - Oestberg zajęła w nim trzecie miejsce przegrywając jedynie z Johaug i Andersson, czyli zawodniczkami które w TdS nie biorą udziału. Czas netto uzyskała niemal identyczny jak zwyciężczyni.
- Trzeci bieg w tym sezonie na 10 km, technika dowolna - Oestberg zajmuje drugie miejsce przegrywając tylko z Johaug.
- Czwarty bieg na 10 km, technika dowolna - jak wspominałem, Oestberg zajmuje drugie miejsce, przegrywając o 0,3 sekundy.
- Odbył się również jeden bieg na 15 km techniką dowolną, w którym to Oestberg zajęła trzecie miejsce, przegrywając z Johaug i Kallą, czyli nieobecnymi.
Jak widać, na pięć biegów dystansowych, tylko raz, o 0,3 sekundy przegrała z którąkolwiek zawodniczką, która będzie brała udział w tym biegu. Jak dla mnie przy takim kursie, nic tylko brać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Y 8

yulek

Użytkownik
Typ ok, ale Rosjanka Neprayeva oraz Finka Parmakoski odpadli dzis szybcej od östberga. Troche wiecej odpoczywali.
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Oberstdorf, 10 km klasykiem, kobiety.
I. F. Oestberg - wygrana @3,0
Unibet

Kolejny etap Tour de Ski. Za nami dwa biegi sprinterskie i jeden dystansowy. Zapewne po tym biegu stawka zawodniczek się zmniejszy, bo sprinterki zrezygnują z dalszego udziału, żeby przygotowywać się do tegorocznych mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej całego turnieju po 3 etapach prowadzi Amerykanka Jessica Diggins, która o niewiele ponad sekundę wyprzedza Norweżkę Oestberg, a na dwóch kolejnych miejscach znajdują się dwie Rosjanki. Myślę, że w walce o podium całego turnieju będzie liczyło się cztery biegaczki. Właśnie wspomniane Diggins oraz Oestberg, Rosjanka Neprayeva oraz Finka Parmakoski, chociaż ona ma już dosyć wyraźną stratę do liderek. Jednak skupmy się na tym co w najbliższej przyszłości.
Zdecydowałem się tutaj postawić na zwycięstwo Oestberg, bo wydaje się ona być najmocniejsza w całym obecnym sezonie z zawodniczek które wystartowały w TdS. Pod nieobecność Therese Johaug, stawiałem ją jako murowaną faworytkę do końcowego triumfu i tego się trzymam. Co prawda kilka dni temu odbył się jeden bieg długodystansowy i Norweżka zajęła w nim 2 miejsce, przegrywając z Neprayevą o zaledwie 0,3 sekundy. Był to jednak bieg techniką dowolną. Myślę, że tym razem weźmie już rewanż i wygra tę rywalizację. Biorąc pod uwagę wyniki z tego sezonu, nie może być inaczej.
- Pierwszy bieg na 10 km klasykiem w sezonie - Oestberg czwarte miejsce i przegrana z nieobecnymi tutaj Johaug i dwoma Szwedkami.
- Drugi bieg sezonu na 10 km klasykiem (na dochodzenie) - Oestberg zajęła w nim trzecie miejsce przegrywając jedynie z Johaug i Andersson, czyli zawodniczkami które w TdS nie biorą udziału. Czas netto uzyskała niemal identyczny jak zwyciężczyni.
- Trzeci bieg w tym sezonie na 10 km, technika dowolna - Oestberg zajmuje drugie miejsce przegrywając tylko z Johaug.
- Czwarty bieg na 10 km, technika dowolna - jak wspominałem, Oestberg zajmuje drugie miejsce, przegrywając o 0,3 sekundy.
- Odbył się również jeden bieg na 15 km techniką dowolną, w którym to Oestberg zajęła trzecie miejsce, przegrywając z Johaug i Kallą, czyli nieobecnymi.
Jak widać, na pięć biegów dystansowych, tylko raz, o 0,3 sekundy przegrała z którąkolwiek zawodniczką, która będzie brała udział w tym biegu. Jak dla mnie przy takim kursie, nic tylko brać.
Typu nie neguje i sam pobieram oestberg top3 po 1.65 ale podajesz same wyniki w stylu dowolnym dzis biegna klasykiem.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Podałem też wyniki klasykiem, przeczytaj dokładnie.
To, że odpadły wcześniej nie ma akurat wielkiego znaczenia. Zazwyczaj weekend rozpoczynają sprinty, później są dystanse i bywało już nie raz tak, że Oestberg biegła w finale sprintu, a Parmakoski nie. I co z tego? Nic.
 
L 61

luki43

Użytkownik
Szkoda, że analizujesz tylko suche wyniki, a nie patrzysz na profil trasy. Dzisiaj będzie tak jak rok temu. Finisz zdecyduje i wygra go Stina która po tym etapie prawdopodobnie zrezygnuje z dalszych zawodów Touru.
@9.0 sts
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Szkoda, że analizujesz tylko suche wyniki, a nie patrzysz na profil trasy. Dzisiaj będzie tak jak rok temu. Finisz zdecyduje i wygra go Stina która po tym etapie prawdopodobnie zrezygnuje z dalszych zawodów Touru.
@9.0 sts
Nilsson wygrala rok temu? Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wygrala oestberg ale w biegu stylem dowolnym
 
M 47

michal7419984

Użytkownik
Zgadzam się, że Oestberg powinna dziś to wygrać. Regularnie w tym sezonie kręci się koło 1. miejsca, ponadto na ubiegłorocznym Tour de Ski w Oberhofie wygrała 10 km. wprawdzie stylem dowolnym, ale na przykład w takim Lanzerheide potrafiła zwyciężyć.
 
K 691

kalsat

Użytkownik
luki w tamtym roku była anomalia pogodowa w Niemcach i trasa była skrócona i bardzo wąska, wiec nie dziwnie ze bym finisz z grupy, dzis juz trasa jest normalna . inaczej mowiac te 400 metrów o której krocej było rok temu to kluczowy jak pamiętam podbieg i zjazd , typu nie neguje bo Stina bardzo dobrze biega na dystansach klasykiem
 
L 61

luki43

Użytkownik
luki w tamtym roku była anomalia pogodowa w Niemcach i trasa była skrócona i bardzo wąska, wiec nie dziwnie ze bym finisz z grupy, dzis juz trasa jest normalna . inaczej mowiac te 400 metrów o której krocej było rok temu to kluczowy jak pamiętam podbieg i zjazd , typu nie neguje bo Stina bardzo dobrze biega na dystansach klasykiem
Zgadza sie. Dokładnie pamiętam ten bieg gdzie na finiszu Weng się przewróciła. Zobaczymy co sie dzisiaj wydarzy.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Wstałem i ja mam Nilsson już tylko po kursie 4 ???? patrząc na wyniki sztafety częsci klasycznej i patrząc na wyniki sprintów z TDS i tego kto lubi biegi wspólne to Ostberg(jeśli nie zwariuje i nie będzie próbowała dyktować tempo - zrobią to za nią rosjanki / amerykanki) , Jakobsen (własnie ze względu na jej wynik w klasyku w sztafecie ) oraz jeśli wytrzyma ostatni podbieg całe 4 razy Stina - trzeba śledzić live i wierzyć , że moze się zgubią a z przebiegu biegu będzie szło coś wyczytać .
Jakobsen poleciała z 2,25 na 1,90 (więc inni też przeanalizowali jej zmianę w sztafecie)
Stina poleciała - więc nei tylko Wy myślicie , że w przypadku finiszu z grupy to Ona rozda karty- tym bardziej , ze da tu z siebie wszystko - jesli ma się wycofać istotnie (mowiła o tym ostatni raz kilka dni temu )
 
L 61

luki43

Użytkownik
Niestety już po Stinie. Smarowanie widać nie trafione. Śnieg się przykleja do nart. Na podbiegu stoi w miejscu.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Oberstdorf, 10 km klasykiem, kobiety.
I. F. Oestberg - wygrana @3,0
Unibet

Kolejny etap Tour de Ski. Za nami dwa biegi sprinterskie i jeden dystansowy. Zapewne po tym biegu stawka zawodniczek się zmniejszy, bo sprinterki zrezygnują z dalszego udziału, żeby przygotowywać się do tegorocznych mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej całego turnieju po 3 etapach prowadzi Amerykanka Jessica Diggins, która o niewiele ponad sekundę wyprzedza Norweżkę Oestberg, a na dwóch kolejnych miejscach znajdują się dwie Rosjanki. Myślę, że w walce o podium całego turnieju będzie liczyło się cztery biegaczki. Właśnie wspomniane Diggins oraz Oestberg, Rosjanka Neprayeva oraz Finka Parmakoski, chociaż ona ma już dosyć wyraźną stratę do liderek. Jednak skupmy się na tym co w najbliższej przyszłości.
Zdecydowałem się tutaj postawić na zwycięstwo Oestberg, bo wydaje się ona być najmocniejsza w całym obecnym sezonie z zawodniczek które wystartowały w TdS. Pod nieobecność Therese Johaug, stawiałem ją jako murowaną faworytkę do końcowego triumfu i tego się trzymam. Co prawda kilka dni temu odbył się jeden bieg długodystansowy i Norweżka zajęła w nim 2 miejsce, przegrywając z Neprayevą o zaledwie 0,3 sekundy. Był to jednak bieg techniką dowolną. Myślę, że tym razem weźmie już rewanż i wygra tę rywalizację. Biorąc pod uwagę wyniki z tego sezonu, nie może być inaczej.
- Pierwszy bieg na 10 km klasykiem w sezonie - Oestberg czwarte miejsce i przegrana z nieobecnymi tutaj Johaug i dwoma Szwedkami.
- Drugi bieg sezonu na 10 km klasykiem (na dochodzenie) - Oestberg zajęła w nim trzecie miejsce przegrywając jedynie z Johaug i Andersson, czyli zawodniczkami które w TdS nie biorą udziału. Czas netto uzyskała niemal identyczny jak zwyciężczyni.
- Trzeci bieg w tym sezonie na 10 km, technika dowolna - Oestberg zajmuje drugie miejsce przegrywając tylko z Johaug.
- Czwarty bieg na 10 km, technika dowolna - jak wspominałem, Oestberg zajmuje drugie miejsce, przegrywając o 0,3 sekundy.
- Odbył się również jeden bieg na 15 km techniką dowolną, w którym to Oestberg zajęła trzecie miejsce, przegrywając z Johaug i Kallą, czyli nieobecnymi.
Jak widać, na pięć biegów dystansowych, tylko raz, o 0,3 sekundy przegrała z którąkolwiek zawodniczką, która będzie brała udział w tym biegu. Jak dla mnie przy takim kursie, nic tylko brać.
Dziękuję, do widzenia. ✅✅
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Niestety już po Stinie. Smarowanie widać nie trafione. Śnieg się przykleja do nart. Na podbiegu stoi w miejscu.
Jeśli ktoś nie zagrał przed biegiem albo Oesberg na wygrana , albo wczoraj Astrid po 2,20 (jednak forma ze sztafety była tu dośc istotna i przełozyła się na wynik ) - to patrząc z punktu widzenia szans na grę UB super odrobiło lekcje .
Jess i Stina obie posmarowane dno a i mocy po sprintach niewiele zostało (choć w dowolnym jutro Diggins powinna być zdecydowanie wyżej)
Neprayewa-Julka mega długo równo
Astrid-Stadlober też długo równo
Oestberg ...Krista podobnie . Dobry odds w UB od pań - trzeba pary na panów zobaczyć i jazda z analizą ????
 
L 61

luki43

Użytkownik
Jeśli ktoś nie zagrał przed biegiem albo Oesberg na wygrana , albo wczoraj Astrid po 2,20 (jednak forma ze sztafety była tu dośc istotna i przełozyła się na wynik ) - to patrząc z punktu widzenia szans na grę UB super odrobiło lekcje .
Jess i Stina obie posmarowane dno a i mocy po sprintach niewiele zostało (choć w dowolnym jutro Diggins powinna być zdecydowanie wyżej)
Neprayewa-Julka mega długo równo
Astrid-Stadlober też długo równo
Oestberg ...Krista podobnie . Dobry odds w UB od pań - trzeba pary na panów zobaczyć i jazda z analizą ????
Jeżeli panowie Rosjanie będą mieć tak narty posmarowane i nie będzie problemów to Bolshunov top3.
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Nie bardzo ogarniam meskie biegi i niewiem kto tam mocny w klasyku. Pytanie ten klaebo to mocny w sprincie czy dlugie biegi tez ? Bo ustiugov jest w parze z nim a rusek biega chyba niezle tylko niewiem czy w klasyku ? Druga Sundby - Halfarson na 2 co myslicie ? By ktos szybko napisal co mysli kto dobry w tym klasyku itd
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Nienawidzę biegów masowych panów - tam zawsze 20 dobiega do ostatniego wzniesienia - choć dziś trasa będzie dość selektywna no więc : Iversen, Bolszunow, Toetseth....
Nie wierze w Klabo przede wszystkim oraz Ustiugova (choć on może mnie zaskoczyć nie tylko smarami)
Tu zawsze jest proste pytanie : albo bieg prowadzony w wolnym tempie i wtedy wiadomo wszyscy sprinterzy dobiegaja do mety w czołówce i ogrywają żółwi dystansowych
Albo bieg szarpany i mocne tempo i wtedy wyżej wymieniona trójka robi swoje , zwłaszcza patrząc na te wyniki (wiadomo to ostatni bieg gdzie była walka bark w bark i klasyk na dwóch pierwszych zmianach) :
http://medias3.fis-ski.com/pdf/2019/CC/4148/2019CC4148RL.pdf
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Wybralem ostatecznie :
Klaebo - Iversen 2 1,80 Sts +++++
Niebede tworzyl ideologii bo to na czuja bardziej niz znawca dyscypliny.
Kazda para o ktorej pisalem na plus i kazda z kursem od 1.8 w gore ????
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Bolszunov-Klaebo 1 1,60 UB ⛔
Wiara w to, ze jest wystarczajaco dużo mocnych zawodników : w/w plus Połtaranin jakiś Niemiec się znajdzie , może Sundby coś podyktuje w początkowej fazie - tak czy siak z 10 typów, którzy będą zwyczajnie próbowali odłączyć Klaebo myśląc o wygranej w całym turze . Efekt na jaki liczę to to , ze pomimo, że Klaebo będzie się trzymał ścisłej 20-stki to jednak podobnie jak w ostatnim biegu pościgowym Klasykiem zdechnie na finiszu i nie będzie miał 100% mocy jak było to ostatnio.
Jesli jednak bieg będzie prowadzony w wolnym tempie - wtedy cashout jak najszybciej ????

Smarowanie u Ruskich to dramat - Bolszunov ani pod góre ani z górki , co z tego , ze jest mocniejszy jak widać niż Klaebo skoro musi 2 razy więcej sił wkładac w każdy ruch - nie spodziewam się sukcesów , choć teraz będzie atak na końcówce przedostatniego kółka
na 12,5 km wychodzę z betu na -50% straty ✅
trzeba było czekać na live - szło przeczytać ten bieg i dali akurat dobra parę ...szkoda
Jeśli ktokolwiek po tym biegu ma jeszcze wątpliwości co do tego, że Ustygov jest ostro naszprycowany substancjami ......to żart (Calle Halvarsson ma 100% racji) - stać Ustygova na takie zmiany interwałowe tempa biegu i zachowuje się tak irracjonalnie , że ja nie mam wątpliwości żadnych - kwestia tylko czy to pod TDS czy dopiero szczyt formy będzie na Mistrzostwach .
W sprintach gdzie dał zarobić już było widac jak moc w rękach była za mocna i się obkręcił wokół własnej osi prawie na ostatniej prostej - ale tam jeszcze nie było 100% . Dziś potrafi zdychać 3/4 biegu żeby poza torami zrobić sprint z 20-stego miejsca na 1-sze, a następnie jeszcze powalczyć o wygraną z będącym w super formie Iversenem (ćwiercfinał w sprintach proponuję zobaczyć - tam pokazał niesamowitą moc)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom