>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biathlon - Ruhpolding [13-17.01]

Status
Zamknięty.
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Kolejny etap Biathlonowego Pucharu świata tym razem w Ruhpolding w Niemczech.
Program:
13 Jan 17:25 Women 7.5 km Sprint
14 Jan 17:20 Men 10 km Sprint
15 Jan 17:20 Women 4 x 6 km Relay
16 Jan 15:15 Men 15 km Mass Start
16 Jan 17:10 Women 12.5 km Mass Start
17 Jan 15:15 Men 4 x 7.5 km Relay

Zapraszam do pisania analiz na jutrzejszy Sprint pań.
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Tak więc jutro zaczynają panie w sprincie oferta bogata i w miare ciekawa.

Kati Wilhelm - Tora Berger po kursie 1.62 Niemka czuje się tutaj bardzo dobrze w tamtym roku razem z Neuner zdominowały wszystkie zawody w tej Niemieckiej miejscowości Wilhelm zawsze w Sprintach radziłą sobie nieźle w Oberhofie w Sprincie bardzo dobry bieg i 4 miejsce mimo dwóch karnych rund. W biegu ze startu wspólnego 10 miejsce Berger była w czołówce w tym biegu Ale Niemka zawsze w Sprintach była i jest mocna tutaj kurs całkiem ciekawy i godny uwagi!⛔


Druga para: Marie Laure Brunet - Sandrine Bailly po kursie 1.75 Marie Laure Brunet naprawde zdolna szybko rozwijające się dziewczyna na dłuższych dystansach gdize jest więcej strzelania moze i da się radę zmieścic w czołowkach ale bieg pozostaiwa bardzo wiele do życzenia naprawde słbe biegi tej Francuzki zarówno w Spirncie w Oberhofie jak i Biegu Masowym .Dla porównania jej rodaczka biega dobrze w Sprincie była przez Brunet o 15sek mimo o diwe wpadki więcej na strzelnicy tak samo było w biegu Masowym Baily miała jeden niecleny strzał więcej a i tak potrafiła przegonic rodaczkę tutaj kurs ciekawy Sprint głownie bieg się liczy dynamiczna konkurencja.Brunet dobre strzelania lecz bardzo słaba kondycja i słaby bieg. Tutaj zdecydowane wskazanie na Bailly.ZWROT

Narazie tyle głębszych analiz jeszcze ciekawe typy to:

Anna Carin Olofsson-Zidek - Darya Domracheva1.85⛔

Tora Berger - Magdalena Neuner1.62✅
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Średnio widzę ten typ na Darye, ale spoko jak chcesz.

Ode mnie takie:
Jonsson - Oloffson 1.50
bet365
Dla mnie nie ma opcji, żeby nie weszło. Jonsson nawet jeżeli będzie miała pudło (więcej jest mało prawdopodobne bo Helenka bardzo dobrze strzela), to i tak nie sądzę, że Anna ma z nią jakieś szanse. Olofsson może i biega nawet czasem lepiej od Jonsson, ale strzelecko wymięka.

I taki zakład tylko na bieg:
Hauswald - Domratcheva 1.57
bet365
Tu po prostu Denkinger szybciej biega no i tyle. Więcej komentarza nie trzeba.
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Darya moze ja pokonac Szwedka ostatnio słbe strzelania a Domracheva poporstu głupie błedy robi i tyle bieg ma naprawdę dobry mysle ze wejdzie ale zobaczymy
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
u niektórych buków można znaleźć trochę zakładów z zawodniczkami, których na liście startowej do jutrzejszych zawodów nie ma - przede wszystkim z siostrami Semerenko (zabraknie jutro też pozostałych Ukrainek z pierwszej reprezentacji, czyli Khvostenko, Pidrushiny i Efremovej, odpuszczają też Polki: Cyl, Nowakowska i Gwizdoń)
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Przed rokiem zawody w Rupholding zdominowały Niemki, jak będzie tym razem? Niewątpliwie na wysokiej pozycji widzę Kati Wilhelm. W tym sezonie niezwykła regularność w sprintach kolejno 6,7,5,4. Trzyma bardzo wysoki poziom i podobnie powinno być tym razem. Biegowo lepsza od Berger także nawet karną rundę jest w stanie na trasie nadrobić.

Kaisa Makarainen również poniżej pewnego poziomu nie schodzi, a mianowicie: 3,15,9,20. Przy czym miejsca 15 i 20 zajmowała przy trudniejszych warunkach atmosferycznych. Ogólnie świetna biegaczka i tutaj nad Valj Semerenko jest w stanie sporo nadrobić. Do tego Valj mimo wszystko gorzej strzela od Vity. W tym sezonie miejsca 27,49,26 i 6 przy losowych warunkach w Oberhofie. Tym razem miejsca w top10 dla niej raczej zabraknie. Jak Kaisa tragicznie nie zepsuje strzelania czyli 4 karne rundy i więcej, to z typem powinno być ok.

Do tego Sandrine Bailly. Poza słabym wejściem w sezon w Oestersund, regularne dobre występy w sprintach kolejno 8,6,13. Biegowo co raz lepsza dyspozycja. Bukmacherzy już od pewnego czasu porównują ją z Teją Gregorin, która jednak ma sporo pudeł w pozycji stojącej przez co nie może przeskoczyć pewnego poziomu. Teja także dosyć regularna, ale na niższym poziomie od Sandrine: 23,24,13,26. W Top10 w Rupholding też raczej jej nie widze, no chyba że strzelałaby na czysto... Biegowo trochę lepsza Bailly a i na strzelnicy jak dla mnie pewniejsza.


z Tobet
Kati Wilhelm - Tora Berger | 1 - 1,62
Valj Semerenko - Kaisa Makarainen | 2 - 1,52
Sandrine Bailly - Teja Gregorin | 1 - 1,62



-------------------

Choć teraz w sumie widzę, że Valj Semerenko ma nie startować tak jak pisze malin157 no ale cóż... już zagrałem, w skrócie typ opisałem, to nie będę nic wycofywał. Najwyżej będzie zwrot ;)

Do pozostałych dwóch jestem mocno przekonany.

Jeśli chodzi o Domrachevą to w spritnach ona najmocniejsza nie jest. Preferowałbym mimo wszystko Oloffson lub Hauswald w parach h2h z Daryą.

A czy Simone biega lepiej od Domrachevej? No nie wiem... niekoniecznie. Nie mniej jednak jutro Niemka przed własną publicznością powalczy o zwycięstwo i wzniesie się na wyżyny, a Darię widzę na troche dalszej pozycji, choć przy ew. strzelaniu na czysto również może liczyć na zwycięstwo.
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Moje typy:
Jonsson H. - Sleptsova S. 1 1.50
Wilhelm K. - Zaitseva O. 1 1.50
Kurs: 2.25 ????
✅
Ok sorry.
A więc tak: Dlaczego Helena? napewno na ten typ zwróciłem uwagę przed:
- Ostatni słaby występ Sleptsovej
- Wygrana Heleny w ostatnim sprincie oraz przewodzenie w klasyfikacji generalnej sprintu.
A dlaczego Kati ?
Oczywiście pierwszy powód to dlatego ze zawody są rozgrywane w Ruhpolding, a drugi to taki iż Kati najbardziej lubi występować w sprincie (2 miejsce w klasyfikacji generalnej sprintu)
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Witam!

Mój typ : Tina Bachmann - Svetlana Sleptsova 2 (1.45 bwin)

Polecam zdecydowanie! Pozdrawiam all!!!
Moje typy:
Jonsson H. - Sleptsova S. 1 1.50
Wilhelm K. - Zaitseva O. 1 1.50
Kurs: 2.25 ????
w tym temacie nie podajemy suchych typów, ponieważ nie są nic warte, napiszcie coś odnośnie tych typów by przekonać innych do zagrania ich ????
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Dzisiejszy Sprint to dobre zawoduy Baily niestety brunet nei startowała ale trodno Jutro o tej same godzinie Sprint na 10km Panów..

Michael Greis - Emil Hegle Svendsen tutaj typuje Niemca Za nim przemawia choćby to że jest u siebie Ostatnio napraw eniźle sie prezentuje Bardzo dobre zawody w Oerhofie Za to Norweg coś się zaciął ostatnio dobry występ w Sprincie połączył z bardzo słabym masowym Teraz Greis Któy naprawdę szybko biega powinnie wyprzedzić Norwega kurs bardzo kuszący 2,15 na Niemca można zaryzykować Greisa Wyżej w klasyfikacji Sprintów jest Niemiec myślę że nie zawiedzie sowich rodaków
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Sumann Ch. - Bauer K. 1 1.45
No Sumann poprostu jest za moncy jak dla Bauera. Nie ma co patrzeć na sprint w Oberhofie bo wiadomo jak tam wiało. Sumann poprostu musi z nim wygrać jeżeli chce powalczyć w klasyfikacji generalnej.
Greis M. - Tcherezov I. 1 1.50
Greis przed własna publicznościa, napewno będzie zmotywowany. Michael bardzo dobrze zaprezentował się w Oberhofie pomimo niesprzyjających warunków. Naprawdę było by to wielki przeżycie dla Greisa jeżeli by u siebie wygrał zawody i był pierwszy w klasyfikacji generalnej sprintu.

Fourcade S. - Krouglov N. 1 1.50

Simon napewno bardzo dobrze się prezentuję w sprintach. Jeżeli dziś będą warunki w miarę do strzelania to napewno Fourcade będzie dobrze strzelał i bez problemu wyprzedzi Krouglova.
 
p_snk 0

p_snk

Użytkownik
Bjoerndalen O.E. (NOR) 3.50
Witam, po takim kursie myślę że można śmiało stawiac na lidera klasyfikacji w sprincie! Bjørndalen pokazał w Oberhofie że strzelanie jest jego magiczną stroną jak wychodzi to już jest na 100 % a w dzisiejszym biegu jest ono najważniejsze ! W poprzednich sprintach był dwa razy na najwyższym stopniu podium i raz w Oberhowie z 4 pudłami no nie mógł za wysoko skończyc, ale jak to mówią wypadek przy pracy ! :cool:
 
iniesta24 0

iniesta24

Użytkownik
T.Boe- V Defrasne 1 1,55
Młody Norweg spisuje się już bardzo dobrze, załapał się do kadry, a na zawodach w Pokljuce był w ścisłej czołówce. Defrasne w tym sezonie nie istnieje.
Berger-Valliulin 2 3,20!
Pędziwiatr jest nieprzewidywalny, często pudłuje hurtowo na strzelnicy, natomiast Valliulin w ostatnich zawodach miał o jedno pudło więcej od Bergera, a na mecie był tylko kilka sekund po Norwegu.
Bjoerndalen-Ustjugow 2 2,90
Ruski jest w rewelacyjnej formie!
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
T.Boe- V Defrasne 1 1,55

Młody Norweg spisuje się już bardzo dobrze, załapał się do kadry, a na zawodach w Pokljuce był w ścisłej czołówce. Defrasne w tym sezonie nie istnieje.

Berger-Valliulin 2 3,20!

Pędziwiatr jest nieprzewidywalny, często pudłuje hurtowo na strzelnicy, natomiast Valliulin w ostatnich zawodach miał o jedno pudło więcej od Bergera, a na mecie był tylko kilka sekund po Norwegu.

Bjoerndalen-Ustjugow 2 2,90

Ruski jest w rewelacyjnej formie!
Boe to może z Defransem ma szanse. Może, bo Francuz to jednak solidna marka i stać do na wiele.

Co do 2 zakładu, to Berger w tym sezonie poprawił strzelanie, już ma mniej takich wielkich wtop, a biegowo jest po prostu mistrzem, dlatego wg mnie noł czens, że wejdzie.

A co do ostatniego, to Ole dziś jest bardzo mocnym kandydatem do zwycięstwa i jeżeli ktoś ma z nim walczyć o win to nie Rosjanin.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Typuję zwycięstwo Niemek w biegu sztafetowym. Przed rokiem w Ruhpolding wygrały w pięknym stylu i kto wie czy podobnie nie będzie i tym razem. Oczywiście ich rywalkami w walce o zwycięstwo będą Rosjanki. Szwedki z niepewnymi Hogberg i Nilsson raczej powalczą co najwyżej o 3 miejsce, a Francuzki występują rezerwowym składem więc na zwycięstwo praktycznie nie mają szans.
Tak więc walka pomiędzy Rosjankami a Niemkami. U Rosjanek zabraknie Sleptsovej, która źle czuła się po biegu sprinterskim. Jej miejsce w sztafecie zajmie Romanova. Poza nią wystąpią Bulygina, Medvetseva i Zaitseva. Rosjanki w tym roku są najlepsza drużyną, ale moim zdaniem czas na zwyciestwo Niemek, które u siebie powinny pokazac się z bardzo dobrej strony. W Oberhofie przegrały minimalnie z Rosjankami, tym razem karta się odwróci. W składzie jest rewelacyjna biegaczka Neuner, dobrze strzelajaca Beck oraz Henkel i kończaca sztafetę zawsze solidna i regularna Kati Wilhelm. Niemki mają ekipę na zwyciestwo i nie sądzę aby Rosjanki były w stanie im je odebrać.
Ja akurat grałem w Tobet po 1,57... ale pewnie można znaleźć nawet lepsze kursy ;)
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
W walce o zwycięstwo dziś liczyć się będą oczywiście tylko 2 ekipy, jak większość sądzę że Niemki poradzą sobie z Rosjankami, u siebie w Ruhpolding wygrywały w dwóch poprzednich sezonach wyraźnie. Henkel na pierwszej zmianie z Romanovą, zdecyduje strzelnica na której pod względem celności wielkiej różnicy nie powinno być, choć kilka sekund szybciej zapewne strzeli Rosjanka, jednak biegowo Andrea w sprincie 27 sekund szybsza, na drugiej zmianie Neuner jeśli strzelać będzie tak jak w sprincie (jakoś jestem o nią spokojny) nadrobi nad Boulyginą a i Rosjanka na strzelnicy w stójce potrafi popudłować, biegowo 23 sekundy lepsza Niemka, do tego kilka sekund w szybciej strzela. 3 zmiana to dwa najpewniejsze strzelecko punkty w obu sztafetach, Rosjanka szybsza była o 28 sekund w sprincie, na pewno aż tyle w sztafecie nad waleczną Beck nie nadrobi. Na ostatniej zmianie Wilhelm - Zaitseva. Katja w sprincie dopiero na poczatku drugiej dziesiątki z powodu niecelnych dwóch pierwszych strzałów w pozycji leżącej, czyli trochę pechowo, potem bardzo pewnie, widać że jest dobrze przygotowana, biegowo 15 sekund w sprincie była lepsza od Zaitsevej.
3 miejsce powinny zająć Szwedki, jednak również jestem zdania, że branie ich za 1.50 na podium to nie jest dobry pomysł, 2 słabsze Szwedki są bardzo niepewne, jeśli Wang Chiunli nic nie dolega (nie wystartowała w sprincie) zwłaszcza Chinki mogą sprawić Szwedkom psikusa, 5 miejsce rezerwuję dla Norweżek, jakoś nie wierzę że to one mogą sprawić dziś niespodziankę, ale raczej są na tyle mocne by to 5 miejsce obronić.
Trudno powiedzieć jak wypadną Francuzki w rezerwowym składzie, raczej z bardzo równymi strzelecko (nawet bez Domrachevej) Białorusinkami szans nie mają, podobnie z dobrze czującymi się na tutejszych trasach Słowenkami, ale czy kursy wystawione na parę Włochy - Francja (1.55 - 2.30) są odpowiednie, hmmm... śmiem wątpić, wiadomo że Włoszki to jedne z najrówniej strzelających spośród całej stawki, ale w sprincie Francuzki też świetnie strzelały (zresztą tam nie ma słabych strzelczyń) i nawet te młode sądzę że nie zawiodą, a biegowo z Włoszkami jak najbardziej mogą powalczyć ???? Rumunki to kandydatki do 10 miejsca, jeśli żadna nie zawali na strzelnicy (w sprincie wyglądało to obiecująco) mogą nawet i z Włoszkami powalczyć (2.45), biegowo były w środe lepsze. A z Estonkami nawet przy nieco gorszym strzelaniu dadzą sobie rade (1.33), tylko Lehtla wygrała z dwiema Rumunkami w srodę , Saue bez formy, Viigipuu slabiuteńka, oby Hanni wystartowała.
Jeśli chodzi o nacje, które walczyć będą o miejsca w drugiej dziesiątce, to w każdym zestawieniu par coś mi nie pasuje, najszybciej Czeszki mogą próbować zawalczyć o coś wiećej niż druga dziesiątka, nie mają złego składu, nie biegają źle, jeśli uda się kończyć strzelania bez rund karnych... potem Ukrainki (w tym składzie raczej poza dziesiątką), Finki, Słowaczki... trudno już mi tam coś sensownego wytypować...
także na dzisiaj przede wszystkim:
Niemcy win 1.70
Rumunia - Estonia 1 1.33
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Chiny - Białoruś 1 1.45
(miejsce w sprincie)
6 CHINA CHN
6-1 WANG Chunli (- )
6-2 LIU Xianying (31)
6-3 LIU Yuan-Yuan (23)
6-4 SONG Chaoqing (24)
8 BELARUS BLR
8-1 KUDRASHOVA Olga (39)
8-2 SKARDINO Nadezhda (32)
8-3 NAZAROVA Olga (59)
8-4 KALINCHIK Liudmila (22)
Chinki wypadły lepiej niż Białoruś w sprincie, a że sprint jest na podobnych zasadach co sztafeta, więc wyniki będą podobne. Drugi powód dlaczego własnie Chiny to szybkość biegu, biegają znacznie szybciej niz Białoruś.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
za drobne można jeszcze spróbować:
Szwecja - Chiny 2 3.55

zastanawiało mnie to faworyzowanie Szwedek od rana, przemyślałem typ i też jestem za spróbowaniem Chinek ????
- w zeszłym roku Chinki pokazały się tu z dobrej strony - zajęły 3 miejsce
- zastanawiająca jest ta wczorajsza nieobecność Wang...
- pozostałe Chinki wczoraj bardzo równy występ, Liu Xianying kilka lokat za koleżankami ale trzeba pamiętać o jej problemach na pierwszym strzelaniu, to wszystko kosztowało ją na pewno 20 sekund.
- Hogberg kilka razy w sztafecie zaprezentowała się o wiele lepiej niż w indywidualnych występach, ale chyba faktycznie jak nie dzisiaj to kiedy ma nadejść ten słabszy występ, bardzo słabo w środę pobiegła, pomimo tylko dwóch pudeł 2.45 straty,
- słabiutko Nilsson, pokazała jak niestabilna jest na strzelnicy, z sezonu na sezon coraz gorzej ze strzelaniem w jej wykonaniu
- jest to podstawowy skład Szwedek, mógł trener postawić na Domelj, która choć też na strzelnicy nie jest zbyt równa to jednak zaprezentowała się tu o niebo lepiej od obu koleżanek
jeśli któraś z Chinek nie zawali na strzelnicy typ jak najbardziej może wejść, kurs 3.55 jest według mnie zdecydowanie przeszacowany ;)
oraz:
Norwegia - Chiny 2 2.15
Norweżki nie tak równe, Rogstad i Eikeland dużo słabsze biegowo, do tego na strzelnicy Eikeland czy Flatland są bardzo nierówne.
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Emil Hegle Svendsen - Christoph Sumann 1,50 ✅

Po kiepskim Mass 15km w Oberhofie uważałem, że ta przerwa jednak Emilowi nie pomogła.

Sprint sprzed 2 dni pokazał, jak wielka forma Norwegów nadchodzi.

Svendsen biega znacznie szybciej, biorąc pod uwagę tylko czas biegu od powrotu po przerwie w każdym biegu jest szybszy.
Przewaga Sumanna z zeszłego i początku tego zesonu, czyli szybkie i celne styrzelanie gdzieś zaginęła.

Rozważam również zagranie

Sumann- Greis po 1,6 ⛔

Szybkość Niemca i fakt, że biegnie u siebie, ostatni niezły występ w sprincie (pod względem strzeleckim).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom