>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP - Wimbledon 22.06.- 5.07.

Status
Zamknięty.
gusto 695

gusto

Forum VIP


Name: Wimbledon
Category: Grand Slam
Place: Wimbledon, Great Britain
Date: 22.06.2009-05.07.2009
Draw Size: S-128 D-64
Surface: Grass
Prize Money: £ 12,550,000
oficjalna strona turnieju &gt;&gt; http://www.wimbledon.org


Już w poniedziałek wielkie święto tenisa. Rozpocznie się po raz kolejny najbardziej znany, najbardziej prestiżowy i chyba najpiękniejszy turniej tenisowy - Wimbledon.

Krótka historia za wikipedia.org:
&quot;Wimbledon znajduje się w jednej z 32 dzielnic Wielkiego Londynu (w London Borough of Merton), położony jest na południowy zachód od centrum miasta. Na tamtejszych kortach trawiastych (All England Lawn Tennis and Croquet Club) odbywa się co roku, na przełomie czerwca i lipca, najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy w świecie – The Championships. Rozgrywany jest on od 1877 roku jako mistrzostwa Anglii, zaliczany jest do turniejów Wielkiego Szlema. Wimbledon uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata na kortach trawiastych.
Zeszłoroczny, 121. turniej tenisowy w Wimbledonie rozpoczął się tradycyjnie w poniedziałek, 23 czerwca, w 131 lat od pierwszego. 19 lipca 1877 r. na trawiastym korcie All England Croquet and Lawn Tennis Clubu, przy Worple Road, zakończył się (już wtedy zakłócony deszczem) pierwszy turniej wimbledoński.&quot;
Dziesięciu ostatnich zwycięzców:
2008 S|D Rafael Nadal Daniel Nestor / Nenad Zimonjic
2007 S|D Roger Federer Arnaud Clement / Michael Llodra
2006 S|D Roger Federer Bob Bryan / Mike Bryan
2005 S|D Roger Federer Stephen Huss / Wesley Moodie
2004 S|D Roger Federer Jonas Bjorkman / Todd Woodbridge
2003 S|D Roger Federer Jonas Bjorkman / Todd Woodbridge
2002 S|D Lleyton Hewitt Jonas Bjorkman / Todd Woodbridge
2001 S|D Goran Ivanisevic Donald Johnson / Jared Palmer
2000 S|D Pete Sampras Todd Woodbridge / Mark Woodforde
1999 S|D Pete Sampras Mahesh Bhupathi / Leander Paes

A teraz ile mogą zarobić pieniędzy i punktów za poszczególne rundy:



W zeszłym roku trochę nieoczekiwanie zwyciężył Rafael Nadal. W tym roku z powodu kontuzji kolana nie będzie miał szansy obronienia tytułu. Głównym kandydatem do tytułu jest nadal Roger Federer, jednak moim zdaniem Wimbledon 2009 wygra Andrew &quot;Andy&quot; Murray. ;) :jezora: Zapraszam do pisania analiz i typowania. Vamosss grasss!!! :jezora:
 
pezio 19,4K

pezio

Użytkownik
Hewitt leciutko pojedzie z Gineprim. Robby w zeszłym sezonie grał lepiej, straszył FH a obecnie jest bez formy. Hewitt z A-Rodem bardzo fajnie grał, wciąż przejawia znakomity BH. Mecz bez historii. Petzschner lubi grass. Dobre podanie, gra przy siatce. W Halle w tym roku niezły występ, choć mógł pokonać Rochusa. Ram to zbyt wymagający rywal nie jest, przeszedł łatwo kwale ale przeciwników miał samych ogórasów ;) 1 set to maks co może zdobyć w tym meczu Rajeev. Stepanek na trawkę pasuje, Serve&amp;Volley na poziomie i nie widzę żadnych szans dla Falli. Kolumbijczyk poza serwisem nie prezentuje nic ciekawego. 3-0. Istomin to jedna z petard 1 rundy. Liczę na dobry kurs. Uzbek ma świetne warunki, bardzo dobry serwis, nie jest drewniakiem, nieźle przy siatce i spokojnie powinien odprawić ziemniaka Fogniniego. Trawka dla Fabio to zupełnie &#39;czarna dziura&#39;. On musi wybiegać punkt. Set urwany Tursunovovi(jak to odmienić? :-|) w Eastbourne to jedynie zasługa Ruska, nie ma co się tym sugerować. Denis win. Matjeeeeee ???? Z tym kolegą zawsze jest niebezpiecznie, pewnie grałbym przeciwko niemu gdyby nie fakt, że trafił na Gila :] Widziałem w akcji Francuza w Queens z Ferrero(4-6 4-6). Nie zachwycił, ale też nie grał jakoś katastrofalnie. Ogólnie bez zacięcia. Wimbledon to jednak inne klimaty, broni punktów za ubiegłoroczną 3r i Gil nie powinien stawić mu zbytniego oporu. Frederico typowy ziemniak, podobnie jak Fognini. Jeśli Paul miałby przegrać to tylko i wyłącznie ze sobą.. (co niestety jest możliwe :razz: ) Gulbis nieudanie zainaugurował sezon trawiasty, ale tutaj sobie odbije. Ma świetne warunki, wystarczy je tylko wykorzystać. Ghedin przeszedł kwale, ale nie błyszczał. Woli clay. Mayera można spokojnie zaliczyć do perełek. Spodziewam się dobrego kursu. Bardzo dobry turniej w Eastburne, przegrana dopiero z finalistą - Danceviciem i to po dobrym meczu. Hernandez to na trawie mega pussy :-| Bilans 0-5. Nie ma jakichkolwiek szans. Solidny tenis Leonardo będzie tu górą. Blake w Queens ładnie, serwis na poziomie, &#39;wspaniały retunnn&#39; ;) Seppi na grassie nieźle, ale bez fajerwerków. Gra tak strasznie &#39;podręcznikowo&#39;. James leciutko. Fish to dla najpewniejszy mecz z całej rundy, ale kurs pewnie marniutki będzie. Ale jakieś 3-0 lub handi gemowy można pocisnąć ;) W Londynie &#39;rybka&#39; pokazał nam się z bardzo dobrej strony, agresywny, waleczny i Roitman nie ma czego tu szukać. Kolejny z listy ziemniaków. Ostatnio w dodatku kontuzjowany. Mahut kolejny diamencik. Dostał &#39;dziką kartę&#39; i nie ma co się dziwić bo na grassie jest groźny dla każdego. Świetne podanie, gra przy siatce, dobry volley. Vliegen jest za cienki żeby cokolwiek zdziałać. Za dużo przestojów ma w grze. Kohlschreiber na podbicie idealny. Lubi trawkę, ostatnio w dobrej formie, calkiem pozytywnie. Serra niby powalczył w Halle z Djoko ale to głównie dzięki słabej grze Serba. W tym tygodniu już porażka z Beckerem i po prostu nie ma szans w starciu z solidnym Niemcem. Szavay RG udany. Wegierka gra mocno, potrafi skończyć. Do tego przyzwoity serwis. Flipkens chyba zawsze topi w 1r. szlemów. Taka brzydko mówiąc &#39;zapchaj dziura&#39; :-| Keothavong też można zaliczyć do &#39;super grupy&#39;. Choć Brytyjka się nie popisała z Mirza, to jednak posiada zdecydowanie większe umiejętności na grassie niż Mayr. Austriaczka w tym sezonie nawet nieźle pogrywała, ograła bodajże Martę ;) (co jakimś wielkim wyczynem nie jest :] ) ale w starciu z solidnym tenisem Anne, nie daje jej wielkich szans. Nie wyobrażam sobie, aby Brytyjka przed własną publicznością mogła nie poradzić sobie z Patrycją. Pennetta wczoraj świetny początek z Tanasugarn. Naprawdę, wszystko wchodziło. Później jednak inicjatywę przejęła Tajka, a Flavia za dużo głupich błędów. Wyglądało to trochę jakby nie chciała się forsować przed Wimbledonem. Tutaj w 1r. łatwa rywalka - bo niska Hiszpanka Llagostera, która zdecydowanie woli mączkę. Słaby serwis, nastawiona na długie wymiany nie ma szans w starciu z silnie grającą Pennetta.


Kvitova - Kirilenko 1

Kvitova ma potencjał. &#39;90 - bardzo młoda a już w tym roku zdążyła wygrać turniej w Hobart. Gra bardzo ciekawie, silny FH, pewny BH. Ostatnio nie grywała za dużo ale mam nadzieję, że przygotowała się do Wimbledonu. Kirilenko na trawie żenua. W dodatku obecnie kompletnie bez formy. Gdzie nie przyjedzie to odpada w 1r. Buki ze względu na absencję w ostatnim czasie mogą wystawić dobry kurs na Czeszkę który wezmę z pocalowaniem dłoni.


Bogdanovic - Berdych 1 @5,15



Bogdanovic - dzika karta. Było to do przewidzenia ;) Powalczył z Tursunovem w Eastbourne, ba - powinien był wygrać. Typ jednak przeciwko Berdychowi który obecnie jest rozbity. Masa UE, serwis nieregularny. Jak nie poprawi jakoś znaczącą gry to poleci. Handi na Alexa pefffffffffa. Może nie wytrzymać w 5 secie, gdyby do takiego doszło, ale na początku będzie ostro walczył.
 
olisadebe7 36

olisadebe7

Forum VIP
Kilka słów ode mnie ????

Stepanek - Falla 1,25
Stepanek posiada wszelkie walory potrzebne do wygrywania na najtrudniejszej tenisowej nawierzchni. Serwis, którym umie ustawić sobi wymianę, dobra siatka. Jeden z najlepszych specjalistów od gry kombinacyjnej. Fallus dużo przebija, jest graczem uniwersalnym, ale więcej niż seta tu nie powinien ugrać. Dodatkowo zmęczony bo baaardzo trudnych kwalach.

Dimitrov - Kunitsyn 1,90
Młodzian z Bułgarii jest już bardzo ukształtowanym graczem. Ma fajny &#39;federerowski&#39; styl, umie postraszyć podaniem. Jest waleczny, nie odpuszcza. Jego rywal miewa przestoje w dobrych występach. Po świetnym finiszu w ubiegłym roku, w tym nie wygrał kompletnie nic ważnego. Bułgara trenuje PEter Lundgren, były kołcz Safina i Federera. Na efekty nie będzie trzeba czekać długo.

Dent - Gimeno Traver 1,18
3 szybkie sety. Jeden Pan nie pasuje na tą nawierzchnię. Dent jest zbyt agresywny i skuteczny, aby stracić nawet seta.

Leo Mayer - Oscar Hernandez 3,00
Wszyscy mówią o Leo, a ja na odwrót. Mayer jest dla mnie zawodnikiem przereklamowanym. Średniej klasy przebijacz, odprowadzający dość płasko główkę rakiety. Oscar jest jednym z mądrzejszych zawodników w Tourze i nie jest w tym starciu bez szans. Ogólnie obaj mogą dziękować losowi za udane losowanie.

Canas - Junqueira 1,42
Willy jest tenisistą grającym bardziej ofensywnie, prezentującym lepsze podanie. Problemem jest tylko gorąca głowa, ale z niskopiennym Junqueirą nie będzie miał problemów. Zabije go returnem.

Soderling - Muller 7,00
Soda zajechany po Rolandzie, na którym zasłużenie doszedł do finału. Ile jednak można grać na tak wysokim poziomie? Leworęczny Muller nie raz sprawiał już problemy najlepszym tenisistom. Najgłośniej było o jego wygranej 3-0 z Roddickiem na US Open przed kilkoma laty. Dwóch nieobliczalnych zawodników.
 
F 0

filweb

Forum VIP
Oli nawet nie wiesz, jak Ci życzę, abyś zarobił na meczu Soderlinga z Mullerem ???? Sam się zastanawiam nad zagraniem lekko tego typu. Szwed pewnie dał radę już wypocząć, ale wydaje mi się, że kurs na niego jest mocno zaniżony. Robin nie jest dla mnie żadnym faworytem turnieju, myślę, że do końca roku nie odegra już żadnej roli jeśli chodzi o ATP. A Luksemburczyk to jeden z moich ulubionych graczy ????
Ja polecam Tursunova ze Zveerevem za 1,50, Querreya z Ljubą za 1,80 i dla odważnych również weteran Kevin Kim przeciwko fatalnemu Ferrerowi za 5,50 i najlepszy wg mnie bet - Schuettler za 2,04 z Mallissem.
 
olisadebe7 36

olisadebe7

Forum VIP
Oli nawet nie wiesz, jak Ci życzę, abyś zarobił na meczu Soderlinga z Mullerem ???? Sam się zastanawiam nad zagraniem lekko tego typu. Szwed pewnie dał radę już wypocząć, ale wydaje mi się, że kurs na niego jest mocno zaniżony. Robin nie jest dla mnie żadnym faworytem turnieju, myślę, że do końca roku nie odegra już żadnej roli jeśli chodzi o ATP. A Luksemburczyk to jeden z moich ulubionych graczy ????
Ja polecam Tursunova ze Zveerevem za 1,50, Querreya z Ljubą za 1,80 i dla odważnych również weteran Kevin Kim przeciwko fatalnemu Ferrerowi za 5,50 i najlepszy wg mnie bet - Schuettler za 2,04 z Mallissem.
Schuettler jest łakomym kąskiem wg mnie też :-D Co do Sody, zanotował świetne występy poparte wielkimi wynikami na Rolandzie. Tutaj drabinka jest dla niego także ciężka. 1r dobry i nieobliczalny Muller, potem Andreas Beck, pasujący na trawę także. W 4r Fed i koniec marzeń o czymkolwiek. Próbuję czystego Mullera ????
 
pawelstrzala 313

pawelstrzala

Użytkownik
Panowie jak słucham typów takich jak na Mullera to smiać mi sie chce Soda zmeczony ludzie to zawodowiec który nie potrzebuje pół roku odpoczynku ogoli tego Mullera w 3 setach na 90% a że wygra to żadnych watpliwosci nie mam.A tak wogule to ten Muller jest w beznadziejnej formie wygrac by mógł gdyby grał z kim słabym bez serwisu.O ile Muller ma bdb serwis to szanse w tym elemencie sa równe bo i Soda potrafi mocno podac a jesli serwis na równo to w reszcie tenisowych umiejetnosci Soda jest lepszy

MAHUT-VLIEGEN 1 1,35
BECKER-KARANUSIC 1 1,37
WICKMAYER-VESNINA 1 1,35
 
wicekbtm 0

wicekbtm

Użytkownik
witam chciałbym dowiedzieć się co o zawodnikach z tej pary meczowej:
Petzschner P. - Ram R.
????
Petzschner lubi grass. Dobre podanie, gra przy siatce. W Halle w tym roku niezły występ, choć mógł pokonać Rochusa. Ram to zbyt wymagający rywal nie jest, przeszedł łatwo kwale ale przeciwników miał samych ogórasów 1 set to maks co może zdobyć w tym meczu Rajeev.
 
R 0

ronni91

Użytkownik
Forum obserwuję od dłuższego czasu, jednak nie miałem jeszcze okazji podać typów :jezora:
Na początek proponuję taki zakład długoterminowy na Wimbledon:
Tsonga 1-8 2,40
Francuz ma drabinkę stosunkowo łatwą, w 3r może na niego czekać Karlovic/Dancevic, ale powinien sobie poradzić. 4r to prawdopodobnie Mahut/Verdasco z którymi Jo problemów też nie powinien mieć, a wtedy ćwierćfinał zostanie osiągnięty
Blake J. 1-16 1,45
Blake dopiero w 3 r może się spotkać z bardziej wymagającym rywalem jakim jest Andreev ( wątpie żeby tam dotarł :p), który jednak na trawie Jamesowi nie powinien zaszkodzić.
Stepanek R. 1-16 2,20
Czech stworzony do trawy, akcję serv&amp;volley ma bardzo dobrze opanowaną, a i los dla niego był łaskawy. Prawdopodobne pokonanie kogoś z dwójki Istomin/Ferrer i mamy 1/16 osiągniętą ????
Del Potro 1-16 1,95
Tutaj mam małe wątpliwości. Hewitt w 2 r powinien być pokonany bezproblemowo, jednak w 3r prawdopodobnie będzie już czekać Tursunov, z którym mogą być małe problemy. Jednak jak dzisiaj widzieliśmy &quot;Dima&quot; ma małe problemy ze stopą, co może nie być bez znaczenia, dlatego sądzę, że Argentyńczyk osiągnie 4r.
Chciałbym poznać wasze zdanie na temat wyżej wymienionych typów :spokodfhgfh:
 
dsquared 9

dsquared

Użytkownik
Pierwsza Runda
WIMBLEDON​

Juan Martin Del Potro- Arnaud Clement
Lleyton Hewitt - Robby Ginepri✅
Rajeev Ram - Philipp Petzschner✅
Mischa Zverev - Dmitry Tursunov ✅
Radek Stepanek - Alejandro Falla ✅
Potito Starace - Jose Acasuso⛔
Fabio Fognini - Denis Istomin ⛔
Kevin Kim - David Ferrer ⛔
Nikolay Davydenko - Daniel Evans ✅
Victor Crivoi - Bjorn Phau
Frederico Gil - Paul-Henri Mathieu ✅
Alex Bogdanovic - Tomas Berdych ⛔
Jurgen Melzer - Wayne Odesnik ✅
Benjamin Becker - Roko Karanusic ✅
Grigor Dimitrov - Igor Kunitsyn ✅
Jeremy Chardy - Andy Roddick ✅
Andy Murray - Robert Kendrick ✅
Riccardo Ghedin - Ernests Gulbis ✅
Taylor Dent - Daniel Gimeno-Traver
Brian Dabul - Viktor Troicki ✅
Stanislas Wawrinka - Eduardo Schwank;plus:
Pablo Andujar - Martin Vassallo Arguello
Christophe Rochus - Pablo Cuevas ✅
Jesse Levine - Marat Safin ⛔
Fernando Gonzalez - Teimuraz Gabashvili ✅
Oscar Hernandez - Leonardo Mayer ⛔
Juan Carlos Ferrero - Mikhail Youzhny ⛔
Fabrice Santoro - Nicolas Kiefer ⛔
Victor Hanescu - Ivan Navarro ⛔
Nicolas Devilder - Nicolas Lapentti ✅
Thiago Alves - Andrei Pavel
Bobby Reynolds - Gilles Simon ✅
James Blake - Andreas Seppi⛔
Adrian Mannarino - Marc Gicquel ✅
Paul Capdeville - Vincent Spadea ⛔
Evgeny Korolev - Igor Andreev ✅
Tommy Haas - Alexander Peya
Michael Llodra - Joshua Goodall
Sam Querrey - Ivan Ljubicic ✅
Alberto Martin - Marin Cilic ✅
Tommy Robredo - Luka Gregorc ✅
Edouard Roger-Vasselin - Stefan Koubek ⛔
Dudi Sela - Santiago Gonzalez ✅
Xavier Malisse - Rainer Schuettler ⛔
Mardy Fish - Sergio Roitman ✅
Jan Hernych - Janko Tipsarevic ✅
Simon Greul - Michael Yani ✅
Julien Benneteau - Novak Djokovic ✅
Fernando Verdasco - James Ward ⛔
Nicolas Mahut - Kristof Vliegen ✅
Diego Junqueira - Guillermo Canas ✅
Grega Zemlja - Albert Montanes ✅
Ivo Karlovic - Lukas Lacko ✅
Steve Darcis - Frank Dancevic ⛔
Simone Bolelli - Daniel Koellerer ✅
Andrey Golubev - Jo-Wilfried Tsonga ✅
Robin Soderling - Gilles Muller ✅
Marcel Granollers - Andreas Beck ✅
Nicolas Almagro - Juan Monaco ⛔
(Marcos Baghdatis) Karol Beck - Feliciano Lopez ⛔
Philipp Kohlschreiber - Florent Serra✅
Ivo Minar - Maximo Gonzalez ✅
Guillermo Garcia-Lopez - Agustin Calleri ⛔
Yen-Hsun Lu - Roger Federer ✅
Niekwestionowanym faworytem do wygrania turnieju jest Roger Federer. Kto może mu zagrozić? Nadal? A moze inny z zawdników?
Już w pierwszej rundzie przyjdzie nam obejrzeć kilka naprawde ciekawych spotkań. Na pewno zobaczymy sporo niespodzianek bez, których turniej nie mógłby się obyć.
Pokrótce postaram się przeanalizowac pierwszą rundę Wimbledonu (w/g drabinki). Na szczycie drabinki był rozstawiony z numerem 1 Rafael Nadal bez problemu powinien byłby sobie poradzić sobie z Francuzem Clementem. Niestety Nie wystąpi on w tegorocznym zWimbledonie z powodów zdrowotnych. Z francuzem zamiast Nadala zagra Juan Martin Del Potro i on tez nie powinien miec problemów z przejściem do 2 rundy. Takich samych problemów nie powinien mieć Hewitt oraz Niemiec Petzschner czyTursunov, który całkiem świetnie zaprezentował się w finale turnieju w Eastbourne wygrywając z Dancevicem. Nie będę tu pisał o wszytkich meczach, więc przeskakujemy 2 mecze. Kolejnym spotkaniem jest mecz Kevina Kima z Davidem Ferrerem , który na trawie niestety nie prezentuje najwyższej formy , i szybko pożegnał się z zeszłotygodniowy turniejem.
Alex Bogdanovic - Tomas Berdych to kolejne ciekawe spotkanie. Bogdanovic świetnie zaprezentowal się w ostatnim turnieju i widać, że trawa jest jego mocna stroną, natomiast Berdych już w turnieju w Halle prezentował się słabo. Zaskakując słabą formą. Zdecydiwanie Bogdanovic!
Backer, Roddick, Murray to następni zawodnicy, którzy powinni bez problemów przejść 1 rundę. Backer w życiowej formie na pewno podbudowany zwycięstwem w turnieju w Hertogenbosch, Roddick ze swoim serwisem rozniesie Chardego, który wiele sił zostawił w turnieju w Hertogenbosch, O Murrayu nie ma co pisać. Szkot to jeden z zawodników, który może powalczyć o wysokie miejsce w Londyńskim turnieju.
Na łatwych przeciwników trafili inni z czołówki. Safin, Blake, Haas, LLodra czy Djokovic. Djokovic po przegranej w Halle z Haasem, zrobił tydzień przerwy i na pewno w pełni sił wrócił na korty Wimbledonu z francuzem Benkiem nie powinno byc żadnych problemów. Haas na trawie gra świetnie, pokazał to w finale z Djoko. Llodra i Tipsa prezentują znacznie wyższy poziom niż ich rywale.
Kolejna niespodzianką, której upatruje po Davidzie Ferrerze jest Verdasco. Fernando ostatnio nie zachwyca. W pierwszej rundzie zmierzy się z Jamesem Wardem, który jak to Brytyjczyk na trawie czuje sie znakomicie. Kwalifikacje przeszedł jak burza. Jeżeli nie speszy się grą z zawodnikiem z pierwsze 10 to powinien sprawić duużą niespodziankę.
Tsonga, Dancevic, Karlovic i Federer to ostatnie z pewnych meczów 1 rundy Wimbledonu. Dr. Ivo ze swoim serwisem zmiecie z kortu kwalifikanta Lacko. Miejmy tylko nadzieję, że nie powtórzy pierwszej rundy RG :p
Nikt na pewno nie ma wątpliwości po pokazie świetnej gry w Eastbourne, że Dancevic może namieszać w początkowej fazie turnieju. Darcis to nie jest rywal, który zagrozi Frankowi, będącemu w zaskakująco wysokiej formie. Co do formy to można się obawiać o Tsongę. Tsunami ostatnio trochę &quot;przycichł&quot;. Nie wróżę mu wysokiego miejsca w turnieju , jednakże w pierwsze rundzie ze słabym Golubevem nie powinien mieć problemów. Odnośnie Fedexa nie będę nic pisał, bo jak dla mnie powinien już być w Finale rozstawiony (żart) ???? . Osoboscie nie przepadam za tym (Potro RulezZzZ) zawodnikiem, ale mam nadzieję, że uda mu się zdobyć 15 Wielki Szlem!
To są tylko takie, moje hobbystyczne przemyślenia tak na prawdę nie oparte na bardzo szczegółowych opisach danych zawodników, turniejów czy innych detali mających wpływa na dyspozycję zawodnika w danym turnieju. Tennis-Hobby-Fun :p

Pogrubiony- Faworyt

Zielony - pefffka ????
Czerwony- szybko pożegna się z turniejem
Wariat na 1 Rundę u mnie w temacie wieczorem ????
Edit 1: Sorry za bład z Bagietą, te drabinki spisywałem sobie wczoraj, jeszcze przed wszelkimi zmianami (Nadal, Bagieta, i o nim zapomniałem ???? )
Edit 2: Edit: Typuję cały turniej , nie znaczy to że gram choćby połowę z tym meczów
 
pawelstrzala 313

pawelstrzala

Użytkownik
Widze ze ktos skasował moja opinie wiec pisze jeszcze raz typy DSQUARED jak dla mnie w 99% oki poza jednym jak można było zaznaczyc,że faworytem w meczu Garcia Lopez-Calleri bedzie argentyńczyk
Garcia Lopez jest jednym z niewielu hiszpanów którzy radza sobie nieżle na grasie pozatym forma jaka dysponuje hiszpan jest dobra jesli nie bardzo dobra(półfinał w Eastbourne) a Calleri nie dosc ze ma nadwage to ostatnio nie błyszczy ten facet to juz przeszłośc tak samo jak jego kolega Canas
 
M 55

meggie1

Użytkownik
Oli nawet nie wiesz, jak Ci życzę, abyś zarobił na meczu Soderlinga z Mullerem ???? Sam się zastanawiam nad zagraniem lekko tego typu. Szwed pewnie dał radę już wypocząć, ale wydaje mi się, że kurs na niego jest mocno zaniżony. Robin nie jest dla mnie żadnym faworytem turnieju, myślę, że do końca roku nie odegra już żadnej roli jeśli chodzi o ATP. A Luksemburczyk to jeden z moich ulubionych graczy ????

Ja polecam Tursunova ze Zveerevem za 1,50, Querreya z Ljubą za 1,80 i dla odważnych również weteran Kevin Kim przeciwko fatalnemu Ferrerowi za 5,50 i najlepszy wg mnie bet - Schuettler za 2,04 z Mallissem.
Zgadzam sie z Toba w 100% jesli chodzi o Tursunova, za taki kursik mozna zagrac nieco grubiej i jak dla mnie to najpewniejszy mecz tej rundy ????

Ciekawi mnie jednak czemu postanowiles postawic na Querreya? Czy sugerowales sie moze tym ze Ljubibic mial jakis uraz kostki?
Hmm nawet jesli to zapewne juz jest lepiej bo takto by sie wogule wycofal, a jesli jednak bedzie mu to dolegac to zapewne nie bedzie chcial sie meczyc tylko skreczuje. Ja stawiam tutaj na odwrot czyli wlasnie na Ivana.

Poczatkowa sama chcialam postawic na Mullera, ale analizujac sylwetki obu panow zmienilam zdanie ???? . Soderling zagral ostatnio swoj turniej zycia, i pokazal ze jest w calkiem niezlej formie, zapewne byl zmeczony ale jest przeciez przyzwyczajony do tego ze ciągle gra, wiec szkoda tutaj czasu na takie detale.
Muller zawodnik zdolny, ale jesli Soderling zagra tak jak ostatnio to nie sadze zeby to spotkanie przegral. Stawiam tutaj na tie-breaka - to rozwiązanie najbardziej mnie satysfakcjonuje ????
Muller moze i ugra seta, moze i 2 ale wydaje mi sie ze o caly mecz moze byc ciezko.
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
co do mecz Soderlinga z Mullerem to najrozsądniejszym typem wydaje się być:
liczba setów - 4 lub więcej. Bet-at-home płaci 2.35.
Takie samo rozwiązanie proponuję w meczu Alexa Bogdanovicia z Berdychem - tutaj oferują nam kursik 2.00 co biorę z pocałowaniem ręki.
peffki pierwszej rundy panów wg mnie:
Kiefer - Santoro 1
Istomin - Fognini (+1.5) 1
Mathieu - Gil (+1.5) 1
Tursunov - Zverev 1
Querrey - Ljubicic 1
a niespodzianek szukałbym tutaj...
Kohlschreiber - Serra 2
Acasuso - Starace 2
Almagro - Monaco 2
 
F 0

filweb

Forum VIP
Meggie - bardzo lubię Ljubę, jednak jego forma jest ostatnio bardzo nierówna. Zgadza się, sugerowałem się również kontuzją odniesioną podczas meczu z Santoro - Queerey to na tyle dobry zawodnik, aby spokojnie doprowadzić do 5 seta w tym spotkaniu i to zwiększa prawdopodobieństwo odnowienia się kontuzji czy nawet tylko lekkiego odczuwania tego uraz przez Chorwata, a jak wiadomo to może znacznie obniżyć jego grę.
Tursunova widziałem dziś w finale Eastbourne i powiem jedno - zabija serwisem:d
Almagro ma nad Monaco znaczną przewagę serwisu. Hiszpan w formie to jak dla mnie top 5 serwisu ATP, jak wiadomo ostatnio jest z tym kiepsko, ale już w meczu z Verdym na Rolandzie widać było znaczącą poprawę w stosunku do poprzednich występów.
No i przepraszam bardzo za pominięcie kolejnego bardzo dobrego zakładu - Dancevic - Darcis za 1,70
 
D 0

dominix

Użytkownik
Kolejna niespodzianką, której upatruje po Davidzie Ferrerze jest Verdasco. Fernando ostatnio nie zachwyca. W pierwszej rundzie zmierzy się z Jamesem Wardem, który jak to Brytyjczyk na trawie czuje sie znakomicie. Kwalifikacje przeszedł jak burza. Jeżeli nie speszy się grą z zawodnikiem z pierwsze 10 to powinien sprawić duużą niespodziankę.
:confused:

po takim stwierdzeniu mozna sobie darowac reszte, bo nie bardzo wiesz co piszesz...

popieram typy na Mullera i Alexa, radze uwazac na Tura, gdyz Zverev juz nie raz w roli czarnego konia wywalal z turniejow servismenow, a Petzner u siebie zawsze jest grozny, jednak czesto ma problemy z psycha i nie radzi sobie w roli faworyta...

warto pograc: Mannarino 3,0 Yani 2,5 Ghedin 6,0 Zemlja 1,7 Lacko 7,65 Levine 3,5 Pavel 9,5 (buk - krecz = wygrana) Gregorc 7,5
 
dsquared 9

dsquared

Użytkownik
:confused:

po takim stwierdzeniu mozna sobie darowac reszte, bo nie bardzo wiesz co piszesz...

popieram typy na Mullera i Alexa, radze uwazac na Tura, gdyz Zverev juz nie raz w roli czarnego konia wywalal z turniejow servismenow, a Petzner u siebie zawsze jest grozny, jednak czesto ma problemy z psycha i nie radzi sobie w roli faworyta...

warto pograc: Mannarino 3,0 Yani 2,5 Ghedin 6,0 Zemlja 1,7 Lacko 7,65 Levine 3,5 Pavel 9,5 (buk - krecz = wygrana) Gregorc 7,5
Pomyłka, Zaznaczyłem że analizy nie są oparte na dokładnych statystykach itp. Ward- pomylił mi sie z kimś innym i tyle, błąd-trudno dzięki za zwrócenie uwagi.
A i powodzenia z tym co uważasz, że warto pograć. Żaden z tych typów nie ma prawa wejść. Żaden z w/w zawodników nie ma szans z przydzielony mu rywalem. Lacko z Dr. Ivo? Śmiech na sali. Samym serwisem Ivo zmiecie rywala.
Ghedin z Gulbisem? Ernest na pewno szybko pożegna sie z turniejem, bo forma jaką pokazał w zeszłotygodniowym turnieju jest niska. Pewne natomiast jest to, że nie zakończy on Londynskich zmagań na 1 rundzie z zawodnikiem z 2 setki ATP :|
Good Luck:spokodfhgfh:
 
F 0

filweb

Forum VIP
Ja widziałem Lacko raz z Beckiem w Halle i serwis ma też niczego sobie. Poza tym jest kwalifikantem i wątpię, aby sprawił niespodziankę, ale po kursie 9 to wcale nie jest taki zły pomysł.
 
gusto 695

gusto

Forum VIP
Tego co ostatecznie zagram nie napiszę, bo ostatnio gdy mi dobrze szło i napisałem na forum to niestety nie weszło. Dlatego zabawię się hobbystycznie tak jak Dsquared, ale napiszę tylko typy z którymi się nie zgadzam.


Mischa Zverev - Dmitry Tursunov 2,55
Tutaj upatrywałbym niespodzianki. Ktoś wcześniej napisał, że Zverev lubi wyrzucać faworytów z turnieju, tak może być i tym razem. Jest zawodnik nieobliczalny na każdej nawierzchni. Widziałem go kiedyś na hardzie i wspaniałe zagrania przeplatał z prostymi błędami. Jak zagra tym razem? Nie wiadomo, mimo to nie stawiałbym tutaj Dimy w roli murowanego faworyta.

Kevin Kim - David Ferrer 1,12
Szukanie tutaj niespodzianki jest nieporozumieniem. Ferrer na trawie grac potrafi. W zeszłym roku wygrał holenderski turniej, w tym zdarzyła mu się wpadka z Navarro, co nie oznacza, że na trawie grac nie potrafi. Taki challengerowiec jak Kim nie będzie mu tutaj w stanie zagrozić moim zdaniem.

Victor Crivoi - Bjorn Phau 1,41
Rumun kojarzy mi się z clayem i tylko tam pasuje. Phau raczej woli szybsze nawierzchnie i tutaj powinien przebrnąć pierwszą rundę.

Grigor Dimitrov - Igor Kunitsyn 1,83
Tu popieram zdecydowanie Oliego. Widziałem Dimitrova jak napsuł krwi Nadalowi na którymś turnieju chyba w hali. Kunitsyn to taki zwyczajny grajek. Rozpędzony młodzian z Bułgarii może tu gładko wygrać 3-0.

Riccardo Ghedin - Ernests Gulbis 1,15
Bez przesady. Kto to jest Ghedin? Challegerowiec? Co jak co ale pierwszą rundę Gulbis powinien przebrnąć.

Pablo Andujar - Martin Vassallo Arguello 1,6
Tu stawiam na tego bardziej doświadczonego. Obydwaj bardziej kojarzą mi się z cegłą jednak to Vassallo odnosił większe sukcesy na szybszych nawierzchniach.

Fernando Gonzalez - Teimuraz Gabashvili 6,83
Tutaj szukałbym niespodzianki. Gaba to bardzo nieobliczalny gracz. Gonzo jakoś mi na trawę nie pasuje. Mogę się mylić ale chyba leciutko spróbuję na Rosjanina.

Oscar Hernandez - Leonardo Mayer 1,31
Leo zaskoczył mnie ostatnim turniejem. Jest na fali wznoszącej a Oscar to dla mnie natki typowy clayowy przebijacz. W jego grze nie ma nic porywającego dlatego stawiam tutaj na młodość.

Fabrice Santoro - Nicolas Kiefer 2,19
Jakoś lubię tego francuskiego dziadka, a przeciwko tym których lubię nie stawiam. Obydwaj są już doświadczeni. Nie raz grali w wielkim szlemie. Kiefer ostatnio skreczował w Halle, Santoro widziałem w dwóch spotakniach w Eastbourne i nie grał źle. Dancevic w meczu z nim po prostu miał swój dzień.

Nicolas Devilder - Nicolas Lapentti 1,42
Nicolas jest bardziej uniwersalnym zawodnikiem od typowego ziemniaka Devildera.

Tommy Robredo - Luka Gregorc 5,81
Tutaj też upatruje niespodzianki. Luka pograł już w kwalach na tych kortach. Robredo absolutnie nie pasuje na trawę co pokazał ostatnio w meczu z Bagdatisem. Kompletnie nie istniał. Myślę że i kwalifikant może sobie z nim poradzić.

Edouard Roger-Vasselin - Stefan Koubek 2,73
Stefan jest ogólnie lepszym zawodnikiem i myślę, że przebrnie tę pierwszą rundę.

Xavier Malisse - Rainer Schuettler 1,9
Zdecydowanie na Niemca. X-Man meczył się w kwalach. To nie jest ten Malisse co przed siedmiu laty, a Reiner na kortach szybszych zawsze groźny. N trawie już trochę pogral w tym roku i całkiem dobrze mu to wychodziło.

Simon Greul - Michael Yani 2,25
Obydwaj kwalifikanci. Jakoś Greul mi tu nie pasuje. Yani to mała niespodzinka tych kwali, będzie też małą niespodzianką pierwszej rundy.

Fernando Verdasco - James Ward 1,05
Bez przesady. Verdasco nie pokazał nic jeszcze w tym roku na trawie ale to może być tylko podpucha. Co jak co ale z takim grajkiem jak Wardem nie powinien mieć żadnych problemów.

Grega Zemlja - Albert Montanes 1,65
Tu zdecydowanie na dobrze serwującego kwalifikanta. Monti to ziemniak a tu rośnie trawa, więc co on tu robi?

Ivo Karlovic - Lukas Lacko 5,55
Jakoś nie przekonuje mnie tenis Karlovica. Lacko to rewelacja kwalifikacji. Nie widziałem go w akcji ale patrząc na wyniki ma charakter. Ivo jest drewniany, serwis to jedyny jego atut. Czasem mu wyjdzie volley, ale przy dłuższych urozmaiconych wymianach nie ma szans. Gdy pierwszy serwis zacznie szwankować Ivo może już w pierwszej rundzie zakończyć swój udział w Wimbledonie.

Robin Soderling - Gilles Muller 1,12
Muller to drewno jakich mało. Może i Soda zajechany po RG jednak miał sporo dni na regenerację. Pierwszą rundę powinien spokojnie przejść.

Marcel Granollers - Andreas Beck 1,16
Zdecydowanie Niemiec. Widziałem jego mecz w Halle z Kohlim i grał bardzo dobrze. Grannollers to ziemniak i to niezbyt dobry. Niemiec oprócz serwisu potrafi także dobrze returnować więc nie będzie miał problemów ze złamaniem Marcela.

Nicolas Almagro - Juan Monaco 1,8
Almagro jest moim zdaniem bardziej uniwersalnym zawodnikiem, chociaż obydwaj to typowi clayowcy.

Guillermo Garcia-Lopez - Agustin Calleri 1,14
Zdecydowanie GGL, który nieważne na jakiej nawierzchni, gra ostatnio bardzo dobrze. Pograł juz trochę na trawie a Calleri nie.

kursy z doxxbet
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Phillip Kohlschreiber - Florent Serra @4.5
Niemiec ostatnimi czasy gra naprawdę dobrze. Ale Serra już dwa razy ograł go na szybkich kortach, w tym raz w Wimbledonie (w trzech setach) dlatego kurs &gt;4.00 jest mocno zawyżony i postawię na Francuza.
Sam Querrey - Ivan Ljubicic @1.75
Kursy lecą w dół, a to oznacza że najprawdopodobniej kontuzja Chorwata jest dość poważna. Bardziej od urazu martwi mnie samo zachowanie Ljuby na korcie - sprawia wrażenie jakby tenis nie sprawiał mu żadnej przyjemności.
Paul Capdeville - Vincent Spadea @1.82
Chilijczyk to typowy clayowiec. Dwa razy grali na hardzie i na trawie i wszystkie mecze wygrał doświadczony Amerykanin. I wygra jeszcze raz.
Christophe Rochus - Pablo Cuevas @1.80
Belg na trawie ???? Zero serwisu, mało uderzeń kończących. A Pablo przyzwoicie w kwalifikacjach gdzie ograł przyzwoitego Rylera de Hearta i urwał seta Dentowi. Z Krisem też da sobie radę.
Potito Starace - Jose Acasuso @ 2.39
Ilekroć widzę Jose na korcie, zadaje sobie pytanie - po co mu to? Strasznie obniżył loty, nie jest w stanie wygrać meczu z zawodnikami dużo słabszymi od niego. Tutaj nie mam wątpliwości, Włoch wygra ten mecz, bo Acasuso nie umie grać na trawie - nie wygrał na tej nawiechrzni od wielu lat.

Grigor Dimitrow
- Igor Kunitsyn @1.83
Bułgar może być czarnym koniem tegorocznego Wimbledonu. Jego styl gry pasuje jak ulał na trawę, czego doświadczy słabiutki ostatnio Rosjanin.
 
A 23

adam2173

Użytkownik
Najpierw kilka zakładów długoterminowych:

James Blake 1-16 1,45 [Fortuna]

Blake gra ostatnio naprawdę dobrze, po słabym początku sezonu wreszcie nastąpiła zwyżka formy, drabinka ułożona całkiem dobrze, nie powinien mieć problemów z dojściem do 1/16, pierwsza runda Seppi, druga najprawdopodobniej Gicquel i dopiero w trzeciej może trafić na kogoś bardziej wymagającego - Andreeva, ale i tutaj szykuje nam się gładka wygrana Amerykanina, w 4 rundzie Cilic/Querrey - Blake gra solidnie i ich także pokonać powinien bardzo pewnie. Pokusiłbym się nawet o typ na zwycięstwo Blake w swojej ćwiartce po kursie 7,00 [Bet365] - głównym rywalem ma być Djokovic, a temu ostatnio zdażają się porażki z graczami pokroju Blake&#39;a.

Do tego można dołożyć Roddicka TOP 16 i AKO już całkiem ładne

-------------------------


Alex Bogdanovic - Tomas Berdych

Sezon tenisowy już rozpoczęty na dobre, jesteśmy na półmetku, przed nami Wimbledon, czyli najstarszy turniej Wielkiego Szlema, często nazywany Mistrzostwami Świata na trawie. Na pierwszą rundę najczęściej przygotowujemy &#39;&#39;taśmy&#39;&#39; na faworytów lub gramy underdogi z niezłym value, tym drugim bez wątpienia jest typ na Alexa Bogdanovica.
Bukmacherzy aż zanadto faworyzują w tym spotkaniu Berdycha, który ostatnio gra w kratkę. Na grassie jak wiemy serwis ma wielkie znaczenie i to głównie on decyduje o wyniku meczu, tutaj z pewnością też tak będzie. Zarówno Bogdanovic jak i Berdych dysponują wręcz zabójczym podaniem, co prawda Alex nie notuje może zbyt wiele asów, ale jednak jego serwis jest na tyle skuteczny, że skuteczność z pierwszego podania jest powalający. Przypomnę - w meczu z Minerem w Eastbourne wynosił on aż 97%! Tam też Bogdanovic zaprezentował się naprawdę dobrze, bo porażka po bardzo długim i wyrównanym meczu z Tursunovem, który zresztą ostatecznie triumfował, można uznać za dobry wynik. Berdych już od French Open nie gra jakoś zadziwiająco, w czeskim Prostejovie doszedł co prawda do półfinału, ale nie pokonał tam jakichś znaczących graczy na Clay&#39;u, po &#39;&#39;przesiadce&#39;&#39; na trawę również nie imponował, w Halle pokonał gładko Hernycha 2-0, ale już później przegrał 1-2 ze Zverevem - wyniki średnie, na pewno nie na miarę 21ego zawodnika w męskim turze. Spore value na Bogdanovica, który będzie grał przed własną publicznością, na trawie czuje się naprawdę dobrze, po takim kursie na pewno warto spróbować, zarówno wygraną jak i jakieś handi, skoro takim wielkim faworytem według bukmacherów jest Berdych to i linia na over gemowy nie powinna być wygórowana, więc jeśli w ogóle pojawi się na to oferta, to i over z pewnością warto zagrać.

Typy:
1 - 5,65 [Centrebet]
1 (+1,5seta) - 3,40 [BAH]

-------------------------------------------


Z niższych kursów:

Hewitt, Lleyton - Ginepri, Robby 1

Hewitt w bardzo dobrej formie, w meczu z Roddickiem zaprezentował się naprawdę solidnie, gdyby zachował więcej zimnej krwi to kto wie czy nie pokonałby Amerykanina, handi gemowe dosyć wysokie, ale myślę, że Australijczyk jest w stanie wygrać z przewagą minimum siedmiu gemów.

Stepanek, Radek - Falla, Alejandro 1

Tutaj chyba nikt nie ma wątpliwości, Falla to nie jest zawodnik na Wielkie Szlemy, przez kwalifikacje przebrnął całkiem dobrze i sukcesem może nazwać już fakt, że w ogóle wystąpi w tegorocznym Wimbledonie, losowanie dla niego wypadło chyba nie najlepiej, bo większych szans z Czechem nie ma.

Becker, Benjamin - Karanusic, Roko 1

Becker ostatnio zwyżka formy, gra świetnie, dochodzi bardzo daleko, w Challegerach, bo w Challengerach, ale w dwóch ostatnich turniejach ATP 250 udowodnił, że i tutaj może powalczyć z najlepszymi - ćwierćfinał w Halle i zwycięstwo w Hertogenbosch. Nawierzchnia mu pasuje, serwisem może wyjść z niejednej fatalnej sytuacji. Karasunovic przeciętnie, przeszedł kwalifikacje do Wimbledonu, ale nikogo wielkiego tam nie pokonał, szykuje się 3-0 dla Beckera.

Dent, Taylor - Gimeno-Traver, Daniel 1

Dent musiał przechodzić przez kwalifikacje, udało mu się, pokonał tam Oliviera Rochusa, Petera Luczaka i Pablo Cuevasa, losowanie może uznać za szczęśliwe, bo w 1. rundzie trafił na zawodnika, który lekko mówiąc na trawie gra słabo, Gimeno-Traver na tej nawierzchni nie powinien stworzyć żadnych problemów, handi gemowe lub punktowe na Dent&#39;a.

Mahut, Nicolas - Vliegen, Kristof 1

Mahut gra bardzo żadko, a jeśli już gra to właśnie na trawie, gdzie potrafi pokonać nie jednego gracza z czołówki. Ostatnio udowodnił to w Londynie - pokonał tam Tipsarovica, Cilica, jednak z atomowym serwisem Karlovica już nie powalczył. Vliegen to serwis i nic poza nim, Mahut nie powinien mieć żadnych problemów z Krzyśkiem, warto zagrać jakiś handicap.

Granollers, Marcel - Beck, Andreas 2

Granollers w słabiutkiej formie, o ile się nie mylę to na trawie jeszcze w tym roku nawet nie grał, w Prostejovie odpadł bardzo szybko pokonując w pierwszej rundzie Hrbatego, a w drugiej już przegrywając z Navarro. Beck z tym samym Hiszpanem wygrał 3-0 podczas French Open. Dodatkowo ostatnio w Halle zaprezentował się całkiem dobrze, gładkie zwycięstwa z Rochusem i Lacko oraz urwanie seta będącemu w bardzo dobrej dyspozycji Kohlschreiberowi, spodziewam się gładkiego 3-0 dla Becka.

Blake, James - Seppi, Andreas 1

O świetnej formie Blake&#39;a pisałem już wcześniej, zabójczy return, dobry serwis powinny spokojnie starczyć na Seppiego, kurs na zwycięstwo w 3ech setach doświadczonego Amerykanina bardzo atrakcyjny [2,00].


Warto również przypatrzeć się spotkaniom Ferrera, na trawie nie gra najlepiej, odpadnie raczej bardzo szybko, może nie w pierwszej rundzie, ale w drugiej kto wie.
 
olisadebe7 36

olisadebe7

Forum VIP
Panowie jak słucham typów takich jak na Mullera to smiać mi sie chce Soda zmeczony ludzie to zawodowiec który nie potrzebuje pół roku odpoczynku ogoli tego Mullera w 3 setach na 90% a że wygra to żadnych watpliwosci nie mam.A tak wogule to ten Muller jest w beznadziejnej formie wygrac by mógł gdyby grał z kim słabym bez serwisu.O ile Muller ma bdb serwis to szanse w tym elemencie sa równe bo i Soda potrafi mocno podac a jesli serwis na równo to w reszcie tenisowych umiejetnosci Soda jest lepszy


MAHUT-VLIEGEN 1 1,35

BECKER-KARANUSIC 1 1,37

WICKMAYER-VESNINA 1 1,35
Podobnie jak mi się chce śmiać, gdy czytam suche typy :-?
Soderlinga nie obserwuję od RG, ale od dłuższego czasu i wiem że psychika nigdy nie była jego mocną stroną. W moich oczach jest to zawodnik, który &#39;&#39;lubi&#39;&#39; zaliczyć wpadkę w teoretycznie łatwym meczu. Kto napisał, że porzebuje pół roku odpoczynku? RG kosztował go tak wiele sił, że sobie ego nie wyobrażasz. To nie jest żelazny kondycyjnie Rafa, tylko wysoki facet, który nie jest przyzwyczajony do grania 25 wyczerpujących setów w czasie 2 tygodni. Na pewno po RG miał kilka dni przerwy, podczas gdy Muller od tego czasu grał 4 mecze na trawie o stawkę(dodając turniejowe treningi). Podsumowując Muller jest na trawie od 4 tygodni, a Soda może trenował kilka dni.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom