>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - RG 2010 23.05.-06.06.

Status
Zamknięty.
F 0

filweb

Forum VIP
Widzu, nikt nie zabrania Tobie takiego myślenia. Być może masz rację, ale ja mam swoje rozumowanie i wcale z tego powodu nie narzekam ????
Ale na drugi raz oszczędź sobie tak ordynarnych ocen moich postów jak &quot;Ech nie chce sie czytać tego co piszesz koleś &quot;, bo jest to zupełnie niepotrzebne. Nie chcesz, nie czytaj.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
To się sporo osób przejechało na waszym Soderlingu. &quot;Dzień konia&quot; może się zdarzyć raz może dwa ale z Nadalem nawet &quot;dzień konia&quot; by nie pomógł. Soderling nic nie zagrał, sorry zagrał jak kiedyś Federer przeciwko Nadalowi czyli 3 sety i 45 niewymuszonych błędów. Nadal może nie zagrał nadzwyczajnego spotkania, może to nie jest Rafa z przed 2 lat ale tym spotkaniem udowodnił że poprzedni sezon i przegrana w RG była wynikiem troszkę słabszej formy a przede wszystkim kontuzji.
filweb napisałeś kiedyś &quot; Nadala widziałem z Bellucciem i mogę powiedzieć tylko tyle - dzisiejszy Soders jest poza zasięgiem wczorajszego Nadala&quot; a ja odpisałem że kto tak pisze jest &quot;po prostu jest głupi i nie zna się na tenisie.&quot;
Napisałeś kolejne piękne zdanie &quot;Szwed natomiast, jeśli zagra chociaż 75% tego, co pokazał z Fedexem w 3 ostatnich setach, powinien wygrać w maksymalnie 5 setach&quot;
A ja odpisuję że podtrzymuje moje poprzednie słowa.
Sam nie przewidywałem tak łatwego spotkania, 3 sety były możliwe jak najbardziej ale jednak myślałem że będzie jakiś tie-break. Ile pisano że Rafa ma problem z serwisem ? a co się okazało 000 przełamań i 7-7 w asach z najlepiej serwującym turnieju.
 
F 0

filweb

Forum VIP
Przebieg meczu był fatalny dla stawiających na Soderlinga, w tym dla mnie. Trzeba jednak zaznaczyć, że to Szwed zawalił sprawę i przegrał spotkanie. Nadal nic ciekawego nie pokazał, zwyczajnie wykorzystywał słabą dyspozycję Robina i udało mu się obronić kilka BP w kluczowych momentach. Szkoda, że mieliśmy taki, a nie inny finał, zwyczajnie przegrany, oddany bez walki przez Robina. Miejmy nadzieję, że podczas Wimbledonu pokażą się Ci, którzy potrafią mecze wygrywać i Fed obroni tytuł bądź duże szanse na końcową wiktorię daję Roddickowi. Tylko nie Nadal!
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Wielki Rafa! Miałem spore obawy, na szczęście całkowicie nieuzasadnione. Bo jakby nie patrzeć do finału grał głównie z ogórkami (jak dla niego), ale dziś był poza zasięgiem. Zdrowy Nadal jest zdecydowanie najlepszy na świecie.
W sumie zagrozić mógłby mu chyba tylko Davydenko, w formie sprzed kilku miesięcy.
Teraz czekam na zwycięstwo w Londynie, w końcu ma tam serię meczów bez porażki.
 
gju 134

gju

Użytkownik
bezsensu się teraz przekrzykiwać.
warto podkreślić to co już ktoś napisał pare postów wyżej. dziś się potwierdziło soderlig nie ma głowy, a bez głowy w tym sporcie największych rzeczy się nie osiągnie. rafa za to psychicznie jest niewiarygodnie silny. to, że gość serwuje tyle asów w ostatnim meczu co bodajże zaserwował przez cały turniej to jest kosmos i świadczy o tym jak wielkim fighterem jest hiszpan. poza tym nadal dojrzał. tak jak powiedział lechu...rafa cały czas się uczy i ewoluuje i widać to najbardziej w takich turniejach gdy forma wcale nie jest optymalna.
teraz zobaczymy jak to będzie wyglądać na trawie. wielu kandydatów na mistrza wimbledonu nie ma w tym roku. jeden andy, drugi andy, tatuś, może djoko, ale chyba przede wszystkim rafa.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Wyszło to co mówiłem. Nadal nie rozdawał punktów za darmo jak Federer i Berdych, więc drwal został zdeklasowany. Rafael pokazał mu miejsce w szeregu co mnie niezmiernie cieszy. Chciałbym się odnieść do postu filweb i do porównania Gulbisa z Soderlingiem. Nie wiem dlaczego tak umniejszasz możliwości Łotysza. W odróżnieniu od Szweda potrafi od zagrać genialnego drop shot&#39;a, zmienić tempo, ma dużo bardziej urozmaicony serwis. Mam nadzieję, że już w tym roku wejdzie do top 10, bo na pewno bardziej zasługuje niż Soderling.

teraz zobaczymy jak to będzie wyglądać na trawie. wielu kandydatów na mistrza wimbledonu nie ma w tym roku. jeden andy, drugi andy, tatuś, może djoko, ale chyba przede wszystkim rafa.
Powtórzę jeszcze raz - szczerbaty Szkot nie wygra nigdy turnieju Wielkiego Szlema, więc nie ma go co liczyć do faworytów.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Przebieg meczu był fatalny dla stawiających na Soderlinga, w tym dla mnie. Trzeba jednak zaznaczyć, że to Szwed zawalił sprawę i przegrał spotkanie. Nadal nic ciekawego nie pokazał, zwyczajnie wykorzystywał słabą dyspozycję Robina i udało mu się obronić kilka BP w kluczowych momentach. Szkoda, że mieliśmy taki, a nie inny finał, zwyczajnie przegrany, oddany bez walki przez Robina. Miejmy nadzieję, że podczas Wimbledonu pokażą się Ci, którzy potrafią mecze wygrywać i Fed obroni tytuł bądź duże szanse na końcową wiktorię daję Roddickowi. Tylko nie Nadal!
Po twojej wypowiedzi widać jedno: po prostu nie lubisz Nadala i jesteś nieobiektywny tzw. klapy na oczach i widzisz to co sobie ubzdurasz, a nie potrafisz przyznać że Nadal wygrał zasłużenie. Nadal nic wielkiego nie pokazał ? Ja myślę że pokazał sporo kapitalnych zagrań, a jeżeli nic nie pokazał to jednak to wystarczyło aby pokonać takiego drewniaka jak Soderling który bazuje wszystko na sile i serwisie.
 
K 26

krzysgd

Użytkownik
Rafa, co od razu wychwycił Lech Sidor, do swego &quot;normalnego&quot; repertuaru topspinów dołożył mocne, płaskie kończące uderzenie. Facet się jeszcze rozwija.
To może oznaczać tylko i wyłącznie kłopoty dla specjalistów od serwisu i młotka w kontekście zbliżającego się Wimbledonu
 
F 0

filweb

Forum VIP
Wimbledon zapowiada się w tym sezonie wyjątkowo ciekawie. Ja mam nadzieję, że Fed się odbuduje, ale jak trafi na Roddicka w środkowej fazie turnieju, tak jak teraz na Soderlinga, to może mieć bardzo nieciekawie. To Amerykanin jest jednym z faworytów turnieju dla mnie. Spore szanse w stosunku do tego, co dają im buki mogą mieć John Isner i Marcos Baghdatis oraz, oczywiście Tsonga. Dużo zależy od losowania - wymarzone to w 1/4 Murray albo Djokovic. Tych dwóch panów nie należy chyba brać pod uwagę, obaj ostatnio specjalizują się w rozmienianiu na drobne doświadczeń zdobytych w poprzednich sezonach.
Oczywiście, zgadzam się, Nadal może być bardzo groźny na Wimbledonie, pewnie bardziej niż snujący się po korcie ojciec 2 dziewczynek, ale jeśli Hiszpan trafi na kogoś posiadającego mocną i zwłaszcza szybką grę na trawie, to mieć spore kłopoty.
 
E 0

elcomendante

Użytkownik
Po zwycięstwie każdy mądry. Ja osobiście grałem na Rafę - że pierwszy przełamie. To było dla mnie oczywiste. Soderling słabo wchodzi w mecz. I bardziej ryzykownie - 5.5 Nadal. Uznając, że nawet przy 5 setach, jeśli Szwed wygra to w tie-brekach, a Rafa wygra jakiegoś jednego seta gładko {6-2, 6-3}. Naprawdę tylko wariaci {a nie doświadczeni typerzy} grali 3-0 dla Rafy, więc po się teraz wymądrzać. Umniejszanie umiejętności Szweda jest chore - bo trzeba będzie to za kilka miesięcy odszczekać. Soderling ma bardzo mocną psychikę, a nie słabą, co udowodnił nie raz, ale dziś - za mały repertuar zagrań {choćby brak grania skrótów} na Nadala na mączce. Osobiście myślałem, że Soderling wróci do serwisu z meczu z Fedexem, a niestety grał go gorzej nawet, niż z Berdychem - stracił swoją kluczową broń i dlatego gładko przegrał. Ja sugerowałem się opinią Matsa W. {choć trzeba słuchać go uważnie, bo często przesadza w opiniach i faworyzuje swoich ulubieńców - zresztą Mats albo ostro popija, albo zawala noce, albo robi częste zakupy W Holandii, bo z każdym kolejnym dniem RG oczka coraz bardziej mętne, a głos jakby z odmętów - dziś Mats wyglądał tak, jakby wypowiadał się z krainy kaktusów}, który stwierdził, że jeśli będzie ciepło i nie będzie padać to nie daje dużych szans Szwedowi w finale. Jeśli zaś spadnie deszcz, zmieni się trochę nawierzchnia - z korzyścią dla Szweda - a przerwy w meczu i rozmowy z trenerem {widać, że Soderling dużo na tym korzysta} wpłyną na niego mobilizująco, to może powalczyć z Nadalem - może nawet o zwycięstwo. Kto jednak przed finałem wiedział, że nie będzie padać, że mecz nie skończy się o 23, albo w poniedziałek? Jeszcze w trakcie meczu zapowiadane były burze nad Paryżem. Nomen omen to jest typerka, więc czasami każdemu powinie się noga nawet w opiniach. {Kto przewidział przed turniejem Schiavone w finale}.
Soderling, według mnie, w pełni zasługuje obecnie na miejsce w TOP 3 rankingu. Rozegrał bardzo dobre Mastersy w USA, potem trochę słabiej na clayu, ale serią wygranych i tutaj i wiktorią z Fedexem udowodnił, że jest wielkim zawodnikiem. Że jeszcze przez kilka lat będzie poważnym kandydatem na 1/2 każdego Szlema.
TRUE
Spore szanse w stosunku do tego, co dają im buki mogą mieć John Isner i Marcos Baghdatis oraz, oczywiście Tsonga.Spore szanse w stosunku do tego, co dają im buki mogą mieć John Isner i Marcos Baghdatis oraz, oczywiście Tsonga.
Bagieta jest poza klasyfikacją - to jeździec bez głowy. Tsonga wątpię, żeby po kontuzji odbudował się, aż tak fizycznie i bez treningu mocnego dał radę w Szlemie, gdzie jednak są 5 - setówki. A Isner musi kiedyś zaskoczyć - może Wimbledon to będzie jego turniej.
A, co do Nadala jeszcze. Wiadomo po kontuzjach pleców i łokci, żeby pograć na wysokim poziomie jeszcze kilka lat Nadal musiał trochę zmodyfikować styl. Jednak, jeśli ktoś mówi, że wygranie wszystkiego na clayu i RG bez straty seta - to jest słabo - to Ja się pytam, co jest mocną rzeczą dla człeka, co tak myśli.
Zauważyłem u Nadala w meczu z Melzerem coś, co pojawiło się też kiedyś u Fedexa i trwa nadal ???? . Mianowicie utraty koncentracji podczas meczów ze słabiakami - w jego mniemaniu - oraz wpadanie w niepotrzebne irytacje {3 set z Melzerem, 1 z Almagro}. Jeśli ktoś widział, jak Nadal reagował, gdy ktoś zasłabł na korcie -mecz z Melzerem i trzeba było czekać z grą przy jego serwisie i w dość trudnej sytuacji w meczu dla niego - parę zepsutych głupio piłek, przełamanie - to wie, co mówię. Parę hiszpańskich przekleństw poleciało. Myślę, że jeśli to się utrzyma to Nadal parę ważnych meczów może przez to niedługo zawalić.
W Wimbledonie Rafa &quot;Pędziwiatr&quot; Nadal będzie oczywiście bardzo groźny. Nie bez kozery jest tam mistrzem. Trzeba natomiast poczekać na drabinkę, a zwłaszcza na to, jak Angole przygotują w tym roku nawierzchnię - w zeszłym bez wątpienia sprzyjała Rafie.
O mojego ulubieńca Fedexa - legendę, którego całą karierę dane mi oglądać za mego życia {to pierwsza taka tenisowa legenda - Samprasa i Aggasiego oglądało się od połowy niestety} - jestem spokojny. Moim zdaniem Roger coraz bardziej będzie odpuszczać mniejsze turnieje, a skupiać się na wygranych w Szlemach. W RG grał naprawdę dobrze. Myślę, że gdyby w trakcie meczu z Sodą nie padało i gdyby nie był przerw - to , by wygrał ten mecz. Stało się inaczej, ale w Anglii - jestem, co do tego przekonany - Fedex na pewno będzie w najwyższej formie.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Liczyłem dziś na wygraną Szweda, miał kilka BP, ale niestety nic poza tym. Rafa świetny w obronie. Robin wiele razy uderzał mocno, ale Hiszpan dobiegał. Gratulacje dla Nadala - siódmy tytuł GS w karierze.
Widziałem przed turniejem zakład na PinnacleSports: Czy Nadal straci w turnieju seta? Na to, że nie straci był kurs ok. 4. Ciekaw jestem czy ktoś to zagrał?
 
y3ti 137

y3ti

Użytkownik
Ja tez skorzystałem. Miałem dobrą passę to postawiłem 200 euro na to, że nie straci. Na Betfair upolowałem na samym początku turnieju po 6,7 - potem już po tak pięknym kursie nie było, chociaż chyba przed samym finałem oscylował koło 5,5. Dziś Nadal wygrał, spalił mi zakład, że będzie więcej jak trzy sety, ale jak pojawiła się wygrana, i jak doszło do mnie skąd, to aż mi się ciepło zrobiło ;).

Ogólnie świetny turniej. U Pań niespodzianka za niespodzianką aż po finał... Panowie mniej tych niespodzianek, ale i tak znakomite okazje do zarobienia! Ogólnie znakomity turniej, oby Wimbledon wyglądał równie ciekawie ;)
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Ja niestety z ubolewaniem stwierdzam, ze takie drewno jak Isner moze zajść daleko na Wimbledonie. Ehh, nie lubię takich grajków... Oglądałem moze ze 3 spotkania Jego w życiu i Wogole mi nie przyrasowala jego gra. Ale wiadomo: gust jest jak c**j kazdy ma swoj ???? . Elcomendante z tego co sie orientuje to Rafa nie gral w Wimbledonie &#39;09, ale nie jestem na 100 pewien a nie chce mi sie sprawdzać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom