>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

ATP Tour - Pekin, Tokio (25.09.2024 - 02.09.2024)

adik1992 502,1K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
tokyo_tournlogo_2023_updated.png

Miejsce: Tokio, Japonia
Data rozgrywania: 25.09.2024 - 01.10.2024
Nawierzchnia: Hard (Outdoor)
Kategoria: ATP 500
Pula nagród: $1,818,380
Oficjalna strona turnieju: japanopentennis.com
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/tokyo
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/tokyo/329/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/tokyo/329/daily-schedule
Zwycięzca singla 2023: B. Shelton
Zwycięzcy debla 2023:R. Hijikata/M. Purcell

China_Open_logo.png

Miejsce:
Pekin, Chiny
Data rozgrywania: 26.09.2024 - 02.10.2024
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: ATP 500
Pula nagród: $ 3,720,165
Oficjalna strona turnieju: https://www.chinaopen.com/
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/beijing
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/beijing/747/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/beijing/747/daily-schedule
Zwycięzca singla 2023: J. Sinner
Zwycięzcy debla 2023:
I.Dodig/ A. Krajicek

Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
KapitanCipk0liz 2,6K

KapitanCipk0liz

Użytkownik
Taro Daniel +3,5 gema vs O'Connel
1,71 AdmiralBet
Głównie czutka skłania mnie ku grania w stronę Japończyka. Fakt,kangur ma dużą przewagę na serwisie i fajnie wyglądał z Musettim, ale mimo wszystko wyżej cenię skill Daniela. Mecz z Kachmazovem sprzed kilku dni delikatnie kompromitujący, ale Rusek zagrał kapitalne, perfekcyjne wręcz spotkanie, więc nie przywiązuję do tego wagi.Tu liczę na bliskie, może trzysetowe starcie i nie zdziwi mnie też wygrana gospodarza. No i też kurs na Okonia zdecydowanie za niski według mnie. Uważam, że powinny być bardziej wyrównane.
 
Ostatnia edycja:
dx2 259,2K

dx2

Użytkownik
Cilic-Nishikori 2 @1.55

To bedzie wazny turniej dla Nishikoriego, dwukrotnego triumfatora z Tokyo. Nishikori moze juz tego optymalnego najwzyszego poziomu nie osiagnie po tylu urazach, ale Japonczyk naprawde gral dobrze w ostatnich tygodniach, poczawszy od Montrealu, gdzie pokonal Michelsena, Tsitsipasa czy Borgesa, a zdziwil mnie fakt, ze nie dostal dzikiej karty na US Open, gdyz Nishikori mocno zwiazany jest z USA.
Nawet ten mecz Nishikorego z biezacego tygodnia przegrany z Junchengiem Shangem byl calkiem dobry. Shang wygral 6-4 6-4, ale tam Nishikori mogl w obydwu setach wrocic do meczu, gdy Shang serwowal po wygrane i w 1 i w 2 secie. Na pewno patrzac w perspektywnie pozniejszego turniejowego zwyciestwa Shanga, to ten wynik i mecz mozna uznac za pozytyw.

Notowania Cilica znacznie wzrosly, poniewaz bardzo dlugo pauzujacy Chorwat wrocil na korty nie tak dawno i zdazyl zaliczyc dosc zaskakujaca wygrana w chinskim Hangzhou. Mimo wszystko, zgadzam sie z bukmacherami, ktorzy widzu tu jednak faworyta w roli Nishikorego. Przede wszystkim turniej jest wazniejszy i nie umniejszajc Cilicowi to turniej w Hangzhou byl tylko przetarciem dla tych najwazniejszych turniejow w Azji. Poza tym nie spodziewalbym sie raczej wycofania sie Cilica po tej wygranej w Hangzhou, Chorwat po prostu mial zbyt dlugi rozbrat z tenisem i wiecej gry mu nie zaszkodzi. Najbardziej jednak licze na dobra dyspozycje Nishikorego, ktory jestem pewny zagra duzo lepiej i mysle, ze to on wyjdzie z tego meczu zwyciesko.
 
Otrzymane punkty reputacji: +904
bdenis 106,4K

bdenis

Użytkownik
Jack Draper vs Mattia Bellucci

Jack Draper -3 games @ 1.62 GO+bet ✅

Podoba mi się Draper przy -3 gemach jest w świetnej formie, z niedawnymi porażkami tylko z solidną konkurencją w Pucharze Davisa (w którym zawsze jest wiele dziwnych wyników) Draper ma wyraźną przewagę nad Belluccim pod względem talentu, jego mocny serwis, siła i zdolność do dobrego returnu, zwłaszcza przeciwko przeciwnikowi z mniejszą liczbą broni, czynią go faworytem. Krótsze punkty powinny również pomóc zmniejszyć jego typowe problemy fizyczne, które ostatnio się poprawiły.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2354
Tenis by Dawid 1,2M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Pekin
Bublik vs. Cobolli

Jeśli ktoś chce popsuć sobie serię dobrych typów to najlepiej wybrać sobie mecz takiej osobistości jak Bublik, więc proszę bardzo. Jedno z trudniejszych spotkań do typowania tego dnia, a mimo wszystko podam dwie opcje do obstawienia, lecz na wstępie ostrzegam, że jest więcej minusów niż plusów, więc proszę mądrze stawkować. Kursy na ten mecz dość mocno się zmieniły, bo Kazach był underdogiem, a już jest faworytem, choć niewielkim. Bukmacherzy sami nie wiedzą kogo faworyzować, co totalnie nie dziwi, bo Kazach to jeden z najbardziej losowych zawodników czołowej setki ATP. Dopiero co zaliczał fatalną serię porażek, a Chengdu się przełamał, choć z rywalem stricte challengerowym. Na jego korzyść działa fakt, że z Shangiem był dość mocno zaangażowany i minimalnie przegrał oba sety, a spokojnie mógł doprowadzić do trzeciej partii. To daje nadzieję, że powalczy z Włochem, którego talent jest spory i jestem jego cichym fanem, lecz trzeba obiektywnie powiedzieć, że jego dyspozycja to totalna sinusoida i podobne zdanie mam, co do jego kolegi z kadry - Arnaldiego. Flavio potrafi zagrać wszystko, bo jest zawodnikiem ofensywnym, ale jak na południowca także świetnie broni. Lubi narzucać własne tempo, ale zdarza się, że zalicza seryjnie proste błędy. Czasem zdominuje teoretycznie lepszego rywala, a czasem totalnie zawiedzie z kimś tylko przeciętnym. W Cincinnati zagrał fatalnie z Hurkaczem, na US Open zmarnował sporo szans z Medvedevem i przegrał 0-3, ale w obu turniejach potrafił wcześniej grać znacznie lepiej. Ostatnio widziany był podczas Davis Cup, gdzie zagrał długie i równe mecze z Bergsem oraz Griekspoorem, więc forma na pewno jest co najmniej przyzwoita, ale raczej nie najwyższa. Dużo zależeć będzie oczywiście od zaangażowania Alexandra, a jeśli będzie wysokie to może powalczyć o wygraną, ale nie spodziewam się, że rozgromi oponenta, bo to raczej nie w jego stylu. Jednak warto zauważyć, że kursy na Bublika spadają, więc może coś w tym jest i over gemowy wydaje się sensowny. Teoretycznie żaden nie powinien tego meczu wygrać pewnie, ale jeśli Bublik wstanie lewą nogą to być może przegra z kretesem, więc handicap pod underdoga też ma jakiś sens lub nawet set. Będzie to ostatni mecz dnia, więc raczej zjawi się sporo kibiców i wypada zagrać na wysokim zaangażowaniu. Moim drugim pomysłem są asy, ale to opcja obarczona jeszcze wyższym ryzykiem, bo raczej nie wejdzie, gdy nie wejdzie pierwsza opcja. To raczej musi być dłuższy mecz, by asy zostały pokryte z kilku względów. Po pierwsze Pekin należy do dość wolnych kortów, a na pewno wolniejszych od ostatnich turniejów, więc ich statystyki z poprzednich meczów trzeba brać nieco z dystansem. Ponadto mecz odbędzie się wieczorem, więc wilgotność będzie dość wysoka i co za tym idzie wolniej niż za dnia. To były minusy, które są dość spore, ale mamy też plusy, a jest nim głównie potencjał obu zawodników. Bublik potrafi seryjnie inkasować asy i ich często szuka z pierwszego serwisu, a czasem nawet z drugiego. Z kolei Cobolli też lubi ryzykować podaniem, ale oczywiście inkasuje ich znacznie mniej od rywala. Limitu Kazacha pod tym względem nie znamy, bo praktycznie sam potrafi takie linie pokrywać, a Włocha stać raczej na wyniki między 5, a 10 asów, więc jego wynik także będzie bardzo ważny. Podsumowując mecz z potencjałem na over gemów, a jeśli to wejdzie to także asów. Kursy dość mocno wirują i być może zagranie czegoś pod underdoga będzie miało tu sens.

👉 powyżej 20,5 gemów @1,41 lub powyżej 14,5 asów @1,85 (betclic)

Pierwotnie miałem napisać analizę na mecz Nishikori vs. Cilic, ale uprzedził mnie Damian, więc zapraszam do lektury na tenisbydawid.pl ✍

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
dx2 259,2K

dx2

Użytkownik
Navone-Shelton (-1,5 seta) 2 @1.68

Shelton zrobil bardzo duzo punktow w azjatyckiej czesci sezonu w ubieglym roku, a mianowicie wygral w Tokio i byl w cwiercfinale w Szanghaju. Wydaje mi sie, ze wyjdzie zwyciesko i na papierze na pewno jest duzym faworytem, wiec licze ze zamknie ten mecz w dwoch setach. Ok, ryzyko to zwieksza, ale jednak licze, ze nie bedzie takiego rozprezenia jak dzis w meczu z Opelka w 1-szym secie. Pozniej Shelton juz ten mecz bardzo pewnie ogarnal, nie dajac Opelce wiekszych szans (w deciderze Opelka w zadnym gemie nie wygral ani razu dwoch punktow na podaniu Sheltona).

Mecz Navone z Darderim widzialem w skrocie, bardzo regularny jak zwykle byl Navone, staral sie, zagral kilka fajnych pilek, zostawil pozytywne wraznie. Ogolnie Navone niedocenianiy na twardej nawierzchni, ale trudniej mi sobie jednak wyobrazic na tak szybkich kortach jego wygrana. Shelton przyjechal do Tokio z ojcem jako trenerem, co tez nie jest norma, bo Amerykanin w podroze bardzo czesto bierze innego trenera. Ogolnie mysle, ze Shelton grac bedzie o jak najlepszy wynik, chociaz z pewnoscia powtorzyc ubiegloroczny triumf bedzie bardzo trudno. Tak licze, na jeden wyrownay set i jeden wygrany przez Sheltona w miare pewnie. Sprobuje zatem ryzykownego typu na wygrana Amerykanina w dwoch setach, zmniejszajac stawkowanie, wszak samo wygranie meczu przez Sheltona niewiele kursowo by wnioslo.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +470
Pablito91 1,1M

Pablito91

Mistrz Typer EURO Niemcy 2024
Nakashima @2.0 fortuna śmiech na sali...

W Tokyo dojdzie do spotkania Amerykanina, który posiada japońskie korzenie Nakashimy z Francuzem Humbertem. Nie wiem czemu to Francuz jest faworytem w tym meczu. Humbert gra bardzo w kratkę w tym sezonie. Przeplata wygrane mecze z przegranymi. Nawet więcej przydarza mu się porażek. Brandon z kolei bardzo dobry okres. Bardzo ładnie zaprezentował się na US Open ogrywając pewnie Rune i Musettiego, uległ z kolei dopiero ze Zverevem. Później reprezentował USA na Davis Cup i wszystkie swoje mecze wygrał. Później turniej w Chinach i dotarł do półfinału. Tutaj w 1 rundzie ograł Tiafoe w 2 setach. Myślę, że patrząc na obecną formę to w zdecydowanie lepszej jest Nakashima i Typuję jego wygraną.
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,2M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Tokio
Nishikori vs. Thompson

Spotkanie o ćwierćfinał turnieju ATP 500 w stolicy Japonii, które zapowiada się ciekawie z kilku względów. Faworytem bukmacherów jest Thompson, z czym się muszę zgodzić. Po pierwsze zagrał znakomite zawody z Ruudem i popełnił bardzo mało błędów, nie został ani razu przełamany, a w chwilach zagrożenia genialnie serwował. Ogólnie występ prawie idealny, a Norweg wcale nie zagrał bardzo źle i zwyczajnie został świetnie rozpracowany. Jeśli Australijczyk powtórzy tę jakość, o co może być ciężko to jak najbardziej może myśleć o zwycięstwie, choć rola faworyta może mu trochę ciążyć, lecz to gracz bardzo doświadczony i powinien wytrzymywać takie starcia. Oczywiście trybuny będą za gospodarzem, który będzie mógł liczyć na ogromne wsparcie, ale ogólnie po swojej stronie nie ma zbyt wielu argumentów. Poza trybunami, na pewno trzeba wspomnieć, że grał tu już trzy razy w finale i dwa razy triumfował, lecz było to w czasach gdy był czołowym graczem na świecie i trochę od tego czasu się zmieniło. Thompson grał tu tylko dwa razy w II rundzie, więc zagra teraz o swój najlepszy wynik na tym obiekcie. Kei w I rundzie ograł swojego dobrego kolegę Cilicia, który akurat mu dość leży, a do tego Chorwat przyleciał zmęczony po turniejowym triumfie w Chinach. Mecz wcale nie stał na wysokim poziomie, ale na pewno zmęczył gospodarza, który po drodze brał przerwy medyczne i miał problem ze skurczami (masowane miał udo). Jordan powinien zawiesić poprzeczkę znacznie wyżej niż wiekowy Marin, który miał prawo nieco odpuścić kolejny start i bazuje głównie na serwisie. Warto jednak wspomnieć, że skurcze czy problem z udem to nie jest główny problem Japończyka, bo przecież jeszcze tydzień temu brał przerwę medyczną ze względu na ramię oraz kolano, a przecież to przez nie był wykluczony na tak długi okres z gry i obecnie korzysta z zamrożonego rankingu oraz dzikich kart. Samuraj w tym roku nie miał zbyt mocno intensywnych turniejów, a jak już grywał dłużej to płacił za to zdrowiem. Fizycznie może tutaj sporo stracić, a też nie jestem przekonany czy stricte tenisowy będzie lepszy. Także charakterystyka kortów może być korzystna dla Thompsona, choć osiągnięcia obu tutaj są odmienne, a mianowicie nawierzchnia jest szybka, a jak dach zostanie zamknięty, to serwis jeszcze bardziej nabierze znaczenia, a pod względem Australijczyk powinien być lepszy. Na pewno dużym minusem jest H2H, które jest wyraźnie korzystniejsze dla gospodarza i chyba czas najwyższy dla Kangura, by tę statystykę podreperować. Jeszcze jednym minusem, ale nie stricte sportowym są ruchy kursów, bo rosną na niekorzyść faworyta, więc można nieco zachodzić w głowę o co chodzi, ale stawiałbym, że gracze wierzą w gospodarza, patrząc na historię i H2H, które ewidentnie mu sprzyja. Można spróbować ewentualnie z opcją krecz=brak zwrotu, lecz u siebie raczej nie zejdzie z kortu.

👉 Thompson wygra @1,54 (betclic) ❌

Typ bez analizy:
👉 Nishioka vs. Rune powyżej 1,5 przełamań w I secie @1,85 (superbet) ✅

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
inkub1986 649,5K

inkub1986

Użytkownik
Nishikori...
Ja bym się przyjrzał temu Panu. Albo Tokio 4life! albo grube kreski. Oczywiście chodziło mi o silne nogi oraz bardzo silny ciąg do gry tego dziadka. Czy wygra kolejne spotkanie? Uważam że tak.
 
Ostatnia edycja:
louisarmstrong 1,4M

louisarmstrong

Użytkownik
Nishikori...
Ja bym się przyjrzał temu Panu. Albo Tokio 4life! albo grube kreski. Oczywiście chodziło mi o silne nogi oraz bardzo silny ciąg do gry tego dziadka. Czy wygra kolejne spotkanie? Uważam że tak.
Sam jesteś dziadek a nawet dziad zwłaszcza jeśli chodzi o kulturę.!!!!!
Nishikori ma 34 lata w porównaniu z Djokovicem i Errani to młodzik.
To zawsze był i jest tenisista z umiejętnościami i haryzmą pokonywał nie jeden raz Federera , Nadala i Djokovica to że w ostatnich latach gra niewiele , stracił sporo zdrowia i pc rankingowych to jeszcze nie znaczy że stracił swoje umiejętności i tenisową wiedzę.
Metryki i Rankingi nie grają Messi jest 2 lata starszy , Ronaldo 4 a Djokovic 3 i jakoś zdobył złoto Olimpijskie.
Sam jesteś Dziadek a nawet Dziad , mętalnie!!!!!!!!!!!!!!!!
Lepiej się przyjrzyj temu co wypisujesz!!!!!!!!!!!!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +359
louisarmstrong 1,4M

louisarmstrong

Użytkownik
O ty Brutusie! A twój szacunek do innego użytkownika forum? Nishikori to kontuzjogenny dziad, któremu winszuję dobrej gry na swojej ziemi, a Ty znów wyszedłeś z buszu...
Nazywanie 34 letniego sportowca kontuzjogennym dziadem a nawet dziadkiem to chamstwo i buractwo z twojej strony .
Nie wiem ile masz lat ale pewnie mniej od Nishicoreigo ale odejdziesz w zapomnienie dużo szybciej niż On , Ty i Twoje dokonania.
 
Tenis by Dawid 1,2M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Pekin
Rublev vs. Davidovich Fokina

Spotkanie o ćwierćfinał zawodów w stolicy Chin pomiędzy zawodnikami, którzy znają się świetnie, bo grali ze sobą kilkukrotnie i za każdym razem lepszy był Rosjanin. Dziś jest wyraźnym faworytem, co mnie w ogóle nie dziwi, bo ma za sobą bardzo dobry mecz z Carreno-Bustą, choć trochę przespał drugą partię i ją przegrał. Mimo to w pełni zasłużył na triumf i może się liczyć w walce o końcowy triumf. Oczywiście nie zabrakło momentów, w których wpadał w szał, ale do tego nawet on sam zdążył przywyknąć i nie wpływa to mocno na jego grę. Wypadł bardziej przekonująco niż Davidovich Fokina, który wraca do gry także po US Open, gdzie totalnie zawiódł i został zweryfikowany przez Hijikatę, ogólnie zaliczając trzy porażki z rzędu w miernym stylu, a do tego doszedł jeszcze krecz z powodu choroby. Mecz z Zhangiem był bardzo nierówny, Hiszpan był dość elektryczny, choć miał też genialne momenty czyli w swoim stylu. Świetnie biegał, ale też popełniał proste błędy i miał trochę szczęścia, że trafił na Chińczyka, który nie był w najlepszej dyspozycji, a i tak mógł ten mecz wygrać. Rublev powinien być wiele trudniejszym rywalem. Alejandro dwa razy stracił serwis, lecz bronił aż 9 bp, więc widać, że podanie nie jest jego głównym atutem. Sam przełamał Chińczyka cztery razy, a Rublev Bustę aż pięciokrotnie. W I setach obu meczów padły po trzy przełamania i tutaj też tak może się stać, choć liczyłbym bardziej, że to Rosjanin prędzej będzie przełamywać niż Hiszpan. Andrey miał momenty perfekcyjnego serwowania i liczę na pomyłki Alejandro. Oczywiście wadą jest to, że faworyt nie jest najmocniejszy na returnie, a underdog miewa mecze, w których serwuje ponad stan. Nawierzchnia jednak jest dość wolna, co na pewno sprzyja tym kierunkom. Ogólnie mecze Davidovicha Fokiny zazwyczaj obfitują w przełamania i na to liczę i tym razem. Z ich dwojga to Hiszpan powinien być zawodnikiem niestabilnym pod względem podania i jeśli Rosjanin nie będzie psuł na potęgę bp to oba kierunki są do pokrycia.

👉 powyżej 1,5 przełamań w I secie @1,6 (superbet) ✅
👉 Rublev powyżej 2,5 przełamań @1,6 (betclic) ✅

Betclic wystawił przełamania do każdego meczu.
 
Ostatnia edycja:
dx2 259,2K

dx2

Użytkownik
Fils-Rune 2 @1.7

Na moj gut jakosciowo lepszy mecz Rune z Nishikorim niz Filsa z Sheltonem. Rune obronil pilke meczowa, ale forma zwyzkuje w tej czesci seznu. Fils mial tez mial skurcz w samej koncowce drugiego seta i obydwaj cierpieli z Sheltonem w decydujacym secie. Rune fizycznie wyglada bardzo dobrze, mysle ze zasluguje na wygrana i miejsce w finale.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +471
Tenis by Dawid 1,2M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Pekin
Medvedev vs. Cobolli

Spotkanie o półfinał turnieju rangi ATP 500 w stolicy Chin, gdzie Rosjanin broni punktów za finał sprzed roku, a Włoch debiutuje i trzeba sobie powiedzieć nadspodziewanie łatwo przyszła mu ta faza turnieju, bo wystarczyło ograć dwóch zawodników, którzy ostatnio nie są w najlepszej formie czyli Bublik oraz Kotov, choć z tym pierwszym mógł równie dobrze przegrać, a mecz był bliski i długi. Medvedev mimo wyższego rozstawienia wcale nie miał łatwiej, bo musiał ograć zawsze niewygodnego Monfilsa oraz Mannarino, który powoli wraca do formy, lecz obyło się bez straty seta. Panowie całkiem niedawno nawet ze sobą grali w ramach US Open i Flavio dostał bolesną lekcję, gdyż zmarnował sporo szans i ostatecznie przegrał 0-3. W całym meczu mieliśmy aż 29 bp i 10 przełamań, ale Włoch zrobił to tylko trzy razy, a przecież korty w Nowym Jorku są nieco szybsze od tego na którym panowie zagrają w poniedziałek. Ogólnie w meczach Medvedeva pada stosunkowo dużo przełamań, jak na gracza ścisłej czołówki i ogólnie sam wiele przełamuje, ale też sporo oddaje, co zawdzięcza kolejno świetnym passing-shotom oraz błędom na serwisie, który raz jest jego bronią, a czasem pomocną dłonią dla rywali. Wystarczy spojrzeć choćby na ten turniej, w którym Daniil mimo zwycięstw 2-0, tracił po dwa razy serwis, ale też przełamywał cztery i pięć razy. Cobolli wyglądał stabilniej, bo w jednym meczu stracił dwa razy podanie, a w drugim ani razu, a sam rywali przełamywał po trzy razy. Biorąc pod uwagę nawierzchnię jest tu potencjał overowy, lecz wypada, by Flavio wyciągnął wnioski. Potencjał Włocha jest jednak bardzo wysoki, potrafi robić duże rzeczy na korcie, szczególnie jako underdog, gdy nie odczuwa wielkiej presji. Potrafi zawodzić głównie z zawodnikami nieco słabszymi, gdy za bardzo myśli o wyniku. Na pewno i pod tym względem się poprawi, bo to tak naprawdę jego pierwszy sezon w głównym cyklu na pełen etat. Na pewno niespodzianką byłoby, gdyby ten mecz wygrał, a już set będzie czymś dużym, bo jednak Daniilowi dość wolny beton będzie bardzo sprzyjał. Praktycznie wszystkie piłki będą wracać, a rywalowi może brakować cierpliwości i szukać będzie winnerów, odważniejszymi uderzeniami, co będzie Rosjaninowi na rękę. Mecz może będzie jednostronny, ale jaki wynik by ostatecznie nie padł to mamy potencjał na brejki, bo Daniil będzie groźny na returnie, a na serwisie może znów pomagać. Przełamania Cobolliego są jak najbardziej ryzykowne, ale on już zrobił swoje w tym turnieju i tylko może, nic nie musi, a potrafi grać szybko, efektownie, ale musi dołożyć efektywność, której czasem brakuje. Moim pierwszym wyborem były tu jednak przełamania meczowe, ale linia 4,5 nie została jeszcze wystawiona przez żadnego bukmachera, lecz jeśli się pojawi to można ją rozpatrzyć!

👉 Cobolli przełamie w 1. secie @1,65 (goplusbet) lub Cobolli powyżej 1,5 przełamań @1,75 (betclic) ❌ (1/11 bp!)

Dodatkowe opcje w Tenis -> Tenis by Dawid 🇵🇱 TUTAJ

Zawodnicy na których uważać:
➡ Yevseyev - udar słoneczny w zeszłym tygodniu
➡ Marchenko - gra bardzo rzadko, ostatnio wrócił
➡ Harris - przerwa od Wimbledonu - kontuzja pleców
➡ McDonald - jeszcze w niedzielę grał finał w Tajlandii
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,2M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Pekin
Khachanov vs. Alcaraz

Kolejny z ćwierćfinałów w Chinach, gdzie także mamy wyraźnego faworyta i to wręcz dobitnego, ale można było spodziewać się takowych kursów, więc już na start można stwierdzić, że wszelkie kierunki w stronę Hiszpana praktycznie nie mają value. Jedyną opcją wydaje się coś w stronę underdoga, lecz pytanie czy są do tego podstawy? Szczerze mówiąc średnio i od razu zaznaczę, że moja propozycja jest ryzykowna, lecz ze względu na wysokość linii, wręcz muszę spróbować. Jakie są wady Khachanova? Na pewno forma w ostatnim czasie i ogólnie w tym roku, bo raczej nie może być z siebie zadowolony i nawet nie pamiętam jego ostatnio dobrego turnieju. Druga sprawa to wyniki ze ścisłą czołówką, bo bardzo rzadko z nimi wygrywa i mam wrażenie, że nie może znaleźć sposobu. Po prostu jego tenis jest bardzo dobry, czasem znakomity, jeśli jest w optymalnej formie, ale brakuje mu czegoś ekstra, czym porwałby tłumy. Dla mnie to jest współczesny odpowiednik Berdycha lub Tsongi, którzy byli za tymi wielkimi, ale rzadko nawiązywali z nimi wyrównaną walkę. Po prostu stanowili dla nich tło i póki co Rosjanin taki jest. Z Alcarazem nigdy nie wygrał seta, a mierzył się z nim już trzy razy, lecz zawsze na cegle, więc na nawierzchni premiującej Hiszpana. W wspomnianych meczach Karen tylko dwa razy przełamał jego serwis, choć teoretycznie na cegle powinno być o to łatwiej, bo jest wolniej. Dodając do tego, że Khachanov jest obecnie w niższej formie niż wtedy to urwanie seta byłoby tu sporą niespodzianką, ale póki co zagrał tu dwa bardzo solidne mecze, lecz z rywalami ze znacznie niższej półki niż Carlitos. Faworyt w dwóch meczach nie stracił tu jeszcze nawet podania i ewidentnie poszukam przełamania (bronił jedynie trzech bp w pierwszym starciu). Jednak patrząc wstecz w ten rok to widać wyraźnie, że z Hiszpanem można nawiązać równorzędną walkę i tracił podania z wieloma rywalami, a na US Open totalnie zawiódł przegrywając 0-3 z VDZ. Alcaraz ogólnie dość sporo przełamuje, ale też często traci, lecz jeszcze nie w Pekinie. Jeśli Karen dołoży chociaż jedno przełamanie to urośnie szansa na brejki meczowe, choć i bez tego mogą zostać pokryte. Korty nie należą do szybkich, więc potencjał ku temu jest.

👉 powyżej 3,5 przełamań @1,55 (betclic) ✅
👉 Khachanov powyżej 0,5 przełamań @1,72 (betclic) ✅

We wtorek analiza na żywo ATP Masters 1000 w Szanghaju TUTAJ
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,2M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Pekin
Sinner vs. Lehecka

Jeszcze jedna analiza na ćwierćfinał w Chinach, w którym ponownie mamy bardzo wyraźnego faworyta. Oczywiście jest nim Sinner, który w rankingu wypracował sobie ogromną przewagę nad resztą wygrywając dwa turnieje wielkoszlemowe w 2024, lecz pytanie jest jedno. Czy za chwilę nie straci wszystkich punktów, bo będzie musiał na co najmniej rok pożegnać się z rywalizacją na zawodowstwie? WADA odwołała się od wyroku, który wzbudził niemałe kontrowersje, a chodzi o substancję, która znajdowała się w sprayu i możliwe, że nie miała żadnego wpływu na jego wyniki. Jednak fakt, w jaki sposób został potraktowany czyli bardzo łagodny wzbudziła zamieszanie i podczas jego meczu z Safiullinem opublikowane została odwołanie, w którym WADA domaga się zawieszenia. Sinner na nie odpowiedział i słusznie, bądź nie, poddawany jest krytyce. Oczywiście piszę w dużym skrócie, bo to nie jest najważniejsze w tej analizie, a to, że ta sytuacja może na nim ciążyć i wpływać na jego grę. Już przed tą informacją grał w kratkę, bo stracił seta z Jarrym i Safiullinem czyli zawodnikami mającymi duże argumenty ofensywne, ale ogólnie będącymi w dość słabej formie. Oczywiście to nie znaczy, że Lehecka nawiąże z nim walkę, bo sam gra bardzo nierówno, a co chwilę męczą go urazy jak np. plecy i możemy równie dobrze zobaczyć powtórkę ich pojedynku z Indian Wells, gdzie gładko wygrał Włoch i nie został ani razu przełamany. Dziś ewidentnie gram pod prąd, bo po cichu liczę, że Jannik ponownie będzie do ugryzienia, choć teoretycznie powinien przyjść w końcu czas na jakąś gładką wygraną. Gdyby jednak nie wymienione wyżej względy poza sportowe to raczej na pewno nie ruszałbym tego spotkania. Jedno przełamanie na korzyść Lehecki mocno ułatwi nam sytuację, ale przecież równie dobrze sam Sinner może załatwić sprawę brejków. Ciekaw jestem jak to wpłynie na jego grę, bo jak sprawa wyszła za pierwszym razem, to nic sobie z tego nie zrobił i grał jak z nut, więc teraz też ta sytuacja nie musi mieć wpływu na jego mentalność, choć oczywiście może i wielu by się załamało. Tak czy inaczej, jeśli ruszać ten mecz to tylko w kierunku underdoga lub zakładów specjalnych, bo podobnie jak w przypadku Medvedeva oraz Alcaraza kursy są zbyt niskie, by coś z nich wymyślić z sensownym kursem.

👉 powyżej 3,5 przełamań @1,65 (betclic) ❌
👉 Lehecka powyżej 0,5 przełamań @1,65 (betclic) ❌ (0/2 bp i 2 setowe!)

Zapowiedź na ten mecz przygotował też Damian z inną propozycją typu na tenisbydawid.pl ✅
 
Ostatnia edycja:
louisarmstrong 1,4M

louisarmstrong

Użytkownik
Jannik Sinner v Jiri Lehecka 7:2
Jannik Sinner Over 4 Aces & Jiri Lehecka Over 9 Aces kurs 6.00 williamhill
Oj Lehecka z 5-6 poszło w out i na dodatek ten set ball nie wykorzystany w taju drugiego seta przy własnym serwisie.

Łatwo raczej nie będzie z tymi lliniami ale kurs kusi.Lehecka miał w tym sezonie kilka razy dni konia na serwisie.Nawet na cleyu w Madrycie 10 asów z Monteiro 7 z Nadalem w krótkich meczach , 24 asy w Cincinatti z Tiafoe , na US Open z Krugerm 29 choć w pięciu setach.Powinien postawić na wygrywający serwis w tym meczu , gdyby miał dobry dzień 10 asów jest w jego zasięgu.
Dla Sinnera 5 asów to raczej bułka z masłem ale nigdy nie wiadomo czy będzie podejmował próby asów , czy raczej serwował " Damy i Króle " używając karcianej terminologii.
W h2h 2:0 dla SInnera i oba mecze do jednej bramki ale ostatnio Lehecka zrobił jakiś progres na serwisie również.
Hm spokojna stawka za półtora butli :)
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,2M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Pekin
Alcaraz vs. Medvedev

Spotkanie o wielki finał w stolicy Chin i oczywiście faworytem jest Hiszpan, który wygrał pięć z siedmiu dotychczasowych starć z Rosjaninem, a w tym trzy ostatnie pojedynki. Medvedev lepszy był tylko za pierwszym razem i podczas US Open 2023, a później przegrywał już dość wyraźnie. Daniil przed rokiem grał tutaj w finale, więc znajomość kortów na pewno jest dla niego jakimś handicapem, ale to gra Carlitosa robi tu ogromne wrażenie i wręcz gromi kolejnych rywali tj. Griekspoor oraz Khachanov. Oczywiście teraz zadanie będzie wiele trudniejsze, bo rywal uwielbia grę na betonie, szczególnie o takowej charakterystyce czyli dość średniej szybkości, gdzie może wdać się z rywalem w dłuższe wymiany i doczekać się błędów. Problem jednak w tym, że Alcaraz czuje się dobrze w każdej grze i może grać cierpliwie, jak i szukać efektownych winnerów. Medvedev za to lubi grać z rywalami, którzy mają problem z precyzyjnym wykańczaniem akcji i muszą kończyć je na raty. Zgadzam się, że faworyt jest tu dość ewidentny, ale nie wiem czy kursy nie są trochę zaniżone, bo Medvedev to stary wyga i potrafi zaskoczyć, a mentalnie zazwyczaj dojeżdża na najważniejsze mecze, lecz czasem zawodzą go elementy stricte tenisowe jak serwis, który bywa pomocną dłonią dla rywali, lecz czasem też mu pomaga, bo warunki do znakomite serwowania jak najbardziej posiada. Dla mnie tu sprawa jest oczywista - nie ma sensu grać żadnych zakładów na korzyść Carlitosa, bo kursy są za niskie, no chyba, że ktoś przeczuwa dokładny wynik, ale to już za duże ryzyko. To co ma sens i realnie da się przewidzieć to przełamania w pierwszym secie i całym meczu. Co prawda Carlitos praktycznie nie traci w tym turnieju serwisu, ale za to mecze Daniila słyną z tego, że zazwyczaj jest ich sporo, bo jak wspomniałem potrafi nim pomóc oponentowi, a sam dużo pracuje na returnie i w wymianach, więc stwarza sobie szanse na przełamania. W Pekinie przełamywał rywali wielokrotnie, a sam tracił zazwyczaj 1-2 serwisy na mecz, ale choćby z Cobollim musiał bronić aż jedenastu bp, więc okazji było sporo, ale trzeba było je wykorzystać, a to nie takie proste. Myślę, że Hiszpan wykorzysta parę szans i zachowa wiele więcej zimnej krwi niż poprzednik, a pytanie na ile sam pozwoli rywalowi przy własnym podaniu, ponieważ by te kierunki miały sens to potrzeba jakiejś odpowiedzi ze strony Rosjanina - bez jego przełamania możliwe, że żadna z tych opcji nie wejdzie, a druga już szczególnie.

👉 powyżej 1,5 przełamań w 1. secie @1,5 (betclic) ✅
👉 powyżej 4,5 przełamań @1,85 (betclic) lub powyżej 3,5 przełamań @1,64 (fortuna) ✅

Pierwsza opcja i kilka innych w Tenis -> Tenis by Dawid TUTAJ

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2222
Do góry Bottom