>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Barcelona , Belgrad (18.04.2022 - 24.04.2022)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Logo_der_Barcelona_Open_Banc_Sabadell_2014.jpg


Miejsce: Barcelona, Hiszpania
Data rozgrywania: 18.04.2021 - 24.04.2021
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP 500
Pula nagród: €2,802,580
Oficjalna strona turnieju: https://www.barcelonaopenbancsabadell.com/en/home/
Lista Startowa: https://www.tennisteen.it/entry-list/atp/23764-atp-entry-list-18-24-aprile-2022.html
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/barcelona/425/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/barcelona/425/daily-schedule
Zwycięzca singla 2021:
R. Nadal
Zwycięzcy debla 2021: J. Cabal / R. Farah



Footer-eng.png


Miejsce: Belgrad, Serbia
Data rozgrywania: 18.04.2022 - 24.04.2022
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: €597,900
Oficjalna strona turnieju: https://serbiaopen.org/en/
Lista Startowa: https://www.tennisteen.it/entry-list/atp/23764-atp-entry-list-18-24-aprile-2022.html
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/belgrade/5053/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/belgrade/5053/daily-schedule
Zwycięzca singla 2021:
M. Berrettini
Zwycięzcy debla 2021: I. Sabanov / M. Sabanov



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Ostatnia edycja:
K 29,9K

KarolSTS

Użytkownik
ATP Barcelona
Pellegrino - Gerasimov
Typ Gerasimov WIN ✅
Kurs 2.20
Bukmacher STS

Myślę że prezent od bukmacherów to dzisiaj kurs na Białorusina Gerasimova w meczu kwalifikacji ATP Barcelona z Włochem Pellegrino. Gerasimov ostatnie pół roku ma na prawdę niezłe, przegrywał w prawdzie ostatnio sporo ale miał trudnych rywali z absolutnego TOP ATP. Pellegrino ostatnio z kolei przegrywał z średnimi Kolarem czy Kleinem, a Białorusin wygrywał m.in. z Kohlschreiberem. Wczoraj gładko wygrał po kursie ponad 3 z innym Włochem Brancaccio. W rankingu wyżej Gerasimov o około 50 miejsc.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +290
rytelson 80K

rytelson

Użytkownik
Thiago Monteiro - Giulio Zeppieri 1 @1.40
5j.


ATP Belgrad kwalifikacje, 17:00. Brazylijczyk to zwyczajnie powinien "wziąć". Raz, że jest lepszym zawodnikiem w rankingu, to forma jest zdecydowanie po jego stronie. Ten rok "dodatni" 14/11, na mączce 9/7. Włoch słabiutko bo w sezonie 4/8, na mączce 2/5. Słabiutko, na papierze Brazylijczyk nie powinien mieć większych problemów
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +78
K 29,9K

KarolSTS

Użytkownik
ATP Belgrad
T.Monteiro - D.Dzumhur
Typ Dzumhur +2.5 gema ✅
Kurs 2.00
Bukmacher STS

Dzisiaj ostatnia runda kwalifikacji turnieju ATP Belgrad i pojedynek Brazylijczyka Monteiro z Bośniakiem Dzumhura. Myślę że można spróbować zagrać iż Dzumhur nie przegra meczu 3 gemami. Dla bardziej odważnych można zagrać że Bośniak wygra mecz. Dla Dzumhura to drugi turniej na cegle w tym roku, w Marrakeszu odpadł po 2 wygranych meczach z dobrym Goffinem, ale po walce i w drugim secie dopiero po tiebreaku. Tutaj wygrał pierwszy mecz z Simonem. Dzumhur to wysoki zawodnik i mimo że to wolna nawierzchnia to serwis zawsze coś tam mu pomoże. Monteiro na clayu w tym roku przegrywał już np. Z Żukiem, Borgesem, Trungellitim. Wczoraj w 1 rundzie kwalifikacji przegrał seta z Zeppierim. To są słabsi zawodnicy od Dzumhura.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +388
K 4,3K

kobe251606

Użytkownik
Dzumhur to wysoki zawodnik? Już dawno większej bzdury nie słyszałem haha... Podejrzewam człowieku, że Ty nawet pewnie nie wiesz jak Dzumhur wygląda. Widziałem kiedyś Dzumhura na żywo podczas challengera w Poznaniu i warunkami fizycznymi nie imponuje ma gdzieś max ok 175 cm wzrostu...Wysoki zawodnik to np Cilic, Hurkacz, Rinderknech itd nie wprowadzaj ludzi w błąd swoimi durnymi wpisami...
 
Otrzymane punkty reputacji: +205
M 0

Makakił

Użytkownik
Monteiro jest wyższy od Dzumhura (183cm do 175cm), ale co do samego typu to myślę że ma szansę wejść. Ja osobiście bardziej skłaniałbym się jednak ku zakładowi na wygrany set Dzumhura

Edit:
Gratuluję KarolSTS dobrego typu, chociaż emocje były.
W pierwszym secie Dzumhur totalna klapa przy własnym podaniu.
Wykrzykiwał, wykłócał z sędzią. Wyglądało to tragicznie, ale na szczęście w drugim już wyglądał dużo lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Garin vs Rune @ +2,5 seta w meczu słabo, bardzo słabo.. zamiast powalczyć można przyjechać po wpisowe

Ciekawy mecz, ktory myślę powinien byc długi z kilku powodów.
Rune w ostatnim czasie jest na fali wznoszącej, glownie wygrywa swoje mecze i przy tym bardzo sie rozwija. Natomiast dzisiaj mierzy sie z Chilijczykiem ktory jest solidnym tenisista, zwlaszcza na tej nawierzchni i ktory w Houston tez ostatnio troche po grał. Myślę ze pierwszy set bedzie taki troche "zapoznawczy" z kortem. W drugim troche powalczą a wszystko rozstrzygnie w trzecim secie. Jesli mialbym typować wygranego, to mam nadzieję bedzie to Garin. 2:1
 
Ostatnia edycja:
A 6,6K

alex.bp

Użytkownik
Garin vs Rune @ +2,5 seta w meczu

Ciekawy mecz, ktory myślę powinien byc długi z kilku powodów.
Rune w ostatnim czasie jest na fali wznoszącej, glownie wygrywa swoje mecze i przy tym bardzo sie rozwija. Natomiast dzisiaj mierzy sie z Chilijczykiem ktory jest solidnym tenisista, zwlaszcza na tej nawierzchni i ktory w Houston tez ostatnio troche po grał. Myślę ze pierwszy set bedzie taki troche "zapoznawczy" z kortem. W drugim troche powalczą a wszystko rozstrzygnie w trzecim secie. Jesli mialbym typować wygranego, to mam nadzieję bedzie to Garin. 2:1
Garin jest w mojej opinii najbardziej przereklamowanym tenisistą w całym ATP. A to ze względu na jego ranking, totalnie nieadekwatny do jego umiejętności. Gość, który gra tylko na jednej nawierzchni i wcale nie jest tam jakimś tenisistą wybitnym był w pewnym momencie na 17! miejscu w rankingu ATP. Praktycznie w jeden sezon nabił sobie ten ranking i tak już trzyma się tej bardzo szerokiej czołówki od paru lat. Gość w swojej karierze wygrał 5 turniejów rangi ATP na kartoflanej nawierzchni, ale tylko jeden poważny w Rio. Nie wiem jak to się stało, że tak wysoko awansował, może po prostu zhakował system i sam się tam umieścił, bo jak ktoś tak słaby mógł w pewnym momencie zajmować miejsce w top 20. Teraz powoli wszystko wraca do normy, Garin będzie spadał w rankingu coraz szybciej i moim zdaniem miejsca w okolicach 50-60 to jego poziom, chociaż nie wiem czy to też nie za wysoko.
Sezon ziemny zaczyna się na dobre i myślę, że można atakować wszystko przeciw Chilijczykowi, jeśli trafi się jakiś w miarę ogarnięty przeciwnik.
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
dx2 223,1K

dx2

Użytkownik
Andujar-Humbert 1 @1.57

Andujar juz dosc wiekowym zawodnikiem jest - lat 36, ale jest to jego turniej, gdzie zapisal dobra karte i ktory zna. Zawsze przyzowicie i trzyma jakis poziom. W ubieglym sezonie wracal po dluzszej przerwie wlasnie tutaj w stolicy Katalonii i wygral mecz. Hiszpan juz wydawalo sie, ze bedzie regres notowac, a mniej wiecej pozniej przyszlo zwyciestwo nad Thiemem na French Open i calkiem niezly sezon wyszedl. Z duzych turniejow to Andujar najfajniejsza karte zapisal jako polfinalista ATP 1000 w Madrycie, ale to juz jest nie do powtorzenia i finalista w ATP 500 w Barcelonie. Turniej mniejszej kategorii po prostu jest wieksza szansa dla takiego weterana.
Andujar jest ograny, startowal juz w challengerze w Marbelli, gdzie zaliczyl kilka zwyciestw, ostatnio gral w Marakeszu z Goffinem i niby przegral tam w 1 rundzie, ale mecz byl przeciez bardzo emocjonujacy, a Goffin wygral pozniej caly turniej.

Humbert w tym roku wypada slabo i w turniejach na cegle pojawil sie w Monte Carlo, gdzie przegral z Pedro Martinezem w meczu otwarcia. Francuz z pewnoscia chyba woli szybsze nawierzchnie. Widze to jedna ktak, ze Andujar jest bardziej ograny i na tym starcie bedzie mu zalezec, a to juz duzo, dlatego swoj typ kieruje w jego kierunku.

Dzis z kolei w Barcelonie warto odnotowac ostatni mecz w zawodniczej karierze 40-letniego Tommy'ego Robredo.

Praktycznie w jeden sezon nabił sobie ten ranking i tak już trzyma się tej bardzo szerokiej czołówki od paru lat.
Nie mozna sie utrzymac w czolowce grajac dobrze jeden sezon, poniewaz punkty sie traci i zdobywa w porownaniu do kolejnych tygodni w roku. Gdyby mial tylko jeden dobry sezon to roznica punktowa zmiotlaby go z rankingu. Logiczne.

Garin jest bardzo dobrym tenisista i jeszcze nie raz to pokaze.
 
Ostatnia edycja:
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Garin jest w mojej opinii najbardziej przereklamowanym tenisistą w całym ATP. A to ze względu na jego ranking, totalnie nieadekwatny do jego umiejętności. Gość, który gra tylko na jednej nawierzchni i wcale nie jest tam jakimś tenisistą wybitnym był w pewnym momencie na 17! miejscu w rankingu ATP. Praktycznie w jeden sezon nabił sobie ten ranking i tak już trzyma się tej bardzo szerokiej czołówki od paru lat. Gość w swojej karierze wygrał 5 turniejów rangi ATP na kartoflanej nawierzchni, ale tylko jeden poważny w Rio. Nie wiem jak to się stało, że tak wysoko awansował, może po prostu zhakował system i sam się tam umieścił, bo jak ktoś tak słaby mógł w pewnym momencie zajmować miejsce w top 20. Teraz powoli wszystko wraca do normy, Garin będzie spadał w rankingu coraz szybciej i moim zdaniem miejsca w okolicach 50-60 to jego poziom, chociaż nie wiem czy to też nie za wysoko.
Sezon ziemny zaczyna się na dobre i myślę, że można atakować wszystko przeciw Chilijczykowi, jeśli trafi się jakiś w miarę ogarnięty przeciwnik.
Całkiem możliwe... jeśli o mnie chodzi, nie jestem jakimś ekspertem w dziedzinie tenisa. Nie znam charakterystki czy zalet i wad wszystkch zawodników ATP, tak samo ich podejścia do danego turnieju itp...
Po prostu po lubiłem ten sport, zacząłem troche oglądać w miarę możliwości, samemu tez rekreacyjnie odbijać i po prostu się "bawię" w typowanie... trafię fajnie, nie - to tragedii z tego nie robię bo nie każe i nie namawiam tutaj innym kłaść pieniędzy w ten typ. Takie tam luźne spostrzeżenia, nic więcej
 
noone 697

noone

Użytkownik
Witam a co myślicie o takim ako na jutro Andujar/Dellien/Korda ? jeszcze myślałem dodać Martineza ale to może być ryzykowne z Iwaszką ew Goffina z Krajinovicem
 
Z 2,5K

zajazdowicz

Użytkownik
Ja bym jutro zagrał:
Andujar - dobry ziemniak . Już w tym sezonie zagrał kilka dobrych meczów na tej nawierzchni. vs. Humbert . Drugi mecz w tym sezonie a w tamtym jedna wygrana na 7 na ziemi
Lajovic. H2H z Danielem 4-0 . i Lajovic w Monte carlo całkiem całkiem. nawet dimitrowowi urwał seta.U siebie gra. W Belgrade 2 w tamtym sezonie cwiercfinał
Lehecka - ciśnie ostatnio dobrze a tego Szwajcara ograł tydzien temu.
1,67*1,8*1,52 =4,57
 
dx2 223,1K

dx2

Użytkownik
Djokovic to win Belgrade @2.4

Jedna dlugoterminowke na Djokovica zagram. Jak wiadomo turniej grany jest w Novak Tennis Centre, czyli kompleksie tenisowym, ktorego wspolwlascicielem jest Serb. W ubieglym sezonie w Belgradzie rozegrano az dwa turnieje przed French Open (waidomo pandemie itd.). W pierszym Djokovic przegral w polfinale z Karatsevem, a w drugim triumfowal. W tym roku w kalendarzu jest tylko jeden turniej.

Djokovic bedzie grac co raz lepiej, obsada w Belgradzie nie powala, bo jednak rownolegle toczy sie turniej ATP 500 w Barcelonie. Djokovic w Monte Carlo nie pogral, ale jak daja kurs konkretnie ponad 2 na turniejowa wygrana to uwazam, ze warto sprobowac. Najbardziej to bym sie tu obawial chyba Kecmanovica, ktory jest w cwiartce Djokovica, ale mimo wszystko Djokovic na "swoim swoim", że sie tak wyrazemoze wygrac. Przed Madrytem jest jeszcze tydzien przerwy, a tu jednak jak wspomianalem kurs jest zachecajacy.

Szachy pomiedzy Djokovicem i Nadalem przed French Open juz sie zaczely z momentem wycofania sie Nadala z turnieju w Monte Carlo. Mimo ze w tej rywalizacji jestem za Nadalem to jednak obydwoje po ostatniej wygranej Djokovica nad Nadalem w Paryzu wiedza, ze to co najwazniejsze dopiero nadejdzie w duecie Madryt-Rzym i samym Paryżu. Jednakze taka 250-tka w slabej obsadze nie powinna jakos dobitnie zaburzyc planu startowego. To tylko 4 mecze turniejowe jako ze najwyzej rozstawieni maja wolny los w 1 rundzie w Belgradzie, a przy tej calej narracji i australijskiej aferze na poczatku roku Djokovic pewnie moze chciec bohatersko znowu pokazac narodowi serbskiemu kim on to nie jest.
 
Ostatnia edycja:
U 0

Usunięty użytkownik 153241

Gość
TABERNER - AUGER ALIASSIME [email protected] ⛔
Hiszpan w eliminacjach stracił 5 gemow. Dziś z Kordą 3!!! Gołym okiem widać, że złapał wysoka formę. Spszyja mu pogoda, dziś było chłodno jak na Barcelone, jutro ma być podobnie. Do tego dość ciężkie korty. Felix od IW gra bardzo slabo jak na swoje standardy. Myślę, że trudne warunki nie bedą mu sprzyjać. Poza tym, jeśli ma się odbudować to warunki w Madrycie będą zdecydowanie lepsze i mniej kontuzjogenne. Gospodarz ma bardzo wiele
do zyskania w tym turnieju, czego nie można powiedzieć o Kanadyjczyku.
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Harris vs Ramos @ Harris +1,5 seta

Próbuję przeciwko Ramosowi, który gra "na swojej" nawierzchni na której czuje się jak ryba w wodzie i głównie przez ten fakt jest tutaj znacznym faworytem. Myślę że Harris wraca powoli do lepszego grania i jest w stanie się postawić i nawiązać równorzędną walkę w której wcale nie uważam, że jest skazany na pożarcie. Zagrał już mecz z innym "ziemniakiem" i wyglądał obiecująco zatem mam nadzieję, że to oznaka coraz lepszej dyspozycji i rosnącej formy a jeśli tak jest to ma szansę wygrać i to spotkanie.

De Minaur vs Humbert @ 1

Australijczyk to po prostu znacznie lepszy tenisista. Dużo bardziej utalentowany i wszechstronny. Na returnie jest w stanie zniwelować atuty Humberta w postaci mocnego serwisu i forhendu a zatem jeśli te piłki będą wracały i wracały, Australijczyk urozmaici swój tenis to o to spotkanie jestem raczej spokojny i nie powinno być niespodzianki.

Fucsovics vs Delbonis @ 1

Tutaj jestem najmniej pewny tego spotkania aczkolwiek idę w kierunku Węgra, bo jest nieobliczalny. Czasem wygra tam gdzie nie powinien, a odda mecz tam gdzie wydaje się, że powinien odnieść zwycięstwo. Delbonis solidny serwis i mocny forhend a zatem musi sobie ustawić grę i wyrobić przewagę ale czy będzie skuteczny i regularny? Węgier lepiej się po rusza po korcie, potrafi długo utrzymywać piłkę w korcie i przebijać do znudzenia i mam nadzieję, że takim graniem będzie zmuszał Delbonisa do większego ryzyka i większej ilości błędów, dzięki temu uda mu się wygrać ten mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +660
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Otto vs Karacjew @ 2

Rosjanin od dłuższego czasu szuka formy i gra poniżej oczekiwań notując porażkę za porażką. Ale gdzie ma pojawić się zalążek lepszej gry, bez presji dużego turnieju jak nie w miejscu gdzie Karacjew potrafił wygrać w przeszłości nawet z Djokoviciem? Myślę, że przeciwnik niezbyt wymagający, więc jak najbardziej do ogarnięcia przez Rosjanina. Próbuję


De Minaur vs Harris @ Harris wygra przynajmniej 1 set

Na obu Panów stawiałem w ich poprzednich meczach i teraz zaufam ponownie Harris'owi u którego jak widać nastąpiła zwyżka formy. Gra mocno, celnie i skutecznie dlatego jeśli to utrzyma to jest w stanie wygrać ten mecz a przynajmniej tego jednego seta. Co prawda De Minaur jesli przegrywał to tylko z samą czołówką ale mam nadzieję, że zawodnik z RPA nie jest na straconej pozycji jak wskazują na to kursy, które jak dla mnie powinny być bardziej wyrownane.


Schwartzman vs Musetti @ Musetti +1,5 seta

Nie tak dawno Panowie się ze sobą mierzyli i był to mecz na dystansie trzech setów dlaczego więc nie miało by dojść do powtórki? Diego to Diego, jeśli jest w formie to potrafi toczyć niesamowite boje na tej nawierzchni. Wydaje się, że brakuje mu trochę warunków fizycznych, lepszego serwisu czy kończącego zagrania bo wtedy rozdawał by karty niemal z każdym przeciwnikiem a tak to chłop musi się nieźle na pracować na korcie żeby sobie ustawić przeciwnika i te jego punkty mało kiedy są "łatwe". Musetti umiał się postawić, więc liczę że tym razem będzie podobnie i tego jednego seta będzie w stanie ugrać.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Sonego 2,37

Carreno jest aktualnie slaby, Sonego dobrze tu serwis trzyma I az zal nie skorzystac z tego

Fognini 1,33

Nie wierze w porazke Wlocha,Bedene z 2 polki nizej.Z Cechinato zagral niezle Fabio I licze na kontynuacje

Musetti 2,62

Schwartzman mnie nie przekonuje ostatnio a Wloch zaczal grac na powaznie

Brkic/Cacic 2,75

Kangury mnie na clayu nie przekonuja a Brkic z Cacicem potrafili grac na maczce, wg mnie kurs przestrzelony
 
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
ATP Barcelona

🎾 Emil Ruusuvuori - Casper Ruud | Ruusuvuori +5.5 @1,60

1xbet

Oglądam tego Ruuda od początku sezonu na Clayu i mam wrażenie, że prezentuje jednak poziom niższy tenis niż w zeszłym roku. Może to tylko gorszy start, ale widzę tutaj szanse dla Fina, że trochę powalczy z faworyzowanym Norwegiem. Emil stracił tutaj w dwóch meczach tylko 5 gemów, dwa mecze wygrane bez najmniejszego problemu z Lopezem i Bublikiem. Jasne, nie są to potentaci mączki ale bardziej chodzi o to jak pewnie wyglądał przy swoich podaniach i w grze z końcowej lini. Wiadomo dzisiaj poprzeczka 3 razy wyżej, ale czy aż tak zdecydowanie tutaj wygra młody Norweg? Postawię dzisiaj, że trochę się jednak pomęczy. Ruud zagrał bardzo słaby mecz z Dimitrovem w Monte Carlo, nie potrafił zareagować na dobrą grę Bułgara, dużo wyrzucał a przecież jego rotacja powinna być mega bronią na grę Grigora. Myślę, że jego forma będzie szła do góry ale narazie nie jest to zawodnik, który zmiecie dobrze serwującego Ruusuvuoriego z kortu. Tak mi się wydaje. Fin w MC odpadł w 3 rundzie z Sinnerem, który doszedł do półfinału i grał świetnie. A i tak urwał mu 8 gemów. Zaskakująco dobrze wygląda Emil na niezbyt lubianej przez siebie do tej pory mączce i sądze, że może przeciwstawić się dzisiaj przynajmniej przez większość meczu Ruudowi, który nie jest w swojej najwyższej formie.
 
T 23,6K

timon111

Użytkownik
Lehecka-Rublow Typ: Lehecka wygra pierwszego seta Kurs: 3.45 FORTUNA

Ja dziś poszukam małej niespodzianki w Belgradzie. Rublow po Indian Wells nie wygląda zbyt pewnie na kortach. W Monte Carlo wymęczył wygraną z De Minaurem i odpadł w następnej rundzie z Sinnerem. Sporo niewymuszonych błędów jak na niego. Często okazywał frustrację.
Lehecka oczywiście na ten moment jest słabszym zawodnikiem, ale forma wysoka i raczej ustabilizowana. Chłopak ma 20 lat i papiery na granie. Na kortach w Belgradzie wygrał już 3 mecze bez starty seta. Uważam, że zaznajomiony z kortami w Serbii Czech wejdzie lepiej w mecz i wystarczy to na ugranie 1 seta, a być może kto wie, całego meczu. Kurs w mojej opinii wart gry.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +398
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom