>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

ATP CUP 2022 (01.01.2022 - 09.01.2022)

Status
Zamknięty.
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
atpcup.png

Miejsce: Melbourne, Australia
Data rozgrywania: 01.01.2021 - 09.01.2021
Nawierzchnia: Hard (Outdoor)
Kategoria:
Pula nagród:
$10,000,000
Oficjalna strona turnieju: https://www.atpcup.com/
Lista Startowa:
https://www.atptour.com/en/scores/current/atp-cup/8888/group-standings
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/atp-cup/8888/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/atp-cup/8888/daily-schedule
Zwycięzca w 2021:
Rosja


Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Ostatnia edycja:
Mezamorto35 34,7K

Mezamorto35

Użytkownik
Trochę taki totolotek ale sproboje:
Shapo-Isner
1 1.46 STS
Safiullin-Rinderknech
2 1.53 STS

Jak dla mnie najpewniejsze pary nocnego grania.Shapo myślę że powinien dawać sobie rady z serwisem Isnera bo z samej gry nie widzę tu wogole Amerykanina.Rindeknech kapitalny koniec sezonu więc powinien być w gazie.
To początek i do tego ATp Cup więc pograne za drobne.
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Rinderknech 1,53 STS
No co tu dużo mówić. Safiulin grywa po challengerach, a Rinderkench wszedł już na salony. Poczuł krew. Rosjanin ostatnie 4 spotkania w 2021 przegrał, gdzie Rinderknech z kolei 2. Nie wiadomo jak się panowie zachowają po Sylwestrze, ale stereotyp nakazuje mi twierdzić, że "lepiej" bawił się ten pierwszy. Oczywiście to sportowcy, 2 lampki szampana i do łózka, ale to bez większego znaczenia, bowiem Francuz jest mocniejszym graczem na obecną chwilę i w ogóle.
 
Ostatnia edycja:
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Ruud 2:0 2,65 Betclic
Ja wiem, że za dwa tygodnie Australian Open i że można ten turniej potraktować jako trening. Ale wiem też, że pula nagród w konkursie to aż 10 mln dolarów. A zatem co wybiorą zawodnicy? Rinderknech chyba wiem co wybrał. A co weźmie Ruud? Bautista dość słaby sezon w przeciwieństwie do Norwega, który wykazał się świetną grą i dostał się do top 8 światowego tenisa mężczyzn. Czy miesiąc przerwy w grze i 2 tygodnie do Aussie Open zwiążą mu ręce. Ja myślę, że nie, ale przekonamy się tej nocy. Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
🎾 Felix Auger Aliassime - Cameron Norrie | Auger Aliassime @2,02 (7:6) (6:3)

Unibet


Coś mam przeczucie, że Norrie nie utrzyma tej niesamowitej formy z zeszłego sezonu. Kilka wyników miał wręcz szokujących. Natomiast to już musi być sezon przełomowy dla Aliassime jeśli Kanadyjczyk chce dołączyć do absolutnego światowego topu a na to na pewno ma potencjał. Zobaczymy co panowie dzisiaj pokażą, obaj przegrali swoje pierwsze mecze w pierwszych spotkaniach ATP Cup. Na pewno cięższego rywala miał Norrie bo przegrał z Sashą Zverevem, ale za to mega gładko nawet nie powalczył. Felix przegrał w 3 setach z zawsze niebezpiecznym Fritzem na hardzie i widziałem jakieś zalążki dobrej gry. Jeśli wyższy kurs na kanadyjczyka to biorę.

Edit: dx2 dx2 dzięki za uzupełnienie i komentarz mojej pobieżnej analizy. Napisałem krótki komentarz tylko bo pokazywało mi że mecz o 8:20 dopiero później zobaczyłem, że to GMT. Pamiętam mecz w Wiedniu jak to Felix wyciągnął i nie wierzyłem po prostu że Norrie od początku tego sezonu będzie grał na tym samym poziomie co wcześniej. Fragmenty meczu z Sashką mnie utwierdziły w tym, ale zobaczymy jak się potoczy. Może Kanadyjczykowi pasuje styl Norriego bo dzisiaj moim zdnaniem pomimo ciasnego wyniku w pierwszym secie był dużo lepszy i w h2h już mamy 3:0. 21 lat to najwyższy czas żeby zgarnąć coś znaczącego w tym sezonie i myślę że Felix wygra jakis ATP 1000 gdzie mu kort będzie mocno leżał. Pozdro

Edit2: rzeczywiście przyznaje mój bład odnośnie meczu ze Zverevem. Oglądałem skrót pod Niemca, gdzie były fragmenty praktycznie tylko z drugiego seta. W pierwszym Norrie rzeczywiście miał swoje szanse i mogło być różnie.
 
Ostatnia edycja:
dx2 210,4K

dx2

Użytkownik
A ja bym odradzał ten mecz z 3 powodow

1. Norrie to by duzo blizej wygrania 1 seta w tym meczu niz Zverev. Przy 5-4 dla Brytjczyka Norrie mial pike setowa, a pozniej przy 6-5 dla Brytyjczyka Zverev musial wyciagnac swoje podanie z 0-30 by doprowdzic do tie-breka. Pisanie, ze Norrie w tym meczu nie powalczyl jest nieprawda.

2. Sytuacja w grupie.
Kanada przegrala swoj pierwszy mecz z USA az 0-3 i szanse na awans do dalszego etapu maja iluzoryczne... Brytyjczycy pokonali w pierwszym meczu Niemcow i wydaje sie teraz z kolei glownymi kandydatami do awansu z grupy.
Ciezko moze byc o motywacje Augerowi, bo Kanada na awans bez szans, a przed chwila Shapovalov przegral swoj mecz otwarcia i to jeszcze bardziej pogrzebalo szanse na awans do kolejnej fazy.

3. Jest jeszcze mecz z Wiednia z konca tamtego sezonu pomiedzy Norrie'm i Augerem. Norrie prowadzil 6-3 6-6 i w maylhc punkatach w tie-breaku 6-3 majac 3 pilki meczowe ... i ten mecz przegral, a wiec on na pewno tego nie zapomnial.

Mimo duzych pieniedzy to niektorzy podchodza do tego turnieju na luzie, bo czasami maja slabszego partnera z reprezentacji singlowo czy deblowo i juz wiedza ze nic z tego nie bedzie (np. taka Gruzja czy Grecja), lub sytuacja w grupie powoduje ze nie ma szans juz nic ugrac i mozna sie pobawic bardziej gra.

Nie chce typowac na sile i mowic ze wygra jeden czy drugi, zeby ktos nie zarzucil mi szerzenie fermentu, ale ja tu widze co najmniej 2 argumenty, ktore nie zostaly uwzgeldnione, a wydaja sie istotne.
 
Ostatnia edycja:
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Panowie kto według was wygra ATP CUP? Jak dla mnie pewne jest, ze wygra ktoś z grupy B lub C, tylko za bardzo nie mogę rozkminić kto te grupy wygra, bo w obydwu grupach może zdarzyć się wszystko. W grupie B prawdopodobnie zadecyduje mecz deblowy między Rosją, a Włochami. Zaś w grupie C wszystkie drużyny maja szanse na awans oprócz Kanadyjczyków, lecz ciężko mi wskazać finalnego zwycięzcę tej grupy. Jakieś opinie na dany temat?
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Co decyduje o ostatecznej tabeli w grupie w przypadku tej samej ilości zwycięstw? Bezpośrednie spotkanie czy stosunek poszczególnych meczow. Nie mogę tego nigdzie znaleźć a jest to tej nocy bardzo istotne
 
dx2 210,4K

dx2

Użytkownik
W ubiegłym roku było tak, że

- Jeżeli dwie drużyny mają ten sam bilans zwyciestw do porażek to decyduje h2h
- Jeżeli trzy drużyny mają ten sam bilans zwyciestw do porażek to decyduje liczba setów (przy czym tu jeszcze były dodatkowe bardziej szczegolowe zapisy co do ilosci rozegranych tie-ow)

Zakładam, ze w tym roku jest tak samo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Co decyduje o ostatecznej tabeli w grupie w przypadku tej samej ilości zwycięstw? Bezpośrednie spotkanie czy stosunek poszczególnych meczow. Nie mogę tego nigdzie znaleźć a jest to tej nocy bardzo istotne
Zajmowane miejsce w grupie jest określane na podstawie liczby wygranych konfrontacji, meczów, a następnie odsetka wygranych setów i gemów. W przypadku remisu wyższe miejsce zajmuje drużyna, która wygrała bezpośrednie spotkanie
Post automatycznie złączony:

Group B
The winner between Russia and Italy will win the group.

Group C
If Great Britain and Germany Win --> Great Britain wins the group.
If Great Britain and Canada Win --> Canada wins the group.
If USA and Germany Win --> Germany wins the group.
If USA and Canada Win --> USA wins the group.

Wszystkie informacje pochodzą z oficjalnej strony turnieju.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +26
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Ok dziękuję Wam bardzo. Czyli pewne jest że po meczu USA - Wielka Brytania jedna z drużyn wyjdzie zdecydowanie bardziej zmotywowana.

Jeżeli Brytyjczycy wygrają to Niemcy nie grają już o nic i mogą oddać awans Kanadajczykom

Adekwatnie w drugą stronę. Wygrana Usa sprawia że trzeba grać zdecydowanie na Niemców.
 
Otrzymane punkty reputacji: +141
A 5,8K

alex.bp

Użytkownik
Panowie jakieś kolejne wałki się szykują czy już wszystko rozstrzygnięte? Zverev oddał mecz koncertowo i ewidentnie nie zależało mu zbytnio na wygranej, wyszedł, popykał trochę na przetarcie przed AO i do domu. Dzis pewnie każdy z top 100 by go pozamiatał, gdyby tylko się postarał. Kurs na Kanadyjczyka był zacny do złapania.
Pytam, bo akurat takimi śmiesznymi rozgrywkami się w ogóle nie interesuję.
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis ATP Cup
Godzina: 4:30
Spotkanie: Auger-Aliassime - Miedwiediew
Typ: Auger-Aliassime wygra
Kurs: 4.40
Bukmacher: Betclic
Takie turnieje przygotowawcze do wielkich szlemow słyną z wielu niespodzianek głównie z tego powodu że jak komuś nie idzie to odpuszcza bo szkoda sił i nerwów na tak mało znaczący turniej. Wiadomo że Miedwiediew to klasa światowa ale Auger-Aliassime pokazuje że jest w formie i potrafi być na korcie bardzo niebezpieczny o czym przekonał się Zverev w ostatnim spotkaniu. Jak narazie obaj zawodnicy zagrali ze sobą 2 razy i 2 razy wygrał Miedwiediew, tak jak wspomniałem powyżej takie turnieje rządzą się swoimi prawami, skoro Rosjanin potrafił przegrać kilka dni temu Humbertem, któremu do Augera trochę brakuje to dlaczego dziś w nocy nie ma przegrać z dobrze dysponowanym Kanadyjczykiem.
 
M 2,5K

mejt

Użytkownik
Hiszpania wygra z Kanadą @1.75

Patrząc na zestawienie:
Carreno-Busta vs Shapovalov
Bautista-Agut vs Auger-Aliassime

śmiało powiedziałbym ze może być łatwe 2:0, w razie remisu dochodzi mecz deblowy gdzie Shapo z Augerem po meczu singlowym tworzą parę w kanadyjskim deblu. Z kolei w Hiszpanii w razie trzeciego meczu czekają wypoczęci Martinez i Fokina. Zaprezentowali się już okej. Podsumowując liczę na 2:0 w singlu, w razie remisu sądzę że wypoczęci Hiszpanie mają większe szanse niż młode strzelby tuż po swoich meczach singlowych.
 
hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
Ja to widzę zupełnie inaczej. Obstawiam win Augera po świetnym kursie 2.1 ✅✅✅ i raczej wszystko rozstrzygnie się w deblu.
Tam widzę 50/50 zmęczenie raczej nie odegra większej roli, to nie ten poziom.
 
Ostatnia edycja:
T 3,2K

TommyTom

Użytkownik
we 2:0, w razie remisu dochodzi mecz deblowy gdzie Shapo z Augerem po meczu singlowym tworzą parę w kanadyjskim deblu. Z kolei w Hiszpanii w razie trzeciego meczu czekają wypoczęci Martinez i Fokina. Zaprezentowali się już okej. Podsumowując liczę na 2:0 w singlu, w razie remisu sądzę że wypoczęci Hiszpanie mają większe szanse niż młode strzelby tuż po swoich meczach singlowych.
Te pary deblowe to przy remisie mogą bez problemu pozmieniać. Kanada może nie, ale Hiszpania to raczej wysle do debla Carreno, więc takie zakładanie składu debla to wróżenie z fusów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom