>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Arkusz do monitorowania zakładów długoterminowych

damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Witam
Posiadam arkusz google, w którym monitoruję zakłady długoterminowe.
Przeważnie mam ok. 20-30 aktywnych długoterminówek u 4 różnych buków, więc musiałem się w coś takiego wyposażyć.
Arkusz jest prosty w działaniu. Trzeba rozpisać swoje kupony i potem ewentualnie można je dowolnie sortować.

Najpierw rozpisać wszystkie kupony.
Kolumny A B H I J K L same przyjmują odpowiednie kolory
Kolumny C D E F G należy "pokolorować" najlepiej jakoś w 2 odcieniach koloru bukmachera (jak poniżej)
Im wyższy kurs tym kolor bardziej pomarańczowy itd.

kupony_1.jpg

Kolumna I to ta kolumna którą na bieżąco sobie aktualizujemy (np. raz na tydzień)
znaczek $ wskazuje że typ obecnie wchodzi
znaczek ! wskazuje że nie wchodzi, ale jest w zasięgu
znaczek # wskazuje, że będzie raczej niepowodzenie (chociaż ja w tym sezonie takim znaczkiem oznaczałem typ na Manchester United miejsce 1-4, a dzisiaj oni wskakują na lidera!)
znaczek W wskazuje zakład wygrany
znaczek X zakład przegrany
znaczek @ zwrot

kupony_2.jpg

Kolory generują się same i od razu widać, które kupony mają szanse na wejście.
Dodatkowo w kolumnie M zaznaczam sobie typ, który uwali kupon. W przypadku kuponu nr 33 jest to typ na podium Wierer, która okazała się słaba w tym sezonie i nie ma szans na podium. Jeśli przesortujemy inaczej te typy to będzie widać, że np. typ na podium Tarjei Boe o kursie 4,00 ma szanse wejść bo już jest czwarty, ale obok będzie informacja, że niewiele to da bo kupon wtopi Wierer.
Dodatkowo zaznaczam sobie w kolumnie N ile do wygrania w danym kuponie, żeby na dole podsumować.

kupony_3.jpg

I to jest opcja podstawowa. Ale ja używam opcji "premium".

PREMIUM
Po wypisaniu typów zawsze sortuję wszystko według sportów i właśnie tutaj uaktualniam wyniki (kolumna I), bo tak jest prościej (typy powtarzają się na kuponach). Ale oczywiście można sobie to rozpisać według kuponów i niczego nie sortować (jeśli mamy np tylko 10 kuponów) - opcja podstawowa.

Sport.jpg

Jak już mam rozpiskę posortowaną według sportów to robię sobie dodatkowe 3 arkusze: Kupon, Data i Kurs.
Na każdym z nich robię odnośniki do komórek w kolumnie I, tak aby wyniki same się aktualizowały. ( I2=SPORT!I2 )
I dopiero jak już mam odnośniki w kolumnie I w tych 3 nowych arkuszach robię sortowanie na kupon, datę i kurs (sortujemy tylko wiersze od 2 do ostatniego)

Rozpiska Kupon już jest wyżej.

Rozpiska według Daty

Data.jpg

Rozpiska według Kursu:

Kurs.jpg

Kupony o numerach powyżej 40 to te padnięte (1-2 błędy). Nie usuwam tych kuponów, tylko przesuwam na dół i monitoruję. Chyba, że na kuponie są już 2-3 wtopy to wtedy usuwam.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to takie narzędzie mogę udostępnić na google dysku.
Można zainwestować np. 100 zł w postaci 10 kuponów po 10 zł i jest zabawa na cały sezon!
Oczywiście wszystkie drużyny, które mają status aktywnego typu są dodane do Moich Zespołów we Flash Score.
flash.jpg
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +436
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Na nowy sezon 2021 nowa wersja arkusza full automat (bez konieczności sortowania czegokolwiek)
Na starcie powiem, że jakby ktoś miał zajawkę na zabawę długoterminową to chętnie udostępnię czysty arkusz i przekażę więcej szczegółów.

Kupony
Trzeba rozpisać kupony - zdarzenia, kursy, stawki kuponów, kursy i EWK.
Stan pojedynczego zdarzenia (np. $ czy !) aktualizuje się sam
(tzn aktualizujemy go na innym arkuszu, ale tylko w jednej komórce, a jeśli zdarzenie występuje na wielu kuponach, to na wszystkich kuponach zostaje jednocześnie zaktualizowane)
Specjalny algorytm zlicza stan całego kuponu i procentowe szanse na wygraną. (np. kupon 68 ma szansę wejścia 69%)

D_01.png

Matryca
Drugi arkusz, na którym mamy wypisane wszystkie zdarzenia i tutaj aktualizujemy bieżące wyniki. (np. żużel, Wrocław, $ - zdarzenie obecnie wchodzi, 1 - miejsce w lidze)
Dodatkowo rozpisujemy kupony pionowo wpisując kursy przy odpowiednich zdarzeniach.
Arkusz sam zlicza i porównuje dane rozpisane na KUPONACH i dane z MATRYCY
Pokazuje, które zdarzenia są aktywne, a które padnięte (i na ilu kuponach).
Arkusz sam wskazuje które zespoły/zawodników można obserwować na FlashScore, a których można już sobie odpuścić.

D_02.png

(np. zdarzenie Verstapen 1 miejsce w sezonie - obecnie wchodzi czyli $ - zdarzenie jest na 4 kuponach, które żyją i mają się dobrze i na 2, które żyją, ale na których nie wszystko wchodzi - jest też na 7 kuponach, które padły - zdarzenie jest na żyjących kuponach o puli ok 11k zł - jest na 3 kuponach, które wchodzą obecnie w 100% tzn nie ma żadnego zdarzenia z wykorzykniekiem "!" - jest na 4 kuponach, w których padły 2 zdarzenia itd.)

W matrycy zliczane są wszystkie zdarzenia na kuponach, obliczane kursy, wygrane, uwzględniane są bonusy ako, dane są porównywane i na koniec wychodzi automatycznie obliczony stan kuponu i procentowe szanse na wejście.
Wystarczy stworzyć kolejną kolumnę (np. kupon nr 69) wpisać kursy danego kuponu, a arkusz sam policzy dane z kuponów według automatycznego wskazania od którego do którego wiersza ma zliczać zdarzenia w KUPONACH (np. kupon 68 ma wiersze 637-644 w arkuszu KUPONY)

D_03.png

Podsumowanie
Z automatu liczy się ilość żywych kuponów i na jaką kwotę są te kupony.
Dodaję nowe kupony, wypisuję zdarzenia w KUPONACH, które mają połączenie z MATRYCĄ i podsumowanie robi się na bieżąco samo.
D_04.png

Parametry
Dodatkowo można sobie sterować wagami rezultatu i innymi parametrami. Tzn najlepiej to ustawić raz i tego się trzymać.

D_05.png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +320
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Kilka osób pytało już o dostęp do arkusza w wersji 2021.3.
Jeśli będzie taka potrzeba to mogę nagrać film jak do tak przygotowanego arkusza dodać przykładowy kupon i ogólnie streścić działanie arkusza.
 
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Nagrałem 2 filmiki z objaśnieniem arkusza.
1. Wyjaśnienie działania całego arkusza
2. Przykładowe wstawienie 2 kuponów STS do arkusza

Postaram się jutro zmontować i zapodać link do YT
 
Otrzymane punkty reputacji: +108
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Nowa wersja arkusza 2022.1
Fortuna i Betclic zmieniły zasady naliczania bonusów AKO

<<< Arkusz BET v.2022.1 dla Forum Bukmacherskie >>> (zobacz arkusz na dysku google)

(wymaga jeszcze drobnych korekt, a jeśli ktoś będzie potrzebował to proszę się odezwać na priv)

Nowe stawki bonusów AKO:

parametry.png

(dodatkowo Fortuna zaczęła zaliczać do bonusu tylko kursy 1,30 i większe)


Tutorial na YT

Arkusz do monitorowania zakładów długoterminowych
część 1: Zasada działania

Arkusz do monitorowania zakładów długoterminowych - część 1

Druga część tutorialu "Przykładowe wstawienie 2 kuponów STS do arkusza" była nagrana pół roku temu, ale nie jest jeszcze zmontowana.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom