>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Analiza oglądanego meczu piłkarskiego

rifraf7 246

rifraf7

Użytkownik
Temat o tym czy i w jaki ewentualnie sposób analizujecie mecze które oglądacie? Na co zwracacie największą uwagę, analizujecie grę pojedynczych piłkarzy, czy skupiacie się na ogóle drużyny? Robicie notatki czy raczej staracie się zapamiętać informacje? Może macie jakiś system analizy obserwowanego meczu?
Zachęcam wszystkich do dzielenia się swoimi doświadczeniami, nawet jeśli nie dotyczą piłki nożnej.
Zaczynając od siebie to raczej nie robię notatek z meczów, nie stawiam plusów i minusów przy zawodnikach. Swoją uwagę skupiam na tym czego nie znajdę potem w statystykach, czyli która drużyna jakim gra stylem, czy atakuje głównie skrzydłami, stawia na kontry. Staram się też zauważyć słabe strony danej drużyny. Najważniejszymi informacjami z meczu są dla mnie te dotyczące tempa rozgrywania akcji, tego kto przeważał, kto miał groźniejsze sytuacje, czyli w skrócie kto w meczu był lepszy, bo często wynik bramkowy w tej kwestii jest mylący.
 
deloo 7

deloo

Użytkownik
az tak dosadnie nie analizuje meczow bo kazdy jest inny, kazdy sie moze roznie ulozyc i wczeniejsze mecze czy sytuacje moga zaciemnic tylko obraz, ja patrze zazwyczaj na h2h i ostatnie kilka meczow druzyny, tez mam zasade ze nie stawiam nigdy na gosci.
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Ja nie wyobrażam sobie, żebym oglądał mecz i robił jakieś notatki. Przede wszystkim oglądam piłkę nożną dla przyjemności. Moją ulubioną ligą jest Premier League, bo tu dużo się dzieje, dużo akcji z obu stron, liga jest nieobliczalna (i tym samym trudna do typowania), zespół z dołu tabeli potrafi ogrywać czołowe zespoły. Gdybym zaczął sobie coś notować to zanim bym skończył akcja przeniosłaby się pod drugą bramkę i mógłbym coś przegapić. Co innego dyscypliny, w których są pewne przerwy np. tenis. W czasie przerw między zdobywanymi punktami można sobie notować np. że zawodnik ma problemy z grą przy siatce itp.
Oglądając mecze zwracam uwagę przede wszystkim na styl drużyny, grę w obronie czy w ataku, na wyróżniających się zawodników i czy mogą oni wpłynąć znacząco na grę swojej drużyny (zarówno w pozytywny jak i negatywny sposób). No i później mając już jako taki pogląd na grę drużyny, w następnym meczu konfrontuję to z innymi czynnikami (statystyki, H2H, ostatnie mecze, styl gry przeciwnika). Niewątpliwie oglądanie meczów pomaga w analizie.
rifraf7 słusznie zauważyłeś, że wynik czasem nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Czasem mimo, że drużyna przegrywa 0:3, ma więcej sytuacji i trochę pecha (słupki, poprzeczki). Nie oglądając meczu stwierdzimy, że drużyna zagrała fatalnie, więc i w następnym meczu tak będzie.
 
mareq_7 134

mareq_7

Użytkownik
Ja zazwyczaj patrzę na ilość sytuacji bramkowych, pomysł na grę, dokładność podań i skupienie ( czy nie ma głupich strat, niepotrzebnych fauli) oraz na zaangażowanie graczy - czy chce im się biegać, czy grają jak Polacy:razz:
 
Do góry Bottom