>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

6. Grand Prix Monako [23-26.05.2013]

Status
Zamknięty.
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Grand Prix Monako [23-26.05.2013]



23 maj - (czwartek)
1. trening - 10:00
2. trening - 14:00


25 maj - (sobota)
3. trening - 11:00
kwalifikacje - 14:00


26 maj - (niedziela)
wyścig - 14:00

Info o torze:
Pełna nazwa: Grand Prix de Monaco
Lokalizacja: Monte Carlo, Monako
Długość okrążenia: 3.340 km
Liczba okrążeń: 78
Liczba zakrętów: 19
Dystans: 260.520 km
Rekord okrążenia 1:14.439 - Michael Schumacher (2004)

Ostatnie wyniki (sezon 2012):
Pole position: Mark Webber (Red Bull)
Zwycięzca: Mark Webber (Red Bull)
Najszybsze okrążenie: Sergio Perez (Sauber)
...więcej o Grand Prix Monako

Najbardziej prestiżowa i jedna z najstarszych imprez w świecie motosportów. Dla większości fanów najbardziej oczekiwany wyścig w całym sezonie. Na tym torze wygrywają tylko najwięksi, najwięcej zwycięstw tutaj mają Senna (6), Schumacher (5), Hill (5), Prost (4), Moss (3) i Stewart (3). Z obecnie jeżdżących kierowców po dwa zwycięstwa w Monako mają Webber i Alonso, po jednym Hamilton, Button, Vettel i Raikkonen. Patrząc na tempo kwalifikacyjne wszystkich zespołów to murowanym faworytem do wygrania kwalifikacji jest tutaj bez wątpienia Mercedes. Przecież w tamtym roku wygrał tutaj kwalifikacje Schumi którego był to chyba największy sukces po powrocie do F1, trzeci był wtedy Rosberg, a na pewno w tym sezonie Mercedes dysponuję o wiele szybszym i lepszym bolidem. Na pewno do walki o PP włączy się również Red Bull. Przecież w ostatnich trzech latach wygrywali kwalifikację 2 razy i tylko raz zdarzyło się że obaj kierowcy RBR nie jechali z trzech pierwszych pól (w ubiegłym sezonie Vettel zajął 10 miejsce w kwalifikacjach nie wyjeżdżając na szybkie kółko w q3). Jeśli chodzi o wyścig to bardzo możliwe że wreszcie dobre tempo kwalifikacyjne przełoży się na wyścig jeśli chodzi o Mercedesa. Mimo że na to Grand Prix, Pirelli przygotowało mieszankę supermiękką i miękką to degradacja opon jest naprawdę mała więc bardzo możliwe że Mercedes odniesie w tym sezonie pierwsze zwycięstwo. Jednak w ostatnich latach to kierowcy Red Bulla zdominowali zmagania w Monako wygrywając 3 ostatnie wyścigi tutaj więc austriacki zespół na pewno jest obok Mercedesa głównym faworytem do wygrania tego wyścigu. Jeśli chodzi o Ferrari i Lotusa to nie sądzę żeby było ich tutaj stać na zwycięstwo, tempo kwalifikacyjne mają o wiele słabsze od Mercedesa i Red Bulla, a jak wiadomo tutaj kwalifikację są bardzo ważne. Oczywiście nie twierdzę że nie mają szans na triumf tutaj ale jednak myślę że to jednak Mercedes lub RBR będą tutaj triumfować.
 
M 56

medjyk

Użytkownik
To mój pierwszy post w tym dziale i mimo, że Formułą 1 interesuje się kilka lat (regularnie oglądam 4 sezon) to ten sport jest na tyle nieprzewidywalny, że z reguły go nie obstawiam. Jednak na to grand prix zauważyłem ciekawy bet na zwycięzcę kwalifikacji. Podobnie jak dawid1892 uważam, że te kwalifikacje powinien wygrać Mercedes i jedynie zagrozić może im Red Bull, a właściwie Vettel. Dlaczego? Mercedes ma w tym sezonie dobre tempo kwalifikacyjne, właściwie coraz lepsze. Ostatnio dwa pierwsze pola startowe, a najlepsze wyniki notowali w krętej części toru, a jak wiadomo w Monako pełno zakrętów. Po za tym w tym wyścigu kluczowe są kwalifikacje, także na pewno tutaj będzie w Mercedesie pełna mobilizacja i biorąc pod uwagę ich wyniki w kwalifikacjach są faworytem. Red Bull zawsze był znany z dobrej aerodynamiki i dobrego pokonywania zakrętów dlatego w Monako dotychczas był faworytem i teraz też na pewno będzie groźny, a właściwie to groźny będzie Vettel, bo Webber w tym sezonie forma raczej kiepska, po drugie wiadomo, że na jednym kółku zazwyczaj przegrywał z kolegą z zespołu i w tym roku jest tak samo, zresztą Webber po tym sezonie odchodzi, także zespół tym bardziej gra na Vettela. Ferrari i Lotus mają dobre tempo wyścigowe, ale w kwalifikacjach nie brylują. W tym sezonie tylko 3 zawodników wygrywało kwalifikacje i był to właśnie Vettel i 2 zawodników Mercedesa, także i tym razem nie powinno być inaczej.
Na czy polega więc mój bet? Chodzi o to aby postawić taką samą stawkę na tych 3 zawodników. Prawdopodobieństwo wygrania przez któregoś z nich spore, a zysk w każdym przypadku dosyć dobry. Można poczekać do treningów żeby postawić, ale uważam, że trzeba się spieszyć i już stawiać bo kursy mogą spaść i przestanie się opłacać. Wczoraj jak patrzyłem na kursy to typ na Hamiltona był w granicach 3,5-3,7, na Rosberga 3,7 - 4,0, a na Vettela 3,7 do ponad 4. Dzisiaj jednak się pozmieniało i stawki na Hamiltona u większości buków niestety spadły do 3,0, ale warto poszukać bo np. w WilliamHill na chwilę obecną:
Hamilton 3,5
Vettel 4,0
Rosberg 4,5
Co do wyścigu to uważam, że trzeba poczekać na wyniki kwalifikacji i później obstawiać w bezpośrednim pojedynku pomiędzy którymś z kierowców Mercedesa, a zawodnikiem który będzie startował za nim (w szczególności Alonso, Vettel, Raikkonen czy Massa) przeciwko Mercedesowi. Srebrne strzały mają dobre tempo w kwalifikacjach, ale fatalne w wyścigu i szybko spadają do tyłu. Wiem, że w Monako praktycznie nie da się wyprzedzać, ale Mercedesy strasznie żrą opony, czasami wystarczą 2-3 kółka i już jest słabo. Pirelli zapewnia, że degradacja opon ma być mniejsza, ale tak już było nie raz i często było gorzej niż lepiej i tu nie spodziewam się znacznych różnic. Po drugie w Monako jest pełno zakrętów, a jak wiadomo wtedy opony zużywają się szybciej i Mercedes na pewno będzie miał problem z oponami, może nawet będzie potrzebował dodatkowego pit stopu. Nawet jeżeli nie to inni zawodnicy mogą ich wyprzedzić w pit stopach poprzez odpowiednią strategię. Nie wolno też zapominać o tym, że Ferrari zawsze jest groźne na starcie.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Sebastian Vettel vs Mark Webber (kwalifikacje) @ 3,55 Tobet

Naprawdę nie rozumiem tych kursów na Webbera. Oczywiście, jeśli chodzi o kwalifikację to jak na razie jest 5:0 dla Vettela, ale Australijczyk mimo wszystko w kwalifikacjach nie jeździ źle, oczywiście gorzej od Vettela ale chociażby w Australii był drugi. W ubiegłym sezonie jeśli chodzi o kwalifikację było 11:9 dla Niemca, w tym już tak wyrównanie nie będzie, ale na pewno nie będzie też 20:0, a akurat jeśli chodzi o ten tor to jest tu naprawdę spora szansa na to że Vettel przegra bezpośrednia walkę ze swoim partnerem z Red Bulla. Powód jest prosty, Webber na tym torze jeździ po prostu świetnie i uwielbia ten tor co niejednokrotnie podkreślał w wywiadach, w ostatnich trzech latach wygrał tutaj dwa razy, raz był tuż za podium, w kwalifikacjach zajmował odpowiednio 1, 3 i 2 miejsce, z Vettelem tutaj przegrał tylko raz i było to w 2011 kiedy Niemiec po prostu demolował wszystkich. Nawet jeżdżąc w 2005 i 2006 w słabym Williamsie potrafił tu zajmować odpowiednio 2 i 3 miejsce podczas kwalifikacji. Za nim trafił do F1 to wygrywał tutaj Formule F3000. Chyba nikt nie ma wątpliwości że Australijczykowi bardzo pasuję ten tor i po prostu świetnie się tu czuję. W ogóle Webber na torach ulicznych spisuję się bardzo dobrze. Poza tym ten tor jest zupełnie inny niż tory na których w tym sezonie jeżdżone więc nie ma co patrzeć na to że Webber jak na razie przegrywał walkę w kwalifikację z Vettelem. Jak dla mnie to Webber tutaj jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w kwalifikacjach i mocno zastanawiam się czy nie zagrać na jego zwycięstwo podczas kwalifikacji bo kursy są nieprawdopodobnie wysokie, a jeśli chodzi o pojedynek z Vettelem to myślę że są naprawdę sporę szanse na że Webber będzie przed Niemcem, a kursy na to są jak dla mnie jakąś pomyłką.
 
R 41

ronni1000

Użytkownik
Nico Rosberg - Lewis Hamilton 2.10 Tobet✅✅
BArdzo ciekawy kurs z racji tego ze Niemiec znacznie lepiej czuje sie w swoim samochodzie niz Lewis, ktory po zmianie samochodu nie moze sie odnalezc. Roznica w rozmiarach kokpitu pozycji siedzienia , zawieszenia itd., to wszystko sprawia ze ten sezon Hamilton poswieci na poznanie nowego zespołu. Widac to po wyscigach ze agresywny styl jazdy Brytyjczyka w tym sezonie, z racji na nowe opony nie przynosi efektów. Dla mnie faworytem w tej parze jest Rosberg a byc moze takze do wygrania całych kwalifikacji.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Pastor Maldonado awansuje do 3. sesji kwalifikacyjnej? TAK @ 3,55 Bwin
Jutro zapowiadają się kwalifikację na mokrym torze, dlatego mimo wyników Williamsa uważam że Wenezuelczyk ma spore szanse na wejście do q3 podczas kwalifikacji. Pierwsze dwa PP które Maldonado zdobył jeżdżąc jeszcze w GP2 były na tym torze (w wyścigu zajmował wtedy 1 i 2 miejsce), nawet jeszcze jeżdżąc w World Series by Renault wygrywał na tym torze więc podobnie jak Webberowi bardzo mu odpowiada ten tor. Po angażu do F1 zajmował tutaj w kwalifikacjach dwa razy 9 miejsce, oczywiście bolid Williamsa w tym sezonie spisuję się dość słabo ale w sezonie 2011, też nie był jakiś wybitny, a mimo wszystko Pastor wszedł do q3 i gdyby nie kolizja z Hamiltonem w ostatnich okrążeniach wyścigu zająłby wtedy prawdopodobnie 6 miejsce. W pierwszym treningu Maldonado zajął 6 lokatę więc tutaj już tak bardzo źle nie prowadzi się bolidu jak miało to miejsce w pierwszych wyścigach. Akurat na tym torze na pewno sporo będzie mógł nadrobić swoimi umiejętnościami bo jest tor gdzie akurat sam bolid już tak dużo nie daję przewagi i właśnie liczą się umiejętności samego kierowcy które niewątpliwie Wenezuelczyk ma ogromne. Po GP Hiszpanii bolid Williamsa prowadzi się o wiele lepiej bo poprawki przygotowane na europejską część sporo dały i mimo niezbyt imponujących wyników na torze w Katalonii to myślę że w Monako mogą mieć dobre tempo kwalifikacyjne. Poza tym, Maldonado potrafi jeździć przecież w kwalifikacjach bo chociażby rok temu wygrał kwalifikacje do GP Hiszpanii i jeśli tutaj bolid już tak bardzo nie utrudnia życia to myślę że Wenezuelczyk ma spore szanse na wejście do q3.
&quot;Mam nadzieję uzyskać tutaj lepszy wynik, wejść do pierwszej dziesiątki. To wykonalne&quot; - wypowiedź Maldonado jeszcze przed treningami.
&quot;To jeden z moich ulubionych torów w całym kalendarzu. Zawsze świetnie mi się tu jeździ. Dzisiejsze treningi przyniosły nam wiele pożytku i czujemy, że poczyniliśmy pewne postępy. W obu sesjach stosowaliśmy różne ustawienia, ale mam wrażenie, że w pierwszej wszystko wyglądało nieco lepiej.&quot; - wypowiedź Maldonado po dwóch pierwszych sesjach treningowych.
Sebastian Vettel vs Mark Webber (kwalifikacje) @ 3,55 Tobet
Kursy na ten typ poszły mocno w dół ale mimo wszystko 2,95 które oferuję Betsafe jest jak najbardziej do grania, Webber dwa razy lepszy na treningach i dodatkowo Vettel miał w drugim treningu problemy z KERS-em.
Daniel Ricciardo awansuje do 3. sesji kwalifikacyjnej? TAK @ 5,80 Bwin
Tutaj jest jakiś błąd w Bwin, na Vergne który nigdy nie jechał w całej karierze w q3, kurs jest niższy niż na Ricciardo na którego w typie h2h z Vergne kurs już jest niższy. Co do samego typu, Ricciardo akurat w kwalifikacjach potrafi wykręcić dobry czas i na pewno nie jest dla niego nieosiągalne wejście do q3. Oczywiście, nie jest to jakiś pewniak, ale na pewno jest w tym typie spore value.
 
R 41

ronni1000

Użytkownik
Webber top 6 (wyscig) TAK 1.66 Bet365✅
Znalazłem bardzo ciekawy zakład. Weber bardzo dobrze czuje sie na tym torze świadcza o tym wyniko osiagane w poprzednich latach, prawie zawsze spisuje sie tutaj lepiej o Vettela. Pamietam jak kiedys KUbica walczył z Markiem o PP. Wbeber musi w koncu zdobyc jakies grubsze punkty i mysle ze zrobi to na jednym ze swoich ulubinych torów czyli w Monako. Mam nadzieje tylko ze nic nie stanie nie z samochodem, bo w tym sporcie wszystko jest mozliwe.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Daniel Ricciardo vs Esteban Gutierrez (kwalifikacje) @ 1,40 Tobet
Ricciardo jak już wyżej pisałem moim zdaniem może powalczyć o q3, Gutierrez co najwyżej może wejść do q2 i nic poza tym, ze swoim partnerem z zespołu jak na razie same porażki w kwalifikacjach. Oczywiście wiem że Ricciardo na dwóch treningach był gorszy od Meksykanina ale co z tego? Ile to już razy przegrywał w treningach z Vergne, a potem w kwalifikacjach był o wiele lepszy od swojego partnera z Toro-Rosso. Po prostu Ricciardo nigdy nie kręcił dobrych czasów w treningach, można powiedzieć że podczas sesji treningowych na pewno nie skupia się na kręcenie czasów dlatego ma tak słabe wyniki w treningach. Oczywiście trzeba dodać że Meksykanin to zwykły żółtodziób w F1 i po prostu jest słabszy od Ricciardo, co na pewno potwierdzają jego wyniki w kwalifikacjach, jego najlepsze miejsce dotychczas to 14, najgorsze Ricciardo to... 14. Jak dla mnie to buki znowu się kierują tymi słabymi czasami w treningach kręconymi przez Ricciardo ale jego tempo w kwalifikacjach na pewno będziesz szybsze.
Pastor Maldonado vs Valtteri Bottas (kwalifikacje) @ 1,25 Tobet
Dla mnie nie ma możliwości żeby Maldonado na tym torze przegrał z Finem, trzy razy udało mu się pokonać Wenezuelczyka w tym sezonie ale to raczej byłoby na tyle, Obaj w tym sezonie jeździli w kwalifikacjach na krawędzi wejścia do q2, raz nawet obaj mieli te same czasy podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Bottas w treningach 17 oraz 18 i nie zapowiada się żeby w kwalifikacjach było lepiej, Maldonado był tutaj zawsze mocny o czym pisałem dwa posty wyżej. Wenezuelczyk na treningach 6 i 14. Poza tym na mokrym torze doświadczenie Maldonado na pewno zaprocentuje, a dotychczasowa słaba jazda Maldonado to nie wina jego formy tylko bolidu, jak to stwierdził na początku sezonu &quot;bolid nie nadaje się do jazdy&quot;, po poprawkach na GP Hiszpanii bolid prowadzi się lepiej więc Maldonado na tym torze będzie mógł wreszcie pokazać swój potencjał. Podobna sytuacja jak przy typie wyżej, Maldonado moim zdaniem może powalczyć o q3, Bottas o q2, kurs nie powala ale razem z typem na Ricciardo wychodzi 1,75.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Jean-Eric Vergne vs Daniel Ricciardo (kwalifikacje) @ 1,75 Expekt
Analiza na GP Hiszpanii:
&quot;Standardowy mój typ praktycznie na każde kwalifikacje, Vergne był lepszy w treningach ale naprawdę nie ma co na to patrzeć, tylko grać ten typ po wyższym kursie niż przed treningami. Zacytuję po raz kolejny bo nie ma sensu znowu pisać tego samego co Grand Prix &quot;W ubiegłym sezonie mimo że Ricciardo był aż 14 razy na lepszym miejscu w kwalifikacjach niż jego partner z zespołu to zdobył tylko 10 punktów w generalce, Vergne 16.&quot; Ta formułka wyraźnie dowodzi że warto grać na Ricciardo w parze z Vergne jeśli chodzi o typy na kwalifikację bo Ricciardo jeździ po prostu o wiele słabiej w samych wyścigach, ale już w kwalifikacjach to on jest o wiele szybszy od swojego partnera z zespołu. Jeśli chodzi o ten sezon i kwalifikację to w Australii lepszy był Vergne ale tylko dlatego że padał deszcz, potem planowo trzy razy szybszy był Ricciardo. W Malezji Vergne nawet nie wszedł do Q2, w Chinach z ledwością wszedł do Q2 i zajął 16 miejsce, Ricciardo wszedł do Q3 (Vergne nigdy się to jeszcze nie udało) i zajął wysokie 7 miejsce, w Bahrajnie Vergne również ledwo wszedł do q2, a potem zajął 16 miejsce... Nie ma się co rozpisywać na temat tego typu co wyścig, po prostu Ricciardo w kwalifikacjach jeździ bardzo dobrze, a Vergne... koszmarnie, tylko buki jakąś tego nie mogą dostrzec dlatego ten typ po takim kursie naprawdę warto zagrać!&quot;
W Hiszpanii również był lepszy Ricciardo, tutaj miałem tego typu nie grać bo był słabe kursy ale jednak 1,72 które oferuję Tobet jest jak najbardziej ok, Ricciardo standardowo słabo w treningach tak samo jak Vergne, jednak jak już wiele razy pisałem, Ricciardo w treningach, a Ricciardo w kwalifikacjach to zupełnie inni kierowcy, Vergne w treningach i kwalifikacjach to niestety zawsze dno.
Paul di Resta vs Adrian Sutil (kwalifikacje) @ 1,72 Betsson, Betsafe
W inny bukach kursy na ten typ to ok. 1,40 i to są odpowiednie kursy, w tym sezonie o dziwo lepiej radzi sobie di Resta, jeśli chodzi o h2h w kwalifikacjach to jest 4:1 dla di Resty, we wszystkich treningach lepszy był di Resta. W trzecim treningu Sutil rozbił bolid więc to tez może mieć spory wpływ na jego tempo nawet jeśli mechanicy Force India &quot;skleją&quot; bolid.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Bolid Felipe Massy powinien zostać naprawiony na czas kwalifikacji w GP Monako, jednak Brazylijczyk zostanie ukarany przesunięciem o pięć miejsc na starcie za wymianę skrzyni biegów.
Ferrari pracuje nad odbudowaniem bolidu na czas przed kwalifikacjami. Przewiduje się, że Massa będzie w stanie wyjechać w ostatnich minutach Q1.
Konieczna będzie zmiana skrzyni biegów, co poskutkuje karą. Tymczasem nad torem w Monako zaczął padać decz co zwiastuje bardzo interesującą sesję kwalifikacyjną.
f1.wm.pl
Sprostowanie by abraxas ????
Nad torem jeszcze nie pada ale nadciągają ciemne chmury więc bardzo możliwy deszcz podczas Q.
Felipe Massa - Roman Grosjean @1,7 Expekt Zwrot tak, niestety zwrot, nie doczytałem regulaminu
Pod koniec sesji może być już za późno bo spadnie deszcz i Massa nie ustanowi czasu ba jeśli nawet wyjedzie na tor bo obecnie trwają prace za zamknietym garażem Ferrari. Bolid Romana powinien zostać naprawiony, ma potencjał aby walczyć z czołówką ale typ głównie za sprawą problemów Massy.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Vettel - Rosberg 2.15 ⛔
Mercedesy nie mają w ogóle tempa w wyścigach. Red Bull czy Ferrari pożerają go prędzej czy później. Dziś nie powinno być inaczej, mimo że to Monaco, to chociaż kurs wyższy.

Raikkonen - Hamilton 2.35 ⛔
Analogicznie jak wyżej.

Button - Grosjean 1.4 ✅
Dwa argumenty - pierwszy to przeczucie że Grosjean tego wyścigu nie ukończy, a drugi że Button zna ten tor chyba najlepiej ze wszystkich, wygrywał tu za czasów Brawn GP. No i mała ciekawostka że jest mieszkańcem Monaco.

Maldonado - nie dojedzie - 2.7 ✅
Grosjean - nie dojedzie - 2.8 ✅
Dwie gorące głowy imo, myślę że warto zaryzykować że nie ukończą wyścigu.

Ponadto we fortunie jest ciekawy bet że SC wyjedzie na tor minimum dwa razy ✅ po kursie 1.91 i też bym próbował, w stawce sporo młodych, mało doświadczonych kierowców.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Vettel - Hamilton 1 1,75 Totomix ✅
Tempo wyścigowe zdecydowanie dla Red Bulla. Oczywiście, ciężko tu się wyprzedza ale nie jest to nie realne. Hamilton ogólnie, ostatnio jakiejś super formy nie ma. Opony oponami, ale nie utrzymuje równego tempa - jedzie 3-5 kółek super, za chwilę na kilku traci po czym znowu niezłe czasy ( na tych samych oponach ). Dodatkowo, wiadomo że Luis ma trochę gorącą głowę. Liczę, że już na starcie będzie szansa na wyprzedzenie.
Button - Grosjean 1 1,45 ✅
Kurs nie powala ale wydaje się ok. Button potrafi w Monaco jeździć to po 1. Po drugie, super jeździ taktycznie i na tym torze będzie go bardzo ciężko wyprzedzić. Roman startuje 3 pola z tyłu i tam może być bardzo gorąco. Za plecami ma dwóch nie doświadczonych i Maldonado. Przed sobą, Ricc , Hulk i Vergne. Bardzo możliwa tam kolizacja na starcie. Roman powinien walczyć o wyprzedzenie . Biorąc nawet pod uwagę, że nic się nie stanie, to i tak będzie z 2-3 pozycje z tyłu i może tam utknąć.
 
johny609 14

johny609

Użytkownik
Vettel - Rosberg 2.15
Mercedesy nie mają w ogóle tempa w wyścigach. Red Bull czy Ferrari pożerają go prędzej czy później. Dziś nie powinno być inaczej, mimo że to Monaco, to chociaż kurs wyższy.

Raikkonen - Hamilton 2.35
Analogicznie jak wyżej.

Button - Grosjean 1.4
Dwa argumenty - pierwszy to przeczucie że Grosjean tego wyścigu nie ukończy, a drugi że Button zna ten tor chyba najlepiej ze wszystkich, wygrywał tu za czasów Brawn GP. No i mała ciekawostka że jest mieszkańcem Monaco.
Mercedesy nie mają tempa wyścigowego. Dla mnie to nie jest argument! Gdzie ich tu wyprzedzić? Jedynie w Pit Stopie, ALE! załóżmy, że Vettel, na którego stawiasz zjedzie pierwszy, aby przy teoretycznie świeższych oponach nadrobić kilka sekund, żeby wyprzedzić np. Rosberga po jego wymianie opon, utknie za maruderem? a Webber? Pokazał, że jest szybki i raczej nie odpuści Niemcowi.
Wczorajsze wyniki z kwalifikacji nie są do końca miarodajne ze względu na padający deszcz, dlatego wziąłem wyniki z 3 treningu i Vettel stracił do Rosberga aż 0,883s. Ja to widzę tak, że na początku wyścigu Rosberg ucieka, a Hamilton &quot;blokuje&quot; Red Bulle

Button - Grosjean, w miarę pewny typ, ale w Monaco mieszka większość kierowców F1 :razz:
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Na tym torze jest bardzo mało degradacja opon i dlatego na ten wyścig Pirelli dostarcza mieszankę miękką i supermiękką, mimo to kierowcy (oczywiście ci którzy nie będą musieli zjeżdżać w wyniku jakiejś kolizji itp.) będą tu zjeżdża max. 2 razy.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Button - Grosjean, w miarę pewny typ, ale w Monaco mieszka większość kierowców F1 :razz:
Grosjean znajduje się zatem w mniejszości, gdyż jest mieszkańcem Genewy. To i tak była tylko ciekawostka, bardziej prognozowałem nieukończenie wyścigu przez kierowcę Renault i miałem rację.

Mercedesy nie mają tempa wyścigowego. Dla mnie to nie jest argument! Gdzie ich tu wyprzedzić? Jedynie w Pit Stopie, ALE! załóżmy, że Vettel, na którego stawiasz zjedzie pierwszy, aby przy teoretycznie świeższych oponach nadrobić kilka sekund, żeby wyprzedzić np. Rosberga po jego wymianie opon, utknie za maruderem? a Webber? Pokazał, że jest szybki i raczej nie odpuści Niemcowi.
Wczorajsze wyniki z kwalifikacji nie są do końca miarodajne ze względu na padający deszcz, dlatego wziąłem wyniki z 3 treningu i Vettel stracił do Rosberga aż 0,883s. Ja to widzę tak, że na początku wyścigu Rosberg ucieka, a Hamilton &quot;blokuje&quot; Red Bulle
Safety car wyjechał chyba 3 czy 4 razy, więc przewaga Rosberga była niwelowana tyleż razy. Akurat dużo zależy od szczęścia, ale teraz po fakcie nie ma co gdybać. Vettel miał szanse, ale Rosberg był dziś lepszy. Typ z Raikkonenem z tego co pamiętam by wszedł, ale przeszkodził Perez.
Webber sądziłem że straci na starcie i utknie w środku stawki.
 
johny609 14

johny609

Użytkownik
Raikkonen raczej by nie wszedł, bo Hamilton ukończył 4 a do momentu kolizji Raikkonen walczył właśnie z Perezem o 5 pozycję, ale nie ma co gdybać po wyścigu.
Moim zdaniem Rosberg był dzisiaj poza zasięgiem Red Bulla, nawet jakby zbliżył się do niego Vettel to by go nie wyprzedził, za to w odwrotnej sytuacji, Hamilton miał szansę na wyprzedzenie Webbera, ale zabrakło może trochę szczęścia i prędkości.
Wracając jeszcze do Pereza, to w bardzo fajnym stylu walczył na torze czy to z Buttonem, Alonso, czy pechowo z Raikkonem. Ma facet jaja i o to w tym sporcie chodzi! Ścigamy się, a nie jeździmy w kółko.

Bardzo dobre typy na Maldonado i Grosjeana ;) W sumie to Fransuz był dzisiaj pewniakiem ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom