>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

5. kolejka Enea Speedway Ekstraligi - 13 maja 2012

Status
Zamknięty.
zgredziu 147

zgredziu

Użytkownik


Ogromna strata dla żużlowego świata. Kto by pomyślał, że z takiego upadku, który nie wyglądał za ciekawie będzie tak tragiczny w skutkach finał. Nie jestem lekarzem ,ale wewnętrzne krwawienie było skutkiem późniejszego stanu, który pogarszał się z każdą chwilą. Bardzo fajny chłopak był z tego Lee Richarsona ur. 25.04.1979. Zawody trwają jeszcze w Gorzowie. Bieg ósmy w tym momencie w cieniu tej tragedii. Już komunikat dotarł do wszystkich.
21.45 Piękna postawa kibiców Zielonki skandują nazwisko Richardsona trzymając szale w górze. Przerwa w meczu.
21.47 Sędzia przekazuje informacje zawodnikom.
21.50 Decyzja. Po minucie ciszy zawody mają być kontynuowane. Zawodnicy chcą jechać dalej.

Ps. Nie wiem czy to najlepsza decyzja, ale jak widać wynik i obawa przed ewentualnym punktem bonusowym i mniejszą kasą za punktowy w meczu przełamała co niektórych.

21.54 Krzysztof Cegielski i Rafał Darżynkiewicz na znak protestu co do decyzji kontynuowania meczu postanowili nie komentować dalej tego widowiska i w taki sposób uczcić pamięć zmarłego żużlowca!!
21.55 -22.25 cały czas trwają pertraktacje pomięzy sędzią ,a kierownikami drużyn, czy jechać dalej czy zakończyć mecz. Trwa coraz większy bałagan organizacyjny. Nie ma osoby decyzyjnej która by podjęła konkretną decyzje o zakończeniu zawodów. SKANDAL!!!
22.31 Sędzia ogłasza odwołanie zawodów na skutek postawy głównie gości, którzy odmówili wyjazdu na tor. Decyzje ostateczną co do wyniku meczu podejmie Komisja Ekstraligi.
 
x_design 450

x_design

Użytkownik
Też widziałem na żywo. Z trybuny niestety aż tak dokładnie nie widziałem skutków wypadku. Żużlowy świat stracił świetnego Jeźdźca :| Masakra....
Na wyjściu z I łuku była spora wyrwa. Wyraźnie widać było, jak zawodnicy w nią wpadają. Upadł tam także Ułamek, Walasek, Michalski.
Podobno w TV ten wypadek nie wyglądał tak groźnie, jak na żywo.
Ja, widząc to, wiedziałem, że będzie źle. Bałem się o kręgosłup i nogę, która została usztywniona przez lekarzy na torze. Ale w najczarniejszych scenariuszach... Brak słów.
Do teraz w pamięci mam dźwięk pękającej bandy i widok lekarza w tragicznych gestiach wzywającego karetkę.

[*]
video: http://sport.tvp.pl/zuzel/enea-ekstraliga/aktualnosci/dramat-na-torze-lee-richardson-nie-zyje/7357070
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Kibice w Gorzowie chyba nie zrozumieli informacji i nie czują sytuacji. Brak kultury, wstyd. Natomiast Darżynkiweicz i Cegielski - szacunek.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Ładne zachowanie komentatorów. Cały stadion powinien opustoszeć, to by może dało do myślenia tym co podjęli bezsensowną decyzję o kontynuowaniu meczu.
Wypadek widziałem w tv, wyglądał fatalnie, co tu dużo mówić.
Lee zapamiętam jako świetnego startowca i uśmiechniętego chłopaka niezależnie od okoliczności. Spoczywaj w spokoju.

no brakes no gears no fear...
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Wydaje się , że zielonogórzanie nie chcą jechać, natomiast gospodarze wręcz przeciwnie.... Trudno komentować na gorąco, z tego co widać w parku maszyn duże pretensje do gorzowian ze strony gości...
 
brzeku 19

brzeku

Użytkownik
[*] ???? Chyba wszyscy są w szoku... niby miało być tylko coś z nogą a tu takie informacje.. Szkoda pisać :/
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Po co robić tutaj czat i debilne wpisy z jakimis swieczkami w stylu gimnazjalistow ? Bez urazy ale opanujcie sie bo nie wiem co gorsze czy wiesniackie zachowanie calej bandy z Gorzowa czy nadmierne bezsensowne wpisy...
Przyłączam się. Wystarczy już tych &quot;świeczek&quot;. Faktycznie to nie jest onet.
Tragedia jest oczywista ale piszcie jeśli macie coś do napisania sensownego.
Ode mnie jako osoby, która nie sympatyzuje ani z Gorzowem ani z Zieloną Górą.
Gorzów dzisiaj by zmiótł Zielonkę i zapewnił sobie bonus.
Stąd pewnie Gorzowianie chcieli jechać, zwłaszcza mając w pamięci przerwany przez pogodę półfinał zeszłorocznych DMP.
Faluzbaz najpierw chciał jechać ale gdy przegrali dwa biegi 5-1 to nagle nie chciało im się jechać bo dostaliby już ostre lanie.
Dzięki temu, że komentatorzy przestali komentować można było usłyszeć dokładnie co mówił Dowhan.
Żenująca postawa jednych i drugich ale dla mnie Falubaz swoim cwaniactwem sięgnął dna.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
dokładnie tak samo mi się wydaje, że tą tragedię wykorzystali do uniknięcia porażki, a zostało bodajże 5 biegów
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
dokładnie tak samo mi się wydaje, że tą tragedię wykorzystali do uniknięcia porażki, a zostało bodajże 5 biegów
Przykro to stwierdzić,ale oba zespoły kombinowały w obliczu tragedii Richardsona i jego rodziny.Postawa godna potępienia,ale właśnie dlatego są instancje wyższe jak sędzia i władze ligi,żeby w takich sytuacjach natychmiast interweniować.A z ich strony dziś poszedł sygnał,że nie wiedzą co zrobić,więc byliśmy świadkami tej żenującej reality tv na antenie TVP Sport..
Spoczywaj w spokoju Lee!!!
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
No z całą pewnością zbyt wiele było przy okazji takiej tragedii złych intencji. Ja się jednak zastanawiam czy w ogóle sędzia mógł po tym, dajmy na to ósmym biegu zakończyć spotkanie, tj. czy miał ku temu podstawy regulaminowe ? Wiadomo, stan wyższej konieczności ale czy regulamin SE to jakoś precyzuje ? Niestety niezły kabaret się potem zrobił, szczególne uznania dla prezesa Różowej Koszuli, wystąpienia niczym na sejmowej mównicy ostatnimi czasy. Szopka a w niej łatwo było zapomnieć o tej całej tragedii. Smutne to ale i prawdziwe i nad wyraz wymowne.
Lublin pamięta, na zawsze w naszych sercach.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Po nie przespanej nocy ja dodam od siebie kila słów. Wiele razy już powtarzałem, że jestem kibicem Tomka ale tylko Tomka. Dlatego jest w 100% obiektywny jeśli chodzi o potyczki Stali z Falubazem. Ale większość tutaj ma racje, jeśli mecz toczyłby się dalej to Falubaz dostał by podobne manto do tego sprzed roku z runy zasadniczej. Jednak doszło do tragedii i moim zdaniem powinno się mecz przerwać i kurfa spotykamy się np w środę jedziemy od nowa od 1 biegu mecz i tak czy tak manto Falubaz by zebrał bez krętactwa. Bo jak widzę już te komentarze, że Stal zła bo chcieli jechać to mnie krew zalewa. Przecież Falubaz to duszyczka nieskażona, kibice pierwsza klasa bo ze stadionu wyszli. A jak mecz by oscylował w granicach -4 punktów i liderzy Falubaz by &quot;jechali&quot; to aż by się palili do jazdy a ich kibice by nie opuścili stadionu! Dla mnie ten mecz powinien zostać zaliczony wynikiem takim jakim się zakończył lub 40-0 i tyle. Koniec pobłażania w kierunku Falubazu! Finał rok temu wygraliście również nie w okolicznościach fair play. Fakty są takie, że Dowhan i cały jego klub i kibice wiedzą jaką pakę zbudowała Stal i w tym roku tak łatwo nie będzie.. więc co? no trzeba kombinować jak ich pokonać bo na pełnym dystansie graniczy to chyba z cudem ;) (chodzi mi o 2 mecze po 15 biegów).

Spoczywaj w pokoju Lee
[*]

Ps. Jak wam rozliczył mecz Tobet? bo ja nadal czeka
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Finał rok temu wygraliście również nie w okolicznościach fair play.
a co ma finał z Lesznem do tego? Półfinały z Gorzowem jechali to raczej nie wina Falubazu ze zaczęło lać (chyba ze o czymś nie wiem) i przerwano po 8 biegu.
Włodarze SE jakby mieli trochę oleju w głowie to by zrobili zapis ze mecze w fazie PO muszą odbyć się w całości (15 biegów).
Ale większość tutaj ma racje, jeśli mecz toczyłby się dalej to Falubaz dostał by podobne manto do tego sprzed roku z runy zasadniczej.
Tutaj ciężko się nie zgodzić, Falubaz jest po prostu słaby szczególnie para JD-holta i nie zdziwię się jak w ZG też dostaną od Stali.

http://www.sport.pl/zuzel/1,64951,11715092,Derby_przerwane_w_cieniu_tragedii___O_losach_tego.html
każda ze stron zgania na przeciwnika, żałosne
PS: ponoć kibice Falubazu pobili jakiś chłopaków z Gorzowa, posiada ktoś jakieś info czy to prawda??
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
czy miał ku temu podstawy regulaminowe ?
Wojaczek nikogo do niczego nie zmuszał, mało tego kontaktował się z &quot;władzami&quot;, co robić w tej sytuacji... Skoro Falubaz wiedział o tragedii na początku meczu, to dlaczego nie proponowali przerwać wówczas, tylko gdy nie szło, a potem wielkie pretensje, że Gorzów chciał jechać...

Rozumiem tragedia itd, ale albo przerywamy, gdy wiemy, albo jedziemy do końca, a nie tłumaczymy, że nagle rozbicie psychiczne przyszło, bo to jest kpina. Wrzucanie na Golloba itd, że chciał jechać jest takie &quot;onetowskie&quot; wręcz. Jest sportowcem, więc chciał jechać, a do decyzji większości by się dostosował i tak. Z resztą ostatnio pełno podobnych sytuacji i jakoś potrafią przerwać/lub nie spotkanie bez cyrku...
ponoć kibice Falubazu pobili jakiś chłopaków z Gorzowa, posiada ktoś jakieś info czy to prawda??
Po meczu starcia jakieś drobne były, ale to nie miejsce na takie rozkminki...
Chyba wszyscy są w szoku... niby miało być tylko coś z nogą a tu takie informacje.
Dokładnie... Oglądałem sport po wiadomościach, mówili o nodze, jakiejś operacji... Wchodzę dziś rano na internet, a tu wiadomo co... Wchodzę w dntb, a tu 33 kandydatów do bana za debilizm. Wszystko zostało powiedziane.
Temat Lee powinien skończyć się po poście Robsona26...
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Wina leży po stronie obu klubów, po stronie sędziego itp. Po prostu ten mecz to jedna wielka parodia i oba kluby zachowały się niestosownie do tragedii ale kto tak na prawdę zawinił to chyba się nie dowiemy bo jestem przekonany, że oba będą obrzucać się błotem aby tylko nie było winy po ich stronie. Podsumowując: ???? Falubaz Zielona Góra i Stal Gorzów. Wstyd na całą Polskę, chociaż patrząc w jakim kraju żyjemy, po różnych tragediach itp. nie jest to znowu nic nadzwyczajnego, że do takiego czegoś doszło.
Za to wielki ✅ dla komentatorów...
-------------------------------------------------------------------------
Tragedia i nic innego nie da się opisać, w TV wypadek na pewno nie wyglądał tak strasznie. Wielka strata, czytając wiele o nim wcześniej i teraz wydawał się na prawdę porządnym człowiekiem, a przede wszystkim świetnym sportowcem.

SPOCZYWAJ W POKOJU RICO !!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom