>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

37. kolejka Ligue 1 [ 21.05.]

Status
Zamknięty.
witek-k 326

witek-k

Forum VIP


Przed nami przedostatnia kolejka Ligue 1. Wciąż nierozstrzygnięte są dwie najważniejsze sprawy: kto zostanie zdegradowany obok Arles i RC Lens oraz czy już w tej serii gier OSC Lille zapewni sobie tytuł mistrzowski.
Zachęcam do analizowania i do komentowania!
 
witek-k 326

witek-k

Forum VIP
Paris Saint Germain- Lille 2-2 ZWROT
Typ: 1 DNB
Kurs: 1,53( bet365)
Typ na Paryż z kilku powodów. Po pierwsze PSG będzie chciało za wszelką cenę zrewanżować się Lille za przegrany ostatnio finał Pucharu Francji. Po drugie wszyscy w PSG doskonale zdają sobie sprawę, że wobec 3 poprzednich spotkań bez zwycięstwa, oddala się marzenie o grze w przyszłym sezonie w Champions League, więc punkty z Lille, aby do tego celu się przybliżyć, są im niezbędne. Po trzecie w ostatnim meczu sezonu PSG, który rozegra na boisku St Etienne, z powodu zawieszenia za kartki nie zagrają: Nene, Tiene oraz Chantome, tak więc jestem przekonany, że ta trójka graczy w spotkaniu z Lille da z siebie absolutnie wszystko.
Po czwarte wobec dość zauważalnej rotacji jaką przeprowadza trener Paryżan, Kombouare, w ostatnim meczu ligowym z Bordeaux nie zagrali od początku tacy gracze jak: Giuly, Bodmer czy Hoarau. Jestem przekonany, że w spotkaniu z Lille, zobaczymy już najbardziej optymalną jedenastkę PSG, z wyżej wymienionymi zawodnikami w pierwszym składzie.
Po piąte( pewnie większość z forumowiczów spostrzeże to jako absurd) być może piłkarze Lille będą chcieli tytuł mistrzowski świętować... w następnej kolejce, grając u siebie. Analogia? Borussia Dortmund, która tytuł mogła już sobie zapewnić na 4. kolejki przed końcem ligi w Moenchengladbach( przegrali tamten mecz 0-1, wygrywając następny u siebie z Nurnberg 2-0).
I wreszcie po szóste, PSG ograło już w tym sezonie na PdP Marsylie( 2-1) i Lyon( 1-0). Czas więc teraz na Lille.
 
M 0

marszall

Użytkownik
Uważam,że warto się zastanowić na typem Nicea vs. Lorient
1,7 całkiem dobry kurs tym bardziej,że Nicea walczy o utrzymanie i musi wygrać w tej kolejce jeżeli chcesz jeszcze mnieć jakieś szanse,gdyż za tydzień w ostatniej kolejce ma wyjazdowy mecz z Valenciennes które też się umacnia w dolnej części tabeli.
Cała reszta pachnie mi remisami.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Uważam,że warto się zastanowić na typem Nicea vs. Lorient 1,7 całkiem dobry kurs
Mnie osobiście ten kurs nie bardzo przekonuje powiem szczerze.
Rozumiem Twoją argumentacje i motywacje po stronie piłkarzy Nicei, ale Lorient to dobry zespół, który w dodatku wciąż ma szanse na awans do LE, co prawda trzebaby wygrać oba mecze i liczyć na potknięcia Sochaux, ale kto powiedział, że to niemożliwe? Dla mnie kurs jest zaniżony za bardzo, Nicea wkońcu walczy tylko o utrzymanie, a gra jednak z klasowym zespołem, który w tym sezonie pokazywał się wiele razy z dobrej strony i często remisował. Więc nie sposób wykluczyć kolejnego podziału pkt..
Patrze w składy i widze, że nadal w bramce będzie Cappone. O ile przeciwko Montpellier kiedy musiał zastąpic Audarda spisał się średnio, o tyle przeciwko Marsylii zagrał dobre zawody.
NICEA : Ospina (ou Letizi) - K.Coulibaly, Mabiala, Pejcinovic, Clerc - Digard - Mouloungui, Sablé (cap), Hellebuyck, Mounier - Ljuboja
LORIENT : Cappone - L.Koné, Bourillon, Ecuele Manga, Morel (cap) - Coquelin, Romao, Mvuemba, Monnet-Paquet - Gameiro, M.Amalfitano
Jak widać wraca Mounier wkońcu. Moze to zwiastować dobry mecz z obu stron, bo przecież są też Gameiro i Amalfitano. Może więc jakiś BTS by tutaj pasował ? Kurs @1,91 William Hill wygląda kusząco. Przemyślę to z pewnością ;)
NICEA - LORIENT
Typ : Oba strzelą ? TAK @ 1,91 William Hill⛔2:0
 
spinache 96

spinache

Forum VIP
Przedostatnia kolejka francuskiej Ligue 1. Na górze tabeli prawie wszytkie karty rozdane, Lille po wygranej w srodku tygodnia z Sochaux 1-0 jest na 99% mistrzem Francji. Walka wciaz toczy sie o 3. miejsce, gdzie miedzy PSG i Lyonem mamy roznice 2 pkt.

Duzo ciekawiej jest na dole tabeli gdzie poki co Arles i Lens spadaja z ligi, a trzecie od konca miejsce moze zajac jeszcze az 7. druzyn. Obecnie na ostatnim spadkowym miejscu znajduje sie Monaco jednak do druzyny Nicei traci 1. pkt, a do Brestu i Nancy 2 pkt. Kolejne zespoly tj. Valenciannes, Tuluza i Cean znajduja sie 3. pkt nad strefa spadkowa, jednak ta 3-punktowa przewaga moze zostac bardzo znacznie zniwelowana gdyz kazda z tych druzyn czeka bardzo ciezkie spotkanie. Dlatego walka obejmujaca az 7 druzyn bedzie wg. mnie toczyla sie do samego konca.


A co do dzisiejszych spotkan :

PSG - Lille - bardzo ciezkie gatunkowo spotkanie, obie druzyny graja 3-cie spotkanie w przeciagu 7 dni, w tym drugie miedzy soba, ostatnio na Stade de France w 89. minucie Obraniak dal tytul gospodarzom dzisiejszego spotkania, ogladalem mecz Lille z Sochaux, gospodarze zagrali dosyc dobrze, wynik absolutnie nie odzwierciedlal przebiegu spotkania, Gervinho trafil 2 razy slupek i 2 razy nie trafil bedac sam na sam z bramkarzem. A grali z rewelacja ostatnich kolejek, druzyna ktora zdobyla 17 pkt na 21 mozliwych w 7 kolejkach. Z drugiej strony PSG wciaz walczy z Lyonem o LM, traca do nich 2 pkt, Lyon gra dzisiaj nie latwe spotkanie z broniacym sie przed spadkiem Cean, w srode PSG wyszlo bez Hoarau i Bodmera, dopiero w drugiej polowie obaj weszli na boisko i PSG stworzylo sobie duzo szans na wyrownanie, jednak gdyby nie Modeste i jego strzaly w slupek i poprzeczke sam na sam z bramka Carasso to byloby 3-0 dla Żyrondystów. Wg. mnie biorac pod uwage potrzebe zdobycia 1. pkt przez Lille i fakt rozgrywania tak intensywnie ostatnich spotkan najlepszym rozwiazaniem bedzie Under 2.5 @ 1.85 ⛔ 2-2 expekt. Typowania wyniku nie podejme sie, a najbardziej prawdopodobnym wydaje sie remis.

Lens - Arles typ 1 @ 1.60 ⛔ 0-1 expekt

Sadze, ze gospodarze beda chcieli pozegnac sie z kibicami zwyciestwem po tym jak jest pewne na 2 kolejki przed koncem, ze spadna z ligii. Tym bardziej, ze na mecze tej druzyny regularnie przychodzi 20 tys widzów w miescie liczacym niecale 40 tys mieszkancow. A sytuacja ku temu bardz dobra, Arles - najslabsza druzyna, na wyjazdach zadnej wygranej, ostatnio wygrali u siebie z Tuluza i z sumą 17 pkt nie beda najslabsza druzyna w Ligue 1 w historii dziejów. Lens gra slabo, nie ma co sie oszukiwac, nawet w walce o utrzymanie potrafili remisowac najwazniejsze mecze. Jednak to spotkanie to walka o honor i dobre imie klubu i glownie na tym opieram wiare w dzisiejsze zwyciestwo gospodarzy.

Sochaux - St. Etienne typ 1 @ 1.80 ✅ 2-1 expekt

Rewelacja ostatnich kolejek walczy o 6. miejsce w tabeli. 6-te miejsce, ktore w obecnej sytuacji premiuje gra w LE. Jak juz pisalem wyzej 17 pkt w 7 meczach to bardzo dobry wynik, poza tym u siebie Sochaux gra bardzo dobrze - 11 zw w 18 spotkaniach. Gospodarze maja przewage jedynie 3. pkt nad siódmym Lorient i zwyciestwo w dzisiejszym spotkaniu jest im bardzo potrzebne, tym bardziej ze St. Etienne w ostatnich spotkaniach gra slabo, tylko zwyciestwo z outsiderem Arles w ostatnich 5. meczach.


Montpellier - Monaco typ 2 DNB @ 1.60 ✅ 0-1 unibet

Monaco jest jedna noga w Ligue 2. Dzisiejsze spotkanie to mecz praktycznie o wszystko. Ostatnio mecze Monaco to 3 remisy i porazka, ostatnio dosyc pechowo zremisowali po bramce Raphaela Varene w 90. minucie z Lens. Jednak jesli nie dzisiaj to kiedy, Montpellier nie walczy juz o nic, usadowili sie w srodku tabeli i czekaja na koniec sezonu. Monaco ma noz na gardle, w ostatniej kolejce spotkaja sie z Lyonem, a tylko wygrana w jednym z tych spotkan moze dac szanse na pozostanie w najwyzszej klasie rozgrywkowej. Rownie dobrym wg. mnie typem moze byc Under 2.5. Montpellier nie bedzie podkrecac tempa, tylko spokojnie czekac na kontry.

Co do pozostalych spotkan to kursy na zwyciestwa Lyonu i Marsylii sa troche niskie, aby grac te spotkania w tej fazie rozgrywek. Cean na Stade Gerland bedzie chcial ugrac choc jeden punkt, ktory moze miec kolosalne znaczenie w walce o utrzymanie, z drugiej strony Lyon potrzebuje 4. pkt w 2 spotkaniach, aby nie patrzac na PSG utrzymac 3-cie miejsce premiujace gra w LM. Marsylia znow ma iluzoryczne szanse na mistrzostwo, nawet przy 2 porazkach Lille bilans bramek +7 dla Lille na chwile obecna, a przy obecnej formie bedzie trudno o 2. porazki z rzedu Lille. A graja przeciwko Valenciennes, druzyna z ktora w ostatnich 5. spotkaniach wygrali tylko dwukrotnie, druzyna ktora ma 3. pkt przewagi nad strefa spadkowa.
 
K 23

kajzer

Użytkownik
PSG – Lille

Typ:X
Kurs:3.00


Wszystkie najlepsze ligi powoli się kończą podobnie jest również z ligą francuską w której coraz to bliżej wyłonienia dość nieoczekiwanego mistrza kraju, którym na 99% będzie zespół Lille, który na dwie kolejki przed końcem prowadzi z przewagą 6 punktów nad drugą ekipą i do mistrzostwa wystarczy im już zaledwie jeden punkt. Już dzisiaj zmierzą się w meczu wyjazdowym z dość wymagającym przeciwnikiem PSG, które aktualnie jest na 4 pozycji z dorobkiem 58 punktów. Myślę, że mecz będzie wyrównany i Lille nie będzie dążyło do zwycięstwa a jedynie do utrzymania remisu PSG natomiast w ostatnim czasie nie jest w rewelacyjnej formie o czym najlepiej świadczy fakt, że w 5 ostatnich meczach wygrali zaledwie raz, czy tak powinna grać czwarta drużyna ligi myślę, że nie. Jest dość ryzykowny typ co od razu widać po kursie ale myślę, że ma bardzo duże szanse się sprawdzić bo ostatnio dziwnym trafem jest tak, że jak drużynie brakuje jednego punktu do mistrza to właśnie zdobywa ten jeden punkt a nie trzy, mam na myśli Barce i Manchaster.
 
vrazzo 928

vrazzo

Użytkownik
Nice - Lorient X2 1,87 Pinnaclesports ⛔
Najlepszy dla mnie typ na dziś. Też mi argument, że Nicea walczy o utrzymanie. Wiele zespołów walczy. Jakby ciągle wygrywały, to żaden z nich by nie spadł. To nie Hiszpania, gdzie nawet najlepsze zespoły zasługują na miano żałosnych, traktując ligę bardzo powierzchownie i ośmieszając się, gdy nie walczą o nic, wstawiając na ligę rezerwy. Francuzi, podobnie jak Anglicy czy Niemcy, rozumieją, że liga jest najważniejsza i to jest słuszne myślenie, nie tak jak w przypadku śmiesznych Hiszpanów czy reprezentantów jeszcze kilku innych krajów, którzy dla zdobycia LM czy nawet LE lub po prostu odpoczynku, poświęciliby pozycję w tabeli krajowej. Trzeba to docenić! Lorient nie jest zespołem, który odpuszcza, wręcz przeciwnie. Co rok mówi się o zespole Gourcuffa, że czeka ich dużo słabszy sezon, niż rok wcześniej, a jakoś nigdy się to nie sprawdza. I moim zdaniem dalej będą niebezpieczni, nawet po sprzedaży Gameiro. Przecież pamiętamy, jaką katastrofę wróżyli eksperci w ich obronie, gdy pożegnali się z Kościelnym i Marchalem, podstawowymi obrońcami z poprzedniego sezonu. A wcześniej? Przecież Ciani i Jallet, absolutnie topowi defensorzy nie tylko nad Sekwaną, ale i na świecie, także odchodzili z Lorient i jakoś katastrofy nie było. Ten zespół walczy, a Gourcuff wyciska z graczy wszystko, co się da, jest drugim wybitnym, a nie do końca docenionym trenerem, zaraz po Antonettim. Tydzień temu zagrali bardzo dobry mecz z Marsylią, który jednak powinni przegrać, ale Benoit Cheyrou nie trafił z dwóch metrów po dziwnym złożeniu się do niepotrzebnej główki. Mimo dwóch straconych bramek, mają dobrą obronę. Ecuele Manga spisuje się znakomicie, a obok siebie ma doświadczonego Bourillona. W pomocy solidni Coquelin, Romao czy Mvuemba, którzy zapewniają niezłą pomoc defensorom, a także wkład w ofensywę, choć w niej rządzą Amalfitano czy Gameiro. Dziś szansę od pierwszej minuty ma dostać Jouffre, który miał kapitalne wejście z ławki w spotkaniu z OM. O Nicei szkoda mówić. Nie ma Antonettiego, nie ma kto dokonywać więc cudów. 0-4 u siebie z Caen, remis w Breście, wymęczona wygrana z Arles czy wreszcie porażka 3-0 w Nancy tydzień temu to nie są dobre wyniki i Nicea jest dla mnie faworytem do tego ostatniego spadkowego miejsca, na którym chyba nikt nie chciałby widzieć po 38 kolejkach zespołu AS Monaco. Lorient to lepszy zespół od gości, jeden z tych, przeciw którym z reguły nie stawiam, bo są w stanie walczyć nawet z najsilniejszymi, a co dopiero ze słabiutką Niceą.
Auxerre - Brest
Auxerre DNB 1,57 Bet365 ⛔
Auxerre ma lepszy skład, jest w lepszej formie, gra u siebie. Co więc przemawia za Brestem, że kursy są niemal 50/50? To, że walczą o utrzymanie i w tym miejscu musiałbym powtórzyć drugi raz to, co pisałem powyżej. Pedretti, Mignot czy Grichting jednak nie okazali się niezbędnymi dla zespołu gospodarzy zawodnikami i bez nich Auxerre przeżywa w ostatnich tygodniach dobry okres, zakończony dość spokojnym utrzymaniem. Ostatnie 2 mecze u siebie to wygrane z mocnym Montpellier i Lyonem, o którego klasie nie trzeba pisać. A jednak OL przegrał na l&#39;Abbe Deschamps 4-0 i to może posłużyć za obraz gry Auxerre w ostatnim czasie. Wrócił ważny N&#39;Dinga, a obok niego świetną robotę wykonuje Dariusz Dudka, który wreszcie, dzięki kontuzjom kolegów, odnalazł się. Z przodu bryluje Roy Contout, w dodatku dostępni i w bardzo dobrej formie są, nieobecni przez jakiś czas Oliech i Birsa. Miejsce w pierwszym składzie wywalczył sobie solidny Traore, ogólnie to w Auxerre sezon, w którym nie gwiazdy, a zawodnicy, wydawało się przed rozpoczęciem rozgrywek, z drugiego planu, robią różnicę. Mówiło się o żelaznej obronie Grichting-Mignot-Coulibaly-Hengbart, miał to być wielki atut zespołu, a tymczasem defensywa z Bolym czy Sidibe radzi sobie nad wyraz dobrze. Ogólnie, Brest po świetnym początku sezonu w ostatnich tygodniach, mimo obecności najlepszych graczy, jak Lesoimier, Licka, Grougi, Ewolo czy gwiazda zespołu, Nolan Roux, ma fatalny okres i musi się poważnie obawiać o to, czy utrzyma się w lidze. Prezentując dyspozycję z ostatnich tygodni, mogą mieć z tym problem, choć wydawało się, że dość szybko zapewnili sobie utrzymanie. W tym sezonie trzeba do tego złapać trochę więcej punktów, niż zwykle, Auxerre to zrobiło i gra fantastycznie. Myślę, że przedłużą dziś serię spotkań bez porażki do 10 i mają spore szanse, by wygrać.
// Cóż, Lorient złamało mi serce, choć nie można powiedzieć, że zasłużyli na porażkę, bo byli lepsi. Auxerre - szkoda gadać, widzę tylko po statystykach, że mecz nie warty jakiegokolwiek komentarza - 0 strzałów w pierwszej połowie. Jednak widać wielką determinację u tych, co mają się utrzymać, jeszcze słówko komentarza do posta poniżej - sam zastanawiałem się nad stawianiem na Rennes, nie zrobiłem tego, bo ostatnio zadyszka, słabsza forma, nie sądzę, że Antonetti chciał tu odpuścić, on zawsze chce wygrywać, jednak Rennes ma kiepską końcówkę sezonu, choć zagrało w bardzo mocnym zestawieniu to rozpędzone Nancy dało radę. Dobrze, że Monaco ograło Montpellier. Nie jestem ich kibicem, ale po prostu muszą zostać. Dla Ligue 1.
 
misiek_84 50,5K

misiek_84

Użytkownik
Obejrzałem mecz Rennes - Nancy i myślę, że chyba nasz fryzjer zamieszkał we Francji teraz. Fakt postawiłem na 1X może to był mój błąd ale nie myślałem, że zespół który aspiruje do gry w europejskich pucharach czy chyba nawet w nich zagra tak perfidnie odda mecz potrzebującym do utrzymania i wcale się nie dziwię, że kibice ich wygwizdali... Ktoś jeszcze oglądał?? Bo może ja emocjonalnie podszedłem chociaż nie raz przegrywałem już więcej...
 
J 22

junior1317

Użytkownik
Kolego, ja oglądałem mecz Lyonu..... Liga francuska to jest dziadostwo!! Lyon walczy o LM i szczerze mówiąc, to życzę im, aby obeszli się smakiem. Niech w LM zagra PSG. Skoro Lyon w tak ważnym meczu nie potrafi wygrać ze słabym Caen nie należy im się Champions Leaugue!
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Kolejka cudów. Tak nazwałbym 37 serię spotkań dla niektórych drużyn. Niemal wszystkie zespoły z doły tabeli zdobyły wczoraj jakieś punkty.
Wygrane Monako, Brestu, Nancy i Nicei, remisy Caen, Valenciennes i drugie zwycięstwo z rzędu Arles. Na te wyniki nie miała wpływu świetna dyspozycja wyżej wymienionych zespołów, tylko brak zaangażowania i walki drużyn przeciwnych. Takie odpuszczanie &quot;żeby ostatnia kolejka była ciekawsza&quot; - przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie.
Osobiście oglądałem spotkanie Marsylii z Valenciennes. Pierwsza połowa jeszcze jeszcze, OM robiło ataki i ogólnie. Ale od początku drugiej wyglądało tak, jakby przez 45 minut chcieli się bronić. Zero akcji do przodu, jeśli już była to kończyła się przed linią pola karnego i albo odbiór gości, albo wycofanie piłki do obrony. Nawet stracona bramka na 2:2 jakoś szczególnie nie wniosła większego zaangażowania w ich grę. Dopiero wejście Gignaca wprowadziło coś więcej, ale i tak zobaczyliśmy dwa podania prostopadłe do niego i koniec. Nie było czegoś takiego jak w meczu z Lorient. Gdzie po straconej bramce OM ruszyło pełną parą i doprowadzili do remisu, a mogli to jeszcze wygrać. Porażka nie przystoi gospodarzą, a podział punktów jak najbardziej korzystny dla Valenciennes i wciąż liczą się w walce o utrzymanie.
Co do ostatnich meczów Lyonu. Mój znajomy, który również uważnie śledzi poczynania w Ligue1 dał mi taki mały argument, dlaczego według niego gra OL w ostatnich meczach jest poniżej krytyki. A mianowicie uważa on, że zarząd chciałby się pozbyć Claude Puel&#39;a, ale jakoś nie mają do tego &quot;powodu&quot;. Przecież trzecie miejsce i udział w Lidze Mistrzów to wynik dobry, ale oni chcą aby powrócił dawny Lyon, który ogrywał każdego jak chciał i aby w końcu wrócili na mistrzowski tron. Wiadomo, gra w Lidze Mistrzów to gruba kasa, ale czy nie lepiej odpuścić jeden sezon, lekko przebudować skład ( zmienić m.in trenera ), zdobyć mistrzostwo i dopiero w tedy walczyć o coś w Europie ?
Dodam również fakt jakoby parę kolejek temu Lisandro Lopez udzielił wywiadu, w którym oświadcza kibicom, że nie opuści drużyny, nawet jeśli ta nie będzie grała w LM tylko w mniej znaczącej Lidze Europejskiej. Mniej więcej chyba od tego momentu Lyon zaczął grać kaszane. Jakiś zbieg okoliczności, czy może coś innego ? ;) Ja osobiście poczekam do ostatniej kolejki i jeśli tam Lyon polegnie ( a zapewne tak będzie - mecz z Monako walczącym o utrzymanie ) to dla mnie będzie już wszystko jasne.
Takie są moje odczucia i refleksie mojego znajomego, z którymi możecie się zgodzić albo też nie, ale ja i tak pozostaje przy swoim i raczej nikt mnie nie przekona ;)
 
vrazzo 928

vrazzo

Użytkownik
Juniora to nawet nie ma co komentować, chyba pierwszy raz ogląda mecz tej ligi, postawił chłopak na Lyon a teraz płacze i mówi o Ligue 1 słowa, na które nie zasługuje jako jedna z kilku - obok Premier League i Bundesligi.
Co do Lyonu i Puela - może, ale w takim razie.. po co był ten fantastyczny mecz z Marsylią i wygrana? Puel pokazał w Lille że może zdziałać dużo i moim zdaniem powinno dać mu się szansę, nie ma trofeów, ale tamten sezon był zmarnowany także dzięki świetnemu wynikowi w LM, a ten od początku był dziwny we wszystkich niemal ligach. Ma odejść Bastos, człowiek który wybił się na gwiazdę pod okiem Puela. Jakby Aulas chciał, dawno by go w Lyonie nie było, ale może jest w tym trochę prawdy, pożyjemy, zobaczymy.
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Szczerze przyznam że nie oglądałem tego spotkania Lyonu z Marsylią (3:2), ale z tego co wiem to zawsze te mecze pomiędzy tymi zespołami były bardzo prestiżowe, więc spinka i wygrana OL nie powinna bardzo dziwić. Tym bardziej że OL grał na własnym obiekcie, z którego mało kto wywozi 3 punkty.
Co do Michela Bastosa zgadzam się w 100%. Jeszcze za czasów Lille był on podstawowym piłkarzem zespołu prowadzonego przez Puela. Potem, gdy Puel został trenerem Lyonu to jeśli dobrze pamiętam pierwszym jego transferem był właśnie zakup piłkarza z Brazylii. Wiadomo, wieloletnia współpraca z jednym trenerem zawsze jest dla piłkarza korzystna.
I jeszcze jedno. Nie wiem czy dobrze kminie, ale chyba coś na początku sezony była jakaś próba zwolnienia CP, ale wtedy Lyon musiałby zapłacić bardzo wielkie odszkodowanie, coś w granicach 7-9 milionów euro. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie ;)
 
witek-k 326

witek-k

Forum VIP
Co do ostatnich meczów Lyonu. Mój znajomy, który również uważnie śledzi poczynania w Ligue1 dał mi taki mały argument, dlaczego według niego gra OL w ostatnich meczach jest poniżej krytyki. A mianowicie uważa on, że zarząd chciałby się pozbyć Claude Puel&#39;a, ale jakoś nie mają do tego &quot;powodu&quot;. Przecież trzecie miejsce i udział w Lidze Mistrzów to wynik dobry, ale oni chcą aby powrócił dawny Lyon, który ogrywał każdego jak chciał i aby w końcu wrócili na mistrzowski tron. Wiadomo, gra w Lidze Mistrzów to gruba kasa, ale czy nie lepiej odpuścić jeden sezon, lekko przebudować skład ( zmienić m.in trenera ), zdobyć mistrzostwo i dopiero w tedy walczyć o coś w Europie ?
Coś w tym może być. Poza tym Puel ma przeciwko sobie też kibiców. A najlepiej świadczą o tym transparenty typu: ,,Puel demission&quot;. W meczu z Caen również wsparcie fanów Lyonu, który grał u siebie było praktycznie żadne. Sam Puel wypowiadał się, że jest bardzo rozczarowany taką postawą kibiców.
A co do najbliższej przyszłości. Moim zdaniem dni CP w OL są przesądzone, niezależnie od tego czy uda mu się wywalczyć awans do kw LM czy też nie. A że o zwycięstwo nad walczącym o życie Monaco będzie niezwykle trudno to wie każdy.
Więc kto wie, jeśli Puel zdaje sobie sprawę z tego, że raczej w przyszłym sezonie nie poprowadzi ekipy ze Stade Gerland, że kibice wręcz żądają jego dymisji, i biorąc pod uwagę fakt, że swoją całą karierę zawodniczą CP spędził...w klubie AS Monaco( ponad 600 wystepów) być może ,,pomoże&quot; klubowi z Księstwa. Oczywiście ta uwaga na marginesie.
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Więc kto wie, jeśli Puel zdaje sobie sprawę z tego, że raczej w przyszłym sezonie nie poprowadzi ekipy ze Stade Gerland, że kibice wręcz żądają jego dymisji, i biorąc pod uwagę fakt, że swoją całą karierę zawodniczą CP spędził...w klubie AS Monaco( ponad 600 wystepów) być może ,,pomoże&quot; klubowi z Księstwa. Oczywiście ta uwaga na marginesie.
Widzę że nie tylko ja mam takie zdanie na temat nadchodzącego meczu ;)
Nie wiedziałem, że Puel to były piłkarz Monako. Teraz sprawa tego meczu robi się chyba jeszcze bardziej klarowna. Ciekawi mnie kurs na zwycięstwo gospodarzy, bo jeśli będzie w granicach 1,70-2,00 to śmiem twierdzić, że to może okazać się świetną inwestycją. Jakoś nie wyobrażam sobie ligi bez piłkarzy z Księstwa :-|
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom