>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

30. kolejka PKO Ekstraklasy (14.06.2020)

Status
Zamknięty.
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Raków Cz. - Zag.Lubin - Zagłębie lub remis @1,66 fortuna

Oba zespoły straciły już szanse na walkę o top8. Ostatnie kolejki po wznowieniu rozgrywek pomimo niezłej gry obu drużyn nie ułożyły się najlepiej pod względem wyników. Zagłębie zanotowało 1 wygraną i 2 remisy a Raków 2 remisy i 1 przegraną co ostatecznie przekreśliło szanse obu zespołów na choćby podtrzymanie jakiekolwiek szansy na wskoczenie do top8. Teraz została im walka o utrzymanie gdzie mają względnie bezpieczną przewagę nad miejscami spadkowymi i mogą raczej na spokojnie, większym luzie rozgrywać swoje kolejne mecze ale też bez kompletnego odpuszczania. W tym meczu nie ma zdecydowanego faworyta i najbardziej prawdopodobny wydaje się tutaj remis, lecz jeśli ktoś miałby wygrać to więcej przemawia za Zagłębiem, który w mojej opinii po przerwie miał trudniejszych przeciwników a osiągnął lepsze wyniki (wysoka wygrana z Pogonią, strata w końcówce zwycięstwa z Lechem czy remis z zaskakująco dobrze prezentującą się po przerwie Koroną a Raków remis z ostatnim ŁKS, Śląskiem i porażka w końcówce z Wisłą)
 
Ostatnia edycja:
kryszan010 5,1K

kryszan010

Użytkownik
Korona Kielce - Lech Poznań
Korona Kielce powyżej 2.5 żółtych kartek @2.15 STS
Korona Kielce powyżej 3.5 żółtych kartek @3.40 forBet
Więcej kartek Korona Kielce @2.10 forBet

Piękne żniwa :)

Długo myślałem nad ostatnią kolejką rundy zasadniczej i wybrałem sobie spotkanie Korony z Lechem.
Jedynie co mnie skusiło to sędzia jaki został wyznaczony do tego spotkania, a mianowicie Tomasz Musiał z Krakowa.
Może będę trochę naiwny, ale wydaję mi się to troszkę dziwne, że na mecz Korony która walczy z Wisłą Kraków o utrzymanie wysyłany jest sędzią właśnie z Krakowa. Nawet patrząc na ostatni mecz Korony z Zagłębiem mogło się wydawać, że sędziowie bardziej sprzyjali Zagłębiu. Także moje zdanie jest takie, że pewnie Musiał trochę wykartkuje Koronę w tym spotkaniu, możecie się ze mną nie zgadzać ale ja uważam, że PZPN za wszelką cenę będzie chciał utrzymania Wisły w lidze. Nawet jeśli, to wiadomo jak gra Korona, twardo i zdecydowanie, popełniając przy tym bardzo dużo fauli, chyba nawet jeśli się nie mylę to najwięcej w całej lidze. A przy grze Lecha, który gra dużo piłką to Korona będzie zmuszona do biegania i akcję Lecha będzie przerywać faulami, bo wiadomo, że Lech ma w chwili obecnej bardzo groźne skrzydła i będzie chciał je wykorzystać w jak najlepszy sposób.

Co do meczu Rakowa to ja już nic nie rozumiem z tego wszystkiego, dzisiaj na środku obrony zagra Kamil Kościelny a na lewym wahadle zagra Jarosław Jach. Powiem trochę żartem, ale niech Bóg dzisiaj czuwa nad lewą stroną Rakowa :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +139
wizjonerr_1 418

wizjonerr_1

Użytkownik
Ostatnia kolejka rundy zasadniczej, wszystko jest jasne jeśli chodzi o to kto zagra w dolnej i górnej połówce tabeli. Kolejka do typowania zdecydowanie trudniejsza niż poprzednia. Dodam parę zdań, jakiś przemyśleń, spostrzeżeń od siebie, może komuś okażą się pomocne. Legia pewnie zmierza po tytuł w tym sezonie, zespół po przerwie wygląda co raz lepiej: lepiej fizycznie od rywali, potrafią podkręcić tempo gry kiedy trzeba, zawodnicy ofensywni są w formie, wygląda to na prawdę dobrze. Spotkania Legii i Lecha są trochę podobne. Oba zespoły zagrały świetnie w poprzedniej kolejce i obecnie są faworytami w swoich meczach wyjazdowych. Po raz kolejny jest spora szansa, że skasują po 3 pkt, choć trzeba zauważyć, że grają z rywalami, którzy po tej przerwie spisują się solidnie. Górnik u siebie jest jedną z najmocniejszych ekip, mają ciekawy skład i mogą ograć każdego ale nie wątpliwie z rywalem w takiej formie jeszcze się nie mierzyli w tym sezonie. Korona z kolei mimo, że nie ma nazwisk nawet na naszą ligę, które by rzucały na kolana to grają z charakterem i są takim zespołem, który zawsze da z siebie maxa z tym trenerem. Zawodnicy i trener tam pasują do tego zespołu, nawet taki Kiełb jak gdzieś potrafi nieźle zagrać to tylko w Koronie. Lech często miewał problemy w Kielcach, po za tym ich wyjazdy to jest jedna wielka klapa. Sporo może zależeć od tego jakim skład wyjdą poznaniacy na to spotkanie, w podobnym jak z Pogonią na pewno ich szansę na zwycięstwo rosną. W przypadku też Legii i Lecha różnicę mogą zrobić szersze kadry i mocniejsza ławka rezerwowych. Z typerskiego punktu widzenia jednak odpuszczam i omijam oba spotkania, te ~1,60 na Legię i teraz ~1,80 na Lecha jakoś nie przekonuje na tyle, aby się w to pakować. Grać te mecze najlepiej było od razu po ostatniej kolejce jak było prawie 2 kurs na Legie i na Lecha 2,20-2,30.
Z pozostałych spotkań Cracovia słusznie u siebie jest faworytem z Płockiem ale czy na tyle, aby grać kurs 1,80? Dobrze zagrali w Gdańsku, sam grałem w ich stronę ale tutaj z pewnością odpuszczam. Wisła gra nieźle do momentu, gdy strzelą gola, potem się sypią ale skład mają taki, że mogą zaskoczyć. Zależy jak po tym zwycięstwie Cracovia zareaguje i czy podtrzymają tą dyspozycję, nie zaskoczyłby mnie np remis w tym spotkaniu. W Białymstoku ciekawe spotkanie ale mega trudne do typowania, wszystko tam się może wydarzyć na dobrą sprawę. Jaga Peteva jest taka bez jakiegoś stylu, jak to ktoś powiedział "macie piłkę i grajcie" na tej zasadzie ale swoje robią. Trudno dokładnie określić na co ich stać. Piast ma kolejny bardzo dobry sezon, solidny zespół, jednak bez Felixa sporo tracą. Pogoń z Lechią podobnie sporo nie wiadomych. Stokowiec coś mówił o rotacji w tym meczu, więc jak to będzie wyglądało trudno przewidzieć, jak już to grać po podaniu składów. Reszta poniżej.

Raków win @ 2.46 efortuna (KE)

Na pewno uderzam w zwycięstwo Rakowa i to jest mój bet kolejki. Wszystko jest już jasne i wiemy, że Raków i Zagłębie nie zagrają w grupie mistrzowskiej. O ile w Rakowie przed sezonem i w trakcie mówiło się o tym, że celują w górną połówkę tabeli to uważam, że w Lubinie te rozczarowanie po ostatniej kolejce i bardzo słabym spotkaniu z Koroną jest większe. Nowy trener, transfery i mierzono w tym sezonie na pewno wysoko. To rozczarowanie widać było na twarzach zawodników i trenera, a szansę zaprzepaścili w drugiej połówce spotkania z Lechem. Raków choć z aspiracjami to jednak beniaminek, ten sezon jest i tak na prawdę dobry w ich wykonaniu. Zabrakło w tym meczach po przerwie przede wszystkim koncentracji, czasem skuteczności tak jak z ŁKSem u siebie ale w każdym z tych spotkań grali lepiej od rywala. Trzeba przypomnieć, że Raków grając mecze domowe w Bełchatowie ogrywał już w tym sezonie Jagę, Śląska, Lechię, Piasta czy remisował z Legią. Ten zespół jest na prawdę zgrany, ciekawy trener i jest w tym zespole jakaś powtarzalność. Myślę, że przed tym spotkaniu to oni się szybciej "pozbierają" i będą bardziej aktywni i zmobilizowani. Petrasek w wywiadzie już po meczu z Wisłą powiedział, że nie będą rozpaczać nad tą porażką tylko jest w nich duża wiara w ten zespół i przygotowują się już na kolejne trudne spotkania. Zagłębie mam wrażenie, że w tym momencie pickuje z formą w dół, ofensywa wyhamowała z Koroną i mieli spore problemy. To będzie dla nich trudny mecz, jak dostaną pierwsi bramkę to mogą być zwieszone głowy i męczenie buły, a nie gra z polotem. Przy takim scenariuszu nie zdziwi mnie spokojne zwycięstwo Rakowa tutaj, pierwsze po przerwie.

Wisła X2 @ 1.55

Bardzo ważny mecz dla obu ekip w kontekście utrzymania, choć to na Arce będzie ciążyć większa presja. Wisła u siebie pokazała charakter z Rakowem w drugiej połowie i myślę, że to będzie taki fajny impuls na to spotkanie. Problemem może być brak Bashy po stronie Wisły, choć uważam, że i tak mają oni większy potencjał niż Arka. Dziwi mnie to, że Mamrot tam poszedł, bo ciężko tam będzie coś wykrzesać z tego zespołu. Najbliżej mi w tym spotkaniu do remisu i myślę, że Wiślacy nie narzekaliby też na ten jeden punkt.

ŁKS DNB @ 3.15

Bez zbędnej analizy, bo argumenty merytoryczne są rzecz jasna po stronie Śląska. Ja spróbuję jednak trochę "na czuja".
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +107
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Arka Gdynia - Wisła Kraków
Rzut karny w meczu @ 2,75
STS

Bardzo ciekawe spotkanie w tej ostatniej kolejce rundy zasadniczej w kontekście przyszłej walki o utrzymanie. Różnica pomiędzy tymi drużynami wynosi obecnie 6pkt na korzyść Wisły i gospodarze aby mieć jeszcze szanse na utrzymanie muszą takie spotkania z bezpośrednimi rywalami koniecznie wygrywać tym bardziej w Gdyni. Od początku Arkowcy powinni zaatakować i w polu karnym Wisły nieraz będzie gorącą. Tym samym umożliwią Wiślakom sporo szans na szybkie kontry.
Linie na faule czy kartki są mocno podniesione stąd typ na rzut karny w tym spotkaniu. Jak łatwo prześledzić w spotkaniach Arki sporo się dzieje, karne sypią się jak z rękawa: z Lechią 4 karne (po 2 dla każdej drużyny), ze Śląskiem 2 karne (po 1 dla każdej ekipy).
W ostatnim meczy Wisły z Rakowem również były 2 karne. W erze VAR-u karnych mamy sporo często nawet jak arbiter tego nie wyłapie.
Moim zdaniem taki typ na ten mecz to dobry wybór.
 
Ostatnia edycja:
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Arka Gdynia - Wisła Kraków
1X @1.53 FORTUNA
W dzisiejszy wieczór czeka nas na pewno jedno z kluczowych spotkań w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Arka Gdynia na własnym stadionie podejmować będzie Krakowską Wisłę. Arka prezentuje się zdecydowanie lepiej po wznowieniu rozgrywek od swojego dzisiejszego rywala. W pierwszym meczu, w którym nie zabrakło kontrowersji, goli i emocji Arka uległa Lechii Gdańsk 4:3. W kolejnym meczu u siebie odprawili z kwitkiem Śląsk Wrocław 2:1. Ostatni wyjazdowy mecz do Warszawy, można podsumować: miłe złego początki. Arka pierwsza strzeliła bramkę lecz w końcowym rozrachunku musieli uznać wyższość obecnego lidera rozgrywek i zejść z placu pokonana aż 5:1. Wisła z kolei w żadnym meczu nie umiała zaprezentować się z dobrej strony. O pierwszym meczu w Gliwicach woleliby jak najszybciej zapomnieć (4:0), potem przyszła domowa porażka z Legią (1:3) i w ostatniej kolejce szczęśliwie dopisali do swojego konta 3 pkt, wygrywając 3:2 z Rakowem. Choć piłkarze Wisły pokazali w tym spotkaniu charakter to nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że ich gra pozostawiała wiele do życzenia. W Gdyni Wisła będzie musiała zagrać o wiele lepiej, jeżeli chce wrócić do Krakowa chociażby z jednym punktem. Arka u siebie może pochwalić się bilansem 4-6-4 oraz bramkami 14:16, z kolei Wisła na wyjazdach wygląda beznadziejnie i posiada bilans 3-1-11 i bramki 14:31. Dodatkowo Wiśle zdecydowanie nie leży w ostatnich latach ten przeciwnik, bowiem nie wygrali z Arką od 4 spotkań.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +100
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Człowiek wczoraj pisze, że Jimenez i Angulo są bez formy, a dzisiaj obaj panowie ładują po golu i Górnik wygrywa 2:0...za to uwielbiam naszą ligę.
ŁKS już może się witać z 1 ligą. Stawowy nic nie zmienił w grze, szkoda w tym wszystkim trochę Moskala.
Legia ma tylko siedem punktów przewagi nad drugim Piastem. Chcę przypomnieć, że w poprzednim sezonie Legia również miała siedem punktów nad Piastem i wiemy jak się to skończyło.
Górnik, Raków, Zagłębie raczej pewni utrzymania.
 
kacper091097 196,2K

kacper091097

Użytkownik
Możecie się śmiać lub nie, ale napiszę swoje przemyślenia co do dwóch meczów z początkowych kolejek. Zagłębie zrobi bardzo dużo aby jeszcze poprawić swoją lokatę po 31 kolejce (gra z ŁKS-em). Potem wiadomo co się stanie w meczu z Arką to co w sezonie 2016/2017. A to już będzie mecz o życie dla Arki ;) Łapcie kursy.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Mecz o życie już mają za sobą, została zabawa matematyką i liczenie na farta.Na mecz z Zagłębiem mogą wychodzić z deficytem 10pkt na 18 do zdobycia i może nie być friendshipu.jak ktoś ma coś jeszcze namieszać to jeszcze Korona.
 
Ostatnia edycja:
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Górnik Zabrze - Korona Kielce
Podwójna szansa (1 poł. lub mecz): Górnik/Górnik
@1.58
Fortuna

Górnik pokazał się od bardzo dobrej strony po blisko trzymiesięcznej przerwie od gry. Dwa remisy i dwa zwycięstwa, w tym jedno jakże cenne na własnym stadionie z Legią pokazują, że w tej ekipie drzemie potencjał. I tylko mogą sobie pluć w brodę, że zaczęli tak późno, bowiem do grupy spadkowej trafili jako najlepsza z ośmiu ekip, które się tam znalazły, ze stratą zaledwie dwóch punktów do grupy mistrzowskiej.

Utrzymanie Górnika w Ekstraklasie winno być formalnością. Natomiast Korona będzie musiała ostro popracować, aby zachować miejsce w elicie polskich klubów. Wyjazdowe wysokie zwycięstwo nad Wisłą Płock pokazało, że być może zobaczymy przebudzony, gotowy go poważnej gry zespół. Niestety, dwie kolejne porażki na własnym stadionie w zasadzie spowodowały, że zaczęło się robić nerwowo.

Zabrzanie w sierpniu ubiegłego roku wygrali u siebie z Koroną 3:0. Myślę, że powtórzą zwycięstwo, do przerwy bądź w regulaminowym czasie gry.
 
Ostatnia edycja:
kacper091097 196,2K

kacper091097

Użytkownik
Mecz o życie już mają za sobą, została zabawa matematyką i liczenie na farta.Na mecz z Zagłębiem mogą wychodzić z deficytem 10pkt na 18 do zdobycia i może nie być friendshipu.jak ktoś ma coś jeszcze namieszać to jeszcze Korona.
Dlatego myślę, że najlepiej grać pod koniec meczów 31 kolejki (zakłady na 32 powinny już na to być). Jakby na to nie patrzeć czy będzie 10 pkt straty czy 7 to jeżeli bedzie okazja to Arka z tego skorzysta, bo spaść to jeszcze wtedy nie spadną :) Co do Korony jestem podobnego zdania.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Człowiek wczoraj pisze, że Jimenez i Angulo są bez formy, a dzisiaj obaj panowie ładują po golu i Górnik wygrywa 2:0...za to uwielbiam naszą ligę.
ŁKS już może się witać z 1 ligą. Stawowy nic nie zmienił w grze, szkoda w tym wszystkim trochę Moskala.
Legia ma tylko siedem punktów przewagi nad drugim Piastem. Chcę przypomnieć, że w poprzednim sezonie Legia również miała siedem punktów nad Piastem i wiemy jak się to skończyło.
Górnik, Raków, Zagłębie raczej pewni utrzymania.
- Jimenez pomimo tej bramki to raczej dalej bez formy, ta bramka to zasługa tylko i wyłącznie Majeckiego, który puścił takiego babola jak na orliku :), Angulo też bez fajerwerków,
- ŁKS 100% spadkowicz,
- Legia ma 7pkt przewagi jak w poprzednim sezonie ale to już zupełnie inna drużyna niż wtedy, teraz po straconej bramce walczą, nie odpuszczają, nie załamują się i takie potknięcie jak w Zabrzu to będzie jednorazowa sprawa. W poprzednim sezonie wystarczyło strzelić im bramkę i już można było księgować przynajmniej remis,
- Górnik, Raków, Zagłębie jak dla mnie nie raczej a 100% utrzymanie, to między nimi rozstrzygnie się kto skończy na 9 miejscu co zawsze gwarantuje więcej kasy,

Wydaje się, że mistrz czy też spadkowicze już raczej wyłonieni ale mimo wszystko fajnie by było jakby te dodatkowych 7 kolejek przyniosło nam sporo emocji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom