>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

3. kolejka fazy grupowej Ligi Europy [26.10.2023] - Czwartek

Status
Zamknięty.
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Raków - Sporting
Typ: Sporting
@1.76 Fortuna

Mocno zdziwiłbym się, gdyby padł jakikolwiek inny wynik niż wyjazdowe zwycięstwo Portugalczyków. Raków nie ma obycia w europejskich pucharach i rywal pokroju Sportingu, który regularnie uczestniczy w rozgrywkach na szczeblu Europy, wydaje się być tu wyraźnym faworytem. Częstochowianie rozpoczęli fazę grupową od dwóch porażek, ze Sturm Graz oraz Atalantą i nie zdołali strzelić bramki. Teraz tym bardziej będzie trudniej o zagrożenie bramce rywala. Tym bardziej, że zdarzają im się wpadki jak choćby ostatnia przegrana ze słabo dysponowanym Górnikiem, czy wysoka porażka 4:1 z Lechem. Sporting - wręcz przeciwnie. Pomijając ostatnią porażkę z Atalantą i jeden mecz towarzyski, nie przegrali meczu od połowy kwietnia. Myślę, że doświadczenie oraz fakt, że jadą do Polski w pełnym składzie, weźmie górę i mój typ idzie w kierunku gości.
 
Ostatnia edycja:
R 580,5K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Piłka nożna - Liga Europy
Godzina: 18:45
Spotkanie: Raków - Sporting
Typ: mecz/liczba goli: Sporting i poniżej 4,5
Kurs: 2,18
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
O tym meczu wiele napisał już kolega powyżej. Po dwóch porażkach z Atalantą i Sturmem dla Rakowa jest to mecz ostatniej szansy, której raczej nie wykorzysta. Sporting w Lidze Europy po wyjazdowej wygranej ze Sturmem Graz przegrał u siebie z Atalantą ale z pewnością do Sosnowca przyjedzie jak po swoje. Jedyną przeszkodą dla technicznie grających Portugalczyków może być fatalny stan murawy- w meczu ze Sturmem było to klepisko, które nie przystoi nawet klubikom z LZS. Pewną szansą dla Rakowa jest powrót po kontuzjach Silvy Carlosa, Arsenica i Kovacevica. Raków pod wodzą trenera Szwargi zatracił prawie wszystkie swoje atuty- dramatycznie spadła skuteczność a obrona łącznie z bramkarzem Kovacevicem robi tak wiele błędów, że przypomina tą z chorzowskiego Ruchu. W lidze portugalskiej Sporting prowadzi w tabeli po ośmiu kolejkach mając siedem wygranych i jeden remis. Podsumowując- zdeterminowany Raków być może strzeli jakąś bramkę i zakładam wtedy, że nie straci więcej niż trzy.
 
O 322,2K

ogon_w44

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna - Liga Europy
Godzina: 18:45
Spotkanie: Molde- BK Hacken
Typ: Molde powyżej 8.5 rzutów rożnych
Kurs: 4.00
Bukmacher: Superbet
Post w dziale:
Analiza:

Naprawdę wysoka linia, ale wydaje mi się że ma to prawo wejść .
Obie ekipy z zerowym dorobkiem punktów jak do tej pory . Z tym, że gospodarze mieli by pewnie chęci wyjść jeszcze z grupy, a gości zapewne zadowoliłaby gra w lidze konferencji .
Z tego właśnie względu uważam, że Molde tu ostro będzie cisnęło, a Hacken broniło się przed utratą bramki wybijając pewnie nie raz piłkę na rzut rożny . Spodziewam się dużej ilości strzałów gospodarzy które mogą być blokowane i po nich też mogą być rogi .
Czysto statystycznie to gospodarze biją sporo rogów w ostatnich 5 meczach 30 czyli średnio 6/mecz , ale są mecze w których miewali ich znacznie więcej . Myślę, że ten mecz będzie takim meczem w którym mogą osiągnąć dwucyfrową liczbę rogów .
Podsumowując: Molde bije sporo rogów, będą tu grali o pełną pulę i ostro cisnęli, a Hacken remis pewnie by urządził więc ja idę w rogi gospodarzy .
 
versa 397,5K

versa

Typer
Brighton - Ajax
Podwójna szansa (1poł. lub mecz) Ajax - Ajax
Fortuna @5.50

Nie ukrywam, ciężko jest pisać analizę, gdzie nawet statystycznie nie ma to żadnego odzwierciedlenia ale liczę na pozytywny wynik mojej propozycji zainicjowanej czutką, tak, po prostu mam takie przewidywanie na ten mecz, bowiem obie drużyny w ostatnim okresie czasu nie spisują się wybitnie, ba, nawet nie przyzwoicie, a jeśli chodzi o Ajax to można powiedzieć wprost - mają fatalne wyniki.
I w tym właśnie przewiduje ich "szansę", sezon ligowy mają już z głowy, zajmują PRZEDOSTATNIE MIEJSCE i oczywiste jest, że na mecze Ligi Europy zepną się jak tylko mogą, a co z tego wyjdzie? Zobaczymy już w czwartkowy wieczór.
Brighton w swojej rodzimej lidze - Premier League ogólnie spisują się dobrze, zajmują wysoką (7) lokatę, wyprzedzając chociażby United czy Chelsea, które borykają się z problemami, lecz ostatnio i Brighton notuje gorsze wyniki.
Kursy mocno, według mnie zbyt mocno faworyzują drużynę z Anglii, a piłka nożna lubi płatać figle, dlatego spróbuję tego typu.
 
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Spotkanie: Marsylia - AEK
Bukmacher: Betclic
Typ: Marsylia wygra
Kurs: 1.67


Pojedynek fazy grupowej Ligi Europy. Po pierwszych dwóch kolejkach Marsylia ma na swoim koncie 2 punkty po remisach z Ajaxem oraz z Brighton. Takie rezultaty nie są wielkim sukcesem Marsylczyków, ale też nie skreslają ich szansy na awans, bowiem rywalizacja w grupie B jest bardzo wyrównana. Pierwsze miejsce jak dotąd ma rewelacja sezonu AEK, który wygrał z Brighton i zdobył remis w rywalizacji z Ajaxem. W przypadku Marsylii można czuć spory niedosyt, bo np. w meczu z Ajaxem mieli zdecydowaną przewagę, a mimo to zremisowali 3 - 3. Było to teź o tyle zaskakujące, że Ajax jest w głębokim kryzysie i bliżej mu... do strefy spadkowej w Eredivisie niż do mistrzostwa. W przypadku konfrontacji z Brighton tez można mówić o rozczarowaniu, szczegolnie że OM prowadził już 2 - 0, a gola na wagę remisu dla Anglików zdobył Joao Pedro w 88 minucie. Tym razem spodziewam się nieco konkretniejszej Marsylii, która z pewnością będzie chciała się odbić od dołka. Ostatnia porazka 0 - 1 Nice czy wczesniejsze porażki w Ligue 1 to nie jest coś, na co liczyła ekipa nawet z aspiracjami do tytułu mistrzowskiego. AEK to rewelacja tego sezonu i jak dotąd ich największym sprawdzianem na wyjeździe było Brighton i ten test zdali na 5+. Myślę jednak, że tym razem górą okaże się ekipa z większm potencjałem kadrowym i grająca u siebie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1387
Tenis by Dawid 869,9K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Raków Częstochowa vs. Sporting Lizbona
Zawodzi mnie postawa Rakowa, który po udanym dwumeczu z Karabachem nieco przepadł. W lidze wygląda przeciętnie, lecz nie najgorzej, ale w pucharach zwyczajnie słabo. Zarówno mecze z Kopenhagą jak i grupowe z Atalantą i Sturmem były zwyczajnie słabe. Brakowało jakości, co było też spowodowane wąską kadrą, kontuzjami, ale też brakami jakościowymi poszczególnych piłkarzy. Z tego co się dowiedziałem Sporting poleciał na ten mecz optymalnym składem i raczej nie zapowiada się, by go odpuścili. Ewentualnie mogą zlekceważyć, ale to jest LE, więc idealne rozgrywki dla Sportingu, więc warto walczyć o pełną pulę oraz wyjście z grupy. Portugalczycy minimalnie wygrali ze Sturmem, który zdominował w Polsce Raków, a minimalnie przegrali z Atalantą, z którą Raków nie miał żadnych szans. Sytuacja Sportingu jest cały czas niepewna i potrzebują tu obowiązkowo kompletu punktów, a ewentualne potknięcie mocno utrudniłoby wyjście z grupy. Na pewno plusem dla Rakowa jest tym razem kadra, bo wracają nieobecni, a zabraknie jedynie Zwolińskiego. Jednak pamiętajmy, że forma tych co wracają jest niepewna, a powrót na tak mocnego rywala jak Sporting może być bolesny.

👉 Sporting Lizbona wygra @1,68 (forBET) ❌

W forBET można zagrać puchary bez podatku.

Jak wpadną mi w oko specjale to dopiszę.
 
Ostatnia edycja:
Norman33 6,1K

Norman33

Użytkownik
Spotkanie: Raków Częstochowa - Sporting Lizbona
Typ: 2
Kurs: 1,55
Bukmacher: STS
Co do meczu Raków - Sporting, wydaje się, że faworytem są goście. Sporting to zgrana drużyna, która ma doświadczenie w europejskich rozgrywkach, podczas gdy Raków jest tu nowicjuszem. Raków miał trudny początek w fazie grupowej, z dwiema porażkami i brakiem strzelonych bramek. Teraz, w starciu z tak silnym rywalem jak Sporting, sytuacja może być jeszcze trudniejsza.

Sporting utrzymuje dobrą formę i mimo ostatniej porażki z Atalantą, wydaje się być solidnym zespołem. Ich pełen skład, a także doświadczenie, które zdobyli w europejskich rozgrywkach, może stanowić przewagę nad Rakowem.

Oczywiście, piłka nożna potrafi zaskoczyć, ale na papierze wydaje się, że Sporting jest tu zdecydowanie mocniejszy. Dlatego chcąc nie chcąc stawiam na Sporting.
 
H 91K

hasbaart

Typer
Grupa C po dwóch meczach
Sparta Praga 3pkt 4:4
Aris 3pkt 4:4
Betis 3pkt 2:2
Rangers 3pkt 2:2
Trudno o to by sytuacja była bardziej wyrównana. Dotychczas tylko w meczu Rangers - Betis były 4żk reszta meczy powyżej i myślę że dzisiaj będzie podobnie w meczach Aris - Betis i Sparta - Rangers
W Arisie sędziuje Słowak Głowa, który co prawda w pierwszym sedziowanym meczu LE pokazał tylko 2żk ale mecz West Ham - TCS nie był spotkaniem, w którym można było oczekiwać wysypu kartek. Wydaje się, że tym razem będzie musiał częściej sięgać po kartki.
W Sparcie sędziuje Niemiec Stegemann i podobna sytuacja jak wczesniej. Pierwszy mecz 3żk W meczu Trnava - Fenerbahce tyle, że tu spodziewałem się tych minimum 3żk dla Trnavy tym bardziej, że mecz okazał się bardziej na styku niż można się było spodziewać do tego 15 fauli Trnawy...🤔 Jednak patrząc na mecze z tamtego sezonu zaufam że Niemiec nie waha się i jak trzeba to wyciąga kartki
LE 22/23
Trabzon - Red Star Belgrad 5żk + CZERWONA
Lazio - Sturm 9żk + CZERWONA + KARNY
Propozycje:
Aris - Betis
Over 3,5żk - 1,55 ✅
Over 4,5żk - 2,10⛔
Aris over 1,5żk - 1,55✅
Aris over 2,5żk - 2,30⛔
Sparta - Rangers
Over 3,5żk - 1,60✅
Over 4,5żk - 2,10✅
Sparta over 1,5żk - 1,65⛔
Sparta over 2,5żk - 2,80⛔

Marsylia - AEK
AEK pp 2 kolejkach niespodziewanie prowadzi z 4pkt w grupie z Marsylia, Ajaxem i Brighton 🤣 Po dzisiejszym meczu już nie powinien chociaż trzeba przyznać że wyniki w tej grupie mogą zaskakiwać. Nie zaskakuje dużą ilość kartek:
Marsylia - Brighton 7żk
Ajax - Marsylia 4żk + CZERWONA
AEK - Ajax 6żk
Brighton - AEK 13żk ‼
Żeby tego było mało to jeszcze sędziuje Stefański 🤣 Stefański, który w pierwszym swoim meczu w pucharach pokazał 1 (słownie JEDNĄ) kartkę... Ale tam musi ręką swędzieć 🤣🤣 szczególnie patrząc że w kwalach LK pokazał 14żk w meczu Bruggi z Osasuną. W poprzednich rozgrywkach stabilnie:
22/23
LE - 2 mecze - 12żk (6,6)
LK - 2 mecze - 12żk (5, 7)
Kwal LM - 1 mecz - 8żk
2021
LE - 1 mecz - 5żk + KARNY
LK - 1 mecz - 3żk + 2x CZERWONA
Myślę, że tu sobie dzisiaj odbije
Propozycje
Over 3,5żk - 1,50✅
Over 4,5żk - 1,95✅
Over 5,5żk - 2,80✅
AEK over 1,5żk - 1,42✅
AEK over 2,5żk - 2,20✅
AEK over 3,5żk - 3,80✅
Czerwona Kartka - 4,60✅
♥ you Stefański 🤣🤣🤣


Sturm - Atalanta
Nie chce tu iść w duże overy ale mniejsze linie jak najbardziej do pobrania. Sturm po zwycięstwie z Rakowem będzie próbował chociaż urwać punkt u siebie z Atalanta, które z 6pkt prowadzi w grupie. Drugi Sporting dziś gra z Rakowem i ciężko przypuszczać, że tu straci punkty. Sturm u obu meczach po 2żk (absolutnie minimum), natomiast Atalanta 4żk W Sportingu i 1żk u siebie z Rakowem.
Pod kartki bardzo pasuje tu sędzia. Duje Strukan z Chorwacji
7żk w meczy Sparta - Betis I 3żk + KARNY W kwalach Raków- Aris. W poprzednich sezonach liczby jeszcze ciekawsze
LE - 2 mecze - 7żk + KARNY i 6żk + CZERWONA
LK - 2 mecze - 6żk i 8żk + CZERWONA
Trochę asekuracyjnie niskie linie jak najbardziej do zagrania
Propozycje
Over 3,5żk - 1,53✅
Sturm over 1,5żk - 1,42✅
Atalanta over 1,5żk - 1,55✅

Sheriff - Servette
Nie ma się co oszukiwać ze tu walki o awans nie ma. Mecze miedzy sobą zdecydują kto zajmie 3 miejsce. Może dojda jakieś punkty kiedy już slavia i Roma będą pewne awansu i nie zechce im się ryzykować. Więc dziś pierwsza odsłona walki o awans. Jedyne co mnie powstrzymują przed zagraniem wysokich overow kartkowych to sędzia - anglik Brooks. Pierwszy sezon w pucharach i dziś pierwszy mecz. Po kwalach wygląda obiecująco:
Twente - Hammarby 5żk
Osijek - Adana Demispor 9żk + KARNY.
Wydaje się, że tu kartki to obowiązek szczególnie dla Szeryfów. Bo jeśli uda się coś strzelić to będzie Obrona Częstochowy bo na wyjeździe będzie o niebo trudniej o punkty.
Propozycje
Over 4,5żk - 1,80 ⛔
Sheriff over 1,5żk - 1,42✅
Sheriff over 2,5żk - 2,20⛔

Kursy @Superbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1367
Psychosocial 811,1K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
Sparta-Rangers TYP BTS kurs 1,63 6/10 g.18.45 0:0 BOX

PS: Sparta bardzo ofensywna u siebie. Tak sobie popatrzyłem od lipca jak grają w Pradze we wszystkich kategoriach, towarzyskich, pucharach czy lidze i naliczyłem że strzelili w 9 spotkaniach..31 goli.
Goście ostatnio w lidze również bardzo dobrze. Dzisiaj na pewno się nie cofną, każda drużyna w tabeli ma po 3 punkty więc jest dalej o co grać.

Pzdr/Psycho.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2085
stanley-63 782,8K

stanley-63

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna - Liga Europy
Godzina: 18:45
Spotkanie: Marsylia : AEK
Typ: rzut karny w meczu
Kurs: 3.00
Bukmacher: Fortuna

Typ jak każdy inny bo wiadomo nic nie idzie przewidzieć i każdy mecz ma swój scenariusz ale pójdę w wapno , trochę tych karnych się przewija w obu drużynach i tak ostatni mecz Marsylii u siebie z Brighton wynik 2:2 i druga bramka dla Brighton z rzutu karnego , ostatni mecz AIK z Ajaksem 1:1 a bramka dla Ajaksu z karnego no i mecz Brighton : AIK 2:2 i dwie bramki Brighton po kaarnych no i sędzia a jest nim nasz Daniel Stefański , jego SV w LE to 17 meczy - 77 żółtek 3 czerwone i 6 karnych czyli dosyć sporo , w naszej rodzimej Ekstraklasie pan Daniel sędziował w tym sezonie 5 meczy - 33 żółtka 2 czerwone i 6 karnych to i może dziś będzie miał okazję wskazać na ten magiczny punkt , zobaczymy .
 
Otrzymane punkty reputacji: +1384
Chlopaknaopak 100,7K

Chlopaknaopak

Użytkownik
Brighton - Ajax Amsterdam x2 3.45

Ajax Amsterdam ogłosił w poniedziałek, że Danny Blind dołączył do tymczasowego zarządu klubu.Były zawodnik (493 mecze) Ajaxu, z którym wygrał Ligę Mistrzów, Danny Blind ma silne powiązania z klubem. Był asystentem menedżera, dyrektorem sportowym i zasiadał w zarządzie w latach 2017-2021, kiedy to odszedł, by dołączyć do Louisa van Gaala w reprezentacji Holandii. Sytuacja w Ajaxie przypomina mi sytuację w Legii kiedy to Vukovic przyszedł gasić pożar albo kiedy to Magiera uratował Śląsk Wrocław przed spadkiem.
Sytuacja w Ajaxie jest beznadziejna i każdy o tym wie. Sądzę, że sezon w Holandii mogą sobie już odpuścić i walczyć tylko w lidze Europy. We wspomnianej wyżej lidze Europy mają dwa remisy. Dziś grają z Brighton, które też jest w lekkim dolku i sądzę, że to idealna szansa dla Ajaxu na przełamanie złej passy. Typ jest ryzykowny ale kto nie ryzykuje ten nie kroi grubiej boczku 🤓Wierzę całym sercem w nową energię w drużynie z Amsterdamu i to, że tego meczu nie przegrają.
Czy sądzicie, że Ajax a jakieś szanse w tym meczu mimo takich rozbieżności kursów?
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +328
R 632,5K

rjastrzab

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna Liga Europy
Godzina: 18:45
Spotkanie: Sparta – Glasgow Rangers
Typ Rangers powyżej 10,5 faulu
Kurs: 1,65
Bukmacher: Betfan
Analiza:
Faule Celticu weszły, to zagrajmy drugą znaną drużynę z Glasgow – Rangersów. Jak się zerknie w ich statystyki to wynik powyżej 10,5 faulu wydaje się być pewniakiem. Ostatnie spotkania Glasgow pod kątem fauli to: 12, 16, 12, 18, 14, 13, 13, 15. To mówi samo za siebie. Nie wiem, czy jest gdzieś w Europie druga drużyna z czołówki, która ma takie dwucyfrowe statystyki fauli.
Przeciwnicy Sparty w ostatnich meczach zaliczyli 10, 9, 12, 15, 25, 10, 7, 11, 10.
Jak nałożymy te dwie statystyki na siebie to linia 10,5 jest bez problemu do osiągnięcia, ale jak wyjdzie to się okaże, bo w ostatnim H2H w 2021 było tylko 7 fauli Rangersów ale chwilę wcześniej już 14.
Jako ciekawostkę dodam, że w tej grupie mamy rzadko spotykaną sytuację, bo po 2 meczach wszystkie ekipy mają po 3 punkty i remisy bramkowe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1387
dobi 177,1K

dobi

Znawca - Premier League
Marseille - AEK Ateny / Over 3.5 ŻK
Raków - Sporting / Sporting
Fenerbahce - Ludogorets /
Fenerbahce + więcej RR - dawno nie widziałem nic podobnego, żeby z takim przeważaniem i tyloma okazjami zrobić tylko jeden róg.
@3.10 - Unibet

Zaczynamy od meczów o 18:45 i wędrujemy do Francji gdzie rozegrany zostanie mecz pomiędzy Marsylią i AEKiem Ateny. Póki co, to o dziwo AEK przewodzi w tej grupie, gdzie według wielu był skazywany na pożarcie. Wygrali w Brighton 2:3 i zremisowali z Ajaxem u siebie 1:1. Dziś ciężkie zadanie ich czeka we Francji ale z pewnością łatwo punktów Marsylczykom nie oddadzą co zaprezentowali w dwóch poprzednich spotkaniach. Marsylia dotychczas za sobą dwa remisy i bilans 5:5, podobnie jak w przypadku AEKu w obu meczach padały BTSy, więc to też jest jakiś trop. Ja jednak idę w stronę kartek ponieważ ta grupa jest tak wyrównana, że tutaj nogi nikt nie odstawi. W meczu z Ajaxem o dziwo over nie został pokryty bo były tylko 3 kartki, ale w meczu z Brighton mimo szybkiego wyjścia na prowadzenie i braku kartek do połowy finalnie do 84 minuty padła tylko 1 kartka, a do końca spotkania było ich już 7. W przypadku AEKu podobnie - mecz z Ajaxem tylko jedna do przerwy, a skończyło się na pięciu; natomiast w spotkaniu w Brighton 0 kartek HT, a finalnie licznik wskazał na aż 12 kartek!
Dodatkowo sędzią w dzisiejszym spotkaniu będzie Daniel Stefański, W tym sezonie prowadził dziewięć spotkań - 5 w ekstraklasie (33 ŻK + 2 CK), 2 w 1 Lidze (11 ŻK) i po jednym w LKE (tylko 1 ŻK) oraz kwalifikacje do LKE (14 ŻK). Dotychczas w 9 spotkaniach pokazał 59 kartek co daje średnią 6,55/mecz. Wiadomo, że licznik nie jest spory więc tutaj może być spory błąd biorąc tylko taką statystykę, ale jeśli spojrzymy choćby na sezon 22/23 - jest to 177 ŻK + 4 CK w 36 meczach (4,92/mecz), a w sezonie 21/22 - 104 ŻK + 6 CK (4,23/mecz). Szersza perspektywa daje przesłanki, że tutaj kartek też możemy się spodziewać biorąc pod uwagę, że obydwie ekipy mają o co grać i żadna z drużyn nie jest skreślona w kwestii awansu nawet i z pierwszego miejsca. Można próbować też over 4.5 po @1.60 Unibet/@1.67 iForbet ale to już wieksze ryzyko.

Do Częstochowy przyjeżdża zespół Sportingu, w mojej ocenie najlepszy i zdecydowanie najbardziej doświadczony na arenie europejskiej zespół. Biorąc pod uwagę, że dziś Atalanta gra w Grazu i wcale nie wykluczona jest strata tam punktów, to dziś ekipa z Lizbony musi wygrać z Rakowem, aby zbliżyć się do pierwszego miejsca.
Raków przeplata lepsze mecze słabszymi i podopieczni Szwagry nie mogą znaleźć jakiejkolwiek stabilizacji. Po solidnej porażce z Lechem, jest łatwe zwycięsto z Radomiakiem, potem w LE porażka ze Sturmem i znów ważna wygrana w Warszawie aby w weekend przegrać w Zabrzu. Nie zapowiada to niczego dobrego przed wieczornym spotkaniem.
Lwy przyjadą do Częstochowy z dobrą formą. Poza porażką z Atalantą u siebie w ostatniej kolejce, zaledwie raz w ciągu ostatnich 10 spotkań dzielili się punktami - z Bragą w lidze, pozotałe 8 spotkań to wygrane. Niestety kurs nie jest już tak świetny jak na początku gdzie zaczynały się od 1.80, ale w dalszym ciągu 1.55 to kurs warty ryzyka, bo nie spodziewałbym się aby Medalili byli dziś w stanie zagrozić Rubena Amorima.

Trebel zamyka Fenerbahce jako faworyt. Dodaję do tego większą ilość rzutów rożnych w ich wykonaniu, ponieważ grając u siebie dominują niezależnie od wyniku i po strzeleniu gola czy dwóch wcale nie przestają naciskać na rywali. Ludogorets to też nie są ogórki, ale jeśli grają z lepsza od siebie drużyną to raczej nie wbijają dużej ilości rożnych. Jako przykłady mogą służyć mecze z Ajaxem czy Nordsjelland gdzie w pierwszym przypadku zdobyli 0 a w drugim 4 rożne, z tym, że Ajax zdobył 1 róg grając rezerwami a Nordsjelland 7, więc w obu przypadkach mieli ich mniej niż rywale.
Fenerbahce ma naprawdę solidną ekipę i spodziewam się, sporego oblężenia bramki Bułgarów. Mam tylko nadzieję, że nie wbiją szybkiego 2:0 do 15-20 minuty bo wtedy to może skończyć się klapą. Mam nadzieję, że Ludogorets postawi opór i spodziewam się solidnego murowania i dużej ilości prób strzałów/dośrodkowań ze strony Fener co mam nadzieję przełoży się na rogi.
W swojej lidze zaledwie raz nie mieli więcej rogów od przeciwników - tylko z Ankaragucu (4-2), w pozostałych 8 przypadkach była dominacja w tej kwestii i to nierzadko dość spora. U siebie wbijali odpowiednio 3,7,14,8,7 rogów. Te trzy to faktycznie nie wyglądają najlepiej, ale mam nadzieję, że dziś Szymański i spółka zakręcą się właśnie w okolicach 7-8 rogów co w mojej opinii zamknie bet.
Jeśli chodzi o formę Turków to raczej nie powinniśmy się martwić bo wygrali oni 15 ostatnich spotkań strzelając przy tym 41 bramek, więc nie ma wątpliwości dlaczego to oni są zdecydowanym faworytem zwłaszcza grając u siebie gdzie od początku sezony tylko raz strzelili "zaledwie" dwie bramki - w pozostałych przypadkach zdobywali 3+ bramek.

Bayer Leverkusen - Qarabag / Bayer + więcej RR
Liverpool - Toulouse / Liverpool + więcej RR
Brighton - Ajax / 2 (+2,5 AH)

@3.21 - Unibet

Podobnie widzę to w przypadku Bayeru i Liverpoolu. Zdecydowani faworyci, którzy wygrali oba poprzednie spotkania grają u siebie aby przybliżyć się do awansu. Obydwie ekipy mają nawet bardzo podobny bilans - Leverkusen 6:1, Liverpool 5:1.
Zarówno Qarabag jak i Toulouse zajmują drugie miejsca w tabelach swoich grup ale dziś przyjdzie zmierzyć się zdecydowanie z najcięższymi dotychczas rywalami i to na ich boisku. Forma Leverkusen jednak nieco lepsza niż Liverpoolu bo w przypadku niemieckiego klubu jest to 6 kolejnych wygranych, a ogólnie 10 wygranych w 11 spotkaniach - remis tylko z Bayernem na Allianz. No wyśmienita forma co tu więcej pisać. Liverpool trochę gorzej, bo od początku sezonu jest to 9 wygranych w 12 spotkaniach. Remisy na stadionach Brighton i Chelsea oraż porażka na wyjeździe z Tottenhamem, jednak wiadomo, że w tym meczu sędziowanie pozostawiało wiele do życzenia. Zarówno Salah jak i Boniface to liderzy swoich zespołów, którzy są w równie dobrej formie co ich zespoły i to na nich liczę w dzisiejszych starciach.
Jeśli chodzi o rogi to Leverkusen u siebie tylko z Lipskiem był gorszy w tej statystyce - w trzech ostatnich spotkaniach prowadził bijąc odpowiednio 4,7 i 11 rogów. Z Molde nie udało się prowadzić w tej statystyce, tylko, że tam własnie padły dwie szybkie bramki do 20 minuty co poniekąd ustawiło niepowodzenie tego betu. W meczu z Hacken u siebie wygrali 4:0 i prowadzili także w rożnych mimo podobnego scenariusza i prowadzenia 2-0 w pierwszych dwudziestu minutach. Dziś liczę na podobny scenariusz, ale spodziewam się, że Qarabaq może naprawde uprzykrzyć mecz podopiecznym Alonso i liczę, że jednak chwilę będą bić głową w mur co przełozy się na rogi.
W kwestii Liverpoolu mamy dominację w kwestii rogów w każdym meczu u siebie odpowiednio 10,7,7 oraz 12 kornerów. Nie wydaje mi się realny scenariusz w którym to piłkarze z Tuluzy są w stanie choć zbliżyć się do tego pułapu, ponieważ ani razu nie wbili w tym sezonie więcej niż 5 rogów w lidze i byli w tej statystyce gorsi aż w 8/9 spotkaniach. W LE raz byli lepsi w meczu z LASK (6-4) a na wyjeździe w Belgii podobnie jak w większości przypadków (6-4 na korzyść Royal Union).

No i co do meczu Brighton z Ajaxem - widząc kursy no nie powiem lekko się zdziwiłem. Wiadomo, że Brighton gra fajny, ofensywny i efektowny futbol a Ajax to w ostatnim czasie symbol porażki i tragikomedii, ale serio? 1.30 do 10.00 ? Przecież to nie mecz Barcelony z Szachtarem czy City z Young Boys Berno. Poniekąd na tym becie opieram ten trebel, bo wydaje mi się naprawdę fajny do małego AKO a z pewnością do jakichś tasiemek.
Pierwsza sprawa to fakt, że Brighton nie wygrało spotkania od przeszło miesiąca kiedy to wygrali u siebie z Bournemouth. Wcześniej to faktycznie dwa fajne spotkania bo przed tą dość sensacyjną porażką z AEKiem były wygrane u siebie z Newcastle czy na wyjeździe z United, ale po wygranej z Wisienkami zaczęło się od meczu z Chelsea a następnie dostali 6 bramek od Aston Villi. Spodziewałem się, wyrównanego spotkania, może nawet właśnie porażki ale nie takiego pogromu. Z Marsylią to jeszcze jakoś idzie wytłumaczyć, bo podniesli się po dwóch szybkich gongach, Z Liverpoolem nawet prowadzili przez 20 minut, dopóki Salah nie wziął sprawy w swoje ręce - finalnie udało im się zremisować co uważam za całkiem niezły wynik, podobnie jak porażkę "tylko" 2:1 z City na Etihad.
Ajax podobnie jak Mewy, nie wygrali spotkania tyle że od dwóch miesięcy. Ostatnie 5 spotkań to podobnie jak Brighton 2 remisy i trzy porażki pomimo jednak łatwiejszych rywali - ale nie jakichś ogórków - poza Utrechtem.
To co wyczynia Ajax to obraz nędzy i rozpaczy, ale nie mają tam składu węgla i papy, a jest kilku fajnych zawodników, natomiast póki co nic tam nie funkcjonuje tak jak powinno, ale absolutnie nie zgadzam się, że Holendrzy dostaną takie baty jakie przewidują buki. Przegrali trzema bramkami lub więcej raz - z Feyenoordem co było pewnego rodzaju ewenementem. Z kolei Brighton wygrało trzema bramkami z Luton i Wolves, na początku sezonu, ale z całym szacunkiem nawet tak słaby Ajax dysponuje lepszym składem niż wspomniane angielskie ekipy a gołym okiem widać różnicę, że od kiedy zaczęła się gra co trzy dni na kilku frontach to Brighton już nie wyglada tak fajnie, tak świeżo jak na początku sezonu czy w sezonie ubiegłym. Oczywiście, że Brighton to może wygrać, nawet i różnicą dwóch bramek, ale handi w stronę Ajaxu jest moim zdaniem warte ryzyka i z pewnością ma większą wartość niż granie Brighton, nie będące w jakiejś wybitnej formie po 1.30.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +740
H 91K

hasbaart

Typer
Brighton - Ajax Amsterdam x2 3.45

Ajax Amsterdam ogłosił w poniedziałek, że Danny Blind dołączył do tymczasowego zarządu klubu.Były zawodnik (493 mecze) Ajaxu, z którym wygrał Ligę Mistrzów, Danny Blind ma silne powiązania z klubem. Był asystentem menedżera, dyrektorem sportowym i zasiadał w zarządzie w latach 2017-2021, kiedy to odszedł, by dołączyć do Louisa van Gaala w reprezentacji Holandii. Sytuacja w Ajaxie przypomina mi sytuację w Legii kiedy to Vukovic przyszedł gasić pożar albo kiedy to Magiera uratował Śląsk Wrocław przed spadkiem.
Sytuacja w Ajaxie jest beznadziejna i każdy o tym wie. Sądzę, że sezon w Holandii mogą sobie już odpuścić i walczyć tylko w lidze Europy. We wspomnianej wyżej lidze Europy mają dwa remisy. Dziś grają z Brighton, które też jest w lekkim dolku i sądzę, że to idealna szansa dla Ajaxu na przełamanie złej passy. Typ jest ryzykowny ale kto nie ryzykuje ten nie kroi grubiej boczku 🤓Wierzę całym sercem w nową energię w drużynie z Amsterdamu i to, że tego meczu nie przegrają.
Czy sądzicie, że Ajax a jakieś szanse w tym meczu mimo takich rozbieżności kursów?
Pozdrawiam
Jakie odpuścić w Lidze?!? Przecież maja 2 mecze zaległe i jeśli je wygrają wskakują na 8 miejsce. Do tego w weekend kolejny prestiżowy mecz z PSV na wyjeździe.

Jak sobie nie radzą w Lidze Holenderskiej to jak niby mieliby sobie poradzić w pucharach? Brighton, AEK, Marsylia ma być łatwiejszym przeciwnikiem niż Vitesse, Zwolle czy Volendam? A co na to kibice i sponsorzy? Pewnie też powiedzą a dobra racja odpuśćmy Ligę na rzecz pucharów. A jak spadniemy to jeden sezon w drugiej lidze nie zaszkodzi... 😉

Wydaje mi się, że Ajax w końcu coś kliknie i w Lidze zaczną wygrywać. Mistrza juz raczej nie ma szans ale puchary jak najbardziej. Może mecz z Brighton będzie jakimś przełomem może dopiero PSV ale Ligi nie odpuszczą nie ma takiej opcji...

Brighton nie wygrało od 5 meczy i też w liczą w końcu na jakieś zwycięstwo. Trochę taki no Bet 🤷‍♂️
 
Otrzymane punkty reputacji: +870
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom