>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

3. Grand Prix Chin [10-12.04.2015]

Status
Zamknięty.
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Grand Prix Chin

10 kwietnia - (piątek)
1. trening - 04:00
2. trening - 08:00
11 kwietnia - (sobota)
3. trening - 06:00
kwalifikacje - 09:00
12 kwietnia - (niedziela)
wyścig - 08:00

Info o torze:
Pełna nazwa: Sinopec Chinese Grand Prix
Lokalizacja: Szanghaj, Chiny
Długość okrążenia: 5,451km
Liczba okrążeń: 56
Liczba zakrętów: 16
Dystans: 305,256km​
W Malezji sporą niespodziankę sprawiło Ferrari, które dzięki Vettelowi wygrali wyścig i przerwali hegemonie Mercedesa. Niektórzy twierdzą, że to dzięki bardzo wysokim temperaturą panujących w Kuala Lumpur. W Chinach aura będzie całkiem odwrotna, a więc Ferrari mogło udowodnić, że ostatnia wygrana to nie przypadek. Czy powtórzą wyczyn, jaka będzie odpowiedz Mercedesa, który lubi tor w Chinach?
Zapraszam do dyskusji !
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
W Chinach ma być dobra pogoda dla Ferrari. Miało być chłodniej, co miało pomóc Mercedesowi, a będzie odwrotnie.

Synoptycy przewidują, że w sobotę temperatura będzie co prawda niska - około 15 stopni Celsjusza, ale za to w niedzielę ma być już nawet 21 stopni. Dlatego dla Sebastiana Vettela i Kimiego Raikkonena kluczowe będzie wywalczenie dobrej pozycji startowej w kwalifikacjach. Natomiast w niedzielę kierowcy z Maranello znów mogą walczyć o zwycięstwo z aktualnymi mistrzami świata wśród konstruktorów.

sportowefakty.pl​
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
Ja na ten wyścig czaje się na nie ukończenie wyścigu przez Alonso albo Buttona, silniki bez poprawek dopiero na Europę ma coś byc jedynie pakiet aero ma być kilka elementów. W kwalifikacjach jak mówisz ma być chłodno więc McLareny bedą słabe, a w wyścigu nawet przy dobrej temperaturze przyczepność im nic nie da bo potracą na prostych przez silnik więc oprócz nie ukończenia wyścigu można próbować h2h przeciwko nim i z duetem Toro Rosso powinna być fajna walka bo reszta daleko z przodu i pewnie kursy będą małe. Poza tym podobna sytuacja w Force India gdzie też przeciwko nim mozna coś próbować.

A co do reszty to dwa fajne typy do dubla:
Vettel - Kimi [email protected]
Ricciardo - Kvyat [email protected]✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
snajper 322

snajper

Forum VIP
No treningi pokazały, że Ferrari znów włączy się w walkę o zwycięstwo w niedzielę, jeśli będzie cieplej. Natomiast można chyba śmiało próbować coś w kierunku McLarena. Ciekawe, jaki będzie kurs McLaren - Force India 1
 
luxik23 191

luxik23

Użytkownik
Kwalifikacje
F.Nasr-M.Ericsson 1 @ 1.57 bet365 ✅
Zacznijmy od wyniku drugiego treningu gdzie Felipe był szybszy +- 0.7 sek. i nie zapowiada się by to się miało zmienić jutro w kwalifikacjach.
Nasr jest dużo lepszym zawodnikiem , nie ma co ukrywać Ericssona jest nadal w F1 dzięki $$$ ????
Na torze w Szanghaju są techniczne zakręty np przy wyjeździe na prostą start/meta i tam traci Ericsson obierając gorszą linię jazdy.
Jeśli się nic nie wydarzy Felipe będzie lepszy. POWODZENIA
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Nie udało mi się znaleźć zakładu na McLaren - Force India, dlatego stawiam na Alonso. Obie ekipy mają problemy, ale z dołka wydaje się wydostawać właśnie McLaren. Potwierdziły to treningi. Co prawda w pierwszej sesji kierowca Force India był minimalnie lepszy do Alonso, ale za to w drugiej sesji dwukrotny mistrz świata miał już ponad sekundową przewagę. Awansu do Q3 sie nie spodziewam, ale Alonso powinien awansować do Q2, a po pierwszej części czasówki Force India powinno dołączyć do Manora.
Kwalifikacje
Alonso - Perez @ 1.50 betsson
Zakładem, który wpadł mi w oko jest rywalizacja Sainz jr. z Maldonado. Nie wiem dlaczego, betsafe bardziej faworyzuje Wenezuelczyka. - W drugim treningu bardziej skupialiśmy się na zużyciu ogumienia i osiągach. Niestety, podczas przejazdu na miękkiej oponie, czerwona flaga pokrzyżowała nam szyki, ale gdy wyjechaliśmy znowu na tor, aby dokończyć nasz długi przejazd, czułem się pewnie - powiedział kierowca Toro Rosso. W kwalifikacjach nie powinno być już raczej takich problemów i zakład powinien być na ✅. Warto wspomnieć, że w pierwszym bezproblemowym treningu młody kierowca był lepszy od Maldonado
Kwalifikacje
Sainz jr. - Maldonado @ 1.98 betsson
Spróbuje iść jeszcze w kierunku Vettela w parze z Raikkonenem. Ferrari zgłasza aspiracje do walki o PP, ale raczej max na co ich stać, to pierwsza linia, ale drugie pole startowe. Wątpię, żeby dokonał tego Fin. Większe szanse ma na to Niemiec, co podziela także betsson. Kurs całkiem przyjemny. Nie zraża mnie nawet wynik Raikkonena z drugiego treningu i strata Vettela.
Kwalifikacje
Vettel - Raikkonen @ 1.60 betsson
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
Snajper uprzedził mnie z 1 i 3 typem, gram to samo ???? Vettel dziś podbił lekko kurs na kwale gorszym wynikiem treningu. Ogólnie fajnie wygląda forma SF, jeżeli nie dadzą odskoczyć Mercedesowi, to będzie świetny sezon pełen walki.
Poza typami które podałem wcześniej i typem Alonso[email protected] , gram jeszcze Alonso - [email protected], obaj nie są mistrzami jednego kółka, ale jednak umiejętności po stronie Fernando który jest pełen motywacji po przejściu do McL i chce pokazać wszystkim że był to dobry ruch, treningi raczej nic nie pokazały obaj skupiali się nad rozwojem a nie nad czasami dlatego kursy poszły w górę⛔
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Nasr jest dużo lepszym zawodnikiem , nie ma co ukrywać Ericssona jest nadal w F1 dzięki $$$
Nasr też jest w F1 dzięki $$$ ;) Razem wnoszą do budżetu Saubera bagatela 28,5 mln funtów wpłacone z góry.


Co nieco o torze w Szanghaju. Niestety nie jest on zbyt lubiany przez samych Chińczyków i kibiców na trybunach nie ma zbyt wielu. Dziś z kolei się pojawił jeden fanatyk - desperat. Przebiegł prostą startową, przedostał się do alei serwisowej i wtargnął do garażu Ferrari (@Snajper to nie Ty ? ???? ). Tłumaczył się mówiąc iż chciał po prostu się przejechać jednym z samochodów.

Pętla Shanghai International Circuit składa się z wolnych, średnich i szubkich zakrętów, do tego dochodzi jedna bardzo długa prosta i dwie nieco krótsze. Zatem sporym wyzwaniem dla inżynierów każdego zespołu jest odpowiednie ustawienie bolidu. Trzeba znaleźć zarówno prędkość, ale i odpowiedni docisk w zakrętach.

W Malezji było świetnie, emocjonujące deszczowe kwalifikacje, świetny wyścig i wygrana Ferrari! Już nawet pal sześć, że za kierownicą był Vettel, ale można obwieścić, że Scuderia wraca, Forza Ferrari! :cool: (Może teraz Dante Cinque będzie częstszym gościem w studiu Polsatu Sport ;) ) Pechowy początek do tej pory miał Kimi Raikkonen. W Australii błąd na zmianie kół.. w Malezji utknął za Ericssonem w Q2 i nie wykręcił lepszego czasu, a lada moment lunęło. Jednak Kimi pokazał moc bolidu w wyścigu, po starcie zaraz spadl na sam koniec, ale finiszował na 4 msc! Tak więc ostrzymy sobie zęby na podobne emocje w niedzielny poranek...

Red Bull grozi znowu odejściem z F1, saga z silnikami Renault trwa, wzajemne przepychanie się. Jednak nie wiem czy też macie wrażenie, ale F1 nie potrzeba takich ludzi jak Dietrich Mateschitz, chcieliby wszystko zawsze wygrywać by ich marka była na czele, a lekki kryzys i już groźby odejścia bla bla. Takich ludzi mi nie jest żal, myślą, że za kasę mogą wszystko! Formula1 potrzebuje takich ludzi jak Frank Williams, jak Peter Sauber czy nawet Ron Dennis. Potrafią przełknąć gorzką pigułkę w postaci porażek czy nawet klęsk bo i takowe były dziełem tych zespołów na czele których stoją. Ale wiernie trwają w F1 (Owszem Dennis miał przerwę, ale wrócił ). Nikt nie groził gdy Williams był w ogonie stawki. A przecież Red Bull ciągle jest w czołówce...


Na koniec jeszcze zanim o typach to informacja jaką przeczytałem odnośnie dziewczyn, które stoją przy każdym bolidzie. Otóż podobno Bernie zamierza i zrewolucjonizować F1 od tej strony, wg niego dziewczyny są zbyt skąpo ubrane i zamierza je ubrać... Chyba w skafandry! Bernie już nie wie co mówić, a ta reforma chyba w trosce o jego podeszły wiek i obawa przed zawałem.


Stanowcze NIE pomysłom Berniego! ;)



GP Chin - kwalifikacje sobota 8:00
Kimi Raikkonen - Felipe Massa
Typ : Raikkonen @ 1,40
⛔Ehh Kimi i jego błędy już mi działaja na nerwy ;/
Sebastian Vettel - Valteri Bottas
Typ : Vettel @ 1,30 ✅
Daniel Ricciardo - Danił Kwiat
Typ : Ricciardo @ 1,40
✅
AKO @ 2,55 betsafe


Ferrari może powalczyć z Mercedesami, z pewnością są obecnie drugą siłą w stawce. Williams nie uczynił jednak takiego dużego kroku w przód. Niby też jednostka Mercedesa, ale pakiet aero póki co nie spełnia nadziei. Powalczyć z Ferrari będzie im ciężko wg mnie.
O pechu Kimiego pisałem nieco wyżej. W Malezji nieszczęsny Ericcsson, w Australii niedokręcone koło. Massa dziś problemy z hamulcami przez co spowodował czerwoną flagę.
Vettel jest szybki, Bottas 0,5sekundy za plecami Seba podczas FP2.
Bottas tegoroczne soboty i wystepy w kwalifikacjach póki co słabe, 6 i 8 rezultaty. Nie odnalazł jeszcze odpowiedniego tempa w Williamsie.

Red Bull dziś z pakietem aerodynamicznym, który spisuje się dobrze. Tak jak wspominałem tor w Szanghaju ma kręte partie więc docisk, z którego tak zawsze słynął Red Bull się z pewnośćią przyda. W duecie kierowców Red Bulla liderem jest Ricciardo i tu nie ma wątpliwości, Kwiat póki co wydaje się zagubiony i jeszce się odnajduje powoli w nowej rzeczywistości. Ricciardo dziś postraszył Ferrari i Williamsa w drugim treningu świetnym czasem. Z Kwiatem powinien wygrać.


GP Chin - kwalifikacje sobota 9:00
Dani Ricciardo - Felipe Massa
Typ : Ricciardo @ 2,75 betsafe
⛔Massa to Massa jednak

Z wyższych kursów myślę, że ten typ za drobne wart rozważenia. Massa owszem szybki zawsze w kwalifikacjach, ale coś czuję jutro dobrą formę uśmiechniętego Daniela ;) Do tej pory mimo wielu narzekań na bolid i silniki Ricciardo zdołał być na 7 i 4msc w kwalifikacjach. Teraz z poprawkami może pocisną jeszcze mocniej... Kto wie.


Nie wiem jeszcze jak ugryźć pary z McLarenem. Niby chodzi mi po głowie, że Alonso pokona Buttona. Kurs @ 1,82 kusi, ale z drugiej patrząć na czasy dzisiejszych treningów to Alonso tracił te około 0,4 sek do Jensona.
Niby jak wspomniał @Snajper Alonso z Perezem wygląda fajnie bo Force India beznadziejna dyspozycja, ale z drugiej jakoś też nie ufam im jeszcze, albo jeszcze się nie przekonałem do tych typów i potrzebuję czasu.
Coś może jeszcze pogram, a teraz chętnie Waszych opinii poczytam i typów. 3...2...1...start! ;) Zapraszam!
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Na koniec jeszcze zanim o typach to informacja jaką przeczytałem odnośnie dziewczyn, które stoją przy każdym bolidzie. Otóż podobno Bernie zamierza i zrewolucjonizować F1 od tej strony, wg niego dziewczyny są zbyt skąpo ubrane i zamierza je ubrać... Chyba w skafandry! Bernie już nie wie co mówić, a ta reforma chyba w trosce o jego podeszły wiek i obawa przed zawałem.


Stanowcze NIE pomysłom Berniego! ;)

Ale to nie chodziło o F1 i żaden pomysł Berniego ;)

http://www.sportowefakty.pl/wyscigi-samochodowe/512934/koniec-ze-skapo-ubranymi-dziewczynami-na-wyscigach


Robson // No to FanPage f1zone.pl mnie wprowadził w błąd ;&gt;
Wybacz Panie Redaktorze i encyklopedio F1 !
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
Kwalifikacje sobota 9:00

Romain Grosjean - Pastor Maldonado @ 1,40✅ Betclic
Dla mnie pewniaczek. W pierwszym treningu Francuz nie jeździł dzisiaj, bo zastąpił go brytyjczyk Jolyon Palmer, jednak w drugim już się pojawił i nabił sporo kółek, a do tego był szybszy od swojego kolegi z zespołu. Jeśli chodzi o kwalifikacje to Romain prowadzi z Pastorem 2-0 w tym sezonie i myślę, że jutro ustrzeli hattricka. Dla mnie Grosjean jest lepszym kierowcą od Maldonado i jutro to potwierdzi.

Sebastian Vettel - Kimi Raikkonen @ 2,20⛔ Betclic
Może to trochę dziwne, ale w tej parze stawiam jutro na Fina. Seb ostatni wyścig miał fantastyczny i może czuć się uskrzydlony, jednak ja myślę, że Kimi w końcu jutro się przełamie i wygra z Vettelem. 2 tygodnie temu pamiętamy jak było w kwalifikacjach na Sepang. Kimi w tym sezonie ma dużego pecha, więc już gorzej być nie może. Na pewno stać Raikkonena na pokonanie Vettela jutro w kwalifikacjach, a pokazał to już dzisiaj w drugim treningu. Wiem, wiem, trening to nie kwalifikacje, ale moim zdaniem Fin pokona jutro Niemca.

Valtteri Bottas - Kimi Raikkonen @ 1,55⛔ aj, znowu błąd Kimiego, 0,089 sek.:;/:Betclic
Jeszcze raz idę w stronę Kimiego. W tym sezonie już widać, że Ferrari ma przewagę nad Williamsem. Kimi jak na razie ma lepszy samochód od Valtteriego i myślę, że jutro głownie ten czynnik zdecyduje w tym pojedynku. Zwycięstwo młodszego z Finów byłoby dla mnie niespodzianką. Stawiam na Kimiego. Tyle.
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
@Heros123 Skąd ta pewność na Kimiego? Vettel i Bottas jedni z lepszym w stawce &quot;speców&quot; od kwali, a Kimi raczej nigdy to takich nie należał i raczej fajne kursy na wyścig dopiero zawsze pobieram
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
@bob94
Pewności nigdy nie ma. Kimi jest w stanie pokonać Seba nawet w kwalifikacjach. Jak wiadomo, Kimi w tym sezonie rozumie się dużo lepiej z samochodem niż w sezonie poprzednim. Ja wiem, że Fin nie jest mistrzem jeśli chodzi o kwalifikacje, ale też na pewno nie jest na straconej pozycji. A jeśli chodzi o pojedynek z Bottasem, to tutaj krótko. Wiliams nie osiągnął jeszcze swojego najlepszego poziomu jeśli chodzi o samochód. W tym momencie Ferrari ma lepszy samochód, nie mówię o silniku, bo Wiliams jeździ z silnikiem Merca, ale Ferrari nadrabia to w innych aspektach. Myślę, że Kimi sobie poradzi ze swoim rodakiem.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Fernando Alonso - Jenson Button @2,2✅✅ Bet365 o 0,004 :grin:

Alonso obecnie robi dobrą minę do złej gry. W wywiadach jest uśmiechnięty,optymistycznie się wypowiada co do bolidu Mclarena, ale w moim zdaniem w rzeczywistości rozrywa go kiedy widzi Ferrari na szczycie, kiedy on tyle lat pracował aby czerwony bolid właśnie tam wrócił. Być może popełnił jeden z najgorszych decyzji o opuszczeniu Ferrari.
Button ewidentnie radzi sobie lepiej w bolidzie Mclarena. Wygrał z Alo w Malezji.Tutaj we wszystkich treningach lepszy od Hiszpana. W SP1 Hiszpan wgl nie opuścił garażu! W FP2 w piątek Button szybszy o 0,5s.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
bob94 465

bob94

Użytkownik
McL jednak dno, nie ma co w ich strone grac, jedyne to chyba ze nie ukoncza wyscigu. Chociaz ten Perzez tez lekko zaskoczyl na plus. Reszta zgodnie z moimi przewidywaniami. Jakies typy na wyscig podam pozniej
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
wyścig, niedziela 8:00

Kimi Raikkonen - Sebastian Vettel @ 1,35✅ Betclic
Wczoraj na kwalifikacje stawiałem na Fina, co było błędem. Dzisiaj stawiam na Seba. Vettel wystartuje z 3 pola, zaś Kimi z 6, zatem Vettel już na starcie ma przewagę, a do tego Kimi startuje z brudnej strony toru, więc tu także Seb ma przewagę. Te częste błędy Kimiego już mnie wkurzają. Seb tego nie robi. Myślę, że Kimiemu jutro będzie trudno wyprzedzić Wiliamsy, więc Seba tym bardziej. Co prawda Ferrari mają świetne tempo wyścigowe, jednak na pewno Bottas i Massa tanio skóry nie sprzedadzą przed Raikkonenem. Wszystko przemawia za Niemcem w tym pojedynku.

Fernando Alonso - Romain Grosjean @ 1,40✅ Betclic
No tutaj to nawet nie ma co pisać analizy. Ten typ wejdzie na 99 procent, jeśli nie wydarzy się katastrofa Grosjeanowi. Już na starcie Francuz ma 10 miejsc przewagi, a poza tym wiemy jaka jest obecnie forma McLarenów. Oni w tym momencie to mogą walczyć z Marussią i z Force India. Przykre, ale takie są obecnie realia w F1.

Jenson Button - Felipe Nasr @ 1,35✅ Betclic
To samo co wyżej. Nasr świetne kwalifikacje, a Button prawie na końcu stawki. Nie ma co więcej pisać, bo to jest oczywisty typ.

Daniil Kvyat - Romain Grosjean @ 2,10✅✅ Betclic
Jeszcze jeden typ. Z większym kursem, ale wg mnie warty pogrania. Buki faworyzują Rosjanina, ale to Francuz ruszy z 8 pola, a Kvyat z 12. Co prawda w ten weekend Daniil jeździł z reguły lepiej od Romaina i widać, że mu nie wyszła czasówka dzisiaj, ale przecież Grosjean też jeździł bardzo dobrze i za każdym razem był w pierwszej dziesiątce. Wg mnie Kvyat nie odrobi tej straty 4 pozycji i ten pojedynek wygra Francuz, bo na pewno go na to stać, tym bardziej, że wiemy jakie kłopoty ma Red Bull z silnikiem Renault i grożą nawet wycofaniem się z wyścigów, jeśli to się nie poprawi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
bob94 465

bob94

Użytkownik
Vettel - Raikkonen @ 1.5 Fortuna✅
Kimi na samym starcie ma już 3 pozycje straty i ciężko będzie mu je odrobić już na samym początku bo ma obok siebie 2 Williamsy i Riccardo. Tempo wyścigowe powinien mieć bardzo dobre jak to w jego wypadku zazwyczaj bywa po słabszych kwalifikacjach, treningi pokazały że tempo wyścigowe ma na top 4, tylko żeby zagrozić Vettelowi musi trochę powyprzedzać a nie wykluczone że może też spaść w dół. Co do Seby to według mnie jest po prostu aktualnie szybszy od Kimiego i tylko jakieś błędy mogą spowodować że zakończy wyścig za nim.
Bottas - Riccardo @ 1.44✅
Typ wydaje się trochę ryzykowny, ale przekonało mnie to że aktualnie Williams ma po prostu szybszy bolid. RBR ma aktualnie bolid na poziomie Saubera, a to za mało aby powalczyć z bardzo dobrymi Williamsami które co wyścig aspirują do podium. Umiejętności kierowców oceniam na podobnym poziomie, może z lekką przewagą Ricciardo. Williams Bottasa w kwalach 0.4s szybciej od Daniela i aż 0.6 od Felipe co pokazuje że Red Bull lekko odstaje osiągami co może być kluczowe w wyścigu podczas osiągania przewagi.
AKO:2.16
Alonso nie ukończy @ 2.5 Bet365⛔
Typ taki raczej idąc na logike i bez większego rozpisywania się, silnik Hondy zawodzi całośc ze sobą nie wspólpracuje, i ciężko będzie ALO zakończyć wyścig na miejscu wyższym niż 14, ale to już byłby maks tego bolidu a pewnie będzie jechał gdzieś ogonami i nie bedzie chciał skończyć wyścigu na tak dalekim miejscu i po prostu zjedzie zgłaszają usterke, z tym że zanim do tego dojdzie jego bolid może rzeczywiście się popsuć ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
snajper 322

snajper

Forum VIP
Jak wrażenia po wyścigu? Dla mnie jedno z najnudniejszych Grand Prix od bardzooo dawna. Zdarzało mi się nawet parę razy przymknąć oczy... Rosberg, jeździ jak ostatnia ****, żeby nawet choć trochę nie zagrozić Hamiltonowi? Emocje to dopiero były na koniec &quot;Czy uda się zjechać SC i zrobić restart?&quot; Szkoda, że porządkowi mieli problem z bolidem Toro Rosso, ale przynajmniej kibice na trybunach mieli ubaw ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dla mnie jedno z najnudniejszych Grand Prix od bardzooo dawna.
To fakt, szału nie było, ale Pastor zapewnił rozrywki jak zwykle w krytycznych momentach ????
Ponadto Kimi i jego rozmowa przez radio po raz kolejny przejdą do historii :
- &quot;Zabierzcie mi tego McLarena z drogi&quot; - odnośnie dublowania Alonso
- &quot;Zabierzcie mi te dwa złomy z drogi&quot; - odnośnie dublowania Pastora i Buttona
Emocje to dopiero były na koniec &quot;Czy uda się zjechać SC i zrobić restart?&quot; Szkoda, że porządkowi mieli problem z bolidem Toro Rosso, ale przynajmniej kibice na trybunach mieli ubaw
Dobrze wiemy, że przy tych restartach za SC nic się nigdy i tak nie dzieje więc to takie sztuczne wyczekiwanie emocji by było.
A tak przynajmniej był ubaw z porządkowych jak nie zmieścili się w zakręcie na ... trzy?cztery razy haha ????
Warto dodać, że znowu iskrzy w Mercedesie -&gt; http://sokolimokiem.com/napiecia-w-mercedesie/
 
E 0

eryk-kowal

Użytkownik
Wyścig rzeczywiście wyjątkowo nudny. Jeszcze liczyłem, że uda się Ferrari nawiązać walkę z Mercedesami, choćby z Rosbergiem, ale niestety. Nawet lekko agresywniejsza strategia nie pomogła. Zobaczymy jak będzie w Bahrain.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
W ramach rozwijania działu wpadłem na pomysł, że po zakończonym Grand Prix Chin postaram się przyznać oceny kierowcom za ich wczorajsze ściganie. Oceny są subiektywne, poparte kilkoma słowami argumentacji. Oceny w przedziale 1-10. Punktem bazowym jest nota 6.



1. Lewis Hamilton Nota 10 - Zwycięzca Grand Prix Chin. Przez cały weekend pokazał bardzo dobrą jazdę. Wygrał wszystkie sesje treningowe. Wywalczył w sobotę pole position, co prawda o 0,042 nad Nico Rosbergiem, ale jednak. W niedzielę ani przez moment jego prowadzenie nie było zagrożone. Jechał pewnie i spokojnie nie popełniając żadnego błędu i ustrzelił jackpota bo zanotował również najlepszy czas okrążenia podczas wyścigu.

2. Nico Rosberg Nota 8 - Nico nie dostał wyższej noty bo doszukuje się różnych dziwnych zachowań w osobie Lewisa. Po wyścigu na konferencji doszło miedzy oboma kierowcami do ostrej wymiany zdań. Rosberg zarzucił Lewisowi, że ten sabotował wyścig spowalniając go i narażając na zagrożenie ze strony Sebastiana Vettela. Hm dziwny tok myślenia bo Nico z moich obserwacji nie zbliżył się do Lewisa na mniej niż sekundę. A nawet gdyby Lewis go spowalniał to czemu Nico nie wyjaśnił tego na torze próbując zaatakować Lewisa ?

3. Sebastian Vettel Nota 8 - Sebastian pojechał dobry wyścig. Bez błędów. Na miękkiej mieszance nie tracił dystansu do Mercedesów za bardzo. W Ferrari spróbowali taktyki &quot;podcięcia&quot; i zjechali szybciej na zmianę opon, ale Rosberg zmieniał tuż po Sebie, ogólnie Ferrari trzeci weekend z rzędu na podium. Widać wrócili do dobrej dyspozycji. Seb jechał spokojnie i bez błędów.

4. Kimi Raikkonen Nota 9 - O pechu podczas poprzednich Grand Prix Kimiego sporo było pisane w analizach powyżej. W kwalifikacjach w sobotę popełnił błąd przez który znalazł się na starcie za plecami Williamsa. Ale za to świetne manewry na starcie pozwoliły Kimiemu znaleźć się bardzo szybko przed oboma kierowcami Williamsa. Potem jechał barzdo dobrze, w szybkim tempie pod koniec wyścigu zbliżał się do Vettela, ale Safety Car pozbawił nas pojedynku obu kierowców na torze.
Ponadto na wysoką notę Kimiego miały wpływ jego wypowiedzi radiowe, które przejdą niewątpliwie do historii jak słynna wypowiedz &quot;leave me alone i know what i&#39;m doing&quot;. Tym razem podczas dublowania kierowców z ust Fina padły następujące słowa :
- &quot;Zabierzcie mi tego McLarena z drogi&quot; - odnośnie dublowania Alonso
- &quot;Zabierzcie mi te dwa złomy z drogi&quot; - odnośnie dublowania Pastora i Buttona
Epickie! Nie da się nie lubić Kimiego :cool:

5. Felipe Massa Nota 6 - Może i niska nota dla Massy, ale bazowa bo Felipe niczym się nie wyróżnił podczas niedzielnego wyścigu. Ponadto stracił na starcie miejsce kosztem Kimiego. Williams jechał jakby anonimowo, realizator nawet nie miał powodów by pokazywać Brazylijczyka i jego bolid. Williamsowi brakuje tempa wyśćigowego póki co...

6. Valteri Bottas Nota 6 - Podobnie jak w przypadku Massy tak i Valteri miał spokojny wyścig. Niezagrożony jechał spokojnie na 6 pozycji. Nota również bazowa bo na starcie dał się wymanewrować Kimiemu. Z pewnością nie jest to jeszcze ten Bottas, którego pamiętamy ze wspaniałej jazdy z sezonu 2014. Może wpływ na to ma jeszcze uraz kręgosłupa z Australii ?

7. Romain Grosjean Nota 7 - Lotus wreszcie z punktami w tym sezonie. Zapewniła im je dobra jazda Grosjeana.

8. Felipe Nasr Nota 7 - Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony podczas kolejnego Grand Prix, ósme miejsce to dobre miejsce jak na debiutanta za sterami Saubera.

9. Daniel Ricciardo Nota 5 - Niska nota dla Daniego bo zaspał fatalnie na starcie i z P7 spadł niemal na koniec stawki wyprzedzany przez większość bolidów. Odrabiał jednak systematycznie pozycje, a jego potyczki z Marcusem Ericssonem mogły być ozdobą wyścigu. Ricciardo jednak nie ustrzegł się kilku błędów, jak przestrzelone hamowanie i zbyt szeroki wyjazd podczas tych manewrów. Nie pomagał oczywiście również bolid Red Bulla. Może wpływ na te przestrzelane zakręty miały hamulce? A w piątek i sobotę to własnie z hamulcami bolidy Red Bulla miały problem... No, ale Daniela stać na dużo więcej co udowadniał nam w tamtym sezonie dlatego tak niska nota, z bólem serca bo mocno sympatyzuję z Australijczykiem, jak chyba większośc fanów F1 ;)

10. Marcus Ericsson Nota 6 - Z pewnością dużo lepszy bolid niż Catherham pozwala na osiąganie lepszych wyników, ale i jazda Ericssona jest jakby inna niż w poprzednim sezonie. Walczył przez cały wyśćig dzielnie z Ricciardo, ich walka na torze była ozdobą. Udało się dzięki temu dojechać z 1pkt do mety.

11. Sergio Perez Nota 7 - Jak na możliwości Force India na początku sezonu to Sergio pokazał się z dobrej strony. Walczył dzielnie w środku stawki, atakował, nie dawał się Buttonowi. Ale chyba potyczki Buttona i Pereza to już standard dobrego ścigania się bo ileż to razy jechali koło w koło podczas poprzednich Grand Prix ? Szkoda, że nie udało się dowieźć punktów Checo, bo była na to szansa. Wyciągnąl z bolidu maxa moim zdaniem stąd nota wyższa niż punktujący Ericsson.

12. Fernando Alonso Nota 6 - Bazowa ocena dla Fernando. Niczym nie zachwycił, niczym nie zawiódł. Jechał na ile pozwalał bolid McLarena, a jak wiadomo nie pozwala na zbyt wiele póki co.

13. Carlos Sainz Nota 4 - Nie był to tak błyskotliwy wyścig Sainza jak poprzednie jego starty. W pewnym momencie wydawało się nawet, że zakończy swój wyścig bo zgłaszał awarie skrzyni biegów i prawie zatrzymał się już na torze, lecz szybki reset pozwolił na kontynuowanie jazdy. Ponadto w początkowej fazie wyjechał bardzo szeroko na pobocze po błędzie. To, że był za plecami Alonso najlepiej pokazuje jak słabo dysponowane było Torro Rosso i Sainz podczas tego GP.

14. Jenson Button Nota 5 - Walka Buttona na torze z Perezem, potem zażarta rywalizacja na kilku okrażeniach z Maldonado&gt; Wszystko było emocjonujące i fair, aż... Button w zakręcie numer 1 wjechał w tył Maldonado kończąc wyścig Pasotorowi. Błąd zdecydowanie Jensona. Nota 5 jednak za danie emocji podczas tego wyścigu, który nie rzucił nikogo na kolana...

15. Will Stevens Nota 5 - lepszy od Roberto Mehriego i tyle można powiedzieć na ten temat. Na plus na pewno dojechanie do mety i ukończenie wyścigu.

16. Roberto Mehri Nota 4 - Przegrał z zespołowym partnerem.

17. Max Verstappen Nota 8 - Spytacie czemu tak wysoka nota? A no dlatego, że Max pokazał się z bardzo dobrej strony podczas wyścigu. Atakował Ericssona w Startował z P13, a w pewnym momencie był już na 8 msc po wyprzedzeniu Pereza i Nasra. Młody Max pokazuje się naprawdę z dobrej strony i widać, że ma chłopak talent. Nie boi się ryzyka, a i jak ryzykuje to nie jest to próba na hurra w stylu &quot;Uda się albo się nie uda&quot; jak przed laty robili to inni kierowcy z gorącymi głowami. Niestety dobrą jazdę zniweczyła awaria jednostki w bolidzie Torro Rosso. Szkoda. Ale też &quot;dzięki&quot; tej awarii mieliśmy trochę kabaretu w wykonaniu porządkowych, którzy nie potrafili zmieścić się w zakręcie otwartej bramy do alei serwisowej by uprzątnąć bolid Maxa ???? Było przynajmniej śmiesznie

18. Pastor Maldonado Nota 4 - Driftujący Pastor, Pastor nie mieszczący się w zakręcie przy zjeździe do alei serwisowej, w końcu niczemu winny Pastor obrywający od Buttona. Na pewno dostarczył nam wrażeń podczas tego Grand Prix ???? No, ale nota nie może być wysoka bo błędów popełnił sporo.

19. Danił Kwiat Nota 4- Ukończyl wyścig przedwcześnie w kłębach dymy wydobywanych z jego silnika.

20. Nico Hulkenberg Nota 4 - Awaria skrzyni biegów i przejechał ledwo 10 okrażeń.


Przypomnę, że jest to subiektywna ocena poczynań kierowców ;) Jeżeli się z nią nie zgadzacie to zachęcam do dyskusji.


Klasyfikacje generalne po Grand Prix Chin wyglądają tak



Ponadto podziękowania dla wszystkich, którzy aktywnie udzielali się w dziale podczas tego weekendu! ;) Wracamy już za tydzień podczas Grand Prix Bahrajnu. Być może czekać na Was będzie niespodzianka i konkurs związany z F1. Bądźcie więc czujni!
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom