>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

24 kolejka Ekstraklasy 29.04-1.05.2011

Status
Zamknięty.
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Legia - Widzew

Gospodarze wiadomo w jakiej dyspozycji. Nie wygrali od 6 spotkań w Ekstraklasie i są blisko pobicia rekordu największej ilości porażek w sezonie. Do tej pory mają ich 11.
Dzisiaj będą mieli doskonałą okazję przełamac złą passe. Po pierwsze zagrają u siebie. Kibice nie wybaczą piłkarzom jeśli kolejny raz zawiodą przed własną publicznością. Po drugie mimo fatalnej dyspozycji Legia ma nadal szanse na 3 miejsce i to będzie ich determinować do zdobycia dzisiaj 3 punktów. Po trzecie jeśli dzisiaj Legia nie wygra to czarno widzę dalszą współpracę warszawskiego klubu z byłym trenerem Wisły Kraków. Po czwarte Widzew nie wygrał z Legią od 10 lat.

Widzew gra dobrze. Przynajmniej wskazują na to ich ostatnie wyniki. Jednak moim zdaniem Łodzianie wykonali już zadanie na ten sezon: jest bardzo prawdopodobne, że zostaną w lidze na kolejny sezon, zwłaszcza po ostatniej wygranej 3:1 z Polonią Bytom. Dzisiaj zagrają ostrożnie w defensywie i będą kontratakować (moim zdaniem). Jednak Legia u siebie powinna sobie poradzić z obroną Widzewa i strzelić minimum 1 gola.

Legia potrzebuje tego zwycięstwa jak tlenu. Komplet punktów w tym meczu chociaż trochę złagodzi krytykę jakiej zostali ostatnio poddani piłkarze i trener Legii. Moim zdaniem dzisiaj Warszawiacy zdominują mecz i mimo ostatnio dobrej dyspozycji Widzewa wygrają to spotkanie. Stawiam 2:1.

Legia win
1.75

✅
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Legia Warszawa - Widzew Łódź
Trener Michniewicz słusznie zauważył, że jest szansa na wywiezienie trzech punktów z Warszawy. Legia obecnie jest chimeryczna i choć w poszczególnych fragmentach spotkań gra dobrze to ostatecznie wyniki są słabe - to stwarza szansę dla gości.
Wobec problemów z absencjami podstawowych dotychczas bocznych obrońców Widzewa: Ben Radhia i Dudu, być może warto zaryzykować ustawienie z meczu z Polonią Bytom? Dzalamidze, Sernas i Nakoulma potrafili kreować w tamtym meczu sytuacje - warto więc dać im szansę ponownie.
Dla Legii plusem jest powrót Vrdoljaka oraz Astiza. Legia potrafi strzelać bramki, zwłaszcza na Łazienkowskiej. Zwracając uwagę na fakt, że Widzew w 11 wyjazdowych spotkaniach, czyste konto zachował tylko jeden raz [z Polonią Warszawa] jestem zdania, że i tym razem gospodarze będą zdobywali gole.
Jako ciekawostkę dodam, że z 11 spotkań rozegranych przy Łazienkowskiej w 10 padały co najmniej 2 gole. Wyjątek to mecz Legia - Polonia 1:0.
Podsumowując, Legia u siebie z reguły strzela, a Widzew na wyjeździe traci - ta statystyka powinna zostać podtrzymana. Z drugiej strony odważne zapowiedzi trenera Michniewicza mogą sugerować podobne ustawienie linii ofensywnej jak w meczu z Bytomiem, co zważając na chimeryczną postawę defensywy Legii jest argumentem przemawiającym za tym, że i goście coś zdobędą.
Wobec tego wybieram typ na over 2,5 po kursie 2,10 w Unibet, który wydaje się być ciekawą propozycją na piątkowy wieczór. ⛔
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Polonia jak powiedziałeś jest biedna i myślę, że dobrze im zrobi odpoczynek w I lidze.
Zdecydowanie popieram Twoje zdanie.Są biedni i gdzie oni się pchają z taką ruiną do ekstraklasy ? To jest skandal, biedota powinna grać w I lidze i jeździć po wioskach.Liczę też, że do ligi wejdzie Warta Poznań bo grają na fajnym stadionie, jest kilku znanych graczy i ładna Pani Prezes.
Generalnie podpisuję się pod tym, że spadki i awanse w polskiej lidze powinny być determinowane po przez zasobność portfela klubu oraz estetykę stadionu.Nie może być tak, że biedota z Bytomia ma kilku kopaczy co w miarę ogarniają i się utrzymają sportowo, są biedni i powinni spaść.

Lubie to +1.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
horus 129

horus

Użytkownik

Polska Ekstraklasa Wisła Kraków - Górnik Zabrze
Data: 30.04.2011r.
Typ: Wisła Kraków over 1,5 Kurs: @1.72 |Bet365
Wynik:
Analizowanie spotkań sobotnich czas zacząć. Na początek mecz Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków, a Górnikiem Zabrze. W tabeli obie drużyny dzieli różnica 12 punktów i 7 miejsc, jednak różnica klas jest jeszcze większa. Górnik jak na możliwości kadrowe spisuje się nadspodziewanie dobrze, jest pewny utrzymania, ale na Remonta wielkich szans w starciu ze zmierzającą po mistrzowski tytuł Wisłą nie ma. W tym spotkaniu obstawiam, że gospodarze strzelą przynajmniej dwie bramki, a kurs na to zdarzenie jest jak najbardziej do grania. Do tej pory w 11 meczach na własnym stadionie Wisła aż 8-krotnie strzelała przynajmniej 2 gole. Bilans bramkowy przedstawia się w stosunku 25-7. Górnik natomiast na wyjazdach ma najgorszą defensywę w lidze. W 11 spotkaniach stracili 26 bramek, 8-krotnie tracąc w meczu przynajmniej 2 gole. Górnik podczas meczów na własnym obiekcie, a ten z wyjazdów to dwie zupełnie różne drużyny i nie wydaje mi się aby byli w stanie skopiować wyczyn Śląska z ostatniej kolejki, który to mimo ogromnej statystycznej przewagi Wisły zdołał spotkanie wygrać i nie stracić bramki. Nie wierzę, że Wisła może zagrać równie nieskutecznie. Za plecami naciska Jagiellonia i kolejne wpadki nie są brane pod uwagę. Spodziewam się wyniku 2:0, 3:1.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
badurraf 1,8K

badurraf

Użytkownik
Zdecydowanie popieram Twoje zdanie.Są biedni i gdzie oni się pchają z taką ruiną do ekstraklasy ? To jest skandal, biedota powinna grać w I lidze i jeździć po wioskach.Liczę też, że do ligi wejdzie Warta Poznań bo grają na fajnym stadionie, jest kilku znanych graczy i ładna Pani Prezes.
Generalnie podpisuję się pod tym, że spadki i awanse w polskiej lidze powinny być determinowane po przez zasobność portfela klubu oraz estetykę stadionu.Nie może być tak, że biedota z Bytomia ma kilku kopaczy co w miarę ogarniają i się utrzymają sportowo, są biedni i powinni spaść.
Lubie to +1.
Dziecko drogie, pewnie niedorozwinięte zważaj lepiej na swoje słowa...pamiętaj o tym, że pieniądze nie grają...a ta &quot;biedota&#39; zaslużyła na grę w tej ekstraklasie bardziej niż większość klubów w niej grających ( z wiadomych, korupcyjnych przeciwnościom losu...co do drugiej części Twojej wypowiedzi to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać od razu...rozumiem, że w TWOJEJ lidze nie ma miejsca dla klubów pokroju nie tylko Polonii, ale także Widzewa, Ruchu(stadion),Górnika, ŁKS(finanse)...co z tego, że tym klubom kibicują tysiące ludzi, co z tego, ze jest to kawał historii polskiego futbolu...nieważne...lepiej mieć w lice Naciecze, Stróże, Żaganie ( bo wybudowali stadion ) lub inne twory typu Wronek czy Grodzisków...puknij się w czoło pomyśl a potem pisz...będąc zwolennikiem zamknietych lig, biorąc pewnie przykład z zawodowych lig amerykańskich, lepiej zasugeruj wprowadzenie ograniczenia poziomu zarobkow naszych gwiazdeczek...z tego byłoby więcej pożytku...
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Legia Warszawa - Widzew Łódź
Mecz rozpoczynający ligowe emocje 24 kolejki Ekstraklasy. Na Łazienkowską przyjeżdża Widzew i mecze obu tych drużyn to pewnego rodzaju klasyki. Obie drużyny prezentują całkiem odmienną formę, Legia spada w tabeli coraz niżej, Widzew spokojnie &quot;ciuła&quot; punkty i raczej nie będzie miał problemów z utrzymaniem, co było głównym celem na ten sezon.
Legia na razie w Ekstraklasie gra fatalnie, w ostatnich pięciu spotkaniach tylko jeden punkt wywalczony i mistrz, a nawet podium odjeżdża. Gospodarze grają po prostu słabo, nie mają jakiegoś pomysłu na grę, mimo niezłego procentu utrzymywania się przy piłce nie potrafią skonstruować jakiś ciekawych akcji. W ostatnim meczu z Lechią gdańszczanie wymieniali piłkę bardzo mądrze, szybko, klepali tak, że Legioniści nie bardzo wiedzieli co się dzieje i mimo prowadzenia 1-0 (po dość szczęśliwym trafieniu samobójczym) przegrali 1-2. Do składu wracają Astiz i Vrdoljak, jednak ten pierwszy ma bardzo słaby sezon, podobnie jak prawie cała formacja defensywna gospodarzy. Vrdoljak za to na pewno się przyda w tym spotkaniu, jest bardzo waleczny, sporo widzi i ma niezły strzał. Zabraknie za to Takesura Chinyamy oraz Kuby Rzeźniczaka. Ostatnio (o dziwo) niezłe spotkanie zagrał Manu w PP z Lechią, gdzie asystował przy dwóch trafieniach Warszawian. W Kucharczyku kibice pokładają duże nadzieję, jednak jego forma też często faluje, dziś myślę jednak, że zaliczy dobry występ. Borysiuk i Radović bezbarwni. Podbudowany może być Argentyńczyk Cabral, który dość niespodziewanie znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji swojego kraju (seniorskiej!) na najbliższe mecze. Hubnik po kontuzji, jednak on zawsze jest groźny. Trochę trudno przewidzieć co wykombinuje dziś Skorża, przecież za parę dni grają arcyważne spotkanie z Lechem Poznań - a stawka to przecież puchar Polski oraz gra w Lidze Europejskiej w następnym sezonie.
Widzew póki co w miarę poprawnie. Nie przegrywają spotkań - co jest bardzo ważne dla psychiki zawodników. Ostatnie pięć meczy to 9 punktów Łodzian i brak porażki. Pokonali w tym sezonie już rywali &quot;zza miedzy&quot; Legii - Polonię Warszawa - skromnie 1-0. Zdołali urwać punkty sensacji tej rundy - Śląskowi, ale też tracili punkty remisując ze słabą Arką. Przełamać nie może się Sernas, który błyszczał na jesieni, a teraz ciągle bez gola i zaczynają mu już liczyć minuty. Z zespołu odszedł też Marcin Robak, jednak w jego miejsce za grosze pozyskany został młody Gruzin Dzalamidze, który prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Kibice na boisku nie zobaczą na pewno kontuzjowanych Ben Radhi, Grischoka i Riski oraz pauzującego za kartki Dudu, który strzelił ostatnio gola z Bytomiem. Nie zagra też Ukah (problemy w klubie). Skład na Legię więc trochę okrojony, jednak na pewno pozostali zawodnicy mogą powalczyć przy Łazienkowskiej, tym bardziej, że w tym sezonie ogranie Legii nie jest jakimś wielkim sukcesem.
Wydaje mi się, że to mecz-zagadka. Trudno coś wybrać, niby kołacze mi się myśl od wczoraj na stawianie na Legię, jednak w tej rundzie grają bardzo słabo i nie wiadomo, czy pozbierają się na dzisiejsze spotkanie. Na pewno podopiecznym Skorży przydało by się zwycięstwo na własnym stadionie - dla samych zawodników, by się podbudowali przed finałem PP oraz dla kibiców, którzy ostatnio nie mają powodów do radości. Widzew potrafi pograć, jednak mają spore osłabienia i może być ciężko. Kto z tego wyjdzie zwycięsko? Mimo to dalej wydaje mi się, że będzie to ekipa gospodarzy, w końcu muszą przełamać tą fatalną passę, kiedy jak nie teraz... Co ciekawe kurs z ciągu godziny wzrósł na Warszawian z 1.65 na 1.80 na betsafe

Moje propozycje:
Legia wygra --- 1.80 @ 4/10 ✅
WYNIK: 1-0
 
S 42

szuwi1

Użytkownik
Przepraszam, naprawdę. Piszcie czcionką standardową, bo to się trudno czyta. Wklejcie, zmieńcie czcionke i gra muza. Czy trzeba tak katować forumowiczów takim czymś (marcinglg, BrooklynBounce i pewnie wielu się znajdzie? Naprawdę, bez urazy. Jeśli przy uwagach jestem: Legionista1916 - chyba słów krytyki o Naszj Legii nie słyszałem z twoich ust.
 
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
Przepraszam, naprawdę. Piszcie czcionką standardową, bo to się trudno czyta. Wklejcie, zmieńcie czcionke i gra muza. Czy trzeba tak katować forumowiczów takim czymś (marcinglg, BrooklynBounce i pewnie wielu się znajdzie? Naprawdę, bez urazy. Jeśli przy uwagach jestem: Legionista1916 - chyba słów krytyki o Naszj Legii nie słyszałem z twoich ust.
Czcionka jakiej używam,jest jak najbardziej przejrzysta,ale już nie pierwsza osoba mówi,że gorzej się przez nią czyta,ja na wadę wzroku nie cierpię i nic mi się nie zlewa,więc jej używam i po prostu bardziej ją preferuję ???? Spójrz też,w jakiej ilości opisałem tą kolejkę,wiesz ile miejsca zajął by mój post mając normalną czcionkę?W ch....i trochę,ponad pół strony,jestem pewien,że wtedy mojego posta przeczytało by sporo mniej osób,bo wielu by się nie chciało,a to nie o to chodzi,czcionka ta zmniejsza rozmiar conajmniej o połowę i ja przy niej zostanę,gdyż jak piszę,to się temu poświęcam i nie chrzanie w dwóch zdaniach jakichś dupereli,a staram się napisać to co myślę,a dużo tego roi się w mojej głowie,przykro mi;)
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
VS


Dla mnie przedostatni ciekawy mecz do typowania w tej kolejce Ekstraklasy. Wisła Kraków na Reymonta zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Dla Wisły po porażce 0:2 we Wrocławiu to dość ważny mecz, szczególnie przed kibicami.Lider na swoim koncie ma punktów 44 a Górnik który zajmuje 8 miejsce punktów 32.

Wisła przed tą kolejką ma 3 lub nawet 4 punktową zaliczke nad Jagiellonią ponieważ w bezpośrednich meczach to Wisła jest lepsza. Jaga problemów w Polonią Bytom problemów mieć nie powinna żadnych dlatego Wiśle potrzebne są trzy punkty w tym spotkaniu.Na jutro zapowiadana jest dość dobra pogoda w Krakowie i również kibice w ten ostatni dzień kwietnia nie powinni zawieść.O tym że stadion na Reyomonta nie jest gościnny dla przyjazdnych przekonało się już o tym 10 z 12 ekip grających na Reymonta od 8 spotkań Wisła u siebie nie straciła nawet punktu! Jutro zanosi się podobnie ponieważ Wiślacy po zimnym prysznicu ze Śląskiem chyba już się otrząsnęli i zapowiadają kolejną wygraną w Krakowie.
Skład Wisły będzie wyglądał najprawdopodobniej tak:
Pareiko - Cikos, Jaliens, Chavez, Paljic - Sobolewski, Jirsak, Melikson - Kirm, Małecki,Żurawski (Genkov).
Podkreśliłem nazwisko Bułgara z jednego powodu miał nie grać jednak dziś trener Białej Gwiazdy podał że jest spora szansa na jego występ jak nie od pierwszej minuty to choćby na zmiane. Skład dobry i optymalny Małecki w ataku nie wypalił dlatego zmiana może nastąpić tylko na pozycji typowego snajpera.Ostatnio na gwiazdę wychodzi Melikson na Reymonta czuje się coraz lepiej i z kibicami ma coraz lepsze układy więc gra mu się lżej a umieęstności ma świetne.Mecze u siebie Wisła gra na 100% i ostatnio wszystko wygrywa.

Górnik jedzie do Krakowa po roszadach w kadrze na tą chwilę wygląda ona tak: Bramkarze: Sebastian Nowak, Adam Stachowiak.Obrońcy: Michał Bemben, Adam Danch, Mariusz Jop, Bartosz Kopacz, Mariusz Magiera, Michał Pazdan. Pomocnicy: Michal Gasparik, Piotr Gierczak, Robert Jeż, Aleksander Kwiek, Adam Marciniak, Gabriel Nowak, Marcin Wodecki. Napastnicy: Daniel Sikorski, Mateusz Zachara, Tomasz Zahorski.
W kadrze zabrakło od meczu z Jagiellonią Przybylskiego i Sławika, ale za to aż 4 zawodników powraca do ekipy Adama Nawałki to są:S. Nowak, Kopacz, Kwiek i Zachara.Górnik wie że do utrzymania już o krok a jeśli zaczną wygrywać i dopisze szczęście pudło jest w ich zasięgu. Ale każdy prawie w tej lidze ma szanse na Europe.. Nawałka powiedział przed tym meczem: -&quot; To będzie mecz, w którym trzeba wykorzystać choćby pół sytuacji, bo na więcej rywal może nam nie pozwolić &quot; To pokazuje po co jedzie Górnik po jeden mały punkcik.. A czasem obrona nie popłaca. Zaraz ktoś powie żęŚląsk się bronił i wygrał ale miał na koncie fatalnie strzeloną bramke w pierwszych minutach i to chyba jest różnica.Górnik ostatnio słabo gra i widać po wynikach u siebie wygrywają jednak na wyjazdach radzą sobie bardzo ciężko co pokazuje ich bilans 2-2-7 w całym sezonie.

Ciekaowstka która też ma duże znaczenie Górnik na Reymonta nie wygrał od 21 lat! Ale co ciekawsze NIE WYWIÓZŁ PUNKTU OD 18 LAT!

Wisła gra u siebie jak z nut będzie ładnie mam nadzieje komplet a buki dają wielki prezent bo kurs 1.50 na czystą wygraną to niespodzianka i trzeba z niej skorzystać.. Oczywiście kurs 2.30 na -1 na Wisłe też bardzo kusi ponieważ ostatnio Wisła u siebie wygrała 4 mecze różnicą dwóch bramek. I oczywiście OVER 2.5 to też fajny kurs bo 1.95 Wisła też u siebie traci bramki szczególnie stałe fragmenty u Wisły ostatnio leżą i tu jest szansa Górnika.

Mój typ to 3:0 dla Wisły

 
blizu89 8

blizu89

Użytkownik


Legia Warszawa - Widzew Łódź
Mój typ: DNB 2
Wynik: 1:0
Kurs: 3,20 |Betsafe

//Mecz oglądało się z wielkim trudem. Legia była tak naprawdę do ogrania tylko trzeba było próbować, a nie liczyć na stałe fragmenty gry itd.

Usłyszeć można, że to będzie kolejny zwykły mecz w wykonaniu dwóch przeciętnych drużyn. Dla kibiców Legii i Widzewa jednak to wciąż wielkie wydarzenie i jedno z najważniejszych spotkań w sezonie, bo nic nie smakuje lepiej niż zwycięstwo nad odwiecznym rywalem. Miejmy nadzieję, że piłkarze zdają sobie sprawę, że dziś trzeba zapierd....ć, a nie przejść koło meczu obojętnie i myśleć, że jest się gwiazdą.
Legioniści od 9 spotkań regularnie ogrywają Widzew. Często działo się tak po brzydkich i bezbarwnych meczach. Dzisiaj jednak pozostaje mieć nadzieję, że ta czarna seria się skończy. Legia ulegała na swoim obiekcie już nie takim drużynom jak Widzew, który pod wodza Michniewicza rozgrywa wiosną całkiem dobre zawody.

Piłkarze z Łodzi jeszcze nie przegrali w tej rundzie, a gdyby potrafili coś strzelić w meczu z Ruchem i Arka to okazałoby się, że ich pozycja w lidze nie jest taka zła. Problemem jest jednak skuteczność. Mimo wszystko jestem zdania, że to właśnie dziś Sernas się przełamie i zacznie zdobywać bramki bo obrona Legii nie jest jakimś murem nie do przejścia i trzeba zagrać ofensywnie jak zapowiada Czesław. Ten mecz i nadchodzący PP według mnie będzie pożegnaniem Skorży ze stołeczną ekipą.
Przewidywane składy:
Legia: Skaba - Jędrzejczyk, Choto, Astiz, Wawrzyniak - Manu, Vrdoljak, Borysiuk, Radović, Rybus - Hubnik.
Widzew: Mielcarz - Szymanek, Madera, Bieniuk, Radhia - Budka, Panka, Ł. Broź, Dzalamidze - Sernas, Nakoulma.​
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Nierozumiem czemu komentatorzy stwierdzili, że Legie z Widzewem oglądało się w bólach. Owszem mecz nie był porywający, przyspieszenia mało, ale jak na nasze warunki to to wolne klepanie prezentowało się przyzwoicie. Z przebiegu meczu chyba bardziej pasowałby remis, zwłaszcza po bramce jakość lepszego średniaka ligowego pokazał Widzew, w jednej sytuacji nawet padłby (raczej) gol, ale &quot;uratował&quot; wszystko Komorowski. Widzew kilka ładnych klepek, ambicja, ostro i mocno bite wrzutki, pewność w grze - tu przyczepiłbym się do zachowawczości w 1 połowie. Jedynie psuł co mógł Sernas. Legia zagrała konsekwentnie, owszem chaosu było sporo, ale mimo wszystko wytrzymali, grali &quot;swoje&quot; i w końcu strzelili. Wg mnie częściej powinni strzelać, nawet z okolic narożnika boiska jak trzeba

Mnie mecz nie zawiódł, dobrze się go oglądało. Oczywiście mogłoby być lepiej, ale nie ma sensu kolejny raz narzekać. Są 3 punkty wreszcie i to cieszy
 
haftus 140

haftus

Użytkownik
Zdecydowanie popieram Twoje zdanie.Są biedni i gdzie oni się pchają z taką ruiną do ekstraklasy ? To jest skandal, biedota powinna grać w I lidze i jeździć po wioskach.Liczę też, że do ligi wejdzie Warta Poznań bo grają na fajnym stadionie, jest kilku znanych graczy i ładna Pani Prezes.
Generalnie podpisuję się pod tym, że spadki i awanse w polskiej lidze powinny być determinowane po przez zasobność portfela klubu oraz estetykę stadionu.Nie może być tak, że biedota z Bytomia ma kilku kopaczy co w miarę ogarniają i się utrzymają sportowo, są biedni i powinni spaść.
Lubie to +1.
Też Cię lubię. ????
Wybacz mi moje słowa, ale takie mam podejście. Niestety, ale będąc w Ekstraklasie jakiś poziom powinno się prezentować - nie mówię o uber super stadionie - no ale ktoś spowodował tę biedotę i chyba łatwiej było by &quot;ogarniać&quot; to w I lidze i potem wrócić do E-klasy z głową w górze.
Nie znam sytuacji w tym klubie, więc mogę gadać głupoty - w takim razie wybaczcie.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Wisła Kraków - Górnik Zabrze
Biała Gwiazda potrzebuje punktów by uciec trochę Jagiellonii Białystok - Wiślaków już niedługo czekają bardzo trudne mecze z Legią, Lechem i Cracovią - a tam o punkty może być bardzo trudno. Górnik w środku tabeli, raczej utrzymanie zapewnione, ale o pucharach też piłkarze Nawałki nie mają co myśleć.
Wisła ostatnio straciła punkty po bolesnej klęsce ze Śląskiem 2-0. Po ostatniej kolejce zbliżyła się do nich drużyna Probierza, który sam niedawno po przegranym meczu właśnie z Wisłą gratulował Krakowianom tytułu mistrzowskiego, a okazało się, że 9 punktów przewagi szybko zmieniło się w tylko 3 oczka. W ostatnim meczu we Wrocławiu Wiślakom bardzo brakowało napastnika, który potrafi grać tyłem do bramki. Tak jak kolega wyżej napisał - Maciek Żurawski najlepsze lata ma za sobą, a Rios nawet zbytniej szansy nie dostał od Maaskanta. Czy zagra dziś Genkov? Trudno powiedzieć, ale wrócił do treningów i myślę, że jednak wyjdzie dziś na boisko. Bardzo mocna linia pomocy - Jirsak, Sobolewski, Kirm, Małecki czy Melikson. Ciągle jednak zdarzają się błędy w defensywie. Szczególne problemy Wiślacy mają przy stałych fragmentach gry - piłkarze wyraźnie nie bardzo wiedzą jak się zachować, często po wrzutkach z rożnych czy wolnych jest ostry kocioł pod bramką Pareiki. A skoro już jestem przy bramkarzu, to Estończyk gra naprawdę bardzo dobrze, parę razy już ratował wynik Białej Gwieździe. Do tego duży atut własnego boiska - przy Reymonta gospodarze tylko dwa razy tracili punkty i tylko poprzez remisy.
Górnik w tym sezonie jeszcze nie tak, jak chcieliby kibice i działacze. Zabrzanie mieli w tym sezonie parę przebłysków i dobrych spotkań, jednak ciągle te niezłe spotkania przeplatają fatalnymi. Do tego mecze wyjazdowe Górnika nie wyglądają najlepiej. W ostatnich meczach na boiskach rywali zdobyli jedynie 2 punkty urywając punkty Bełchatowianom oraz Czarnym Koszulom. Na ten mecz spory ból głowy ma trener Zabrzan. Adam Nawałka nie będzie mógł skorzystać z usług kapitana Banasia oraz takich zawodników jak Bębenek, Bonin, Przybylski, Jonczyk i Pietrzak. Na poprawę humoru mogę napisać, że wraca Kwiek. W zespole gości zagra Mariusz Jop - który niedawno grał przecież w Wiśle, a więc to może być szczególny występ dla tego gracza. Drużyna posiada potencjał w ataku - Zahorski, Jeż, Gasparik czy młody Sikorski pokazywali w tej rundzie ciekawą grę.
W rundzie jesiennej w Zabrzu triumfowali gospodarze - Górnik wygrał wtedy 1-0 po golu właśnie wracającego po kontuzji Kwieka. W dzisiejszym spotkaniu Wisła zapowiada rewanż i dobre spotkanie. Mam nadzieje, że tak będzie i nie wynudzę się przy oglądaniu tego spotkania

Moje propozycje:
Wisła wygra --- 1.40 @ 7/10 ⛔
Wisła 2-3 bramki --- 1.96 @ 5/10 ⛔
Wisła -1 ---- 2.12 @ 4/10 ⛔
WYNIK: 0-2
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Też Cię lubię. ????
Wybacz mi moje słowa, ale takie mam podejście. Niestety, ale będąc w Ekstraklasie jakiś poziom powinno się prezentować - nie mówię o uber super stadionie - no ale ktoś spowodował tę biedotę i chyba łatwiej było by &quot;ogarniać&quot; to w I lidze i potem wrócić do E-klasy z głową w górze.
Nie znam sytuacji w tym klubie, więc mogę gadać głupoty - w takim razie wybaczcie.
ee ? Tylko jak ta &quot; biedota &quot; spadnie do pierwszej ligi to już nie wróci . Kasa mniejsza brak sponsorów , brak tytularnego sponsora ligi a tak kasa z transmisji , sponsorzy itp itd . Wiadomo jakby PZPN normalnie przyznawał licencje to połowy obecnych klubów próżno by było szukać w Lidze m.in Polonia Bytom , ruch itp . Brak stabilności finansowej , brak podgrzewanej murawy której tak nikt nie wykorzystuje .
 
K 0

krycha1101

Użytkownik
Przy takiej ilości problemów kadrowych Śląska warto postawić dzisiaj na Polonię Warszawa, która pod wodzą nowego trenera spisuje się bardzo dobrze. W drużynie z Wrocławia zabraknie dwóch najważniejszych zawodników, którzy robili różnicę czyli Mili i Kaźmierczaka. Takich zawodników nie da się zastąpić i jest to ogromna strata.
 
legionista1916-56529 9

legionista1916-56529

Użytkownik
ee ? Tylko jak ta &quot; biedota &quot; spadnie do pierwszej ligi to już nie wróci . Kasa mniejsza brak sponsorów , brak tytularnego sponsora ligi a tak kasa z transmisji , sponsorzy itp itd . Wiadomo jakby PZPN normalnie przyznawał licencje to połowy obecnych klubów próżno by było szukać w Lidze m.in Polonia Bytom , ruch itp . Brak stabilności finansowej , brak podgrzewanej murawy której tak nikt nie wykorzystuje .
Dokładnie, wystarczy zobaczyć co się dzieje ze spadkowiczami z Ekstraklasy z ostatniego sezonu:
Odra Wodzisław - walczy o utrzymanie w 1. lidze*
Piast Gliwice - wprawdzie jest w czubie tabeli 1 ligi, ale nie ma szans na awans, może za rok? Ale jeśli spadną Arka i Cracovia, to wątpię...
* - wg nowej nomenklatury
 
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
Przy takiej ilości problemów kadrowych Śląska warto postawić dzisiaj na Polonię Warszawa, która pod wodzą nowego trenera spisuje się bardzo dobrze. W drużynie z Wrocławia zabraknie dwóch najważniejszych zawodników, którzy robili różnicę czyli Mili i Kaźmierczaka. Takich zawodników nie da się zastąpić i jest to ogromna strata.
Śmiem twierdzić,że ten typ na obecną chwilę jest aż zbyt pewny;)A wiadomo jak kończą się czasem takie pewniaki,na dodatek mamy do czynienia z Polską ligą,wciąż do końca nie wiemy,czy w 100% czystą,dziś na Polonię będzie postawionych mnóstwo pieniędzy,oby to nie odbiło się na nas i naszych portfelach,dziwię się też,że kurs gwałtownie nie spadł,Mila i Kaźmierczak to serce tej drużyny,dziś zagrają bez niego i nie wyobrażam sobie innego wyniku,jak zwycięstwo rozpędzonej Polonii.Pisząc kilka dni temu analizę do tego spotkania,napisałem,że będzie to spotkania kolejki,z racji układu tabeli,miejsca obydwóch drużyn i ich obecnej formy,na tą chwilę słowa stają się powoli nieaktualne,bo do kontuzjowanych Gikiewicza i Sztylki,dołączają wyżej wymienieni,jeśli więc Orest Lenczyk postawił w meczu z Wisłą przegubowiec,to nie wiem mówiąc szczerze,co musi zrobić dziś,żeby uniknąć kompromitacji,będą się starać wydrzeć remis,ale ja w obecnej sytuacji nie wróżę im szczęścia i wywiezienia choćby punktu w tym meczu,Polecam w takiej sytuacji bardziej zaryzykować na rozpędzonych gospodarzy i zagrać przeciwko rozbitemu Śląskowi,powielam swój wcześniejszy typ,lecz stawiam na wyższe zwycięstwo &quot;Czarnych Koszul&quot;

Polonia Warszawa vs Śląsk Wrocław - Polonia Wawa -2,5 @6,40
Bet365
 
legionista1916-56529 9

legionista1916-56529

Użytkownik
Przepraszam, naprawdę. Piszcie czcionką standardową, bo to się trudno czyta. Wklejcie, zmieńcie czcionke i gra muza. Czy trzeba tak katować forumowiczów takim czymś (marcinglg, BrooklynBounce i pewnie wielu się znajdzie? Naprawdę, bez urazy. Jeśli przy uwagach jestem: Legionista1916 - chyba słów krytyki o Naszj Legii nie słyszałem z twoich ust.
Legii jako klubu nie krytykuję, ale trenera, zarząd i piłkarzy już tak i to ostro, ale nai na tym forum.:)
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Nie ma już twierdzy w ekstraklasie. Ostatnia padła na Reymonta w Krakowie. Górnik grał dzisiaj naprawdę dobrze. Podobały mi się pojedynki Chaveza z Sikorskim. Świetnie w drugiej linii Jeż, a w obronie zabrzan Danch. Trzy punkty jak najbardziej zasłużone, a Górnik według grafiki C+ oddał aż dziewięć celnych strzałów. Nie wiem, czemu Wisła grała tak słabo. Trzy celne strzały? Śmiech na sali. Małecki chyba najsłabszy występ w tym sezonie. Mecz mógłby się ułożyć inaczej, gdyby Meliksonowi dopisało szczęście w 9. minucie. Pewnie też ulewny deszcz miał spory wpływ na grę obu drużyn, ale nie bawmy się w myślenie Ćwielonga ???? Walka o mistrza wciąż sprawą otwartą, między Wisłą a Jagiellonią.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom