>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2018 i 2022 Word Cup - Gdzie ? Piłka nożna [Losowanie]

aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik

Kursy z firmy tobet.
Rosja według bukmacherów faworytem ? A czemu ? Przecież nie przez lokalną infrastrukturę. Na myśl przychodzi tylko fakt, że Rosyjscy bogaci magnaci musieliby nieźle posmarować Fifie, żeby ta impreza została zorganizowana u nich. Jak wiadomo Fifa jest łasa na kasę ???? , a w 2022 według mnie mistrzostwa odbędą się Katarze, bo to co chcą szejkowie to raczej mają.
Drugą myślą to może mistrzostwa w Hiszpanii i Portugalii. Oba te kraje mają raczej słabą sytuację gospodarczą, więc taka impreza na pewno byłaby dla nich pozytywnym zastrzykiem gotówki pieniędzy w budżet państwa.​
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Jutro wybór o 16.00 Naszego czasu.
Wybór, a nie losowanie.
Moim zdaniem Rosja jest faworytem, a to dlatego, że tak jak Aka wspomniał Magnaci mogą złożyć obietnice, zapewnić rozwój infrastruktury w Rosji, wiemy, że dla nich nie jest to problemem.
Drugą ważną osobistością jest osoba Pana Putina, nie od dziś wiadomo, że ma dużą siłę perswazji.
Ja cieszyłbym się jakby Hiszpania i Portugalia zorganizowały MŚ choć mało w to wierzę, nie dawno przecież była wielka impreza.
Pod Anglikami The Times kopie dołki, sami sobie zmniejszają szansę na Mistrzostwa, choć na pewno ciekawie było by gdyby to Wyspiarze zajeli się organizacją.
Co do Beneluxu to przypomina mi się Euro2000, jedna z pierwszych imprez jakie pamiętam, sentyment jest ;).
Wg mnie największe szansę mają Rosjanie, będą walczyć z Anglikami.
 
lukaszx 43

lukaszx

Użytkownik
2018: England, Netherlands/Belgium , Russia, Spain/Portugal

2022: Australia, Japan, Qatar, South Korea, United States.

Faworytami są Rosja i Katar. Największym minusem Rosji są duże odległości, a Kataru wysokie temperatury i ... małe odległości i ryzyko, że wszystko będzie ściśnięte w kupie.

Kto będzie głosował?

Aktualni członkowie Komitetu Wykonawczego FIFA:

- prezydent FIFA: Joseph Blatter (Szwajcaria)

- wiceprezydenci FIFA: Julio Grondona (Argentyna), Issa Hayatou (Kamerun), Chung Mong-Joon (Korea Płd.), Jack A. Warner (Trynidad i Tobago), Angel Maria Villar Llona (Hiszpania), Michel Platini (Francja), Geoff Thompson (Anglia), Reynald Temarii (Tahiti) - zawieszony

- członkowie: Michel d&#39;Hooghe (Belgia), Ricardo Teixeira (Brazylia), Mohamed bin Hammam (Katar), Senes Erzik (Turcja), Chuck Blazer (USA), Worawi Makudia (Tajlandia), Nicolas Leoz (Paragwaj), Junji Ogura (Japonia), Marios Lefkaritis (Cypr), Jacques Anouma (Wybrzeże Kości Słoniowej), Franz Beckenbauer (Niemcy), Rafael Salguero (Gwatemala), Hany Abo Rida (Egipt), Witalij Mutko (Rosja), Amos Adamu (Nigeria) - zawieszony

Najbardziej mnie urzekło pytanie:

Question: CAN BIDDERS FOR ONE WORLD CUP TRADE VOTES WITH A BID FOR THE OTHER?

Answer: Officially no,


Hahahahaha :razz:

Najwięcej w tym kontekście mówi się o zmowie Hiszpanów i Portugalczyków z Katarem.

Upraszczacze twierdzą, że Hiszpania z Portugalią i Katar uciułały osiem głosów i wymienią się nimi w głosowaniach. O zmowie w FIFA huczy od miesięcy, ostatecznym potwierdzeniem jest karteczka wysłana pod ławką na poprzednim posiedzeniu Komitetu Wykonawczego. Hiszpan Angel Maria Villar miał nabazgrać Katarczykowi Mohamedowi Bin Hammamowi: „Congratulations, vamos a ganar”, czyli „Gratulacje, wygramy”.

Dużo też się mówi, że Ameryka Płd. poprze Hiszpanię i Portugalię

Władze Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłkarskiej (CONMEBOL) poinformowały w środę, że w wyścigu o organizację mistrzostw świata w 2018 roku poprą wspólną kandydaturę Hiszpanii i Portugalii.

- Dziesięć krajów z Ameryki Południowej zgodziło się poprzeć Hiszpanię i Portugalię - oświadczył sekretarz generalny CONMEBOL Eduardo Deluca podczas spotkania władz tej organizacji w stolicy Paragwaju - Asuncion.

To oznacza, że za kandydaturą hiszpańsko-portugalską będą głosować: Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Ekwador, Kolumbia, Paragwaj, Peru, Urugwaj i Wenezuela.


Trochę inne zdanie w tej kwestii mają Rosjanie, czyli,
Rosja krytykuje sojusze wśród kandydatów

http://www.sport.pl/pilka/1,64946,8742442,MS_2018__Rosja_krytykuje_sojusze_wsrod_kandydatow.html

choć nie wierzę w to, że nie prowadzą żadnych rozmów, mimo, że:
Putin nie przybędzie do Zurychu

http://www.sport.pl/pilka/1,64946,8749335,Pilkarskie_MS__Putin_nie_przybedzie_do_Zurychu.html

W wyścigu o MŚ 2022, dość oczywista sprawa, czyli:

Konfederacja Piłkarska Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (CONCACAF) poprze kandydaturę USA do organizacji mistrzostw świata w 2022 roku - poinformował prezes CONCACAF Jack Warner.

- Jedna rzecz jest pewna, mówiłem to i jeszcze raz powtarzam, że Stany Zjednoczone mają pełne nasze poparcie w staraniach o mistrzostwa świata w 2022 roku - oświadczył Warner.


Duży problem mają Anglicy:

Anglicy, którzy ponoć zrezygnowali z alternatywnych sposobów przekonywania głosujących (tak zeznawali działacze FIFA przebranym dziennikarzom „Sunday Timesa”, zaznaczając, że obniża to angielskie szanse) próbują się ratować uśmiechem Davida Beckhama, umiejętnościami dyplomatycznymi premiera Davida Camerona i taktem księcia Williama. Cel jest jeden: sprawić, by w czwartek w dobrym humorze obudził się Jack Warner. Bez trzech głosów Concacaf o organizacji MŚ nie mają co marzyć, a Warner to szef tej organizacji i jeden najpotężniejszych ludzi w światowym futbolu. W Komitecie Wykonawczym pracuje 27 lat, Sepp Blatter wybaczył mu wszystko, nawet korupcję przy sprzedaży biletów na mundial. Warner ponoć jest fanem Anglików, ale jego sympatię na próbę wystawiają wścibscy dziennikarze z Wysp, ujawniający korupcyjne wyczyny działaczy FIFA.

Żeby było śmiesznie, (choć oczywiście to raczej nie możliwe)

Czwartkowy wybór gospodarza piłkarskich mistrzostw świata 2018 i 2022 może być nieważny - uważa adwokat zawieszonego za korupcję członka FIFA Reynalda Temarii z Tahiti.

http://www.sport.pl/pilka/1,64946,8747443,Temarii_moze_zakwestionowac_wybor_gospodarza_MS_2018.html

Tutaj jeszcze trochę o łapówkach, czyli BBC ujawnia łapówki dla FIFA

http://www.sport.pl/pilka/1,64946,8739557,BBC_ujawnia_lapowki_dla_FIFA.html

A sprawą zajmie się teraz MKOL

http://www.sport.pl/pilka/1,64946,8742981,FIFA__Sprawa_korupcji_zajmie_sie_MKOl.html

Może szukać dalej i wgłębiać się w temat, ale wszystko sprowadza się do: kontaktów, dobrych stosunków i kasy.
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Drugą myślą to może mistrzostwa w Hiszpanii i Portugalii. Oba te kraje mają raczej słabą sytuację gospodarczą, więc taka impreza na pewno byłaby dla nich pozytywnym zastrzykiem gotówki pieniędzy w budżet państwa.
wybacz, ale dawno nie słyszałem podobnych bredni.
Hiszpanie i Portugalczycy dzięki swojej postępującej głupocie i nieróbstwu stoją na skraju bankructwa. A Mistrzostwa Świata to są zastrzykiem gotówki, ale dla FIFA.

chciałbym:
2018 - Anglia
2022 - USA

ale będzie:
2018 - Rosja
2022 - Katar
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
wybacz, ale dawno nie słyszałem podobnych bredni.
Hiszpanie i Portugalczycy dzięki swojej postępującej głupocie i nieróbstwu stoją na skraju bankructwa. A Mistrzostwa Świata to są zastrzykiem gotówki, ale dla FIFA.
Ale to tylko była moja teoria, bo jakoś nic mi nie przemawiało za Anglikami.
A tu macie kursy z live ???? .
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Rzeczywiście masz rację, właśnie doczytałem, że jednak wybór odbędzie się dzisiaj i na rok 2022. Jak dla mnie Katar jest peffką ???? .
Nie wiem czemu się tak uczepiłem tego słowa losowanie :p.
Ktoś wie czemu tak kursy drastycznie się zmieniły ?
Jak jakiś moderator mógłby to niech poprawi nazwę tematu :).
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Haha jakie to było oczywiste, że aż śmieszne ???? .
Szkoda, że nie zagrałem Rosji po kursie 3,20 ,ale tobet zablokował ofertę.
Rosja i Katar, czyli można było się spodziewać. ???? Pieniążki na pewno poszły w ruch.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
lukaszx 43

lukaszx

Użytkownik
Liczba głosów w poszczególnych rundach:

MŚ 2018:

1. runda głosowania:

Rosja - 9

Hiszpania/Portugalia - 7

Holandia/Belgia - 4

Anglia - 2 (kandydat wyeliminowany)

2. runda głosowania:

Rosja - 13

Hiszpania/Portugalia - 7

Holandia/Belgia - 2

MŚ 2022:

1. runda głosowania:

Katar - 11

Korea Płd. - 4

Japonia - 3

USA - 3

Australia - 1 (kandydat wyeliminowany)

2. runda głosowania:

Katar - 10

Korea Płd. - 5

USA - 5

Japonia - 2 (kandydat wyeliminowany)

3. runda głosowania:

Katar - 11

USA - 6

Korea Płd. - 5

4. runda głosowania

Katar - 14

USA - 8

Jak widać dużo zacięta walka była w wyścigu o MŚ 2022, gdzie potrzebna była finałowa runda, aby wyłonić zwycięzcę.

Jestem w szoku co do liczby głosów na Anglię, , mimo ostatnich niesprzyjających wydarzeń, liczyłem, że będą walczyć o zwycięstwo, jak widać po kursach na live nie tylko ja. A tutaj tylko 2 głosy i odpadnięcie już w pierwszej kolejce. Dla mnie szok.

Ogólnie szkoda, bo miały być mistrzostwa w europie, a będą 2 razy w Azji, bo sorry ale Rosja to nie Europa.

A takie cuda zamierzają u siebie postawić Katarczycy:
http://euro2008.blox.pl/2010/12/Stadiony-w-Katarze-beda-piekne.html
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Jestem w szoku co do liczby głosów na Anglię, , mimo ostatnich niesprzyjających wydarzeń, liczyłem, że będą walczyć o zwycięstwo, jak widać po kursach na live nie tylko ja. A tutaj tylko 2 głosy i odpadnięcie już w pierwszej kolejce. Dla mnie szok.
Ja dokładnie mam takie samo wrażenie.Aka jeszcze wrzucał kursy na live po których wnioskowałem, że dość dobrze idzie Anglikom i będą walczyć do ostatniej chwili, ale tak się nie stało, lobby Camerona i Beckhama nie pomogły.
Rosjanie wysłali vicepremiera, który obiecywał dobrą organizację MŚ w co tak na dobrą sprawę nie wątpię mimo, że nie darzę sympatią Rosji i wszelkich imprez na Wschodzie.Nie wątpliwie jest to kolejny sukces po Igrzyskach oraz wyścigu F1 w Rosji, kraj zyskuje prestiżowo pod względem sportu.
Co do drugiego wyboru to tak średnio podoba mi się bo ma swoje plusy i minusy.Na pewno plusem są stadiony bo jak się patrzy to wyglądają kapitalnie, pomysłowo i nowocześnie także nie będzie problemu z tym elementem, zaś z drugiej strony to wątpię aby duża kibiców z Europy się tam udała - na pewno pojadą zapaleńcy, ale nie spodziewam się ogromnej liczy przybyszy z Europy.
Co do MŚ w Rosji to nie wiem, a nurtuje mnie to pytanie - Rosjanie zniosą wizy na czas imprezy ?
 
Do góry Bottom