>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2012 IIHF World Championships U20 - Calgary, Edmonton

Status
Zamknięty.
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Kolejny rok, a z nim także kolejne mistrzostwa juniorów w hokeju na lodzie.
Obrońcami tytuły jest reprezentacja Rosji.
Oczywiście głównym faworytem jak zawsze jest ekipa gospodarzy :razz:
Grupa A
Rosja
Szwecja
Szwajcaria
Słowacja
Łotwa
Grupa B
Kanada
USA
Finlandia
Czechy
Dania
Klikając w link poniżej można sprawdzić kadrę każdego zespołu. http://www.iihf.com/channels1112/wm20/teams.html Rozkład jazdy http://www.iihf.com/channels1112/wm20/schedule.html Kursy według sportingbetu:

Uploaded with ImageShack.us
Zapraszam do podawania typów wraz z uzasadnieniem ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
czekało się na to cały rok ;)

a więc zaczynamy

1# dubel :

Łotwa - Szwecja (czas pierwszego gola) : 00:00-09:59 @ 1.40 ✅
Dania - USA (czas pierwszego gola) : 00:00-09:59 @ 1.40 ✅

Aco : 1.96 || 6/10

czemu tak ? Sprawa jest prosta. Obie reprezentacje dzieli naprawdę przepaść , Szwecja mega mocna w tym roku , zresztą jak zawsze ;) , ale teraz naprawdę TOP3 to mimimum z takim potencjałem jakim mają Szwedzi. Z Łotyszami nie powinni mieć najmniejszych problemów , powinni od samego początku grać swoje , a jak tak będzie to ze strzeleniem gola do 10 min nie powinni mieć większego problemu.

Jeśli chodzi natomiast o mecz USA z Danią , to tutaj chyba jeszcze większa przepaść. USA jak zawsze mocne i jak zawsze walczące o najwyższe cele , a Dania ? Najsłabsza ekipa na tych mistrzostwach , mimo kilku bardzo zdolnych chłopaków z dwóch czołowych ekip Danii czyli Herningu i Sonderek chłopaki znacznie odstają od reszty , jeszcze nie ten poziom. A świadczą o tym np dwa sparingi grane własnie na przestrzeli ostatnich 3-4 dni w Kanadzie :

Sweden 8, Denmark 0
Latvia 5, Denmark 1

Jak widać szykuje się pogrom , jak USA zagra swoje od początku gola powinni strzelić bardzo szybko ;)

warte polecenia też :

Łotwa - Szwecja (1Tercja) : 2 @ 1.30 ✅
Dania - USA (1Tercja) : 2 @ 1.20 ✅

Aco : 1.50 || 9/10

Łotwa - Szwecja (Handicap -4.5) : 2 @ 1.40 ✅
Dania - USA (Handicap -4.5) : 2 @ 1.21 ✅
Szwajcaria - Rosja : 2 @ 1.20 ✅

Aco : 2.06 || 6/10

pózniej postaram się krótko opisać mecz Swiss ;)





izzzzi ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Czechy - Dania U20 (Handicap -3.5) : 1 @ 1.83 || 7/10 Sportingbet ✅

Czemu tak ?

Sprawa jest prosta ???? , Czesi dysponują bardzo ciekawą drużyną , i są co najmniej 2 klasy wyżej niż ich dzisiejszy rywal. Czesi w sparingach przed mistrzostwami dość dobrze o czym świadczy wygrana z Łotwą w stosunku 7-1 , tak dokładnie tą samą Łotwą która wygrała w spraringu z Dania 5-1 ;) , nie ma co ukrywać , dziś szykuje się pogrom , i jeżeli Czechy nie wygrają tego meczu 5-6 golami różnicy będzie to dla mnie wielka niespodzianka. Pod uwagę należy brać też aspekt zmęczenia. Wczoraj Dania poszła na wymianę ciosów z USA. Wszystko fajnie , w 1T przegrana 2-3 , a jak było pózniej wie każdy , w 2T 0-6 , by na koniec przegrać 3-11. Zmęczenie po wczorajszym meczu pewnie spore a dla Czechów jest to dziś pierwszy mecz. Powinni go rozpocząć bardzo udanie. Gorąco polecam.

E :

FT 7-0 , czyli z serii , szybko , łatwo i przyjemnie ;) , tu macie stats :

http://stats.iihf.com/Hydra/270/gameaction_3313.html
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
diuq85 354

diuq85

Użytkownik
:hokej: USA U20 (reg. 60) - Finlandia U20 | 1,33 ▶
:hokej: Szwecja U20 (reg. 60) - Szwajcaria U20 | 1,2 ▶
:hokej: Rosja U20 (reg. 60) - Słowacja U20 | 1,1 ▶
AKO 1,76 | 7/10 Betclic
Te mistrzostwa to jak na razie dobra inwestycja kapitału, kursy niewielkie, ale bez problemu wchodzą a w konsekwencji dają przyzwoite AKO. Po pierwszych spotkaniach tych drużyn już wiemy co prezentują. Wyniki pokazują prawdę jeśli chodzi o moc drużyn. Mimo iż młodzież fińska należy do światowej czołówki, to jednak odstaje poziomem od drużyn z kontynentu amerykańskiego. Wysoka porażka z Kanadą nie wróży sukcesu z juniorami USA (prezentującymi ten sam poziom co gracze Klonowego Liścia). Myślę, że młodzi Finowie nie zagrają drugiego aż tak słabego spotkania, ale mimo to ulegną faworytom z USA. Młodzi Szwajcarzy to solidna ekipa (podobnie jak ich starsi koledzy), całkiem nieźle zaprezentowali się z Rosją, ale i tak musieli przegrać. Podejrzewam, że spotkanie ze Szwecją będzie miało podobny charakter, tzn wielu bramek nie zobaczymy, ale i tak wygrają gracze ze Skandynawii, którzy są hokejowo lepsi od Szwajcarów. Trzecie spotkanie to kurs na podbitke, co tu pisać - Rosja jest lepsza i tyle, wygra kolejny mecz w grupie, to nie ulega żadnym wątpliwościom.
3 spotkania, fajne AKO, tylko grać. Ja gram mocno. Polecam
Potem spróbuję jeszcze zapodać jakieś handi i typy na ilość goli, chyba ze Michał mnie uprzedzi. Nie mniej jednak bierzcie i grajcie z tego wszyscy, nie pożałujecie
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Zgadzam się z Diuqiem, pierwsza runda gier pokazała nam już jak to mniej więcej będzie wyglądało, kto jest mocny, a kto będzie tu &quot;chłopcem do bicia&quot;.
Ja od siebie zaproponuje hendicap (-2) na drużynę USA. Finlandia niby posiada potencjał, niby miała tu powalczyć, ale już pierwsze spotkanie dość mocno ich zweryfikowało 8:1 w potyczce z Kanadą to jest pogrom i wielka przepaść. Amerykanie również bez większych problemów ograli Duńczyków 11:3, w tym spotkaniu ze świetnej strony pokazał się Charlie Coyle zdobywca 3 bramek, a także Jason Zucker 1 G 2 A, obaj zawodnicy to gracze pierwszej linii reprezentacji USA i widać że bardzo dobrze współpracuje ze sobą ta linia ponieważ w spotkaniu z Danią zdobyli razem 4 bramki. Na chłodno podsumowując Amerykanie na pewno dużo poziomem nie będą odstawać od Kanadyjczyków dlatego też myślę że takie hendi spokojnie zostanie pokryte w tym spotkaniu.
USA (-2) 1.86 Pinnacle ⛔ Brawo Michał ????
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
jako że mam chwilkę a dziś mega ciekawie , trochę trzeba opisać ;)

1#

USA - Finlandia.

Zaczynamy bardzo ciekawym spotkaniem. Czemu ciekawym ? z kilku względów , zdecydowanym faworytem wg bukmacherów w tym spotkaniu są młodzi zawodnicy z USA i teoretycznie trudno się z tym nie zgodzić , jednak USA po @ 1.30 przeciwko Finom osobiście odpuszczam i bardziej skłaniałbym się ku jakiemuś handicapowi , np +2.5 , wygląda już bardzo ciekawie. No ale po kolei.

USA ogólnie jest przeze mnie zapamiętana jako drużyna dość chimeryczna , potrafią zagrać naprawdę zajebiste spotkania , żeby w następnym się męczyć i wygrać po dogrywce mimo tego że byli zdecydowanym faworytem. Czemu kursy są tak ustawione ? Dlatego że Fin uległa Canadiens aż 8-1 , przyznam osobiście że dla mnie ten wynik był trochę sensacyjny , nie spodziewałem się aż takiego lania. Przecież młodzi Finowie byli wymieniani jako potencjalni faworyci do TOP4 a może nawet medali , a tu taka klapa już po pierwszym dniu mistrzostw.

Drużyna USA pewnie wygrała z Danią , ale wygrać musiała bo Duńczycy to zdecydowanie najsłabsza ekipa na tym turnieju.

Liczę na to że jeżeli Finowie zagrają dziś skoncentrowani na 100% od pierwszego gwizdka nie będzie to wcale łatwy mecz dla gospodarzy. Bo na pewno ma kto ciągnąć grę. A Finowie nie są aż tak słabi na jakich wyglądają , buki trochę przesadzają i trzeba z tego skorzystać ;)

Tak więc mój typ na to spotkanie to :

Finlandia +2.5 @ 1.75 || 5/10 Betclic ✅ FT 1-4

2#

Szwecja - Szwajcaria

Kolejne bardzo ciekawe spotkanie. W którym zmierzą się ze sobą reprezentacja trzech koron z młodymi Szwajcarami. Jak spojrzymy na kursy , pomyślimy sobię różnica klas , zdecydowana , będzie pogrom. Nic bardziej mylnego. Oczywiście nie proponuje szukać na siłę niespodzianki i grać Swiss albo nawet jakiegoś handi , bo Szwedzi to Szwedzi , zajebiście mocna ekipa , zdecydowanie mierząca w TOP3 , do tego będący w znakomitej formie M.Friberg razem z Lipsbergsem (Pierwszy mecz obaj po 2 bramki). Ale wpadł mi w oko jeden typ. Mianowicie : Szwajcaria over 1.5

Jak dla mnie ta Linia to żart ;) , Swiss naprawdę jest dobrą ekipą z bardzo utalentowanymi chłopakami z najlepszych klubów w Szwajcarii i nie tylko , bo kilku gra na co dzień w USA. Swiss posiada naprawdę dobrą ofensywę , w sparingach przed turniejem strzelali naprawdę sporo , do tego dochodzi fakt że Swiss oddali 40 strzałów na bramkę w meczu z Rosją ! , tak , to nie pomyłka , oddali 40 strzałów ale niestety ani razu krążek nie wpadł do bramki , sami rosjanie zastanawiali się co by było gdyby nie obronione 100% strzałów przez ich bramkarza.

Więc tak jak widać , Swiss dysponuje naprawdę ciekawą ekipą , która jak nie powalczy dzis ze Szwecją , a jednak licze że powalczy to strzeli przynajmniej te 2-3 gole.

Do tego dochodzi fakt że Łotwa strzeliła Szwecji 4 gole w meczu otwarcia. Jak Łotwa strzeliła 4 to Swiss nie strzeli 2 ? nie żartujmy sobie ;) , ja pobieram dość mocno.

Typ : Szwajcaria over 1.5 @ 1.65 || 6/10 Fonbet ✅ 3gole Swiss

3#

Kanada - Czechy

Kolejne ciekawe ale dość jednostronne spotkanie.Jednostronne bo inaczej być nie może , i nie sugerujcie się tu , wygraną Czechów 7-0 z Danią , bo Dania jest obecnie o kilka klas niżej od każdej ekipy.

Canadiens , jak dla mnie zdecydowanie najmocniejsza ekipa na tych mistrzostwach i jedyna drużyna która jest z nimi w stanie powalczyć to Rosja. Na samym początku myslałem nawet o typie Czechy +5.5 ale stwierdziłem że granie przeciwko Canadiens to głupota ;) , niby handi wysokie ale chłopaki są rewelacyjni i jak będą chcieli to wygrają to nawet -8 czy -9

Ale jest jeden dość ciekawy typ. Czechy under 1.5 @ 1.80. Radzę się spieszyć bo będzie spadać. Liczyłem że uda się złapać under 2 , po tym jak Czesi wygrali 7-0 z Danią ale buki nie są głupie ;) , wiedzą żę jak gra Canada i jak w bramce stoi Mark Visentin to goście będą mieć problem z wjechaniem w tercje Kanadyjczyków ;) , tak dokładnie tak , kto nie wierzy niech obejrzy mecz Canadiens z Fin. Jeżeli Finowie byli bez szans i zdołali strzelić tylko jednego gola , to moim zdaniem Czesi nie strzelą żadnego , a linia 1.5 bardzo fajna bo mamy zabezpieczenie w postaci tej jednej bramki.

Dziś zobaczymy całkowitą dominację Kanady , a Czesi mogą liczyć jedynie na jakieś kontry a i ich będzie na pewno bardzo mało.

Typ : Czechy under 1.5 @ 2.10 || 7/10 Tobet ✅ 0goli





pózniej coś o meczu Rosji i inne kombinacje ;)

Ale dodam tylko że handi -3.5 na Rosję ⛔ FT 3-1 pójdzie najmocniej i oceniam je na jakieś 9/10 ale o tym pózniej ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Cieszy mnie bardzo że są osoby które korzystają z typów i nie pisze tu sam dla siebie ;)
Canada U20 - Dania U20
Dziś na noc gram tylko to spotkanie.Sprawa jest oczywista , jest tu różnica kilku klas między zespołami. Najmocniejszy zespół świata kontra najsłabsza ekipa na tych mistrzostwach. Handicap jakie buki wystawiły najpierw był -7 , -7.5 by teraz był -8 lub -8.5 i trzeba to łapać szybko , pod wieczór będzie jeszcze większy. Canadiens ma tak szeroką kadrę że nawet nie chcę mi się wymieniać wszystkich mega zdolnych chłopaków strzelających gole w meczach z Finlandią i Czechami. Wczorajszy mecz to spacerek , jak na Canadiens spokojna gra, jedyne co martwi to lapali dużo niepotrzebnych kar. Sami też mieli PP i to wykorzystywali. Nie można też zastanawiać się , czy aby przy wysokim prowadzenie będzie im się chciało. Oczywiście że będzie im się chciało ;) , mimo że to młodziaki , to jednak profesjonaliści , każdy chcę się pokazać i chcą udowodnić że to oni są zdecydowanie najmocniejszą ekipą na świecie , w dodatku grają u siebie , gdzie na każdym ich meczu jest komplet widzów. Ludzie w Kanadzie żyją tym ;). W skrócie żeby było obrazowo przedstawię wam to tak :
Czechy - Dania 7-0
Canada - Czechy 5-0
Jeżeli Canada nie wygra dziś różnicą przynajmniej 10 goli będzie to dla mnie olbrzymią niespodzianką. Innego wyniku jak strzelenie dwucyfrówki po prostu być nie może ;)
a w Tobecie da się jeszcze złapać fajny handicap -8 2way , więc nawet jeśli wygrali by 8 mamy zwrot , ale takiej możliwości nie ma ;)
Typ : Canada -8 @ 1.82 10/10 Tobet
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Przed nami pierwszy z dwóch półfinałów, rozgrywka Skandynawska czyli klasyka Szwecja - Finlandia. Mógłbym tu długie wypracowanie napisać na temat gry obu ekip ponieważ oglądałem ich większość meczy na tym turnieju i myślę że wiem na co ich stać. Mimo wszystko z oceną szans na zwycięstwo lekko się wstrzymam chociaż nie ukrywam że moim faworytem są Szwedzi jednak do gry na nich nie będę namawiał. Proponuję over 5.5 z prostego bardzo powodu, obie ekipy niby mają bardzo dobrych bramkarzy ale to się tak do końca nie sprawdza, dla przykładu bramkarz Suomi Aittokallio przed wczorajszym spotkaniem ze Słowacją obronił 73 na 74 oddane strzały, w meczach z takimi drużynami jak Czechy czy USA, jednak oglądając wczorajszy mecz byłem bardzo zdziwiony ponieważ przynajmniej 2 bramki obciążały konto goalie Finów. Z drugiej strony prawdopodobnie Gustafsson który na tym turnieju GAA ma na poziomie 3.21 a biorąc pod uwagę rywali jakich Szwedzi mieli w grupie, można się zastanawiać... Idąc dalej obie ekipy nie są tytanami pracy w defensywie, co prawda to Finlandia wygrała z Czechami do 0 i z USA do 1 ale już w starciu z naprawdę wymagającym rywalem uległa 8:1. Ogółem liczę tu na sporą wymianę ciosów, przede wszystkim Szwecja i świetny Max Friberg który zdobył już 7 bramek, ich gra w ofensywie to naprawdę dobry styl, z pośród wszystkich 4 zespołów jakie mamy w półfinałach Szwedów stawiam na równi z Rosją jeśli chodzi o grę w ataku, przemyślane akcje które nie opierają się jedynie na wycofywaniu pod niebieską i tam strzał, ale dużo podań i bardzo dobra gra techniczna. Oczywiście Finowie mają braci Granlundów którzy również brylują w punktacji kanadyjskiej, ale brakuje mi w ich grze &quot;tego&quot; czegoś, niby wygrywają zdecydowanie, ale wracając do wczorajszej potyczki ze Słowacją przy stanie 6:2 wydaje się że powinni spokojnie kontrolować spotkanie, a nagle przeciętni Słowacy zdobywają dwie bramki ponieważ defensywa Suomi jest kompletnie zdezorganizowana. Zapowiada się naprawdę ciekawy mecz i liczę na sporą ilość bramek, tak jak napisałem wcześniej wymiana ciosów, z lekką przewagą Szwedów, tak to widzę :razz:
Propozycja: over 5.5 Bwin 1.60 ⛔
 
rivaldinho 240

rivaldinho

Użytkownik
Szkoda ze w temacie takie pustki.. wlasnie trwa pierwszy polfinal, ja sprobuje potypowac drugi.

Kanada - Rosja [under 6.5] 2.06 Pinnek
Kanadyjczycy w rundzie zasadniczej 5 straconych bramek w 4 meczach, Rosjanie w zasadniczej takze 5 w 4 meczach + 1 bramka stracona w 1/4 w Czechami 2:1OT - jako ze wyszli z drugiego miejsca)
Obie ekipy mocne w ofensywie na tle slabych rywali.. jednak polfinal ma swoj wymiar.. stawka robi swoje.. mozna spodziewac sie malych szachow, szczegolnie ze strony Rosjan.. ktorzy raczej na ostra wymiare strzalow z faworyzowana Kanada sie nie odwaza.. szczegolnie ze wczorajszy cwiercfinal z Czechami (wygrany po dogrywce) kosztowal ich sporo sil.
Bramkarz Rosjan Andrei Vasilevski narazie w wybornej formie.. z najlepsza skutecznoscia na turnieju siegajaca 96.95% obronionych strzalow 159:5, drugi z klasyfikacji Kanadyjczyk Scott Wedgewood, wiec przy utrzymaniu formy przez obu panow duze szanse na powodzenia tego betu.
Rosjanie na tych mistrzostwach procz demolki z Lotwa 14:0 zaliczyli 4 undery 6.5
Kurs ciekawy, sprobuje.. chociaz ostroznie, bo to mlodziez : )
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Drugi rok z rzędu Kanada musi uznać wyższość rosyjskiej maszyny prowadzonej tym razem przez Kuznietsova, mimo wszystko i tak duże słowa uznania że doprowadzili do dramatycznej końcówki gdzie zabrakło naprawdę niewiele do remu ponieważ strzał bodajże 40 sekund przed końcem zamiast w bramce, cudem ląduje na słupku. Jednak to już za nami a przed nami mecze grupy spadkowej, które są o nic :razz: może jedynie o honor i lepsze samopoczucie. Ja skupiam się na konfrontacji Łotwy z Danią, faworytem u buków Łotysze jednak z mojego punktu widzenia przyjemne value stwarza się w postaci reprezentacji Danii. Oczywiście jest to spotkanie zespołów której już spadły, a więc oznacza to że są to dwie najgorsze reprezentacje tego turnieju. Łotwę widziałem tylko raz w pojedynku ze Szwecją, Duńczyków bodajże trzy razy i mimo ich słabości i różnicy klas w porównaniu do najlepszych widać w tej drużynie ducha walki, mimo wysokich wyników każdy strzelony gol to wielka radość i celebracja, dziś będą mieli okazje by zakończyć MŚ z przynajmniej jedną wygraną i myślę że będzie to dla nich wielka motywacja by pokazać że nie są najgorsi. Już w ostatnim spotkaniu przeciwko Szwajcarom zabrakło jedynie trochę zimnej krwi. Mecz był wyrównany i stąd też rozstrzygnięcie dopiero w dogrywce. Oczywiście mam świadomość tego że Łotwa jest w podobnym położeniu, jednak ich gra nie ma w sobie tyle zadziorności i chęci zwycięstwa co w reprezentacji Danii. Myślę że śmiało można próbować Duńczyków ML
Dania ML 2.31 Betsson ⛔ 1:2 po dogrywce...
 
M 20,3K

musampha

Użytkownik
Drugi rok z rzędu Kanada musi uznać wyższość rosyjskiej maszyny prowadzonej tym razem przez Kuznietsova, mimo wszystko i tak duże słowa uznania że doprowadzili do dramatycznej końcówki gdzie zabrakło naprawdę niewiele do remu ponieważ strzał bodajże 40 sekund przed końcem zamiast w bramce, cudem ląduje na słupku. Jednak to już za nami a przed nami mecze grupy spadkowej, które są o nic :razz: może jedynie o honor i lepsze samopoczucie. Ja skupiam się na konfrontacji Łotwy z Danią, faworytem u buków Łotysze jednak z mojego punktu widzenia przyjemne value stwarza się w postaci reprezentacji Danii. Oczywiście jest to spotkanie zespołów której już spadły, a więc oznacza to że są to dwie najgorsze reprezentacje tego turnieju. Łotwę widziałem tylko raz w pojedynku ze Szwecją, Duńczyków bodajże trzy razy i mimo ich słabości i różnicy klas w porównaniu do najlepszych widać w tej drużynie ducha walki, mimo wysokich wyników każdy strzelony gol to wielka radość i celebracja, dziś będą mieli okazje by zakończyć MŚ z przynajmniej jedną wygraną i myślę że będzie to dla nich wielka motywacja by pokazać że nie są najgorsi. Już w ostatnim spotkaniu przeciwko Szwajcarom zabrakło jedynie trochę zimnej krwi. Mecz był wyrównany i stąd też rozstrzygnięcie dopiero w dogrywce. Oczywiście mam świadomość tego że Łotwa jest w podobnym położeniu, jednak ich gra nie ma w sobie tyle zadziorności i chęci zwycięstwa co w reprezentacji Danii. Myślę że śmiało można próbować Duńczyków ML

Dania ML 2.31 Betsson

Trochę się pomyliłeś. W tym roku spada tylko jeden zespół więc jest to mecz o wielką stawkę.
The four teams in the Relegation Round play a single round robin series. The three teams which finish first, second and third at the end of this round play again at the 2013 IIHF Ice Hockey U20 World Championship, while the fourth-place team is relegated to the Division I Group A.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Trochę się pomyliłeś. W tym roku spada tylko jeden zespół więc jest to mecz o wielką stawkę.
The four teams in the Relegation Round play a single round robin series. The three teams which finish first, second and third at the end of this round play again at the 2013 IIHF Ice Hockey U20 World Championship, while the fourth-place team is relegated to the Division I Group A.
Faktycznie, przepraszam moja pomyłka, patrzyłem na tabele które są na livsports i tam były dwie zaznaczone na spadek, a tego akurat nie doczytałem na stronie oficjalnej. No nic to i tak nie zmienia mojego podejścia do tego spotkania, a dodaje tylko smaku temu spotkaniu, myślę że Duńczycy staną na wysokości zadania i się utrzymają.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom