>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Luźna dyskusja 2. Bundesliga, niższe ligi - Newsy, Dyskusja, Transfery, Zakłady długoterminowe, Typy

S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna Niemcy 2 liga
Godzina: 18:30
Spotkanie: Hannover - Dusseldorf
Typ: Powyżej 2.5 gola
Kurs: 1,91
Bukmacher: betclic
Analiza: Spotkanie dwóch drużyn które są tuż za ścisłą czołówka drugiej ligi niemieckiej. Dzisiejszy mecz jest bardzo ważny w kontekście uzyskania 3 pkt bo zarówno gospodarze jak i goście mają ochotę awansować do Bundesligi. Hannover w ostatnich 5 meczach grał mocno underowo, może i nie tracił zbyt wiele goli ale w ofensywie też nie wyglądało to za dobrze. Goście to wymagająca ekipa która od początku meczu będzie chciała narzucić swój styl gry. W mojej ocenie tu może być całkiem ciekawe spotkanie, mam nadzieje że owocne w gole tak jak na ligę niemiecką przystało.
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Pilka nożna - Niemcy, Liga regionalna (Bawaria)
Godzina: 18:30
Spotkanie: SV Heimstetten - SpVgg Unterhaching
Typ: 2
Kurs: 1,30
Bukmacher: Superbet
Analiza:
Myślę, że to dobry typ na podwyższenie sobie AKO na kuponie. Spotyka się tutaj ostatni zespół ligi z liderem rozgrywek w 2dwudziesto zespołowej lidze. Heimstetten u siebie zanotował do tej pory 4 zwycięstwa, 1 remis i 5 porażek, natomiast goście to najlepiej grający do tej pory zespół w całej lidze z bilansem 8 zwycięstw, 2 remisów i 1 porażki. Liczę tutaj na dość łatwe zwycięstwo zespołu Unterhaching. Drużyna dzisiejszych gospodarzy przed sezonem mocno się osłabiła, wielu graczy odeszło i już w przed sezonowych prognostykach pewnym było, że zespół będzie walczył raczej o uniknięcie spadku niż coś więcej. Póki co drużyna ta zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i traci już 10 punktów do pierwszego niezagrożonego spadkiem zespołu. Słaba forma zespołu (od 5 meczy nie wygrali) związana jest z osłabieniami przed sezonem jak również absencjami w ostatnim czasie. W tym spotkaniu również zabraknie kilku ważnych graczy.
Absencje w Heimstetten:
obrońcy: Gunzel (18 występów w tym sezonie) i Rosina (6 występów w tym sezonie), pomocnicy Kovacevic (6 występów w tym sezonie), Steimel (1 występ w tym sezonie) i Strieder (bez występu w tym sezonie) a pod znakiem zapytania stoi występ Micheli (12 występów w tym sezonie, 1 gol na koncie) i napastnik Burke (11 występów w tym sezonie)
Absencje w Unterhaching:
obrońca Waidner (10 występów w tym sezonie), pomocnicy Westermeier (3 występy w tym sezonie) i Stahl (3 występy w tym sezonie) i napastnicy Stahl i Hirtlreiter (obaj bez występu w tym sezonie)
Goście to mocniejszy kadrowo zespół, w lepszej formie i z szerszą kadrą. Tutaj nie widzę możliwości jakiejś niespodzianki i spodziewam się pełnej kontroli w tym meczu zespołu Unterhaching i zwycięstwa bez większych problemów.
0-3
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +268
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/2. Bundesliga
Godzina: 13:30
Spotkanie: Arminia Bielefeld vs Sandhausen
Typ: czerwona kartka
Kurs: 5.30⛔
Bukmacher: BETFAN
Analiza:


2. Bundesliga wraca po przerwie zimowej i od razu przed kibicami z Bielefeldu oraz z Sandhausen bardzo ważna rywalizacja. Oba zespoły zakończyły rok 2022 na pozycjach spadkowych i szczególnie po Arminii można było spodziewać się więcej. Jest to przecież klub, który jeszcze w poprzedniej kampanii występował w elicie, a teraz czeka ich walka o utrzymanie w Zweite. Ja stawiam w tym meczu na czerwoną kartkę. Kurs zawyżony, jak na spotkanie takiej rangi. Będzie spora motywacja do grania, wszak zawodnicy odpoczywali i liczę na energetyczne widowisko. Ciekawostką jest fakt, że pierwsze starcie tych zespołów zakończyło się czerwienią i otrzymał ją piłkarz Arminii Silvan Sidler. Tym razem stawka jest o wiele większa, a i sędzia Nicolas Winter nie boi się sięgać po upomnienia. Prowadzi mecze 2. i 3. Ligi i łącznie wyrzucił 4 graczy w tej kampanii. Głośno było w niemieckich mediach o ostatnim starciu Elversberg vs Ingolstadt, gdzie zasłużenie pokazał dwie czerwienie. Oby dzisiaj był hojny w rozdawaniu kartek, a w konsekwencji czerwonego kartonika, bo gra z pewnością będzie ostra.
 
Ostatnia edycja:
stanley-63 754,4K

stanley-63

Typer
2 Bundesliga
- Magdeburg : Kaiserslautern
- Kaiserslautern suma kartek - powyżej 2.5 ( 4 żółtka )
- 1.95 / ETOTO (y)


Spodziewam się ostrego starcia między tymi drużynami , Kaiserslautern wiadomo beniaminek zresztą jak i gospodarze ale chłopaki po 22 kolejkach są bliscy gry w barażach bo do 3 miejsca tracą zaledwie 5 oczek , grają jednak bardzo ostro i praktycznie co mecz łapią kartki , liczę że i dziś nogi nie będą odstawiać , w ostatnich 3 meczach złapali 12 żółtek , dziś liczę na 3 po dosyć wysokim kursie może warto spróbować , zobaczymy , sędzia też dosyć overowy Michael Bacher .
 
Ostatnia edycja:
O 309,7K

ogon_w44

Typer
Dyscyplina: Piłka Nożna - 2. Bundesliga
Godzina: 18:30
Spotkanie: FC Nurnberg - Braunschweig
Typ: powyżej 7.5 kartek
Kurs: 5.00

Bukmacher: Superbet
Analiza:


Ostatnio kilka nieudanych typów, mam nadzieję, że weekend zacznę od typu trafionego.
Duża linia, ale widzę potencjał do pokrycia jej .
Sędzia do kartek nawet w miarę, bo średnia blisko 5 .
Spotykają się też 2 drużyny które są tuż nad strefą spadkowa i głównie dlatego gram właśnie tu over. Nurnberg jest 13 w tabeli, a Brunszwik 15. Dzięki ich 3 punkty, czyli po dzisiejszym meczu mogę zrównać się punktowo . Na pewno obie ekipy chcą jak najszybciej oddalić się od strefy spadkowej i uważam, że żadna nie zadowoli się dziś remisem i obie zagrają tu o zwycięstwo . Jest ciasno na dnie tabeli i rywale ze strefy spadkowej do obu tych drużyn mają małą stratę .
Wobec powyższego uważam, że to będzie mecz walki. Liczę na pełne zaangażowanie obu druzyn . Nikt tutaj nogi nie odstawi, to może być brudny mecz z wieloma faulami i kartkami. Linia wysoka, ale ja spróbuję. Polecam też mniejsze linie za większe stawki.
 
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Ingolstadt - Dynamo Drezno
Typ: Dynamo Drezno
Kurs: 1.9

Trener Guerino Capretti wciąż nie gra z powodu kontuzji Tobiasa Schröcka, Maximiliana Dittgena, Nikoli Stevanovicia, Rico Preißingera, Hansa Nunoo Sarpei i Marcela Costly'ego. Calvin Brackelmann i Markus Ponath również nie wracają do zdrowia na czas. Visar Musliu jest na zagranicznej wycieczce. Lewy obrońca Dominik Franke nie zagra w meczu z Mannheim z powodu nagłego hamowania. Denis Linsmayer i Tobias Bech również mają po cztery żółte kartki. Gdyby ponownie otrzymali ostrzeżenie, obaj zostaliby zawieszeni na następny mecz. Dynamo Drezno prawdopodobnie będzie musiało obejść się bez Lucy Herrmann, Jongmina Seo, Michaela Akoto i Kyrylo Melichenko. Zabrakło Claudio Kammerknechta z zawieszeniem za żółtą kartkę
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +503
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Meppen - Aue
Aue
Kurs: 2.3

Meppen jest najgorszą drużyna ligi, w dodatku do tego meczu przystąpią poważnie osłabieni brakiem: Kerksen (10/0), Fedl (16/0), Kauper (23/1), Pepic (15/0), Evseev (2/0), najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Tankulić, Piossek (11/0), Janssen (7/2) oraz zawieszony Abifade (21/3).
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka Nożna/2. Bundesliga
Godzina: 18:30
Spotkanie: Fortuna Düsseldorf vs Hamburger SV
Typ: Dawid Kownacki strzeli gola
Kurs: 2.85
Bukmacher: ETOTO
Analiza:


Fortuna przed przerwą reprezentacyjną spisywała się bardzo dobrze. Efektem tego jest awans na 4. miejsce i kto wie, może uda się zająć 3. pozycję, która pozwoli na udział w barażach o awans. Jest tutaj spory potencjał, aby namieszać wśród czołówki i cieszy to, że dwójka Polaków jest liderami klubu z Dusseldorfu. Zarówno Dawid Kownacki, jak i Michał Karbownik prezentują się świetnie i dają to, co najlepsze trenerowi Daniel Thioune. Dzisiaj czeka Fortunę rywalizacja z HSV i smaczkiem jest osoba szkoleniowca, która jeszcze niedawno prowadziła ten klub z Hamburga, ale po braku awansu został zwolniony. Teraz buduje swoją karierę w innym zespole i idzie mu całkiem dobrze. Przyjezdni wreszcie pragną wrócić do elity. To już wiele lat, gdzie jeden z dinozaurów 1. Bundesligi opuścił niemiecką ekstraklasę i każdy kolejny menadżer nie był w stanie osiągnąć tego celu, jakim jest awans. Być może to będzie ta kampania, gdzie HSV spełni oczekiwania kibiców. Na ten moment wygląda to całkiem obiecująco. Kto sięgnie po wygraną w hicie zaplecza?

Jedni i drudzy dysponują świetną ofensywą i nic dziwnego, że w meczach z udziałem tych klubów pada wiele goli. To będzie mój kierunek i stawiam na bramkę naszego rodaka. Dawid z pewnością jest zawiedziony brakiem powołania przez Santosa i jestem zdania, że swoją złość wyładuje na dzisiejszym przeciwniku. Kownacki ma już 11 trafień i 7 asyst, co tylko pokazuje, jakim kluczowym napastnikiem jest w układance trenera Daniela Thioune. Hamburger SV regularnie traci bramki na wyjazdach, a Fortuna u siebie je zalicza. Mam nadzieję, że Polak pokaże swoją skuteczność i poprowadzi swój klub do zwycięstwa.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1169
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Fortuna Düsseldorf vs Darmstadt:

BTTS @1.60⛔
Dawid Kownacki strzeli gola @3.05⛔
ETOTO


Fortuna po kilku latach nieobecności w 1. Bundeslidze pragnie wrócić do elity. Niestety ostatnie remisy powodują, że marzenia te znacznie się oddalają. Z przodu są trzy zespoły, które zbudowały sobie przewagę nad resztą stawki i wydaje się, że kwestia bezpośredniego awansu rozstrzygnie się pomiędzy Darmstadt, Heidenheim oraz Hamburger SV. St. Pauli, Paderborn oraz Fortuna nie zamierzają się poddawać i kolejna okazja do zdobycia komplet punktów przez drużynę z Düsseldorfu nadchodzi dzisiaj. Dawid Kownacki i Michał Karbownik to kluczowi gracze w układance trenera Daniel Thioune i obaj często rozgrywają swoje spotkania od deski do deski. W tę niedzielę Polaków czeka prawdziwy test i trzeba go przejść pozytywnie, jeżeli myślisz o awansie. Czy gospodarze wykorzystają atut swojego stadionu?

Lider z Darmstadt zawita do jednej ze stolic karnawału. Przyjezdni prezentują się w tym sezonie świetnie i wczorajsza porażka HSV z Kaiserslautern spowodowała, że goście mogą zbudować swoją przewagę nad miejscem barażowym na 8 punktów. To byłby już spory handicap i powoli moglibyśmy widać popularne Lilie w elicie. Silną stroną Darmstadt jest balans pomiędzy ofensywą i defensywą. Jak na warunki Zweite przyjezdni nie tracą sporej ilości goli i jest to najlepsza obrona w stawce. Celem aktualnego lidera jest zachowanie czystego konta w Düsseldorfie i zdobycie bramki, która da komplet punktów. Czy zawodnicy Torstena Lieberknechta staną na wysokości zadania?

Oba kluby dysponują sporą siłą rażenia z przodu i jestem zdania, że ujrzymy kilka goli w jednej ze stolic karnawału. Stawiam na klasyczny wynik BTTS. W spotkaniach z udziałem gospodarzy i gości oglądamy ostatnio wiele bramek i mam nadzieję, że ten trend się utrzyma. Fortuna notuje serię 4 meczów z trafieniami z obu stron. Darmstadt regularnie traci na wyjazdach i wierzę, że tak będzie również i dzisiaj. Ciekawostką jest fakt, że 4/5 bezpośrednich starć kończyły się BTTSem. Uważam, że Dawid Kownacki może pokusić się o gola, dlatego warto zastanowić się nad tym typem.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/2. Bundesliga
Godzina: 18:30
Spotkanie: Hamburger SV vs St. Pauli
Typ: Powyżej 5.5 kartek (czerwona=2)
Kurs: 2.70✅️
Bukmacher: ETOTO
Analiza:


Dla HSV może to być wreszcie ten sezon, gdzie po kilku latach zespół ten powróci do 1. Bundesligi. Jeszcze niedawno był to projekt, który nigdy nie spadł w swojej historii do Zweite, a teraz tkwi na zapleczu niemieckiej elity od 5 lat. Blisko było w poprzedniej kampanii, ale w barażach lepsza była Hertha BSC. Tym razem podopieczni Tima Waltera plasuj się na 3. pozycji, ze stratą 5 oczek do Darmstadt i 1 do Heidenheim. Warto tym razem powalczyć o bezpośrednią promocję i nie oglądać się na drużynę, która będzie biła się o utrzymanie. Niestety tydzień temu w prestiżowym starciu z Kaiserslautern HSV musiał uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 0:2. To nie jest dobry prognostyk przed dzisiejszymi derbami i fani mają nadzieję, że syndrom nieporadności tego klubu nie pojawi się nagle w decydujących momentach kampanii. Czy faworyt stanie na wysokości zadania?

St. Pauli dokonało niesamowitej sztuki. Przed starciem z Eintrachtem Braunschweig projekt ten zanotował 10 zwycięstw z rzędu. Wszystkie rywalizacje w tym roku kalendarzowym były wygrane i do pokonania rekordu w 2. Bundeslidze zabrakło jednego triumfu. Porażka w poprzedni weekend zepsuła marzenia przyjezdnych, ale i tak należy się szacunek za to osiągnięcie. Pamiętamy przecież, że St. Pauli znajdowało się w strefie spadkowej przed Mundialem w Katarze, ale postanowiono dać szansę 30-letniemu trenerowi Fabianowi Hürzeler i nagle klub ten walczy o awans do elity. Nic więc dziwnego, że szkoleniowiec ten jest rozchwytywany i być może otrzyma swoją szanse w niemieckiej ekstraklasie. Goście starają się prezentować zrównoważony futbol i zachować odpowiedni balans pomiędzy ofensywą, a defensywą. Dzisiaj przed outsiderem wymagające zadanie. Czy St. Pauli będzie w stanie postawić się HSV?

Są to derby i można je rozważyć pod kątem miastowym, ale też i ideologicznym, bo doskonale wiemy, jakie wartości reprezentują oba kluby. Dodatkowo gospodarze i goście walczą o awans do 1. Bundesligi i z pewnością będzie ciekawie na Volksparkstadion. Pobieram sobie linię 5.5 kartek. Nikt tutaj nie będzie odstawiał nogi i spodziewam się wielu nerwów, prowokacji oraz nieczystych zagrań. Ostatnie 5 derbowych rywalizacji kończyło się 7, 7, 5, 8, 2 upomnieniami. Mam nadzieję, że sędzia Sven Jablonski stanie na wysokości zadania i od pierwszego gwizdka będzie karał piłkarzy za swoje zachowanie.
 
Ostatnia edycja:
O 309,7K

ogon_w44

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/2. Bundesliga
Godzina: 18:30
Spotkanie: Hamburger SV vs St. Pauli
Typ: Powyżej 7.5 kartek
Kurs: 5.00
Bukmacher: Superbet
Analiza:


Był już typ na kartki w tym meczu i konkretną analiza pod nie. W zupełności ten typ podzielam z tym, że ja idę w maksymalna linie kartkowa .
Sędzia to średniak jeśli chodzi o kartki i tego trochę się obawiam, ale są inne argumenty, które skłaniają mnie do tego, że kartki powinny być.
1. Oba zespoły walczą o awans do bundesligi. Hamburger zajmuje 3 miejsce w tabeli z 53 punktami i traci bardzo mało do czołówki, a St. Pauli jest 5 i traci 6 oczek do Hamburgera. Gdyby dziś udało im się zgarnąć pełną pulę to znacznie się zbliża. Jak widać stawka meczu dla jednych i drugich jest duża, powinno być sporo emocji przez całe spotkanie. Liczę na to, że fauli będzie dużo a co za tym idzie często kartek też .
2. Są to derby, a spotkania derbowe często bywają ostre. Często trzeszczą kości, często mamy dyskusje z arbitrem czy kłótnie na boisku.
3. H2H obfitujące w kartki o czym wspomniał już kolega wyżej . Ostatnie 5 meczy to : 7,7,5,8,2 kartki czyli dosyć dużo.

Myślę, że kartek będzie dużo. Nie dość że derby to jeszcze stawka meczu sporą. Ja w to wchodzę.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Fortuna Düsseldorf planuje prawdziwą rewolucję. Chce, by kibice w przyszłości, wchodzili na domowe mecze za darmo. Będzie to możliwe dzięki sponsorom. W fazie pilotażowej w sezonie 23/24, Fortuna planuje na razie trzy takie spotkania.

Pomysł dobry?, czy raczej byście byli przeciwni takiej inicjatywie.
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Fortuna Düsseldorf planuje prawdziwą rewolucję. Chce, by kibice w przyszłości, wchodzili na domowe mecze za darmo. Będzie to możliwe dzięki sponsorom. W fazie pilotażowej w sezonie 23/24, Fortuna planuje na razie trzy takie spotkania.

Pomysł dobry?, czy raczej byście byli przeciwni takiej inicjatywie.
pomysł ciekawy i rewolucyjny, ale na dłuższą metę myślę, że bez szans na powodzenie 🤷‍♂️
 
stanley-63 754,4K

stanley-63

Typer
Dyscyplina: Piłka Nożna - Niemcy - Baraż
Godzina: 20:45
Spotkanie: HSV - Stuttgart
Typ: czerwona kartka lub rzut karny
Kurs: 2.45
Bukmacher:
ETOTO


Nie wyobrażam się innego spotkania niż to co widzieliśmy w Stuttgarcie a mam na myśli ostre a może i brutalne wyjścia , dałem typ na karnego w pierwszym i okazało się że był , co prawda nie trafiony ale nie ma to większego znaczenia , Hamburg jak już nie raz pisałem to ma praktycznie co sezon kopiuj/wklej i tak jest i tym razem , myślę że będzie im bardzo ciężko odrobić 3 bramkową stratę i w miarę upływu czasu przy coraz mniejszej nadziei na korzystny wynik mecz może przybrać co raz ostrzejszych spięć bo jak wiemy już byli w ogródku i witali się z Bundesligą w ostatniej kolejce a tu masz stało się to najgorsze i trzeba grać baraż , w pierwszym meczu co prawda nie faulowali zbyt wiele bo mieli na swoim koncie 9 fauli a załapali 2 żółtka i bezpośrednią czerwień , dzisiejszy mecz poprowadzi Bastian Dankert który co prawda nie wyciąga zbyt dużo kartek bo w Bundeslidze w tym sezonie 13 meczy 42 żółtka 3 czerwone i 3 karne ale liczę że jak będzie taka potrzeba to dziś może wyciągać sporo karteczek bo waga tego spotkania szczególnie dla podrażnionego Hamburga jest wielka , liczę wiec na wapno albo czerwień , o dziwo jak na ta chwilę żaden buk do którego zagladałem nie ma typu na czerwoną tylko ET.. ma czerwień lub karny po całkiem nie złym kursie .

Buki dodały czerwoną kartkę ( dodam jeszcze tak )
- czerwona kartka * 4.30
- czerwona kartka i rzut karny * 8.35
- HSV suma kartek ( czerwona =2 ) - 4+ / 3.40
- Stuttgart suma kartek ( czerwona =2 ) - 4+ / 5.50
- rzut karny * 2.95
Wszystko z ETOTO
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/1. Bundesliga
Godzina: 20:45
Spotkanie: Hamburger SV vs VfB Stuttgart
Typ: Robert Glatzel strzeli gola
Kurs: 2.75
Bukmacher: ETOTO
Analiza:

Trzeba delikatnie powiedzieć, że HSV nie najlepiej zaprezentowało się kilka dni temu w Stuttgarcie.
Przypomnijmy, że padł wynik 0:3 dla rywali i nie sama porażka może zastanawiać fanów gospodarzy, ale postawa swoich ulubieńców. Outsider nie stworzył sobie zbyt wielu okazji, aby nawet nawiązać walkę z VfB. Robert Glatzel miał dobrą sytuację, ale jej nie wykorzystał. To powoduje, że sytuacja ekipy z Hamburga jest bardzo słaba i wydaje się, że zespół ten kolejną kampanię pozostanie na zapleczu niemieckiej ekstraklasy. Szkoda, ponieważ jest to solidna marka u naszych zachodnich sąsiadów i na Volksparkstadion regularnie gromadzi się komplet publiczności. Dzisiaj również należy spodziewać się sporej ilości kibiców, którzy do końca wierzą w sukces swojego klubu. HSV musi zagrać odważniej, bo nie ma nic do stracenia. Co pokaże nam w ten poniedziałek outsider?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Stuttgart, który w pełni wykorzystał atut własnego boiska. Tak to właśnie powinno wyglądać, dzisiejsi goście stworzyli sobie wiele groźnych sytuacji i tak naprawdę wynik 3:0 pozostał tylko dzięki bramkarzowi Daniel Heuer Fernandes. Przyjezdni od dłuższego czasu prezentują się z bardzo dobrej strony i praca Sebastiana Hoeneßa jest doceniania wśród fachowców u naszych zachodnich sąsiadów. Trener ten przyszedł do Stuttgartu z myślą, aby zająć miejsce barażowe i tak też się stało. Sytuacja gości w pewnym momencie kampanii była nie do pozazdroszczenia, ale koniec końców zakończy się najprawdopodobniej happy endem. W Niemczech trwa dyskusja nad systemem barażowym, bo najczęściej to zespół z niemieckiej ekstraklasy wygrywa dwumecz i pozostaje w elicie. To jednak melodia przyszłości. Czy Stuttgart obroni zaliczkę przywiezioną ze swojego obiektu?

Wynik z pierwszego spotkania zdecydowanie premiuje Stuttgart. Przypomnijmy, że nie liczą się już gole na wyjeździe, dlatego też HSV nie ma nic do stracenia i od pierwszych minut należy spodziewać się ataków outsidera. Jestem zdania, że to będzie inny mecz niż to było kilka dni temu i ujrzymy interesującą rywalizację na północy Niemiec. Zdecydowałem się na gola wicekróla strzelców 2. Bundesligi. Robert Glatzel to piłkarz, który nie potrzebuje zbyt wielu szans, aby cieszyć się z trafienia. Blisko było w Stuttgarcie zdobyć bramkę, ale ostatecznie zdecydowała nieskuteczność. Napastnik ten bardzo dobrze czuje się w powietrzu, a przy masowych atakach jego zespoły możemy liczyć na wiele rzutów rożnych oraz innych stałych fragmentach gry. Wierzę, że nasz bohater tym razem lepiej ustawi celownik i tym samym da trochę radości swoim fanom. Bilety na Volksparkstadion są wyprzedane i większej motywacji już nie będzie.
 
Ostatnia edycja:
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Zrzut ekranu 2023-07-28 o 08.36.48.png

Nie masz konta w BetX, nic straconego - załóż je wchodząc na ebetx.pl lub klikając w baner i odbierz bonus szefa do 1100 PLN z naszym kodem FORUMBETX1000x200.png
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/2. Bundesliga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Hamburger SV vs Schalke
Typ: Simon Terodde strzeli gola
Kurs: 2.75
Bukmacher: ETOTO
Analiza:


Przenosimy się na niemieckie boiska i tam Hamburger SV podejmie Schalke w meczu otwarcia 2. Bundesligi. Gospodarze po raz kolejny nie awansowali do elity, biorąc udział w barażach. Przypomnijmy, że HSV nie miał większych szans ze Stuttgartem i u naszych zachodnich sąsiadów toczy się dyskusja nad sensem tych play-offów. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem byłoby tak, jak jest aktualnie w polskiej 1. Lidze. Nie ma co jednak przerzucać winy na system, należy powalczyć wreszcie o bezpośredni awans. Ekipa z Hamburga ustabilizowała swój zespołów, trener pozostał ten sam i kibice mają nadzieję na poprawę wyników swoich ulubieńców.

Piątkowym rywalem gospodarzy będzie spadkowicz z elity. Schalke nie utrzymało się w niemieckiej ekstraklasie i szkoda, bo w końcówce kampanii 2022/2023 drużyna z Gelsenkirchen prezentowała się całkiem nieźle. Thomas Reiss na nowo zmobilizował swoich podopiecznych i trener ten pozostał na swoim stanowisku. Były menadżer Bochum wie jak awansować wyżej, dlatego też przyjezdni z pewnością powalczą o promocję. HSV czy Schalke lepiej rozpocznie rozgrywki?

Oba kluby łączy postać Simona Terodde. Jest to napastnik, który rok spędził w HSV, ale aktualnie ubiera barwy Schalke. W 2. Bundeslidze to najlepszy strzelec w historii, ale w 1. Bundeslidze nie potrafi się odnaleźć, co pokazuje poniższa statystyka:
  • Simon Terodde w 1. Bundeslidze strzelił łącznie 15 goli na 90 rozegranych meczów
  • Simon Terodde w 2. Bundeslidze strzelił łącznie 172 gole w 283 rozegranych meczów
Niestety ten 35-letni napastnik ginie w elicie, ale na zapleczu czuje się jak ryba w wodzie. Dzisiaj zawodnik Schalke będzie miał okazję powrócić do Hamburga i tym samym zdobyć bramkę przeciwko swojej byłej drużynie. W kampanii 2021/2022, gdy obie ekipy występowały w Zweite Simon pokusił się o trafienie w jednym z meczów z HSV, w drugim niestety był kontuzjowany. Jeżeli zerkniemy sobie jeszcze na sparingi, to gospodarze tracili bardzo dużo bramek, bo 2 z Verden, 3 z Pilznem, 4 z Salzburgiem i 2 z Rangers. Nasz bohater pokusił się o trafienie w spotkaniach z Twente i Bocholt. Nie trzeba tutaj dodatkowo motywować Simona, bo wraca do swoich rozgrywek oraz do byłego stadionu a Schalke stać tutaj na 1-2 bramki. Oby z jednego z nich cieszył się Terodde.
 
Ostatnia edycja:
A 18,1K

antyks

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna/2. Bundesliga
Data i godzina: 29/07/2023 - 13:00
Spotkanie: Wehen Wiesbaden - FC Magdeburg
Typ: Wehen Wiesbaden
Kurs: 2.90
Bukmacher: Forbet
Analiza:


Wehen Wiesbaden w szalonym stylu wraca na drugi poziom rozgrywkowy w Niemczech. Mimo że nikt nie typował Wehen jako faworyta do awansu - w poprzednim sezonie zajęli 4 miejsce w tabeli, a następnie w imponujący sposób rozprawili się z Arminią Bielefeld w barażu (6:1 w dwumeczu). Pierwszy mecz sezonu 23/24 zagrają na domowym stadionie Brita Arena. W ubiegłej kampanii byli drugą najskuteczniejszą drużyną w lidze (71 bramek w 38 meczach), a ich bilans meczów domowych to 12/3/4. Awans zdecydowanie rozbudził zainteresowanie piłką u ludzi z Wiesbaden i okolic, dzięki czemu jutro o 13:00 na Brita Arena wszystkie krzesełka będą zajęte. Ze swoich źródeł wewnątrz klubu wiem, że morale w drużynie są wysokie i zawodnicy czują się bardzo dobrze przygotowani na otwarcie sezonu, a nowi piłkarze zdążyli zgrać się z zespołem. Wehen poniosło jedną dużą stratę - do Unionu odszedł Benedict Hollerbach (w poprzednim sezonie 14 strzelonych bramek), a także nastąpiło kilka innych zmian, które oceniam raczej na zero - np. w miejsce Guerleyena na środek obrony przyszedł mierzący 2,01m wzrostu Vukotic. Niemniej jednak Wehen wciąż ma kilka mocnych strzelb w kadrze, na czele z najlepszym strzelcem poprzedniego sezonu Ivanem Prtajinem, który mimo nieobecności w meczach towarzyskich jest gotowy na jutrzejszy mecz. Podczas przygotowań do sezonu Wehen wygrało 3 mecze i 1 zremisowało. Celem na ten sezon jest utrzymanie się w 2.Bundeslidze.

FC Magdeburg już rok temu awansował do 2.Bundesligi i spełnił swój cel - utrzymanie w środku tabeli, a z wypowiedzi trenera wynika, że cel na ten sezon jest taki sam. Złą wiadomością dla fanów Magdeburga jest odejście ich najlepszego strzelca poprzedniego sezonu - Moritza-Broni Kwartenga, który 1 lipca zasilił szeregi VfL Bochum. W poprzednim sezonie Magdeburg radził sobie przeciętnie na wyjazdach (6/3/8). Podczas okresu przygotowawczego Magdeburg wygrał wszystkie 6 meczów towarzyskich.

Meczów bezpośrednich między Wehen a Magdeburgiem nie ma sensu porównywać, bo mimo że było to stosunkowo niedaawno, bo 1,5 roku temu, to Wiesbaden przeszło totalne przemeblowanie i z tamtego składu zostało dosłownie 2 zawodników.

Uważam że Wehen jest niedoceniane przez bukmacherów, ponieważ ci nie do końca wiedzą na co stać beniaminka. Myślę że 2,90 to zdecydowanie zbyt wysoki kurs na gospodarzy i nie omieszkam z tego skorzystać. Wygrana bez remisu po kursie 2,10 też jest fajną opcją, a i podwójna szansa 1X po 1,61 można dobrać do jakiegoś dubla. Argumenty są, świetna atmosfera i zgranie w drużynie jest, a doping tłumu głodnego większej piłki w Wiesbaden poniesie drużynę do zwycięstwa.
 
bfred 268,3K

bfred

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna Niemcy Liga Regionalna Zachód
Godzina: 19:00
Spotkanie: Fortuna Koln - Koeln II
Typ: BTS
Kurs: 1,61
Bukmacher: Fortuna
Analiza: Dziś jedno spotkanie z Regional Ligi niemieckiej. Liga dopiero się rozkręca tylko 1 kolejka została rozegrana a te zespoły ją kończą. Jak pokazują ostatnie mecze i statystyki jeśli chodzi o wystąpienie BTS to jest nieźle bo gospodarze notują 4/5 a goście 3/5 pomimo iż są to mecze towarzyskie (poza jednym meczem gości z 12.05.23). Lecz jeśli się patrzy na statystyki h2h to mamy 5/5 i w każdym bezpośrednim starciu obydwie drużyny strzelały co najmniej po bramce. Jako, że jest to początek sezonu to liczę na otwarte spotkanie i podtrzymanie trendu BTS między tymi zespołami i dobry mecz. Powodzenia:)
 
Do góry Bottom