>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

18 kolejka T- Mobile Ekstraklasy 08.03 - 11.03.2013

Status
Zamknięty.
sieku 31

sieku

Użytkownik
Farnkowski złym napastnikiem nie jest ale ostatnio raczej bramek nie strzela - Jaga nie jest zbudowana na Franka. Jego brak może być odczuwalny ale moim zdaniem nie kluczowy!
Odnośnie dogadania się to wątpię. Przy potencjale finansowym gospodarzy nie wydaje mi się by ktoś się zgodził na układanie się na remis, grając u siebie, z przeciętnym zespołem... zwłaszcza na początku rundy ;)
To będzie ciekawy mecz i nie wykluczam typów powyżej ale moim zdaniem 1X ale to kurs żaden. 1 zbyt ryzykowna jak na 1.7 więc jeśli chodzi o zwycięzcę to uważam że to no bet. under ciekawy ale... typowanie na przekór statystykom i trendom mnie nie przekonuje ;)
 
makalacz 2

makalacz

Użytkownik
A ja bym z tą Legią nie przesadzał.Jak na razie w tej rundzie ledwo 1 pkt.,gdyby przegrali z Bełchatowem w zeszłym tygodniu to nic wielkiego by się nie stało bo grali straszną padokę,nie potrafili sklecić kilku podań!Natomiast Górale w meczu u siebie zagrali świetnie ,ambitnie bez kompleksów.Jeśli dziś zagrają podobnie(a jest na to spora szansa)to Legia będzie miała wielki problem.To już jest trochę inne Podbeskidzie niż w rundzie jesiennej.Jak na moje oko to tutaj dałbym 1x po fajnym kursie 2,20 w bet365. ????
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Podbeskidzie- Legia
typ 2
kurs 1.9 (łapałem zaraz na samym początku
buk :unibet
Miałem o tym meczu nie pisać, ale jak parę osób postanowiło powróżyć z fusów to powróżę i ja. O tym meczu zostało już napisane bardzo dużo, więc nie będę się powtarzał. Ja ten typ pobrałem zaraz jak się pojawiły kursy. Napiszę parę zdań dlaczego uważam,że Legia wywiezie z Bielska 3 punkty. Pierwszą i podstawową sprawą jest potencjał &quot;czysto piłkarski&quot; jaki posiadają zawodnicy z Warszawy. Jest on nie porównywalnie większy od Podbeskidzia. Zresztą uważam,że grę Podbeskidzia należy rozpatrywać przez pryzmat całej rundy,a nie dwóch pierwszych kolejek. Dla mnie Podbeskidzie nic ciekawego nie prezentuje, ułożył im się bardzo dobrze mecz z Jagiellonią, strzelili szybko bramkę i poszli za ciosem.
Z Wisłą zremisowali 0-0 nie grając nic specjalnego. Przed porażką uchronił ich tak naprawdę asystent Borskiego. W tym sezonie wywiezienie punktów z Krakowa nie musi oznaczać żadnego wyczynu. Wisła tak na prawdę gra przysłowiową &quot;kupę&quot; (z cały szacunkiem). Cała weryfikacja gry Podbeskidzia zacznie się dzisiaj i zostanie w mojej ocenie zweryfikowana.
Jeśli chodzi o Legię to dzisiaj do zespołu wróci po przymusowej pauzie za zółte kartki Miroslav Radović. W poprzednim spotkaniu jego nieobecność na murawie była wyjątkowo widoczna. Brakowało pomysłu na grę w ataku, nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności za dogranie piłki do napastników. Brakowało bardzo prostopadłych piłek. Z Radovicem gra Legii powinna wyglądać zupełnie inaczej.
Reasumując.....jak nie dzisiaj to kiedy?:razz:
Powodzenia
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Mecz w Lubinie pod względem sportowym będzie stał zdecydowanie wyżej niż mecz Podbeskidzia z Legią. Liczę więc na bramki, bo drużyna z Białegostoku pokazała już kilka razy, że potrafi grać w piłkę pomimo, że w pierwszej kolejce po przerwie jakby to powiedzieć... skompromitowała się. Ja jednak mam w pamięci mecze o dużo wyższym prestiżu. Legia, Lech, Śląsk tam Jaga pokazywała się z naprawdę dobrej strony. Teraz ciężko mi wskazać faworyta, bo tu może zdarzyć się wszystko. Wiele osób liczy na to, że Zagłębie pociągnie wyniki z końcówki rundy jesiennej i że nawet uda im się dotrzeć do strefy pucharowej. Jaga to zupełnie inny kaliber. Tam cały czas się mówi o &quot;budowaniu&quot; zespołu, ale z drugiej strony nie każdy ma przekonanie do trenera Hajty. To co jest na plus w grze z Białegostoku to wyjazdy... które przecież nigdy wcześniej im tak &quot;nie leżały&quot;. Problemem są mecze u siebie i to nawet ze słabszymi drużynami. Zagłębie do słabych drużyn się jednak nie zalicza. Typowanie 1X2 póki co w tej fazie sezonu sobie odpuszczam. Skupie się na bramkach i tu powinny jakieś paść.
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
Powyżej 2 goli (2 gole = zwrot) 1,625 Bet365 ✅ 2:1
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok over 2,5 @ 2.26 Pinnacle ✅

Kolejny raz inauguracja kolejki w Lubinie. Miedziowi rundę zaczęli bardzo dobrze. Pewne zwycięstwo z Pogonią Szczecin w trudnych warunkach na zaśnieżonej murawie może świadczyć o tym, że Zagłębie jest dobrze przygotowane do rundy. Każdy w Lubinie ma nadzieję, że drużyna Hapala na wiosnę będzie grać tak jak rok temu, gdzie byli najlepszym zespołem rundy wiosennej. W Gliwicach Zagłębie grało ofensywną piłkę i zdecydowali się na wymianę ciosów. Dość szczęśliwie zremisowali po bramce w ostatniej minucie, ale widać potencjał w tym zespole. Do overa skłania mnie w zespole gospodarzy defensywa. Są to mało ruchliwi obrońcy, a Jaga zdecydowanie chcę grać szybką piłkę i obrona kierowana przez Banasia może mieć problem z dużą ilością prostopadłych podań. Zagłębie ma też duży potencjał w ofensywie jak na naszą ligę. Papadopulos i Pawłoski to zawodnicy, którzy w każdym meczu potrafią strzelić bramkę. Jaga na początek dostała srogą lekcję od Podbeskidzia, gdzie nowa taktyka Tomka Hajty nie wypaliła. Ikona Schalke 04 powiedziała, że nadal będą grali taktyką, jaką on sobie wymyślił i przyniosło to rezultat w ostatnim pojedynku z Górnikiem. Ponadto wynik overowy powinien paść w PP z Wisłą, gdzie karnego nie wykorzystał Kupisz. Dziś liczę na dużą liczbę goli, a na pewno drużyny Zagłębia i Jagiellonii będą starały się grać do przodu. Polecam ten typ gorąco.


Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 2 @ 1.85 WH ✅

Legia po porażce na gorącym terenie w Kielcach nie mogła też pokonać u siebie najsłabszego zespołu ligi jakim jest Bełchatów. Moim zdaniem błędem Urbana było wystawienie aż trzech napastników w tym meczu. Czy Ljuboja, Sagan i Vlado na boisku razem to dobry pomysł? Może i tak, ale w końcówkach meczów a nie od początku. Każdy z tych zawodników jest egoistą i na pewno są łakomi na bramki, by wywalczyć stałe miejsce w składzie. Świadczy o tym nawet liczba asyst tej trójki zawodników. Dziś wystąpi Radović i jest to zawodnik, dla którego nie ma różnicy, czy podaje, czy strzela. Legia musi dzisiaj wygrać, jeśli chce myśleć o mistrzostwie, to takie mecze jak ten dzisiejszy powinni wygrywać nawet w nie najlepszym stylu. Podbeskidzie zagrało mecz życia z Jagiellonią, wymęczyło remis z Wisłą, choć to Biała Gwiazda powinna mieć rzut karny. Wątpię by Podbeskidzie było w stanie co tydzień regularnie punktować. Dzisiaj moim zdaniem Legia wygra.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Ja wstrzymam się z graniem na Legię dopóki nie zobaczę, że przypominają drużynę z poprzedniej rundy. Czekam na dobrą grę, a dzisiejszy gospodarz spotkania to trudny przeciwnik. Podbeskidzie ma o co walczyć i na pewno nie odpuszczą dzisiejszego spotkania. Pamiętam poprzednie spotkanie obu ekip i to właśnie talent Wolskiego dał Legii 3 punkty. Teraz Legia ma dobry, wyrównany skład, ale jeszcze to nie wygląda tak jak kibice tego oczekują. Spodziewam się ofensywnej piłki, bo obie drużyny będą chciały narzucić swój styl gry. Zarówno jedna jak i druga drużna musi wygrać, więc over 2,5 gola jak najbardziej do grania, tym bardziej, że Legia w tej rundzie popełnia dużo błędów w obronie.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
http://www.youtube.com/watch?v=fsnwUGpIE1Y
ekspert prawde mówi ???? Ja na dzisiaj Podbeskidzie proponuje, z prostej przyczyny, Legia nie potrafi grać pod presją. Kurs zachęcający, Legia przede wszystkim słaba fizycznie, widać jak im siadają baterie w 2 połowach. Jeśli szybko nie strzelą bramki, w drugiej połowie Bielsko-Biała może mieć przewagę. Przy takim kursie grałem w ciemno, co prawda za groszę, ale nasza liga nieprzewidywalna jest ????
 
maximus88 1K

maximus88

Użytkownik
Podbeskidzie - Legia under 2,5 gola 1,8 ⛔
Unibet


No tak Legia MUSI w końcu wygrać, a chłopaki z Bielska na pewno im rozłożą czerwony dywan i pozwolą strzelić kilka bramek. Przecież wywiesili białą flagę i podobno sprzedają już karnety za pół ceny na przyszły sezon w pierwszej lidze ;) Obecne 1,7 to śmiech na sali na czysty win gości. Czym Legia sobie zasłużyła na takie traktowanie poza miejscem w tabeli, które jest wynikiem spotkań z przed kilku dobrych miesięcy, bo na pewno nie swoją grą w dotychczasowych spotkaniach. Wraca Radovic, to z pewnością wzmocnienie, ale to nie Gareth Bale, ani nawet Kosecki z rundy jesiennej , żeby samodzielnie przesądzać o wyniku spotkania. Podbeskidzie wyjdzie na boisko z zadowalającym ich rezultatem 0-0. Plan taktyczny może być tylko jeden - przeszkadzać i nie stracić gola, a może uda się coś wcisnąć. W dwóch meczach zdobyli 4 pkt, nie stracili bramki. Nie twierdzę, że Legia tego nie wygra, ale będę mocno zdziwiony, jeśli mecz zakończy się pogromem ekipy stołecznej. Kurs na under 2,5 jak na polską ligę bardzo ciekawy, przeważnie płacą ~1,6.


edit: trochę pechowo, ale kontrować można było na luzie po dobrych kursach ;)
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Polonia Warszawa - Wisła Kraków X2 @ 1,80 bet365 ✅ 1:2
Wisła to bardzo niewygodny rywal dla Polonii jeżeli chodzi o mecze na Konwiktorskiej. W Warszawie Czarne Koszule pokonały Białą Gwiazdę ostatni raz w 2002 roku! W sobotniej potyczce gospodarze są faworyzowani, więc kurs na Wisłę moim zdaniem całkiem atrakcyjny. Polonia wbrew pozorom lepiej czuje się na wyjeździe, gdzie ma lepszy bilans (5-2-1 w porównaniu do domowego 4-3-2). Jej silną stroną jest gra z kontry, przy obecnym ustawieniu taktycznym i ubytkach kadrowych mecze w delegacjach wydają się korzystniejszym rozwiązaniem dla Czarnych Koszul. Zobaczymy, czy znowu Polonia wyjdzie piątką w defensywie przechodzącą w trójkę przy ataku. W końcówce meczu z Lechią wyglądało to całkiem składnie, a że potencjał ofensywny jest jaki jest to do sytuacji klarownych trudno było dojść.
Jeżeli chodzi o braki kadrowe to w Polonii oprócz poważnie kontuzjowanych (Injac, Yahiya) nie ma żadnych, w Wiśle brak Kosowskiego i Genkowa.
Spodziewam się wyrównanego boju przy K6 i wyniku remisowego lub minimalnej wygranej Wisły. W Warszawie spadło dużo śniegu co może mieć wpływ na jakość murawy i poziom widowiska. Forma Wisły jest słaba, w Polonii przed tym meczem można powiedzieć, że nawet zbyt dobrze kadrowo i optymistycznie. Jako kibic Czarnych Koszul wiem, że takie sytuacje u nas paradoksalnie kończą się źle, czyli stratą punktów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Mamy stosunkowo wysoki kurs na Widzew. Bełchatów ostatnie dwa mecze zremisował w stosunku 0:0. To chyba trochę jednak podbiło kursy na spotkanie z drużyną z Łodzi. Pomyśleć, że zespół przez kilka kolejek trzymał się na pozycji lidera i ciężko stwierdzić jaki jest problem tej drużyny. Piłkarzy im nie brakuje. Co prawda sprowadza się tam trochę szrotu, ale nawet z tego da się wyciągnąć kilku ciekawych graczy. Do tego jest przecież ta &quot;sławna&quot; młodzież Mroczkowskiego i liczę, że w końcu coś zaskoczą. Dobre wyniki i gra w sparingach o czym wcześniej pisałem. Naprawdę byłem pod wrażeniem tego jak radził sobie Widzew w tym turnieju w Hiszpanii. Tam jednak trenowali na ładnej zielonej trawce, a jutro przyjdzie im zagrać pewnie w śniegu. Łatwo po raz kolejny nie będzie, ale nawet atut własnego boiska Bełchatowianom praktycznie nic nie daje. Drużynę przychodzi oglądać garstka osób i jak na Ekstraklasę to jest tam żenująca frekwencja. Ostatnich spotkań nie analizuję. Mecz ze Śląskiem i z Ruchem to całkowicie dwa różne przypadki. W starciu z Bełchatowem widzę wysoki kurs na gości przeciwko drużynie z której odeszło tak wielu piłkarzy. Liczę na to, że logika w końcu przyjmie rzeczywiste kształty.
GKS Bełchatów - Widzew Łódź
Widzew Łódź 2,62 Bet365
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Ktos wie ilu zawodnikow w GKS Belchatow bedzie pauzowac w jutrzejszym meczu z Widzewem? W meczu z Legia az 5 zawodnikow dostalo po zoltej kartce ale narazie nie moge znalezc nigdzie jakie beda absencje na ten mecz.
 
mouris 38

mouris

Użytkownik
Ktos wie ilu zawodnikow w GKS Belchatow bedzie pauzowac w jutrzejszym meczu z Widzewem? W meczu z Legia az 5 zawodnikow dostalo po zoltej kartce ale narazie nie moge znalezc nigdzie jakie beda absencje na ten mecz.
Za przeglądem sportowym:
-Gks Bełchatów:Michał Mak(rehabilitacja), Witasik(kontuzja).
Za kartki nikt nie pauzuje
 
dibetto 152

dibetto

Użytkownik
atut własnego boiska Bełchatowianom praktycznie nic nie daje. Drużynę przychodzi oglądać garstka osób i jak na Ekstraklasę to jest tam żenująca frekwencja.
Akurat mecz z Widzew to dla nich takie derby. Nie wiem czy bedzie pełny stadion, ale będzie napinka kibiców, a za tym powinna iść determinacja piłkarzy. Więc być może w tym meczu odczują atut własnego boiska.
Inna sprawa, że zgadzam się z Twoimi pozostałymi argumentami.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Polonia Warszawa - Wisła Kraków
typ: X2
kurs: 1.80
buk: bet365
Obie drużyny przystępują do meczu w różnych nastrojach. Polonia Warszawa po mimo wielkich problemów finansowych wciąż walczy o mistrzostwo Polski. Każdy praktycznie skreślił Czarne koszule po sprzedaniu czołowych zawodników, ale trener Stokowiec potrafi zmobilizować chłopaków do grania... za darmo. Podobno zawodnicy nie otrzymują pensji od kilku miesięcy, ale nie przeszkadza im to w graniu na 100% możliwości. Natomiast w Wiśle zawodnicy zarabiają kokosy, co niektórzy mają najlepsze kontrakty w całej lidze, ale nie przekłada to się na postawę na boisku. Już dawno nie widziałem tak słabo grającej Białej Gwiazdy. Gdyby pieniądze grały, to pewnie drużyny zamieniłyby się miejscami w ligowej tabeli, ale tak nie jest. Mecz mimo wszystko będzie wyrównany, bo drużyny potencjał mają podobny. Na szczęście dla Wisły Polscy zawodnicy będą chcieli udowodnić, że Biała Gwiazda wciąż jest mocna i trzeba się z nią liczyć. W meczu pucharowym z Jagą zagrali dobre spotkanie i nie wierzę, że w tym momencie liczy się dla nich tylko puchar. Trener Kulawik wypowiada się przed meczem:
„Każdy sposób jest dobry, żeby strzelić bramkę. Mam nadzieję, że odblokują się ofensywni zawodnicy i będziemy się cieszyć z bramek. Polonia, grając trójką środkowych obrońców, też popełnia dużo błędów i trzeba je wykorzystać” – dodał opiekun Białej Gwiazdy.
Tak więc spodziewam się wyrównanego meczu i wydaje mi się, że Wisła jest wstanie wywieźć chociaż 1 punkt z Konwiktorskiej, natomiast w Polonii również nie będą płakać ze straconych punktów, patrząc na sytuację w jakich Czarne koszule się znajdują.
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Spotkanie: Polonia W. - Wisła K.
Typ: 1
Kurs: 2,05
Buk: Bwin
Analiza:
Mecz zapowiada się na dość interesujący. Zamęczony pomysłami i decyzjami Wojciechowskiego zespół gościć będzie drużynę, która już drugą rundę goni choć umiarkowanej formy, którą bądź co bądź mieć powinna. Polonia jednak nadal walczy o najwyższe cele, a mało kto by się spodziewał ;) , Wisła natomiast sporo gada... o wynikach, których brak.
Do Stolicy nie przyjedzie Genkow, Garguła, Kosowski i Czekaj. Będzie natomiast Emmanuel Sarki - nowy nabytek. Absencje są oczywistym osłabieniem, za to obecność nowego zawodnika wcale nie musi oznaczać wzmocnienia. Jeśli zagra to podejrzewam, że z ławki i i tak bez &#39;wow&#39;. Jest nowy - musi się dograć do zespołu.
Trener intensywnie myśli o wtorkowej potyczce z Jagą w PP. W wywiadzie wprost zaznaczył, że to troszkę dla niego ważniejsze. W sumie nie ma co się dziwić - liga zamieciona a w PP jest jeszcze nadzieja.
Ostatnie mecze też nie napawają optymizmem. 2 remisy - z Podbeskidziem i Bełchatowem o_O i wygrana w PP z Jagą. Teoretycznie już te wyniki mogą świadczyć o odmiennym podejściu do tych dwóch rozgrywek.
W Polonii sytuacja kadrowa jest zadowalająca. Trener ma w czym wybierać - pełne pole manewru i jeszcze dodatkowo nowy nabytek - wypożyczony z Lechii Piotr Grzelczak.
Drużyna z siedzibą przy ul. Konwiktorskiej zaliczyła w tej rundzie remis z Lechią a ostatnio pogoniła Lecha w Poznaniu 0-1. Nie czeka ich również żaden mecz w PP więc się nie rozpraszają.
Uważam że &#39;Czarne koszule&#39; powinny wygrać to spotkanie... jedną bramką 1-0, 2-1, ewentualnie 2-0. Kurs 2.05 na czystą 1 biorę spokojnie przy prawdopodobieństwie 6/10.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Spotkanie: GKS Bełchatów - Widzew Łódź
Typ: 1
Kurs: 2.80
Bukmacher: Betsafe
Jeden z ostatnich dzwonków na ratowanie ekstraklasy w Bełchatowie. W moim odczuciu gospodarze są niedoceniani i stać ich na uratowanie w lidze. Mecze z Wisłą i Legią pokazały, że zespół jest dobrze przygotowany, a przede wszystkim ma ambicję do gry. Gra dobrze w defensywie co pokazały ostatnie mecze.
Widzew kompletnie rozczarował na starcie rundy wiosennej. W sparingach grali bardzo dobrze, skutecznie i dobrze w defensywie. Runda się rozpoczęła i dwie porażki (2-1 ze Śląskie i aż 3-0 w Chorzowie).
W dzisiejszym meczu wróżę im podobny scenariusz, gdyż jadą na trudny teren, gdzie nie wygrali od 17 lat, z tego ostatnich 7 meczy to 6 porażek i jeden remis.
Liga polska jest ciekawa i warto spróbować zagrać na gospodarzy, bo kurs 2.80 w Betsafe zachęca.
Hardcorowy Kokosu poleca i pompuje MEGA BONUS: 100% do 200PLN do końca marca! - zobacz koniecznie Hardkorowe Koksowanie - Tu nie ma lipy! Tylko u nas Hardcorowy Koksu podaje swoje typy! Graj i wygrywaj z Robertem!

 
hugo997 37

hugo997

Użytkownik
Wyniki Widzewa na pewno rozczarowały, ale gra już niekoniecznie. Spokojnie mogli wygrać i ze Śląskiem i z Ruchem. Zabrakło po prostu trochę szcześcia, Stępiński marnował setki. Bełchatów nie ma siły w ataku i więcej niż jednego gola nie strzelą. Moim zdaniem dzisiaj Widzew przełamie złą passę i pogrąży Bełchatów.
Podobna sytuacja w meczu Ruch-Śląsk. Ruch według mnie gra baaardzo słabo. Nie wiem jak im się udało osiągnąć ten wynik z Widzewem. Nawet w 10 Widzew bardzo groźnie atakował i mógł strzelić bramkę. Prawdziwą ich formę oddaje 0-4 z Lechem.
Widzew @ 2.82
Śląsk @ 2.77
W Fortunie ten dubel daje ako 7.81.
Można jeszcze spróbować:
Bełchatów-Widzew under 2.5 @ 1.51
DW 0-1 Widzew @ 6.5
Śląsk -1 @ 4.8


Swoją drogą niech Betsafe sobie poprawi ten błąd na banerze, bo to troche razi i wygląda jakby sam Hardcorowy im te banery robił. ????
 
W 0

wojsed

Użytkownik
Górnik Zabrze - Lech Poznań
Górnik Zabrze - Lech Poznań
Spotyka się ze sobą trzecia (Lech) i czwarta (Górnik) drużyna TME. Poznaniacy mają punkt przewagi nad Zabrzanami.
Najpierw garść statystyk:
Obie drużyny mają zbliżony bilans w lidze. Górnik ma 4 atak w lidze (25 bramek), a Lech jest w tej klasyfikacji 5 (24 bramki). Natomiast jeśli chodzi o obronę to Górnik stracił najmniej bramek w lidze (13), a Lech jest drugą najlepszą defensywą (15 bramek straconych). Także w statystykach u siebie Górnik ma najlepszą obronę tak, jak Lech ma najlepszą obronę na wyjazdach, co nie powinno dziwić w końcu Lech w tym sezonie jest mistrzem wyjazdów i zebrał już 8 z 9 &quot;skalpów&quot;.
Co ciekawe jest to czwarty z kolei mecz Górnika u siebie!
H2H:
26.08.11 EKS Górnik Zabrze Lech Poznań 2 : 1
24.10.10 EKS Górnik Zabrze Lech Poznań 2 : 0
15.03.09 EKS Górnik Zabrze Lech Poznań 1 : 1
24.02.08 EKS Górnik Zabrze Lech Poznań 0 : 1
12.05.07 EKS Górnik Zabrze Lech Poznań 1 : 2
01.04.06 EKS Górnik Zabrze Lech Poznań 0 : 3
16.10.04 EKS Górnik Zabrze Lech Poznań 1 : 2
24.03.04 EKS Górnik Zabrze Lech Poznań 0 : 0
31.05.03 EKS Górnik Zabrze Lech Poznań 0 : 0
24.05.00 EKS Górnik Zabrze Lech Poznań 4 : 0
23.04.99 EKS Górnik Zabrze Lech Poznań 1 : 2
Lechowi zawsze dobrze grało się w Zabrzu... jednak od 3 meczów nie mogą tam wygrać.
Sytuacja personalna:
Górnik Zabrze:
Szkoleniowiec Górnika nie będzie mógł skorzystać z:
Mariusza Magiery (kontuzja)
Mateusza Zachary (kontuzja)
Przemysława Oziębały (kontuzja)
Mariusza Przybylskiego (kartki)
Prejuce&#39;a Nakoulmy (zaległości treningowe)
Ireneusz Jeleń (zaległości treningowe)
Dwaj ostatni teoretycznie mogliby zagrać. Jednak powołuję się na wypowiedź:
- Obaj z Lechem nie zagrają - powiedział Jerzy Tkocz, jeden z asystentów trenera Górnika Adama Nawałki.
Lech Poznań:
Mariusz Rumak nie będzie mógł skorzystać z usług:
Manuela Arboledy (kontuzja)
Patryka Wolskiego (kontuzja)
Tomasza Kędziory (kontuzja)
Dariusza Formelli (dopiero co trafił do klubu)
Do zespołu wraca Łukasz Teodorczyk i Piotr Reiss. Ten ostatni mimo, że najlepsze lata kariery ma za sobą to właśnie Górnikowi strzelił najwięcej goli w ekstraklasie.
Pod koniec tygodnia kontuzji doznał (nadwyrężony mięsień czworogłowy) Tomasz Kędziora, a chłopak ma potencjał i coraz bardziej naciska na Kebaba Ceesaya z pierwszego składu.
Ponadto w trakcie tygodnia na zgrupowaniu kadr młodzieżowych byli: Karol Linetty, Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Dariusz Formella, Aleksander Wandzel, i dopiero w czwartek wrócili do Poznania, jednak Mariusz Rumak uspokajał, że do meczu będą mieli jeszcze 3 treningi.
Aleksander Tonew
Bułgar dostał osobny akapit, gdyż ciekawa jest jego sprawa po incydencie z ostatniego meczu z Polonią Warszawa. Tonew schodząc z boiska kopnął bidon, nie podał ręki trenerowi i od razu poszedł do szatni.
Okazuje się, że nie był to pierwszy taki &quot;występek&quot; Bułgara. Tonew kilka razy podobnie reagował już w Bułgarii, kiedy trener zmieniał go przed ostatnim gwizdkiem.
- Interesowało nas jak reaguje w następnym meczu, czy jest na tyle ambitny, że zależy mu na pokazaniu szkoleniowcowi, że popełnił błąd. I bardzo nam się spodobało, że zawsze grał o niebo lepiej niż w poprzednim spotkaniu - powiedział Piotr Rutkowski.
Prawdopodobne składy:
Górnik: Skorupski – Bemben, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk – Olkowski, Mączyński, Iwan, Kwiek – Łuczak – Zahorski.
Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Murawski – Linetty, Hamalainen, Tonev – Ślusarski.
Mój typ:
Lech jest maszyną do zwyciężania na wyjazdach. Zazwyczaj jest to 0:1, jednak myślę, że tym razem będzie to 1:2 lub 0:2. Górnik póki co nie zachwyca na wiosnę stracił swoich kluczowych graczy (Milik odszedł, Nakoulma nie gra). Nawet jeśli Górnik wygra walkę w środku pola (dobry Kwiek, z niezłym uderzeniem, a Poznaniacy zostawiają trochę za dużo miejsca przed polem karnym), to Poznaniacy są wstanie przeprowadzić jakąś błyskotliwą kontrakcje. Ponadto trzeba wrócić, do tego, że w Zabrzu Lechowi dobrze się gra. Może na koniec spotkania zostanie wpuszczony Piotrek Reiss, który kolejny raz trafi przeciw swojemu ulubionemu rywalowi
????
DNB 2: 1,91 (William Hill) 6/10
HC X (1:0): 4,20 (William Hill) 2/10
 
giedezet 398

giedezet

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice || typ: Pogoń wygra + 2,5 gola w meczu || Williamhill 3,6 (0:2)
Piach Pogoni jak tak dalej pójdzie to Skowronek odleci ze Szczecina. Na razie pauza w TME.
Piast w Szczecinie nigdy nie wygrał. Sześć spotkań to bilans 5-1-0 na korzyść Pogoni. Beniaminki wiosną nie zachwycają i punktów na razie mało, bo jeden na koncie. Moim zdaniem Portowcy wykorzystają atut własnego boiska, choć Szczecin jakąś twierdzą nie jest. Mecze wyjazdowe Piasta - 9 spotkań to 7 potyczek z powyżej 2,5 bramki. Piast potrafił przegrać na wyjeździe po 4:0 z Lechem i Koroną, ale także wygrać 2:1 w Gdańsku czy 3:1 we Wrocławiu. Obstawiam, że to Pogoń w końcu się przełamie. Kadrowo zespoł jest mocny. Skowronek powinien spróbować zagrać Tadrowskim-Dąbrowskim - Nollem - Pietruszką w obronie i przy pełnej koncentracji będzie to dobrze wyglądać. Po cichu liczę na występ młodego Neumanna.
 
ejber24 1,3K

ejber24

Użytkownik
Górnik – Lech
Lech w mojej opinii jest faworytem do mistrzostwa w tym sezonie. Nie zmienia tego nawet porażka z Polonią. W Zabrzu oczekuję potwierdzenia moich obserwacji, w przeciwnym wypadku będzie trzeba się chyba z tego wycofać. Dwa transfery dokonane w zimowym okienku są kluczowe dla postawy drużyny w tym sezonie. Hamalainen już pokazał, że jest gościem, który „robi różnicę” – „biegający Stilic” – to najlepsze określenia na Fina, który ma wszelkie atrybuty do tego by stać się gwiazdą naszej ligi. Teraz pora aby również Teodorczyk potwierdził, że może zmienić schematyczny atak Lecha. Jeśli zobaczymy w Zabrzu, że wkomponował się w drużynę i jest w formie to myślę, że w naszej rodzimej lidze, która rządzi się przypadkiem, Lech będzie miał w każdym spotkaniu prawdopodobieństwo po swojej stronie.
Dlatego też typowanie spotkania z Górnikiem to wielka niewiadoma i sprowadza się w gruncie rzeczy do odpowiedzi na pytanie: Jak zagra ofensywa Lecha? Ja obstawiam, że to co widziałem wcześniej w wykonaniu Teodorczyka, dziś się potwierdzi w całej rozciągłości i w konsekwencji zobaczymy rozpędzoną poznańską lokomotywę napędzaną kreatywnym pomocnikiem i skutecznym napastnikiem, a w takim wypadku, Górnik nawet w pełnym składzie nie miałby atutów do jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Stąd typ na Lecha, do złapania na rynku po 2,88.
Polecam mecz do obejrzenia – sądzę, że wnioski będą świetnym materiałem na typowanie kolejnych spotkań, zwłaszcza Lecha.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom