>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

18. kolejka PKO Ekstraklasy (27.01 - 30.01.2022)

Status
Zamknięty.
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Lech @1,80 sts

Kurs na Lecha bardzo przyjemny do gry. Drużyna Kolejorza jest jedną z najfajniej grającą piłkę drużyną w Ekstraklasie. Stal Mielec niespodziewanie uzbierał tylko jedno oczko mniej od Lecha i ma 27 pkt. zajmując 7 miejsce w tabeli będąc tuż za drużyną z Poznania. Jednak w tym sezonie wróże im trochę słabsze wyniki i uważam, że do spadną kilka pozycji w tabeli i zadomowią się gdzieś na 12-13 miejscu bowiem sprzedali swojego najlepszego strzelca Hamulcia, który strzelił 9 bramek i zanotował 4 asysty, czyli brał udział przy ponad połowy golach Stali. Myślę, że tą lukę ciężko będzie im wypełnić. Lech musi punktować w takich meczach, gdyż na pewno chce gonić czołówkę, a patrząc na kadrę Lecha i jego grę, TOP3 powinno być spokojnie.
 
P 43,1K

person100

Użytkownik
Legia - 1.5 BetX @2.15

Legia dobrze wyglądała w sparingach, mecze które były remisowe z przebiegu gry i tak raczej wskazywały na nią, plus zwycięstwa z drużynami niemieckimi dwa razy i raz serbską. Nie można tego powiedzieć samego o Koronie, która w przedostatnim sparingu została rozjechana 0-5 przez Banika Ostrawe.
Nie ma w obu drużynach braków kadrowych na chwilę obecną.
Historycznie trzy ostatnie mecze na Lazienkowskiej pokrywały ten handicap, liczę, że podobnie będzie w niedzielę.
 
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
Warta - Raków
Raków wygra
@1.8 Fortuna
Drużyna trenera Papszuna kroczy po tytuł mistrzowski i w sparingach prezentowała wysoką formę strzelecką. Warta załapała się co prawda po jesieni do TOP 9, ale ich ofensywa nie jest najlepsza, bo strzela około bramki na mecz. Mimo tego, że ich defensywa do najgorszych nie należy to jednak spodziewam się meczu podobnego do tego z pierwszej kolejki, gdzie Raków atakował do skutku aż zdobył bramkę, a jego przewaga była widoczna w całym spotkaniu. Raków ma fantastyczną passę przeciwko Warcie i sądzę, że tak pozostanie. Raków nie może pozwolić sobie na bezpośrednią rywalizację o tytuł, bo ich przewaga w tabeli jest wystarczająca, aby do końca kontrolować sytuację.
 
maarcin14 626,3K

maarcin14

Użytkownik
Warta Poznań - Raków Częstochowa
28.01.2023 , 15:00
Raków wygra
@1.80 Fortuna

Zgadzam się z przedmówcą i również w meczu Warta - Raków typuję zwycięstwo przyjezdnych . Raków jest liderem tabeli i jest na najlepszej drodze do upragnionego mistrzostwa . Raków w rundzie jesiennej dysponował najlepszą ofensywą , 35 goli w 17 meczach , jak i najlepszą defensywą razem z będącą na 8 pozycji Cracovią - 12 goli straconych . Bardzo ciekawa jest historia spotkań bezpośrednich , od 2016 roku obie drużyny grały ze sobą 9 razy , 2 razy w II lidze , 2 razy w I lidze oraz pięciokrotnie w Ekstraklasie . Wszystkie te spotkania wygrał Raków . Co ciekawe , Warta ostatni raz strzeliła gola Rakowowi w 2016 roku w II lidze . Od tamtej pory Raków wygrał 7 spotkań bez straty gola . Obecnie ofensywa Warty Poznań również nie należy do najlepszych , 18 goli w 17 spotkaniach daje nieco więcej niż gola na mecz . Jest to pierwszy mecz o stawkę po przerwie , ale według mnie Raków nie powinien mieć większych problemów w odniesieniu wygranej . Powodzenia !
 
S 12,9K

severin

Użytkownik
Stal Mielec - Lech Poznań 27,01,2023
typ. Stal lub Remis
kurs: @2,00 BetX

Rusza runda wiosenna rodzimej Ekstraklasy. Wybrałem mecz Stali z Lechem i myślę, że będzie mała niespodzianka. Na ostatnich 5 meczy ligowych pomiędzy tymi drużynami 2 razy wygrała Stal, raz Lech i padły 2 remisy. Co prawda Stal straciła swojego najlepszego strzelca Hamulića, ale i tak myślę, ze tego meczu nie przegrają. Ostatni raz Stal przegrała u siebie z Lechem w 1993 roku i uważam, ze podtrzymają tą passę. Kurs fajny z podpórka 2.0, wart ryzyka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +335
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Cracovia - Górnik Z 1 @ 2.22 @ Fortuna

Z Cracovii odszedł Probierz i od razu to wygląda lepiej wynikowo i lepiej dla oka. W składzie pojawiają się też Polacy. Zatem jest szansa na kolejną dobrą rundę. Po jesiennej rundzie europejskie puchary są w zasięgu, więc warto gonić stawkę, szczególnie w meczach u siebie z teoretycznie słabszymi rywalami.

Górnik kadrowo mnie nie przekonuje, gdzieś tam był moment, że złapali wiatr w żagle. Jednak po przerwie i kilku ruchach kadrowych spodziewam się jak zwykle na początku rundy małego kryzysu Górnika. Na wyjeździe z lepszym kadrowo zespołem nie powinni wyglądać specjalnie dobrze.

Biorąc pod uwagę powyższe kurs 2,22 na gospodarzy to całkiem dobra okazja.
 
R 574,6K

rjastrzab

Użytkownik
Warta Poznań - Raków Częstochowa
28.01.2023 , 15:00
Typ 2
Kurs 1,81

Jak widac nie jestem odosobniony typując na Raków. Papszun robi kawał dobrej roboty w tym klubie. Jak dla mnie powinni pewnie kroczyć po zdobycie tytułu Mistrza Polski. Aby tego dokanać trzeba rozpocząc runde wiosenną od zwycięsttwa. Perwszy mecz po przerwie, wiec statystyk nie ma sensu przytaczać, a mecze sparingowe nie sa wyznacznikiem tego co zobaczymy na inaugurację. Liczę na łatwe zwycięstwo Rakowa, ale jako to mawiają boisko to zweryfikuje,
 
Ostatnia edycja:
L 1,4M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Stal Mielec - Lech Poznań, 12 lub więcej rzutów rożnych, @2.70 Betclic

Lech Poznań obok Rakowa to ekipa, która bije sporo rzutów rożnych w trakcie meczów, co wynika głównie z ich ofensywnej taktykii i wielu przeprowadzanych akcji. W tym spotkaniu rywalem jest Stal, która gra bez większych kompleksów i sama może takowe rożne też nabijać. Oczywiście rożne jak wiele typów jest mocno loteryjna, tak jak nie raz po 10 minutach możemy mieć na liczniku 6 rożnych, tak innym razem może być ich zaledwie 2 po 80 minutach. Liczę jednak na pierwszy scenariusz, tym bardziej że obie ekipy powinny być naładowane i głodne gry.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +471
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Warta - Raków

Niewątpliwie Raków faworytem i ten kurs też nieco mnie zaskoczył spodziewałem się coś koło 1,6 więc będę próbował też ten kierunek grać, bo nie ma wątpliwości, że to najlepiej ułożona ekipa w Polsce i tutaj chyba w końcu to marzenie o mistrzostwie w ich przypadku się spełni. Natomiast z drugiej strony to powrót po przerwie więc trzeba jakość w ten rytm ligowy wejść i ja ze względu na dość wysoki kurs próbuję pograć też BTS za @2. Warta średnio tą jedna bramkę w meczu strzela, natomiast Raków na wyjeździe średnia blisko 1 jeśli chodzi o straconą. Więc liczę,że w tym kierunku to pójdzie i coś Warta wciśnie Częstochowianom. Kurs na to zdarzenie na tyle wysoki, że warto spróbować, a obok tego Raków i BTS za @4,15 oraz Raków -1,5 za @3.05
 
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok typ Piast Gliwice kurs 2.20 BETX

Oglądając sparingi Piasta w narzuciło mi się jedno naprawdę dobry styl, gramy coraz to bardziej pilke ofensywna oraz na pięć rozegranych sparingów tylko jedna bramka stracona. W Jagielloni na pięć rozegranych sparingów osiem bramek straconych. Wiadomo sparingi, a Liga to dwie różne rzeczy, ale myślę, że warte uwagi. W Piaście prawdopodobnie nie xagra Kostadinov oraz Huk. W Jagielloni raczej wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera. Piast aktualnie zajmuje miejsce w którym na pewno nie chce zostać jest to miejsce w grupie spadkowej. Jagiellonia jest minimalnie wyżej, ale Piast traci do Białostoczan zaledwie dwa punkty. Głównie biorę pod uwagę wlasnie sparingi, gdzie Piast gral naprawdę dobra piłkę i przyjemnie się to oglądało. Jagiellonii w sparingach nie oglądałem, ale patrzac po chociażby wynikach nie wyglądało t za najlepiej. Z zespołu Piasta odeszli do innych klubów Toril i Sappinen. Dodatkowym plusem w stronę Piasta jest atut własnego boiska, bilety są tańsze na ten mecz myślę, że w niedzielne popołudnie przyciągnie wielu kibicow.
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nozna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 18:00
Spotkanie: Miedź Legnica - Radomiak Radom
Typ: 1
Kurs: 2,57
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Ja z kolei spróbuję pograć na Miedź. Zespół wzmocniony takimi zawodnikami jak Kamil Drygas z Pogoni Szczecin, Andrzej Niewulis z Rakowa Częstochowa, Stefanos Kapino z Armini Bielefeld czy Giannis Masouras z Olympiakosu Pireus. Zespół z Legnicy robi wszystko aby powalczyć o utrzymanie i kadrowo na papierze wyglądają bardzo ciekawie. Zobaczymy jak to będzie wyglądać na boisku, jak się piłkarze będą dogadywać, zgrywać i jak to będzie się układało w meczach. Dzisiaj spróbuję zagrać na nich. Radomiak dziś osłabiony brakiem Cichockiego, Leando Rossiego i Nascimento. Po przerwie i okresie przygotowawczym to zawsze jakaś niewiadoma w jakiej formie zespoły będą na ligę ale ja próbuję na gospodarzy. W sumie gdyby zawsze była ta wiadoma to by wszyscy tylko wygrywali u buka zakłady a tego nigdy do końca nie można być pewnym nawet jak gra lider z ostatnim zespołem :) Wracając do typu no to gram na Miedź, bo zrobili fajne transfery i ciekawie ten zespół wygląda na papierze i do tego Radomiak dziś bez trzech bardzo ważnych piłkarzy. Próbujemy.
0-0
 
Ostatnia edycja:
neutralny 432,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Magical Snap - 2021.11.07 15.16 - 001.png
Miedź Legnica - Radomia Radom
W meczu będzie czerwona kartka @4.30
Forbet
Wraca bez watpienia najlepsza liga świata - Ekstraklasa. Na początek starcie dwóch silnych, amintych drużyn. Zmierzą się ze sobą Miedź Legica oraz radomski Radomiak. Starcie to zapowiada się znakomicie, bo gospodarze będą chcieli wydrapać się ze strefy spadkowej, natomiast goście od niej oddalić.
Wstęp oczywiście pół żartem, pół serio. Nie liczę w tym meczu na wielkie granie, bo drużyny raczej z dołu tabeli i ciężko cokolwiek przewidzieć. Nie stawiam na wiele goli, ale idę w czerwoną kartkę z kilku powodów. Po pierwsze dobry według mnie kurs w forbecie, gdzie u innych buków można to samo zdarzenie postawić po nawet 3.05.
Po drugie, czego jak czego ale walki tu nie zabraknie, dla Miedzi to ostatnia chwila, aby wziąć się w garść i jeśli nie będzie szło, komuś mogą emocje dać się we znaki.
I ostatni argument - to pierwszy mecz po przerwie. W obu zespołach składy przemeblowane i początek rundy to dobry czas, aby miejsce sobie wywalczyć, albo je stracić. Tu nikt nie odpuści, liczę również na zmienników, że któryś wejdzie z ławki zbyt ambitnie, a jeszcze przy niekorzystnym wyniku głowa nie zawsze dojeżdża na mecz.
Myślę więc, że przy specyfice meczu otwierającego "wiosnę" warto pójść w czerwko, a tym bardziej po takim kursie, bo sportowo ciężko tu cokolwiek przewidzieć.
 
Emdojot 269,8K

Emdojot

Użytkownik
Stal vs Lech

Lech win
@1.65
LvBet

Lech dużo lepszy zespół, kursy jeszcze rano widziałem na poziomie 1.85 co było nieporozumienie, ale już 1.6 bardziej adekwatne. Jasne Stal miała parę dobrych meczy ale po odejściu Hamulicia będą mieli trudno zagrozić Poznaniakom. Lech ściągnął jedynie bramkarza, a Mielczanie jak przystało na naszą ligę podstarzalego Hiszpana - jednak z przeszłością w Anglii.
Kolejorz po złamaniu drugiego oddechu po słabszym początku przegral w lidze tylko z Rakowem. Stal jedyną wygrana z silniejszą drużyna zaliczyła z Pogonią, no i z Lechem w 1 kolejce, gdzie to był początek dołku formy Poznaniaków. Dziś będzie dużo trudniej I myślę że nie poradzą sobie z aktualnym Mistrzem Polski
 
T 202,2K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Cracovia - Górnik
Typ: Górnik lub remis @1.70 BetX

Wiadomo, jest to pierwsza kolejka po ponad dwumiesięcznej przerwie w naszej kochanej, nieprzewidywalnej lidze. Pewnie w wielu przypadkach lepiej byłoby rzucić monetą typując zwycięzce. Ja jednak idę tutaj w kierunku Górnika (choć nie ukrywam, typ trochę życzeniowy).
W sparingach (które i tak zwykle nie mają później przełożenia w lidze) lepiej pokazał się Górnik, który na 7 sparingów przegrał tylko jeden z CSKA Sofia. Wygrywał m.in. z niemieckimi drużynami z niższych lig (Aachen, RW Essen), czy też Miedzią Legnica.
Cracovia również rozegrała 7 sparingów, przegrała trzy. Tracili w nich dużo bramek (3-4 ze słowacką drużyną Podbrezova, 0-6 z Rostock i 0-2 z Banikiem).
Górnik w pierwszej rundzie sezonu miewał okresy dobre i słabe. Pierwszą część rundy mieli niezłą, w dodatku było ważne zwycięstwo derbowe w Pucharze Polski. Później przyszła zadyszka i 3 porażki z rzędu, by następnie znów rozgrywać niezłe mecze i pewnie wygrywać strzelając dużo bramek (Pogoń, Widzew). Za to końcówka runda była tragiczna. Zaczęło się od porażki w PP z KKSem Kalisz, a następnie porażka u siebie z Miedzią 0-3 oraz w zaległym meczu w Gdańsku 1-2, gdzie oczywiście stracili bramkę na sekundy przed końcowym gwizdkiem.
Cracovia gra u siebie, ale czy to jakiś handicap, skoro Górnik lepiej punktuje na wyjazdach? Z trybun też pewnie wsparcie dla Górnika będzie nie mniejsze, aniżeli dla gospodarzy. Liczę, że Górnik zacznie nieźle tę rundę i nie od porażki.
 
kryszan010 4,8K

kryszan010

Użytkownik
Warta Poznań - Raków Częstochowa

O spotkaniu Rakowa z Wartą Poznań zostało już tutaj napisane bardzo wiele, więc nie będę ukrywał, że dla mnie jako kibica Rakowa wygrana jest tutaj obowiązkiem. Okres przygotowawczy w wykonaniu Rakowa wręcz wyborny, wygrana z FCSB czy Karabachem robią wrażenie. Ja tutaj nie pcham się w czysty win Rakowa. Patrząc na to kto jak wyglądał w sparingach to najlepiej z Rakowa wypadał Ivi Lopez, w każdym sparingu w którym grał strzelał bramkę, dlatego to będzie mój pierwszy typ na to spotkanie.
Drugi typ to Warta nie strzeli bramki, odkąd obie ekipy zaczęły ze sobą rywalizować w Ekstraklasie to Warta nie strzeliła bramki w meczach z Rakowem, statystyki też nie kłamią, Warta w tabeli xG jest na ostatnim miejscu, a Raków w tabeli xGA jest na pierwszym miejscu, także nie widzę tutaj aby było inaczej jutro, Raków w obronie jest niesamowicie mocny, a Warta w ataku no jest po prostu beznadziejna.

Warta Poznań poniżej 0.5 gola @2.25 Superbet
Ivi Lopez strzeli gola @2.35 Superbet
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Stal Mielec-Lech Poznań
Stal over 3,5 celnych strzałów @2.1 superbet
SM over 4,5 celnych @3.3

Ciekawy kurs na wyjazdowe zwycięstwo Lecha, zespołu który w połowie rozgrywek zdobył cały punkt więcej od Stalli, w dodatku przegrał z nimi u siebie w Poznaniu 0-2, kursiwo aż całe 1.60!
A tak na serio przy takim układzie wolę spróbować wyciągnąć lepsze kursy na Stal, Ekstraklasa to nie LaLiga, czy PL, Lech to nie jest polski MC, FCB i tak dalej, u nas nie ma żadnych przepaści między klubami a wynik w większości przypadkach to morale zespołu i chęci do tego po co wychodzą na boisko.
Lech w poprzedniej rundzie grał w kratkę, mieli nad czym główkować w przerwie ale to jeszcze trzeba wprowadzić na boisko.Stal na swoje warunki spisywała się dobrze, nie musieli niczego tu zmieniać, praca nad przygotowaniem fizycznym i tyle.
Atuty Lecha to lepszy papier, dyspozycja to jest zagadka, na Lechu na pewno jest presja bo jednak w Poznaniu się sporo wymaga.Atutem Stali jest własny teren, brak presji przez dobre dorobek punktowy, motywacji w takim meczu raczej nie braknie i to wystarczy żeby każdemu się stawiać w tej lidze.
 
Ostatnia edycja:
Pan P. 315

Pan P.

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin
Wynik do przerwy: 0:0 @ 2,70 betclic 0:1
Under 2,5 gola w meczu @ 1,85 betclic 0:3
DW meczu: 0:0 @ 11 betclic 0:3


Patrząc na historie pojedynków Śląska z Zagłębiem typ wydaje się być mocno pewny. Ja jednak pragnę zwrócić uwagę na problemy w ofensywie obu zespołów - są to najsłabsze "strzelby" w Ekstraklasie, dlatego też biorąc uwagę, że nasze kluby nigdy po przerwi zimowej nie wyglądają na "świeże" i prezentują się mizernie - co pokazały wczorajsze spotkania Stali z Lechem oraz Miedzi z Radomiakiem idę w kierunku underów bramkowych.
 
Ostatnia edycja:
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin
powyżej 4,5 kartek @ 1,75
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
powyżej 4,5 kartek @ 1,7
Ako: 2,98 Betfan

Początek rundy wiosennej i już mamy 2 spotkania o przysłowiowe "6 punktów".
Pierwsze spotkanie to dodatkowo derby Dolnego Śląska także tym bardziej skłaniam się do kartek w tym spotkaniu.
Jak wygląda sytuacja w tabeli wszyscy doskonale wiedzą także nie będę jej opisywał.
Jak wspomniałem te pierwsze spotkanie po przerwie nikt nie chce przegrać tylko za wszelką cenę wywalczyć cenne punkty. Najważniejsze to dobrze wejść w rozgrywki a do tego potrzeba punktów.
Ciekawy jestem jak wypadnie debiut Waldemara Fornalika w Zagłębiu Lubin, nie dość że sytuacja jest nieciekawa to od razu ma do rozegrania spotkanie derbowe.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom