>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

11. kolejka Enea Speedway Ekstraligi -1 lipca 2012

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP

Oto rozkład par na najbliższą niedzielę:
Stal Gorzów - Polonia Bydgoszcz 16.00
Betard Sparta Wrocław - Stelmet Zielona Góra 16.00
Dospel Włókniarz Częstochowa - PGE Marma Rzeszow 17.00

Lotos Wybrzeże Gdańsk - Azoty Tauron Tarnów 17.00
Unibax Toruń - Unia Leszno 17.00
Zapraszam do dyskusji i podawania typów.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Szykuje się pierwsza porażka Unii Tarnów, bez Kołodzieja i Hancocka nie dadzą chyba rady. Zostają Vaculik, Madsen, Janowski i to wszystko. W Lotosie pojedzie Świderski. Ciekawe jakie buki wystawią kursy na ten mecz?
 
matheo1985 8

matheo1985

Użytkownik
Nic innego jak tylko grać na Tobecie ????
CKM Włókniarz Częstochowa - PGE Marma Rzeszów 1 1.38 Tobet 10/10 ⛔Zengote mozna nazwac dramatem:/
Typuję 10/10, ponieważ jestem tego bardzo pewny. Co do przeskanowania składów, to uważam że częstochowianie mają odrobinę lepszy skład i w dodatku atut własnego toru. W Częstochowie nastąpiła jedna zmiana, co składu awizowanego co kolejkę w tym sezonie, Mirka Jabłońskiego ma zastąpić Rafał Szombierski, choć wczoraj przegrywał praktycznie z nim za każdym razem na treningu. Uważam to za bardzo dobry ruch działaczy z Częstochowy z tego względu, że nie było wogóle rywalizacji o skład i Jabłoński czuł się za pewnie, a po ostatnich jego występach na gorsze się nie da zamienić. Co do reszty składu, to powinno być tylko lepiej. Zengota musi wkońcu przełożyć turnieje indywidualne na ligę, reszta składu jest w miarę ok by najmniej na torze w Czewie. Rzeszów zaś może tylko liczyć wg mnie na pewne punkty Grzegorza Walaska - najbardziej chyba chcianego wśród kibiców częstochowskich zawodnika, poza nim same niewiadome, Crump już nie ten sam, Kilokarpi przejechał dobrze 2 czy 3 pierwsze mecze, Okoń i Kuciapa tło z zeszłego sezonu. Uważam, że mój typ na Częstochowę bardzo dobrze odzwierciedla to co dzieje się na torze i w dodatku taki kurs ???? nic tylko grać, ja gram fulla ????
Do tego jeszcze taki ako:
Tobet
Włókniarz - Marma (+6.5) 1 1.85 ⛔
Unibax - Leszno 1 1.15✅
Jonsson - Protasiewicz(+0.5) 1.85✅
Ako: 3.94
Stawka: 5/10
Teraz nic innego jak czekać na kursy meczu Gdańsk - Tarnów. Pozdro i powodzenia.
 
L 3

lewandowski171

Użytkownik
Nie jadą oby dwoje, ZZ też za nich nie będzie, bo nie mogliby wystartować w DPŚ. Ja jednak podchodzę do tego meczu na chłodno, nie ma co skazywać tarnowian na porażkę.

Wybrzeże: Pedersen + Jonasson + Świderski(?)
Unia: Madsen + Vaculik + Janowski

Mecz zapewne będzie na styku.
 
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Na pierwszy ogień idzie mecz Włókniarza z Marmą. Lwy na swoim torze zawsze są groźne, a z rywalami, którzy są blisko w tabeli muszą po prostu wygrywać. Częstochowa to zespół, który na obcym torze nie istnieje, ale gdy CKM jedzie u siebie mecz jest zawsze zacięty i trudny, o czym przekonali się żużlowcy Falubazu niespodziewanie remisując, a gdyby nie słaba postawa juniorów gospodarzy, pewnie Drużynowy Mistrz Polski przegrałby te spotkanie. W zespole Włókniarza po kontuzji wrócił Grisza, który notuje świetne wyniki i zawsze kręci się wokół kompletu. Dziś za słabo spisującego się Mirka Jabłońskiego pojedzie Rafał Szombierski, a to może być pozytywny impuls dla podopiecznych Dymka. Bjerre również w dobrej formie i o jego zdobycz punktową kibice mogą być spokojni. Zengota po słabym występie na swoich starych śmieciach w Zielonej Górze dziś będzie chciał pokazać, że jest dobrym riderem i wyniki z turniejów indywidualnych przeniesie również na najlepszą ligę świata. Daniel Nermark kolejny rok w Częstochowie i nigdy nie zawodzi. Dziś wiele będzie zależało od pary juniorów Lwów. Czaja i Malczewski muszą zrehabilitować się za poprzednie słabe mecze i dziś zdobyć parę punkcików, które przyczynią się do wygrania meczu. Marma Rzeszów jeszcze w tym sezonie na wyjeździe nie wygrała i nie zanosi się na to by stało się inaczej po dzisiejszym dniu. W dobrej formie w zespole PGE jest ostatnio tylko Walasek, a reszta po śmierci Lee nie może się odnaleźć. Przede wszystkim słabe występy Jasona Crumpa to przyczyna porażek Marmy. Jeśli rider rodem z Australii nie jest w stanie zdobywać 10 punktów w meczu, to jak zespół z Rzeszowa może wygrywać. Okoniewski, Kuciapa i Kylmaekorpi na wyjazdach również nie błyszczą, a juniorzy Sówka i Kret dziś nie będą wygrywali z Czają i Malczewskim. Rzeszów dziś nie ma żadnych argumentów, aby powalczyć o zwycięstwo. Częstochowa ma dziś szansę wygrać mecz i zdobyć bonus, a co najważniejsze przeskoczyć w tabeli zespół PGE Marmy. Dziś Łaguta poprowadzi swój zespół do wysokiej wygranej.

Unibax dziś u siebie podejmie zespół Unii Leszno. Goście bez swojego lidera Jarka Hampela, który musi pauzować z powodu kontuzji. W zespole z Torunia dziś z/z-tka za Warda, która powinna dać niewiele mniej punktów niż sam Darcy. Saletra musi się przebudzić i wreszcie zaliczyć dobry występ, bo gdzie jak nie u siebie i z juniorami Byków. Ząbik na pewno też jest zmotywowany i liczy na dobry występ, a w razie czego mogą go zastępować bracia Pulczyńscy. Miedziński na swoim torze też będzie groźny i po nie najlepszym wynikach w ostatnim czasie dziś będzie chciał odzyskać zaufanie swoich kibiców. Holder wyśmienita forma w tym sezonie i nie zdziwię się jak dziś walnie komplet. Bracia Kamil i Emil to bardzo dobrzy juniorzy, a na swoim torze mogą wygrywać ze znacznie bardziej doświadczonymi żużlowcami niż oni. Apator w ostatnich dwóch meczach wyjazdowych zdobył punkty. Zremisował z dzisiejszymi rywalami i wygrał we Wrocławiu, a to na pewno uskrzydli Anioły. Unia nie była w stanie pokonać Polonii Bydgoszcz na wyjeździe, więc dziś z trudniejszym rywalem nie powinno być inaczej. Pavlić dostał szansę od działaczy z Leszna, ale jej nie wykorzystuje. Baliński wrócił do składu i pokazuję się jak na razie z dobrej strony. Bracia Pawliccy narzekają na urazy i choroby, a Tofik i Adamczewski poza własnym torem nie spisują się najlepiej. Dziś na MotoArenie zapowiada się ciekawy mecz, a zespół Unibaxu potrzebuje zwycięstwa, które da im też bonus, by zbliżyć się do czwórki, a potrzeba niewiele punktów. Stawiam dziś na zwycięstwo gospodarzy.

Włókniarz + Victoria + Unibax @ 2.40
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Walasek over11,5 1,60 [11pkt]⛔
Kościecha over5,5 1,72 [5pkt]⛔
Tobet

Walasek lider przyjezdnych. W przypadku gdyby Rzeszów przegrywał 6pkt będzie RT a tu nie mam wątpliwości że puszczą właśnie Grześka. Dlatego liczę na 6 startów i wtedy typ powinien być rozliczony pozytywnie.Przy 5 biegach może być róznie...
Robert Kościecha dzisiaj musi minimum 6 oczek zdobyć żeby typ wszedł. Czy tak będzie?Na początku sezonu na wyjazdach jeździł wręcz tragicznie jednak dwa ostatnie mecze w Lesznie i Rzeszowie i am zdobywał po 7 oczek więc i dziś liczę że tak zapunktuje. Pewnie nie raz dzisiaj goście będa stosować RT dlatego liczę że może i Kościecha będzie miał start więcej? AKO wychodzi dość ciekawe więc probuję jednak stawkąnie ryzykuje.

CKM Wlokniarz Czestochowa - PGE Marma Rzeszow 1 1,30⛔

Tobet

Co do pierwszego typu to stawiam na pewna wygraną Częstochowian i liczę że za 3pkt(czyli bonus zostanie w Częstochowie)Jesli dzisiaj nie zawiedzie Zengota i pojedzie na poziomie 8 pkt będzie bardzo dobrze.Liczę również że Czaja zapunktuje na podobnym poziomie jak Sówka. Rzeszów prócz Walaska ma nieprzewidywalnego Crumpa który ostatno słabiej się spisuje i Okoniewskiego. Liczę tez na to że Szombierski zdobędzie pkt na Kuciapie i może na Kymlakorpim...?

Holder(-0,5) - Sullivan 1 1,65 [13-16]⛔
Tobet
Drugi typ na Crispiego. Chris od wczoraj jest w Toruniu gdzie potrenował dopasował silniki więc o dzisiejszy jego wynik jestem bardzo spokojny. Ryan bez szały w tym roku nawet na MotoArenie...
 
sergiu 123

sergiu

Użytkownik
Tobet właśnie wystawił kursy na mecz Wybrzeża Gdańsk z Unią Tarnów, kurs na gospodarzy kompletnie nie do grania ale na gości już to wygląda bardzo ciekawie bo aż 3.55. Bardziej jednak mnie zaciekawił handicap dodatni na Jaskółki, linia 6,0 po kursie 2.02. Goście mimo osłabień na pewno nie oddają łatwo skóry więc to handi całkiem przyjemna sprawa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Niech mi ktoś powie jak to z Jaskółkami dziś za Hancocka z/z. a za Kolodzieja &gt; Gomolski czy jak?? Bo ja nie rozumiem teraz
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Niech mi ktoś powie jak to z Jaskółkami dziś za Hancocka z/z. a za Kolodzieja &gt; Gomolski czy jak?? Bo ja nie rozumiem teraz
ZZ za Kołodzieja a za Grega wstawiony zostanie albo Jamróg albo Gomólski. Ja tam jeszcze poczekam i mam nadzieję, że handi wzrośnie do 8-10 punktów. Wtedy napewno zdecyduje się pograć na Tarnów. Przecież tam wciąż ma kto jechać. Madsen, Janowski czy Vaculik pojadą po 7 razy. Wszyscy wydaja się być w dobrej formie. Wybrzeże nie jest takie mocne, by rozbić oslabiony Tarnów ...
 
D 5

dero1987

Użytkownik
typy i kursy z rana:
Victoria Piła - Kolejarz Rawag Rawicz 1 1,45 ✅
Piła u siebie bardzo mocna i myślę, że dziś spokojnie powinni wygrać. Miejmy tylko nadzieję, że nocna burza nie utrudni przygotowań toru ????
Stal Gorzów - Polonia Bydgoszcz H(0 - 20.5) 2 2.00 ✅
Gorzów zdecydowanym faworytem. Jednak podchodzę do meczu optymistycznie i liczę na to, że Polonie stać na te 35 punktów. Liczę w końcu na dobry występ Emila i że zapomni już o defektach, do tego Buczek coś powinien dorzucić. Może Gapiński i Kościecha też coś dobrego przywiozą? Optymista ze mnie i liczę na to, że Polonia się wybroni ????
Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Gora H(6 - 0) 1 2,00 ✅
Na papierze lepsza drużyna gości, ale.. Fredka dość w formie, Ułamek tez ostatnio coś jeździ, Jędrzejak u siebie też powinien być mocny. Jeżeli Tai coś przyzwoitego dorzuci, to wynik będzie na styku a biorąc pod uwagę dodatkowe handi warto pograć ????
CKM Wlokniarz Czestochowa - PGE Marma Rzeszow H(0 - 6.5) 1 1,85
Punkt bonusowy w zasięgu gospodarzy, więc zrobią wszystko, żeby wygrać mecz jak największą różnicą.
Holder -0,5 - Sullivan +0,5 1 1,65
Holder zdecydowanie w lepszej formie niż Sulli i dziś powinien zapunktować dużo dużo lepiej.
 
S 108

slawek-80

Użytkownik
Dla mnie najbardziej pewny typ to handi -9pkt na Toruń na unibet po 1,85 (ew. -8,5pkt po 1,72 na tobet). W Unibaxie będzie z/z za Warda więc trójka Holder, Sullivan i Miedziński powinni spokojnie zrobić dwucyfrówke na swoim torze. Do tego parę punktów juniorów i minimum 50pkt torunianie powinni zdobyć. Skoro słabsza Bydgoszcz wygrała z Lesznem 10pkt tydzień temu, więc tym bardziej Toruń powinien taki wynik powtórzyć.
Drugi mój typ to wygrana Częstochowy po 1,40 (unibet), ew. handi -6,5 po 1,90.
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Andreas Jonsson -0.5 v PePe Tobet@1,70 300j
Długa podróż z Włoch, tam wyciął dzwona, dziś ma z kim przegrywać bo i na swoich może tracić i na Jędrzejakach, Lindgrenach. Myślę, że jak Z.G będzie prowadziła to PePe pojedzie tylko 4 razy to typ na 100% wejdzie. Z całą sympatią PePe, ale odpoczywaj przed DPŚ. Andreas w wybornej formie.
 
vitoss 18

vitoss

Użytkownik
Na dzisiaj:
Nicki Pedersen Over 12.5 1,90
W tym sezonie jeżdżący po trupach do celu duńczyk w naszej rodzimej lidze nie zrobił jeszcze mniej jak 12 pkt. W sezonie tylko w trzech meczach pojechał 5 razy robiąc 12 punktów w Toruniu, 13 w Gdańsku z Czewą oraz 13 w Tarnowie. Teraz myślę że zrobi około 14/15 pkt. Chyba że będzie woził przed sobą partnera z drużyny. Dziś będzie miał łatwiejsze zadanie gdyż w zdobywaniu punktów nie przeszkodzą mu Greg i Koldi.
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Na dzisiaj:
Nicki Pedersen Over 12.5 1,90
W tym sezonie jeżdżący po trupach do celu duńczyk w naszej rodzimej lidze nie zrobił jeszcze mniej jak 12 pkt. W sezonie tylko w trzech meczach pojechał 5 razy robiąc 12 punktów w Toruniu, 13 w Gdańsku z Czewą oraz 13 w Tarnowie. Teraz myślę że zrobi około 14/15 pkt. Chyba że będzie woził przed sobą partnera z drużyny. Dziś będzie miał łatwiejsze zadanie gdyż w zdobywaniu punktów nie przeszkodzą mu Greg i Koldi.
tylko ze Niki często jeździł jako rezerwa dzięki czemu miał bieg więcej, z osłabioną Unia mecz raczej na styku. Wystarczy jakis defekt czy upadek i over nie wejdzie. Do tego Vaculik i Maciek mogą z nim powalczyć.
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Sparta vs Falubaz 1 (5-0), 1.90 Tobet 2/10 ✅ 47:42 Brawo Sparta :!:
Sparta w ubiegłym tygodniu radziła sobie bardzo dobrze, pechowy defekt Ułamka w ostatnim biegu spowodował przykrą porażkę z Unibaxem. Tym razem skład mamy najmocniejszy od paru ładnych kolejek. Do kadry wraca Woffinden, na treningach spisywał się bardzo dobrze. Bomber tydzień temu jeździł nieźle. Ogór jak Ogór, filar zespołu. Fredka w kratkę, ale może tym razem pojedzie lepiej - szczególnie liczymy na niego w rywalizacji z Jonssonem. Falubaz jest do zatrzymania, kibice bardzo wierzą dzisiaj w zwycięstwo. Kursy moim zdaniem nieco przesadzone, tak samo jak handi (powinno być wszystko na styku). Ja coś takiego pobieram i jeszcze zastanowiłbym się nad underem (10.5) Jonssona.
Jazda Sparta :!:
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Crump - Okoń 1 @1,75 betsafe ⛔ 10-11
Jeszcze w poprzednim sezonie taki kurs na powyższe rozstrzygnięcie w tej parze przyjęlibyśmy z niedowierzaniem. Jednak obecny sezon w wykonaniu Gingera do najlepszych oględnie mówiąc nie należy. Wyraźnie Crump ma problemy ze spasowaniem się do nowej nawierzchni przy Hetmańskiej. Jednak co by nie mówić Jason to ciągle klasa sama w sobie, dzisiaj mecz wyjazdowy czyli nawet lepiej dla Rudego. Ponadto w ten weekend nie było GP a zatem argument o zmęczeniu sobotnia rywalizacją zostaje wytrącony z ręki. Rybka przemeblował nieco skład Żurawi i Okoniewski pojedzie jako prowadzący parę ale z Majkiem Kuciapą. Spodziewam się że Lwy mogą już na początku ostro pokąsać przyjezdnych i wówczas w miejsce Kuciapy coach gości zmuszony będzie sięgać po rezerwę taktyczną. A zatem łatwego życia Okoń mieć nie będzie ale nawet i bez tego jestem w stanie zaryzykować typ w stronę Crumpiego.

Pedersen - Vaculik 2 @2,95 betsafe ✅ 13-14
A to jako ciekawostka. Olbrzymie value po stronie Słowaka, który ostatnimi czasy gdzie się nie pojawi śmiga jak nakręcony. Dzisiaj to właśnie min na nim spoczywać będzie ciężar walki i odpowiedzialności za końcowy wynik Jaskółek w Gdańsku. Niki jak to Niki, swoje zrobi a zatem pewnie dwucyfrówki z jego strony należy się spodziewać. Wobec zz i osłabień podopiecznych Cieślaka rysuje się perspektywa 7 wizyt na torze Martina (zakładam start jako zetzet i rezerwę taktyczną). Jest to oczywiście trochę mgliste wyobrażenie nie mniej jednak widzę na to szanse. Zakładam więc nawet 2 wyścigi więcej jeźdźca rodem z Żarnowicy co przy kursie oferowanym przez betsafe na takie rozwiązanie skłania mnie do zaufania jednemu z liderów Tarnowa.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Czaja - Sówka 2 @ 2,5 b365
Sówka dziś może miec więcej niż 3 starty w meczu. Jestem prawie przekonany że więcej razy wyjedzie na tor, bo po (0,d,0) Macieja Kuciapy (gdy Stal będzie przegrywac mniej niż 6 punktami) to on go zastąpi, a niewykluczone że pojedzie również za Kreta czy Karpia. Czaja u siebie jedzie raz dobrze a raz beznadziejnie. Były wyskoki typu 8 pkt na początku sezonu ale także 0 czy 1 punkt w meczu. Ważny będzie bieg juniorski bo jeżeli Sówka go wygra będzie mu łatwiej w całych zawodach. Wg mnie po takim kursie spokojnie można grac na wychowanka KM Ostrów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
vitoss 18

vitoss

Użytkownik
tylko ze Niki często jeździł jako rezerwa dzięki czemu miał bieg więcej, z osłabioną Unia mecz raczej na styku. Wystarczy jakis defekt czy upadek i over nie wejdzie. Do tego Vaculik i Maciek mogą z nim powalczyć.
Tak racja, ale upadki/taśmy/defekty w każdym wydarzeniu obstawianym są możliwe i trzeba się z tym liczyć, ja liczę że nie będzie takiego czegoś. A może taktyk będzie nawet jak jaskóły zaczną bardzo dobrze...
 
zgredziu 147

zgredziu

Użytkownik
Po meczu w Częstochowie

Po raz pierwszy nie zabierałem głosu przed meczem CKM-u, gdyż po prostu nóż otwierał mi się w kieszeni. Słabiutki Bjerre do tego Szombierski za Jabłońskiego to jak strzał w kolano. Jak można być tak naiwnym i to jeszcze mój idol Sławek Drabik dokonuje takiego wyboru jakaś masakra. Drużyna, która musi zdobywać punkty u siebie traci je przz własną głupote. Jabłuszko spokojnie by 4-5pkt klepnął i mamy mecz wygrany. Bjerre nie wygrywa nawet jednego biegu, Zengota, który kozaczy we wszelkiego rodzaju IMP i Turniejach indywidualnych robi z siebie sierote (czyt,. zbija średnią punktową) i mamy cały obraz Włókniarza, Griszka i Nermark nie dadzą rady sami wygrać meczu bo to fizycznie niemożliwe. żal dupe ściska,że personalne złe decyzje spychają drużyne na dno tabeli. Tyle ode mnie.

PGE Marma Rzeszów:
1. Rafał Okoniewski – 11 (3,3,3,2,0)
2. Maciej Kuciapa – 6+3 (0,2*,2*,1*,1)
3. Jason Crump – 10 (0,2,3,2,3)
4. Joonas Kylmaekorpi – 4+1 (2,d,2*,0,)
5. Grzegorz Walasek – 11 (2,3,1,3,2)
6. Łukasz Sówka – 4+1 (2,1,1*)
7. Marco Gaschka – 1+1 (1*,0,0,)
Dospel CKM Włókniarz Częstochowa:
9. Kenneth Bjerre – 8+1 (2,2,1,1*,2)
10. Grzegorz Zengota – 1+1 (1*,0,0,0,-)
11. Grigorij Łaguta – 13 (3,1,3,3,3)
12. Rafał Szombierski – 1 (1,d,-,-)
13. Daniel Nermark – 13+1 (3,3,1,2*,3,1)
14. Rafał Malczewski – 1 (d,1,0)
15. Artur Czaja – 6 (3,1,0,2,0)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom