>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

11. kolejka Ekstraklasy [6.10.2023 - 8.10.2023]

Status
Zamknięty.
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Spotkanie: Lech - Puszcza
Bukmacher: Betclic
Typ: gol Puszczy
Kurs: 1.80


Lech Poznań gra mocno w kratkę, co pokazała m. in. wstydliwa porażka w europejskich pucharach, a tym samym brak gry w rozgrywkach Ligi Konferencji, ale też sama Ekstraklasa, gdzie Kolejorz np. wygrywa 4 - 1 z Rakowem Częstochowa, żeby doslownie 3 dni później być zmielonym przez Pogoń Szczecin na wyjeździe aż 0 - 5. Nierówna forma gospodarzy sprawia, że niekiedy oczywiste mecze do zwycięstwa - przychodzą im w ogromnych bólach, co miało też miejsce już w rywalizacjach ze Stalą Mielec czy tez z Górnikiem gdzie był tylko remis 1 - 1. Puszcza Niepołomice to ekipa, ktora przebojem wdarła się do Ekstraklasy, można powiedzieć że podobnie jak Warta Poznań nikt nie traktował powaznie tej ekipy. Na ten moment trudno mierzyć tą samą miarą Wartę i Puszczę, jednak trzeba gościom oddać to, że na przestrzeni ostatnich 3-4 sezonów zaliczyli ogromny progres, a sam awans do Ekstraklasy to już wielki sukces, który może być kontynuowany ewentualnym utrzymaniem. Sama Puszcza ma już na koncie kilka niezłych meczów, część byla zremisowana wręcz pechowo jak np. z Ruchem Chorzów, ale część punktów powinna być przyjęta z pokorą jak np. remis z Legią czy wygrana z ŁKS'em. Trudno powiedzieć czy to wystarczy do utrzymania, ale gole z takimi ekipami jak Legia, Śląsk, Radomiak, Jagiellonia czy Widzew pozwalają wierzyć także w zaskoczenie bramkarza Kolejorza.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2783
myyk 31,6K

myyk

Użytkownik
Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 2 @2,17 5/10

Biorąc pod uwagę co Ruch wyczynia ostatnio w defensywie to czeka ich bardzo ciężka przeprawa z rozpędzoną Pogonią, która strzeliła ostatnio 5 bramek Lechowi, 3 Legii, 5 Cracovii i 3 Koronie. Obrona Niebieskich regularnie popełnia amatorskie błędy a sytuacja w tabeli tylko potęguje napięcie co było widać w meczu z Puszczą. Co prawda Ruch po fatalnej 1 połowie nie mając nic do stracenia podniósł się i fartownie doprowadził do wyrównania, ale dużo było w tym szczęścia. Mecz wcześniej przegrali w fatalnym stylu z rezerwami Legii w PP 3:2, a u siebie ostatnio 5 goli strzelił im Raków. Niebiescy mają dobre etapy w meczach, ale praktycznie w każdym meczu spora część meczu to festiwal słabej gry z bardzo dziurawą obroną. Wydaje mi się, że Niebiescy zaczną punktować, ale jeszcze nie teraz, Pogoń powinna bezlitośnie wypunktować błędy defensywne gospodarzy.

Wynik 0:3 Zysk +5,85j
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1885
typerskoki 416,5K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Lech Poznań - Puszcza 1 @ 1,44
Ostatnie mecze Lecha to istna sinusuida. Najpierw wysoko pokonali obecnego Mistrza Raków 4-1, by zaraz przegrać z wydawało się będącą w lekkim kryzysie Pogonią, aż 5-0. Początek sezonu w wykonaniu słaby, co było widać w pucharach. Powoli jednak (nie liczać wpadek jak z Pogonią) się rozkręcają i gonią straty z początku sezonu. Aby dalej gonić, trzeba dopisywać 3 punkty, szczególnie u siebie z takim rywalem jak Puszcza, która ma bilans meczów na wyjeździe 0-1-4 .
Kurs naturalnie niski, ale do dubla może iść. W handi tutaj nie idę bo Puszcza potrafi zaskoczyć i nie zdziwi mnie jak będzie 1-0/2-1. Jednak wygrać Lech powinien. Jeśli myśli o top3 a myśli nawet o tytule to musi takie mecze wygrywać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2083
R 619,3K

rr62dga

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 20:00
Spotkanie: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin
Typ: mecz/liczba goli: Pogoń i powyżej 1,5
Kurs: 2,49
Bukmacher: fortuna
Analiza:
Chorzowski Ruch ostatnie pól godziny meczu z Puszczą zagrał wreszcie z werwą, tak jak jeszcze w pierwszej lidze i tak jak oczekują tego kibice- ambicja, ciąg do przodu, wrzutki i strzały przyniosły efekt w postaci strzelenia wyrównującej bramki. Inną rzeczą jest, że po niesłusznie nieprzyznanym rzucie rożnym Ruchowi kontra Puszczy dała im pierwszą bramkę. Jeśli piłkarze Ruchu zaczną mecz z takim podejściem a nie bez pomysłu i bojaźliwymi podaniami do tyłu, to jest szansa na jakieś punkty. Pogoń w ostatnim czasie gra jednak znakomicie: 5:1 z Cracovią w Krakowie i 5:0 z Lechem w Szczecinie ma swoją wymowę i z pewnością znów wpłynie na jakąś panikę w szeregach Ruchu, wszechobecną grę w poprzek i do tyłu i pierwszy celny strzał ok 60 minuty. Obrona Niebieskich popełnia masę błędów, co przy szybkich i skutecznych napastnikach gości nie wróży dla Ruchu niczego dobrego i punktów w pożegnalnym meczu w Gliwicach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2657
Tenis by Dawid 916,9K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Propozycje na sobotę:

➡ Zagłębie Lubin strzeli @1,4 (vs. Piast Gliwice) ✅ forBET. Dość wysoki kurs na jednego gola gospodarzy, którzy u sterów Fornalika czyli ex-trenera Piasta radzi sobie co najmniej dobrze, a nawet bardzo dobrze. Zbudował ciekawy zespół z dużą liczbą graczy z potencjałem. W tym sezonie nie strzelili gola w meczu tylko raz, w sierpniu z Koroną, a tak notują bardzo dobre wyniki i są blisko ligowego podium. Piast wydostał się dopiero z okolic strefy spadkowej i mogą trochę odetchnąć, gdyż dawno nie wygrywali. Zrobili to jednak dość pewnie z Widzewem. Spodziewam się dobrego meczu.

➡ ŁKS Łódź strzeli gola @1,5 (vs. Radomiak Radom) ❌ forBET. Z tego co czytałem kilka dni temu zespół z Radomia słabo trenuje, a ich trener jest chyba na wylocie, bo odechciało mu się pracować, kiedy to przeszła mu obok okazja przejścia na Bliski Wschód. Ponoć treningów jest mało i kto wie czy nie będą grać pod zwolnienie. Trochę dziwi mnie tak wysoki kurs na ŁKS, choć oni kadrowo wyglądają znacznie gorzej i to pewnie stąd ta dysproporcja. Mimo to zaryzykuję golem gości. Mecz odbędzie się w południe, co prawdopodobnie zapewni nam nudne widowisko i tego się obawiam najbardziej.

➡ Pogoń Szczecin wygra lub remis @1,35 (vs. Ruch Chorzów) ✅ forBET. Ruch pewnie będzie podbudowany po ostatnim powrocie w starciu z Puszczą, lecz z drugiej strony to tylko biedny beniamek i nie można przesadzać. Pogoń jest świeżo po ograniu Lecha 5-0 i nie chce mi się wierzyć, że w kolejnym meczu przegrają z totalnie średnim zespołem. Jakby tak się stało to wyszła by z nich typowa ekstraklasa. Pogoń kadrowo wygląda znacznie lepiej. Nie ma tu mocnych argumentów, a bardziej typ z wiarą.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1116
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Ja jestem zdania i uważałbym z tym graniem na Pogoń. Ruch grając w Gliwicach jest mocno niewygodnym rywalem. Co prawda obrona gospodarzy popełnia sporo błędów, lecz mimo wszystko walki i zaangażowania w zespole nie brakuje, co ostatnio pokazał mecz z Niepołomicach. Pogoń ładuje ostatnio sporo goli i są mega skuteczni, wydaje się aż wręcz, że obrona Ruchu jest dla nich dzisiaj kolejnym dobrym smaczkiem żeby władować kilka goli.
Ja jednak tego spotkania nie ruszam, a będę obserwował.
 
Alfred Chodźko 4K

Alfred Chodźko

Użytkownik
Spotkanie Radomiaka z ŁKSem to mecz jeśli chodzi o okoliczności bardzo wpasowujący się w klimat polskiej piłki . Radomiak z problemami sportowymi i odwiecznym wypaleniem trenerskim po kilku miesiącach. Drużyna potrafiąca grać dobrze w piłkę i próbująca tworzyć okazję. Jednak stabilność na przestrzeni lat wykluczona. ŁKS dysponuje słabą kadrą jak na ten poziom rozgrywkowy, lecz piłkarzom tej drużyny nie można odmówić zaangażowania. W środowisku jest wiara w trenera Moskala, choć on sam jest po spotkaniu z zarządem i jego pozycja na stanowisku mocno osłabła w ostatnim czasie. W Łodzi jest rozstrzał pomiędzy możliwością stworzenia silnej kadry, stawianie na młodych i respektem do trenera. Obie te drużyny łączą dwie rzeczy. Zamiłowanie do tworzenia okazji, próba gry ofensywnej i odejście od sztywno założonych koncepcji po jakimś czasie. ŁKS mimo wszystko wydaje mi się stabilniejszy w tym segmencie. Trener Moskal na konferencji przedmeczowej wspomniał o dużych możliwościach gospodarzy w grze w powietrzu i dał do zrozumienie, że stałe fragmenty, dośrodkowania to będą elementy których ŁKS się obawia. Sami Łodzianie może zmienili by koncepcje ale podobnie jak Radomiak mają złą serie meczY, sam trener Moskal lubi grać ofensywnie. Potrzeba przełamania jest u obu stron. Obie potrafią kreować i obie te drużyny mają wahania w trakcie meczu.

Radomiak Radom - ŁKS Łódź, Obie drużyny strzelą gola @ 1,82 STS
 
Ostatnia edycja:
maarcin14 703,2K

maarcin14

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 20:00
Spotkanie: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin
Typ: Pogoń Szczecin DNB
Kurs: 1.50
Bukmacher: Forbet
Analiza:

Witam, mamy sobotę 7 października, w naszej Ekstraklasie dziś 4 spotkania, o 20 zagrają Ruch Chorzów oraz Pogoń Szczecin. W tym spotkaniu typuję wygraną Pogoni, w przypadku remisu mamy zwrot. Ruch Chorzów jako beniaminek spisuje się po prostu słabo, i zapewne do końca będzie walczył o utrzymanie. Aktualnie Ruch zajmuje przedostatnie 17 miejsce, wygrał tylko jedno spotkanie , miało to miejsce w drugiej kolejce, kiedy to pokonali u siebie 2:0 innego beniaminka ŁKS 2:0. Inne spotkania kończyły się 4 razy podziałem punktów i 5 razy porażką. Bilans bramkowy drużyny z Chorzowa to 11 strzelonych do 17 straconych. Jeśli chodzi o Pogoń, to zajmują 7 miejsce. Myślę, że apetyty są znacznie większe. Pogoń miała mały kryzys, kiedy to przegrała 4 mecze ligowe z rzędu, ale wydaje się że został on zażegnany. Ostatnie 4 spotkania to 3 pewne wygrane i minimalna porażka 3:4 z Legią. Imponujące jest z pewnością ostatnie zwycięstwo, kiedy to pokonali u siebie Lecha Poznań aż 5:0. Wydaje się więc, że Pogoń jest w dobrej dyspozycji, natomiast Ruch ma serię 10 spotkań z rzędu bez wygranej licząc wszystkie rozgrywki i wydaje mi się, że ta seria zostanie przedłużona. Myślę, że Pogoń powinna wygrać, ale zabezpieczam się zwrotem w razie remisu. Typuję gości DNB.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2944
R 619,3K

rr62dga

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 17:30
Spotkanie: Legia - Raków
Typ: Legia
Kurs: 2,42
Bukmacher: fortuna
Analiza:
Obydwie drużyny zagrały w tygodniu swoje mecze pucharowe i jakby nie szukać pozytywów, to obydwie mocno zawiodły. Taktyka Rakowa a raczej ostatnio jej brak coraz bardziej przypomina taktykę Ruchu- podania do tyłu i w poprzek między obrońcami i daleki kop do przodu na Piaseckiego a przy tym kluczowe błędy w obronie. Trener Szwarga powinien trenować ale co najwyżej rezerwy Rakowa- aby cokolwiek z tej drużyny jeszcze uratować konieczna jest szybka zmiana trenera. Osłabienia Rakowa w meczu w Warszawie będą istotne- Arsenić, Silva czy Svarnas to kluczowi piłkarze tej drużyny. Legia w Alkmaar również zagrała poniżej swoich możliwości a po porażce w Białymstoku nie może sobie pozwolić w tym prestiżowym meczu na jakieś dalsze straty punktowe. Kadra Legii ze znacznie większym potencjałem, mecz przy Łazienkowskiej i jeśli Tobiasz nie popełni jakichś kardynalnych błędów, to trzy punkty pozostaną w Warszawie.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
12:30 Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze
Górnik @ 3.55
Górnik lub remis i obie strzelą gola @ 2.46

Betclic

Spotkanie już zaniecała 1.5h, a więc coś napiszemy.
Nikt się nie spodziewał, że Śląsk tak mocno wystartuje w nowym sezonie, że po 10. kolejkach będzie liderem ekstraklasy. Zespół, który ostatnie sezony miał kiepskie i ratował się przed spadkiem w ostatnim momencie, teraz walczy o TOP 5, a nawet o TOP 3.
Sezon mimo wszystko jest jeszcze długi i jestem zdania, że Śląsk na koniec sezonu i tak wyleci z TOP3, ale to tylko moje zdanie. Dzisiaj poszukam niespodzianki, choć wczoraj myślałem, że sprawi ją Ruch, ale tam dalej jest katastrofa w obronie czy też na bramce..
Śląsk w ostatnich spotkaniach ma mocno wyszarpane zwycięstwa, czy to nad Piastem czy też Wartą. Jest to zespół, który można pokonać i pokazali to piłkarze Jagiellonii w PP. Śląsk jest groźny, a mając w ataku w formie Exposito, Górnik w obronie ma się kogo obawiać. Górnik z meczu na mecz wyglada coraz to lepiej. Widać, że przygotowanie fizyczne, które zdaniem kibiców było źle zorganizowane w końcu schodzi z nóg piłkarzy. Czy w meczu z Zagłębiem zasłużenie przegrali?. Uważam, że nie. Górnik miał swoje sytuacje w tym meczu lecz mocno zawiodła skuteczność. Fornalik wyczekał i wypunktował Górnik co spowodowało, że zgarnęli trzy punkty.
Urban przed tym spotkaniem mówi, że jedna passa się kończy, a druga może się zacząć. Oby miał racje bowiem kibice powoli maja dość tułania się w dole tabeli i kolejnej walki o utrzymanie do samego końca sezonu. Dziś o trzy punkty będzie ciężko, ale z racji, że jest to ekstraklasa to uważam, że Górnika stać dzisiaj na sprawienie niespodzianki.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1268
sunxl 2M

sunxl

Typer
Legia Warszawa vs Raków Częstochowa:

Powyżej 5.5 kartek @2.05✅
Josue otrzyma kartkę @2.70 ✅
Papanikolaou otrzyma kartkę @2.70✅

Josue + Papanikolaou otrzymają kartki AKO @7.42 ✅
wsio Superbet


Trudno krótko opisać, to co się wydarzyło Legii Warszawa w Holandii. Całe szczęście, że wszyscy wrócili już do domów i można skupić się już na sportowej rywalizacji. Naturalnie sprawa nie została wyjaśniona, ale to już praca dla włodarzy i prawników. Wojskowi całkiem nieźle zaprezentowali się na tle AZ Alkmaar, zabrakło jednak konkretów w postaci gola. Była okazja w grze z przewagą jednego zawodnika i szkoda zmarnowanych sytuacji. Przed przerwą reprezentacyjną dojdzie jeszcze do hitu w Ekstraklasie i Legia ma w ostatnim czasie patent na Raków. Trzy niedawne bezpośrednie starcia zostały wygrane przez stołecznych. Czy kolejny triumf stanie się faktem?

Raków boleśnie przekonuje się o poziomie w Europie. Dwie porażki najpierw z Atalantą potem ze Sturmem Graz pokazują, że Mistrz Polski zbiera dopiero doświadczenie na arenie międzynarodowej. Niestety podopieczni Dawida Szwargi w obu tych spotkaniach byli zdecydowanie słabszym zespołem i przegrane są w pełni zasłużone. Szkoda, bo walka o przynajmniej Ligę Konferencji na wiosnę była realna, ale trzeba jednak skoncentrować się na krajowym podwórku. Tutaj również nie jest do końca kolorowo i blamaż z Lechem Poznań udowadnia słabszą dyspozycję przyjezdnych. Jasne, pokonanie Radomiaka Radom 3:0 mogło na chwilę uszczęśliwić kibiców, ale należy to potwierdzić w kolejnych starciach. Czy Raków podbije dzisiaj Warszawę?

Pamiętamy poprzednie spotkania Legii z Rakowem i oglądaliśmy w nich masę kartek. Teraz w tle mamy wydarzenia w Holandii oraz słabe występy Mistrza Polski, co powoduje, że atmosfera na boisku będzie napięta. W Superbet można połączyć dwóch zawodników, którzy otrzymają upomnienia od Szymona Marciniaka. Może nasz eksportowy arbiter nie szastał ostatnio kartkami, ale same rywalizacje w Ekstraklasie nie były ostre. W środku tygodnia w Dortmundzie już tak i pokazał wtedy 5 kartoników.

Zdecydowałem się na Josue i Papanikolaou. Uważam, że kapitan Legii nie odpuści takiego starcia i pomimo późnego powrotu do Polski wystąpi do pierwszych minut. Raków z pewnością będzie prowokował Portugalczyka, wiedząc o jego czwartkowej historii i dyskusje oraz brzydki faul jest jak najbardziej w zasięgu Josue.

Co do Papanikolaou to można rzec, że to typowa boiskowa 6. Piłka przejdzie, ale zawodnik już nie i Grek w tej kampanii otrzymał dopiero 2 żółte kartki w Ekstraklasie. Co ciekawe w starciach z Legią Warszawa ogląda sporo kartoników i tak było w 6/7 niedawnych bezpośrednich starciach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1304
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom