>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

1 kolejka I ligi 22.07 - 24.07.2011

Status
Zamknięty.
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Już w najbliższy weekend rywalizację rozpocznie polska I liga.
W tym roku liczymy na duże zainteresowanie tą tematyką więc na każdą kolejkę będzie powstawał osobny temat.
Rywalizacja na zapleczu Ekstraklasy powinna być w tym sezonie bardzo wyrównana. Wśród drużyn, które na dłużej się tam zadomowiły nie ma wyraźnego lidera, który rozstawiałby wszystkich po kątach. Spadkowicz z kolei mocno zmienili składy i ich przewaga nad rywalami może być niezauważalna.
Na ten moment jest to jednak gdybanie. Dopiero pierwsze mecze zweryfikują szanse poszczególnych drużyn.
Wszystkich zainteresowanych dyskusjami na temat ligi zapraszam do tematu:
I Liga - Dyskusje, transfery, informacje [Sezon 2011/2012]
O szansa na awans poszczególnych drużyn, proszę z kolei pisać tutaj:
I Liga - Kto wywalczy awans? [Sezon 2011/2012]

Kursy z Unibet:


Zapraszam do dyskusji
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Polonia Bytom ✅ ✅ ✅
Przyznam szczerze, że w zeszłym sezonie pierwsza liga jakoś nieszczególnie mnie interesowała. Teraz to się zmieni, bo spadła Arka Gdynia której kibicuję. Pierwsze trzy kolejki, to może być wielka loteria. Trudno na starcie jednoznacznie przekonać się o potencjale konkretnego zespołu. A że w sparingach dobrze szło? Głośne transfery, zapowiedzi działaczy? To wszystko zazwyczaj bywa złudne. Pierwsze kolejki z reguły staram się omijać, choć tym razem spróbuję. Moją uwagę zwrócił mecz w Szczecinie, Pogoń aspirująca po cichu do awansu do Ekstraklasy, zagra ze spadkowiczem, Polonią Bytom. Drużyny na absolutnie dwóch półkulach: Pogoń w tym zestawieniu wygląda lepiej pod każdym względem: organizacyjnym, finansowym i sportowym. Granatowo-bordowych prowadzi od połowy czerwca Marcin Sasal. Dziwię się trochę, że zwolniono Artura Płatka, którego broniły przecież wyniki. Ale zostawmy to. Szczecinianie nieźle się wzmocnili: Hricko (z Bytomia), Kucharski, Edi Andradina i chociażby tajemniczy Kameruńczyk, Djousse. Kadrowo wygląda to naprawdę przyzwoicie. A Polonia Bytom? Zupełnie inny zespół, który na dziś liczy siedemnastu zawodników (!). Mogą pójść śladem Odry Wodzisław, oby nie podzielili ich losu... W mojej ocenie wszystkie czynniki przemawiają za gospodarzami. Dlatego też stawiam na Pogoń po kursie 1,80.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Pierwsze kolejki na pewno przyniosą sporo niespodzianek. Pobawić można się za drobne, bo dla większej inwestycji szkoda nerwów. Moim zdaniem już w piątek możemy być świadkami, może nie niespodzianki, ale wyniku przeciwnego do oczekiwań bukmacherów. Piłkarze z Niecieczy przyjadą bowiem do Katowic, gdzie zostanie rozegrany pierwszy mecz nowego sezonu. W Katowicach kibice chcieliby w końcu awansu do Ekstraklasy, a często presja awansu przybija i działa negatywnie. Byliśmy już wielokrotnie świadkami tego, kiedy od drużyn od których nic się nie wymagało, znajdowały się w czubie tabeli. Przykładem może być Flota Świnoujście, odkąd są w I lidze, to w tabeli zazwyczaj są wysoko, pomimo tego że wielkich nazwisk w swojej kadrze nie posiadają. Nieciecza poczyniła solidne wzmocnienia, bowiem na brak pieniędzy nie mogą narzekać. Mam nadzieję że GKS zaliczy falstart.
Nieciecza lub remis [1,66] Tobet
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 0

danioz

Użytkownik
Arka Gdynia - Warta Poznań Typ: 2 Kurs: 3.10
I kolejka pierwszej ligi w Polsce. Mecz Arki Gdynia z Wartą Poznań. Spotkanie drużyny, która ma nowoczesny stadion, budowany z myślą o Ekstraklasie (a po wybudowaniu go, Arka spadła z Ekstraklasy...), z ekipą Warty Poznań, która w tym sezonie ma bić się o awans na piłkarskie salony. Arka spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej, Warta zaś to już nie ten klub co chociażby rok temu - zrobili dużo szumu w rundzie wiosennej sezonu 2010/2011. Z ekstraklasowej ekipy z nad morza nie zostało prawie nic - wszyscy odeszli, a Peter Nemec przebudował klub kompletnie (15 nowych zawodników) - na byłego szkoleniowca rewelacyjnej Floty Świnoujście liczą wszyscy kibice Arki, i on ma być największą gwiazdą. W Warcie Pani prezes Izabella Łukomska-Pyżalska, zrobiła prawdziwą furorę, teraz chce w Poznaniu dwóch wielkich klubów. W Arce nie wystąpi Omar Jarun, który wyjechał na mecze swojej reprezentacji. Trener Petr Nemec nie skorzysta także z doświadczonych zawodników: Sieberta oraz Płotki. Arka pozyskała takich piłkarzy jak Piotr Kuklis, Marcin Radzewicz, Omar Jarun a Wartę zasilili Michał Goliński czy Mariusz Ujek. Spójrzmy jeszcze na sparingi w okresie letnim: Arka wygrywała zaledwie dwa mecze, przegrała trzy. Warta zwyciężała także dwa razy, tyle samo razy doznawała porażki, i dwukrotnie remisowała. Ale warto zagłębić się z kim się mierzyła. Przegrała 3:1 z grającym niezłym składem Zagłębiem Lubin, bezbramkowo zremisowała z Pogonią Szczecin oraz przegrała 5:1 z grającą w obu połowach ligowymi składami Polonią Warszawa. Prezes Warciarzy Izabella Łukomska-Pyżalska zadbała, aby fani mogli ekscytować się ciekawymi pojedynkami w okresie przygotowawczym. Podsumowując, trudno wskazać w tym meczu jednoznacznego faworyta, chociaż według bukmacherów jest nim Arka. Wydaje mi się, że w szczególności ze względu na byłego ekstraklasowicza oraz nowego, dobrego trenera. Stawiam na Wartę Poznań, która pozyskała kilku ciekawych piłkarzy, i na wiosnę pokazała, że potrafi grać w piłkę. Cel dla obu klubów to Ekstraklasa, ale to Warta wyjdzie górą z tego pojedynku, a nie Arka poskładana z piętnastu przypadkowych piłkarzy.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Mecz Arki z Wartą jest idealnym przykładem dla meczów których się nie gra. Nie dość że to pierwsza kolejka, to ja już nie wspomnę o potencjale obu drużyn. Obie chcą awansować, a nie wiadomo jak zaprezentują się w meczu o punkty. W obu drużynach przeprowadzono wiele transferów, nie wiadoma jest tak na prawdę forma poszczególnych zawodników. W tym meczu może zdarzyć się wszystko. Arka niby gra u siebie i chcą powrócić do Ekstraklasy i źle by było gdyby skapitulowali przed własną publicznością. Warta to nieobliczalna drużyna która potrafi wygrywać z każdym w I lidze, ale potrafi też z każdym przegrać. No bet, zarówno 1X2 jak i under/over.
 
other 60

other

Użytkownik
GKS Katowice vs LKS Nieciecza

W obu ekipach poczyniono szereg zmian kadrowych. Można sobie o nich dokładniej poczytać na stronach klubowych.
Posadę po Stawowym w Katowicach przejął 39letni Rafał Górak, człowiek związany przez całą karierę zawodniczą z klubami śląskimi min. Polonią Bytom. Czyli można założyć, że zna realia piłki z południa Polski i wie jakie są tu oczekiwania kibiców. A te przedstawione przez ultrasów Gieksy są jasne - awans do ekstraklasy. Władze klubu zapewniają o polepszeniu sytuacji finansowej i również liczą na promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Presja jest duża, ale wszystko jest dla ludzi. Zmotywowany GKS wspierany przez swoich fanatycznych kibiców przy (tak przypuszczam) pełnych trybunach powinien zainaugurować rozgrywki pewnym zwycięstwem.
W Niecieczy trenerem został Słowak Dusan Radolsky, już z dużym bagażem doświadczeń w polskiej piłce. Przyszedł do Niecieczy ze Spartaka Trnava, z którym wywalczył awans do LE.
Tak czy owak, mój typ na ten mecz to GKS (-1,5) po kursie 3,6.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Other praktycznie żadnego argumentu. Presja kibiców jest i to może podziałać negatywnie. Piszesz, że są zmotywowani, a piłkarze z Niecieczy nie ? Oni też są ludźmi, lubią wygrywać jak każdy. To że ich klub znajduje się w małej wiosce o niczym nie świadczy. Moim zdaniem ujrzymy nudny mecz, w poprzednim sezonie padł tutaj remis 0:0, może dziś będzie tak samo ? Swojego typu na Niecieczę z podpórką dalej będę bronił a do tego można dołożyć gol po 28minucie lub wcale, taki zakład do zagrania jest w Tobet. Szczerze powiedziawszy nie zdziwię się jak nie ujrzymy żadnego gola.
Time of 1st goal (28 min)
28:00 min or later/No goal
1,75 Tobet

E:
DW: 0:0
7,00 Bet At Home
0,5/10
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Other praktycznie żadnego argumentu. Presja kibiców jest i to może podziałać negatywnie. Piszesz, że są zmotywowani, a piłkarze z Niecieczy nie ? Oni też są ludźmi, lubią wygrywać jak każdy. To że ich klub znajduje się w małej wiosce o niczym nie świadczy. Moim zdaniem ujrzymy nudny mecz, w poprzednim sezonie padł tutaj remis 0:0, może dziś będzie tak samo ? Swojego typu na Niecieczę z podpórką dalej będę bronił a do tego można dołożyć gol po 28minucie lub wcale, taki zakład do zagrania jest w Tobet. Szczerze powiedziawszy nie zdziwię się jak nie ujrzymy żadnego gola.
Time of 1st goal (28 min)
28:00 min or later/No goal
1,75 Tobet
W pełni popieram.
Co z tego, że Górak zna oczekiwania kibiców? Stawowy nie znał? Znał... a chcieli go wywieźć na taczkach. Presja w Katowicach jest duża ale warunki do pracy nadal trudne.
Napastnicy jacy znajdą się w kadrze GKS-u to: Mateusz Zachara, Przemysław Pitry, Dawid Jarka.
Warto zauważyć, że Zachara i Jarka to wzmocnienia zorganizowane na ostatnią chwilę. Jarka ma według mnie bardzo duży potencjał ale od dawna nie potrafi odnaleźć formy... a przecież brak zgrania z partnerami mu w tym nie pomoże. Górak będzie chciał zagrać przede wszystkim na 0 z tyłu.

Nieciecza po kolejnych wzmocnieniach będzie jeszcze groźniejszym ( do zespołu przed sezonem dołączyli przede wszystkim Biskup, Drozdowicz i Sebastian Nowak) zespołem więc trudno się spodziewam ataków od pierwszego gwizdka na inaugurację sezonu.
Warto przypomnieć, że choć ostatni mecz tych drużyn skończył się &quot;astronomicznym&quot; rezultatem 3-3 to w październikowym spotkaniu w Katowicach nie padłą żadna bramka. Dziś może być podobnie.

GKS Katowice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza
I połowa - under 0.5
5/10 @ 2,75
Tobet

✅ ✅ ✅

Przy okazji: Gieksiarze na prawdę głośni za oknem ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Zawisza - Sandecja 1X @ 1.42 Unibet *
Zawisza to dziwny zespół. Budowany &quot;na szybko&quot;. Z drużyny która wywalczyła awans zostało tylko kilku graczy. Jest też nowy trener, nowy system gry no i nowy właściciel. Ale czuć że wokół klubu panuje euforia. Jutro będzie grubo ponad pięć tysięcy kibiców. Atmosfera jest bojowa. Zwłaszcza, że zespół bardzo dobrze prezentował się w sparingach. Ograli m.in. GKS Bełchatów na wyjeździe (1-0). W tygodniu awansowali do kolejnej rundy PP pokonując Bałtyk 2-0. Wcześniej ograli Nielbę 6-2. I to tyle tych wyników w obecnym składzie. Co prawda wcześniej Zawisza zremisował z Górnikiem Wałbrzych 0-0 i Wisłą Płock oraz przegrał na wyjeździe (0-1) z Lechią Gdańsk ale w tamtych spotkaniach jednak brakowało wielu zawodników z obecnej kadry.
Nie znam się za bardzo na pierwszoligowej piłce ale &quot;na papierze&quot; drużyna z Bydgoszczy prezentuje się bardzo solidnie. W bramce stanie bardzo zdolny Witan. W obronie znany z występów w Ekstraklasie Łukasz Skrzyński oraz Ilków-Gołąb, Oleksy i Hrymowicz. Wszyscy ograni w pierwszoligowych rozgrywkach. Pomoc złożona z czwórki graczy mających za sobą występy w Ekstraklasie : Bład, Ekweueme, Zawistowski i Geworian. Do tego kilku graczy którzy uzyskali awans jak Piętka, Maziarz czy Klofik. Plus wypożyczony z Legii Kamil Majkowski. W ataku jest Benjamin Imeh a jego zmiennikiem ma być supersnajper Rafał Leśniewski pozyskany z Nielby, który był najlepszym strzelcem w poprzednich latach w II lidze zachodniej.
Kadra ta zapewnia dość dobry poziom. Zawisza słynał, że w swojej &quot;twierdzy&quot; nie przegrywa. Zwłaszcza w takim momencie, tuż po awansie uważam że nie tylko doping kibiców ale również panujący tam entuzjmazm swoje zrobi.
Dodam, że Sandecja z problemami http://sandecja.pl/do-bydgoszczy-bez-chmiesta-i-durica,artykul.html?material_id=4e2954c9b564da4e45000000
Oczywiście mimo wszystko to goście są &quot;papierowymi&quot; faworytami. W zeszłym roku zajęli 4 msc. Najlepsi gracze jak m.in. łaczony z Zawisza A.Aleksander zostali a klub dokonał też kilku ważnych wzmocnień (Marcin Dymkowski , Michał Trzeciakiewicz, Łukasz Derbich, Bartosz Wiśniewski, Patryk Jędrzejewski, Milan Durić z Metalurgu Skopje). Niemniej to pierwsza kolejka. Wiadomo, że beniaminkowie właśnie wtedy są najsilniejsi. Osobiście stawiam na &quot;niski&quot; remis (3.15) i under 2.5 gola (1.65)
Przewidywane składy :
Zawisza Bydgoszcz Witan – Ilków-Gołąb, Hrymowicz, Jankowski, Oleksy – Ekwueme – Błąd, Geworgian, Majkowski, Piętka – Imeh
Sandecja Nowy Sącz - Kozioł - Makuch, Dymkowski, Frohlich, Derbich - Szeliga, Trochim, Trzeciakiewicz , Durić – Aleksander, Wiśniewski
* - oczywiście zalecam grę u naziemnych bukmacherów jak np. Milenium ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Mi od razu rzucił się w oczy wysoki kurs na Olimpie Elbląg. Jakby nie patrzeć, oba zespoły zostały ulepione na nowo. Łęczna dość eksperymentalne, wielu zawodników odeszło, a przyszli ci którzy byli finansowo w zasięgu Górnika. Są to zawodnicy albo bardzo młodzi, albo &quot;nieznani&quot; jak np Jonathan z Brazylii, to są bardzo ryzykowne kroki. Patrząc na tych zawodników którzy odeszli, ciężko będzie ich zastąpić obecnymi transferami. Z drugiej strony barykady stoi Olimpia, która też przeszła rewolucję. Odeszli zawodnicy dla których 1 liga to za wysokie progi, a zawodnicy którzy pokazali się z dobrej strony w poprzednim sezonie, po prostu zostaną zastąpieni, bo w Elblągu poczyniono fajne transfery. Najłatwiej wypowiedzieć mi się o zawodnikach Wisły Płock, Pacan i Koczon to nowe wzmocnienia ekipy z Elbląga. Obrońca z niezłymi warunkami i dobry napastnik, na pewno sprawdzą się w drużynie. Kilku młodych zawodników, kilku nieco bardziej doświadczonych i tak właśnie powinno tworzyć się drużynę. Łęczna to jak dla mnie dziurawa beczka z której z każdego meczu będzie uciekało paliwo. Kurs dobry, warto zaryzykować zwycięstwo gości.
Górnik Łęczna - Olimpia Elbląg | 2 - 4,00 Bet365
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
:


Pogoń to zespół, który celuje w awans. W klubie tego nie ukrywają i biorąc pod uwagę wyniki z rundy wiosennej poprzedniego sezonu, mają do tego pełne prawo. Zespół po początkowych kłopotach nadrobił stratę do czołówki i choć awansować się nie dało to szóste miejsce i tak można uznać za dobry rezultat.
Polonia z kolei przeżywa wielkie kłopoty. Spadek, wielka bieda (bo nie jest to przejściowy &quot;brak środków&quot;) ocierająca się o absurdy i co za tym idzie kłopoty z kadrą, mogą być gwoździem do trumny tego śląskiego klubu. Historii Odry nie trzeba chyba nikomu przypominać...
Wierzę, że Polonia nie pójdzie tą drogą ale nie mam wątpliwości, że będzie to zespół walczący o utrzymanie.
Jako, że jest to pierwsza kolejka to przede wszystkim należy skupić się na transferach. Zacznijmy od gospodarzy - odeszli przede wszystkim Marcin Dymkowski i Krzysztof Hrymowicz. Klub znalazł jednak lepszych następców w postaci Dawida Kucharskiego i... Petera Hricko, który dobrze pamięta realia panujące w Bytomiu. Najważniejszym transferem jest jednak powrót &quot;na stare śmieci&quot; Andradiny .To, że ten niemal 37-letni piłkarz nadal &quot;robi różnicę&quot; na boisku, jeszcze niedawno udowadniał w Ekstraklasie. Teraz jeśli zdrowie pozwoli, będzie nie do zatrzymania na wielu pierwszoligowych boiskach.
U gości zupełnie inna sytuacja. Niema nawet sensu opisywać zmian bo te będą kolosalne. Liderzy Polonii będą teraz grali głównie u rywali z I ligi ale też w Ekstraklasie czy na z powrotem na Słowacji jak Miroslav Barčík
i Marek Bažík.
Kto ich zastąpi? Utalentowana młodzież...
Cała masa zawodników urodzony na przełomie lat 80 i 90. Gracze, którzy dopiero poznają dorosłą piłkę. Pokierować ma nimi doświadczony
Paweł Gamla i... to może odnieść skutek!
Wybuchowa mieszanka energii i doświadczenia z tego nie powstanie ale jeśli zespół szybko się z gra to ambicją i walką może urwać parę punktów w tym sezonie.
Polonia to jednak za wysokie progi.

Pogoń Szczecin - Polonia Bytom
Pogoń Szczecin
8/10 @ 1,80
Unibet

✅ ✅ ✅



Pogoń Szczecin - Polonia Bytom
Pogoń Szczecin (-1)
3/10 @ 3,30
Unibet


✅ ✅ ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Pogoni nie będę opisywać bo zrobiono to już wcześniej, a ja się pod tym podpisuję.
Do głowy wpadł mi inny typ, opiszę go na szybko, bo może kogoś przekonam. Praktycznie gdzieś tam na uboczu, bo tak można opisać rangę tego meczu, będą mierzyć się ze sobą zespoły Kolejarza Stróże i Olimpii Grudziądz. Obie ekipy z pewnością będą walczyły o utrzymanie, o ile w przypadku drużyny z Grudziądza, awans do I ligi, był historyczny, bowiem nigdy wcześniej im się to nie udało.
W obu ekipach poczyniono rozważne transfery, na ile było to możliwe finansowo, na tyle sobie pozwolono. Myślę że ten potencjał był odpowiednio wykorzystany w jednej jak i w drugiej drużynie. Do Kolejarza dołączyli tacy zawodnicy jak Cebula, Kowalczyk, Markowski, Wolański, Zawadzki i są to na prawdę &quot;mądre&quot; transfery jeśli tak to można nazwać. W ekipie beniaminka też dołączyło kilka ciekawych nazwisk. Cieciura, doświadczony Copik (aczkolwiek ja takiego transferu bym nie przeprowadził), Dąbrowski, Dziedzic, Kokoszka (na pewno pamiętany z występów w Odrze Wodzisław), Koprucki, czy też Tumicz (tu również nieco sceptycznie podchodzę do tego transferu).
Obie ekipy zrobiły dobre transfery, aczkolwiek nieco bardziej przemawiają transfery Kolejarza. Jest to pierwsza kolejka, na pewno drużyny będą grały trochę asekuracyjnie, bowiem remisu nikt nie będzie im wypominał, ale srogiej porażki już tak. Dla ekipy z Grudziądza będzie to historyczny występ, ale presji też na nich nikt nie wywiera. Zajęli I miejsce w grupie zachodniej, ale różnica jest spora pomiędzy I, a II ligą. Forma sparingowa o niczym nie świadczy, a także przedwczesny falstart w PP z niżej notowanym rywalem. Kolejarz potęgą nie jest, nie wiadomo czy zrobili jakiś progres po ostatnim sezonie, ale plan minimum wykonali, jakim było utrzymanie o które walczyli do końca. Dobrym pomysłem jest remis na to spotkanie, ew. dla mniej odważnych polecam under 2,5.
Kolejarz Stróże - Olimpia Grudziądz | X - 3,10
Kolejarz Stróże - Olimpia Grudziądz | Under 2,5 - 1,60
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
szczypior1990 5

szczypior1990

Użytkownik
Odnośnie meczu Kolejarza z Olimpią ja mimo wszystko zagram 1. Transfery gospodarzy uważam za bardzo udane Kowalczyk to szybki zawodniki z dobrym prowadzeniem piłki który może napsuć sporo krwi obrońcą z Grudziądza, Zawadzki to świetny zawodnik, który bardzo dużo widzi dwa sezony temu prowadził grę Sandecji. Poza tym przeskok Olimpi do wyższej ligi może być zauważalny w pierwszych meczach. Kolejarz będzie chciał dobrze wystartować zwłaszcza z meczu z Olimpią z drużyną będącą bezpośrednim kandydatem w walce o utrzymanie
Kolejarz Stróże - Olimpia Grudziądz TYP: 1 KURS: 2,25
 
ali111 9

ali111

Użytkownik
Witam.
Panowie a co myślicie o meczu Wisły Płock z Piastem Gliwice? Z tego co wiem Piast mocno przebudowany, a największe nadzieje pokładane są w młodym Podgórskim. Wisła beniaminek ale z tego co czytałem nieźle poukładany przez trenera Broniszewskiego. Może ktoś z was obstawił ten mecz i chce się podzielić swoimi przemyśleniami? Pozdrawiam.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Witam.
Panowie a co myślicie o meczu Wisły Płock z Piastem Gliwice? Z tego co wiem Piast mocno przebudowany, a największe nadzieje pokładane są w młodym Podgórskim. Wisła beniaminek ale z tego co czytałem nieźle poukładany przez trenera Broniszewskiego. Może ktoś z was obstawił ten mecz i chce się podzielić swoimi przemyśleniami? Pozdrawiam.
Wisła raczej nie jest zespołem poukładanym. Dla mnie No Bet, ciężko mi się wypowiadać żebym był obiektywny. Na Wisłę nie jest nakładana presja, Piast chce wrócić za wszelką cenę do Ekstraklasy. Zagram podobny typ do tego w meczu GKS z Niecieczą, kiedy do 28 nie padnie żaden gol.Kurs może nie porywa, ale można zagrać. Obie drużyny zagrają dość asekuracyjnie, może gospodarze są minimalnym faworytem, ale ja odpuszczę typowanie wyniku tego meczu. W Wiśle nie wiadomo czy nowi zawodnicy spełnią pokładane w nich nadzieje, odeszło kilku bardzo dobrych zawodników (w tym Nowacki, technicznie najlepszy piłkarz jaki ostatni grał w Płocku) to wymaga czasu żeby zweryfikować błędy.
Wisła Płock - Piast Gliwice
28:00 min or later/No goal 1,55 Tobet
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Kto zawiódł, a kto zaskoczył? Podsumowanie 1. kolejki 1. ligi

Już za nami inauguracja nowego pierwszoligowego sezonu. Stawką w rozgrywkach jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, jednak nie wszystkie drużyny stawiają poprzeczkę tak wysoko. Dla niektórych, samo utrzymanie będzie sukcesem. Za to drużyny mierzące w awans będą skrupulatnie rozliczane z każdego potknięcia.





Na takiej zasadzie musimy surowym okiem spojrzeć na GKS, czy Piasta. Drużyny, które już na inauguracje rozgrywek przegrały swoje spotkania. ekstraklasowe ambicje potwierdziły drużyny z Szczecina i Łęcznej, a spory potencjał wykazały również ekipy z Niecieczy, Płocka, Grudziądza i Ząbek, to właśnie one w najlepszy z możliwych sposobów zainaugurowały sezon.
Pierwszym liderem rozgrywek została Pogoń, która sprowadziła na ziemię spadkowicza z Bytomia. Cieszyć musi również frekwencja, która na większości stadionów śmiało przekroczyła liczbę trzech tysięcy widzów, co w poprzednim sezonie było wynikiem nie do osiągnięcia.
W poprzednim sezonie pierwszej ligi bywały problemy z rozegraniem pełnej kolejki w ostatnich miesiącach rozgrywek. Tym razem pojawiły się już na inaugurację. Spotkanie Floty z Górnikiem, nie doszło do skutku z powodu braku licencji polkowiczan.
Miejmy nadzieje, że taka sytuacja to tylko złe miłęgo początki i tym razem wszystkie drużyny zakończą sezon z kompletem spotkań na koncie.
Jednym z miast, o którym głośno mówi się w kategorii awansu do ekstraklasy są Katowice. Drużyna z tradycjami, z przemysłowego miasta, zamieszkałego przez kilkaset tysięcy ludzi, mierzyła się z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza - klubem bez bogatej tradycji, umiejscowionym w małopolskiej wsi, której liczebność nie przekracza tysiąca. Jednak Termalica, w odróżnieniu od wielu bardziej znanych marek, należy do grona najbogatszych, najbardziej poukładanych pod względem organizacyjnym i sportowym drużyn.
Właśnie te czynniki pozwoliły gościom piątkowego spotkania na odniesienie zwycięstwa. GieKSie nie pomógł póki co nowy trener, a także przeprowadzone latem transfery. Okazała się, że to Termalica trafiła lepiej z wyborem szkoleniowca i piłkarzy, którzy wzmocnili klub. Nie jest oczywiście powiedziane, że drużyna z Niecieczy zakończy sezon wyżej niż katowiczanie. Trzeba jednak zauważyć, że drużyna która w zeszłym sezonie walczyła o utrzymanie, tym razem może sporo namieszać w planach potentatów.
Kolejną z drużyn, która rzutem na taśmę wywalczyła utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy jest Dolcan. Tym razem jednak w Ząbkach nikt nie chce przeżywać równie nerwowego finiszu rozgrywek jak ten sprzed kilku miesięcy. Zdecydowano o wzmocnieniu drużyny takimi piłkarzami jak Pulkowski i Tataj, którzy mają zapewnić spokojny byt. Sobotnimi gośćmi ząbkowian była drużyna, której sytuacja wygląda wręcz przeciwnie.
Problemy organizacyjne nie przeszkodziły beniaminkowi z Radzionkowa w zajęciu przyzwoitej pozycji w ubiegłorocznych rozgrywkach, jednak tym razem w Radzionkowie postanowiono poukładać wszystko na nowo. Większość podstawowych piłkarzy odeszła z drużyny, a zostali Ci, którzy zdecydowali się grać za pensje, na które stać klub. Warto jednak zauważyć, że na Cidry nie nałożono nadzoru finansowego co świadczy o tym, że sprawy organizacyjne w Radzionkowie wskoczyły na właściwe tory. Jednak wszystko kosztem poziomu sportowego - nowo budowana drużyna będzie potrzebowała pewnie jeszcze czasu, żeby stworzyć zespół mogący spokojnie walczyć o miejsce w środkowej części tabeli. Póki co, Ruch przegrał w Ząbkach z Dolcanem i o pierwsze punkty powalczy za tydzień, na własnym obiekcie.
Drużyną, która może powalczyć nawet o awans wydaje się być Bogdanka Łęczna. Trener Rzepka nie może narzekać na problemy kadrowe, bo władzom klubu udało się zatrzymać w drużynie piłkarzy, którzy kształtowali grę Bogdanki w zeszłym sezonie, a ponadto po rocznej przygodzie w Widzewie, do Łęcznej wrócił czarnoskóry snajper Nakoulma, który już w pierwszym spotkaniu pokazał, że pamięta jak zdobywa się tam gole. Pierwszą ofiarą Bogdanki padł beniaminek z Elbląga. Olimpia potwierdza teorie, którą możemy wysnuć w oparciu choćby o zeszłosezonowe wyniki beniaminków, a która mówi o tym, że drużyny awansujące do pierwszej ligi z wschodniej grupy drugiej ligi prezentują nieco niższy poziom od ekip z zachodu.
Przed rozpoczęciem pierwszej kolejki, jako hit określiliśmy spotkanie Arki Gdynia z Wartą Poznań. Z jednej strony spadkowicz z Ekstraklasy, który zapowiada rychły powrót na salony, z drugiej odmieniona przez zieloną rewolucję Warta, której działacze na czele z prezes Łukomską-Pyżalską coraz śmielej mówią o swoich ekstraklasowych aspiracjach. Póki co jednak zarówno spadkowicz z Gdyni, jak pretendent do awansu z Poznania muszą się zadowolić podziałem punktów. W spotkaniu rozgrywanym na jednym z najnowocześniejszych stadionów pierwszej ligi, obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się rozczarowującym dla kibiców bezbramkowym remisem.
Głód bramek swoich kibiców zaspokoiła inna drużyna z północy Polski. Mierząca w awans Pogoń Szczecin wylała kubeł zimnej wody na głowy spadkowiczów z Bytomia, którzy już po pierwszym spotkaniu na zapleczu ekstraklasy przekonali się, że słusznie ich szanse na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej, ocenia się jako nikłe. Trzy bramki zaaplikowane bytomianom pozwoliły Portowcom zasiąść jako pierwszym na fotelu lidera rozgrywek. Wydaje się, że w Szczecinie wyciągnięto wnioski z poprzedniego sezonu, który już po rundzie jesiennej trzeba było spisać na straty. Tym razem Pogoń od początku sezonu postara się trzymać czołówki, by zachować szansę na upragniony awans. Natomiast w przypadku Polonii należy się obawiać powtórki sytuacji Odry, które nie pozbierała się po spadku z ekstraklasy i nie dała rady dokończyć nawet sezonu. W Bytomiu jednak uspokajają, że sytuacja nie wygląda tak źle i że Polonia poradzi sobie zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym.
Największą frekwencję odnotowano w Bydgoszczy. Zawisza do ostatniej kolejki poprzedniego sezonu walczył o awans. Teraz nie zamierz się tam zwalniać tempa i siłą rozpędu, podopieczni trenera Kubota zdołali wyjść nawet na prowadzenie w spotkaniu z Sandecją, uważaną za jedną z najmocniejszych drużyn ligi. Ostatecznie jednak goście z południa pokazali swój charakter i doświadczenie na tym szczeblu rozgrywek doprowadzając do remisu. Trzeba jednak zauważyć, że Zawisza, podobnie jak w zeszłym sezonie Radzionków może być beniaminkiem, który zwłaszcza na własnym obiekcie będzie hurtowo pozbawiał punktów „wielkich” ligi.
W zeszłym sezonie, w rozgrywkach grupy zachodniej pierwszej ligi Zawisza ustąpił zdecydowanie drużynie z Grudziądza, która zwyciężyła w cuglach batalie o tytuł najlepszej drużyny tabeli. Swój potencjał Olimpia potwierdziła już w pierwszym spotkaniu sezonu. Mimo, że Kolejarz Stróże to rywal z pewnością słabszy od Sandecji, to zwycięstwo na wyjeździe w inauguracyjnym spotkaniu może tylko rozwinąć skrzydła drużynie z Grudziądza, która będzie chciała przede wszystkim szybko zapewnić sobie utrzymanie by móc powalczyć o wyższe lokaty. Drużynie ze Stróż możemy życzyć chyba tylko powodzenia w walce o utrzymanie, jednak oczywiście nie należy z góry określać ich mianem dostarczycieli punktów.
Teorię wyższości zachodu nad wschodem stara się już od początku sezonu obalić Wisła Płock. Nafciarze, którzy nie tak dawno, bo pięć lat temu święcili zdobycie Pucharu Polski i z dobrej strony prezentowali na tle ekstraklasowych klubów, tym razem muszą cieszyć się z powrotu do pierwszej ligi. Jednak ten powrót wypadł naprawdę przyzwoicie, bo na pierwszy ogień Wisła rzuciła gliwickiego Piasta, który przecież nie zamierza spędzać kolejnych sezonów na zapleczu ekstraklasy. Jak na razie jednak to Wisła pokazała się z lepszej strony i rzutem na taśmę pokonała Piastunki. Trener Brosz musi wyciągnąć po tym spotkaniu wnioski, które pozwolą mu na zdobywanie punktów w kolejnych spotkaniach.

ekstraklasa.net
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom