>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

1 kolejka fazy grupowej LE - 17 września 2009r

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik


Kursy by Expekt​

Czego możemy się spodziewac po nowych-starych rozgrywkach Ligi Europejskiej ? Napewno faza grupowa będzie o wiele ciekawsza. Teraz każdy z kazdym w grupie zagra mecz i rewanż. To wyrówna szanse zespołów. Dla Nas kiboców to więcej meczów ;) Bardzo duzo meczów zobaczymy na antenie Polsat Futbol, który właśnie ruszy w czwartek od godziny 17:00 i wyemituje Nam mnóstwo spotkań!

Zapraszam do analiz i prowadzenia dyskusji ;)

NIE PODAJEMY SUCHYCH TYPÓW :!:​
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
FC Brugge - Szachtar
Kurs: 1,85
Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać Club Brugge. Był to przeciwnik naszej Amiki Wronki w tym roku która po karnych przegrała awans do LM. Co daje nam pewien obraz stylu gry belgijskiej padaki.
Ostatnie mecze tej drużyny nie przemawiają zbytnio za tą drużyną:
13.09.09 20:30 Club Brugge Club Brugge - KRC Genk KRC Genk 1:1
30.08.09 18:00 Cercle Brugge Cercle Brugge - Club Brugge Club Brugge 2:3
23.08.09 18:00 Club Brugge Club Brugge - KV Kortrijk KV Kortrijk 2:2
15.08.09 20:00 KV Mechelen KV Mechelen - Club Brugge Club Brugge 2:1
09.08.09 20:30 Club Brugge Club Brugge - KSC Lokeren KSC Lokeren 2:0
02.08.09 18:00 Sporting Charleroi Sporting Charleroi - Club Brugge Club Brugge 1:2
Natomiast faworytem tego spotkania jest bezapelacyjnie Szachtar. Ostatnio w Doniecku otworzyli stadion który jest pierwszym stadionem na Euro 2012. Więc morale drużyny +12. Jest to drużyna którą sponsoruje multimilioner więc drużyna ma po co grać. Ostatnio swój sukces udowodnili w pucharze UEFA. Zdobyli 1 miejsce. Natomiast w Super Pucharze zagrali z taką potęgą jak Barcelona ,w regulaminowym czasie udało im się zremisować.
Po drugie kurs w granicach 1,85-1,90 okropnie kusi by zagrać ten mecz.
25 sierpnia Szachtar Donieck zagrał z Sivasspor Kulübü i wygrał 2:0.
5 dni wcześniej wygrali z tym samym zespołem 3:0.
-------------------------------------------------
Lille - Valencia
Kurs: 2,30 !
O tym typie nie ma co dużo pisać. Valencia ostatnio wielu użytkownikom temu forum dała grubo zarobić za kurs 2,00 wygrywając 4:2 ,a tu taka heca i nadarza się kolejna okazja na dobry pewny kurs. Nie ma co dużo pisać o Valencii. Po dwóch meczach w lidze ma komplet 6 punktów i bilans bramkowy 6:2 ,natomiast ta francuska żenada jest na 16 miejscu w lidze po 5 meczach z 4 punktami. Lille w poprzednim sezonie na 7 miejscu ,a 2 lata temu na 14. Ostatnie mecze Lille to jakaś paranoja :
Lille OSC - FC Sochaux 1:0
Paris Saint-... - Lille OSC 3:0
Lille OSC - KRC Genk 4:2
Lille OSC - Toulouse FC 1:1
KRC Genk - Lille OSC 1:2
Olympique Ma... - Lille OSC 1:0
Lille OSC - FC Lorient 1:2

Lille OSC - FK Sevojno 2:0
Natomiast mecze Valencii wyglądają tak:
Real Valladolid - Valencia CF 1:3
Valencia CF - Sevilla FC 2:0
Valencia CF - Stabæk 4:1
Stabæk - Valencia CF 0:3
Valencia CF - Athletic Bilbao 2:0

Villarreal CF - Valencia CF 3:1
Atletico Madryt - Valencia CF
1:0
Valencia CF - Real Madryt 3:0
 
mlodyfan 0

mlodyfan

Użytkownik
odwołam się do typów Shakala
Brugge&#39;a owszem nie grała nic wielkiego ale myślę że jest w stanie z Szachtarem u siebie zremisować. Lech (z tą Amiką marna prowokacja ....) cały mecz się bronił, Szachtar w moim odczuciu pojedzie na wymianę ciosów i wynik tego może być różny. W przypadku Valencii wyciągasz mecze typu 3-0 z Realem ... pogrubiasz to spotkanie jakby miało ono znaczenie w kontekscie meczu czwartkowego. Dla mnie głupota no ale cóż.
 
simons 646

simons

Forum VIP
Lazio win
Genoa win
Lazio i Genoa, 2 druzyny z wloskiej ligi grajace zdecydowanie lepiej przed wlasna publicznoscia. Beda mieli nie za bardzo wymagajacych przeciwnikow (tak na oko bo zbytnio ni znam druzyn, nie ogladam ich spotkan).
Lazio bardzo ladnie sie zachowalo w meczu z Juventusem mimo porazki, a do skladu wraca Zarate, nei bedzie Kolarov&#39;a, co przy jego obecnej formie bedzie spora strata, ale mysle Zarate i Cruz ze 2 walną.
Genoa poki co 3/3 wygrane, i to nei ze slabymi druzynami. Maja silna druzyne, szczegolnei w ofensywie i powiedzialbym bardzo zbilansowana ... tutaj brawa dla Gasperini&#39;ego. Rowniez jak w przypadku Lazio, w ich obecnej formie, grajac na wlasnym boisku, bedzie bardzo ciezko ich powstrzymac. Tutaj tez ze 2 dla gospodarzy powinny pasc ????
Kursy slabe, wiec mozna sie spokojnie pokusic o handi ... tylko jeszcze sie zastanawiam czy X na handi czy 1
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Typ na Valencie jak najbardziej trafny. Lille gra padake totalną. Valencia w każdym meczu gra ładny football, nie zawodzi, gra regularnie. Ci piłkarze są już zgrani ze sobą. Rozgrywający potrafią posłać taką pamięciówkę że aż miło ogląda się takich piłkarzy w akcji. Szybkość i skuteczność Villi który jest jednym z najbardziej wartościowych piłkarzy w Valencii jest bezcenna. Grają już dość długo jednakowym składem. Nie ma takich rotacji jak w niektórych klubach. Wychodzą finansowo na prostą, nie muszą sprzedawać zawodników. Sami piłkarze miło wypowiadają się o atmosferze w klubie na linii piłkarze-zarząd-trener.
Takie Lille co ledwo ciągnie teraz w lidze po co ma grać o europejskie puchary ? Ewentualnie mogą coś pograć u siebie - dla kibiców więc wątpię żeby zagrali defensywnie. Na papierze drużyna Lille jest gorsza na boisku również.
W tym roku dla Valencii widzę bardzo dobry sezon. Pierwsza 3 w primera division ? Finał Ligi Europejskiej ? Nie chcę bawić się w proroka ale Che to jeden z moich faworytów ????

Valencia win
Valencia (-1)
 
hypo21 0

hypo21

Użytkownik
Nie ekscytowalbym sie tak Valencia jeszcze. Wcale nie graja tak swietnie. W meczu z Sevilla mecz ustawila kartka (fakt, VCF miala przewage, ale bez fajerwerkow). W meczu z Valladolid zagrali dobrze z przodu, slabo z tylu. Ofensywa prawda - imponujaca i to niestety jeszcze nie za sprawa Villi - ten aktualnie gra slabo (pomimo 2 bramek), a Silvy, Maty i Pablo. Banega swietnie ich obsluguje. Obrona natomiast wciaz gra bardzo nieskladnie. Ze sprawa finansowa tez nie jest tak rozowo. Owszem jest poprawa, ale do wychodzenia na prosta nawet jeszcze dluga droga.

Co do meczu - to 1 mecz fazy, zawsze mnostwo watpliwosci. Lille nie gra nic specjalnego, ale bedzie walczyc, bo gra u siebie i to ich przewaga. Sam typuje i wierze w Valencie, ale nie nalezy emanowac takim huraoptymizmem.
 
R 0

revol86

Użytkownik
Rapid Wien - Hamburger SV

TYP: 2, kurs - 1,75
Dla mnie to bardzo oczywisty mecz.. Hamburger jest na fali wygrywa ostatnio wszystko, genialnie spisująca się drużyna z Bundesligi nie powinna mieć najmniejszych problemów z średnio grającym Rapidem
TWARDY TYP z niezłym kursem
Mecze Rapida

2009-09-13 H Salzburg D - 2:2
2009-08-30 A Austria Wien D - 1:1
2009-08-27 A Aston Villa L - 2:1
2009-08-23 H Linzer ASK W - 4:1
2009-08-20 H Aston Villa W - 1:0
Mecze Hamburga
2009-09-12 H VfB Stuttgart W - 3:1
2009-08-30 H FC Cologne W - 3:1
2009-08-27 H Guingamp W - 3:1
2009-08-23 A Wolfsburg W - 2:4
2009-08-20 A Guingamp W - 1:5
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Spotkanie: Zagrzeb-Anderlecht
Typ. Zagrzeb(-1) -1 (Dinamo wygra minimum 2 golami)
Kurs.4.25
Buk. Expekt

W czwartek pierwsza seria spotkan grupowych nowo powstałej Ligi Europejskiej.
Typ na 1 z handi opieram na słabej formie na wyjazdach w europejskich rozgrywkach Belgów i niezłej Dinama.. Dinamo wygrało 5 z 6 ostatnich spotkan u siebie. Natomiast bilans ostatnich 3 spotkan mają fantastyczny 15-0 w bramkach. Belgowie natomiast oprocz sromotnej klęski
We Francji z Lyonem (5-1) przegrali także wyjazdowe spotkanie kwalifikacyjne z Sivasporem 3-1. Zagrzeb wydaje się być ostatnio w formie co pokazuje w ostatnich meczach. Natomiast Anderlecht zdecydowanie musi poprawic gre na wyjazdach i sądze , że także to czwartkowe spotkanie przegra i to różnica dwóch goli. Może tak 3-1?
 
M 0

martines0071994

Użytkownik
Lazio - Salzburg - 1

Lazio było wstanie przeciwstawić się Juventusowi sądzę że tutaj dadzą rade pozostałe 2 mecze w Serie A wygrali więc tutaj też muszą.


Genoa - Slavia P. - 1

Genoa jest wstanie wygrać spokojnie to spotkanie grają dobrze na własnym stadionie i tak pozostanie - TYP 1
 
S 0

samtron

Użytkownik
Sparta Pr.-PSV 2 jak nic kurs 2.3 zachęca porównując te 2 zespoły PSV jest o wiele lepsze i da sobie radę z takim przeciwnikiem .
CSKA Sofia-Fulham Nie wiem czemu nikt nie wspomina o tym meczy CSKA Nie gra nic a Fulham daje rade że tak powiem i 2 jest jak nic a kurs 2.3 to prezent ????
 
skeleton 729

skeleton

Użytkownik
Spotkanie Ajax (-1) v Politehnica Timisoara
Typ 1
Kurs 1.90
Buk Expekt
Spotkanie w ramach pierwszej serii spotkań Ligi Europejskiej. Na AmsterdamArena miejscowy Ajax gości ekipę z Rumunii. Zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu są gospodarze, a moim typem jest zwycięstwo podopiecznych Martina Jola minimum dwoma bramkami. Ajax prezentuje w tym sezonie bardzo ofensywny futbol, w ostatnich 6 spotkaniach strzelili 19 bramek tracąc zaledwie 5 ( w tym 4 przeciwko PSV Eindhoven). Ostatnie dwa spotkania ligowe to zwycięstwa Ajaxu, kolejno 3:0 oraz 6:0, wcześniej 2:1 oraz 5:0 ze Slovanem Bratysława w kwalifikacjach do LE. Natomiast goście jutrzejszego spotkania w ostatnim czasie prezentują zupełnie inną formę, 4 ostatnie spotkania zremisowali, z czego trzy w stosunku 0:0. Nie stracili co prawda bramki w wyjazdowym spotkaniu przeciwko VFB Stuttgart, jednak drużyna z Niemiec mogła sobie na taki rezultat pozwolić, gdyż pierwsze spotkanie wygrali na wyjeździe 2:0. Ostatnie 6 spotkań drużyna rumuńska zakończyła z łącznym bilansem 4:5. Jak widać strzelanie bramek nie przychodzi im łatwo, a z takim przeciwnikiem jak Ajax zadanie to jest dodatkowe utrudnione, dlatego moim zdaniem warto zagrać ten typ.
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Liga Mistrzów już za nami , teraz pora na LE ????
▶ Ajax Amsterdam-FC Timisoara : (handicap 0-1) : 1 @ 1.90 , over 2.5 @ 1.60
Co by nie mówić , piłkarze Ajaxu Amsterdam są ostatnio w znakomitej dyspozycji , u siebie w Amsterdamie bardzo grozni i mocni , o czym w poprzedniej rundzie przekonali się piłkarze między innymi Slovana Bratysława a przed 3 dniami piłkarze Nac Bredy.Jutro powinno być podobnie.Kursy na Ajax trochę małe ale na podbicie aco w sam raz a problemów być nie powinno.Ciekawą opcją wydaje się być również handicap -1 i over 2.5.
▶
Dinamo Zagreb-RSC Anderlecht : over 2.5 @ 2.00
Jak dla mnie trochę ciężki mecz do typowania , z jednej strony Dinamo z drugiej Anderlecht,ciekawa opcja jak dla mnie to over 2.5 po bardzo dobrym kursie @ 2.00.Obie drużyny uważam że powinny strzelić a co za tym idzie szansa na over spora.
▶
Genoa CFC-Slavia Prague : 1 @ 1.45
Co tu dużo mówić , faworyt może być tylko jeden i są nim piłkarze Genui.Przed sezonem wydane ponad 70 Milionów na transfery na pewno robi wrażenie,w 3 rundzie bez problemowy awans dalej w dwumeczu z duńskim Odense,ostatnio dobre wyniki w serie A , widać że w klubie dzieje się dobrze i naprawdę z taką grą i takimi piłkarzami jak dla mnie mogą sporo namieszać w LE.
▶
OSC Lille-CF Valencia : 2 @ 2.30
Przyznam przed sezonem że nie spodziewałem się aż tak dobrej postawi piłkarzy Valencii , ostatnio bardzo dobra forma i znakomita atmosfera w drużynie , piłkarze jasno wypowiadają się o celu Valencii na tej sezon, przede wszystkim awans do rozgrywek Ligi Mistrzów. Oczywiscie nie można lekceważyć zespołu OSC Lille które grało przecież 2 sezony temu w LM i to całkiem udanie. Jednak jak dla mnie sielniejszym zespołem o większym potencjale dysponuje Valencia. Kurs na pewno warty ryzyka.
▶
Rapid Wien-Hamburger SV : 2 @ 1.80
Rapid co prawda potrafił wygrać na własnym stadionie z AV jak i zremisować na wyjezdzie ale kto oglądał te mecze zgodzi się z tym że nie była to ta sama AV co rok temu. Dla mnie większymi indywidualnościami dysponuje zespół Hamburga i jutro powinien to udowodnić.Wszyscy pamiętają wspaniały poprzedni sezon w p.Uefa i bardzo daleki awans,w tym sezonie może być podobnie.
▶
CSKA Sofia-Fulham FC : 2 @ 2.35
Jak dla mnie zdecydowanym faworytem jest zespół Fulham,nie ma co ukrywać że Liga Angielska jest o wiele lepsza od ligi Bułgarskiej ???? , kurs na Fulham bardzo duży i jak dla mnie znacznie zawyżony.
▶
FC Basel-AS Roma : over 2.5 @ 1.60
Jak dla mnie bardzo ciężki mecz w którym praktycznie wszystko możliwe , no bet , jednak jak już miał bym coś wybierać to zdecydowanie over @ 2.5
▶
Lazio Roma-Red Bull Salzburg : X2 @ 2.65
Większość zachęca do grania na Lazio,jak dla mnie granie na gospodarzy po takim kursie jest po prostu nie opłacalne, o wiele bardziej opłaca się zaryzykowanie X2 po bardzo dobrym kursie.Przede wszystkim dlatego że w zespół z Salzburga zostały włożone bardzo duże pieniądze , każdy powtarzał że w tym sezonie musi się w końcu udać awansować do fazy grupowej LM, jak wyszło każdy wie , teraz pora na dobrą grę się zespołu w LE
▶ Benfica Lissbon-Bate Borisov : X2 @ 3.15
Kolejny mecz jak dla mnie z bardzo zawyżonym kursem , @ 3.14 na X2 ? dla mnie zdecydowanie to niż @ 1.30 na Benfe.O tym że zespół Bate w piłkę grać potrafi pokazuje poprzedni sezon LM i między innymi świetny mecz z Juventusem.W tym sezonie już tak dobrze nie było , rozczarowanie i rozgoryczenie po meczu ze słabym FC Ventspils i odpadnięcie z LM , ale za to można się pokazać w LE , jak dla mnie kurs na X2 mocno zawyzony i warty ryzyka.

▶
Everton FC-AEK Athens : 1 @ 1.60
Zdecydowanie Everton , który u siebie jest bardzo grozny a kurs ok @ 1.60 warty grania.
▶
Club Brugge-Shakhtar Donetsk : 2 @ 1.80
Jeżeli miałbym ryzykować to ryzykował bym zdecydowanie Shahtar,jak dla mnie Club Brugge w meczu z Lechem nic ciekawego nie pokazał,a Shaktar jak by nie patrzeć ma w składzie dobrych i wartościowych zawodników.
Póki co na tyle , może jutro coś dodam ????
Edit : esek14 , słuszna uwaga , mój błąd. ????
 
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
Spotkanie:Athletic Bilbao - Austria Wiedeń
Typ:1/1 wyniki 3-0 (2-0 po pierwszej połowie jeden typ z dobrym kursem co wszedł )
Kurs:2.00
Buk:unibet
Analiza:
Pojedynek hiszpańsko - austryjacki w lidze europejskiej. Zdecydowałem się na typ że gospodarze będą prowadzić przez dwie połowy. Gospodarze w lidze wystartowali dobrze od dwóch zwycięstw - skromnych co prawda po 1-0 ale wygranych. Goście ostatnie dwa ligowe spotkania porażka i remis. Zespół z Austrii dostał się do ligi europejskiej po ciężkiej walce z ukraińskim Metalurg Donieck (wyniki 2-2, 3-2 po dogrywce w Austrii ) , jest to dość niewygodna drużyna ale bardziej średniak i Hiszpanie powinni łatwo sobie poradzić z nimi - znalazłem takie info ale nie mam potwierdzonego do końca że mogą w drużynie gości nie zagrać Okotie, Junuzovic,Baumgartlinger co stanowiłoby bardzo poważne osłabienie.
Fakt Athletico w eliminacjach z Tromso norweskim klubem tez nie pokazało za wiele bo wynik 1-1 na wyjeździe i 3-2 u siebie ale zawsze Hiszpanie na początku sezonu w europie zanim nie ruszy na dobre ich liga grają niemrawo. Rozegrali już parę ważnych spotkań i stać dziś gospodarzy na pewne zwycięstwo przez cały mecz..
Mniej odważna opcja sama wygrana Bilbao + Genoa + Benfica
Włochów opisano ile wydali na transfery , wzmocnienia są poważne chca się pokazać więc liczę że nie bedzie niespodzianki, Benfica w lidze leje po 4-0 np więc czemu ma sobie nie poradzić z Białorusinami ?
 
esek14 35

esek14

Użytkownik
▶ Club Brugge-Shakhtar Donetsk : 2 @ 1.80
Jeżeli miałbym ryzykować to ryzykował bym mistrza Ukrainy,jak dla mnie Club Brugge w meczu z Lechem nic ciekawego nie pokazał,a Shaktar jak by nie patrzeć ma w składzie dobrych i wartościowych zawodników.
Mistrzem Ukrainy jest Dynamo Kijów, a nie Szachtar Donieck. Takie małe sprostowanie.
 
cruelraze 0

cruelraze

Użytkownik
Mecz Lile - Valencia lepiej pozostawic tylko do ogladniecia ze skladu na mecz z Lile wylecial Silva http://vcf.pl/?id=3087 Takze dla Valencii piorytetem jest raczej La Liga i Liga mistrzow i to by bylo na tyle a szkoda bo mogli by chociaz kase zarobic

Warto też przyjrzeć się sytuacji obu zespołów w ligach. Lille zajmuje końcowe pozycje, przegrywając nawet z beniaminkiem. Nie będą raczej grali va banque w LE, gdy już na starcie robią sobie problemy w Ligue 1. Co innego Valencia. W lidze póki co grają jak z nut, ale LE to co innego. Powinniśmy pamiętać, że Valencia ma problemy z finansami, a każda wygrana w Europie daje pieniądze. Nie będą szastać zawodnikami, którymi mają walczyć w La Liga, ale nie będą odpuszczali. Ville czy Joaquina na 99% zobaczymy, Valencia ma wiele talentów i możemy być pewni, że będą się chcieli pokazać. Zdaje mi się, że Valencia nie odpuści tak łatwo, a nawet wręcz przeciwnie. Osiągną sukces w LE w tym sezonie. Potrzebują pieniędzy, jeśli będą wygrywać na 2-3 frontach, to i zawodnicy będą się mniej męczyli. Jak wiadomo, zwycięstwo nie męczy tak jak porażka. Motywacja ciągle rośnie, a zawodnicy grają coraz mądrzej i lepiej ????

Lille - Valencia 2
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
SC Heerenveen vs Sporting Lisboa 2, 2.00 Bwin 3/10 ✅ 2:3
Ekipa z Holandii to drużyna bez perspektyw w tym sezonie. Są zmuszeni do budowania nowej drużyny, ponieważ kilku naprawdę ważnych piłkarzy odeszło w letnim okienku transferowym. W Eredivisie nie radzą sobie. Do tej pory zgromadzili zaledwie 4 punkty i strzelili 2 gole, tracąc przy tym 9 :!: Fryzowie mają też ogromne kłopoty kadrowe, ponieważ są zasypani kontuzjami: Mika Vayrynen, Steppe, Roordy i Smarasona, a także Michal Svec. U siebie przegrali już 2 spotkania, co prawda wygrali i raz zremisowali, ale te &#39;sukcesy&#39; są aktualnie w cieniu. Gra Herenveen wygląda słabo i wątpię, że to się zmieni w pojedynku ze Sportingiem Lizbona.
Sporting również nie zaczął rewelacyjnie sezonu, ale jednak się obudzili i zaczęli wygrywać. Fani jak i działacze są zawiedzeni, że nie udało się awansować do LM, dlatego pozostaje im walka w LE. Dzisiejszy mecz jest dla drużyny ze stolicy Portugalii dość ważny. Chcą udowodnić, że są w stanie powalczyć. W dzisiejszym meczu zabraknie Izmailova, Pedro Silvy, Stojkovica, Marqueza i Saleiro. Brak tych dwóch pierwszych jest dość znaczący, ale Sporting akurat nie ma się co martwić o uzupełnienie luk.
Liczę na wygraną gość, bo kurs jest bardzo fajny. Sporting w tej chwili to zespół o klasę lepszy od Heerenveen, który jest strasznie nie pordny w tym sezonie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Po emocjach z Champions League tydzień z europejskimi pucharami trwa nadal w najlepsze. Dzisiaj wkoncu rusza pierwsza edycja Ligi Europejskiej. Bardzo dużo spotkań mamy na rozkladzie. Trzeba coś z tego wszystkiego sensownie wybrac.



Fenerbahce - Twente
Poprzedni sezon to kompletna porazka Aragonesa jako coacha Fenerbahce. Teraz szkoleniowcem jest Daum i nie doznał jeszcze porażki w lidze. Ba wygrał wszystkie 5 meczów. Jego drużyna świetnie spisuje się i w defensywie i strzela dużo bramek. O sile zespołu decydują Brazylijczycy. Jeżeli cofniemy się dwa lata wstecz i przypomnimy co grało Fenerbahce na swoim obiekcie w Champions League i jakie zespoły zostały tam pokonane to widac jasno że Twente raczej niczego nie zdziała. Od kilku ładnych sezonów własnie własne boisko jest ogromnym atutem Fenerbahce. A to w Europejskich pucharach jest spory atut. Twente w ostatniej ligowej kolejce wygrało 3:2 z Utrechtem jednak nie był to łatwy mecz. Co prawda Perez nie strzelił karnego w 90min, a w 93min Ruiz dal zwycięska bramkę to blędy przy bramkach Utrechtu byly az nadto widoczne! Jeżeli mówi się o tym że kibice są 12 zawodnikiem to tak własnie jest na stadionie Fenerbahce. Tak jeszcze tylko statystycznie dodam że Fenerbahce od 19 spotkań pucharowych na własnym obiekcie zawsze strzelało przynajmniej jedną bramke. Steve McLaren zna już gorycz porażki z Fenerbahce, bo w 2002r kiedy prowadził Feyenoord przegrał z tym rywalem.
Ale to tak na marginesie tylko.

Prawdopodobne składy :
Fenerbahce : Volkan - Gokhan, Bilica, Lugano, Vederson (lub Roberto Carlos)- Kazim, Oliveira, Emre, Andre Santos - Alex, Guiza

Twente : Boschker- Stam, Wisgherhof,Douglas,Kouiper-Tiote, Perez, Janssen- Stoch, Ruiz, N&#39;Kufo

Typ : Fenerbahce win @ 1,75 Expekt


Basel - AS Roma

Kłopoty AS Romy w defensywie znane są każdemu kto choc trochę interesuje się Calcio. W 3 meczach straconych 7 bramek w lidze. Wiadomo że liga i puchary to co innego,ale w starciu ze szwajcarami którzy notabene lubują sie także w ofensywnej grze wypada nic tylko czekac na bramki. Roma do niedawna była jeszcze najbardziej ofensywnie usposobioną drużyną z SerieA. Teraz przejał ich Ranieri, ale tak szybko nowego systemu wprowadzic nie jest w stanie. Basel także nie najlepiej radzi sobie w lidze. Raptem 7miejsce po 9 kolejkach z bilansem 3-3-3. Wiemy doskonale że w lidze Szwajcarskiej pada mnóstwo overów. Roma z nich także słynie więc typ nasuwa się sam ;) Dodatkowo warto wspomniec że Basel i Roma to najbardziej ofensywne kluby kwalifikacji bo oba strzeliły po 20 bramek! Przed czterema laty Galliorossi gościli w Basylei i wygrali 3:1. W sumie wygrana Romy także wydaje sie byc ciekawą propozycją, ale ja bardziej licze na overek.


Typ : Powyżej 2,5 gola @ 1,60 Expekt


Hertha Berlin - Ventspils
Co by nie mówic o tym meczu to innego faworyta aniżeli Berlińczycy ja tutaj nie widzę. Łotysze mierzyli siły z Niemieckimi klubamy dwukrotnie i za kazdym razem przegrali 1:4. Dodatkowo Ventspils w 21 meczach wyjazdowych w pucharach wygrał zaledwie 3! I to nie podbił żadnych potęg tylko rywali z Wysp Owczych i Luksemburga. Wiadomo kurs niski. W lidze co prawda Hertha gra bardzo słabo, ale w takim meczu powinna wygrac.

Typ : Hertha Berlin win @ 1,26 Expekt


Zapraszamy do dyskusji na temat spotkań Ligi Europejskiej ;)
 
simons 646

simons

Forum VIP
Lazio (-1) - Salzburg 1 @ 2.20
Lazio w ostatnim meczu z Juve pokazalo sie z bardzo dobrej strony, czego nei widac po wyniku, ale trudno. W tamtym meczu nie zagral Zarate, a teraz bedzie na boisku wiec sila ofensywna Lazio teoretycznie wzrosnie ... niestety tylko teoretycznie bo pauzowac bedzie Kolarov, ktory czesto i chetnie wlacza sie w ofensywne akcje z bardzo dobrymi skutkami.
Slazburg slabo gra na wyjazdach, szczegolnie w LE z kolei Lazio u siebie gra lepiej, dokladajac do tego dobra forme Lazio mysle ze spokojnie jak z Elfsborgiem 3-0 ????
Poza tym chcialem zaznaczyc fakt, ze (z tego co czytam) juz od tej kolejki LE zostanie wprowadzonych 2 dodatkowych sedziow &quot;pola karnego&quot; mysle ze zawodnicy nie sa przyzwyczajeni do tego faktu, a czeste i geste przepychanki dzis moga zakonczyc sie karnymi ...
Kursy na to ze bedzie karny w meczu z tego co pamietam sa calkiem fajne wiec mozna sprobowac w niektorych meczach ...
Jak i tez z tego powodu moga byc dziwne wyniki, wiec uwaga ;)
EDIT:
Do tego spokojnie powinna wygrac Genoa ale kurs marny ...
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP

Lille OSC - Valencia
1:1​


Dziś rozpoczynają się zmagania w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Z wielu spotkań interesującą dla typujących wygląda pojedynek francuskiego Lille z hiszpańską Valencią. Faworytem tego pojedynku jak i do awansu do następnej rundy jest zespół gości. Drużyna Lille świetnie jak na razie świetnie sobie radzi w Lidze Europejskiej. Zmagania rozpoczęli od 3 rundy kwalifikacyjnej w której pokonali Sevojno, w kolejnej rundzie pokonali belgijskie RC Genk. Warto również dodać, że każdy z tych czterech meczy był zwycięski. Jednak dobre wyniki w Pucharze nie przykładają się na dobrą grę w lidze, w której po 5 kolejkach z dorobkiem 4 punktów zajmują 15 miejsce. Dopiero w ostatniej kolejce zanotowali pierwsze, skromne zwycięstwo. Sytuacja tego klubu w lidze jest nieciekawa a w niedzielę czeka ich kolejne trudne spotkanie. Jak wiemy liga a puchar to jest inna bajka czego dowodem jest np. Lille jednak w tym momencie nie mogą skupić się tylko na Lidze Europejskiej gdy ich sytuacja w lidze staje się trudna (kolejne straty punktów będą sprawiały, że będzie im coraz trudniej wrócić do czołówki).
O wiele lepiej prezentuje się natomiast Valencia, która zmagania w Lidze Europejskiej rozpoczęła od ostatniej rudny eliminacyjnej. W dwumeczu zdeklasowali ekipę Stabaek aż 7:1 (0:3 i 4:1). Także zmagania w lidze hiszpańskiej rozpoczęli znakomicie. Po dwóch kolejkach z kompletem punktów zajmują 3 miejsce za Barceloną i Realem. Po tych wynikach nie można poznać, że drużyna Valencii miała problemy finansowe. Jednak mimo to udało się zatrzymać najlepszych zawodników a teraz drużyna wychodzi na prostą. Dobre występy w Lidze Europejskiej będą premiowane kolejnymi zastrzykami gotówki.
Na koniec jeszcze króciutko wspomnę o historii. Otóż Lille w europejskich pucharach nie zaznało smaku porażki z hiszpańską drużyną grając na własnym stadionie. Z kolei Valencia nie przegrała we Francji od 1980 roku. Tak więc gdyby wziąć pod uwagę tylko te informacje to wychodzi, że w tym spotkaniu powinien paść remis. Jednak uważam, że drużyna z Hiszpanii podtrzyma swoją passę zwycięstw w europejskich pucharach i pokona dzisiaj Lille, której musi też skoncentrować się na Ligue 1. Także dotychczasowe zwycięstwa zespołu francuskiego mnie nie przekonują. O tym czy faktycznie w pucharze będą radzić sobie bardzo dobrze przekonamy się dziś gdy zmierzą się z silnym przeciwnikiem.

Moja propozycja:
Valencia (około 2.10) ⛔
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom