>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Livescouting( praca)

j.will 150

j.will

Użytkownik
Witam,
Przeszukałem forum i zdaje się,że jeszcze nikt nie poruszył tego tematu.Chciałbym się zapytać czy ktoś z użytkowników ma jakieś doświadczenia w pracy jako live-scout. Mam na myśli współpracę z firmą sports-data.ag która świadczy usługi dla serwisu Betradar. Konkretnie rzecz ujmując praca polega na śledzeniu spotkania i stałym kontakcie w formie komumunikatów wysyłanych przez naciskanie klawiszy na telefonie komórkowym. Praca jest dobrze płatna. 35-50euro za mecz. Jesli oczywiście nie unikniemy błędów. Dochodzi zwrot za bilet oraz zwrot za koszty dojazdu.
Jeśli jest jakaś osoba która ma w tej pracy doświadczenie chciałbym wymienić z nią pare zdań. Mam również wątpliwość i chciałem się was poradzić czy taka forma pracy jest w polsce legalna? Pracownicy są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło
 
B 3

bart-1988

Użytkownik
Witam. Ja zacząłem pracę dla tej Firmy pod koniec rundy jesiennej. Jestem scoutem od piłki nożnej w moim regionie oczywiście. Jak masz jakieś pytanie to wypisz jej tutaj, postaram Ci się odpowiedzieć na ile umiem.
 
zaglebie13 152

zaglebie13

Użytkownik
1. Ile płacą ??
2. Jak jest najniższa liga która mozna dla nich relacjonować ??
3. Jak dokładnie polega komunikacja z nimi na żywo ??
4.Co jeśli sie pomylisz i np. dasz im raport ze ktos dostał czerwona kartke a nie dostał itp ?
5.Jakie ogólne wrażenia z tej pracy ??
 
B 3

bart-1988

Użytkownik
1. Zależy od ligi, ja coveruje polską piłkę nożną, mieszkam w Szczucinie i do 100km mogę wybierać swoje mecze. Płacą 35 euro jeśli wszystko zrobisz poprawnie plus oddaję wszystkie koszty tj. paliwo, bilety.
2. W Polsce na pewno są to Ekstraklasa i 1 Liga, ale czasami dodają mecze z niższych lig, ale to już w zależności czy mają takie zamówienie.
Ja miałem okazję relacjonować 2 mecze:
Okocimski Brzesko - ŁKS Łódź
Korona Kielce - Wisła Kraków
3. Dokładnie 15 minut przed meczem dzwoni do mnie automatyczny system, odbieram i następnie już tylko za pomocą klawiszy telefonu zdajemy relacje, jak się pomylimy to czasami trzeba będzie w czasie meczu zadzwonić do supervisora i wytłumaczyć co zepsułeś i chcesz naprawić.
4. Niektóre pomyłki można skorygować, ale niektóre wymagają kontaktu z supervisorem, jeśli w miarę szybko i bez naruszenia podstawowych zasad bezpieczeństwa naprawisz błąd, to możliwe, że ominie Cię kara, ale duże prawdopodobieństwo, że zaliczysz błąd i zostanie odjęte coś od zarobku za mecz.
Ja np. miałem sytuację, że sędzia pokazał żółtą kartkę i kiedy wydawało się, że mecz zostanie wznowiony uświadomił sobie, że jest to 2 żółta i w konsekwencji czerwona. Musiałem zadzwonić do supervisora i wytłumaczyć sytuację, wydawało mi się, że zatrzymałem rynek kursów wystarczająco szybko, ale mimo wszystko uznali to za duży błąd i od 35 euro odjęli 50%.
5. Na razie miałem okazję relacjonować 2 mecze, na pewno ciekawe zajęcie dodatkowe. Jeśli ktoś bez tej pracy lubi jeździć na mecze to tym bardziej. Mimo, że wydaję się to proste, to wcale tak nie jest. Każdy mecz jest inny i nie wiadomo co w danym momencie się może wydarzyć dziwnego. Ogólnie na pewno pozytywnie oceniam moją współpracę z nimi. Koszty zwrócili, wypłacili tyle ile powinni. Czekam na rundę wiosenną.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
zaglebie13 152

zaglebie13

Użytkownik
Dzięki, dokładnie o takie wytłumaczenie sprawy mi chodziło. Przypomniało mi sie jeszcze kilka pytań.
1. Jak jest z wypłatą kasy ?? Rozumiem ze na konto ale po ilu dniach od meczu ??
2. Jaki telefon jest potrzebny do uruchomienia tej aplikacji ??
3. Mozna dla nich relacjonowac inne sporty niz piłka nożna ??
 
B 3

bart-1988

Użytkownik
1. Co do kasy to raz w miesiącu robisz sprawozdanie z wszystkimi wymaganymi rachunkami do zwrotu kosztów. Kiedy wyślesz już rzetelne sprawozdanie i wszystko będzie się zgadzać, to ja 2 dni później dostałem pieniądze na MB.
2. Zwykły telefon, chodzi o to aby wygodnie było klikać w daną cyferkę, gdyż jakieś niewymuszone pomyłki mogą sprawić problemy.
3. Można inne sporty, jak koszykówka czy siatkówka w Polsce. Do tego trzeba zaliczyć mecz treningowy z tego właśnie sportu. Ja na razie mam możliwość tylko piłki nożnej, za inne sporty się nie brałem.
Co do języka angielskiego to trzeba umieć dogadać się przez telefon. Ja miałem specjalny sprawdzian. Dzwoni do Ciebie ktoś od nich i rozmawiasz o zasadach jakie obowiązują w czasie relacji, co za co odpowiada itp. Dlatego trzeba czuć się w miarę pewnie z angielskim. Nie mówię, że musi być to czysto gramatycznie itp., ale podstawy mogą nie wystarczyć w przyszłości.
 
american-boy 2

american-boy

Użytkownik
Bardzo ciekawe. Możesz dokładniej wytłumaczyć jak to działa? Czy np. klawisz 1 odpowiada za &quot;gol&quot;, klawisz 2 &quot;żółta kartka&quot; etc.? Rozumiem, że plus 18 lat trzeba mieć. Oraz czy można np. z lig np. 4?
Gdyby ktoś to mógł dokładnie opisać, krok po kroku, wiele ludzi na forum będzie zapewne wdzięcznych! ????
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
A po co ci to teraz dokładnie wiedzieć jak działa ten program w komórce? Jeśli będziesz chciał tę pracę to zgłosisz się na stronce a oni cię tam już wyszkolą.
 
american-boy 2

american-boy

Użytkownik
A po co ci to teraz dokładnie wiedzieć jak działa ten program w komórce? Jeśli będziesz chciał tę pracę to zgłosisz się na stronce a oni cię tam już wyszkolą.
Jestem po prostu ciekaw. Pierwsze wizualnie chciałbym się z tym zapoznać, szukałem filmików na yt ale był tylko po Hiszpańsku.
 
american-boy 2

american-boy

Użytkownik
Tutaj masz chyba stronę do składania aplikacji.
Mnie również to zaciekawiło, ale czy to naprawdę ciężkie. I czy wszystko trzeba &quot;wrzucać&quot; do telefonu (tj. aut, rzut rożny, faul etc.)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
@ American
Tak, wszystko trzeba wrzucać a za każdy błąd masz potrącane, bodajże 50%. Chciałem w to wkręcić kuzyna, ale po rozważeniu uznał że jednak go to nie interesuje, bo kokosów z tego nie ma (zwłaszcza jak się mylisz na początku).
Raczej robota dla kibiców, którzy przy okazji oglądania chcą zarobić. Ew. dla nastolatków dla których trzy stówki zrobią różnice (z tego co wiem, na początku nie masz co liczyć na dużo meczów).
3-4 ligę możesz zaznaczyć ale nie znaczy, że każdy mecz będzie ich interesował. No i możesz wybierać drużyny do max. 100 km (za 10 litrów zwracają w 1 stronę)
Ale niech wypowie się bart, który widać ma tam doświadczenie a nie odp. od supportu ;)
 
american-boy 2

american-boy

Użytkownik
Dzięki Jacques!
Ciekawi mnie tylko jedno, jeśli powiedzmy pojadę na mecz autobusem? To rozliczyć będę musiał się z biletu? Skan etc.
Przyznam szczerze, że to raczej dla sprawdzenia się i chęci czegoś nowego, a nie dla samego zarobku ????
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
No niby jakieś rachunki musisz przedstawić ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa. No bo podejrzewam, że bilet będzie jednak tańszy niż paliwo, to poproś poprostu żeby ktoś Ci podrzucił paragon za paliwo na te 10 litrów i górka Twoja ????
 
Do góry Bottom