Dołącz do grona moderatorów największego forum bukmacherskiego w Polsce

inwestycje w srebro i złoto...

13 listopada 2010 14:28
1
baqu
baqu
Forum VIP
Paź 2006 3 294 614 17
w tym temacie będzie można dyskutować na temat inwestycji w srebro i złoto

sam posiadam trochę tej "waluty" nie jako inwestycja, ale raczej jak zabezpieczenie przed "ciężkimi czasami" czy ogromną inflacją, jak Wy zapatrujecie się na obecne wzrosty kruszców ? czy mamy do czynienia z bańką ?

na początek ciekawy wpis na temat wczorajszych solidnych spadków na rynku srebra:

Kamikadze w natarciu
Na początek kilka słów o tym co się dzisiaj stało. Wygląda na kolejną robotę "Da Boyz", piękny 1,5-dolarowy spadek na sreberku, złoto dużo nie odstawało ale jak wiadomo jest mniej wrażliwe na zmiany. Pierwsze symptomy ciśnienia na metale pojawiły się na Globexie w nocy czasu polskiego, jak się okazało była to przygrywka do wydarzenia ktore oczywiście miało miejsce przypadkiem po godzinie 9 rano czasu EST kiedy startuje karuzela w Nowym Jorku.

Kamikadze w natarciu
Na początek kilka słów o tym co się dzisiaj stało. Wygląda na kolejną robotę "Da Boyz", piękny 1,5-dolarowy spadek na sreberku, złoto dużo nie odstawało ale jak wiadomo jest mniej wrażliwe na zmiany. Pierwsze symptomy ciśnienia na metale pojawiły się na Globexie w nocy czasu polskiego, jak się okazało była to przygrywka do wydarzenia ktore oczywiście miało miejsce przypadkiem po godzinie 9 rano czasu EST kiedy startuje karuzela w Nowym Jorku.Można powiedzieć z lekka ostrożnością że utworzył się piękny punkt. Najlepiej sytuacje ocenił Eric King, stwierdzając że mamy do czynienia z kamikadze w ostatniej fazie wojny 😄
Są także osoby takie jak Max Keiser które otwarcie namawiają teraz do zgniecenia JPMorgan przez namowę do kupowania prawdziwego srebra.
za surowce.blogspotThere are only two people who can tell you the truth about yourself - an enemy who has lost his temper and a friend who loves you dearly.
16 sierpnia 2011 14:26
2
bandeodubin
bandeodubin
Kwi 2010 787 587 8
Witam. Chciałem założyć nowy temat, ale już takowy istnieje więc się dopiszę, chociaż wolałbym, żeby był mój 😃 Do rzeczy.
Kiedy kilka lat temu zacząłem pracować w lombardzie nie miałem pojęcia co to jest złoto. Moje zdanie o nim było takie samo jak u innych ludzi, że jest to cenny kruszec, robi się z niego biżuterię i że jest bardzo drogi. Nie wiedziałem, że są jakieś odmiany, próby itp, złoto jest złoto (pamiętacie film Kroll? "Sztuka jest sztuka" 😄 ), że może to służyć do czegokolwiek innego poza robieniem drogich biżuterii. Jednak po wstąpieniu w świat złota (i innych rzeczy, potem opiszę) stwierdziłem, że to jest to. Jak zacząłem postrzegać złoto?
Każdy musi sobie ułożyć w głowie swoją własną definicję złota, czym dla niego ono jest. Można powiedzieć, że to tylko wyrób i według tego się okręcać, można stwierdzić, że jest to złom na wyrobienie swojej własnej kolekcji i z tego żyć, a można sobie podejść do tego jak do waluty. Ja wypośrodkowałem sobie złoto jako inwestycje.
Od razu zaznaczam, darowałem sobie srebro. Nie, żeby nie miało wartości czy sensu, po prostu zrezygnowałem. Definicja złota dla mnie: lepsza waluta niż euro czy dolar, sprzedawać można i kupować jak bułki w każdym miejscu na ziemi (a już polski złoty nie 😄 ), jest akceptowane i poszukiwane przez wielu. Jako biżuteria? Też, ale nie, żeby to nosić. Dla mnie noszenie złota trochę przypominało tapetowanie sobie pokoju banknotami, bogaci mogli sobie pozwolić ale trochę to bez sensu, jeśli ktoś inwestuje. Zapotrzebowanie na złoto jest olbrzymie, a nawet jeśli coś jest nieładne i nie schodzi to zawsze zostaje skup (jako złom). Sprzedawałem i kupowałem złoto zarówno w Polsce jak i za granicą. W Rosji, Egipcie, Francji i Holandii. Wszędzie jest nieznaczne wahanie w ceni, nie ma idealnego i jednego kursu (piszę o sprzedawcach typu skup złota czy lombard, nie o giełdę), więc przy większej ilości kilkaset złotych wpadało. Przykładowo w Egipcie widziałem ceny iście skrajne. Kiedy w Polsce skupowałem złoto po 55 zł (585 próba) to w Egipcie niektórzy sprzedawali wyroby po 340 zł za gram a na ulicy spotykałem drobnych złodziejaszków z wyrobami lub złomem po 28 zł od grama, czyli 10$ (!). I to nie taka mała ilość, mieli po 50-100 gram na sprzedanie. Inne kraje? Rosję pomimo ciekawych okazji lepiej sobie darować, jeśli oni sprzedają złoto to jest to podejrzane, poza tym tam policja jest bardzo nieżyczliwa, a często współpracuje z oszustami chętnymi sprzedać po niższej cenie złoto, a po odebraniu przez policję dzielą się łupem. Najciekawiej wygląda Holandia, tam można dobrze sprzedać złoto zwłaszcza gotowy wyrób. Jeśli za gram powiedzmy dostałbym 60 zł, to za wyrób dobrzy sprzedawcy dadzą nawet 80 zł (20 euro), pod warunkiem, że coś waży powyżej 20 gram, wtedy więcej tracą, ale wystarczy, że wystawią produkt za 25 euro od grama i już zarabiają 100 euro na czysto, także opłaca im się dopłacić za wyrób.
Teraz realnie, informacje dla każdego, w jaki sposób można zarobić na złocie nie latając po świecie. Ceny złota od grama wahają się naprawdę różnie, przede wszystkim szybciej, częściej i wyżej niż euro czy dolar. Czy da się stracić? Krótkometrażowo? Nie. Nawet jak cena na giełdzie spada, my możemy podpierać się wyższą wartością jako wyrób. W najgorszym przypadku jesteśmy na zero. Jeśli idzie w górę to skupuje się nawet rozwalone kolczyki czy elementy bransoletki, gdyż można to sprzedać w skupie po cenie złomu. Jeśli mamy uszkodzone kolczyki czy zerwane łańcuszki, kupiliśmy po cenie złomu np. 50 zł, a cena za złom spadła, powiedzmy do 45 zł, to zawsze możemy niewielkim kosztem naprawić biżuterię i sprzedać z niewielkim zyskiem jako gotowy wyrób. Czysty interes, nieprawdaż?
Teraz o otoczce handlu złotem. Bardzo często zdarza się, iż biżuteria ma kamienie. Warto mieć chociaż minimalną wiedzę na temat kamieni oraz potencjalnej ceny diamentów, rubinów itp. Dlaczego? Skupując złoto raczej nie zdarzają się uzdolnieni ludzie z wiedzą na temat kamieni, a i trzeba też wiedzieć, że lombardziści nawet jak wiedzą, że dany kamień może być cenny to i tak nie powiedzą właścicielowi. Liczyć będą na lepszy zysk. Warto więc zaprzyjaźnić się z kimś od wyceny kamieni, gdyż sprawdzić może nam za niewielkie koszta, poda wtedy czystość oraz wartość (liczy się szlif, ilość skaz czyli rys).
Co zrobić z wiedzą o kamieniach? Dwie opcje. Pierwsza, wydłubujemy kamienie lub zlecamy to doświadczonej osobie. Zabieramy z 15 gram złotego złomu, zanosimy do przetopienia na jakiś pierścień czy kolczyki. Zanosimy taki wyrób do wyceny i dostajemy wyrób razem z papierem poświadczającym wartość, kilku lub kilkunastokrotnie (!) przewyższającą nasz wkład. Całość sprzedajemy indywidualnie (np na allegro lub jeśli mamy jakiś punkt typu lombard to u siebie) za połowę ceny w stosunku do tej na certyfikacie autentyczności. Jest to najlepsza opcja i najbardziej dochodowa. Druga opcja: produkt taki jak kupiliśmy zanosimy do wyceny, płacimy za to około 150 zł i otrzymujemy produkt (mniej wyceniony niż jeśli sami byśmy go zrobili, jednak bez wkładu własnego) z poświadczeniem o jego wartości, kilkukrotnie droższy niż za niego zapłaciliśmy, sprzedajemy go za połowę ceny niż jest na dokumencie. Ja osobiście pierwszy raz zrobiłem takie coś z pierścionkiem, wysadzanym dookoła diamentami (22 sztuki). Kobieta twierdziła, że to białe złoto (chociaż wyglądało na srebro), jednak próba nie wykazywała wątpliwości, że nie jest złotem. Z doświadczenia wiedziałem, że platyna (dużo droższa niż złoto) też nie reaguje z kwasem. Kupiłem owy pierścień za 400 zł. Poszedłem do jubilera, ten sprawdził próbę na platyna, bez zarzutu, czysta platyna. Kamienie na jego oko były diamentami, ale w 100% nie był pewien, polecił mi kogoś w poznańskim antykwariacie co wystawia certyfikat autentyczności. Najpierw obejrzał produkt, następnie poinformował, że owe kamienie są diamentami, ale aby dostać dokument muszę zapłacić (120 zł). Oszacował wartość na 5500 zł (ze względu na porysowane kamienie tylko 5500). 2 dni później sprzedałem go za 2400 zł. Łatwo policzyć, ile zarobiłem na rękę.
Podsumowując: złoto jako inwestycja jest niemal doskonała na małą, prywatną (czyli do większości z nas) inwestycją. Kupujemy zawsze po cenie najniższej (złomowej) a z tego otrzymujemy albo złom albo produkt gotowy (to dwie różne ceny). Jeśli na złomie cena jest np 60 zł za gram złota to nie dajemy więcej jak 50 zł (chyba, że mamy dostęp do większej ilości). Produkt wyceniamy na powiedzmy 80-90 zł od grama, jeśli nie uda się sprzedać a nie chcemy czekać to zawsze zarabiamy na sprzedaży w skupie. Wartość złota szybciej się waha a niżeli waluta typu euro czy dolar, nie trzeba mieć wymienionego miliona aby zarobić kilkaset złotych, da się to zrobić inwestując dużo mniejszą kwotę (1000 zł da się podwoić w miesiąc przy dobrym wietrze). Dużo mniejsze ryzyko związane z inwestycją (w razie czego nie tracimy za wiele, a w razie wykalkulowania, że będziemy na zero zawsze możemy sprzedać za granicami lub poczekać na wyższy kurs, lub klienta co przepłaci). No i dużo mniejsza inwestycja! A i zawsze zostaje nam bonus w postaci kamieni szlachetnych w razie sprzedaży na złomie. Słowo na zakończenie: Gratuluję dotrwania do końca przydługawego tekstu 😄
Gorąco polecam ten sposób inwestowania.
Ps. Zaznaczam, że opisałem inwestycje w złoto z poziomu szarych ludzi o przeciętnych zarobkach. Jeśli ktoś ma wolne powiedzmy 2 tyś złotych to niech pomyśli nad tym. Bo inwestycja w złoto w milionach złotych działa zupełnie inaczej, o czym pisać tutaj nie będę.
Odrodzenie...
3 września 2011 16:04
3
bolo1991
bolo1991
Mar 2010 32 7
Złoto sie oplacalo gdy bylo drogie do sprzedarzy ... teraz niestety trzeba poczekać bo na giełdzie dziwne przypadki teraz się dzieją
5 września 2011 18:23
4
baqu
baqu
Forum VIP
Paź 2006 3 294 614 17
Od ataku terrorystów na Nowy Jork w 2001 r. złoto zrobiło zawrotną karierę jako lokata kapitału dla inwestorów przerażonych destabilizacją polityczną, wojnami i kryzysem finansowym. Cena uncji została już tak wyśrubowana, że bańka może pęknąć.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10229815,Kiedy_zloto_przestanie_blyszczec_.html


There are only two people who can tell you the truth about yourself - an enemy who has lost his temper and a friend who loves you dearly.
3 listopada 2011 03:10
5
baqu
baqu
Forum VIP
Paź 2006 3 294 614 17
Wywiad z „guru srebra” Erickiem Sprott’em

  • Manipulacje ceną srebra i złota na giełdzie Comex
  • Nadchodząca katastrofa systemu „fiat money” -- w co można inwestować
  • Przewidywania ceny srebra
  • Arabskie banki a światowy system monetarny


http://www.youtube.com/watch?v=j-eaU4gepKw
There are only two people who can tell you the truth about yourself - an enemy who has lost his temper and a friend who loves you dearly.
4 listopada 2011 01:34
6
wroclawiak
wroclawiak
Lis 2005 153 22 7
mam problem z angielskim w formie słuchanej,możesz streścić najistotniejsze fragmenty,
dziękuje z góry.

@przykro mi wroclawiak, ale na prawdę nie mam na to czasu.
Baqu
20 grudnia 2011 21:31
7
leci-kasa
leci-kasa
Gru 2011 223 8 7
W tej chili mamy korekte na srebrze więc dla inwestujących w ten metal jest (będzie) okazja do dokupienia tego kruszcu.

Ze swojej strony dodam, iż zachęcam do inwestowania w srebro czy też złoto. Można np. dokupowac miesięcznie jakąś znaną monete jednouncjową. Koszt nie jest jakiś wygórowany (jeżeli chodzi o srebro), a po roku bedziemy mieli już 12 monet i bardzo prawdopodobne, że sprzedamy je z zyskiem. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w ten metal długoterminowo, powiedzmy że jako nasz Fundusz Emerytalny. Zawsze to pewniejsze niż ZUS, na którego pieniędzy z emerytury liczyc nie możemy.

Za inwestycją w srebra przemawia jeszcze jedna istotna kwestia: przeciętny Kowalski, może inwestować w srebro, nasza wiedza nie musi byc tak szeroka jak w przypadku akcji, opcji, rynku forex etc.
16 kwietnia 2012 13:00
8
baqu
baqu
Forum VIP
Paź 2006 3 294 614 17
Amber Gold – prześwietlenie spółki

za blogiem drogadowlasnegom.blogspot.co.uk

http://drogadowlasnegom.blogspot.co.uk/2012/04/amber-gold-przeswietlenie-spoki.html


There are only two people who can tell you the truth about yourself - an enemy who has lost his temper and a friend who loves you dearly.
21 kwietnia 2012 13:15
9
tabelka27
tabelka27
Mar 2012 9 7
Z pewnością ryzyko inwestowania w kruszce jest znacznie mniejsze niż przy inwestowaniu na giełdzie czy na rynku walutowym. To jest bardzo dobra inwestycja dla osób lubiących inwestycje długoterminowe, czy bezpieczne zyski. Na rynku forex więcej się dzieje. To przecież największy rynek inwestycyjny na świecie, kapitał jakim tam operują na co dzień jest niewyobrażalnie wysoki. A co za tym idzie można więcej zarobić.
Zgodzę się także, że Giełda i Forex wymagają odpowiedniego przygotowania teoretycznego i praktycznego. Ale nie jest to już rynek zarezerwowany dla "rekinów finansowych", każdy może spróbować.
26 września 2012 20:48
10
heniuz
heniuz
Wrz 2012 6 7
Inwestycje w kruszcze mimo całej afery z Amber Gold nadal są jak najbardziej korzystne. Ceny poszly w dół wiec trzeba kupować, bo na pewno znów pójdzie w górę
14 grudnia 2012 16:11
11
koma666
koma666
Lip 2010 44 3 7
jezeli ktos chce inwestowac w złoto i srebro (wszystkich do tego zachecam) to najlepsza forma inwestycji jest inwestowanie w metal w czystej formie czyli próba 999,9 w postaci monet bulionowych czy sztabek z najlepszych i najbardziej wiarygodnych mennic,
osobiscie uwazam ze w najblizszym stuleciu to srebro bedzie lepsza inwestycja od złota z racji tego ze srebra ciagle ubywa i jest go coraz mniej na swiecie, gdyz zostaje zuzywane w produkcji i w konsekwencji doprowadzi to do całkowitego zuzycia pokładów srebra juz w tym stuleciu a wtedy cena srebra przebije cene złota
gdzies czytałem ze srebra jest na góra 25 lat
3 stycznia 2013 00:06
12
adachno
adachno
Mar 2009 67 63 7
22 sierpnia 2013 21:39
13
naticzanka
naticzanka
Sie 2013 3 7
fajna sprawa inwestycja w złoto albo srebro, w tej chwili są to dobra które stoją w cenie, napewno się opłaca.
18 grudnia 2013 20:58
14
raven777
raven777
Gru 2013 19 7
Kruszce i kamienie szlachetne zawsze warto inwestować niż w walutę. Skupować jak jest spadek a następnie sprzedawać jak poszybuje do góry. Warto na pewno szczególnie na czarną godzinę.
8 października 2014 17:32
15
bmw14.5
bmw14.5
Paź 2013 812 532 9
Tylko częściowo macie rację, że warto kupować kruszce.
Otóż dziś jest tak, że przeciętny "inwestor" to jednocześnie burak pospolity. Takie "cuś" nie kieruje się logiką, ale patrzy co dzieje się za oceanem i zachowuje się niczym kserokopiarka. Dotyczy to jankeSSkich indeksów, ale także złota, srebra, itp. Taki burak patrzy nie na złoto fizyczne, tylko na kontrakty i kseruje hamerykę.
W ten oto sposób o cenach fizycznego złota nie decyduje logika, a psychologia buraków.
Motto:
Ci co chcą zarabiać u bukmacherów z 12% podatkiem
są równie naiwni, jak klienci Amber Gold.
9 października 2014 09:26
16
simons
simons
Forum VIP
Kwi 2007 2 703 614 16
Z różnych źródeł wynika, że wyżej wymieniony "burak" nie ma wpływu na ceny złota, które są kształtowane przez kilka banków, właśnie za pomocą kontraktów. Wystarczy spojrzeć na liczbę otwartych pozycji przez banki i porównać do wykresu.
9 października 2014 20:25
17
bmw14.5
bmw14.5
Paź 2013 812 532 9
Źle mnie zrozumiałeś. Otóż teraz jest tak, że ludzie wcale nie inwestują w kruszce, tylko zakładają się o ich ceny. I robią to jak zwykłe kopiarki. To, że banki spekulują sobie na kontraktach to jedno, ale cena kruszcu to inna bajka. Ale jak ktoś udaje, że inwestuje w kruszec, a de facto tego nie robi, to efekt jest taki jaki jest. Gdyby popyt skupił się na fizycznych metalach, to ich cena by była inna, a banki by mogły sobie spekulować.
Motto:
Ci co chcą zarabiać u bukmacherów z 12% podatkiem
są równie naiwni, jak klienci Amber Gold.
13 grudnia 2014 15:51
18
money_maker
money_maker
Gru 2014 3 4
Ze złotem generalnie sprawa wygląda bardzo prosto (przynajmniej według mnie) - gdy ekonomia światowa zmierza w dobrym kierunku, złoto utrzymuje stabilny kurs (może nawet tracić) z racji tego, że złoto traktowany jest jako pewniak i nie mam na niego takiego dużego popytu podczas 'prosperity' na rynku. Natomiast jak jest krach i giełda leci na łeb na szyję, frank świruje, dolar nie istnieje, Euro kwiczy i jęczy to wtedy złoto leci do góry w ekstremalnie szybkim tempie.
Można taki trend na przykład zaobserwować w przypadku funduszy inwestycyjnych lokujących kapitał w złoto.
19 maja 2015 16:50
19
naczelny
naczelny
Gru 2014 12 4
Jakie są perspektywy wzrostowe na złoto ? Warto tam lokować część kapitału czy nie?
20 maja 2015 17:31
20
edi8
edi8
Forum VIP
Paź 2006 9 484 8 246 26
Słaby popyt na złoto
http://onet.tv/i/dowiedzsie/slaby-popyt-na-zloto/62rzn1
............
.............
Fałszywe sztabki złota
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/afera-wolframowymi-sztabkami-zlota-bundesbank-zlecil-sprawdzenie-stanu-sztabek
https://e-numizmatyka.pl/portal/strona-glowna/zloto/lista-artykulow/faszywe%20zoto.html
https://e-numizmatyka.pl/portal/strona-glowna/zloto/lista-artykulow/falszywe-zloto-cz-ii.html
Proszę o niekierowanie już do mnie personalnie adresowanych żadnych zapytań, gdyż z dniem 15.08.2017 zakończyłem swoją dotychczasową a dość wysoką dotąd aktywność na forum.Życzę powodzenia i sukcesów!
W miarę możności będę jedynie uzupełniał/dodawał linki do statystyk.
44 27
Dodaj nowy wpis
Ta strona korzysta z ciasteczek (plików Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji na stronie polityki prywatności.