>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

13. kolejka PGE Ekstraligi 14-16.08.2015

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP


▶ ROZKŁAD JAZDY:
14 sierpnia Fogo Unia Leszno - SPAR Falubaz Zielona Góra godz. 19:30
16 sierpnia MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław godz. 17:00
16 sierpnia MRGARDEN GKM Grudziądz - KS Toruń godz. 17:00
16 sierpnia Unia Tarnów - PGE Stal Rzeszów godz. 19:30



Już w piątek rozpoczynamy przedostatnią kolejkę PGE Ekstraligi. Lesznianie podejmują na Smoczyku zdziesiątkowany przez kontuzje Falubaz Zielona Góra. Unia w tym meczu będzie osłabiona brakiem Nickiego Pedersena który w poprzednim meczu z Toruniem otrzymał czerwoną kartkę, tym samy został zawieszony na 1 spotkanie. Jego miejsce zajmie Musielak co jest niewątpliwie stratą dla Unii Leszno. Goście pojadą z powracającym po kontuzji Protasiewiczem. W doskonałej formie jest ostatnio Darcy Ward więc spotkanie w Lesznie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Jeśli nie będziemy mieli do czynienia z żadnym &quot;układaniem się&quot; to Unia Leszno powinna ten mecz wygrać.
Pozostałe 3 mecze zostaną rozegrane w niedzielę. Stal Gorzów na własnym torze podejmie Spartę Wrocław. Gorzowianie już są bez szans na awans do PO. Jednak przed Gorzowianami pojawiło się widmo jazdy w barażach o SE. W ostatniej kolejce jadą do Rzeszowa i łatwej przeprawy mieć nie będą. Natomiast dla Sparty jest to mecz o awans do PO. Muszą zdobyć co najmniej punkt bonusowy, w pierwszym meczu we Wrocławiu, Sparta była górą wygrywając 50-40. Więc 41 punktów to cel minimum. W znakomitej formie jest Maciek Janowski, ostatnio z tonu spuścił natomiast Tai Woffinden jednak klasa tego zawodnika jest tak wielka że możemy spodziewać się dobrego wyniku po Brytyjczyku. Doskonale w Tarnowie zaprezentował się Maksym Drabik. Wszystko wskazuje na to że bonus pojedzie jednak do Wrocławia.
Do Grudziądza przyjeżdża faworyzowany Apator Toruń. Goście muszą ten mecz wygrać czym najprawdopodobniej zapewnią sobie awans do PO. Grudziądz to czerwona latarnia ligi, jednak u siebie potrafią napsuć krwi faworyzowanym rywalom. Jednak na betonie jaki przygotowywany jest w Grudziądzu, Torunianie powinni sobie poradzić. Zdecydowana przewaga na juniorce powinna przeważyć szalę zwycięstwa.
Na deser derby Południa. Tarnowianie w Mościcach podejmują osłabioną brakiem Kildemanda Stal Rzeszów. Zdecydowanym faworytem są gospodarze i to oni powinni wygrać za 3 punkty (pierwszy mecz 47-43 dla Rzeszowa). Derby jednak rządzą się swoimi prawami i pod względem bukmacherskim ten mecz najprawdopodobniej odpuszczę. Rzeszowianie bój o 6 miejsce rozstrzygną w bezpośrednim starciu z Gorzowem i mam nadzieję że wyjdą z tego boju obronną ręką.
Zapraszam do dyskusji i podawania typów wraz z analizami ;)
 
arjen 18

arjen

Użytkownik
Co do jutrzejszego - dzisiejszego spotkania Unii Leszno z Falubazem dużo głosów się słyszy, że Leszczynianie mogą się &quot;podłożyć&quot; i oddać mecz Zielonej Górze, aby kosztem Torunia właśnie Myszy przybliżyły się do PO. Szczerze mówiąc niezbyt mi się w taką historie chce wierzyć, dobrze wiadomo każdemu fanowi speedway&#39;a, że mecze z Zieloną Górą zawsze są traktowane serio przez popularne Byki.
Mimo tego uważam, że Biało - Niebiescy nie będą mieli łatwiej przeprawy, w ostatnich latach na smoku bardzo dobrze prezentował się Falubaz, minusem na pewno będzie brak Nickiego Pedersena w barwach drużyny Adama Skórnickiego. Musielak jest bez formy, a jedzie w parze z THJ, który mówiąc delikatnie nie zachwyca w polskiej ekstralidze. Emil, Piotrek i Przemek pewno razem koło 30-32 pkt przywiozą, bo bez tego nie ma co myśleć o zdobyciu 3 pkt (sprawa bonusu praktycznie przesądzona na korzyść drużyny z Leszna). Do tego dochodzi Zengi, który także jest w gazie i te 9pkt powinien przywieźć. Smektała pewno zrobi jeden punkt na Zgardzinskim i to tyle z jego strony. Kluczową sprawą jest bez wątpienia postawa Musielaka i THJ (pewnie za któregoś z nich po dwóch biegach będzie Piter jechał) jeżeli pojedzie ten pierwszy na optymalnym poziomie, wtedy zwycięstwo po stronie Unii Leszno, jeśli nie, Falubaz ma duże szanse na zgarnięcie dwóch oczek. Ward w gazie, Protasiewicz także - ale tutaj pojawia się znak zapytania jak to będzie wyglądało po kontuzji obojczyka. Dudek widać jeszcze nie jest pewny, ale w Lesznie nie jeździł słabo, kluczowa będzie postawa AJ, nie można też zapominać o Pieszczku, ale raczej w bezpośredniej rywalizacji juniorskiej na Smoku z Piterem szans nie ma.
Obiektywnie: obawiam się, że jednak Zielona Góra po zaciętym meczu, horrorze te dwa punkty zdobędzie, wszystko będzie zależało od postawy w/w zawodników.
Sercem za Unią zawsze i mam nadzieje, że Musielak sprawi miłą niespodzianke i zakręci się koło 8-9 pkt, a wtedy 3 pkt lądują na koncie lidera ????
Do obstawiania mecz ciężki, nie wiem jakie będą pary h2h, ale jeżeli któryś bukmacher da handicap +10 Falubaz brałbym w ciemno i to za grubą stawke ????
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
W Gorzowie, Falubaz na z/z za Hampla zrobił 8 oczek, wygrał indywidualnie 9 na 15naście biegów, a mimo to przegrał. Dudek jechał bez błysku, juniorzy jechali słabo, Ward i AJ mieli mecze, życia. Dziś dojdzie PePe i pewnie będą mocniejsi, ale i przeciwnik jest z drugiego bieguna. Unia jest piekielnie mocna w tym sezonie i nie będzie już tak łatwo Zielonogórzanom o punkty.

Fajnym zakładem wydaje się być; wynik po 3 biegach:
Leszno (-2.5)-Zielona Góra sts @1,7 ⛔
Wg mnie Myszki będą trzymały się blisko Leszna przez pierwsze 8 biegów. Wrzucą 3x razy najsilniejszą z/z, kto wie może jakiegoś taktyka(?) i mecz będzie na styku. Później myślę, że byki odskoczą i wygrają ten mecz. Druga rzecz to taka, że Bykom też czasami trzeba, kilku biegów by się lepiej spasować.
Początek, po 3 biegach wydaje mi się, że będzie 10-8 lub 9-9, w pierwszym i trzecim biegu pojedzie Ward, pomiędzy mamy bieg juniorów, może Pieszczkowi uda się pokonać Smektałę, zawodnicy z Leszna odskoczą dopiero później.
Leszno już mamy @1,60 sts / można się też wstrzymać może jakiś internetowy da więcej. ✅
Tak na marginesie jak ja był bym trenerem Falubazu zagrałbym vabank odstawił bym kogoś z dwójki Dudek-Jonsson ⛔. 1.Protas 2 Hampel 3 Walasek 4 Dudek/Jonsson 5 Ward 6-7 juniorzy, tutaj nie ma nic do stracenia. AJ słaby w tym sezonie, Dudkowi w Gorzowie brakowało wszystkiego, odstawienie Walaska to wg mnie błąd... no chyba, że chodzi o pieniążki, a jak wiemy tych w ZG brakuje, a Grześ jest z tych zawodników co nie lubi jeździć na krechę i się podkłada.
Pieszczek - Smaktała @1,65 betsafee ⛔
B365, pewnie wystawi odwrotny kurs z -4 Pieszczek, wtedy pogramy przedział.
Ja tam nie wierze, w Zieloną, która jest rozbita. Kontuzje najpierw Hampla, później Walaska, teraz PePe wraca po kontuzji. Doliczmy (dosłownie doliczmy) problemy z pieniążkami. AJ ma jeden z najgorszych sezonów w życiu, ostatnio poprawił się w GP, coś tam pojechał w Gorzowie, ale przypomnijmy, że Zagar jechał z kontuzjowaną ręką na 80%, PUK ma dużo słabszy sezon od tych 2ch ostatnich, a Kasprzak to katastrofa. 2 linia Stali to samo, tylko Zmarzlik jest szybki i na jego tle AJ wyglądał blado. Dudek rok nie jeździł, a jak już pojechał w jakimś pikniku to chcieli mu o rok przedłużyć karę... Łoktajew zawieszony za wiaderko zamknięte w busie, a juniorzy nierówni. Dziś będzie gigantyczna presja na chłopakach z ZG i myślę że jej nie udźwigną.
Wątpie by Leszno im pomogło, bo oni wiedzą że lepiej jechać z Wrockiem 1/2 niż z ZG... Jak ja czytam bzdury (sorry koledzy), że AJ zrobi w 4-5 biegach 10 oczek to mi się śmiać chce... kolejne bzdury, że Toruń przegra z Gudziądzem no sorry GKM jest przybity, Golloba forma to tragedia, Jeleniewskiego przerosła ekstraliga, Pavlic dawno skreślony, najgorsi młodziacy w lidzę, a wraca po zawieszeniu Fajfer. Miedziak na betonie umie jechać, Doyle nie zanotuje drugiego tak złego występu jak z Lesznem. Toruń wygra, tak samo jak dziś Leszno.
Brak Nickiego będzie widoczny, na torze, w parking wręcz odwrotnie. Będzie lepsza atmosfera bez Dzika, druga rzecz zero presji na chłopakach pomoże im i pojadą wg mnie kozacko. Rusek jest w mega formie, bracia Pawliccy to samo, Zengota dorzuca fajne punkty, THJ i Musielak lekko zawodzą, ale jak na II linie to swoje robią. Dziś wcale nie powiedziane, że tych 3 ostatnich będą przegrywać z juniorami, AJ czy Dudkiem, spokojnie ich objadą wg mnie.
Zielona jest silna, silna na papierku na początku sezonu była; teraz widzę tam jednak sporo mańkamentów. Oni będą mocni za kilka tygodni jak dojdzie do siebie Pepe, odbuduje się Walasek, a Dudek złapie pewność siebie jak trochę pojeździ. Na dzień dzisiejszy jeśli ZG chce wygrać w Lesznie to Ward i Protas muszą zrobić po 15-16 oczek w 6-7 biegach. Na Dudka czy AJ bym szczególnie nie liczył.

AJ poniżej 9
@1,83 b365 ✅
Ward powyżej 12 @1,66 b365 ✅
Przemek Pawlicki -2 - Dudek @1,83 ⛔
Pepe -1 - Zengota @1,72 ⛔
Leszno - ZG @1,60 betsafee ✅
Leszno -2,5 @1,85 betsafee ✅
Emil - PePe @1,85 betsafe ✅
Reasumując Pepe w 7 biegach jak mu zdrowie pozwoli powinien zrobić o kilka oczek więcej niż Grześ, Przemek dziś z Emilem, Dudek z Wardem, więc oboje będą gubić punkty, ale Przemek jest w fajnej formie, a Patryk wręcz odwrotnie, brak mu objeżdżenia. Ward jak i Pepe dziś 6-7x 13 oczek powinien wykręcić. AJ wyszło w Gorzowie, ale to nie on jechał dobrze, a gospodarze słabo. Dziś na AJ bym nie liczył. Jak już mówiłem ZG będzie dotrzymywała kroku do 8 biegu, może i będzie prowadziła 2 oczkami, później a szczególnie w nominowanym 14stym Leszno nadrobi pare oczek. Obstawiam 45 - 39 po 14 biegach, a w 15nastym pojadą już tylko o pietruszkę. 48-49 tyle zdobędą Byki. Ostatni bet dość ryzykowny, ale myślę że jak w 15nastym będzie &quot;już po meczu&quot; to Piotrka zastąpi junior, a Emil wygra 15nasty, bo on dla mnie jest pewniakiem do tego biegu.
Piotrek Pawlicki -2,5 - AJ @1,90 sportingbeet ✅
Dziwne zestawienie, Piotrek, Emil, Nicki to liderzy Unii. AJ jest najsłabszym ogniwem w ekipie gości, wiadomka dojdzie z/z ale to tyle. Nie spodziewałbym się tutaj 7 startów Szweda. 4 swoje w których zrobi z 5 oczek, do tego z/z i 14nasty wyścig w którym spotka się z juniorem Byków Piotrkiem. 7 punktów, no może 8 zrobi AJ, a nie ździwie się jak zrobi mniej. Piotrek jak pojedzie w 5 startach to powinien spokojnie przywieść 2 cyfrówkę. Ostatnio wali komplety, kto wie może i dziś. Jak dla mnie Piotr zrobi 13-12 oczek, a Szwed 7-8. Handi mamy tylko -2,5 więc je pobieram. Przy 5 biegach Piotrka bet powinien spokojnie wejść.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Patryk Dudek poniżej 6,5 pkt @1,8 sts 5/10⛔

Nie zgodzę się,że w Gorzowie Patryk jechał bez błysku.Dla mnie pojechał super jak na pierwszy mecz ligowy od roku,w dodatku na trudnym wyjeździe.
Dziś biorę under,bo poprzeczka idzie sporo wyżej.Leszno zdecydowanie mocniejsza ekipa od Stali,dziś bez wiadomo kogo ale dalej ma kto wygrywać biegi.Dudek 3 razy w parze z Wardem,więc tu dodatkowa trudność.
Na koniec dodam,że nie wierzę w odpuszczanie dziś gospodarzy
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Po co gospodarze mieli by odpuszczać?
Leszno +5, dziś za 3 oczka, z Wrockiem za 2.
Wrocek +1, zdobywa bonus w Lesznie.
Tarnów +3, za 3 z Rzeszowem
Toruń +6, wygrywa w Grudziądzu + u siebie z Tarnowem
ZG +3, wygrywa z Grudziądzem
Leszno 29
Toruń 20
Tarnów 19
Wrocek 18
ZG 17 (16 jeszcze -1 za dwumecz z Toruniem)
Leszno chcę jechać 1/2 z Wrocławiem, który swoje mecze będzie rozgrywał w Częstochowie. Jeśli dziś Leszno jakimś cudem przegra z ZG, to zawsze może &quot;pokombinować&quot; w ostatniej kolejce u siebie z Wrockiem. Dziś bez sensu było by się podkładać.
A co do Dudka to obierał złe ścieżki, nie miał kompletnie refleksu na starcie, źle rozgrywał 1 łuk... widać że rok nie jeździł w zawodach.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Moim zdaniem Leszno nie odpuści ale przegrają w sportowej walce. Fakt że Falubaz to wielka niewiadoma - Pepe po kontuzji, Pieszczek w kratkę, podobnie jak Jonsson. Dudek po zawieszu jedzie 50% tego co wcześniej. Ale z drugiej strony nie ma Nickiego, to olbrzymia strata. Jak duża? Proponuję zajrzeć wyniki i zobaczyć co robił Nicki w Lesznie i ile punktów przywoził. I odpowiedzcie mi na pytanie ile meczów by Leszno u siebie wygrało gdyby musieli bez Nikodema jechać? Moim zdaniem jeśli THJ lub Musielak nie pojadą na dwucyfrowy wynik to Falubaz w Lesznie wygrywa. To nie jest korzystny wynik dla Leszna jak wspomniał @mstokopiczas, dlatego podkładka będzie w ostatniej kolejce w meczu ze Spartą. I mała poprawka, Leszno pojedzie wtedy z Tarnowem a nie z Wrockiem. Tarnów im bardziej leży - ostatnie 4 zwycięstwa pod rząd z tą drużyną.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Pieszczek - Smektała 1 1,65 Betsafe ⛔

Jak dla mnie kurs bardzo fajny na tą parę. Pieszczek zaczał wreszcie jeździć na wysokim poziomie. Ostatni mecz derbowy to oczywiście słabiutki występ tylko 3pkt ale wcześniej notował naprawdę świetne wyniki:
w Tarnowie 12+1
w Toruniu 11+2
Dzisiaj myślę,że znowu zobaczymy Pieszczka 5-6 razy na torze. Smektała dostanie 2-3 szanse i tyle. Pieszczek w dobrej formie i dzisiaj myślę,że stać go na kilka pkt. Ważny będzie bieg juniorski. Bo Piter Pawlicki będzie pewnie poza zasięgiem jednak o 2msc właśnie powalczy Smektała z Pieszczkiem.
Smektała niby talent itd ale w meczach zdobywa po 2pkt więc szału nie ma.
Dzisiaj myślę,że różnica powinna być widoczna i Krycha wygra spokojnie tą rywalizacje.

edit: Dla porownania bet365 daje ta parę z handi -1 Pieszczek czyli Krycha musi zdobyć 2pkt więcej zeby zakład był rozliczony pozytywnie a kurs 1,66
 
jajs 66,8K

jajs

Użytkownik
RADULA mnie wyprzedził co do typu, który oczywiście popieram i parę zdan napiszę.
Krystian Pieszczek - Bartosz Smektała 1 @ 1,65 Betsson ⛔ żenada
Wszystko właściwie zostało napisane wyżej ale trochę kreatywności i coś od siebie można dodać ;)
Taki sam kurs był na Pieszczka z Kozą w meczu w Tarnowie co też było promocją i sporym błędem buka. Pieszczek od jakiegoś czasu z wyjątkiem meczu w Rzeszowie jeździ fajnie a szczególnie wyjazdy (Torun, Tarnów) gdzie wchodził z z/z i taktyka, do tego bieg nominowany. Dużo wskazuję, że dziś będzie podobnie a przynajmniej 5 biegów odjedzie. W którym biegu pewno do zmiany bedzie Dudek lub Jonsson i możliwa z/z właśnie jego a nie któregoś z tych wymienionych przed chwilą seniorów. Do tego jest będzie możliwość taktyka za Zgardzinskiego to od razu się taka zmiana pojawi.
Smektała robi postępy ale to coś Krystian Rempała. W juniorskich śmiga fajnie po 10 pkt w 4 biegach a jak przychodzi do zawodów to coś nie gra. Spala się psychicznie? Jeszcze za wysokie progi? Ale nie oczekujmy od tych chłopaków jeszcze rewelacji typu Drabik bo to oddzielny talent a &quot;Smyk&quot; z Krystianem niech dalej robią postępy a będą z nich ludzie. Co do Bartka dzisiaj to wszystko napisał RADULA więc nie wiem czy jest sens kopiować no ale skoro już piszę... pojedzie 3 biegi zapewne dzisiaj swoje regulaminowe. Jeśli ktoś będzie zmieniał Musielaka/Jonassona to wiadomo, że będzie to Piter Pawlicki. Pieszczek ze Smektałą pojadą w 1 biegu i myślę, że 2 oczka przypiszemy Krystianowi a 1 Smektale a nie zapominajmy o Zgardzinskim, który dysponuję bardzo dobrymi startami.
Pieszczek pojedzie parę razy więcej dlatego powinno być izzi a kurs bardzo fajny.
Darcy Ward over 10.5 @ 1,75 Milenium ✅ 12 (3,3,0,3,3).
Darcy w świetnej formie. Bardzo dobry mecz w Tarnowie, kapitalny w Gorzowie i świetne występy w Anglii. Dzisiaj wystawiony pod 4 czyli teoretycznie zły numer bo 2 razy zaczyna z zewnętrznych pól ale dla takiego majstra jak Darek nie powinien to być większy kłopot. W parze z Dudkiem nie powinien tracić punktów, mimo wszystko &quot;Duzers&quot; musi jeszcze chwile pojeździć i zgrać się ze sprzętem. Analizując tabele biegową myślę, że Australijczyk jako z/z pojedzie już w 1 biegu aby z AJ zacząć od mocnego uderzenie bo za przeciwników para Musielak-THJ. Wardowi aby pokryć linie 10.5 wystarczy 3,2,2,2,2 a przez niego jest to na luzie do zrobienie tym bardziej, że nie ma Pedersena. Oczywiście są jeszcze Piter i Emil ale jedna trójka a reszta dwójek jest z pewnością w zasięgu Australijczyka. Przypominam, że Milenium liczy pierwsze 5 biegów więc 5-ty jego bieg powinien być bieg 13 lub wcześniej jakaś taktyczna.
Przemysław Pawlicki under 1.5 wygranych biegów @ 1,75 Milenium ✅ 1.
Przemek ma nie wygrać dwóch biegów. Jak to zrobić? Otóż jedzie w parze z Emilem z którym mam nadzieję będzie przegrywał. Jadą ze sobą x3 a do tego w biegu 3 z Wardem więc ma z kim przegrać, w biegu 5 jest ciągle parowy Emil i nieobliczalny AJ + ktoś na z/z (być może Protas). W biegu 10 Emil i Protas. Jeśli Piotrowi nie będzie doskwierać kontuzjowana ręka to powinien tu jeździć bardzo dobrze jak przez cały sezon. W biegu 12 pojadą: Pieszczek, Piter Pawlicki, Jonsson i Przemek. Zestaw także niezły a przede wszystkim świetny jego brat, który liczę, że go pokona. Zostaje bieg nominowany. Jeśli Przemek pojedzie w 15 tam stawka będzie raczej nie do przeskoczenia natomiast w biegu 14 możliwe, że także pojedzie jego brat, który będzie jechać po raz 5 w meczu. W ostatnim meczu u siebie z Gorzowem słaby występ Przemka i na to także liczę dzisiaj ;)
Dubel: 1,75✅*1,75✅=3,06✅✅ (bez odjęcia podatku).

Przemysław Pawlicki - Piotr Protasiewicz 2 @ 1,95
Milenium ⛔ 9-6. Wykluczenie w 1 biegu, odnowienie kontuzji i bet w tył.
Zagadką jest w jakie formie po kontuzji jest Protasiewicz ale to prawdziwy kapitan i dla Falubaz zrobi wszystko więc na pewno dzisiaj będzie jazda na maksa. Piotr w parze z juniorami gdzie nie powinien tracić punktów nawet z Pieszczkiem. Łatwy 4 bieg. Jeśli Zengota nie ucieknie mu ze startu daleko powinny być 3 oczka już na początku zawodów. Do tego pojedzie z z/z i nie będzie mu sie liczył bieg 14 lub 15. Bieg 13 na pewno nie będzie łatwy ale w tym biegu nawet 1 oczko nie będzie złe ale jest opcja, że wcześniej pojedzie na taktyczną i także bieg 13 nie będzie liczony. O Przemku pisałem wyżej - jedzie w parze z Emilem, bieg 12 też nie taki łatwy. Kurs przesadzony i idę w stronę kapitana Zielonogórzan ale ze stawką nie szaleje i także nie polecam ;)
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
D.Ward powyżej 12pkt - 1,66 bet365 ✅ izzi bet✅

Darek forma bardzo dobra. Ostatnio w Gorzowie wyglądał jak by jeździł sam bez rywali na torze tylko z tyczkami albo adeptami;)
Dzisiaj napewno zadanie trudniejsze aczkolwiek spokojnie znowu jest w stanie uzbierać ponad 14pkt. 6 startów Ward zanotuje napewno czy będzie możliwość 7 startów czyli RT? Być może tak bo dużo zależeć będzie od kolegów z drużyny czyli Jonssona i Dudka bo Oni wcale jakimiś pewniakami to dużych zdobyczy nie są. PePe też powraca po kontuzji no ale jeśli wraca to myślę,że nie po to żeby tylko pojechać a będzie ważnym ogniwem zespołu. Ważne też jest jak podejdzie Leszno do meczu ale nie sądzę aby dzisiaj coś kręcili.
Z kim może mieć problemy Ward? Napewno Sajfutdinow i Piotr Pawlicki to sa bardzo realne zagrożenie. Przemek jeździ w kratkę podobnie Grzesiu Zengota. Niby mogą powalczyć ale większe szanse daje Darkowi. Przy 6 startach wystarczy 1x3pkt i 5x2pkt jak na aktualna formę Kangura to nie jest dużo a nie wykluczony jeszcze jeden start. Kurs może nie najwyższy no ale forma jest więc zdziwiłbym sie gdyby było więcej. I tak bałem się że dadzą linie 13 lub 14.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Niestety kursy na Pieszczka już poleciały. ????
Pan powyżej chyba zapomniał, że ostatnio jedynym żużlowcem, który pokonał Warda jest... Musielak. A tak poważnie, to te 13 punktów nie wygląda źle, oby jednak dostał ten 6. start. Nie jest to już taka promocja jak przeciwko Gorzowowi, gdzie bodajże za over 14 dali kurs 2,8, ale i tak warto brać.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Niestety kursy na Pieszczka już poleciały. ????

Pan powyżej chyba zapomniał, że ostatnio jedynym żużlowcem, który pokonał Warda jest... Musielak. A tak poważnie, to te 13 punktów nie wygląda źle, oby jednak dostał ten 6. start. Nie jest to już taka promocja jak przeciwko Gorzowowi, gdzie bodajże za over 14 dali kurs 2,8, ale i tak warto brać.
6 startów ma pewne bo 5 swoich + ZZ za Hampela. Może się uda ze dostanie 7 start jako RT.
Wiadomo,ze wtedy to był kurs kosmos ale i linia wyższa.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Po co gospodarze mieli by odpuszczać?
Leszno +5, dziś za 3 oczka, z Wrockiem za 2.
Wrocek +1, zdobywa bonus w Lesznie.
Tarnów +3, za 3 z Rzeszowem
Toruń +6, wygrywa w Grudziądzu + u siebie z Tarnowem
ZG +3, wygrywa z Grudziądzem
Leszno 29
Toruń 20
Tarnów 19
Wrocek 18
ZG 17 (16 jeszcze -1 za dwumecz z Toruniem)
Leszno chcę jechać 1/2 z Wrocławiem, który swoje mecze będzie rozgrywał w Częstochowie. Jeśli dziś Leszno jakimś cudem przegra z ZG, to zawsze może &quot;pokombinować&quot; w ostatniej kolejce u siebie z Wrockiem. Dziś bez sensu było by się podkładać.
A co do Dudka to obierał złe ścieżki, nie miał kompletnie refleksu na starcie, źle rozgrywał 1 łuk... widać że rok nie jeździł w zawodach.
Zielona Góra potrzebuje kompletu punktów w meczu z Lesznem, a to jest mało realne (przegrali u siebie aż 18-toma punktami). Więc Toruniowi do play-offów wystarczy minimum (bonus z Grudziądzem i wygrana bez bonusa z Tarnowem w ostatniej kolejce), jeżeli tylko weryfikację punktów Łoktajewa uważamy za pewnik.

http://symulator.pokredzie.pl/img/02lJB.jpg
Wtedy po weryfikacji bonusa Falubaz spadnie na piąte miejsce.
Nie wierzę w tę półfinałową parę Leszno-Wrocław. Jestem przekonany, że Tarnów pojedzie ze Spartą, a Leszno z Toruniem, i obydwa kojarzenia par wydają się satysfakcjonujące dla klubów z zachodniej części Polski. Leszno radzi sobie na MotoArenie, a Wrocław w Mościcach.
Jednak powyższe długoterminowe rozważania to niejako osobny wątek. Można tez się zastanawiać czy pewność odjęcia punktów Łoktajewa przez GKSŻ jest uzasadniona...
Dziś faworytem są Byki, ale nie za 1,50. Widzę walju w Myszach.
Zielona Góra @2,88 (betTrzySześćPięć) ⛔
Jonsson powyżej 9 @2,30 (betTrzySześćPięć) ⛔
Spora szansa, że Szwedzina pojedzie solidnie, jak w Gorzowie. 10 pkt jest do zebrania nawet w 4 czy 5 startach, a on ma przecież szansę pojechać 6 lub nawet 7 razy.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Więc Toruniowi do play-offów wystarczy minimum (bonus z Grudziądzem i wygrana bez bonusa z Tarnowem w ostatniej kolejce), jeżeli tylko weryfikację punktów Łoktajewa uważamy za pewnik.
Wcale że nie i Toruń może wylecieć. Oczywiście to skąplikowane, ale całkiem możliwe. I ta kolejka wyjaśni PO w 80%. Jeśli Falubaz wygra w Lesznie, Toruń przegra w Grudziądzu a Wrocek nie zrobi 41 pkt w Gorzowie to wielce prawdopodobne jest to że Toruń wyleci jeśli nie wygrają z Tarnowem za 3. Toruń, FZG i Wrocek będą mieli wtedy po 18 punktów i w tej sytuacji robi się między tymi drużynami tzw. małą tabelę (przynajmniej kiedyś tak się robiło i mam nadzieję że nie zmienili znów regulaminu) w której to Toruń jest bodajże ostatni. Dzisiaj będziemy już dużo wiedzieć, bo Falubaz bez 2 punktów w Lesznie definitywnie wylatuje z PO.
 
S 30,4K

snickers69

Użytkownik
Takie pewniaczki:
Pawlicki Pi.-Pieszczek K. (0-3) 1 @1,40
Zengota G.-Dudek P. 1 @1,35
Buk - Milenium
Dubel - @1,89
Można też brać do jakiegoś innego dubla .
Pierwszy typ to zdobycie przez Piotra Pawlickiego 4 punktów więcej od Krystiana Pieszczka. Piotr Pawlicki który jest w kapitalnej formie(ostatnio komplet w Toruniu) powinien spokojnie w tym meczu zgromadzić minimum 11 punktów. To oznacza że Pieszczek najwięcej musiałby zdobyć 7 punktów aby typ wszedł. Nie wydaję mi się, aby Pieszczek mimo pewnie 6 startów tyle zdołał zgromadzić. Typ ze Smektałą jest OK, ale na Pawlickiego nie wystarczy. Wątpie, aby Pieszczek na tym torze zdołał walczyć z seniorami. Ostatnie jego dobre występy były w Tarnowie na betonie i w Toruniu gdzie też nie ma skomplikowanego toru. W Lesznie natomiast trzeba się napracować i myślę że Pieszczek skończy tak samo jak ostatnio w Gorzowie.
Druga propozycja to Zengota - Dudek. Dudek wraca do ścigania, Zengota w Lesznie zawsze dokłada ważne punkty, jedzie pod 5 z juniorem. Dudek z Wardem w parze, będzie miał jeszcze ciężej niż z Gorzowem. Nie wydaje mi się aby już dzisiaj odpalił starego Dudka.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Wcale że nie i Toruń może wylecieć. Oczywiście to skąplikowane, ale całkiem możliwe. I ta kolejka wyjaśni PO w 80%. Jeśli Falubaz wygra w Lesznie, Toruń przegra w Grudziądzu a Wrocek nie zrobi 41 pkt w Gorzowie to wielce prawdopodobne jest to że Toruń wyleci jeśli nie wygrają z Tarnowem za 3. Toruń, FZG i Wrocek będą mieli wtedy po 18 punktów i w tej sytuacji robi się między tymi drużynami tzw. małą tabelę (przynajmniej kiedyś tak się robiło i mam nadzieję że nie zmienili znów regulaminu) w której to Toruń jest bodajże ostatni. Dzisiaj będziemy już dużo wiedzieć, bo Falubaz bez 2 punktów w Lesznie definitywnie wylatuje z PO.
Jasne, taki scenariusz jest możliwy, ale przeoczyłeś jeden bardzo istotny szczegół.
Tarnów może w takim scenariuszu zdobyć 40 punktów w ostatniej kolejce i tym samym pozbawić Torunia bonusa. Wtedy Tarnów wpada na Falubaz w półfinale.
Ja wiem, że Kołodziej lubi jeździć przy W69, ale...
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/538721/na-miejscu-rywali-nie-wpuscilbym-spar-falubazu-do-czworki-bo-moze-namieszac-rozm
Więc &quot;Jaskółki&quot; pewne II miejsca nie wyjeżdżą tych magicznych 40 punktów na MotoArenie :cool: Proste.
 
shearer2006 259

shearer2006

Użytkownik
Wszystkim zwolennikom teorii spiskowych i tym którzy uważają że lepiej w PO jechać z Tarnowem niż z Wrockiem itp. przypominam że Wrocław nie będzie jechał na swoim stadionie tylko w Częstochowie więc to raczej wrocek jest najbardziej porządanym rywalem w półfinałach
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Piotrek Pawlicki -2,5 - AJ @1,90 sportingbeet
Dziwne zestawienie, Piotrek, Emil, Nicki to liderzy Unii. AJ jest najsłabszym ogniwem w ekipie gości, wiadomka dojdzie z/z ale to tyle. Nie spodziewałbym się tutaj 7 startów Szweda. 4 swoje w których zrobi z 5 oczek, do tego z/z i 14nasty wyścig w którym spotka się z juniorem Byków Piotrkiem. 7 punktów, no może 8 zrobi AJ, a nie ździwie się jak zrobi mniej. Piotrek jak pojedzie w 5 startach to powinien spokojnie przywieść 2 cyfrówkę. Ostatnio wali komplety, kto wie może i dziś. Jak dla mnie Piotr zrobi 13-12 oczek, a Szwed 7-8. Handi mamy tylko -2,5 więc je pobieram. Przy 5 biegach Piotrka bet powinien spokojnie wejść.
 
przemczan 319

przemczan

Użytkownik
Typ na Pieszczka ze Smektałą popieram jak najbardziej. Ja gram w bet365 więc:
Piszeczek(-1) - Smektała - 1 ⛔ BLAMAŻ
@1,66
Argumenty padły tu już chyba wszystkie. Miałem pisać analizę, ale bez sensu powielać to samo.
Drugi typ to:
Przemysław Pawlicki (-2) - Patryk Dudek - 1 ⛔ BLAMAŻ
@1,83, bet365
Tu bardziej przeciwko Patrykowi. Nie powrócił w takim stylu jak Ward. Ma jeszcze sporo do poprawy, a kolejny wyjazd to nie najlepszy moment na szukanie. Uważam, że na tle dobrze spasowanej ze swoją nawierzchnią Unią Leszno wypadnie blado. Do tego w parze ma Warda, który pewnie te oczka będzie zabierał. Przemek jest nieco chimeryczny, ale w Szwecji ostatnio świetnie, a smoczyk wiadome, jest mu świetnie znany. woje zrobi i myślę, że niepewnego Dudka to spokojnie wystarczy.
Ja do kolegi, który zakładał temat (do innych w sumie też). Za dużo Olkowicza. Nie &quot;na Mościcach&quot; tylko &quot;w Mościcach&quot; i mówi to rodowity tarnowianin. Nie wiem skąd sobie Olkowicz swoją wersję wytrzasnął, ale jest błędna!
 
skolsik1 1,7K

skolsik1

Użytkownik
Szlagier i tu nie ma wątpliwości, ale ja też nie wierzę w odpuszczanie Unii. Z jednego prostego względu. Zdrowy Falubaz ze sprawnym Pepe i Jonnsonem w formie oraz wracającym co raz bardziej na właściwe tory Dudkiem to byłby najgroźniejszy rywal w PO obojętnie czy jechali by w półfinale czy w finale, więc myślę, że będzie zalezało Unii na tym, żeby pozbawić dziś wszelkich nadziei zielonogórzan i po prostu pozbyć się arcy mocnego konkurenta do walki o mistrzostwo Polski. Szczególnie, że nie wiadomo czy w owym PO będzie jechał Dzik i jaką karę własnie Pedersen dostanie
Unia Leszno (-2,5) - Falubaz Zielona Góra @1,85 betsson ✅✅ 48:42 :cool:

Myślę, że dziś Unia wygra. Połaszczę sie na trochę wyższy kurs i zaryzykuje, że wygra co najmniej 3 oczkami. Uważam, że zbyt dużo niewiadomych w ekipie Falubazu. Pewniakiem jest tylko i wyłącznie Darcy. Pepe wraca po kontuzji. Nie wierzę i nikt mnie nie przekona, że będzie w 100% sprawny. Piotrek jest mega ambitnym zawodnikiem i chciał tu jechać, ale wątpie, żeby szedł do końca i ryzykował czymś poważniejszym. Ewentualny upadek i komplikacje przy złamaniu mogły by być opłakane w skutkach. Jonsson to nadal nie wiadomo. Niby 12 oczek w ostatnim starciu ze Stalą dobrze prognozuje na przyszlość, ale tutaj trudniejsi rywale i nie ufałbym w pełni, że zrobi tu dwucyfrówkę. Patryk Dudek ? Zgadzam się z typami na under kolegów wyżej. Chłopak rok nie jeździł i trzeba mu dać czas, bo jeżeli mamy go rozliczać już jako pełnoprawnego zawodnika w pełni formy to znaczy, że tej formy nie ma :p owszem 7 oczek w Gorzowie, ale w 6 startach. A na kim te punkty robił ? Cyfer, Kasprzak, Walasek, Linus i w 14 wyścigu na Gapińskim. No delikatnie mówiąc przeciwnicy dupy nie urywają ???? Dziś będzie dużo trudniej. w 3 i 6 wyścigu będę mocno zdziwiony jak zdobędzie chociażby punkt. Juniorka Falubazu to słaba juniorka :p Wielkie pompowanie Pieszczka po jednym (w porywach dwóch) niezłych występach. Ja tego nie kupuje. Jak dla mnie dziś tylko Smektale może zagrozić i to też niekoniecznie. Zgardziński dziś punktów zrobić po prostu nie powinien.
Przejdę teraz do gospodarzy. Brak Nickiego to z pewnością osłabienie spore. Pojedzie za niego Tobiasz Musielak. Niezłe występy za granicą ostatnio. Na pewno będzie zmotywowany bardzo mocno tylko oby nie był przemotywowany. I na Musielaku kończą się moim zdaniem niewiadome w ekipie z Leszna ???? Reszta jedzie równo i rzadko zawodzi (a nawet jeśli zawiódł by np. THJ to przeciez Pawlicki tylko czeka, aby wjechać z rezerwy). Emil im dalej w sezon tym jeździ lepiej to samo THJ u którego widać ogromną poprawę i mimo, że ostatnio tylko 4 oczka to trzeba zapamiętać, że w pierwszym starcie szybki wykluczenie. Bracia Pawliccy to u siebie klasa sama w sobie. Taki zawodnik jak Piotrek na juniorce to marzenie każdej drużyny. Nie dość, że biję o 3 klasy juniorów Falubazu to jeszcze nie odstaję seniorom i może dziś jak równy z równym walczyć z Pepe czy Darcym. Zengi może kompletów nie przywozi, ale na Smoczyku trzyma zawsze dobry poziom i jest mocną drugą linią drużyny. Wynik 47:43, który typuję pan Krzysztof Cegielski jest w moim odczuciu bardzo mocno prawdopodobny ;) Całoroczny dał linię hc 6 punktów i to już trochę dużo, ale 2,5 od bettsonów biorę chętnie.

Do tego jeszcze kilka zakładów pobocznych. Niektóre się powielają z tymi na górze, więc nie będę się w takim wypadku jakoś bardzo rozpisywał:
Piotr Pawlicki over 11 bet365 @2,15 oraz dokładnie 11@7,5 ⛔ Taśma w 13 biegu i niestety było bez szans ;) A tak by pewnie łajza pokryła ???? ale tak czy siak brawo Piter ;) ! Kolejny świetny mecz
Na upartego Piotruś może pojechać 3 razy ???? ale raczej taki scenariusz nie jest realny i zobaczymy go na torze minimum w 5 startach. Ostatnio w Toruniu był fenomenalny. Płatny komplet i 14+1 w 5 startach robią ogromne wrażenie. Dzisiaj rozkład biegów pozwala myśleć, że znowu będzie dwucyfrówka. W biegu juniorskim jeśli obędzie się bez defektów/upadków to pewne 3 oczka. Potem Dudek, Zegni,Ward : tutaj stawiam na 2 oczka Pitera, ale nie zdziwię się jak przywiezie kolejną 3 wygrywając z Darcym. Dudek raczej żadna konkurencja w tym biegu. W biegu 12 też jak dla mnie minimum 2, a może i 3 oczka, bo jedzie z bratem, Jonssonem i Pieszczkiem. Pytanie teraz gdzie jeszcze pojedzie Piter i za kogo,bo że pojedzie to nie mam wątpliwości. Wszystko też zależy oczywiście od wyniku i postawy kolegów z zespołu, ale najbardziej oczywiste zmiany na Piotrka można się spodziewać w parze Musielak - THJ. Ogólnie po tym kursie uważam, że grzech by było nie spróbować. Dokładam dokładną ilość punktów na zwrot stawki ;)
Dodatkowo zgadzam się z typem Dudek poniżej 6,5 ;) oraz Przemek Pawlicki (-2) w parze właśnie z Dudkiem. Mam nadzieję, że Patryk dziś mnie nie zaskoczy i pojedzie słabo ???? Dużo pracy przed nim ;)
Wygranych życzę ;) !!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom