>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Challenger Tour 2024 - temat zbiorczy

I 24,7K

iti

Użytkownik
1. Chyba komuś nie wszedł kupon.
2. To 4-1 to było tylko jedno przełamanie.
3. Nie przegrał gładko, walczył. Nie zrobił z tego 4-1 => 4-6 0-6...
4. Był to dla niego drugi turniej tydzień po tygodniu. Wcześniejszy wygrał, nie musisz sprawdzać. To najważniejsze.
5. Napolitano nie jest Bagnisem czy Corią kortów twardych.
 
K 4,3K

kobe251606

Użytkownik
1. Chyba komuś nie wszedł kupon.
2. To 4-1 to było tylko jedno przełamanie.
3. Nie przegrał gładko, walczył. Nie zrobił z tego 4-1 => 4-6 0-6...
4. Był to dla niego drugi turniej tydzień po tygodniu. Wcześniejszy wygrał, nie musisz sprawdzać. To najważniejsze.
5. Napolitano nie jest Bagnisem czy Corią kortów twardych.
Oglądałeś jak wyglądał przebieg tego spotkania od stanu 1:4 czy tylko swoimi suchymi mądrościami tutaj rzucasz? Doskonale wiem, że wygrał tydzień temu turniej w Indiach i co w związku z tym? Skoro tutaj dotarł do półfinału to widocznie nie był jakoś super zmęczony grą w poprzednim tygodniu zresztą o czym my tutaj rozmawiamy to są słabe turnieje Challengera a nie poważny w turnieje w tourze. Pamiętam jak kilka dobrych lat temu np Goffin potrafił wygrać 3-4 turnieje pod rząd na poziomie challengera. I to, że dla brudasa z Indii był to dla niego drugi turniej z rzędu w słabym challengerze nie usprawiedliwia go, żeby sprzedawać mecz na własnej ziemi bo widocznie musiał mieć ktoś w tym spory interes. Owszem miałem na kuponie zagranego tego brudasa Nagala bo nie tylko dla kolegi dx2 był również dla mnie sporym faworytem z Napolitano ale mniej więcej na początku 2 seta już mi kupon "nie żył" bo coś innego mi nawaliło także mój powyższy post nie był skierowany pod tym względem, że przez Nagala kupon mi nie wszedł tylko chodziło mi o sam przebieg tego spotkania jak również jego podejście do gry od stanu 1:4...a raczej jego brak
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Zanim odpisałem to sprawdziłem przebieg spotkania.
Jeżeli Djokovic zacząłby grać w challengerach to wygrałby ich 15 z rzędu tydzień po tygodniu. Gdyby chciał. Nagal nie jest takim dominatorem.
To turnieje u niego w kraju, więc rozumiem, że nie chciał się wycofywać po wygranym. Właśnie taka energia, a raczej jej brak może wystąpić po kolejnym wygranym turnieju. Kilka takich typów podałem na jesieni i z początku roku i zaznaczałem, że jak im się uda wygrać to w kolejnym rundach dalej będę próbował. Bez zaskoczenia dla mnie.
A ty masz nauczkę na przyszłość żeby nie ruszać zawodnika w kolejnym turnieju po wygranym poprzednim. Wyciągnij z tego wnioski lub jak uważasz Nagala za sprzedawczyka to zagraj przeciwko niemu w takiej sytuacji następnym razem. Łatwy hajs, nie?
 
Otrzymane punkty reputacji: +303
dx2 223,1K

dx2

Użytkownik
Rodionov-Riedi 2 @1.69

Obydwaj dobrze radzili sobie na niwie challangerowej ostatnio. Rodionov wygral challangera w niemckim Koblenz, a Riedi wygral od polowy stycznia nawet dwa - jeden w portugalskim Oeiras i drugi duzo bardziej wartosciowy w dobrej obadzie w belgijskim Ottignes, gdzie pokonywal m.in. Corica. Forma Riediego wydaje sie zwyzkowac i to moze byc dla niego przelomowy rok. On i Stricker to przyszlosc szwajcarskiego tenisa i obydwaj byli znaczacymi postaciami w rozgrywkach mlodziezowych. Riedi po tym wygranym challangerze w Belgii wlaczyl jeszcze na holenderskim terytorium w Davis Cupie, gdzie utrzymywal Szwajcarow w grze pokonujac tam van de Zandschulpa i przegrywajac po bardzo wyrowanym meczu w dwoch tie-brakach z Tallonem Griekspoorem. Widac, ze on nawet z dobrymi graczami podejmuje obecnie bardzo wyrownana walke i spodziewam sie jego coraz lepszych wynikow. Challanger duzej kategorii, wiec obydwaj beda grac na wynik, a Szwajcar wydaje mi sie, ze ma wiecej do zaoferowania w tej chwili.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +782
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Zacharow - Ramanathan typ Ramanathan Kurs 1.85 Betfan

Ramanathan gra na swoim terenie. Większość czasu na turniejach ITF w 2023 r. spędził właśnie w Indiach. Wygrał trzy turnieje właśnie w Indiach co prawda nie najwyższej rangi, ale jednak duży plus dla tego tenisisty. W tym sezonie właśnie w Indiach na turnieju rangi Challeger pokonał już Janvier oraz Nardiego. Na tym turnieju w Pune rozpoczął od zwycięstwa w dwóch setach nad Napolitano, gdzie w głównej mierze warto pochwalić Ramanathana za utrzymanie własnego i serwis. Ustrzelił aż piętnaście asów serwisowych, gdzie nie popełnił żadnego błędu serwisowego. Szukając minusów słabiej funkcjonował w tym spotkaniu na returnie. Napolitano to zawodnik, który aktualnie zajmuje 160 pozycje w rankingu i dysponuje także dobrym serwisem, gdzie losy tego meczu rozstrzygnęły się dopiero po tie-breakach. Zacharow przeszedł kwalifikację żeby zagrać w glownej drabince. Zajmuje dopiero 610 pozycje w rankingu. Tenisista, który popelnia jednak sporo podwójnych błędów serwisowych, średnio funkcjonuje returnz trochę lepiej na serwisie. Gram tutaj na tenisite bardziej doświadczonego, który jeszcze do roku 2021 przez cztery wcześniejsze.lata utrzymywał się w granicach 130-190 miejsca w rankingu ATP. Mimo wyrównanych kursów ja tutaj widzę zwyciestwo dla Ramanathan. Pozdrawiam.
 
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Bonadio - Masur typ Bonadio kurs 3.95 LVBET

Dość zaskakujące kursy na to spotkanie i wydaje mi się, że mocno przesadzone. Masur ostatnio bardzo dobra forma. Wygrał sześć ostatnich spotkan, a w tym turniej rangi ITF w Trento. Powiem tak na tym turnieju nie miał zbyt wymagających tenistow, a jego wygrane także nie były bardzo pewne i w niektórych meczach miał problemy. Przed tymi wygranymi rozegrał spotkań także na turnieju ITF z Poljicak (Chorwatem) rankingowo 839 aktualnie i mecz został przez Niemca przegrany w dwóch setach spora niespodzianka. Niemiec w tym roku na nawierzchni twardej radzi sobie wyjatkowo dobrze, ale tak jak wspomniałem w turniejach ITF. Masur jutro wystąpi na turnieju Challenger, gdzie Jego jutrzejszy rywal regularnie na takich turniejach występuje, a nawet brał udział w kwalifikacjach do Australian Open, gdzie jedna z rund kwalifikacyjnych przychylił na swoja korzyść. Nie tak dawno rozgrywany spotkanie z zawodnikiem w rankingu 209 Damm co prawda przegrał to spotkanie, alw w obu setach rozegrał tie-breaka i wiele zabrakło do odwrócenia tego meczu. Następnie urwanie seta bardzo solidnemu tenisiście Travaglii. Włoch to tenisista, który wygrywał w m.in roku 2023 z tenisistami regularnie grającymi w dużych turniejach o zdecydowanie większym prestiżu niż turnieje rangi ITF. Włoch dysponuje dobrym serwisem i dość obiecująco ostatnio grał na returnie. Masur ostatnio popełniał dużo błędów serwisowych chodz ogólnie serwis funkcjonowal na dość wysokiej skuteczności co niewątpliwie jest jego atutem. Returnonował na podobnym procencie jak jego jutrzejszy przeciwnik chodz mecz meczowi nie rowny i tenisiści z różnymi stylami to jednak Włoch jak widać wcale nie odstaje od Niemca i czuje, ze jutrzejszym meczu powalczy. Pozdrawiam.
 
jozzy22 563,1K

jozzy22

Użytkownik
Kigali

Gakhov - Majchrzak

3 sety @ 3.20

STS

Dobra wszystko rozumie Kamil goli wszystkich póki co ale to ewidentnie slabiaki przy nim. Dziś podrą już jednak z gościem który wie o co chodzi w tej grze.
Skoro wybrał się w tak egzotyczne tereny jak Rwanda to wnioskuję że chce powalczyć dlatego liczę na zacięty pojedynek I łatwą kasę,a jak będzie to się przekonamy

Wynik: 1:2
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +672
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Albot - Masur typ (Dokładny wynik meczu 2:0 dla Masur) kurs 4.95 Fortuna

Ja poszukam w jutrzejszym spotkaniu niespodzianki, ale według mnie patrzac na oststnie spotkanie to nie aż tak wielkiej. Masur na dwadzieścia osiem spotkań przegrał zaledwie trzy spotkania. Fenomenalny bilans niemieckiego tenisisty. Chodz te występy głównie w turniejach rangi ITF to i tak spore osiągnięcie. Teraz rozpoczął turniej w Szwajcarii turnieje rangi juz Challenger pokonał solidnych tenistow m.in: Bourgue, Bonadio, Mpetshi Perricard oraz Gea. Również zwycięstwa przekłada na debla, gdzie dzisiaj nie będąc faworytem pokonał Polsko/Finlandzką parę deblistów. Albot słabo rozpoczął sezon od trzech przegranych spotkań i to zaledwie jednym ugranym setem z tenisistami z którymi w każdy meczu praktycznie był faworytem. Masur zdecydowanie więcej spotkań rozegrał w tym sezonie na nawierzchni twardej od swojego jutrzejszego rywala. Albot był bliski odpadnięcia chodzby w ostatnim meczu z Ritschard, gdzie Niemiec miał wiele szans na przelamanie w trzecim secie. Patrząc jak Masur swietnie wygląda na serwisie i returnie czuje, ze potrzyma jutro zwycięską passę i pewnie pokona Albota. Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1712
Tenis by Dawid 868,7K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Challenger Lugano
Bergs vs. Kukushkin

Spotkanie ćwierćfinałowe turnieju rangi challenger na kortach twardych, w hali. Nie będę się rozpisywał przesadnie, bo argument główny jest jeden, a reszta to już detale. Jednak od początku. Kukushkin rozgrywa drugi turniej pod rząd, a łącznie dwa już wygrał i walczy o finał trzeciego. Takiej serii nie pamiętają nawet najwięksi jego fani. Ja osobiście Kazacha już jakiś czas temu skreśliłem i muszę mu zwrócić honor. W tym roku skończy 37 lat, więc jak na singlistę sporo, a jeszcze niedawno grał w głównym cyklu i poleciał dość mocno w rankingu, więc można było przypuszczać, że koniec kariery to kwestia czasu. Jednak ostatni miesiąc pokazał, że nic bardziej mylnego i Mikhail walczy o główną drabinkę szlema, bo jak tak dalej pójdzie to może jeszcze wróci do czołowej setki. Serię zwycięstw rozpoczął w Bahrajnie w warunkach otwartych i tam sprawił niespodziankę, wygrywając cały turniej. Pokonał tam m.in. Shelbayha, Mensika i Gasqueta, a żeby tego było mało, nawet nie stracił seta. Po miał tydzień przerwy i poleciał na Teneryfę grać w podobnych warunkach i tam pierwszą partię stracił dopiero w półfinale. Miał tam nieco szczęścia, bo Landaluce w końcówce już nie domagał fizycznie, a w finale kreczował Gigante, więc dwa kluczowe mecze wygrał z pomocą rywali. W niedzielę zakończył zmagania w Hiszpanii, a w środę zagrał pierwszy mecz w Lugano, lecz już w nieco innych warunkach, bo w hali. Wygrał gładko ze Hsu, a w ostatniej rundzie potrzebował już trzech setów do ogrania Billy'ego Harrisa i na początku starcia brał przerwę medyczną. Po niej przegrał serię gemów i seta, ale później odżył i wygrał dwie kolejne partie. Będzie to jego trzeci mecz dzień po dniu i jestem ciekaw skąd on bierze tyle sił, w tym wieku. Ma już sporo w nogach i warto ten fakt wykorzystać i grać progresją na jego porażkę. Jeśli teraz wygra to można spróbować też w kolejnym meczu. Bergs jest zawodnikiem na dorobku, który preferuje szybkie korty halowe i jemu zwyczajnie wypada takie mecze wygrywać. Oczywiście już wiele razy zawodził w roli faworyta i te kursy nie mogą aż tak bardzo dziwić, bo gdyby był solidniejszy to raczej mielibyśmy kurs w okolicach 1,4. Póki co Belg wygrywa tutaj bardzo pewnie, nie stracił wielu sił, działa serwis i jeśli utrzyma tę dyspozycję to ma sporą szansę na zwycięstwo, choć nie ukrywam, że typuje tu bardziej przeciwko Kazachowi, szukając przełamania serii, gdyż wygrał 14 spotkań z rzędu, a ostatnią porażkę odnotował prawie miesiąc temu.

👉 Bergs wygra @1,65 (betclic) ✅

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1907
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Tabur - Wenger typ (Dokładny wynik meczu 2:0 dla Tabur) kurs 2.05 Betfan

Tabur dzisiaj rozegrał swój mecz z dość solidnym zawodnikiem jakim jest Hemery i wygrał w trzech setach. Francuz zdobył aż piętnaście asów serwisowych przy zaledwie trzech błędach serwisowych. Pierwszy serwis funkcjonował na 81% natomiast punkty zdobyte po drugim serwisie to 62%. Dobrze funkcjonował return przy drugim serwisie przeciwnika na 40%. Dzisiaj pierwszy set pod dyktando Hemery chodz Tabur miał break point na doprowadzenie do wyrównania w gemach. Rankingowo Fencuz lepszy o około setkę pozycji. Ostatni mecz Szwajcara z rankingowo gorszym zawodnikiem Wenger w pierwszym secie przegrał gładko zdobywając zaledwie jednego gema. W trzecim secie przegrywał już 4:2 jednak doprowadzili do tie-break ostatecznie wygrywając go i awansowal do kolejnej rundy. Patrząc na Szwajcara słabo wyglądał na serwisie popełniał również błędy serwisowe przy zaledwie trzech asach. Szwajcar nie tak dawno o potrafił przegrac z tenisista poza rankingowo tenisty około jednego tysiąca więc według mnie podjazd jakiegokolwiek do dobrze ostatnio wyglądającego Francuza nie powinien mieć. Francuz pokonal już w swojej karierze miała m.in nie tak dawno Pirosa, Fonio, Caruso, wygrał seta z Darderim. Solidne występy w Kigali tylko potwierdzają, że w dniu jutrzejszym powinien Francuz awansować do kolejnej rundy z pewnym wynikiem. Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +440
Mordu 37,5K

Mordu

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, CHALLENGER MĘŻCZYŹNI - SINGIEL: SZEKESFEHERVAR
Godzina: 12:35
Spotkanie: Giannessi A. vs Martineau M.
Typ: powyżej 26.5 gemów
Kurs: 3.30
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
W nadchodzącym meczu tenisowym pomiędzy Matteo Martineau a Alessandro Giannessim, który rozpocznie się o godzinie 12:35, spodziewam się zaciętej rywalizacji. Obaj zawodnicy mają swoje mocne strony, które mogą przesądzić o wyniku spotkania. Martineau, znany ze swojej agresywnej gry na korcie, będzie chciał narzucić swoje tempo od początku meczu. Z kolei Giannessi, który preferuje bardziej zrównoważoną taktykę, będzie szukał sposobności do wykorzystania każdego błędu przeciwnika.Analizując poprzednie spotkania obu tenisistów, można przypuszczać, że mecz będzie wyrównany i obfitować będzie w wiele gemów. Prognoza zakłada, że liczba gemów przekroczy 26.5, co sugeruje, że żaden z graczy nie zdominuje rywalizacji bezpośrednio, a mecz może się przedłużyć. Ostateczny wynik będzie zależał od dnia formy zawodników oraz ich zdolności do adaptacji do warunków panujących na korcie.Podsumowując, oczekuje że,mecz Martineau vs Giannessi dostarczy kibicom wielu emocji i będzie pełen nieprzewidywalnych zwrotów akcji, a liczba gemów powinna przekroczyć prognozowane 26.5. To spotkanie może być kluczowe dla dalszych losów zawodników w turnieju.
 
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Michalski - Cretu typ Michalski kurs 1.74 Fortuna

Michalski wczoraj po świetnym meczu pokonał bardzo solidnego tenisiste jakim jest Thiem i to w dwoch setach. To na pewno dla Michalskiego pozytywny wynik w kontekście dalszych meczach w tym sezonie. Polak wczoraj dobrze utrzymywali swój serwis, a przedewszystkim returnowal przy drugim podaniu przeciwnika na 62% więc jak z Thiem to sporo. Na tym turnieju pokonał już Forejtek oraz Furness po trzysetowych meczach. Na nawierzchni ziemnej calkiem dobrze radzi sobie Michalski, gdzie na oststnim turnieju w 2023 r. co prawda rangi ITF, ale doszedł do samego finału. Kilka lat temu Michalski grał już z Cretu i dwukrotnienl wygrał swoje mecze bez straty seta. W tamtym sezonie Michalski również wziął udział w tym turnieju, gdzie dotarl do 1/8 ), ale z powodu kontuzji nie dokończył meczu. Widać, że dobrze się czuje na tym turnieju i wcale nie jest dzisiaj na straconej pozycji. Do gry Cretu ciężko się przyczepić na tym turnieju dobrze serwuje i returnuje podobnie jak Michalski lecz można dopatrywać się, że lubi popełniać podwójne błędy serwisowe, a to bedzie szansa na Polaka. Michalski czujez że po wygranej z Thiemem wniesie się w Jego grze jeszcze więcej pozytywnej energii i uwierzy ten tenisista w siebie i pokona kolejnego rywala. Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +290
dx2 223,1K

dx2

Użytkownik
Paire-Borges (-3,5 gema) 2 @1.58 <Paire spakowal sie przegrywajac 2-4, wiec pewnie bilet do Miami juz jest>

Ten typ nie jest warty do konca gry, szacujac sytuacje, ale ze nie mam jakis pomyslow na dzisiejsze mecze w Indian Wells, to pojde w to co uroil sobie moj mozg.
Mocno te kursy zostaly juz zbite, widzialem jak wczoraj na wejsciu byl Borges po 1,5 i to juz do kombinacyjnego byloby calkiem w porzadku, ale mysle, ze Borges bedzie grac, bo potrzebuje meczow. Nuno Borges w tym sezonie zaskoczyl i pokazal jak dobrym jest tenisista podczas AO, gdzie dotarl do 4 rundy. Ale tak naprawde w tej Australii jak dobrze Borges potrafi grac uswiadomil mi jego mecz runde wczesniej, gdzie pokonal Dimitrova.
Wazac ryzyko, to sytaucja jest taka. Borges na pewno wystartuje w przyzym tygodniu w Miami, gdzie ma pewny turniej glowny, czyli pierwszy mecz turniejowy zagra tam najwczesniej w przyszla srode. Uwazam, ze w tym Miami zagra lepiej i ten turniej dla niego jest bardziej priorytetowy niz IW, bo zwyczajnie lepiej sie tam czuje. W ubieglym roku Borges udane pokonal kwalifikacje do Miami, 1 rundy nie przebrnal, ale trafil tam na swietnego w tym czasie Ruusuvuoriego, ktory zakonczyl wystep w Miami cwiercfinalem. Ale to nie byl zly wystep bo w kwalifikacjach w pokonanym boju Borges pozostawil wtedy Johnsona i Gojo. Ta forma jednak nie wziela sie znikad, bo w tygodniu poprzedzajacym Borges wygral w bardzo dobrym stylu wlasnie tego challangera w Phoenix.

Wiadomo, z ten challanger to jest tam wcisniety z tego nietradycyjnego kalendarza pod turniej w Miami, ktory zaczyna sie w srodku tygodnia i tam niektorzy zawodnicy jada na przetarcie, zwlaszcza ci ktorych czeka walka w kwalifikacjach do Miami. Z drugiej strony finansowo to wciaz bardzo dobry challanger, a Borges bedac w turnieju glownym ma czas na regeneracje i mysle, ze znowu planuje dobry wystep w Phoenix, jezeli ten schemat sprawdzil sie w ubieglym roku.

Rywalem jest Paire, ktory juz ten swoj najlepszy czas ma za soba i tula sie teraz w odchlani challangerow bez jakis wiekszych wynikow. Trzeba oddac tez Paire'owi, ze on bardzo lubi te amerykanskie turnieje i tam wyjatkowo sie mobilizuje, ale rozmyla sie juz ta jego kariera bardzo. Co wiecej, Paire bedzie musiec zagrac w kwalifikacjach do Miami, a wydaje mi sie, ze nie przedlozy tego wystepu nad wynik w challangerze. Jasne tez ma jeszcze zapas czasowy do poniedzialku, ale wg mnie to jego cel jest jasny i nie bedzie sie tu za wszelka cene zabijac za wygrana. Teoretycznie Paire moze wyjsc z zalozenia, ze jest mu potrzebny bardzo dobry mecz i taki na pewno moze mu dac Borges, ale znajac Francuza hmmm ... zakladam ze nie.

Paire do tego Miami pojedzie zagrac te kwalifikacje, jestem prawie przekonany. Borges mysle, ze bedzie probowac powtorzyc schemat ubiegloroczny. Na moj gust to Borges wygrywa, a jak z sezonu na sezon co raz slabszy Paire nie postanowi, ze priorytetem jest bardzo dobry mecz przed wystep w eliminacjach do Miami, to mysle, ze sa szanse zobaczyc w miare przekonywujace zwyciestwo Borgesa. Wyjsciowo bylby fajny kurs w okolicach 1.5 i troche szkoda ze nie zagralem na wejsciu, ale w grze bylo wczoraj Indiam Wells. Wydaj mi sie, ze Borges wygra i licze, ze przy nieoplacalny mkursie, uda sie dorzucic handicap. Stawkowanie zachowawcze, ale gdyby ten scenariusz sie sprawdzil, to bedzie to dla mnie rowniez nagroda w postaci satysfakcji.
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 868,7K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Challenger Phoenix
Cazaux vs. Berrettini

Turniej najwyższej rangi, jeśli chodzi o challengery czyli 175. Takich zawodów jest kilka w sezonie, a ten konkretny jest dość specyficzny, gdyż zazwyczaj bardzo mocno obsadzony i jest swego rodzaju przetarciem przed tysięcznikiem w Miami. Dlatego raczej nie będzie tu miejsca na tzw. Tankowanie, a walka o punkty, niezłe pieniądze i ogranie przed bardzo ważnym turniejem, który rusza nietypowo od środy, więc nie będzie pośpiechu, choć pewnie część graczy będzie wolała przebywać już tam. To trudno przewidzieć, bo nie jesteśmy w ich zespołach. Według bukmacherów niewielkim faworytem jest Cazaux, lecz jeszcze kilkanaście godzin wcześniej kursy były wręcz na odwrót i obecne ruchy nie mogą dziwić. Oczywiście Francuz swój szczyt formy miał w styczniu, gdzie grał znakomicie na kortach w Melbourne, a później już było coraz gorzej, aż do porażki z Rublevem i co gorsza Hassanem. Arthur opiera swój tenis na serwisie, inkasuje dość sporo asów, ale w wymianach też potrafi wiele i pod tym względem cenię go bardziej od dzisiejszego rywala. W optymalnej formie zapewne ten mecz, by wygrał dość pewnie, ale Berrettiniego nigdy nie można lekceważyć. Spójrzmy jednak na fakty. Zagrał dopiero jeden mecz i wygrał z bardzo niestabilnym Gastonem w trzech setach. Wcześniej grał w ramach US Open, gdzie ponownie odnowiła mu się kontuzja. Długo czekał, by wrócić i raczej nie liczyłbym na fajerwerki z jego strony, szczególnie, że wcześniej i tak rzadko je oglądaliśmy. Matteo bazuje jeszcze bardziej na serwisie niż Arthur, do tego ma sporą lukę na bekhendzie, ale bardzo dobrze operuje slajsem, co się sprawdza na bardzo szybkich kortach. Nie mam względem niego oczekiwań i podchodziłbym z dystansem do tego meczu. Berrettini oczywiście powinien dać sporo od siebie na podaniu, więc równe sety nie powinny zdziwić i raczej nie będziemy oglądać zbyt wiele przełamań, więc overowy wynik nie będzie żadnym zaskoczeniem. Będę mocno zawiedziony, gdy bardziej doświadczony zawodnik nawet nie zdoła wyserwować pięć gemów w chociaż jednym secie. Zdołał to zrobić Walton, który ma gorsze podanie, więc Matteo też wypada to zrobić, tym bardziej mając tak duży arsenał ofensywny. Oczywiście nie mogę też wykluczyć scenariusza, w którym Włoch ma bardzo dobry dzień na serwisie i nawet wygra ten mecz, więc zabezpieczam się gemami na wypadek pełnego dystansu i wygranej underdoga.

👉 Cazaux powyżej 12,5 gemów @1,71 (betclic) ❌ (12)

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Blockx - Ritschard typ Blockx kurs 1.63 Fortuna

Belg dziewiętnastoletni tenisista w 2022 r. rankingowo około 1500, natomiast w dniu dzisiejszym jest aktualnie 307 tenisista na świecie. Ogromny talent i progres jaki zrobił ten tenisista. Na tym turnieju pokonał już naszego dobrze prosperującego tenisiste Kasnikowski w dwóch setach. Serwis na dość przeciętnym poziomie w tym meczu, chodz procentowo nie wyglądało to najgorzej, natomiast w tym spotkaniu warto pochwalić Belga za return. Kolejna runda z chińskim tenisista Bu wygrany mecz po trzysetowym pojedynku, gdzie sytuacja była podobna jak w meczu z Polakiem. Ritschard w pierwszym meczu na tym turnieju męczył się z 36 letnim Schepper, który za niedługo będzie kończył karierę tenisowa. Nastepne spotkanie rozegral z Paul że Szwajcarii rankingowo słabszy około 350 pozycji. Paul w tym meczu wygrał pierwszego seta i w drugim przełamał Ritscharda i miał juz prowadzenie 5:4 i serwis lecz Ritschard jeszcze z tej dramatycznej sytuacji wyszedl i jutro zmierzy się z Belgiem. Jak widać Szwajcar już był jedna noga poza turniejem lecz jakimś cudem jutro zagra w kolejnej rundzie z dobrze prezentującym się w ostatnich turniejach Belgiem. Obaj tenisiści grali ze sobą w tym roku na początku lutego i wygrał po trzysetowym pojedynku właśnie Belg. Szwajcar w tym sezonie poki co na nawierzchni twardej zbytnio nie zachwycał i czuje, że jutro Belg nie pozwoli na zbyt wiele Ritschardowi. Pozdrawiam.
 
dx2 223,1K

dx2

Użytkownik
Kokkinakis-Borges 2 @1.95

Oceniam w tym meczu wyzej szanse Borgesa. Ogolnie argumenty podobne. Borges ma w Miami pewny start w turnieju glownym i moze grac by sie przygotowywac. Sprawdzil mu sie ten schemat w ubieglym roku, gdzie napierw wygral wlasnei ten challanger w Phoenix, a pozniej zaklwaifikowal sie do Miami. Tym razem Portugalczyk od razu pojawi sie w turnieju glownym, wiec to wiecej czasu na odpoczynek dla Borgesa.

Kokkinakis chcac zagra w Miami bedzie musiec grac kwalifikacje. Moze niby teoretycznie jeszcze grac i do konca tego challangera w Phoenix, ale czy to tak wiele dla niego zmieni czy pojedzie do tego Miami dzien czy dwa dni wczesniej, mysle ze nie. Wazniejsze jest by dac dobry mecz, a czy na koniec wygra czy nie az takiej roznicy nie zrobi. Kokkinakis w Miami notowal w przeszlosci bardzo dobre wystepy w Miami i bedzie meic duze sznase by sie zakwalifikowac do turnieju glownego sadze i to bedzie priorytet. Borges na pewno bedzie grac do konca bo odpoczynku ma wiecej i pewnei tez bedzie chciec jak najwiecej obronic z tytulu wygrania w Phoenix w ubiegmym roku, dlatego w ostatecznym rozrachunku daje troche wiecej szans Portugalczykowi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +924
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Sanchez Jover - Sakamoto typ Sakamoto kurs 1.85 Betfan

Sanchez ostatnio przegrał gładko z Melzerem, który rankingowo jest około dwieście pozycji poniżej oraz już Melzer swoje lata najlepszego tenisa już raczej miał. Brazylijczyk wygrał ostatnio turniej rangi ITF w Argentynie. Po tym turnieju pokonał jeszcze można powiedzieć kilka lat temu specjalistę od nawierzchni ziemnej Cecchinato w dwóch setach. Jak juz wyżej wspomniałem ostatnJ porażka z Melzerem oraz Koppem beż ugrania chociażby jednego seta nie napawa optymizmem. Podziwiam Sakamoto ostatnio za grę na returnie doskonale wychodzi ten element temu teniście. Ostatnio powalczył z Monteiro chodz pracą na serwisie pozostawiala wieledo życzenia to potrafił przełamać dwukrotnie tak solidnego specjalistę na tej nawierzchni jakim jest Monteiro. Głównie swój typ opieram na słabszej dyspozycji Hiszpana, który w dwóch ostatnich meczach zagrał poniżej oczekiwań na serwisie I returnie. Bez większych sukcesów na nawierzchni zimnej w tym sezonie, a raczej na większości turniejach ITF występuje więc także Brazylijczyk patrząc na oststnie mecze wygląda bardziej obiecująco z większymi sukcesami w tym sezonie. Kursy wyrównane, ale jednak widzę tutaj faworyta wśród brazylijskiego tenisisty. Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1074
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Mejia - Soto typ (Handicap gemowy +2.5 gema Soto) kurs 1.76 Fortuna

Do dubelka jak najbardziej kurs do pobrania. Soto na tym turnieju pokonał całkiem solidnych tenisistow m.in: Mpetshi Perricard oraz Barrios Vera. Na nawierzchni ziemnej tenisiści, którzy prezentują całkiem dobry poziom. Mejia to w szczególności głównie deblista lepszy według mnie niż prezentuje się w singlu. Soto w tym sezonie pokonał Vavassori i to w dwoch setach spora sensacja, gdzie Włoch prezentuje się w tym sezonie na nawierzchni ziemnej rewelacyjnie, gdzie potrafi zagrozić topowym zawodnikom. Soto ostatnio świetnie serwuje pierwszy serwis na poziomie 80%, w dodatku ostatnio dołożył 10 asów, returnuje na przyzwoitym poziomieno chodz nie jest w tym finale faworytem przez bukmacherów chodz kursy bym tutaj dał bardziej wyrównane. Faworyt bukmacherów pokonał ostatnio Kudla, ale ten tenisista nie specjalizuje się od nawierzchni ziemnej. Kolumbijczyk ostatnio dobrze utrzymywali serwis. Według mnie tenisiści graja dość porównywalny tenis, a patrząc na ostatnia formę to lepiej wygląda Chilijczyk, który w tym sezonie prezentuje się na nawierzchni ziemnej naprawdę przyzwoicie i według mnie Handicap gemowy powinien pokryć w meczu finałowym. Pozdrawiam.
 
Ostatnio zmieniony przez Waldi1979:
Tenis by Dawid 868,7K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Challenger Barletta
Vincert Ruggeri vs. Basilashvili

Dość nietypowo zaczynam tydzień, gdyż pod lupę biorę spotkanie z zagłębia turniejów rangi challenger czyli z Włoch, gdzie tych turniejów jest najwięcej w Europie. Spotkanie jest o tyle ciekawe, gdyż wystąpi z nim znany szerszej publiczności Gruzin, który jeszcze niedawno był numerem 16 w rankingu ATP, a dziś jest w szóstej setce patrząc na ranking LIVE. Nikoloz to zawodnik o znakomitej technice, lecz nie zawsze dojeżdżała mu "głowa" i wiele spotkań dzięki niej przegrał. W ostatnich latach doszły też problemy prywatne (sprawy sądowe, przemoc w rodzinie), co ewidentnie odbiło się na jego formie i praktycznie wypadł z rankingu. W tym roku próbuje odbudować swój ranking i pewność siebie, występując w turniejach rangi ITF i ATP Challenger. Początkowo szło mu bardzo słabo, ale w ostatnim czasie popisał się bardzo dobrą grą w Murcii, gdzie doszedł do samego finału, zaczynając od kwalifikacji, a po drodze pokonywał solidnych graczy jak na ten poziom (Ramos, De Jong). W samym finale też był bardzo bliski, lecz zabrakło kilku detali i uległ na pełnym dystansie. W ostatnim tygodniu zagrał w Neapolu, gdzie przegrał z równie nieprzewidywalnym Moutetem na pełnym dystansie. Widać ewidentnie, że forma rośnie, a dziś kursy na niego spadają i trochę nie ma się czemu dziwić, lecz z drugiej strony gra w jego kierunku, gdy jest faworytem często traci sens. Nikoloz jest idealny do gry w roli underdoga, a teraz ma przed sobą dość utalentowanego gospodarza, który w ostatnim czasie pokazywał się z dobrej strony i potrafił ograć Lloyda Harrisa, urwał seta Gasquetowi oraz Gigante czyli dość dobrym zawodnikom, choć na pewno nie w najwyższej formie. Dla Włocha taki mecz to niewątpliwie nobilitacja i zagra na maksimum możliwości, by tylko napsuć krwi znanemu rywalowi. Gospodarz musi liczyć na nierówną formę faworyta, który w tym sezonie przegrywał już z wiele gorszymi rywalami. Nie ukrywam, że kierunek jest bardzo ryzykowny i mogłem wybrać wiele bardziej popularne kierunki. Teoretycznie gemy wyglądają bezpieczniej.

👉 powyżej 19,5 gemów @1,48 🔄 ZWROT lub Vincert Ruggeri wygra seta @1,5 (betclic) ✅

Typy bez analizy:
👉 Lamasine wygra seta @1,48 (vs. Sachko) betclic ✅
👉 Hardt vs. Halys powyżej 18,5 gemów @1,42 betclic ✅

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1018
Do góry Bottom