>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skoki 2023/24 Raw Air

Status
Zamknięty.
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Poniżej pełna rozpiska startów i nowych zasad turnieju. Trochę tego jest więc podsyłam dla przejrzystości całego linka. W tym temacie wszystkie typu na poszczególne skocznie Raw Air jak i całej klasyfikacji.

 
Otrzymane punkty reputacji: +917
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Kwalifikacje (prolog) Oslo

T. Zajc - A. Zniszczoł 2 @2.03 Fortuna


Bardzo fajny kurs na Polaka w tym zestawieniu. Wiadomo, że Zajc to typowy lotnik i najlepsze wyniki w tym sezonie osiągał właśnie na skoczniach mamucich, a dyspozycja na normalnych obiektach pozostawia wiele do życzenia. Słoweńcowi pozostała tylko rywalizacja o małą kryształową kulę właśnie w lotach, więc Oslo, Trondheim to tylko przetarcie przed Vikersund i Planicą, i myślę, że tutaj nie odegra większej roli. Oczywiście mamy Raw Air, czyli nawet dzisiejszy prolog wliczany jest w punktacje całego turnieju, ale tak jak mówiłem, dla Zajca prawdziwa rywalizacja rozpocznie się 16 Marca w Vikersund. Olek ostatnio w życiowej formie, miejsca w top 10 i wreszcie upragnione podium w ostatnich zawodach w Lahti. Nie ma co się oszukiwać, obecnie to lider naszego zespołu, i na normalnym obiekcie w Oslo powinien skakać lepiej i dalej niż Zajc.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +309
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Lindvik top3 kwalifikacje @ 5,50 @ etoto

Ja idę przede wszystkim w Norwegów, którzy po pierwsze notują zwyżkę formy, co widać było w Lahti (dobre wyniki Forfanga, Lindvika, Sundala i wygrana drużynówka), a po drugie są tutaj u siebie i podkreślają, że Holmenkollen to dla nich najważniejsza Historyczna skocznia. Często tu skaczą, i rozgrywają mistrzostwa krajowe. I wielokrotnie było to widać w PŚ, gdzie wypadali tutaj wyraźnie lepiej niż przed Oslo i po Oslo. Dlatego szukam typów w ich kierunku. Z typów po wyższym kursie najciekawiej wygląda mi podium Lindvika w dzisiejszych kwalach. 5,50 na etoto to spore value. W Lahti Lindvik w piątek był czwarty, ale nie kończył w najlepszych warunkach, więc mógł być jeszcze wyżej. W Sobotę indywidualnie był drugi. Także forma na podium jest. Na skoczni Oslo 2 lata temu wygrywał, także kolejne potwierdzenie mojego założenia. Norwegowie Raw Air mogą jeszcze uratować fatalny dla nich sezon, więc od pierwszych skoków będą chcieli wypaść dobrze, bo przypominam, że dzisiejsze kwalifikacje zaliczają się do całej klasyfikacji turnieju.

Pozostałe typy pod powyższą analizę:
1709896615764.png
1709896644062.png


Z poza Norwegów skocznie lubią też Austriacy. U Tschofeniga da się zauważyć rosnącą dyspozycje. W Lahti w sb i nd stracił czucie, ale piątek był bardzo mocny, więc zakładam że tutaj może wypaść dobrze i na Nikaido czy Domena Prevca powinno wystarczyć. Podobnie podobał mi się w Lake Placid, Sapporo Raimund. Loty i Lahti mu nie spasowały, ale liczę, że tutaj się lepiej odnajdzie i z takim Belshawem nie będzie miał problemów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1613
lukas88 308,2K

lukas88

Forum VIP
Kwalifikacje (prolog) Oslo

T. Zajc - A. Zniszczoł 2 @2.03 Fortuna


Bardzo fajny kurs na Polaka w tym zestawieniu. Wiadomo, że Zajc to typowy lotnik i najlepsze wyniki w tym sezonie osiągał właśnie na skoczniach mamucich, a dyspozycja na normalnych obiektach pozostawia wiele do życzenia. Słoweńcowi pozostała tylko rywalizacja o małą kryształową kulę właśnie w lotach, więc Oslo, Trondheim to tylko przetarcie przed Vikersund i Planicą, i myślę, że tutaj nie odegra większej roli. Oczywiście mamy Raw Air, czyli nawet dzisiejszy prolog wliczany jest w punktacje całego turnieju, ale tak jak mówiłem, dla Zajca prawdziwa rywalizacja rozpocznie się 16 Marca w Vikersund. Olek ostatnio w życiowej formie, miejsca w top 10 i wreszcie upragnione podium w ostatnich zawodach w Lahti. Nie ma co się oszukiwać, obecnie to lider naszego zespołu, i na normalnym obiekcie w Oslo powinien skakać lepiej i dalej niż Zajc.
Typu nie neguję bo Olek w mega formie, ale Zajc bardzo lubi tą skocznię. Rok temu 10 i 12, dwa lata temu 11 i 13 + 2 w klasyfikacji drużynówki.
Uważam że bezpieczniej wygląda typ przeciwko Kosowi, który przed rokiem był raz 35 a raz nie wszedł do konkursu, a dwa lata temu 15 i 37.
Olek co prawda żadnych osiągnięć na Holmenkollen nie ma, ale jest w takiej dyspozycji ze myślę że skocznia nie robi mu znaczenia.
Kos- Zniszczoł (prolog)- 2 @ 2,11 Fortuna

Druga kwestia to stabilna forma Tschofeniga, którem drugi konkurs w Lahti nie wyszedł ale to w mojej ocenie wypadek przy pracy. Zestawienie go z lotnikiem Domenem to dobra opcja, gdyz w Oslo tylko raz był w "10" a reszta startów poza drugą dychą. Domen to zaciera już ręce na Vikersund i Planicę, natomiast Oslo to nie jego bajka.
Tschofenig- Domen (prolog)- 1 @ 1,72 Fortuna

Idę też nieco na ryzyko bo moim czarnym koniem na ten konkurs jest Tande, który nie skakał od Zakopanego bo pierwsza część sezonu średnio udana najwyższe miejsce to 12 w Klinghentall, reszta to raczej 3 dziesiątka. I tutaj ciekawostka, Tande nigdy podczas startów na Holmenkollen nie wypadł z czołowej "10". Ostatnie dwa sezony to miejsca 1,4,4,8. Zatem pogram kilka typów na prolog bo Tande to mega chimer i jeden skok może odpalić bo oddać u niego dwa równe skoki to może być wyczyn:
Domen- Tande (prolog)- 2 @ 2,03 Fortuna

Żyła - Geiger (prolog)- 2 @ 1,90 Fortuna

Piotrek po świetnym konkursie w Lake Placid totalna lipa od Sapporo. Oslo nigdy mu nie leżało. Geiger tez słaba forma ale on w przeciwieństwie do Piotra lepiej spisywał się zawsze na tym obiekcie. Uważam że Niemca stać tutaj na drugą "10"
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1459
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Typu nie neguję bo Olek w mega formie, ale Zajc bardzo lubi tą skocznię. Rok temu 10 i 12, dwa lata temu 11 i 13 + 2 w klasyfikacji drużynówki.
No rzeczywiście, super osiągnięcia jak na takiego skoczka jak Zajc , który meldował się parę razy na podium w swojej karierze , był MŚ , a w tym sezonie jest w cieniu i kompletnie bez formy na takich obiektach i liczą się dla niego tylko skocznie mamucie.
Na pozostałych obiektach w Norwegii w wybranych terminach notował podobne wyniki, więc gdyby w Oslo wygrywał, lub był na podium wtedy można powiedzieć , że "lubi" tą skocznie.
Odnośnie Kosa, to on w pierwszym i drugim dniu skacze najlepiej, wygrywał 1 kwalifikacje w Lake Placid - wygrał tam 1 konkurs, był w czubie w 1 kwalifikacjach w Lahti - wygrywał konkurs, i jaki jest sens przypominania zeszłorocznych wyników Kosa, skoro on w tamtym sezonie skończył sezon na 22 miejscu w klasyfikacji z 309 pkt na koncie, a w tym sezonie ma ich już 675 i póki co jest 6 w generalce...
 
Ostatnia edycja:
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
Lindvik top 6 kwalifikacji @3 888starz (3 MIEJSCE)

Krótko, bo zaraz start. Marius złapał ostatnio lepszą i bardziej stabilną formę. W obu treningach byl w czołówce, bo 4 i 5 miejsce, więc jest spore value jak dla mnie w tym typie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1353
lukas88 308,2K

lukas88

Forum VIP
Kurcze, słabe dziś pary i kursy po wczorajszych stabilnych seriach. Mało było jakichś roszad i wszystko bardzo czytelne, ale próbujemy.

HUBER 1-3@ 1,70 Fortuna
Austriak prezentuje w Oslo świetną formę, chyb jest podrażniony faktem że zabrakło go w Lahti, potrenował w spokoju 2 tygodnie i są tego efekty. Pierwszy skok rozpoznawczy antomiast druga seria treningowa i prolog dość zdecydowanie wygrane. Uważam że stanie dziś na podium. Jego głównym rywalem pewnie będzie Lindvik.

Huber- Forfang -1 @ 1,80 STS
O Austriaku pisałem powyżej, Forfang powinien tutaj być w "czubie" ale u niego występuje ryzyko dobrego jednego skoku, lubi się psychicznie spalić, zatem zdecydowanie uważam że Huber jest bardziej stabilny i stać go zdecydowanie bardziej na dwa równe skoki.

Huber- Kraft -1 @ 1,75 STS
Nie wiem co dzieje się ostatni ze Stefanem, zawalił mi przed tygodniem niedzielę, wczoraj prolog. Zdarzają mu się dobre skoki ale bardzo przeplata je przeciętnymi, wczoraj na 3 skoki jeden dobry, dwa przeciętne, czy dziś odda dwa solidne? Być może, kogo jak kogo ale Stefana zawsze na to stać, ja jednak uważam że Huber jest w stanie ograć Stefana nawet gdyby oddał dwa dobre skoki bo Stefan już nie jest w taki gazie jak w 1 połowie sezonu że odlatywał zdecydowanie. Mam wrażenie że presja deptającego po piętach Ryoyu nieco go spina.

Raimund 1-10 @ 2,0 STS
Przejechałem się już na Niemcu kilka razy w tym sezonie ale jeszcze raz próbuję. Wczoraj bardzo stabilne skoki, miejsca 14,3 i 5 także prognozy optymistyczne. Co prawda młody NIemiec w tym sezonie w "10" był raptem 3- krotnie ale wczorajsze skoki pokazały że jest w dobrej dyspozycji, jak głowa się nie zagotuje to powinno byc dobrze.

Zniszczoł- Stoch-2 @ 2,41 Fortuna
Tutaj nieco na ryzyku ale idę w stronę Kamila, który dwukrotnie wczoraj był lepszy od Olka ale zepsuł skok w prologu. Holmenollen jest wymagającą skocznią i widać że Olkowi nie do końca ona odpowiada. Kamil zaskoczył w jednej z prób lądując na 6 lokacie, uważam że doświadczenie Kamila może tu być kluczowe i tym razem to skoczek z Zębu może być najlepszym z Biało- czerwonych.

Tschofenig- Lanisek- 1 @ 1,70 Fortuna
Daniel wszystkie próby na początku drugiej dziesiątki, Anze lepszy tylko w jednym skoku, reszta nieco słabiej. Słoweniec wraca po kontuzji kolana, początkowo miał już nie skakać w tym sezonie ale lekarze postawili go na nogi. Anze sam podkreśla że nie będzie ryzykował i skakał na 100%, w zasadzie nic nie ugra po stracie połowy sezonu, zatem nie sądzę że będzie się bardzo spinał i ryzykował odnowienie się świeżej kontuzji. Austriak dosyć stabilny więc z rekonwalescentem ze Słowenii powinien sobie poradzić.

Tripelek
Jochansson- Insam -1 @ 1,50 STS
Lindvik- Hayboeck - 1 @ 1,50 STS
Peter Prevc 1-10 @ 1,40 STS
AKO 3,15

Norewg pokazuje po pierwszym dniu że może tu powalczyć o Top 10, jest solidny u siebie. Insam udana jedna próba ale uważam że duużo brakuje mu do Roberta. Zdecydowanie stać go tu na dobry wynika, ale dobieram go w triplu bo jednak "wąsacz" to również bardzo chimeryczny zawodnik, już kilka tygodni temu też bywał w treningach wysoko a potem nie wszedł do konkursu.
Lindvik w mojej ocenie kandydat do pudła. Hayboeck przy obecnej dyspozycji przełom pierwszej i drugiej dziesiątki, także tutaj nie mam żadnych wątpliwości.
Peter solidny od kilku tygodni, wczoraj trzy próby na miejscach 8,7,4 także mało prawdopodobne że wyleci z "10".
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +404
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
Skoki sobota
AKO

Huber - Lindvik
typ: 2
kurs: 2.20 totalbet

Zniszczoł - Stoch
typ: 1
kurs: 1.55

Forfang - Fettner
typ; 1
kurs: 1.43

AKO łącznie: 4.88

Huber
robi niespodziankę i wygrywa kwale i drugi trening , ale czy to jest powód żeby dawać kurs 1.50 -2.20 ? gdzie Lindvik I trening 4 miejsce w drugim miał 5 i w kwalach 3 miejsce , a tu Huber spada z choinki i już faworyt ? nie kupuje tego, po za Oberstdorfem to raczej nie błyszczał w zawodach częściej druga dziesiątka , Lindvik też może królem podium nie jest , ale jak dla mnie jest w lepszej formie , no a już na pewno nie ma między nimi takiej różnicy żeby robić takie kursy , no ale zobaczymy ....

Zniszczoł ze Stochem -strasznie nie lubię stawiać na Polaków ale dam tu szanse dla Olka , ostatnio pokazywał się z dobrej strony i teraz pytanie czy ostatnie podium doda mu skrzydeł ? czy raczej się zestresuje i spierd..li ? w naszej kadrze wszystko możliwe , no a Stoch jak Stoch może powalczyć o miejsce w okolicach 12-15 miejsca albo nie wejdzie do 30 skacząc 111metrów ;p ja dziś naszych starych orłów spisuje na straty

Forfang - Fettner - mocno wyrównana para , dziś stawiam na Norwega bo skacze u siebie to po pierwsze a po drugie pamiętam dyskusję na jego temat przy poszczególnych zawodach gdzie po kwalifikacjach był w top5 lub lepiej , było pisane że to zawodnik na jeden skok a później w przepaść , to było na początku sezonu teraz myślę że udowodnił że jednak z Norwegów to on i Lindvik dają satysfakcję swoim kibicom, no a Fettner hmmm w pierwszej części sezonu by stawiał w tej parze na niego ale dziś wydaje mi się że to Norweg ma lepsza formę
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +404
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Najlepszy zawodnik z danego kraju: Austria - S. Kraft @2.75 Fortuna
Huber w top 3: Nie @2.30 Unibet


Też mi się wydaje, że Huber może nie wytrzymać ciśnienia w samych zawodach, zwłaszcza, że nie skaczą Panowie po tabeli z Pucharu Świata, tylko z Raw Air, czyli wczorajszego prologu. Huber będzie skakał jako ostatni, i coś mi się wydaje, że może zawalić jedną z prób. Rzadko możemy zobaczyć takie kursy na lidera Pucharu Świata, ja próbuje, mimo , iż w natarciu są też inni Austriacy jak Hoerl czy Fettner. Dla mnie stawianie Hubera w top 3 po tak marnych kursachmija się z celem, oczywiście skakał wczoraj fenomenalnie, ale to były treningi ikwalifikacje, dziś presja będzie większa i wydaję mi się , że wypadnie z walki o czołowe lokaty, a przynajmniej podium.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1202
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
# Klasyfikacja Raw Air
R.Kobayashi - Wellinger 1
Zajc - Lindvik 1
Tschofenig - Granerud 1
Hayboeck - Fettner 1
AKO 7,22 @ STS

Taki kupon na całą klasyfikacje moim zdaniem wygląda bardzo dobrze. Ryoyu jest mocny w takich turniejach co pokazał na TCS, a Wellinger będący w mocnej formie od początku sezonu ostatnio troche przygasa i bardzo rzadko jest na podium więc forma spada. Zajc na lotach z pewności mocno nadrobi punktów, a i na dużej skaczę póki co dobrze. Okolice tych 10 miejsc na skoczniach dużych mogą mu dać przepustkę do walki o podium Raw AIr na skoczni w Vikersund. Tschofenig moim zdaniem forma rosnąca i stać go na miejsca w okolicy 10. Czy stać Graneruda? Na pewno nie. Za to stać go na zawalenie skoku i nie wejście do 2 serii. Na koniec wyrównana para Hayboeck - Fettner, ale wyrównana na skoczniach dużych. Tutaj AUTy powinni być blisko siebie, ale na lotach Hayboeck powinien sporo nadrobić nad rodakiem.

Jeśli chodzi o dzisiejszy konkurs to ciekawie wygląda poniższy typ:
Superbets: Wellinger najlepszym Niemcem i Zniszczoł najlepszym Polakiem @ 4,20 @ Superbets

Zarówno Zniszczoł jak i Wellinger są najlepsi w swoich drużynach bez wyjątku chyba od 10 konkursach pod rząd. Bynajmniej nie kojarzę w ostatnim czasie by któryś z Polaków okazał się lepszy od Olka bądź któryś z Niemców od Wellingera. W prologu również Zniszczoł był najlepszy z Polaków. A Wellinger przegrał tylko z Raimundem, ale należy zauważyć że końcowka miała gorsze warunki i raczej nie przypadkiem Kraft, Kobayashi, Hoerl także skończyli ten prolog dalej niż wskazuje na to ich dyspozycja. Jak ktoś się obawia dobrych skoków Raimunda i nie podejmuje ryzyka że Wellinger sobie z nim poradzi, to kurs 2,00 na Samego Olka najlepszego z Polaków w Fortunie też jest super atrakcyjny!
 
Otrzymane punkty reputacji: +404
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #1

Huber, TOP4, nie -> @2.01, STS
Huber vs Forfang -> @1.95, Fuksiarz & ETOTO
Huber, TOP3, nie -> @1.65, forBET & ETOTO

Podobnie jak Kol. wyżej, próbuję dzisiaj grać przeciwko Huberowi.

Wczoraj Austriak w 1. serii treningowej zajął 10. miejsce, zaś 2. trening oraz prolog wygrał. Uważam, że jest dzisiaj w stanie zakręcić się w czołówce, bowiem piątkowe skoki na pewno nie były dziełem przypadku, niemniej jednak bukmacherzy traktują go jako głównego faworyta do wygrania konkursu, a z tym już mi się ciężko zgodzić.

Huber regularne starty w tym sezonie w PŚ zaczął od Willingen, gdzie raz punktował, a następnie wypadł z TOP30. Następny weekend w Lake Placid miał udany, choć i tam wyniki poszczególnych konkursów znacznie się różniły (5. i 21. miejsce), natomiast w Sapporo dwukrotnie nie był w stanie wskoczyć do finałowej serii. Kolejne starty, tym razem w Oberstdorfie i kolejna zmiana - 2 miejsca w TOP10. Wniosek nasuwa się sam - Austriak po kontuzji, która wyeliminowała go z zeszłorocznego sezonu, skacze bardzo nieregularnie. Potrafi przeplatać bardzo udane skoki ze słabymi. W jego przypadku bardzo duże znaczenie ma dyspozycja dnia. Wczoraj spisywał się świetnie. Ale czy dzisiaj będzie w stanie to powtórzyć? Trzeba upatrywać go jako skoczka, który może powalczyć o czołowe lokaty, ale...

... mamy w stawce skoczków, którzy w wysokiej formie są od wielu tygodni i dzisiaj na pewno zakręcą się wokół podium. Wczoraj dość przeciętnie prezentowała się "wielka trójka" obecnego sezonu - Wellinger, R. Kobayashi i przede wszystkim Kraft. Wszystkich z pewnością stać na poprawę wyników. Zwłaszcza Krafta, który wczoraj był dość daleko w prologu i dzisiaj będzie musiał gonić czołówkę. Najlepsi skoczkowie klasyfikacji PŚ, w prologu wylądowali w 2. dziesiątce i choć nie oddają tego przeliczniki, być może trafili na słabsze warunki. Wiatr na skoczni w Oslo zawsze lubi dorzucić swoje 3 grosze. To jest również kolejny czynnik, który może przeszkodzić Huberowi w walce o podium. Do tej pory skakał z dość wysokich belek i w naprawdę dobrych warunkach. Dzisiaj będzie startował, zgodnie z nową formułą Raw Air, jako ostatni. Nie będzie mowy o handicapie w postaci platformy startowej, a dojdzie jeszcze presja. Dobrze spisują się tutaj również Norwegowie, czy Fettner. Po raz kolejny mamy sytuację, w której czołówkę dzielą niewielkie różnice punktowe.

Podsumowując, Austriak spisuje się tutaj świetnie i może powalczyć dzisiaj o wysoką lokatę, natomiast nie jest to skoczek w tak wysokiej formie, tak regularny, aby upatrywać go jako większego faworyta do wygranej niż najlepszych skoczków obecnej edycji PŚ.

Kilka słów jeszcze o Norwegach, bo tak jak wczoraj pisał Kol. typerskoki typerskoki, zawsze spisują się oni na Holmekollen świetnie. Dzisiaj myślę, że Lindvik i Forfang mogą zakręcić się w okolicy podium. Wyżej zaproponowałem typ z Forfangiem, bowiem 29-latek, podobnie jak w poprzednim sezonie, ustabilizował w końcówce formę i nie wypadł od kilku konkursów z TOP10. W swoich startach na Holmenkollen zajmował z kolei miejsca: 9, 10, 5, 9, 10, 10, a więc także nie wypadał z czołówki. Wczoraj zanotował wyniki plasujące go na lokatach: 1, 18, 2. Jak widać, czuje się tutaj bardzo dobrze. Jeśli nie przeszkodzą mu warunki, powinien powalczyć nawet o TOP3.

xxx

Poza tym w Oslo zawsze bardzo dobrze spisuje się Johansson, co potwierdził wczoraj, zajmując miejsca: 10, 8, 7 i myślę, że warto coś pograć w jego stronę. "Najbezpieczniej" wygląda kurs na TOP15 - @1.45, STS do AKO.


Prognoza pogody: 09.03.2024 r.
Raw Air w Oslo: Już o 14:40 początek konkursu mężczyzn (listy startowe)
Raw Air w Oslo: Huber wygrywa prolog, Polacy w komplecie z awansem
Raw Air w Oslo: Forfang i Huber najlepsi na treningu, Stoch w czołówce
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1946
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Huber - Kobayashi 1@ 1.60 fortuna ✅✅

A ja pójdę w stronę Daniela. Wczoraj pokazał że potrafi tutaj odlecieć , czy wiatr był mocny czy słaby , więc nic go nie powinno dzisiaj zaskoczyć. Jeżeli zawali trochę pierwszą serie z powodu startu na końcu stawki to w drugiej serii to nadrobi już na luźnej głowie i uplasuje się wysoko.

Johansson - Insam 1 @ 1.45 ❌❌
Tutaj nie ma co się rozpisywać. Robert u siebie skacze na prawdę dobrze , ze skoku na skok coraz lepiej , więc najlepsze wydanie dziś w konkursie.

Oestvold - Bresadola 1 @1.6 (było 1.7)fortun ✅✅✅
Tak samo jak z robertem , duża różnica w kwalifikacjach na korzyść Norwega , po prostu kiedy skacze norweg u siebie trzeba na nich betować :)

edit: nie wiem co ten johansson odp* z takim wiatrem ….
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +952
W 858

woffi2013

Użytkownik
Zniszczoł nie był najlepszy Polakiem w Oberstdorfie (2x) i w Sapporo (1x). Wellinger nie był top Niemcem w Sapporo i Lake Placid.
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Oslo 2 konkurs

P. Prevc 7 lub lepszy @1.85
P. Prevc 1-3 @4.50 Unibet


Ja dziś próbuje tak. Pero wczoraj słabszy występ, bo ukończył zawody na 8 lokacie, słaby, ponieważ ostatnio dość często widzimy go na podium. Słoweniec po ogłoszeniu zakończenia kariery z końcem sezonu, przeżywa druga młodość i formą przypomina zawodnika sprzed kilku lat. Jednak trzeba zaznaczyć, że skacze nierówno, ma dobry konkurs, po czym następnego dnia przychodzi słabszy dzień i wypada z walki o czołowe lokaty - tak był np. w Lahti. Liczę na podobny przebieg w dniu dzisiejszym, wczoraj zawalił pierwszy skok, po czym odpalił petardę i awansował do top 10. Warunki w Oslo bardzo trudne, zresztą jak zawsze na tym obiekcie, wiatr kręci, i przeliczniki do końca nie oddają tego co dzieje się na skoczni. Tak coś czuje, że dziś Słoweniec wskoczy na podium, kursy może nie za wysokie, ale wartę gry.
 
Ostatnia edycja:
lukas88 308,2K

lukas88

Forum VIP
Wczorajszy dzień przyniósł kilka zaskoczeń, przez co dziś można poszukać ciekawych kursów:

Sundal będzie w top 9 - NIE @ 2,03
Uważam że Norweg miał wczoraj "dzień konia" i zajął drugie miejsce, w piątkowych sesjach skakał słabo: prolog 37 lokata, treningi 16 i 25, nie sądzę aby dziś skakał tak dobrze jak wczoraj. Zresztą miewał już takie weekendy że podczas pierwszego dnia był w czołówce a drugiego dnia wypadał dużo gorzej. dwukrotnie w top10 był tylko w Sapporo.

Lindvik będzie w top 8- TAK @ 1,70
Marius wczoraj przeciętnie bo 9 lokata, w piątkowych sesjach nie wypadał z TOP 5, także uważam że dziś przynajmniej o jedno miejsce przesunie się do góry w zawodach.

Ryoyu- Lindvik - 2 @ 1,85
Ryoyu słabe skoki na Holmenkollen, treningi na miejscach 47 i 14, prolog 10 miejsce, we wczorajszym konkursie nie wszedł do 2 serii i wypadł z walki o zwycięstwo w turnieju. Dziś uważam że poprawi znacząco swój wynik ale nie sądzę aby wszedł do Top 8, więc nieźle wygląda też:
Ryoyu będzie w top 7 - NIE @ 1,79
Ryoyu- P. Prevc- 2 @1,85

Huber będzie w top 5- TAK @ 1,85

Austriak wczoraj potwierdził stabilną fomę i zajął 6 miejsce, jednak strata do podium wyniosła 2,1 pkt. Dziś uważam że z top 5 z dnia wczorajszego wypadnie Sundal i Hayboeck, poza tym liczę na nieco lepsze skoki Daniela, który w piątek mocno dominował.
Huber 1-3 @ 2,75

Kraft będzie w top 2- TAK @ 1,90

Stefan wczoraj odpalił rakietę po kilku słabszych skokach, myślę że siłą rozpędu dziś ponownie zamelduje się na podium, w mojej ocenie ma głównego rywala w postaci Hubera no i uważam ze dziś mogą łączyć się do walki Lindvik i Forfang

Kursy Fortuna

Żyła będzie w Top 18- NIE @ 1,80 STS

Piotrek wczoraj odpalił ale był to raptem 5 konkurs z miejscem w top 20 w tym sezonie, zatem czysto statystycznie marne szanse na powtórkę. Poza tym jest kilku skoczków którzy wczoraj zawalili albo nie trafili z wiatrem i dziś z dużą szansą prawdopodobieństwa wskoczą do top 15 jak Ryoyu, Raimund, Johansson, Tschofenih, Wellinger czy Fettner
 
Ostatnia edycja:
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #2

Fettner, TOP10 -> @2.00, STS

1. seria treningowa: 9. miejsce, 126 m, komp. -7.5 pkt.
2. seria treningowa: 4. miejsce, 127 m, komp. -3.1 pkt.
Seria kwalifikacyjna: 5. miejsce, 128.5 m, komp. -3.3 pkt.
1. seria konkursowa: 25. miejsce, 120 m, komp. -8.5 pkt.
2. seria konkursowa: 12. miejsce, 130.5 m, komp. -14.3 pkt.

W piątkowych seriach Austriak był jednym z najlepszych skoczków, cały czas kręcąc się w ścisłej czołówce. Wczoraj z kolei w 1. serii konkursowej trafił na bardzo trudne warunki, co spowodowało stratę szansy na wywalczenie dobrej lokaty. W serii finałowej oddał 4. najdłuższy skok, ale poirytowany swoją 1. próbą wylądował w słabym stylu, przez co stracił ok. 6-7 pkt. na notach. Przy zakończeniu skoku telemarku byłaby to ok. 7 nota tej serii. Z powyższego opisu jasno wynika, że Fettner realnie oddał tylko 1 skok, którego nota nie dawałaby mu miejsca w TOP10. W poprzednich startach tj. w Oberstdorfie oraz w Lahti, w niedzielę znacznie poprawiał swoje lokaty, przesuwając się kolejno o 6 i 9 miejsc. Uważam, że również dzisiaj ma szansę wskoczyć do czołowej 10., a być może powalczyć o coś więcej. Chyba, że znów trafi na fatalne warunki...

xxx

Kot, TOP35, nie -> @1.75, Fortuna

Polak na Holmenkollen wywalczył następujące lokaty: 28, 42, 42, 30. W 1. serii treningowej zameldował się w 3. dziesiątce, ale obok Lindvika i Żyły trafił na najbardziej sprzyjające warunki wietrzne. W kolejnych próbach zajmował 42. miejsce, by w konkursie głównym wślizgnąć się do 2. serii. To określenie nie jest przypadkowe, bowiem do finału awansował przede wszystkim dlatego, że wielu skoczków po prostu "wyciął" wiatr. Polak z kolei dwukrotnie trafił na dobre podmuchy, a mimo to zajął ostatnie punktowane miejsce. W miarę sprawiedliwych warunkach oczywistym jest to, że R. Kobayashi, Tschofenig, Raimund, Zniszczoł, czy Insam byliby zdecydowanie wyżej od niego. Myślę, że w przypadku powodzenia tego typu nie są nawet potrzebne lepsze skoki rywali - wystarczy, że Polak trafi na trochę słabsze warunki lub odda trochę słabszy skok i powinien zakręcić się na przełomie 4. i 5. dziesiątki, czyli w miejscu, które realniej oddaje jego aktualną dypozycję.

xxx

Na koniec, klasycznie, luźne rozważania. Dzisiaj na Johanssona TOP15 kurs jest @1.80 w STS. Wczoraj nie miał szans skoczyć daleko. A dzisiaj? To już zostawiam Wam do przemyślenia, ew. podjęcia większego ryzyka. Myślę, że niedoceniany przez bukmacherów jest także Sundal, P. Prevc oraz Hayboeck. Słabsze rezultaty, moim zdaniem, powinien uzyskać Zajc oraz Paschke.


Prognoza pogody: 10.03.2024 r.
Raw Air w Oslo: Niedziela z prologami i zawodami indywidualnymi (listy startowe)
Raw Air w Oslo: 41. triumf Stefana Krafta, Piotr Żyła dwunasty
 
Ostatnia edycja:
dx2 222,7K

dx2

Użytkownik
Dobrze, to ja sie podpinam po taki typ:

Lindvik - 8. lub lepszy @1.7

Nie jestem fanem Lindvika ogolnie, ale wiecej dobrych skokow u Norwega ostatnuo. Bardzo ladnie wszystko wyglada stylowo od wyjscia z progu i lot. Wczoraj w 1 serii Norweg popsul jednak ladowanie i noty za noty byly w okolicach 16 pkt., wiec te wczorajsza lokata mogla byc nawet wyzsza. Dobre skoki w treningach i kwalfikacjach, jest tutaj potencjal na dobre miejsce i wydaje mi sie, ze w tym drugim konkursie bedzie jeszcze lepszy wynik.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
1710066737956.png

Taki Superbets z Superbeta.
Dzisiaj będzie jeszcze bardziej loteryjnie niż wczoraj, więc kto trafi warunki ten trafi i taki typ jak wyżej ma mega sens. Słoweńcy mają dużo więcej zawodników liczących się, którzy potencjalnie mogą trafić na warunki : Pero Prevc który kręci się tutaj koło top6 i ostatnie weekendy ma niedziele najlepsze i tak jak poprzednicy uważam że dziś może się zakręcić koło podium. Dalej mamy Zajca, który zrobił formę i wczoraj po 1 serii był drugi. Dalej Lanisek, który powoli wraca po kontuzji i na razie jest na poziomie 10-15, ale on jest w stanie jednym skokiem sie przebudzić na top3, zwłaszcza jak dostanie warunki. Kos tutaj skacze beznadziejnie ale to jest taki zawodnik że zawsze może odpalić. Tydzien temu w Lahti wygrał a potem skakał jeszcze gorzej jak tutaj. Także jak będzie miał swój dzień i trafi warunki to też może być w grze w tym zakładzie. No i nieobliczalny Domen, który jak dostanie warunki to zawsze może odlecieć (przykład Sapporo). W Jpn w walce o top miejsca liczy się tylko Ryoyu, ale ta skocznia mu coś nie leży, wczoraj był poza finałową serią i dziś może mieć tendencje do przekombinowania a także znowu może wylosować złe warunki. W NIkadio nie wierzę że mogli by powalczyć z Pero czy Zajcem. Także pierwsza część typu wysoce prawdopodobna. Można kontrować dobre warunki i odpalenie Ryoyu zakładem na top3 po kursie 3,5 w fortunie, jakby jednak RYoyu sie obudził. Wtedy nam wejdzie albo jedno albo drugie (przynajmniej są na to wysokie szanse).
Druga część jeszcze bardziej prawdopodobna. NOR u siebie wymiatają. W pt FOrfang i Lindvik w top3, wczoraj Sundal. Cały czas groźny w dobrych warunkach moze być i Joahnsson i Granerud. Niemcy gasną i skaczą tutaj fatalnie. Zadnego wczoraj nie byo w top10 i moim zdaniem dziś może być podobnie. Najgroźneijszy jest Wellinger i tu też można kontrować, ale osobiście uważam że nie ma sensu bo Andreas wyraźnie z konkursu na konkurs wypada słabiej, a tutaj ma wyjątkowo duże problemy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom