Plus Liga 2023/2024

Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Asseco Resovia Rzeszów - PSG Stal Nysa typ (Handicap setowy +1.5 seta PSG Stal Nysa) kurs 3.05 Fortuna

Resovia juz parokrotnie mówiłem, że ten zespół mnie nie przekonuje. Jest to klub z wielkimi aspiracjami, ale według mnie z mocniejszymi rywalami widać różnicę w grze. Patrząc na ostatni mecz z Zawierciem, gdzie Zawiercianie wygrali z nimi bardzo przekonywująco w trzech setach, gdzie Resovia we wszystkich setach nie zdobyli nawet 20 punktu. Stal Nysa gra naprawdę dobra siatkówkę. Na przyjęciu Michał Gierżot gracz nawet pukający do drzwi Reprezentacji, ale mamy tak mocna kadrę, że ciężko przedostać się Michałowi. Drugi przyjmujacy z Maroka Zouheir El Graoui kapitalny gracz, który ciągle utrzymuje stabilna formę. W ostatnim meczu atakujący Nysy zdobył 28 pkt, a jest nim Remigiusz Kapica, a na ławce mają Macieja Muzaja dobrze znającego parkiety w Rzeszowie. Dobrze również funkcjonuje środek z Zerba czy Kramczyńskim. W Rzeszowie nadal nie wystąpi Jakub Kochanowski oraz prawdopodobnie Paweł Zatorski. Na rozegraniu grający w kratkę Kozub. Nysa ma solidna naprawdę ławke. Ostatnio w meczu z Zawierciem bez formy kompletnie Delfalco, który został zmieniony i wszedł dopiero na decydującego złotego seta. Rzeszów miał co świętować bo ostatecznie wygrali w zlotym secie z Zawierciem, ale gospodarze prezentowali się według dużo lepiej. Dzisiaj myślę, że te dwa sety są jak najbardziej w zasięgu Nysy, a może i nawet całe spotkanie. Pozdrawiam.

Trefl Gdańsk - Skra Bełchatów typ Trefl Gdańsk kurs 1.65 Fortuna

Gdańszczanie pozytywnie zaskoczyli w ostatnim meczu z BOGDANKA LUK Lublin, gdzie przegrywali już 0:2 w setach, a ostatecznie wygrali po tie-breaku. Trefl jest bardzo mocny na swoim parkiecie od początku sezonu przegrali u siebie zaledwie dwa razy. Ostatnio świetny mecz Nasevicha siatkarza bardziej rezerwowego bo w Gdańsku przecież maja kapitalnego Sasaka, ale jak widać przy słabszej dyspozycji mają też ławkę. Podobnie jest na rozegraniu Lampa lub Droszyński, który się bardzo wyrobił w swojej grze. Z przyjmujących także pozytywny aspekt Orczyk, Martinez oraz Sawicki pozytywny ból głowy dla trenera praktycznie pewnie przed każdym spotkaniem. Na libero zawsze zawsze pomocny w Voitto. Na środku Urbanowicz i Niemiec wyglądają dość solidnie. W Bełchatowie jeden mecz brakło Dawida Konarskiego i Bełchatowian praktycznie nie ma. Ostatnie dwa spotkania przegrane w trzech setach już z Dawidem i widać, że do Bełchatowian wracają "demony z początku sezonu". Bełchatowianie nie mają takiej ławki i nawet składu podstawowego jak jest to u dzisiejszych gospodarzy. Myślałem ryzkowniej nad handicapem w stronę Gdanszan, ale zagram na samo zwycięstwo tej ekipy. Pozdrawiam.

barti2000 752,3K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Lwów - Zawiercie

Lwów nie wygra seta @2,25 superbet

Starcie 11. z 3. ekipą PlusLigi. Nie ma co ukrywać, zdecydowanym faworytem jest tutaj zespół z Zawiercia. Aluron gra świetną siatkówkę i nie zdarzają się im wpadki ze słabszymi ekipami. Zespół Michał Winiarskiego ostatnio wygrał 3:0 z Resovią w Pucharze CEV, ale odpadł z rozgrywek po Złotym Secie. Kadrowo Zawiercie prezentuje się okazale, a ostatnio do drużyny dołączył jeszcze Rossard.

Lwów natomiast to zespół mocno nieobliczalny. Najważniejszym ogniwem zespołu jest Tupchii i gdy on ma dzień, są oni w stanie postawić się lepszym. Jednak ostatnio w meczach z silniejszymi zespołami, Barkom nie ma wiele do powiedzenia. Tak było z Warszawą i Gdańskiem, gdzie ukraińska ekipa nie zdobyła nawet 20 pkt w secie.

Hala w Wieluniu, w której gra ekipa z Lwowa mocno przypomina obiekt w Zawierciu. Goście powinni czuć się w tej hali jak ryba w wodzie. W pierwszym meczu Aluron wygrał bez problemów 3:0. Dziś myślę będzie podobnie.

Pablito91 476,9K

Pablito91

Cuprum superkursy @2.0 superbet 3:1

Idę dzisiaj w zwycięstwo gospodarzy. Co jak co, ale Suwałki są spokojnie w ich zasięgu. Ostatnie 2 bezpośrednie spotkania wygrane, w tym ostatnie na wyjeździe w listopadzie 3:0. Cuprum zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Czarni raczej ich nie dogonią, ale Cuprum ma szanse wskoczyć wyżej gdyż mają aktualnie najmniej meczy rozegranych w lidze. Cuprum u siebie ograł Gdańsk więc na prawdę spoko. Suwałki z kolei przegrali u siebie z Barkomem 0:3 oraz na wyjeździe z najsłabsza drużyna w lidze, czyli Czarnymi 3:1. Uważam, że gospodarze spokojnie są w stanie wygrać.

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1551

Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki typ Ślepsk Malow Suwałki kurs 2.02 LVBET

Cuprum zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce. Cuprum ostatnio gładko przegrali z Warszawa i z tego co wiem Projekt grał bez Jana Firleja. Zaskoczony byłem wynikiem wygranej z Treflem, ale Trefl jak widać po wczorajszym spotkaniu I nie tylko pod forma. Slepsk musi wkoncu zacząć wygrywać i mają w składzie zawodnikow, ze z dołem tabeli powinni spokojnie to zrobić. Zespół od początku grał nie tylko o utrzymanie, ale także realna szanse na play-offy. Na rozegraniu swietniengrajscy szybką grę Sanchez. Na środku będący w bardzo dobre formie Stajer, Macyra nie tak dawno Jastrzębski Węgiel czy Joaquin Gallego. Na pozycji atakującego Filipiak znakomity siatkarz, gdzie nie raz już potrafił wygrywać mecze praktycznie w "pojedynkę". Na przyjęciu trener Dominik może skorzystać z m.in: Halaby, Stern zawodnika Reprezentacji Słowenii oraz Firszta. Slepsk wygrali w tym sezonie z m.in: Bełchatowem, Katowicami, Częstochowa czy z mocnym AZS Olsztyn. W ostatnim meczu Suwałki nie zagrało słabego meczu mimo, iż porażka w trzech setach, ale tam poszalal na zagrywce Tupchii mecz był niezwykle wyrównany, a jak wiemy wczoraj Barkom wygrali po tie-breaku z mocnym Zawierciem. Slepsk jeśli chcą się jeszcze włączyć w jakikolwiek walke i nadzieje na play-offy muszą ten mecz wygrać i to najlepiej za 3 pkt. Cuprum z grającym w kratkę I przeważnie z grymasem na twarzy Hanesem jakoś mnie nie przekonuje. Zespół grający mocno w kratkę, którzy nie mają już szans na fazę play-off w 1-8. Oglądac mecze Cuprum z kibicami na własnej hali wygląda to bardzo przecietnie z dopingiem. Ja dzisiaj czuje zwyciestwo Slepska. Pozdrawiam.

Asseco Resovia Rzeszów - BOGDANKA LUK Lublin typ (powyżej 176.5 pkt w meczu) kurs 1.80 Fortuna

Resovia w ostatnim meczu z Nysa dali odpocząć podstawowym zawodnikom i mimo to wygrali za trzy punkty. Widać, że trzymają siły na dzisiejsze dzisiejsze. Ostatnio Lublinianie wygrali z Projektem Warszawa również za trzy punkty i wielki szacunek dla tego zespołu mimo, iż nie grał w tym meczu pierwszy rogrywajacy Projektu Warszawa - Jan Firlej. Resovia w dzisiejszym meczu przystąpi bez Kochanowskiego oraz Zatorskiego dwóch reprezentantów. Na rozegraniu mający wahania w formie Kozub. Lublinianie grali bardzo solidnie z Projektem, gdzie nie dali się rozwinąć zespołowi z Warszawy. Bardzo dobry mecz Damiana Schulza, na przyjeciu w równie dobrej formie Brand i Ferreira. Sporym objawieniem jest wysoka forma rozgrywającego Lublinian Marcina Komendy fajnie rozprowadza te piłki, próbuje grać kombinacyjnie i widać, że znakomicie się rozumieją siatkarze. Na libero brazylijski siatkarz Thales. Naprawdę w ostatnim czasie oprócz z Zawierciem i Jastrzębiem Lublinianie nie przegrywali setów do zera. Dzisiaj mecz, który rozstrzygnie czy zagraja w półfinałach czy też nie. Do typu, aby został trafiony potrzebujemy w miarę wyrównanych setów i minimum, aby było ich cztery. Nie jest wykluczone, że w tym meczu może być nawet tie-break. Wiele typerow mówiło, że Rzeszów w formie itp. ostatnio odpoczęli wszystko sie zgadza oprócz tej formy. Mecz Zawierciem mimo przejścia do następnej rundy Pucharu CEV pokazał jak dużo brakuje im do Zawiercia. Dla Lublianian wielkim sukcesem będzie dzisiejsza wygrana i na pewno zrobią wszystko, żeby awansować. Spodziewam się wyrównanego spotkania o czuje, ze tak właśnie będzie. Pozdrawiam.

Fortuna

Zaksa cały czas z problemami, nawet jak wróci do składu Bednorz to na pewno nie jest w optymalnej dyspozycji. Radom stać na ugranie przynajmniej seta, ostatnio niewiele brakło w spotkaniu z Jastrzębskim gdzie pierwszy set był grany na przewagi. Zaksa na dzień dzisiejszy przy tej sytuacji zdrowotnej to półka niżej od JSW, więc uważam że Radom jest w stanie powalczyć i ugrać przynajmniej seta, a może i coś więcej. Linia niska, więc nawet przy mało wyrównanych setach powinno siąść.​

#10 19,8K

#10

Ślepsk Malow Suwałki - Bogdanka LUK Lublin
Bogdanka Luk Lulin - 6.5 pkt 1.95 (78-98) Superbet

Jak dla mnie mecz z wyraźnym faworytem, raz pokazuje to miejsce w tabeli, a dwa forma obu drużyn. Zacznijmy od gospodarzy, którzy są na odległym 12 miejscu w tabeli z 20 punktami i 7 wygranymi meczami w 21 spotkaniach. Bogdanka zajmuje 6 miejsce mając prawie dwa razy więcej punktów niż ich dzisiejszy rywale bowiem zgromadzili oni 38 oczek, wygrywają 13 spotkań. Suwałki forma ostatnio również nie grzeszą: 4 porażki w 5 ostatnich meczach, wygrywali jedynie 3:2 u siebie z Katowicami. Lublinianie za to wygrali aż 4 z ostatnich 5 meczów. Wrażenie przede wszystkim robią zwyciestwa w lidze z Projektem Warszawa oraz w Pucharze z Asseco Resovią Rzeszów. Są to wartościowe zwycięstwa i potwierdzają one ich wysoka dyspozycję. Należy pochwalić przede wszystkim Alexa Ferreirę przyjmującego który robi mnóstwo punktów dla swojego zespołu przy dobrej skuteczności w ataku oraz atakującego Damiana Schulza. Oni obaj ciągną grę w ataku swojej drużyny, ale gra całej drużyny Lublina wygląda dobrze, do tego w kwadracie w dobrej formie jest jeszcze drugi atakujący Mateusz Malinowski, który ostatnio z z Resovią dał dobrą zmiane i godnie zastąpił Schulza.
Jedynie co może martwić to to, że Bogdanka gorzej sobie radzi na wyjazdach, tragedii nie ma, ale bilans 5-5 wrażenia nie robi, ale jeśli już przegrywali to z niebyłe kim, bo z Gdańskiem, Rzeszowem, Zawierciem, Warszawą i jedynie padka z Lwowem. Ślepsk u siebie dosyć solidnie 4-6 ale z kim mieli wygrać to wygrywali (Katowice, Częstochowa, Radom) jedynie zwycięstwo z Olsztynem ponad stan moim zdaniem. Tak czy inaczej idę dosyć mocno w stronę Lublina, który ma lepszych siatkarzy w dobrej formie, wyniki są a Suwałki nie dają na ten moment podstaw żeby się tu miały mocno postawić.

Otrzymane punkty reputacji: +1853

Projekt Warszawa - Trefl Gdańsk typ (Handicap setowy -1.5 seta Projekt Warszawa) kurs 1.68 Betfan

Projekt Warszawa oglądając ich z BOGDANKA LUK Lublin przegrali wyjazdowym meczu w czterech setach, ale na rozegraniu w tym spotkaniu był Stępień drugi rozgrywający Warszawian. Ostatnio z Pucharze Polski z Toruniem na rozegraniu już wystąpił pierwszy rozgrywqjacy Jan Firlej. W tym meczu chodz Torunianie to zespol z drugiej ligi to świetna gra Projektu pozwoliła w trzech setach ma zdobycie (12,18,14 pkt przez zespół z Torunia). Z Firlejem i to na własnej hali, gdzie ciężko się gra czołowym drużyna z PlusLigi dzisiaj Gdańskowi, którzy mają wedlug mnie spadek formy oglądając ich ostatnio np. z Jastrzębskim Węglem, gdzie Jastrzębianie mieli cały mecz pod kontrolą. Projekt jeśli chce się zblizyc do Zawiercia na minimum punkt to muszą ten mecz wygrać za trzy punkty. Na pozycji atakującego w Gdańsku występuje przymierzany od początku sezonu jako bardziej drugi atakujący Nasevich ponieważ obniżenie formy ma Kewin Sasak. Na rozegraniu Kampa, który też tego sezonu do udanych zaliczyć przynajmniej na ten moment nie może. Zespół z Gdańska zawsze był groźny na zagrywce, ale w ostatnich meczach tego brakowało. Projekt u siebie na piętnaście meczów przegrali zaledwie jedno z Asseco Resovia Rzeszów, ale wtedy również na rozegraniu nie wystapił Firlej. Trefl przegrali sześć ostatnich spotkan wyjazdowych. Dzisiaj Warszawianie powinni wygrać to spotkanie za 3 pkt. Pozdrawiam.

Otrzymane punkty reputacji: +1184

Barkom Każany Lwów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle typ (Handicap setowy -1.5 seta ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) kurs 1.85 LVBET

Barkom Kazany Lwów zespół ostatnio sprawiający wyniki zaskakujące. Wygrana w trzech setach z Jastrzębskim Węglem. Wygrana na swoim obiekcie po tie-breaku z Zawierciem ora, w trzech setach z Slepskiem. To ostatnie trzy spotkania tej drużyny. Patrząc dalej wcale się na to nie zapowiadało ponieważ przed tymi spotkaniami gładko przegrali z Projektem nie zdobywając nawet dwudziestego punktu w każdym z rozegranych setów. Można powiedzieć wycieczka do Gdańska, gdzie dwa sety do siedemnastu i jeden set do osiemnastu punktów to dorobek Barkomu w tym meczu. Z Barkomem potrafił wygrać w czterech setach m.in Czarnj Radom, GKS Katowice drużyny z dołu tabeli. Jastrzębski Węgiel gra aktualnie w rozgrywkach Ligi Mistrzów i ostatnio z Barkomem mocno weszli rotowanym składem. Trener przy niekorzystnym wynikach próbował wzmacniać skład siatkarzami z pierwszego składu, ale jednak Barkom zagrał dość solidnie, ale mimo przewagi dziesięciopunktowej w drugim secie Jastrzębianie mogli jeszcze tego seta wyciągnąć, ale ostatecznie przegrali 25:23. Widać, że Barkom nie jest regularny i w dużej mierze gra opiera się na Tupchim jeśli jego braknie z forma to zespołu praktycznie nie ma. Kędzierzynianie oprócz Śliwki, Zalinskiego powinni być już wszyscy do dyspozycji trenera. Ostatnio wrócił już Bartosz Bednorz. W składzie jest już Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Chtigoi, Paszycki, prawdopodobnie duza szansa, że Smith, Shoji, Takvam ten skład wygląda bardzo mocno i ZAKSA musi ciągle gonic 1-8 i jutro muszą zdobyć komplet punktów. Wiadomo komplet punktów również jest jeśli Kedzierzynianie stracą np jednego seta, ale czuję, że jutro wejdą mocno zmotywowani i będą chcieli pewnie wygrać to spotkanie beż niepotrzebnych nerwów i straty chodzby jednego seta. Pozdrawiam.

Otrzymane punkty reputacji: +1963
G 5,4K

grabson23

Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Kaczmarek nie pojechał z drużyną do Wielunia także w dzisiejszym meczu na pewno nie wystąpi.

barti2000

Barkom - ZAKSA

Barkom wygra pierwszy set i mecz @4,85 Totalbet

Bardzo ważne starcie dla ZAKSY w PlusLidze. Zespół z Kędzierzyna-Koźla po serii porażek ograł ostatnio Radom, ale to żaden wyznacznik. Dziś na ich drodze stanie zespół Barkomu Lwów, który jest w rewelacyjnej formie. Lwowianie pokonali ostatnio Jastrzębski Węgiel i Zawiercie. W świetnej formie są Tupchii czy Kovalov. ZAKSA natomiast dziś zagra bez swojego lidera, Kaczmarka. To naprawdę spore osłabienie. Kurs na Barkom poleciały już mocno w dół. Myślę, że gospodarza mogą ten mecz wziąć i proponuje tutaj ryzykownie ich wygraną w pierwszym secie i meczu. W pierwszym spotkaniu tego sezonu Lwów wygrał w Kędzierzynie-Koźlu 3:1.

Otrzymane punkty reputacji: +161
R 41,8K

Rosolski91

4 sety Tak 1,35 Fortuna, na STS 1,42

Nie gra Kaczmarek i Smith, Barkom faluje gra, uważam że w 3 setach ten mecz się nie skończy.

Cuprum - JW
Hcp +16,5 Cuprum 1,51

W Jastrzębiu podejrzewam rotację składem ze względu na rewanż z Piacenza, może Toniutti odpocznie bo miał problemy z łydką, przypuszczam że siadzie też ktoś z pary Fornal/Szymura.

LUK - Zawiercie
4 sety Tak 1,56
5 set Tak 4,00 Sts

Trochę dziwi mnie taki rozstrzał kursów na zwycięzce meczu, osobiście spodziewam się super meczu i może tie-breaka.

Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki typ (Handicap setowy -1.5 seta Trefl Gdańsk) kurs 1.75 LVBET

Trefl Gdańsk ostatnio mimo porażki w trzech setach to całkiem solidny występ wykonaniu Trefla. Podobnie było z Jastrzębskim Węglem. Trefl na swoim obiekcie wygląda zupełnie inaczej. Na swoim parkiecie pokonali m.in: Bogdanka Luk Lublin, Barkom Każany Lwów, Asseco Resovie Rzeszów, AZS Olsztyn, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W tym sezonienu siebie przegrali po dwóch tie-breakach z Katowicami oraz Bełchatowem oraz w trzech setach z Projektem Warszawa. Reszta spotkania na korzyść drużyny Trefla Gdańsk. Bardzo dobrze wygląda linia przyjęcia w Treflu Orczyk, Martinez, swietnie serwujący Sawicki. Na pozycji libero Koykka. Na pozycji rozgrywającego doświadczony Kampa. Na ataku w dobre dyspozycji czy to Nasevich czy Sasak. Środkowi czy to Zaleszczyk, Urbanowicz, Niemiec wyglądają naprawdę solidnie. W drużynie Slepska na play-offy już praktycznie nie ma szans. Drużyna Kwapsikiewicza gra coraz słabiej. Ostatnie porażki to m.in: Bogdanka Luk Lublin, Barkom Każany Lwów, Enea Czarni Radom, KGHM Cuprum Lubin. Oprócz Lublina i może ostatnio Barkomu drużyny dość przeciętnie. Drużyna Slepska mocno falujenw swojej grze i ciężko przewidzieć kto zagra dzisiaj na przyjęciu bo każdy gra poniżej oczekiwań trenera. Ciągnie grę jedynie Filipiak można jeszcze zaliczyć Halabe, ale to nie wystarczy moim zdaniem na solidny zespół Trefla, który po ostatnich porażkach w trzech setach czas na pewne zwycięstwo i komplet punktów. Drużyna Slepska gra przedewszystkim w miarę jeszcze na swoim obiekcie na wyjazdach to bardzo przeciętnie. Aktualnie mają serię czterech porażek z rzędu. Nie tak dawno na dziesięć meczów zaledwie jeden wygrany. Trefl jest mocny u siebie i nie wydaje mi się, że Slepsk zdoła dzisiaj wygrać dwa sety. Pozdrawiam.

Fortuna

Olsztyn wrócił ostatnio do formy 3 pewne zwycięstwa, w tym z Resovia. Katowice również solidne aly uważam że to zespół półkę niżej od Olsztyna. W pierwszym spotkaniu dostali szybkie 3-0 zdobywając max 18 punktów w secie.

Radom- Nysa
Typ: 1(+12,5)
1,85

Fortuna

Radom ostatnio słabsza forma spowodowana miedzy innymi kiepska dyspozycja Meljanaca, natomiast Nysa jest do ugryzienia przez Czarnych. Dosyć wysokie handi jak na nie jakiś kosmiczna różnicę w poziomie obu zespołów.
Na pewno do gry over 173,5 @ 1,81 bo nie wierzę że mecz skończy się w 3 setach. Druga sprawa za drobne dorzucam:

1,74

Idę dziś w stronę Kędzierzynian. Po wczorajszej porażce Skry, ZAKSA ma szansę wskoczyć w końcu do TOP8 gwarantującą fazę play off.
Nie mam na tą chwilę wiadomości czy Łukasz zagra dziś w ataku, ale nawet bez niego Kędzierzyn powinien sobie poradzić z Czewą.
Norwid ostatnio przerwał passę porażek i niespodziewanie wygrał na wyjeździe z Rzeszowem. Nie sądzę jednak by dziś poradzili sobie z walczącymi o awans do play off gośćmi.
Praktycznie na każdej pozycji ZAKSA ma przewagę, no może prócz ataku, o ile nie zobaczymy Kaczmarka. Odpadli z LM, nie grają w PP, więc jedynym celem w tym sezonie pozostaje PlusLiga i zajęcie jak najwyższej pozycji przed fazą play off, by uniknąć starcia w pierwszej rundzie z Jastrzębiem.
W przypadku wygranej za 3pkt, Kędzierzyn awansuje na 7 pozycję, wyprzedzając Bełchatów i Olsztyn. Jest więc zatem o co walczyć!
ZAKSA na wyjazdach gra bezkompromisowo. Na 9 meczy 4 razy przegrali 0:3, 4 razy wygrali 3:0 i w ostatnim meczu zwyciężyli 3:1 z Barkomem.
Częstochowa we własnej hali ma bilans 3-7, więc niezbyt porywający. Tylko raz podzielili się punktami, przegrywając z Radomiem 2:3. Reszta spotkań to wygrane lub przegrane za 3pkt.
Stawiam dziś na pewna wygraną ZAKSY i sięgnięcie po 3pkt. Janusz, Bednorz, Chitigoi, Pashytskyy, Takvam(Smith), Shoji, Kluth(Kaczmarek) są dla mnie gwarancją zwycięstwa w dzisiejszym ważnym spotkaniu. Myślę że jeśli okaże się iż Łukasz jednak wystąpi w meczu, to kursy polecą w dół, dlatego gram to już teraz.
Próbuję również dokładny wynik 3:0 po świetnym kursie 3,20 w Fortunie.

Otrzymane punkty reputacji: +2057