>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Siatkarska Liga Mistrzów 2023/2024

C 229,9K

czary-mary

Użytkownik
Roeselare - OLYMPIAKOS PIREUS
Typ: OLYMPIAKOS PIREUS kurs @2.70 Superbet

Starcie 4 kolejki LM. Olympiakos wciąż czeka na premierowe zwycięstwo... i dziś się w końcu doczeka. Bardzo ciekawa drużyna złożona głównie z bardzo doświadczonych graczy. Na ataku mamy jednego z młodszych w zespole, podstawowego atakującego reprezentacji Słowenii Tonceka Sterna, rozgrywa Dragan Travica, czyli wieloletni zawodnik klubów włoskiej Serie A. Przyjęcie to obieżyświat Hidalgo Oliva i Grek Koumendakis. Na środku bloku mamy świetnego środkowego, z którym Słowenia świeciła swoje największe sukcesy Alena Pajenka i Mitara Dzurica, który to również przez wiele sezonów występował w Serie A.
Zawodnicy Olympiakosu są świeżo po zwycięstwie w derbach z Panatinaikosem co na pewno pomoże im wejść pozytywnie naładowanym w dzisiejsze starcie. Jak w pomeczowych wywiadach mówił trener Castellani - Jego zawodnicy zagrali najlepszy mecz w sezonie. Co prawda były to rozgrywki w ramach ligi greckiej, ale w Panata dysponuje światowymi nazwiskami, jak Kubański atakujący Hernandez, przyjmujący Kovar czy Grek Protopsaltis.
W zespole Roeselare próżno szukać wielkich nazwisk. Wyróżnia się doświadczony rozgrywający D'Hulst i młody atakujący Rotty. Skład oparty jest na rodzimych zawodnikach i to nie tych z najwyższej półki.
Kursy są wystawione w ten sposób, ponieważ Belgowie zgromadzili więcej pkt w LM niż ich dzisiejsi rywale. Jednak patrząc na samą grę to Olympiakos równie mocno postawił się Zaksie (że Śliwką, Bednorzem i Kaczmarkiem w składzie) i Ziratowi tocząc z nimi wyrównane boje. Można powiedzieć, że Belgowie mieli nawet tie-breaka z Zaksą. Zgadza się, ale wówczas grał kontuzjowany Bednorz, 2 ligowiec Zapłacki i Kaczmarek do którego szły wszystkie piłki na skrzydłach.
Wobec takich ubytków w składzie śmiem twierdzić, że Olympiakos gładko pokonałby u siebie Zaksę.
Podsumowując uważam, że aktualna forma i możliwości poszczególnych formacji są zdecydowanie wyższe w Olympiakosie Pireus. Tacy zawodnicy jak Stern, Oliva, Travica, Pajenk nie przejdą obok meczu w spotkaniu na arenie europejskiej. Dzisiejsze zwycięstwo przedłuża ich szanse na dalszą walkę w grupie. Dziś zdecydowanie Olympiakos Pireus 🏐
 
Otrzymane punkty reputacji: +2278
C 229,9K

czary-mary

Użytkownik
Tours - ASSECO RESOVIA RZESZÓW
Typ: ASSECO RESOVIA RZESZÓW (-1.5 seta) kurs @1.80
Liga mistrzów wkracza w decydującą fazę. Resovii zwycięstwo jest potrzebne jak tlen. Limit wpadek został wykorzystany.
Resovia w do Francji udała się niemalże w optymalnym składzie. Brakuje kontuzjowanego środkowego Kuby Kochowskiego. Zdecydowanej większy problem mają gospodarze, który muszą poradzić sobie bez swojego motoru napędowego, brazylijskiego atakującego Aboubacara. Tours względem lat poprzednich wygląda mizernie. Poza wspomnianym kontuzjowanym zawodniku ciężko jest jeszcze kogoś wyróżnić. W lidze po początkowej tragedii idzie im coraz lepiej. Notują zwycięstwa, ale po pierwsze rywale nie są zbyt wymagający, a po drugie ich gra nie porywa.
Resovia na każdej pozycji bez wyjątku dysponuje lepszymi zawodnikami. Również zawodnicy z Francji reprezentujący Resovie, czyli Boyer i Louati będą chcieli się dobrze pokazać przed rodziną publicznością.
Uważam, że będzie to jednostronny pojedynek. Resovia nie powinna stracić seta, ale wybieram bezpieczniejszą opcję handi -1.5 seta.
 
J 0

jakxx88

Użytkownik
Tours - Rzeszów 2
Patrząc z punktu rzeszowian muszą to wygrać bo mają jeszcze mecz z trento na wyjeździe gdzie będzie ciężko o punkty, chyba że Włosi podejdą do tego meczu jak czasami oni to potrafią 😏 . Dziś Resovia musi to wygrać, mecz u siebie przegrany z tours też siedzi w głowie i chcą się zrewanżować. Kadra dużo lepsza od francuskiej drużyny

Berlin wygra na handicapie.
Walczą dalej o drugie miejsce w grupie, grają z zespołem co ma 0 punktów, nie widzę sensu się tu rozpisywać.

Praga- Masseik 1
Mecz o drugie miejsce w grupie. W Belgii drużyna z Czech wygrała 3_0. Wg mnie u siebie spokojnie powinni wygrać

Kusi mnie także granie na Zawiercie w pucharze z Milano lecz to pewnie na innym kuponie, gdyż te trzy mecze gram dosyć grubo. Co do Zawiercia i Milano drużyny podobny potencjał , przewaga naturalnie na środku w postaci Bieńka co jest oczywiste, gdyby aluron grał w swojej hali w Zawierciu ( wiemy jak tam się gra drużynom przyjezdnym) byli by zdecydowanym faworytem jak dla mnie.
 
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Tours - Asseco Resovia Rzeszów typ (Dokładny wynik meczu 3:0 dla Asseco Resovii Rzeszów) kurs 3.25 Fortuna

Zacznę od tego, że nie przepadam za zespołem z Rzeszowa, ale mimo wszystko dzisiaj czuje, ze wygraja ten mecz. Po pierwsze, Resovia jeśli chce awansować to musi ten mecz wygrać najlepiej za trzy punkty, ponieważ potem czeka ich wyjazd do Trentino, a tam chodzby o jednego seta będzie bardzo ciężko. Dzisiaj w zespole Tours nie wystąpi czołowy atakujący, który ostatnio w Rzeszowie był najlepiej punktującym siatkarzem w zespole i zdobył aż 27 pkt. Dzisiaj w Rzeszowie nie wystapi Kuba Kochanowski. Do gry w pełnym wymiarze czasowym za to wrócił Defalco. Rzeszowianie maja tyle samo punktów co ich dzisiejsi przeciwnicy. Teoretycznie wydaje się, że powinna być walka, ale myślę, że w ostatnim meczu Rzeszowianie z Tours po prostu myśleli, że ten mecz sam się wygra, a zespol Francuski postawił dość ciężkie warunki. Nie zagra jak już wyżej wspomniałem ich największą gwiazda. W dodatku Tours w swojej lidze dopiero szóste miejsce, jednak Resovia chodz gra w kratkę to miejsce w tabeli wygląda lepiej, a liga mocniejszą. Kadrowo też Rzeszowianie przynajmniej na papierze wyglądają o wiele lepiej. Według mnie warto zaryzykować w stronę Resovii w dzisiejszym meczu. Pozdrawiam.
 
barti2000 752,3K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Tours - Resovia

Resovia wygra 1 set/mecz @1,90 forbet

Po czterech kolejkach obie drużyny mają na swoim koncie 6 pkt, jednak w ostatniej serii Resovia jedzie do Trentino, a Tours ma mecz ze słabą Lublaną. Resovia musi tutaj wygrać za pełną pulę. Obie drużyny w tym meczu będą osłabione. Tours bez swojej największej gwiazdy, atakującego Aboubacara. Resovia natomiast bez Kochanowskiego. Jednak osłabienie francuskiej Emily jest większe. W miejsce Kochanowskiego wejdzie Rejno i nie powinno być tak źle. W ostatnim meczu z Treflem odpoczywał Boyer. Nie ma co ukrywać, kadrowo Resovia jest zespołem dużo lepszym, zespół ma wielką motywację i mam nadzieję że nie zawiodą. Wygrana za 3 punkty jest tutaj absolutnie kluczowa w kontekście awansu.
 
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Ziraat Bankasi Ankara - Roeselare typ (Handicap setowy +1.5 Roeselare) kurs 4.95 Fortuna

To że Ziraat jest faworytem tego spotkania to się zgodzę, ale czy aż tak wyraźnym, gdzie na wygraną zespołu belgijskiego jet około kurs 8.00 według mnie warto poszukać w tym meczu typów w stronę Roeselare. Ziraat ma już pewne wyjście z pierwszego miejsca w grupie. Roeselare ciągle walczy o wyjście z drugie miejsca w grupie. Kursy pewnie dlatego wzrosły poprzez ostatnia porazke w trzech setach z ostatnim zespołem w grupie Olympiakosem, ale jak wiadomo zespół z Grecji ma naprawdę w swoim składzie kilka solidnych zawodnik m.in Oliwa, Stern, Travica czy Pajenk. Roeselare zagrali tie-break z Kędzierzynem chodz jak wiadomo ZAKSA nie przez przystąpiła do tego meczu w optymalnym składzie. Patrząc na pierwsze spotkanie Roeselare z Ziraatem zakończył się wynikiem 1:3 dla Ziraatu, gdzie Belgowie jednego seta wygrali do 19, a następne dwa sety kończyły się na przewagi. Ten mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej. Belgowie mają swój styl nadal maja o co grać. Kolejnym argumentem dlaczego idę w strone Belgów to, że Ziraat gra 13.01 z Arkasspor, gdzie w tym zespole występuje m.in Grozer. W lidze tureckiej Bankasi zajmują trzecie miejsce i ciągle gonią czołówkę. Wiadomo w Lidze Mistrzów trzeba wygrać każdy mecz i nie powinno się kalkulować, ale nie raz zespoły tureckie już potrafiły przegrywać wygrane spotkania. Jutro idę w strone Roeselare. Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2060
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Olympiakos - ZAKSA Kędzierzyn Koźle (Handicap setowy - 1.5 seta ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) kurs 1.73 Fortuna

Na jutro wybieram spotkanie naszej Plusligowej drużyny z Kędzierzyna. ZAKSA jak dobrze wiemy w ciągu sezonu ma swoje problemy zdrowotne. Sporo kontuzji, ale na ten moment kadra wygląda już coraz lepiej. W tym sezonie Kędzierzynianie nie zagrają w Pucharze Polski, więc dla nich oprócz Ligi Mistrzów poważna walka zacznie się dopiero w play-offach więc na ten moment muszą maksymalnie skupić się na wyjściu z grupy. Ziraat ma już zapewnione pierwsze miejsce w lidze, a Kędzierzynianie ciągle walczą o drugie miejsce z drużyna z Belgii Roeselare. Zespół, który przed chwilą wymieniłem przegrał dzisiaj dopiero po tie-breaku z Ziraatem Bankasi Ankara więc tak jak przeczuwałem, że dzisiaj powalczą. W ZAKSIE nie zagra Aleksander Śliwka, ale na przyjęciu zagra Bednorz i młody utalentowany Chitigoi. Na pozycji atakujacego Łukasz Kaczmarek topowy atakujący na świecie. Na rozegraniu pierwszy rozgrywajacy Reprezentacji Polski Marcin Janusz. Na libero czołowy libero USA - Eric Shoji. Wśród środkowych Paszycki oraz Wiltenburg lub Takvam. Spora szansa jest, ze powróci Smith, ale tego nie jestem do końca pewien, a nawet jak wroci to nie wiadomo czy w ogóle wystąpi w jutrzejszym meczu. Mimo wszystko Olympiakos ma według mnie słabszy skład. Na przyjęciu Oliwa, w ataku Stern i na rozegraniu Travica, wśród środkowych Pajenk to tych zawodników warto wyróżnić apropo tego zespołu. Według mnie mimo ostatniej dość gładkiej wygranej właśnie dość nieoczekiwane w sumie nad Roeselare, ale słabszy mecz Belga po prostu się przydarzył. Dzisiaj już pokazali, że potrafią grać w siatkówkę. W dodatku Olympiakosowi już bardzo ciężko będzie wywalczyć sobie awans z grupy w dodatku mają ostatni mecz z liderem. ZAKSA następnie ma mecz na swoim terenie z Roeselare, ale myślę, że będą chcieli sobie już jutro zapewnić awans, a 3 punkty ZAKSIE to zagwarantują. Kedzierzynianie w Lidze Mistrzów to całkiem inny zespół niż w PlusLidze i czuje, ze jutro pewnie wygrają. Pozdrawiam.
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Ja rozumiem ze mozna przegrac ale spojrz z jakimi zespolami udupia zaksa i resovia. Jastrzębski jeszcze niedawno grał rowny mecz z zaksa która jest rozbijana przez jakis grecki olimpiakos. Jeszcze niedawno wtopy z takimi zespolami byłyby nie do pomyslenia
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Zaksa tak jakby jest "zmęczona" nieco graniem ze sobą, do tego problemy z kontuzjami mają od początku sezonu. Kiedy wydawało się, że już będzie dobrze to wypadł na długo Śliwka.
Ja i tak nie chciałbym na nich trafić w PO. Z grupy LM pewnie wyjdą, bo teoretycznie mają tylko Knack u siebie i wygrana powinna im dać awans, bo Olympiakos jedzie do Turcji i łatwo nie będzie. W Polsce każdy może kombinować żeby ich ominąć w 1 rundzie PO.

Zobaczymy.
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Ma ktoś pod ręką albo w głowie ;-) zasady awansów z grupy LM Men i Women? Chodzi mi o to, ile zespołów awansuje z tej edycji oraz rozstawienie zespołów z I miejsc. Wypadłem trochę z obiegu ostatnim czasem.
 
C 229,9K

czary-mary

Użytkownik
Ma ktoś pod ręką albo w głowie ;-) zasady awansów z grupy LM Men i Women? Chodzi mi o to, ile zespołów awansuje z tej edycji oraz rozstawienie zespołów z I miejsc. Wypadłem trochę z obiegu ostatnim czasem.
MEN:
Awans: 5 zespołów z pierwszych miejsc, 5 zespołów z drugich miejsc, najlepszy zespół z 3 miejsc
Bezpośredni Awans do 1/4 finału: 5 zespołów z pierwszych miejsc
Awans do 1/8 finału: 5 zespołów z drugich miejsc, najlepszy zespół z trzecich miejsc

Rozstawienie w 1/4 finału: 4 zespoły z pierwszych miejsc z grup, które uzyskały najwięcej pkt, najlepsze ratio setowe
brak rozstawienia w 1/4: najgorszy zespół z 1 miejsca plus zwycięzcy repasaży
 
Otrzymane punkty reputacji: +1512
Pablito91 478,6K

Pablito91

Użytkownik
SC Prometey @1.60 Fortuna łatwiutko 3:1 :)

Bardzo ważny mecz pomiędzy Ukrainkami a Rumunkami. Oba zespoły mają bilans 2:3 i walczą o 3 miejsce w grupie. Póki co wyżej są Rumunki, ale to dzisiaj może się zmienić. Ukrainki lepiej wyglądają od Rumunek. Wygrały pierwsze spotkanie na wyjeździe 2:3, dzisiaj grają u siebie. W zeszłym tygodniu ograły Francuzki Le Cannet 3:1 a siatkarki Alby przegrały sromotnie z naszym ŁKS-em. Myślę, że siatkarki Prometey wygrają u siebie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +386
psychol32 425,2K

psychol32

Użytkownik
SC Prometey @1.60 Fortuna

Bardzo ważny mecz pomiędzy Ukrainkami a Rumunkami. Oba zespoły mają bilans 2:3 i walczą o 3 miejsce w grupie. Póki co wyżej są Rumunki, ale to dzisiaj może się zmienić. Ukrainki lepiej wyglądają od Rumunek. Wygrały pierwsze spotkanie na wyjeździe 2:3, dzisiaj grają u siebie. W zeszłym tygodniu ograły Francuzki Le Cannet 3:1 a siatkarki Alby przegrały sromotnie z naszym ŁKS-em. Myślę, że siatkarki Prometey wygrają u siebie.
Przecież mecz jest grany w Rumunii w Mioveni. Równie dobrze można napisać że Alba Blaj ogrywała La Cannet 3:0 i ŁKS 3:1. Z tymi ostatnimi Ukrainki dwa razy przegrały
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
MEN:
Awans: 5 zespołów z pierwszych miejsc, 5 zespołów z drugich miejsc, najlepszy zespół z 3 miejsc
Bezpośredni Awans do 1/4 finału: 5 zespołów z pierwszych miejsc
Awans do 1/8 finału: 5 zespołów z drugich miejsc, najlepszy zespół z trzecich miejsc

Rozstawienie w 1/4 finału: 4 zespoły z pierwszych miejsc z grup, które uzyskały najwięcej pkt, najlepsze ratio setowe
brak rozstawienia w 1/4: najgorszy zespół z 1 miejsca plus zwycięzcy repasaży
Czyli "po krótce" sytuacja wygląda przed ostatnią kolejką następująco:
- najpierw liczymy ZWYCIĘSTWA, następnie DUŻE pkt, ratio SETOWE i ratio PKT;
- w przypadku mężczyzn wg mnie nie ma takiego znaczenia kwestia rozstawienia zespołów awansujących z I miejsc, poza miejscami 4 i 5, które zagrają ze sobą, bo z II miejsc mamy potencjalnie tylko ZAKSĘ, z wielkich firm, których można się obawiać. Dla takiego Lube, Trento nie powinno być znaczenia czy trafią w 1/4 na taki Tours, BR, czy Guaguas. Może jedynie w przypadku Berlina można się obawiać, ale tam sytuacja jest tak zakręcona, że BR może zarówno wygrać grupę, jak i na III miejscu skończyć. Więc podejrzewam, że faworyci nie będą chcieli za wszelką cenę wygrywać 3-0, by uzyskać jak najlepszą lokatę;

Idąc grupami:

A
Ziraat pewny awansu z I miejsca, z jednej strony mogą chcieć się podłożyć Grekom, by wywalić ZAKSĘ, ale może się to nie udać nawet przy wyniku 0-3.
Olympiakos walczy z ZAKSĄ awans z II miejsca, obecnie obie ekipy bilans zwycięstw 2-3 i po 6 pkt; ale obie ekipy mają furtkę awaryjną w postaci awansu z III miejsca.
Knack ma szansę tylko przy porażce Olympiakosu i pokonaniu ZAKSY.

B
Trento pewne I miejsca
Tours potrzebuje 2 setów do II miejsca
Reska musi wygrać, by liczyć na cokolwiek, najlepiej za 3pkt i liczyć, że Halkbank nie ogarnie
ACH o nic

C
Piacenza z BR bezpośrednio o I miejsce, przy czym Włochom wystarczą 2 sety. Piacka może spaść maksymalnie na II miejsce, więc awansu pewni.
BR najciekawiej, bo mogą skończyć zarówno na I, II, jak i III miejscu w grupie - ale wtedy mają spokojny awans z III miejsca, bo mają aż 10pkt już teraz.
Halki obecnie najlepszy zespół z III miejsc, ale przy wygranej w Portugalii szanse na miejsce II, a jak nie to wtedy pewny awans z III.
Benfica o nic.

D
JSW do I miejsca potrzebuje 1 seta i ewentualną ucieczkę z rozstawienia wśród miejsc 4/5 wśród zespołów wygrywających grupy.
Guaguas w zasadzie o nic, nie mają zbytnich szans na I miejsce (JSW 0-3, oni 3-0 i odrobienie małych pkt), ani spasć na III (możliwe przy wynikach JSW 0-3, Gauguas 0-3), dla spokoju wygrać seta, tym bardziej, że zaczynają jako pierwsi.
Luneburg gra o szansę awansu z III miejsca, najlepiej wygrać jak najwyżej.
Ceske B. o nic

E
Lube pewne I miejsce.
Praha z Arcadą bezpośrednia walka o awans z II miejsca -> wygrany bierze wszystko.
Maaseik wchodzi do gry tylko w przypadku pokonania Lube.

Tak to wygląda, jeżeli nigdzie się nie pomyliłem. Co Wy na to, jakieś pomysły w związku z tym?
 
Otrzymane punkty reputacji: +1197
Do góry Bottom