>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami Mistrzostwa Europy Mężczyzn - Niemcy (10.01 - 28.01.2024)

Status
Zamknięty.
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi


Już 10 stycznia startują 16 Mistrzostwa Europy Mężczyzn w piłce ręcznej, odbędą się w Niemczech, które wygrały
prawo do organizacji z Danią&Szwajcarią, oraz Węgrami&Słowacją.
Miejscami zmagań mistrzostw będą miasta: Düsseldorf, Berlin, Mannheim, Monachium, Hamburg,
oraz Kolonia, gdzie zostanie rozegrana cała faza pucharowa.

Tytułu sprzed 2 lat bronić będzie reprezentacja Szwecji, która wygrała w finale z Hiszpanią 27:26.

Na turnieju obejrzymy również reprezentację Polski, jednak o awans będzie bardzo ciężko, bo z grupy
wychodzą tylko dwie drużyny, a trafiliśmy w niej na zespoły Norwegii, Słowenii i Wysp Owczych.

EHFEURO2024_DRAW.jpg

Jak już wspominałem z grupy awansują tylko dwie drużyny, które w następnym etapie, a więc w fazie
zasadniczej, utworzą dwie grupy.
Grupę I stworzą dwie najlepsze drużyny z Grup A, B i C, zaś Grupę II stworzą dwie najlepsze
drużyny z Grup D, E i F.
Do drugiego etapu zabierane są ze sobą punkty tylko przeciwko drużynie, która również
awansowała dalej, a więc grać trzeba do końca.
Wspominałem już, że faza pucharowa w całości zostanie rozegrana w Kolonii na hali Lanxess Arena, zaś faza
zasadnicza grana będzie w Kolonii i Hamburgu na hali Barclaycard Arena.

1703079631551.png


Kursy Betfan.

Link do oferty: https://betfan.pl/lista-zakladow/pi...we/mistrzostwa-europy-2024-zwyciezca/20479421


Faworytami do wygrania mistrzostw, tak jak zresztą przy każdym większym turnieju jest Reprezentacja Danii,
a więc aktualni Mistrzowie Świata. Bukmacherzy nie dają za dużych szans pozostałym drużynom,
a według mnie granie po takim kursie Duńczyków, który po raz ostatni wygrali Mistrzostwa Europy w 2012
roku, nie jest zbyt opłacalne.

Oficjalna strona turnieju: https://heretoplay.com/en/

Garść statystyk będziemy mogli sprawdzić tutaj: https://ehfeuro.eurohandball.com/men/2024/


Zapraszam do udzielania się w temacie!

Nie masz konta w Betfan, nic straconego - załóż je wchodząc na betfan.pl lub klikając w baner i odbierz bonus
 
Otrzymane punkty reputacji: +681
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Skład reprezentacji Polski na turniej odbywający się w Hiszpanii:

  1. Bis Bartłomiej – HSC 2000 Coburg (GER)
  2. Czapliński Mikołaj – C.d.t Torrebalonmano (ESP)
  3. Daszek Michał – SPR Wisła Płock S.A.
  4. Dawydzik Dawid – SPR Wisła Płock S.A.
  5. Gębala Maciej – S.C. DHfK Lipsk (GER)
  6. Jędraszczyk Piotr – KPR GO S.A.
  7. Kornecki Mateusz – TSV Eisenach (GER)
  8. Kosmala Mateusz – MMTS Kwidzyn S.A.
  9. Morawski Adam – MT Melsungen (GER)
  10. Olejniczak Michał – KS Iskra Kielce S.A.
  11. Ossowski Arkadiusz – HSC 2000 Coburg (GER)
  12. Paterek Paweł – KS SPR „Chrobry” S.A.
  13. Pietrasik Ariel – Kadetten Schaffhausen (SUI)
  14. Powarzyński Jakub – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
  15. Przytuła Damian – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  16. Sićko Szymon – KS Iskra Kielce S.A.
  17. Skrzyniarz Jakub – Bidasoa Irun (ESP)
  18. Syprzak Kamil – Paris Saint Germain (FRA)
  19. Szyszko Jakub – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  20. Urbaniak Przemysław – KPR Ostrovia sp. z o.o.
Po turnieju towarzyskim, w którym zagramy z reprezentacjami Słowacji, Serbii i Hiszpanii zostanie wybrana 18-nastka, która pojedzie na Mistrzostwa Europy. Patrząc obiektywnie wesoło nie jest, brak Arkadiusza Moryty, który jest czołową postacią w naszej reprezentacji, mało tego miał on odpowiadać na tym turnieju za prawe rozegranie, bo w tym gronie nie ma ani jednego nominalnego prawego rozgrywającego. Z małym urazem zmaga się też Szymon Sićko, który nie zagrał w jednym z dwóch ostatnich spotkań towarzyskich z Argentyną.
 
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Mimo, że do Mistrzostw już lekko ponad tydzień, póki niespecjalnie wychylają się z ofertą na typy długoterminowe, o ile jeszcze na jakieś klasyfikacje znajdziemy zdarzenia, tak już nie można liczyć za bardzo na nic więcej. Trochę szerszą ofertą wykazał się STS i według mnie warto uszczypnąć kilka typów z ciekawymi kursami.

Polska zdobędzie minimum 19 bramek w dowolnej połowie podczas fazy wstępnej?
Tak @ 4.00 STS

Polacy trafili do grupy z Norwegią, Słowenią i Wyspami Owczymi, o awans może być ciężko, chociaż Norwegia to już nie ta sama drużyna co kiedyś, a i Słoweńcy też mają swoje problemy, bo wypadł im Blaz Janc. Jest jednak ta ostatnia drużyna w grupie Wyspy Owcze, jedna ze słabszych drużyn na całym turnieju i tu upatruje szansę na over naszych. Wyspy zakwalifikowały się na mistrzostwa zajmując 3 miejsce w grupie kwalifikacyjnej, jednak ich 4-punktowy dorobek, oraz dość niski ujemny bilans bramkowy (-10) dał im miejsce wśród najlepszych 4 drużyn sklasyfikowanych na miejscu trzecim. W grupie za to mierzyli się z drużynami Ukrainy, Austrii i Rumunii i mimo, że nie były to zbyt wygórowane drużyny, a do kwalifikacji podchodzi się zazwyczaj z małą rezerwą, to i tak potrafili stracić w połowie 18 bramek z Ukrainą, czy 24 bramki z Austrią. Polaków stać na trafienie 19 bramek w takim meczu, na poprzednich mistrzostwach ta sztuka udała im się z reprezentacją.. Austrii, kiedy to rzuciliśmy im właśnie 19 bramek w jednej z połów.

Nasz mecz z Wyspami Owczymi powinien też mieć w sobie pewien luz, bo gramy z nimi w ostatnim spotkaniu, także albo zagramy z nimi na pożegnanie, bo ten wynik już nic nie zmieni, albo zagramy w dobrych nastrojach mając już awans na wyciągnięcie ręki, a wszystko co trzeba będzie zrobić to wygrać z Wyspami Owczymi. Kurs wysoki, jednak tak jak pisałem największe szanse na osiągnięcie tego wyniku będzie w meczu z Wyspami, choć kto wie, Norwegia to też ofensywna drużyna i Polacy dwa lata temu byli w stanie rzucać im w połowach 15 i 16 bramek.

Polska otrzyma minimum 5 kar 2-minutowych w każdym spotkaniu rundy wstępnej?
Nie @ 1.55 STS

Polska otrzyma minimum 4 kary 2-minutowe w każdym spotkaniu rundy wstępnej?
Nie @ 2.00 STS

Polska otrzyma minimum 3 kary 2-minutowe w każdym spotkaniu rundy wstępnej?
Nie @ 2.90 STS

Gdy grały nasze Panie, w tych samych typach stawiałem na tak, które sporo faulowały i bardzo często były karane, jednak w przypadku Panów bardziej skłaniam się ku nie. Polacy grają twardo w defensywie, przy brakach w ofensywie może to być nawet nasz patent na te mistrzostwa, ale przy tym nie są aż tak często karani. Na większych turniejach też zazwyczaj grają z głową, rok temu na MŚ grali w grupie z Francją, Słowenią i Arabią Saudyjską, o ile ze Słowenią i Arabią poszaleli z karami zostając ukarani odpowiednio 5 i 7 razy, tak z Francją tylko 2 kary. Za to dwa lata temu na ME w grupie mierzyli się z Austrią, Białorusią i Niemcami i dostawali odpowiednio 2, 1 i 5 kar 2-minutowych.

Częste granie w osłabieniu może nas dużo kosztować, dlatego spodziewam się twardej gry, ale zgodnie z przepisami, obronę mamy na dobrym poziomie z doświadczeniem, jedyna moja obawa to Bartek Bis, ale nie uważam, że byłby w stanie być tak często karanym w każdym spotkaniu.

W dowolnym spotkaniu reprezentacji Polski padnie minimum 60 bramek?
Tak @ 1.85 STS

W dowolnym spotkaniu reprezentacji Polski padnie minimum 65 bramek?
Tak @ 4.60 STS

Bukmacherzy mają chyba w głowie występ naszych na ostatnich Mistrzostwach Świata, kiedy to nie osiągnęliśmy znaczących wyników w fazie wstępnej, a w meczach naszych padało raptem 50 bramek z Francją, 55 bramek ze Słowenią i 51 bramek z Arabią Saudyjską, w fazie zasadniczej też nie było jakoś kolorowo, bo padło 50 bramek z Hiszpanią, 47 bramek z Czarnogórą i 48 bramek z Iranem, jednak jak dla mnie rywale nie byli odpowiedni na wysokie wyniki, a teraz jest zupełnie inaczej.

Mimo sporych szans, że turniej zakończymy na fazie wstępnej, to jednak gramy z Norwegami, którzy są usposobieni bardzo ofensywnie, dwa lata temu na Mistrostwach Europy przegraliśmy z nimi aż 31:42, a we wcześniejszych spotkaniach też padało 59 czy 63 bramki, na dodatek w grupie mamy również Wyspy Owcze, które też grają ofensywną piłkę, w dwumeczu sparingowym z Islandią w listopadzie tracili z nimi 39 i 30 bramek, sami trafiając 24 i 29 goli. Myślę, że o 60 bramek będzie ciężko w spotkaniu ze Słowenią, chociaż gdzie i tak w przeszłości potrafiły się zdarzyć takie spotkania, w meczach z Norwegią czy z Wyspami Owczymi byłbym zdziwiony, jeśli tych 60 bramek byśmy nie obejrzeli, a według i na 65 goli jest spora szansa, większa niż sugerują bukmacherzy.

Polak zdobędzie minimum 6 bramek w dowolnym spotkaniu?
Tak @ 1.40 STS

Polak zdobędzie minimum 8 bramek w dowolnym spotkaniu?
Tak @ 2.40 STS

Polacy nie mają aż takiego szerokie wachlarzu możliwości w ataku, w pewnym momencie na pewno będziemy liczyć na indywidualne popisy, ale i tu lista nie jest zbyt szeroka. Straciliśmy Morytę, który rzucał dla nas najwięcej bramek, bardzo duże nadzieje w Szymonie Sićko, tylko czy dojdzie do 100% skuteczności, z nadzieją patrzymy też na Kamila Syprzaka, który rozgrywa kolejny świeny sezon w PSG, jednak zazwyczaj nie potrafił przekuć swojej dobrej dyspozycji z klubu, na reprezentację, teraz trzeba liczyć, że będzie inaczej, a jest to też zawodnik, który w klubie wykonuje rzuty karne, a jak wiadomo w reprezentacji za tą rolę odpowiedzialny był Arek.

Kurs 1.40 na minimum 6 bramek naszego zawodnika wygląda świetnie, rok temu na Mistrzostwach Świata najlepszymi strzelcami w poszczególnych meczach byli Sićko z Francją 7 bramek, Moryto ze Słowenią 6 bramek, Moryto z Arabią Saudyjską 9 bramek, Sićko z Hiszpanią 7 bramek, Jędraszczyk z Czarnogórą 6 bramek i Pietrasik z Iranem 6 bramek, mieliśmy więc sytuację w której nie było spotkania, gdzie któryś z naszych zawodników nie pokrył tej linii, a tu taki kurs, że któryś zrobi to chociaż raz?

Atakuje też wyższą linię, bo jak już pisałem liczę, że przynajmniej w jednym spotkaniu zobaczymy koncert w wykonaniu jednego z naszych graczy, tak jak zrobiła to Monika Kobylińska na niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata. U Panów rok temu tej sztuki dokonał raz Moryto przeciwko Arabii, dwa lata temu na Mistrzostwach Europy 9 bramek również zdobył Arek przeciwko Austrii. Takie wyniki się zdarzają i myślę, że chociażby z Wyspami Owczymi obejrzymy pokaz jednego z zawodników, który zdobędzie co najmniej 8 bramek.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2692
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Pojawiły się pary h2h w forBecie, można w nich znaleźć kilka ciekawych typów, ode mnie dwie propozycje.

Chorwacja - Serbia
Chorwacja @ 1.50 forBet

Wysoki kurs na Chorwację w parze z Serbią. Chorwaci trafili do grupy B z Hiszpanią, Austrią i Rumunią, awans powinni spokojnie wywalczyć, bo Rumunia nie jest w stanie im zagrozić, a i Austria nie należy do światowej czołówki, z Hiszpanami będzie ciężko, bo ta drużyna potrafi stworzyć coś z niczego, ale najważniejszy jest awans dalej. Kolejny etap to spotkania najprawdopodobniej z Niemcami, Francją, Islandią i Węgrami/Serbią i znowu z Niemcami czy Francją może być ciężko, ale już Islandia czy Węgry/Serbia spokojnie w zasięgu. Nie wiem czy Chorwację będzie stać na półfinał, ale faza zasadnicza i jednocześnie dobry w niej wynik jak najbardziej w zasięgu. Po drugiej stronie właśnie Serbia, której jeśli się uda wyjść z grupy, to przyjdzie się zmierzyć między innymi z wyżej wymienioną Chorwacją, ale też pozostałymi bardzo silnymi drużynami, pytanie tylko czy uda im się ta sztuka i w ogóle wyjdą z grupy. Islandia silna, Węgry na ostatnich MŚ zakwalifkowały się aż do ćwierćfinału, wyrzucając po drodze.. Islandię, jedynie Czarnogóra spokojnie w zasięgu Serbów i tylko tyle. Także mamy przed sobą parę, w której jedna drużyna powinna spokojnie wyjść z grupy i w następnym etapie w jej zasięgu będą następne ekipy, przeciwko drużynie, która z tej grupy może nawet nie wyjść, a nawet jeśli się uda, będzie im ciężko ugrać coś dalej.

Wyspy Owcze - Gruzja
Gruzja @ 2.70 forBet
Gruzja @ 3.15 STS

Obie drużyny powinny zająć ostatnie miejsca w swoich grupach, tyle że łatwiejszą grupę ma Gruzja i dziwi mnie trochę fakt aż takiej rozbieżności w kursach. Wyspy Owcze trafiły do grupy z Norwegią, Słowenią i Polską, każda z tych drużyn jest w stanie dokonać małej masakry na Wyspiarzach, a przede wszystkim Norwegowie, których styl gry jest usposobiony mocno ofensywnie, a grają z nimi już w drugim meczu. Piłka ręczna na Wyspach idzie w dobrą stronę, w pamięci mamy występ młodzieżowej reprezentacji, w składzie większość zawodników gra w drużynach skandynawskich, a i mamy reprezentantów THW Kiel czy Fuesche Berlin, ale tak jak pisałem, grupa im ewidentnie nie sprzyja. Gruzja trafiła do łatwiejszej grupy E, ze Szwecją, Holandią, oraz Bośnią i Hercegowiną. Szwedzi wiadomo poza zasięgiem, małe szanse daje im się również z Holandią, ale akurat Holendrzy to żadna potęga, a i Bośnia i Hercegowina to nie jest jakiś światowy top. Gruzja w kwalifikacjach do Euro potrafiła ograć Węgrów na ich terenie, chociaż tamci mieli już zapewniony awans, ale i potrafili toczyć wyrównany bój ze Szwajcarią również na ich terenie, także nie skreślałbym ich aż tak z Bośnią i Hercegowiną. Przy odrobinie szczęścia więc Gruzję stać nawet na jakieś punkty, czego nie widzę u Wysp Owczych, a nawet jeśli obie drużyny zaliczą komplet porażek, to wyniki Gruzinów powinny być bardziej wyrównane, o ile tylko Szwedzi nie rozkręcą się za bardzo.

Zastanawiałem się jeszcze nad parą Macedonia Północna - Grecja, kursy przedstawiają się następująco 1.50 - 2.40, a mamy tu podobną sytuację jak w przypadku Wysp Owczych i Gruzji, Macedonia raczej bez szans na jakiekolwiek punkty w grupie z Francją, Niemcami i Szwajcarią, podobnie jak Grecja z Danią i Portugalią, jest niby szansa z Czechami, ale również nie za duża, odciągnął mnie od tego typu fakt, że jeśli obie drużyny zaliczą komplet porażek w swoich grupach, to te Greków powinny być boleśniejsze, bo i Duńczycy i Portugalczycy grają ofensywną piłkę i mogą im tych bramek nastukać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2105
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Klasyfikacja końcowa turnieju:
Niemcy miejsce 1-3 @ 2.75 STS

Grupa zwycięzcy Mistrzostw Europy:
Grupa A @ 4.25 STS

Zwycięzca grupy A:
Niemcy @ 2.50 STS

Coś czuję, że Niemcy mogą namieszać na tym turnieju, własne podwórko to będzie dla nich niewątpliwie bardzo duży handicap, a i ich część tabeli można uznać za słabszą, niż ta druga część. Grupę mają ciężką, wszystko za sprawą tego, że znajduje się w niej Francja, z którą według mnie są w stanie sobie poradzić. Francuzi mają swoje problemy, bo przyjeżdżają na turniej bez swojego pierwszego bramkarza Vincenta Gerarda, a czy ma on klasowych zmienników? Próbować zastępywać go będzie dwójka z Montpellier Remi Desbonnet i Charles Bolzinger, oraz Samir Bellahcene z THW Kiel, który został pilnie ściągnięty do niemieckiej drużyny, aby zastąpić kontuzjowanego właśnie Gerarda. Nie są to zbyt utytuowani zawodnicy, gdyby nie transfer Samira w poprzednim roku, można by powiedzieć, że cała trójka nie zaznała gry poza Francją, choć trzeba powiedzieć, że Bellahcene i Bolzinger rozgrywają dobre sezony chociażby w Lidze Mistrzów. Zawodnicy z pola to już całkiem inna bajka, na każdej pozycji gwiazdorska obsada, znalazło się miejsce nawet dla Nikoli Karabaticia, bardzo utytuowanego zawodnika, który po tych mistrzostwach zakończy swoją reprezentacyjną karierę. Niemcy stać na wyrównanę grę z Francuzami u siebie i jestem skłonny zaryzykować zagranie na wygranie przez nich grupy, choć zacząłem trochę od końca, bo jest to mój ostatni typ.

Ciekawie według mnie wygląda opcja na top 3 Niemiec, sporo czekałem na szerszą ofertę, w Fortunie można było już grać top 2, ale nie na najlepszą trójkę, z ofertą wysunął się STS i mamy kurs 2.75 na to, że Niemcy zajmą miejsce na podium. Jak już wspominałem są po tej łatwiejszej stronie drabinki, bo co prawda w grupie zmierzą się z Francją, to już w następnym etapie najprawdopodobniej z Hiszpanią, Chorwacją, Islandią i Węgrami, każda drużyna w zasięgu, nawet Hiszpanie, którzy w ostatnich 4 edycjach ME dochodzili do finału, dwa razy wygrywając go, a żeby zameldować się w półfinale trzeba będzie ograć kogoś z dwójki Francja/Hiszpania. Z drugiej części tabelki w półfinałach obejrzymy najprawdopodobniej Danię, Szwecję lub Norwegię, a więc sama skandynawska śmietanka. Z Danią będzie bardzo ciężko, jak i również ze Szwecją, do której Niemcy nie mają szczęścia i w trzech ostatnich meczach na Mistrzostwach Europy trzykrotnie uznawali wyższość Szwedów, najlepszą opcją byłaby Norwegia, tylko czy będą w stanie znaleźć się w półfinale. W każdym razie Niemcy jeśli tylko zagrają o medale, zrobią wszystko, żeby zdobyć chociaż brąz przed własną publicznością.

Ostatnim typem jest grupa zwycięzcy mistrzostw, najniższy kurs mamy na grupę F, gdzie jak wiadomo znajduje się Dania, według mnie jednak warto spróbować zagrać na grupę A, w której mamy i gospodarzy Niemców i zawsze groźnych Francuzów, więc jedyny taki przypadek, gdzie mamy w grupie dwóch pretendentów do końcowego triumfu. Teoretycznie można pograć też na zwycięzce w postaci Francji i Niemców taką samą stawką, ale w takim przypadku bylibyśmy lepiej zarobieni tylko w przypadku wygranej Niemców, gdy wygraliby Francuzi, wygrana byłaby niższa, niż pogranie na zwycięzcę z grupy A.

Niemcy nie byli jeszcze gospodarzami Mistrzostw Europy, tego zaszczytu dostąpili po raz pierwszy, inaczej było w przypadku organizacji Mistrzostw Świata, które zorganizowali kilkukrotnie, po raz ostatni samodzielnie w 2007 roku, oraz jako współgospodarz razem z Danią w 2019 roku. W 2007 roku wygrali ten turniej, w 2019 roku dotarli do gry o medale, ostatecznie zajmując 4 miejsce, w półfinale przegrali z Norwegią, zaś w meczu o 3 miejsce ulegli Francji. Ściany potrafią dużo pomóc, nawet rozkład spotkań w grupie sprzyja Niemcom, bo oni na otwarcie zagrają ze Szwajcarią, w drugim meczu z najsłabszą Macedonią Północną, by w trzecim spotkaniu zmierzyć się z Francuzami, którzy przed meczem z Niemcami, zagrają z groźniejszą Szwajcarią.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1150
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
W dowolnym meczu 100% skuteczności rzutów karnych reprezentacji Polski?
Tak @ 2.50 STS

Ostatnie typy długoterminowe na Mistrzostwa Świata, które zaczynają się już za kilka dni. Ten typ chodził mi już wcześniej po głowie, ale uznałem, że zaczekam i zobaczę jak te rzuty karne będą wyglądały podczas turnieju w Hiszpanii, bo jak wiadomo naszego stałego wykonawny siódemek na ME w postaci Arkadiusza Moryty nie zobaczymy. Patrząc po meczach trener szukał kilku rozwiązań, a wyglądało to w następujący sposób:

- Hiszpania, 2/3 rzuty karne, Przytuła 1/1, Syprzak 1/1, Czapliński 0/1
- Serbia, 5/5 rzutów karnych, Syprzak 5/5
- Słowacja 4/6 rzutów karnych, Syprzak 3/4, Sićko 1/1, Przytuła 0/1

Jak widać przetestowanych zostało 4 zawodników, jednak wyróżniał się jeden, oczywiście Kamil Syprzak, o którym już wspominałem, że jest duża szansa, że to on przejmie w reprezentacji rzucanie rzutów karnych. Kamil rozgrywa kolejny świetny sezon w PSG, wyróżnia się bardzo w Lidze Mistrzów, będąc w czołówce strzelców, a pod względem liczby trafionych rzutów karnych znajduje się na trzecim miejscu w tabeli z 28 bramkami, choć potrzebował na to 36 rzutów. Rzuty karne wyglądały bardzo dobrze w tych meczach sparingowych, raz nawet zostało osiągnięte 100%, jeśli obejrzymy taką samą grę na mistrzostwach, jest szansa, że zobaczymy komplet trafionych rzutów karnych przez naszych zawodników, choć mamy w grupie jednego bramkarza, który dobrze broni siódemki, a jest nim Bergerud.

Jakby ktoś był zainteresowany jeszcze graniem na otrzymane kary 2-minutowe przez naszych zawodników, to nasi w sparingach potwierdzili, że warto skłonić się ku underom.

- Hiszpania, 2 minuty, (1 kara)
- Serbia, 6 minut, (3 kary)
- Słowacja, 4 minuty (2 kary)

MVP Turnieju:
Dika Mem @ 11.00 STS

I ostatni typ, bardziej for fun, bo wytypować MVP całego turnieju jest bardzo trudno, ale jak dla mnie jest spora szansa na powodzenie. Pisałem już, że Francja ma szansę dojść bardzo wysoko w turnieju, choć ostatnie lata pokazują, że żeby zostać MVP trzeba wygrać cały turniej, mieliśmy co prawda ostatni wyjątek na Euro w 2020 roku, kiedy to turniej wygrała Hiszpania, a MVP został Domagoj Duvnjak z Chorwacji, która zdobyła na turnieju srebrny medal. W każdym razie Francja ma szansę dojść daleko, a niewątpliwie pomóc w tym powinien Dika Mem, który od kilku lat bryluje w Barcelonie i w tym sezonie po raz kolejny rozgrywa bardzo dobry sezon. Dika w przeszłości był wybierany dwa razy najlepszym prawym rozgrywającym w Lidze Mistrzów, w sezonach 2021 i 2022. W tym sezonie znajduje się na trzecim miejscu pod względem trafionych bramek w LM, 60 goli przy wysokiej skuteczności 71.4%, a nie wykonuje nawet rzutów karnych, bardzo często też asystuje, pod tym względem jest na ósmym miejscu w LM z 33 asystami na koncie. Mem w reprezentacji jest już mocno utytułowany, ma na swoim koncie brązowy medal w ME z 2018 roku, brązowy medal MŚ z 2019 roku, srebrny medal z MŚ z 2023 roku, oraz złoty medal z MŚ z 2017 roku, jak i również posiada najważniejsze złoto w karierze każdego zawodnika, czyli złoto olimpijskie z 2020 roku, jednak indywidualnie nie zgarnął do tej pory żadnej statuetki, bo co trzeba przyznać ma bardzo dużą konkurencję na swojej w pozycji w postaciach Alexa Dujshebaev czy Mathiasa Gidsela. W przypadku bardzo dobrego turnieju Francji, szanse na MVP Mema sporo urosną, a Dujshevaev czy Gidsel powinni powalczyć o bycie najlepszym prawo rozgrywającym turnieju, jednak słaby występ Francji skreśli też MVP Dika.

Dla mnie typ na Mema jest jeszcze o tyle ciekawy, że STS wyżej od niego stawia Gidsela, Kristjanssona, Pytlicka i Magnussona i o ile faworyt Gidsel jak najsłuszniej znajduje się na tym miejscu, bo jest to postać, która bardzo dużo daje reprezentacji Danii, tak już Pytlick jest dla mnie dość niezrozumiały, bo sukces Danii, to raczej MVP Mathiasa, a nie jego, a Kristjansson i Magnusson to reprezentanci Isladnii, która według mnie za dużo nie zawojuje na tym turnieju.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1200
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Najlepszy strzelec reprezentacji Polski:
Szymon Sićko @ 2.75 STS

Miały być ostatnie typy długoterminowe w sobotę, ale nie mogłem się powstrzymać widząc jakie kursy STS wystawił na najlepszego strzelca reprezentacji Polski, faworytem według buka jest Kamil Syprzak i kurs na niego to tylko 1.75, według mnie to jest jednak loteria, bo co prawda Kamil powinien wykonywać rzuty karne, ale z drugiej strony jest to zawodnik, który gra na kole, ta pozycja to przede wszystkim większa szansa na wykluczenia, a i nie w każdym meczu współpraca z kołem wychodzi. Zawodnicy z tej pozycji rzadko wygrywają klasyfikacje strzelców, to coś jednak znaczy. Kolejna rzecz, to fakt, że Syprzak nie był w stanie w ostatnich latach przekuć swojej świetnej formy z klubu, na reprezentację, w ostatnich dwóch edycjach Mistrzostw Świata nie wystąpił, na ostatnich Mistrzostwach Europy zdobył 13 bramek, a więcej trafień od niego mieli Arkadiusz Moryto, Szymon Sićko, Michał Daszek i Przemysław Krajewski. Teraz sam spodziewam się jego lepszego udziału, ale żeby zaraz robić z niego aż takiego faworyta pod względem trafionych bramek.

Dziwi mnie fakt, że Szymon jest dopiero drugi w kolejce, co prawda musiał mierzyć się w ostatnim czasie z kontuzją, ale wygląda na to, że doszedł już do w pełni sił, na turnieju w Hiszpanii trafiał 3 bramki Hiszpanom, 5 bramek Serbom i 4 bramki Słowakom, więc wcale nie wygląda to tak źle. Przez ostatnie większe turnieju, gdy mieliśmy podobne zakłady zazwyczaj faworytem buków był Moryto, który brylował w ofensywie, a drugi w kolejce był Sićko i nie bez powodu mieliśmy taką kolejność, na Mistrzostwach Świata w 2023 roku naszym najlepszym strzelcem był Szymon z 31 bramkami na koncie, zaś drugi Arek z 30 bramkami, na Mistrzostwach Europy w 2022 roku naszym najlepszym strzelcem był Arek z 47 bramkami na koncie, zaś drugi był Szymon z 31 bramkami, na Mistrzostwach Świata w 2021 roku naszym najlepszym strzelcem był Arek z 36 bramkami na koncie, zaś drugi był Szymon z 29 bramkami.

W ostatnich latach najlepszymi strzelcami był Moryto z Sićko, teraz tego pierwszego zabraknie, więc moim zdaniem Szymon jeszcze bardziej weźmie ciężar gry na siebie, po takim kursie na pewno nie zagrałbym Syprzaka i jestem w ogóle zdziwiony, że to on jest faworytem buków, tym bardziej, że podczas ostatniego turnieju towarzyskiego w Hiszpanii, tylko w jednym meczu Kamil był naszym najlepszym strzelcem, trafiając po drodze 5 bramek z rzutów karnych, ze 100% skutecznością, więc za bardzo nie wiem czym kierował się STS wystawiając takie kursy.

Ciekawą sytuację mamy w zakładzie na najlepszego bramkarza reprezentacji Polski, bo Marcin Lijewski wciąż nie podał 18-nastki, która zagra na Mistrzostwach, a STS daje nam do zagrania Morawskiego i Korneckiego, a w tej chwili największe szanse na grę ma.. Skrzyniarz, więc prawdopodobnie któregoś z tych dwóch nie obejrzymy, chyba, że trener zabierze trzech bramkarzy, ale nie wiem czy można się tego spodziewać. Pewnie będą zwroty, więc jeszcze wstrzymałbym się z graniem tego zakładu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1612
H 46,7K

halacik96

Użytkownik
Kolega chamberlain chamberlain podzielił się z nami sporą ilością typów długoterminowych na zbliżające się me piłkarzy ręcznych, miejmy nadzieję, że podobnie jak w przypadku ms kobiet uda nam się z nich coś posklejać i oczywiście coś zarobić

Mi osobiście rzuciły się w oczy dwa typy na zwycięzców poszczególnych grup, nie będę tutaj wymyślał analiz pod ów typy bo opieram to głównie na różnicach kursowych u bukmacherów

Zwycięzca grupy C - Islandia @2.15 superbet

Superbet trochę przysypia z obniżeniem kursu, u innych polskich buków możemy na to zdarzenie dostać @1.35(fortuna) do około @1.75 na pozostałyc
Islandia w grupie z Serbią (kurs na wygranie grupy @3.50) Węgrami (@3) i Czarnogóra (@150)

Jak widać spore robicie między @1.35 a @2.15 proponowanym przez superbet do tego w inauguracyjnym dla tej grupy meczu, Islandia zmierzy się z Serbią i tam mamy kursy około @1.30 - @11 - @4.50
Pewnie pierwsze miejsce rozstrzygnie się w pojedynku Islandia - Węgry a tam kursu @2.15 na Islandczyków na pewno nie dostaniemy.

Zwycięzca grupy D - Norwegia @1.85 superbet

Sytuacja podobna do tej opisanej dwa akapity wyżej. Norwegia w grupie z Polską, Słowenią i Wyspami Owczymi.
Polska i Wyspy bez podjazdu do Norwegii, a i myślę że osłabiona personalnie Słowenia sobie ze Skandynawami nie poradzi.
kurs @1.85 spoore value, u innych @1.20! Fortuna, @1.50sts
 
Otrzymane punkty reputacji: +1310
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Holandia krol strzelców Dani Baijens
Minus taki ze w grupie mają dosyć dwa łatwe mecze.. pod nieobecność smitsa to on powinien być tutaj zawodnikiem odpowiadający za bramki. Luc steins jak to on pewnie będzie więcej asystował niż rzucał, jedynie zagrozić mu może skrzydłowy który rzuca karne i właśnie w tych mniejszych meczach może mieć przewagę ale im dalej w las to dani powinien być lepszym zawodnikiem,jeszcze forma w klubie ostatnio wysmienita. Kurs 1.95

Gruzja Giorgi Tshokervbadze
On to powinien luzno tutaj ciągnąć grę..rzuca karne, w Bundeslidze dobra forma jedynie jeden może mu pokrzyżować szyki ale to potem opowiem. 1.4

Niemcy Juri Knorr
On to ma tak potężny rzut.. rzuca tez rzuty karne a Niemcy z kołem lubią grac, więc karnych powinno być sporo. Myślę że luźno powinien tutaj przeważać 1.65

Wyspy Owcze to Elias Skipagotu
Ciężkie mecze w grupie mają i kto nie jak nie on ma pociągnąć. Jedynie minus to że drużyny mogą go wyłączyć i wtedy będzie ciężko ale nie wiem jaka taktykę zastosują. Rywalem jego może być skrzydłowy z fusche Teigum. Karne rzuca Skipagotu. 1.6


A z niespodzianek co widzę to
Islandia Eliasson 3 Kurs
Szwajcaria Lenny Rubin 11
Gruzja Nikoloz Kalanadze (ale nie wiem czy on gra bo tam gdzie sprawdzałem go nie było a to dziwne) 15 kurs
 
Otrzymane punkty reputacji: +130
E 1,1K

evnt

Użytkownik
Holandia krol strzelców Dani Baijens
Minus taki ze w grupie mają dosyć dwa łatwe mecze.. pod nieobecność smitsa to on powinien być tutaj zawodnikiem odpowiadający za bramki. Luc steins jak to on pewnie będzie więcej asystował niż rzucał, jedynie zagrozić mu może skrzydłowy który rzuca karne i właśnie w tych mniejszych meczach może mieć przewagę ale im dalej w las to dani powinien być lepszym zawodnikiem,jeszcze forma w klubie ostatnio wysmienita. Kurs 1.95

Gruzja Giorgi Tshokervbadze
On to powinien luzno tutaj ciągnąć grę..rzuca karne, w Bundeslidze dobra forma jedynie jeden może mu pokrzyżować szyki ale to potem opowiem. 1.4

Niemcy Juri Knorr
On to ma tak potężny rzut.. rzuca tez rzuty karne a Niemcy z kołem lubią grac, więc karnych powinno być sporo. Myślę że luźno powinien tutaj przeważać 1.65

Wyspy Owcze to Elias Skipagotu
Ciężkie mecze w grupie mają i kto nie jak nie on ma pociągnąć. Jedynie minus to że drużyny mogą go wyłączyć i wtedy będzie ciężko ale nie wiem jaka taktykę zastosują. Rywalem jego może być skrzydłowy z fusche Teigum. Karne rzuca Skipagotu. 1.6


A z niespodzianek co widzę to
Islandia Eliasson 3 Kurs
Szwajcaria Lenny Rubin 11
Gruzja Nikoloz Kalanadze (ale nie wiem czy on gra bo tam gdzie sprawdzałem go nie było a to dziwne) 15 kurs
Jaki bukmacher??
 
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Francja - Macedonia Północna
Under 7.5 kar 2-minutowych @ 1.90 STS 0 kar

Pierwsza kolejka więc na spokojnie, dzisiaj dwa dosyć jednostronne spotkania, wcześniejsze, bo o 18:00 zostanie rozegrany mecz Francji z Macedonią Północną, gdzie zaproponuje under 7.5 kar. Macedonia to już nie ta sama drużyna co kiedyś, co prawda nigdy nie należeli do jakiejś światowej czołówki, ale mieli w składzie Lazarova, który był niewątpliwie światową gwiazdą, a i klub z Macedonii radził sobie świetnie na europejskim podwórku, czyli Vardar. Teraz w składzie i brak już Lazarova, a i Vardar skończył źle. W tym momencie w składzie tylko 3 zawodników grających poza Macedonią i to dwóch w Portugalii i jeden w Czechach. Najsłabsza drużyna w grupie, nie widzę ich za bardzo w walce nawet ze Szwajcarią, a dzisiaj trafiają na jednych z faworytów do wygrania całych mistrzostw.

Under kar wygląda tu bardzo ciekawie, linia wysoka, a przecież Francja nie powinna się zabijać w tym spotkaniu, tym bardziej, że to pierwsze spotkanie i to najsłabszy rywal. Patrząc na Macedonię nie jest to drużyna mocno agresywna, na poprzednich Mistrzostwach Europy, bo nie grali w tamtym roku na Mistrzostwach Świata, mierzyli się w grupie z Danią, Czarnogórą i Słowenią, a więc naprawdę silnymi drużynami bez wyjątku, a dostawali w tych meczach odpowiednio 3, 2 i 2 kary, a więc bardzo mało. Spodziewam się w tym meczu dużej przewagi Francji, czy odzwierciedli się to w wyniku nie wiem, pierwsza kolejka to często loteria, idę tu w under kar, ponieważ linia jest spora, a waga spotkania taka nie jest.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3408
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Niemcy - Szwajcaria
Szwajcaria under 27.5 bramek @ 1.95
STS

Mecz za niecałą godzinę, więc postaram się krótko. Niemcy jak wiadomo gospodarze, z szansą dojścia naprawdę daleko, na pierwszy ogień w grupie idzie Szwajcaria, drużyna bardziej niewygodna niż Macedonia Północna, ale też bez większych gwiazd. Dziwi mnie trochę tak wysoka linia na nich, Niemcy potrafią zagrać w defensywie, niżej zatrzymywali silniejsze drużyny, na dodatek grają u siebie. Szwajcaria po raz ostatni na dużym turnieju wystąpiła 3 lata temu, na Mistrzostwach Świata i dzisiejszej linii nie pokrywali z takimi drużynami jak Norwegia, Francja i Algieria. Motorem napędowym tego zespołu jest Andy Schmid, ale nie oszukujmy się, jest to zawodnik, który w tym roku skończy już 41 lat, a po tych mistrzostwach kończy karierę, więc nie będzie ciągnął gry Szwajcarów w nieskończoność. Ostatnie występy Niemców ze Szwajcarami to spotkania towarzyskie w 2022 i 2019 roku, gdzie Szwajcaria rzucała 26 i 29 bramek, cofając się do spotkań o stawkę, trzeba zawędrować do 2016/2017 roku i meczy kwalifikacyjnych właśnie do Euro, tam już Szwajcarzy byli w stanie rzucić Niemcom 22 bramki u siebie i tyle samo na wyjeździe w rewanżu.

Kusiło też pograć under Andiego, linia w miarę, choć jest to zawodnik bardzo nieobliczalny, na wspomnianych MŚ 3 lata temu był w stanie rzucić 10 bramek Francji, czy 11 bramek Portugalii, uważam, że Niemcy stać na wyłączenie go z gry, jednak linia ryzykowna.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2288
H 0

Handballok

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Niemcy - Szwajcaria over 60.5 bramki @2.00
Unibet
Krótko , bo mecz za chwilę, ostatnie mecze sparingowe mocno overowe więc probujemy

jako, że to Twój pierwszy post na forum, proszę o kilka zdań więcej następnym razem / chamberlain
 
Ostatnio zmieniony przez chamberlain:
N 349,3K

niewierny-janek

Użytkownik
Norwegia - Polska
Norwegia over 31,5 goli @2,10
Superbet


Na początku Mistrzostw Europy przyjdzie naszym reprezentantom zmierzyć się z najgroźniejszym rywalem grupowym, czyli Norwegią. Historia spotkań obu ekip jest dość bogata, jednak poza zeszłoroczną porażką również na ME, do kolejnego spotkania trzeba sięgnąć aż do 2017 roku. Ostatnie spotkania z Norwegią to zresztą same porażki, bardzo często również wysokie, gdy traciliśmy sporą liczbę bramek. Myślę, że dzisiaj będzie podobnie, nasi rywale potrafią grać szybki, ofensywny i skuteczny handball. Przed ME obie ekipy rozegrały kilka sparingów, Norwedzy zremisowali z Danią 27:27, wygrali wysoko z Holandią 38-35 i przegrali z Egiptem 23:28. Nasi reprezentanci przegrali z Hiszpanią 31:25, oraz wygrali z Serbią 38:33 i ze Słowacją 38:20. Prawdziwym wyznacznikiem naszej dyspozycji jest starcie z Hiszpanią. Spodziewam się dzisiaj dość szybkiego meczu z dużą ilością bramek, jeżeli tempo będzie odpowiednie, jest spokojny o ten over Norwegów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1910
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Norwegia - Polska
Over 57.5 bramek @ 1.85
Over 61.5 bramek @ 3.40
Fortuna
Kamil Syprzak + Szymon Sićko over 11.5 bramek @ 1.87
forBet

Dzisiaj biorę pod lupę tylko jedno spotkanie, za to aż 3 typy, oczywiście będzie to spotkanie Norwegii z Polską, gdzie spodziewam się ofensywnego spotkania. Wystawione linie przez bukmacherów wyglądają tak dobrze, że aż zacząłem myśleć, że za dobrze, kuszą aż za bardzo, jednak decyduje się pograć tu overy.

Polska przyjeżdża na te mistrzostwa odmieniona, bez swojej największej gwiazdy w postaci Arkadiusza Moryty, który mimo, że nominalnie jest skrzydłowym, to miał odpowiadać tu za prawe rozegranie. Na dodatek jeśli wierzyć doniesieniom, nasza reprezentacja musi walczyć jeszcze z.. grypą, z tego powodu z Norwegią może nie wystąpić Michał Daszek, który też pełni sporą rolę w rozegraniu, choć jest to nominalny skrzydłowy. Kolejna sprawa to brak w składzie Adama Morawskiego, popularny "Loczek" to w ostatnich latach nasza ostoja w bramce, a tu proszę, przegrał rywalizację i ze Skrzyniarzem i co ciekawe z Korneckim, który po cichu był uważany za trzeciego bramkarza w drużynie, a tu wygryzł ze składu byłą jedynkę. Interesujący jest więc fakt, jak zagra nasza bramka na tych mistrzostwach, ale i z bardzo ofensywną Norwegią. Ciekawe jak to wszystko ze sobą zagra, bo po spotkaniach towarzyskich można patrzeć optymistycznie. Z Hiszpanią długo jakoś się trzymaliśmy, wygraliśmy nawet połowę, później jednak sił zabrakło i Hiszpanie odjechali, z Serbami zagraliśmy świetny mecz w ofensywie, rzucając im aż 38 bramek, ale i sami straciliśmy ich 33, też mecz może nam dużo powiedzieć, bo Serbowie choć nie są światową czołówką, to posiadają w swoim składzie bardzo dobrych piłkarzy, w meczu z Polską byli nawet faworytami, gdzie kursy na ich zwycięstwo wynosiły w okolicach 1.50. Na koniec zmasakrowaliśmy Słowację 38:20, ale jest to akurat drużyna, która do najsilniejszych nie należy.

Norwegowie to już nie ta sama klasa co kiedyś, ale dalej w składzie ma światowej klasy zawodników i w grupie powinni dominować, jednak ich sparingi nie mogą zaliczyć do udanych, przez co w drużynie pojawiło się lekkie zaniepokojenie. W listopadzie Norwegowie zagrali u siebie w Złotej Lidze z Danią, Holandią i Hiszpanią, co ciekawe wygrali tylko jedno spotkanie i to nie z Holandią, a Hiszpanią, przegrali z Danią 24:27, później z Holandią 32:37 i wygrali z Hiszpanią 31:29, najgorzej wyglądało spotkanie z Holandią, które Norwegowie powinni wygrać, a przegrali dając sobie rzucić bardzo dużą liczbę bramek. Tydzień temu grali znowu Złotą Ligę tym razem w Danii i tu po pierwszych dwóch meczach mogli patrzeć optymistycznie na zbliżające się Mistrzostwa Europy, bo zremisowali z Danią 27:27, zrewanżowali się Holandii wygrywając 38:35, ale na koniec przegrali z Egiptem 23:28, Egipt ma w swoim składzie kilku bardzo groźnych zawodników, ale taka porażka Norwegii nie powinna się zdarzyć, tym bardziej w ostatnim meczu przed mistrzostwami.

Mamy więc drużyny, które sporo rzucają, ale też sporo tracą, widzę w tym meczu szansę na bramki naszych, dlatego, że Norwegia nie gra konsekwentnie w obronie, sami za to również powinni mieć sporo okazji bramkowych, bo przeczuwam sporo strat po naszej stronie. Dwa lata temu na Mistrzostwach Europy spotkaliśmy się z Norwegią w fazie zasadniczej, przegraliśmy aż 31:42, czy teraz obejrzymy podobny wynik? Jeśli obejrzymy Norwegię z meczy z Danią i Holandią to może być powtórka, jeśli zobaczymy Norwegię z meczu z Egiptem, to jest szansa na bardziej wyrównane spotkanie, jednak nie powinno zabraknąć tu bramek.

Drugi typ to over łączony naszych zawodników Kamila Syprzaka i Szymona Sićko, linia to 11.5 bramek, dosyć spora, chociaż bukmacherzy wystawiają na nich w pojedynczych przypadkach linie 5.5 bramek. Spodziewam się ofensywnego spotkania, więc Ci dwaj zawodnicy muszą rzucać bramki, Kamil powinien wykonywać rzuty karne i jeśli przełoży formę z klubu na reprezentację, to i z gry powinien dorzucić kilka bramek, na Szymonie ciąży spora odpowiedzialności pod nieobecność Moryty, bo to on powinien być liderem drużyny, jak i liderem w ofensywie, liczę na dobre występy obu zawodników i że któryś z nich przeważy i ten wspólny over 11.5 bramek padnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1044
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Norwegia - Polska 32:21

Dziś spotkanie Naszych szczypiornistów z Norwegami a więc teoretycznie najmocniejszym przeciwnikiem w tej grupie.
Polacy dość niespodziewanie przed tym turniejem pokazali się z bardzo ofensywnej gry przede wszystkim ze Słowacją gdzie rzucili 38 bramek i Serbią gdzie również rzucili 38 bramek, Hiszpania nas trochę zatrzymała ale i tak rzuciliśmy te 25 bramek. Rozegraliśmy jeszcze 2 mecze towarzyskie z Argentyną 2x wygrany 34:26 i 27:26 oraz 2 mecze z Węgrami 2x przegrany 26:36 i 27:31 a więc widać, że Polacy nie schodzą poniżej tych 25 bramek.
Norwegia to oczywiście drużyna lepsza od Polaków i są słusznie faworytem, Norwegia od wielu lat zaliczana jest do drużyn grających dość szybkiego handballa, szybkie kontry, szybkie rozpoczęcie po stracie gola (oczywiście jak jest możliwość).
Liczę na bardzo dobre i przede wszystkim ofensywne spotkanie z dużą ilością bramek i mam nadzieję, że nie powtórzy się scenariusz z poprzedniego spotkania na ME gdzie przegraliśmy aż 31:42. Potencjał ofensywny w tym spotkaniu jak widać jest duży.

powyżej 59,5 2,3 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
barti2000 752,3K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Holandia - Gruzja

Rutger ten Velde over 3,5 gola @1,72 Betclic ✅

W meczu Holandii z Gruzją idę w bramki ten Velde. To lewoskrzydłowy reprezentacji Holandii. Pod nieobecność Kaya Smitsa to on jest wyznaczony do wykonywania karnych. Liczę na parę goli z tego elementu gry. Ponadto Gruzja to słaba ekipa i Velde powinien mieć okazję do goli z kontry. Na innych bukmacherach możemy na niego znaleźć linię nawet 5,5.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2112
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Dania - Czechy
Czechy over 23.5 bramek @ 1.54
Czechy over 26.5 bramek @ 3.10
Fortuna

Miałem na dzisiejszy dzień już nic więcej nie dodawać, ale w wolnej chwili zerknąłem na linię w meczu Danii z Czechami i spróbuję pograć dwa overy Czechów. Obie drużyny dzieli spora przepaść, Duńczycy główni faworyci do wygrania całych mistrzostw, światowej klasy zawodnik na każdej pozycji, a i zmiennicy wcale nie ustępują, po drugiej stronie Czesi, którzy nie mają w swoim zespole gwiazd, patrząc na kluby w jakich grają wyróżnia się THW Kiel u Thomasa Mrkvy, który jest bramkarzem, ale i tam nie gra pierwszych skrzypiec, tyle, że Czechy na Mistrzostwach Europy włączają jakiś wyższy bieg, bo te mistrzostwa naprawdę im wychodzą.

Dwa lata temu na ME Czesi trafili do grupy z Hiszpanią, Szwecją, oraz Bośnią i Hercegowiną, czyli z dwoma pewnymi drużynami do awansu dalej, jednak te drużyny z Czechami tak łatwo nie miały, bo Hiszpania wygrała ledwo 2 bramkami, zaś Szwedzi tylko zremisowali i w ten sposób Czechy i Szwecja zakończyła fazę grupową z taką samą ilością punktów, o awansie zdecydował lepszy bilans bramkowy u Szwedów, który był lepszy aż o.. 2 bramki. 4 lata temu Czesi z grupy już wyszli, bo mieli ją dosyć łatwą z Ukrainą, Macedonią Północną i Austrią, dwa pierwsze mecze wygrali, z Austrią przegrali, w fazie zasadniczej przegrali już wszystkie spotkania, ale to też nie były aż tak jednostronne spotkania, z Chorwacją przegrali ledwie 1 bramką, a przecież później Chorwaci dotarli do finału i zdobyli srebro. Cofając się jeszcze dalej, 6 lat wstecz Czesi wyszli z grupy w której były Węgry, Dania i Hiszpania, wtedy turniej wyglądał trochę inaczej, mniej drużyn, tylko 4 grupy z których dalej awansowały 3 ekipy, jednak i tak Czesi co prawda w pierwszym meczu przegrali bardzo wysoko z Hiszpanią, ale później ograli Duńczyków 28:27 (kursy na ich zwycięstwo wynosiły ponad 20.00), oraz Węgrów, z fazy zasadniczej nie awansowali, aczkolwiek zajęli w niej 3 miejsce, co dało grę o 5 miejsce w całym turnieju, gdzie przegrali nieznacznie 1 bramką z Chorwacją.

Czesi potrafią przygotować dobrą formę na Mistrzostwa Europy, trener Xavi Sabate widać wie co robić nie tylko w Wiśle, w kwalifikacjach do ME potrafili ograć u siebie Islandię, w meczu towarzyskim niecały tydzień temu ograli Węgrów na ich własnym terenie.

Patrząc na historię spotkań Czechów z Duńczykami, to nasi połudnowi sąsiedzi są dosyć niewygodną drużyną dla swoich rywali, Dania gdy wygrywała nie robiła tego jakoś wysoko, a i zdarzyło się jej przegrać, jak już pisałem wcześniej. Nie twierdzę, że Czesi coś ugrają w tym meczu, bo Dania jak przyciśnie, to może skończyć się wysoko, jednak tak niską linię na bramki jak 23.5 atakuje, bo w historii spotkań obu drużyn nie było meczu, w którym Czesi jej nie pokryli, mało tego tą wyższą linię 26.5 bramek 3 razy na 4 spotkania. Duńczycy lubią sobie pokpić sprawę w Mistrzostwach Europy, ogólnie odnoszę wrażenie, że nie zależy im zbytnio na tym turnieju, triumfowali w nim tylko 2 razy od 1998 roku, a przecież grany jest co 2 lata, po raz ostatni w 2012 roku. Trzymam kciuki za Czechów, żeby napsuli dzisiaj trochę krwi Danii, na Mistrzostwach Świata rok temu Belgowie potrafili rzucić Duńczykom 28 bramek, USA 24 bramki czy Egipt 25 bramek, sądzę, że i dzisiaj Czechów na to stać.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom