>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

WTA Tour - Guadalajara, Monastir (09.09.2024 - 15.09.2024)

tarki_16 260,8K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
images.jpg

Miejsce: Guadalajara, Meksyk
Data rozgrywania: 09.09.2024 - 15.09.2024
Nawierzchnia: Outdoor Hard
Kategoria: WTA 500
Pula nagród:
Oficjalna strona turnieju: https://guadalajaraopen.com/en/
Lista Startowa: https://www.tennisteen.it/entry-list/wta/24228-wta-entry-list-9-15-settembre-2024.html
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/2075/guadalajara/2024/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/2075/guadalajara/2024/order-of-play
Zwycięzca singla 2023:
M. Sakkari
Zwycięzcy debla 2023: S. Hunter / E. Mertens


FB_IMG_1725108886462.jpg

Miejsce: Monastir, Tunezja
Data rozgrywania: 09.09.2024 - 15.09.2024
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: WTA 250
Pula nagród: $259,303
Oficjalna strona turnieju: https://jasminopen.com/
Lista Startowa: https://www.tennisteen.it/entry-list/wta/24228-wta-entry-list-9-15-settembre-2024.html
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/2072/monastir/2024/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/2072/monastir/2024/order-of-play
Zwycięzca singla 2023:
E. Mertens
Zwycięzcy debla 2023: S. Errani / J. Paolini




Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 

Załączniki

tarki_16 260,8K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
K. Birrell - E. Shibahara : Shibahara powyżej 3.5 asów @1.85 Betclic

Turniej z rangą WTA 500 w Meksyku i duża szansa dla zawodniczek niżej sklasyfikowanych w rankingu do złapania pkt i sporej ilości pieniędzy. Oczywiście po raz kolejny próbujemy na asy, tym razem na samą zawodniczkę. Japonkę można było podziwiać w Nowym Jorku, gdzie przebrnęła przez kwalifikacje i dotarła do 2 rundy, gdzie uległa Idze Świątek. Nie jest to młoda zawodniczka, ale ma duży potencjał, głównie na serwisie, przez co notuje sporą ilość asów w meczu. Birrell za to nie broni wybitnie i w tym upatruje szansę dla Japonki. Wg buka nie ma faworytki w tym spotkaniu, dla mnie wygląda to podobnie. Shibahara lubi zagrać 3 sety w meczu i bardzo możliwe, że tak będzie i dziś, przez co asy Japonki z biegiem czasu powinny się pojawiać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1162
versa 444,6K

versa

Typer
Stakusic - Schmiedlova
Schmiedlova
Fortuna @1.60
Pójdę tutaj w stronę faworyta bukmacherów, ponieważ również i mi wydaje się, że tenisistka ze Słowacji powinna to ugrać, myślałem nawet nad dokładnym wynikiem 2:0, jednak pójdę w bezpieczniejszą opcje.
Schmiedlova wydaje się być coraz mocniejsza, jest to już na tyle doświadczona zawodniczka, że powinna sobie dość łatwo poradzić z Kanadyjką, która jest aż o 10 lat młodsza, a na danych kortach twardych w tym sezonie spędziła aż o 14 spotkań mniej od Schmiedlovej.
Stakusic może i miała mocne przeciwniczki, jednak bilans 4-6 nie powala, zwłaszcza, że 4 najświeższe spotkania przegrała, gdzie Schmiedlova wygrała aż 3 z 4 spotkań.
 
Ostatnia edycja:
Pablito91 1M

Pablito91

Mistrz Typer EURO Niemcy 2024
Rachimowa handicap +5.5 gema @1.59 betfan

Dzisiaj Kamilla Rachimowa zagra z Victorią Azarenką. Faworytką bukmacherów jest Białorusinka. Jednak wydaje mi się, że nie będzie to spacerek dla starszej z zawodniczek. Rachimowa od meczu ze Świątek z US Open, gdzie zaprezentowała się na prawdę świetnie gra bardzo dobrze. Przyjechała tutaj do Meksyku, gdzie wygrała turniej w Guadalajarze. Teraz w kolejnym tygodniu ponownie Panie grają w Guadalajarze. Widać, że Rachimowa dobrze czyje się na tych kortach. Na plus może też być jej aklimatyzacja i ogranie, bowiem gra i trenuje tutaj już 1.5 tygodnia. Może być zmęczona po wygranym turnieju i to jest minus. Ale liczę, że nie przegra gładko tego spotkania I pokryje handicap gemowy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +466
louisarmstrong 1,3M

louisarmstrong

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Rebecca Sramkova v Clara Burel
Sramkova 3.50
Sramkova +1.5 seta 1.91
williamhill

No może i rzeczywiście Burel jest w tym meczu faworytką zwłaszcza na hardzie , ale Ona jest trochę nieobliczalna , wolę stawiać na nią gdy jest dogiem.Na AO pokonała Pegulę a w kolejnym meczu poległa z Dodin i te dwa mecze to niebo i ziemia.
I tak jest z Burel potrafi ograć Rybakinę czy Pliskovą jak i polec z Bassols .
Sramkova w tym sezonie złapała formę w Rzymie i na Garossie nie wudaje mi się by na hardzie grała dużo gorzej , pokonywała w tym roku na hardzie między innymi Yafan Wang , Masarovą , Wickemayer i myślę że może powalczyć z Burel.
U Francuzki wiele zależy od dnia , jakośći na celowniku i procentu pierwszego serwisu bo drugi wciąż jest tragiczny,
Reasumując szanse czeszki większe niż sugeruja kursy.
Zrzut ekranu (518).png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1529
tarki_16 260,8K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
J. Ostapenko - M. Stakusic: powyżej 7.5 asów @1.85 Betclic

Linia jak na pojedynek kobiet dość wysoka, ale w przypadku tych dwóch Pań wysokie prawdopodobieństwo zaliczenia pokaźnej liczby asów. Ostapenko to jedna z moich ulubionych zawodniczek jeśli chodzi o asy w całym meczu. Serwis nie należy do najmocniejszych, ale potrafi wyserwować sporo asów i co najważniejsze wiele traci na odbiorze. Przyznam się bez bicia, że Kanadyjki nigdy nie widziałem w akcji, włączyłem sobie urywki spotkań tej zawodniczki. W 1 rundzie pokonała Schmiedlovą, więc papiery na dobrą grę są. Dobrze zbudowana zawodniczka, wysoka , z mocnym serwisem, więc parę asów powinna dorzucić. Łotyszka szuka formy od Wimbledonu, można powiedzieć idealna przeciwniczka na przełamanie fatalnej serii, ale czy to będzie spacerek? Moim zdaniem nie, może i Ostapenko jest murowaną faworytką, ale gładkiego spotkania nie przewiduje, bo Jelena ma dużo przestojów w grze, przez co jej spotkania często kończą się w 3 setach. Stakusic z Schmiedlovą miała 5 asów na swoim koncie przy rozegranych dwóch setach, więc dobry prognostyk przed kolejnym meczem, zwłaszcza, że nawierzchnia w Meksyku należy do dość szybkich.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1864
tarki_16 260,8K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
M. Stakusic - M. Fręch: powyżej 5.5 asów @1.85 Betclic

Po obejrzeniu spotkania naszej rodaczki czekałem na wystawienie kursów na mecz ćwierćfinałowy,liczyłem na mniejszą linię na asy i udało się. Tak jak myślałem, Stakusic z Ostapenko typowy mecz WTA zakończony TB w 3 secie po 3 godzinnym boju, wiele zwrotów akcji, ale ostatecznie wygrała Kanadyjka i to ona zmierzy się z Fręch w kolejnej rundzie. Polka będzie chciała się zrewanżować za zeszłoroczną porażkę w Fed Cup, gdzie uległa Kanadyjce 2:1 w setach. Od tamtego czasu sporo się zmieniło, zwłaszcza nastąpiła poprawa w grze Magdy, która obecnie wskoczyła do czołowej 50 WTA. Nie chce mi się szukać, ale chyba awans do ćwierćfinału w turnieju rangi WTA 500 to najlepszy wynik w karierze dla obu Pań, a co dopiero awans jednej z nich do półfinału. Oczywiście próbujemy po raz kolejny na asy w meczu. Argumenty?
- Fręch z Bektas liczba dwucyfrowa asów w meczu - nie ma się co dziwić, Amerykanka bardzo dużo traci w odbiorze, ale też potrafi serwować. Fręch z Kruager tylko 6 asów w meczu w 3 setach, ale Amerykanka dobrze broni i wiele od siebie nie dorzuca do statystyk, a Polka to typowy średniak jeśli chodzi o odbiór i ilość posyłanych asów w meczu.
- Stakusic z Schmiedlova 7 asów w meczu i to jest dobry wynik patrząc na defensywny styl Słowaczki. Stakusic z Ostapenko dwucyfrowa liczba asów, Ostapenko solidne podanie i mizerna defensywa. Kanadyjka dobrze zbudowana z dobrym serwisem, więc parę asów zawsze dorzuci.
Podsumowując: Na Fed Cup Panie zagrały 3 sety, w meczu było 6 asów, ale była wolniejsza nawierzchnia, i obie zdecydowanie popracowały nad serwisem. Tutaj podobnie, 6 asów zrobi robotę. Faworytką Polka, ale Kanadyjka dobrze radzi sobie w Meksyku i po raz kolejny nie wykluczam 3 setów. Fręch jako faworytka nie radzi sobie najlepiej, potrafi głupio stracić seta, czy nawet przegrać spotkanie. Nawierzchnia dość szybka w Meksyku, Panie zaliczają sporą liczbę asów meczu, obie zresztą pokrywały w każdym meczu tą linię, więc czemu nie tym razem. Na obie Panie linie 2.5 i 3.5 też spokojnie do gry po fajnych kursach.

UWAGA: Dziś 13 PIĄTEK!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +50
versa 444,6K

versa

Typer
Stakusic - Fręch
Stakusic
Fortuna @2.70
Dalej zostajemy przy typowaniu tenisa, lecz zmieniamy kraj gospodarzy z Polski na Meksyk i tutaj ciekawe zestawienie zaledwie 19 letniej Kanadyjski z 26 letnią polką Fręch. Tarki przedstawił propozycje na asy, a ja przedstawiam propozycje, w której to zwycięsko z tego starcia wychodzi młoda Kanadyjka.
Obie panie zmierzyły się w zeszłym roku i wówczas mecz wygrała Stakusic 2:1, a teraz przyszedł czas na ponowne starcie tym razem na nawierzchni twardej, gdzie lepiej radzi sobie moim zdaniem właśnie kanadyjka.
Co prawda Magda jest bardziej rozegrana w tym sezonie, bardziej doświadczona, obie poczyniły duże postępy w przeciągu tego roku, lecz jednak uważam, że skoro Stakusic była w stanie wyeliminować na tym turnieju takie gwiazdy jak Schmiedlova czy Ostapenko to z Fręch powinna sobie również poradzić. Dodam, że kurs spadł z 2.85 w niespełna półtorej godziny odkąd dostrzegłem to starcie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +108
prof 21,1K

prof

Użytkownik
Ponawiam typ kolegi z gory

Stakusic @ 2.70 5/10
+1.5s @ 1.68 9/10


Po 1 uwazam ze Kanadyjka ma duzo wiekszy potencjal od naszej zawodniczki i to kwestia czasu kiedy wejdzie dosc wysoko w rankingu, Po 2 Stakusic swoim returnem i gra moze rozstrzelac Frech gdzie inteligetna i dosc mozolna defensywa Polki moze nie wystarczyc chociaz Magda potrafi skontrowac rywalki. Kreguer To nie bylo jakies wielkie wyzywanie bo amerykanka jak wylosuje zly dzien to popelnia pierdyliard bledow czego doswawiadczylsmy w ostatnim meczu. Ten Kursik 2.70 to jest soczysta bajka i "prezent" spowodowane to jest pozycja w rankingu Frech i w miare ustablizowana forma. Rowniez tym ze Stakusic jeszzce nikogo z topki nie pyknela oprocz Ostapenko. Jak ktos nie lubi ryzyka to zawsze moze pyknac +1.5 seta pewnie po 1.70 co tez jest dobrym kursem. Frech jak czesto wygrywa to po mekach i 3 setowym boju co mozna latwo zaobserwowac po wynikach.

szok Frech pokazala klase
 
Ostatnia edycja:
louisarmstrong 1,3M

louisarmstrong

Użytkownik
Marina Stakusic v Magdalena Frech
pierwszy set / mecz
Stakusic /Fręch
kurs 7.60 forbet

Nic nie widziałem i typuję w ciemno ale patrząc w ostatnie wyczyny Magdy łamak na Kruger , wcześniej na Glushko jeszcze wcześniej na Bouzkovej do tego w pierwszym ich spotkaniu grały decidera.Też jestem fanem Stakusic ale ten brylancik jeszcze wymaga szlifowania,
Do tego siłówka kontra wytrzymałościówka jest kilka małych argumentów za łamakiem , nic wielkiego ale kilka małych argumętów to już poszlaka:)
Coś tam jeszcze chyba delikatnie drgnęło w dobrą stronę u Fręch przy przechodzeniu z głębokiej obrony do kontrataku
 
versa 444,6K

versa

Typer
Fręch - Garcia
Garcia wygra mecz lub 1. set 6:0/6:1
Fortuna @2.05
Fręch zaskoczyła w meczu ćwierćfinałowym, gdzie pokonała moją faworytkę w tamtym spotkaniu - Marinę Stakusic 2:0, teraz przyjdzie jej się zmierzyć z zawsze niebezpieczną, starszą o cztery lata zawodniczką Caroline Garcia.
Panie spotkały się już w tym roku, a miało to miejsce 17 stycznia w 1/32 Australian Open, wówczas na Garcie był kurs zaledwie ~1.30 przy ~3.00 na Magdalenę Fręch, wynik tamtego meczu był dość niespodziewany, bowiem 2:0 wygrała reprezentantka Polski.
Jak można szybko zauważyć w drugiej ich dotychczasowej potyczce kursy są z goła inne, to polka jest nieznaczną faworytką spotkania, a kurs 2.05 na Garcie wydaje mi się dość atrakcyjny dlatego spróbuję go wykorzystać.
Polka jest na fali wznoszącej ale jak już wspomniałem to Garcia jest bardziej niebezpieczną zawodniczką i nie z takimi przeciwniczkami sobie radziła w swojej karierze, Fręch ma znowu to do siebie, że choć stać ją na wiele, tak wydaje mi się, że do finału turnieju w Guadalajara nie awansuje, nie widzę tego, by poraz czwarty z rzędu odniosła zwycięstwo.
 
Ostatnia edycja:
A 15,8K

andyvelxaero

Użytkownik
Niestety Garcia choć jest lepszą tenisistką technicznie od Fręch, to ma problemy z głową na korcie. Wczoraj to było wyraźnie widać, ona oddała ten mecz prowadząc w obydwu setach w okolicznościach haniebnych. Nie ujmując niczego Polce, w ścisłej czołówce WTA z taką grą nigdy nie będzie (patrz mecz z Gauff w A2024) . Jak to komentatorzy powiedzieli podczas transmisji, zasada Paretto była spełniona - 80% w tym meczu zależało od Garcii, która miała tyle niewymuszonych błędów że głowa mała. A szkoda, bo to zawodniczka bardzo kompletna: dobry serwis, niezły return, bardzo dobry wolej, dobre poruszanie się po korcie, siła i kondycja. Niestety rozmieniła się na drobne z formą od dłuższego czasu.
 
versa 444,6K

versa

Typer
Coś nie coś oglądałem...Pewnie Fręch przegra w finale dopiero 😅 Ale już mam chyba dosyć typowania przeciwko polce
 
I 32,8K

iti

Użytkownik
Niestety Garcia choć jest lepszą tenisistką technicznie od Fręch, to ma problemy z głową na korcie. Wczoraj to było wyraźnie widać, ona oddała ten mecz prowadząc w obydwu setach w okolicznościach haniebnych. Nie ujmując niczego Polce, w ścisłej czołówce WTA z taką grą nigdy nie będzie (patrz mecz z Gauff w A2024) . Jak to komentatorzy powiedzieli podczas transmisji, zasada Paretto była spełniona - 80% w tym meczu zależało od Garcii, która miała tyle niewymuszonych błędów że głowa mała. A szkoda, bo to zawodniczka bardzo kompletna: dobry serwis, niezły return, bardzo dobry wolej, dobre poruszanie się po korcie, siła i kondycja. Niestety rozmieniła się na drobne z formą od dłuższego czasu.
Nie ma co Magdzie ujmować czegokolwiek, ale ocenianie czegokolwiek na podstawie jej spotkania z Gauff, w którym ewidentnie był zmęczona (trzy maratony wcześniej, bo tak, nawet ten dwusetowy mecz z Garcia to była długa batalia) jest zwyczajnie niefair. Mamy już taki nawyk, że jak ktoś z Polski osiąga jakieś sukcesy to je deprecjonujemy. Stylem Magdy jest właśnie takie prowokowanie przeciwniczki do błędów. Jeden mecz z Garcia mógł być przypadkiem, ale dwa i to wygrane w dwóch setach? Trudno mówić o przypadku. Styl gry jest jaki jest, bliżej jej do Radwańskiej (przy zachowaniu wszelkich proporcji, gdyby komuś przyszło się czepiać) niż do Igi.

Sam jej wynikiem jestem zaskoczony, ale wykorzystała to co dał jej los (słabsze rywalki) w drabince, a to też trzeba podnieść.
 
Otrzymane punkty reputacji: +217
A 15,8K

andyvelxaero

Użytkownik
Nie ma co Magdzie ujmować czegokolwiek, ale ocenianie czegokolwiek na podstawie jej spotkania z Gauff, w którym ewidentnie był zmęczona (trzy maratony wcześniej, bo tak, nawet ten dwusetowy mecz z Garcia to była długa batalia) jest zwyczajnie niefair. Mamy już taki nawyk, że jak ktoś z Polski osiąga jakieś sukcesy to je deprecjonujemy. Stylem Magdy jest właśnie takie prowokowanie przeciwniczki do błędów. Jeden mecz z Garcia mógł być przypadkiem, ale dwa i to wygrane w dwóch setach? Trudno mówić o przypadku. Styl gry jest jaki jest, bliżej jej do Radwańskiej (przy zachowaniu wszelkich proporcji, gdyby komuś przyszło się czepiać) niż do Igi.

Sam jej wynikiem jestem zaskoczony, ale wykorzystała to co dał jej los (słabsze rywalki) w drabince, a to też trzeba podnieść.
Ja niczego nie ujmuję, ale nie uważam że obiektywna krytyka to coś nieeleganckiego. Po prostu oglądam trochę tenis i widzę w którą stronę zmierza. Żeby być w czołówce WTA, trzeba grać agresywnie i uderzać mocno. Np. taka Iga podniosła poziom tak znacząco między innymi ze względu na to, że pod okiem Wiktorowskiego wzmocniłą mięsnie, poprawiła siłę serwisu i przede wszystkim moc uderzeń z głębi kortu. Czołówka najlepszych będzie zawodniczki defensywne rozgrywała. I oczywiście zdarzą się takie tenisistki, które sobie z takim stylem nie poradzą, ale nie zmienia to faktu że WTA się tak nie zawojuje. Porównujesz do Radwańskiej, która była zawodniczką znacznie bardziej wszechstronną (dropshoty i wolej dużo lepsze niż Fręch) i lepiej poruszającą się po korcie. A i tak Radwańskiej było ciężko rywalizować z silnymi zawodniczkami, już sióstr Williams nie wspominając.

Sam bardzo lubię tenis techniczny, wyrafinowany i wszechstronny, a każdemu Polakowi w ATP i Polce w WTA niezmiennie kibicuję, ale nie oznacza to, że nie umiem obiektywnie i krytycznie spojrzeć na ograniczenia w grze danego zawodnika/zawodniczki. Podsumowując: Fręch zrobiła duży postęp, ale taką grą WTA nie zwojuje i będzie z silnymi i agresywnymi zawodniczkami przegrywać. A taką jest np. Gadecki...
 
Ostatnia edycja:
I 32,8K

iti

Użytkownik
Napisałem, że stylem bliżej jej do Isi czyli poleganie na błędach rywalki ;) I mówiłem kolego o zachowaniu proporcji, bo wiadomo, że Isia była zdecydowanie lepszą zawodniczką i wszechstronniejszą.
WTA Magda swoim stylem nie zawojuje, ale jednak top50 z odmiennym stylem to suma lat ciężkiej pracy, a jak dziś Magda wygra to będzie 32 na świecie. To już coś i po AO i turniejach w Azji, tych na początku sezonu nie powinna wypaść poza top50.
 
prof 21,1K

prof

Użytkownik
Garcia jest niesamowicie chimreczna. W meczu z Shibahara zagrala kapitalnie i byla prawie nietykalna na serwisie a dzisiaj wnocy zas w druga strone...

 
A 15,8K

andyvelxaero

Użytkownik
Gratulacje dla Magdy, zasłużone zwycięstwo (w małych punktach spora przewaga). Polka zagrała bardzo dobry, solidny mecz w swoim stylu z małą ilością własnych błędów, dodatkowo serwis funkcjonował dobrze. Mam nadzieję że popracują z trenerem żeby ten jej tenis trochę zmienić na bardziej ofensywny bo jakiś potencjał widać (były takie akcje że potrafiła po kontrze iść do siatki). To powinno iść chyba w stronę tenisa Linette, Igą to ona niestety już nie będzie.

A Gadecki, cóż fajna uśmiechnięta dziewczyna o polskich korzeniach (Australijki są pod tym względem jakieś niesamowite), która technicznie ma papiery na granie w czołówce. Tylko nad taktyką i mentalem musi popracować, trener na zawodach by się jej przydał. No i ogrania brakuje, po prostu musi ograć się w czołówce, wejście do setki powinno pomóc.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +184
Do góry Bottom