>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata kobiet 2022 - Polska/Holandia

R 1,6K

robertooo123

Użytkownik
Ja też nie wiem jak można sukcesem nazwać awans do ćwierćfinału MŚ. Mamy jedną z młodszych drużyn na tej imprezie. Trenera, który pracuje z nimi dosłownie chwilę, a przed turniejem wypadły mu dwie podstawowe przyjmujące. W tym jedna, której na gwałt potrzebujemy. Awansowaliśmy do tej fazy pierwszy raz od 60 lat. Ale to przecież mega luz awansować. Nie udało się od 60 lat, ale teraz to luz.

Już nie mówiąc o tym, że to wy krzyczeliscie, że jaki awans do ćwierćfinału, przecież możemy przegrać z Dominikaną, Kanada, Bułgaria, Niemcami, Tajlandia. Ale już po tym ćwierćfinale narracja się zmieniła na: z takiej grupy nie awansować to byłby wstyd.

Wstydem to jest taka mentalność jaką prezentujecie. Dziewczyny mające po 20 lat i bijące mistrzynie olimpijskie na pewno właśnie czegoś takiego oczekują.

Co do tego, że nam sędziowie pomogli z Kanadą. No śmiechu warte. Ale to jak nas przycieli z Dominikana czy z Turcja w tie-breaku (a oba mecze przegraliśmy, szczególnie ten drugi), to już cisza, bo nie pasuje do narracji? Przecież sędzia w meczu z Turcją sam im wygrał mecz :)

Ostatnie. To jest temat do dyskusji o typach i podawania typów. Średnio mnie interesuje czy dla was awans do ćwierćfinału to nic takiego, czy Górecka to słaba przyjmująca. Mieliście dwa tygodnie na założenie tematu dyskusyjnego na MŚ. Nie zrobiliście tego to gadajcie o zawodniczkach na priv, bo wasze nic nie wnoszące posty niestety zaburzają obraz całego tematu i najzwyczajniej w świecie nie widać tego co powinno tu być - czyli typów. Dzisiaj ostatni dzień na takie dyskusje, od jutra posty będą kasowane. Łącznie z tym który właśnie napisałem.
Skoro odpisujesz już mi to nie żadna narracja się nie zmieniła. Ba w meczu z Dominikana typowałem Polki gdzie było dużo typów na Dominikanę. Bo ja po prostu uważam że ta drużyna ma duży potencjał i tyle. Juz za Nawrockiego drużyna pukała do czołówki. Przypomne prawie awans na IO i 4 miejsce na ME a teraz zaeodniczki są lepsze i bardziej doświadczone. Dlatego awans do 8 i pokonanie takich reprezentacji jak Niemcy Kanada Tajlandia i Dominikana to po prostu wykonanie zadania i tyle. Nie ma co sie ekscytować. Jak pokonają Serbki i awansują do półfinału to tak będzie to sukces. Po to się gra takie imprezy żeby zdobywać medale. Polska to nie jakaś przeciętna reprezentacja.
I co piszesz o mentalności też śmieszne. Właśnie uwazanie Polski za jakiegoś przecietniaka i zadowolenie z 1/4 może podciąć nogę a nie uważanie że Polki są silne i moga pokonać każdego na świecie.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Panowie nie rozumiem za bardzo tej "rozmowy" dla jednego awans Polski do ćwierćfinału będzie sukcesem, dla drugiego będzie to wykonanie zadania a dla trzeciego będzie to nic nadzwyczajnego - każdy ma prawo do własnego zdania.

Koniec już dyskusji na temat, który NIC NIE WNOSI.
Mamy kolejne spotkania i kolejne fazy turnieju, zapraszam do dalszej dyskusji na temat meczów.
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Serbia i Włochy z medalami więc co za tym idzie wygrywają swoje spotkania cwiercfinalowe

Co do meczu USA - Turcja. Moja opinia jest taka że Turczynek na medal nie stać. Czy na wygraną z USA? To już nie jest takie pewne. Głównie dlatego że nikt kompletnie nie potrafi dokładnie ocenić potencjału Amerykanek. Zbyt wiele zmiennych w ich grze, zbyt wiele niewiadomych. Tu straszne becki od Polek, za chwilę wygrana spokojna z Turcja. Dlatego też moim skromnym zdaniem trzecim medalista będą Brazylijki,Japonki bądź Amerykanki.

Serbia i Włochy z medalem (kursy dołoże jak tylko ktoś to wystawi)

Turcja, Polska i Chiny bez medalu
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Serbia i Włochy z medalami więc co za tym idzie wygrywają swoje spotkania cwiercfinalowe

Co do meczu USA - Turcja. Moja opinia jest taka że Turczynek na medal nie stać. Czy na wygraną z USA? To już nie jest takie pewne. Głównie dlatego że nikt kompletnie nie potrafi dokładnie ocenić potencjału Amerykanek. Zbyt wiele zmiennych w ich grze, zbyt wiele niewiadomych. Tu straszne becki od Polek, za chwilę wygrana spokojna z Turcja. Dlatego też moim skromnym zdaniem trzecim medalista będą Brazylijki,Japonki bądź Amerykanki.

Serbia i Włochy z medalem (kursy dołoże jak tylko ktoś to wystawi)

Turcja, Polska i Chiny bez medalu
Wybrałeś dwie najlepsze drużyny i polecasz grac niezależnie od kursu ?
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Nie napisałem że polecam grać niezależnie od kursu. To jest spora nadinterpretacja. Natomiast dla mnie możesz zawsze czekać aż wystawia kursy i dopiero wtedy analizować czy się opłaca. Ja mam często inaczej - zakładam sobie wcześniej po jakim kursie wystawia i stawiam granicę oplacalnosci

STS wyszedł z kursami @1.35 na Włoszki i @1.45 na Serbki ale już spadlo. Fortuna nie wystawiła kursów na podium a jedynie na finalistki.

Jeżeli chodzi o jutro to ciężko znaleźć coś atrakcyjnego, kursy są wystawione dość prawidłowo - jedynie się zastanawiam czy buki nie przeceniają Brazylijski

Chiny +14.5 @1.67

Włoszki idą, Włoszki wygrały dwie pierwsze fazy, natomiast Włoszki nie deklasuja jak do tej pory. Ja wiem że teraz zaczyna się prawdziwe granie, natomiast mimo wszystko nie jest to aż tak zabójcza maszyna. Wygrać wygrają ale pogromu tu nie będzie. Chinki in plus, zaskoczyły pozytywnie i w meczu z Japonkami i wczoraj z Belgijkami. Myślę że będą w stanie powalczyć, może nawet seta urwą
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +120
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Serbia (-2.5 seta) - Polska 1 @2.25 Unibet

Plan minimum wykonany przez dziewczyny, czyli awans do ćwiartki. Niestety dwa ostatnie spotkania w wykonaniu Polek bardzo słabe, nawet Stysiak miała problemy z kończeniem ataków z Kanadą i Niemcami, o Różańskiej już nie wspominając. Jeśli dziewczyny nie poprawią swojej gry, to Serbki mogą to zakończyć w 3 szybkich setach. Wiadomo, nasze Panie nie mają nic do stracenia, bo grają z faworytkami do złota, no ale niestety ja nie wierzę tutaj w choćby set dla naszej Reprezentacji. Serbki są w gazie, wygrały wszystkie spotkania, straciły zaledwie dwa sety, nie kalkulują, tylko grają swoje - tutaj jest już niestety różnica klasy, dlatego myślę, że Serbki nie pozwolą się rozhuśtać naszym Paniom.
 
Ostatnia edycja:
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Turcja - USA
będzie 4. set - tak 1.55
STS

Dobry kurs w sts na to zdarzenie (w fortunie 1.44). Turcja nie jest bez szans w starciu ze Stanami. Liczę, że Guidetti odrobi pracę domową, wyciągnie wnioski z ostatniego spotkania i „rozpisze” sobie Amerykanki tak żeby poważnie powalczyć o półfinał. H2H też na korzyść typu, mecze między tymi drużynami zazwyczaj cechują się zaciętością i dużą liczbą rozegranych setów.

Za drobne będę jeszcze próbował:
Będzie 5. set - tak 3.40
ponieważ to babki, tak naprawdę wszystko może się zdarzyć, a ja lubię grać wysokie kursy :)
 
Ostatnia edycja:
R 1,6K

robertooo123

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Nie no bez jaj te kursy jutro na Polki i Chinki to chyba jakiś żart jest. Kurs 6 na obie te reprezentacje?
Polki ok zagrały słabiej ostatnio ale jutro widzę full motywacje przed 10 tys. publicznością i wyrównany mecz. Pierwszy mecz Polki zagrały o wiele słabiej niż np z Amerykankami a i tak seta mogły wygrać.
DW za drobne 3:2 Polska kurs 12 niestety brakło 2 punktów. Mega bliski mecz
Over 3,5 seta kurs 1,8 fortuna

Chinki myślę że też ukują minimum seta. To nie jest średniak żeby wystaeiać kurs 6 bez przesady. Włoszki miewały przestoje. Z Belgią poeinny przegrać mecz. Z Brazylią przegrały. Traciły sety z Holandią i Japonią. Egonu jak sie zagotuje i zacznie walić po autach to moga mieć problem.
Over 3,5 seta 1,8 fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +447
BanksyGA 148,3K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Agnieszka Korneluk poniżej 11,5 pkt @1,65 - forbet

Co do innych zawodniczek mam wątpliwości - Boskovic, Stasiak, Różański zrobią over/under w zależności od wyniku meczu, a ja nie jestem przewidzieć czy wygramy seta, czy nie. Natomiast Kakolewska nie powinna dzisiaj błyszczeć. Być może ruszy z zagrywki przyjmujące, ale w ataku jest zbyt wolna i bije zbyt słabo. Boskovic bardzo ciężko zablokować - szczególnie, że Kakolewska jest bardzo wolną zawodniczką. Środek też będzie ciężko jej złapać w bloku. Prędzej niż fantastyczny występ Agi widzę jak siada na ławce w 2-3 secie. Poprzedni mecz z Serbia miała tragiczny. Na 5 punktów złożyło się: 2 w ataku, 2 w bloku i 1 z zagrywki.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1085
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Wydaje mi się że dzisiaj warto grać na wszystkich dogow. Nie wiem czy czyste winy ale kursy przesadzone. W każdym z czterech przypadków ale chyba chinki najbardziej przestrzelone. Buki dają im podobne szanse jak Polakom A moim zdaniem są sporo większe
 
C 229,9K

czary-mary

Użytkownik
Brazylia - JAPONIA
Typ: JAPONIA kurs @3.35

Nadeszła pora na ćwierćfinały. Ponownie dojdzie do pojedynku Brazylijek z Japonkami. Podczas spotkania w grupie Japonki śmiało przeciwstawiły się ekipie Brazylii. Ba, One w dosyć gładki sposób w 4 setach w stosunku 3:1 ograły rywalki z Ameryki Płd. Dzisiaj ponownie nie są stawiane w roli faworytek co moim zdaniem jest błędem. Podczas tego turnieju przegrały tylko z Włoszkami i Chinkami. Brazylijski z jedną porażką, właśnie z Japonkami. Od spotkania z Chinkami, w którym kontuzji doznała jedna z japońskich liderek - Koga musiały zmienić taktykę i rozłożyć grę na wszystkie skrzydłowe. Koga była mocno oszczędzana, ale dwukrotnie pojawiała się na parkiecie. Moim zdaniem zwyczajnie oszczędzana Ją na najważniejsze spotkania. Takim właśnie są play-offy i ćwierćfinałowa batalia z Brazylią. Ciężar gry na swoje barki wzięły Inoue, Ishihawa, Hayashi, które stworzyły świetny tercet. Dodając do tego Kogę, ich siła ataku i możliwość rotacji stały się jednymi z najlepszych na MŚ. Brazylijki po przebudowie nie są już tak mocne. Skład został bardzo odmłodzony i gra opiera się głównie na przyjmującej Gabi. Póki co ich wyniki są bardzo dobre, ale mnie osobiście nie przekonują. U Japonek atak rozkłada się na większą ilość zawodniczek. Każda z nich jest w stanie pociągnąć swój zespół. Ich znakomita gra w obronie tylko utwierdza mnie w ich potencjale. Z dzisiejszych ćwierćfinałów największe szanse na sprawienie niespodzianki mają Japonki
 
Otrzymane punkty reputacji: +488
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
No to grają dalej. Bez cienia ironii. Teraz przyznam że zrodziła się drużyna. Awansowały to co powinny ale to co dzisiaj grają, bez względu na wynik końcowy, to już jest coś ponad

Dumny po porażce ? Z całą pewnością nigdy to powiedzenie nie było tak prawdziwe
 
Ostatnia edycja:
O 4,4K

oth

Użytkownik
Patrząc obiektywnie dużo pomogły serbki. Słaba Busa, beznadziejna Mihajlovic. U nas do wygrania tego meczu brakło kogoś poza Stysiak w ofensywie, ale fakt faktem prawie wygrała mecz z Serbią ;)
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Nigdy nie sądziłem, że kobieca siatkówka wywoła u mnie takie emocje. Poczułem się w pewnym momencie jakbym oglądał reprezentacji mężczyzn.
Drugi mecz Brazylia-Japonia to był totalny kosmos pod względem poziomu. Nasz mecz to były emocje, ale ten drugi był świetny. Brazylijki były bite w dwóch pierwszych setach i wyglądały jak zbite psy, ale potrafił się podnieść. W tie breaku szły punkt za punkt praktycznie. Japonkom zabrakło warunków fizycznych według mnie, bo o ile było niby blisko to jednak daleko.

Przydałaby się jakaś druga przyjmująca, która potrafi skończyć atak częściej niż jedna piłka na 3 czy 4.
 
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
Niestety dwa kluczowe momenty w tie breaku po stronie libero , pierwsze przyjęcie na drugą stronę Szczygłowskiej a później Stenzel. Szkoda bo brakowało tak mało by cieszyć sie z półfinału, chodź i tak moze my być pełni dumy za to że tworzy sie drużyna pełna jakości jeszcze trochę doświadczenia i będzie dobrze. Szacunek za tie break dla Stysiak która zdobyła z 70% punktów w 5 secie po słabszym 3 i 4 . Brawo dziewczyny za walkę i wierzyłem do konca ze uda sie zetrzeć uśmiech z twarzy po 3 secie Serbek. BRAWO POLSKA 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
 
R 1,6K

robertooo123

Użytkownik
Patrząc obiektywnie dużo pomogły serbki. Słaba Busa, beznadziejna Mihajlovic. U nas do wygrania tego meczu brakło kogoś poza Stysiak w ofensywie, ale fakt faktem prawie wygrała mecz z Serbią ;)
Mihajlovic jednak zdobyła te 15 punktów. U nas Różański jako 2 najlepsza skrzydłowa tylko 9 i po raz kolejny napiszę. 4 punkty Góreckiej w 5 setów. No tak to nie powinno wyglądać.
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Przecież Górecka nie jest tutaj pierwszą opcją, ani drugą. Trzecią.
Różański była drugą i jej cyferki na tle Zuzi wyglądały słabo.

Nie ma co tego rozkładać na czynniki. Dziewczyny zasłużyły po prostu na szacunek.
 
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Dopóki moderator nie krzyczy to ja jeszcze napisze to co pisałem na czacie. Manewr zmiany Szczygłowska 🔄 Różański się sprawdził w pierwszym secie i brakowało mi tego w drugim i trzecim.. w czwartym nawet nie wiem czy była bo już za duże emocje mną targały ale Ola trzymała przyjęcie + Oliwia sobie mogła odpocząć. No i ten nieszczęsny środek.. uważam, że można było szybciej zareagować i coś tam namieszać bo i Kąkolewska i Witkowska odstawały jakością od reszty drużyny. Kto wie jakby się wtedy potoczyły sety 2 i 3. Fakt, było baaaaardzo blisko i można sobie gdybać co tam by się działo w półfinale ale moim zdaniem to jest to świetny wynik tej reprezentacji, którą przed mistrzostwami wszyscy skazywali na porażkę :)
 
Do góry Bottom