>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Mistrzostwa Świata 2022 (26.08 - 11.09.2022r)

intelowiec 73,6K

intelowiec

Użytkownik
Mecz: Polska - USA
Typ: Powyżej 179,5 pkt.
Kurs: 1,61
Buk: Fortuna

Na pewno w głowach naszych siatkarzy wciąż siedzi półfinałowy mecz Ligi Narodów z USA, a zwłaszcza jego ostatni set, w którym rywal dał nam zdobyć jedynie 13 oczek. Po tamtym spotkaniu panowało przekonanie, że lepiej przegrać półfinał turnieju towarzyskiego niż Mundialu, i że niedługo nadarza się okazja do rewanżu i wtedy właśnie pokażemy naszą siłę i moc.

Dzień ten właśnie nadszedł i jestem prawie pewny, że obydwa zespoły (a już na pewno nie Polska) nie potraktują wieczornej potyczki jako sparingu przed play off. Choćby z racji tego, że do kolejnych meczów trzeba będzie czekać kilka dni, a po wygranej z jednym z kandydatów do medali (i jedni i drudzy są za takich uważani) można jeszcze podbudować morale i atmosferę w drużynie.

W dotychczasowych meczach grupowych przeciwnicy nie byli zbyt silni (choć na pewno po Bułgarach można było oczekiwać nieco więcej) i zarówno USA, jak i Polska przeszły przez nie bez straty seta. Wydaje się, że to jednak Polska bardziej przekonująco pokonała Bułgarów, grając chyba najlepszego seta za kadencji Grbicia i nokautując w nim rywala do 12. Nasz zespół na pewno nie zagra drugi raz tak słabo jak w Lidze Narodów, a drużyna USA trzyma poziom od dłuższego czasu i z pomocą Matthew Andersona będzie chciała pokusić się o dobry wynik.

Zapowiada to duże emocje i grę na ostrzu noża - spodziewać się możemy siatkarskich fajerwerków, przepychanek, sporej ilości psychologicznych sztuczek, zaciętych końcówek, i o ile bardzo trudno jest w tym spotkaniu przewidzieć zwycięzcę, kurs 1,61 na powyżej 179,5 pkt. wygląda dość zachęcająco (a na pewno o wiele bardziej zachęcająco niż podobny zaniżony kurs na wygraną Polski). Powyżej 179,5 pkt. to przecież jedynie 4 sety zakończone wynikiem przynajmniej 25:20, co wydaje się zadaniem dość prostym do wykonania i racjonalnym wyborem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1027
Emdojot 369,3K

Emdojot

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Japonia - Kuba
Kuba win 1.60 Fortuna
Kuba -3.5 1.85 Betclick
Kuba -7.5 2.25 Fortuna
Minimum 2 sety z taka sama liczba punktów 2.35 eWinner
Kuba -1.5 seta 2.23 Fortuna

Mecz o drugie miejsce w grupie, Brazylia odprawiła już oba z tych zespołów i nie zapowiada się na to by z Katarem straciła punkty, jednocześnie tracąc fotel lidera.
Kuba przegrała z Brazylią 3:2 po zaciętym pojedynku i gra na przewagi w tie breaku. Następny mecz to pojedynek z Katarem wygrany 3:1, a przegrany set był do końca na styku. Przed turniejem zaprezentowali się dobrze w turnieju Pan-American ostatecznie w nim triumfujac.
Japonia uległa Brazylii 3:0 gdzie nie podjęli jakiejś większej walki, a z Katarem poradzili sobie bez większych problemów.
H2H jest bezlitosne dla zawodników z kraju kwitnącej wiśni. Nie wygrali żadnego pojedynku z Kubanczykami i tylko raz doprowadzili do tie breaku w poprzednim spotkaniu. Odbyło się one 6 lat temu w ramach ligi narodów, dlatego też nie jest przekonującym argumentem na korzyść Kuby.
Kończąc myślę że wygrana zapewnia sobie reprezentanci Ameryki i przypieczetuja awans do dalszej fazy turnieju
 
Otrzymane punkty reputacji: +120
korver 128,1K

korver

Użytkownik
Z tego co widzę to w Tunezji nie gra ich podstawowy atakujący Ben Tara a jest to dość spore osłabienie, (...)
Ben Tara zrezygnował z kadry TUN. Czeka na polski paszport, by w lidze nie grać jako obcokrajowiec.
Post automatycznie złączony:

Tak ale Polska i Slowenia maja zagwarantowane rozstawienie z 1 i 2 - bez względu na wynik. Wystarczy wyjsc z grupy
Tak, tylko problemem się robi dalsza ścieżka pucharowo, o to jest gra. Przegrana Polski mocna zrzuci nas na pozycję nr 2, zakładając, że Słoweńcy ograją słabych Niemców - oba mecze dzisiaj o 20.30.

Wygrana zbyt mocna z USA sprawia, że USA będzie z miejsc drugich, a więc bardzo możliwe, że dostaną pozycję 8/9 i trafimy na nich w 1/4. Tu jest też dużo znaków zapytania, bo każdy grupa ma jakby nie patrzeć wiele możliwych scenariuszy, a decydować będą detale.

No moją logikę jednakże, jeżeli już kombinować to widzę to tak: 2 sety dla naszych -> pewna pozycja nr 1, wpuszczamy rezerwy i niech USA wygrywa grupę. Nasz mental wtedy jest ok, bo pokażemy moc od początku. Matematyka też się będzie zgadzać, bo dostaniemy lepszą ścieżkę PLUS wyrzucimy USA do drugiej połówki z racji na ich wyjście z I miejsca. Zapas małych punktów z Bułgarii i Meksyku spokojnie wystarczy, by przeskoczyć Słowenie w pojedynku gospodarzy (najpierw liczba zwycięstw, potem duże pkt, ratio set, i ratio pkt) - zakładając POL-USA 2-3 i SLO-GER 3-0 jest tak:
POL wygrane 2-1, 8pkt, 8-3 w setach
SLO wygrane 2-1, 8pk, 8-3 w setach ...

i tu robotę robią nasze zdobycze małych punktów z Bułgarią oraz Meksykiem. Słowenia "dała ciała" z Kamerunem w tym aspekcie.

Ale to oczywiście tylko dywagacje, bo zapewne nasz sztab i zawodnicy uniosą się "honorem" i będą woleli honorowo ograć USA, o ile będzie taka okazja, bo nie zapominajmy, że USA też rozgrywa swoją grę i też walczy o drabinkę lepsza.

Mój typ na ten mecz:
SPOKOJNIE CZEKAĆ NA LIVE, wcześniej będą już rozstrzygnięcia w innych grupach i chociaż coś będzie już można naszkicować w drabince. Na chwilę obecną to totalne wróżenie fusów. Być może ja popełniłem, gdzieś błąd w obliczeniach, ale na to co ja rozumiem to teraz absolutnie nie wiadomo NIC.
 
Ostatnia edycja:
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Kuba - Japonia
Typ: Kuba @1.60 fortuna

Mecz o 2 miejsce w grupie B (Brazylia pewnie wygra z Katarem i przypieczętuje 1 miejsce). Dla mnie faworytem w tym spotkaniu jest reprezentacja Kuby, która w końcu złożyła taki skład, że może rywalizować z najmocniejszymi. Kuba ma w swojej drużynie między innymi zawodników takich jak: Jesus Herrera z Perugii (18 pkt w przegranym spotkaniu z Brazylią), Miguel Angel Lopez z Sady Cruzeiro (14 pkt przeciwko Brazylii), Marlon Yant z Lube (12 pkt przeciwko Brazylii). W drużynie Japonii grę ciągnie głównie ich kapitan Yuki Ishikawa. Uważam, że zdecydowanie więcej jakości jest po stronie Kuby i to oni zwyciężą w tym starciu, awansując z grupy z 2 miejsca.
Jako ciekawostkę można dodać, że Japonia nigdy nie wygrała meczu przeciwko Kubie.
Yuki Ishikawa wraca powoli po kontuzji kostki w 1/4 LN w pierwszym meczu nie grał, a w drugim wszedł z ławki. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby jakoś pociągnął grę. Żadna jest to ciekawostka, Kuba miała silny skład to wygrywała z Japonią, która od jakiegoś czasu zaczęła grać trochę lepiej.
Ktoś tam pisał, że Kuba wygrała Pan Cup tylko, że grali pierwszym składem, a reszta ekip przyjechała ochłapami to nie ma się co dziwić. Przed turniejem tak myślałem, że Kuba wygra, ale teraz to na dwoje babka wróżyła. Widziałem ich z Katarem to słaby mecz. Z Brazylia też nic ciekawego przez 5setow tylko druga połowa pierwszego i drugi na niezłym poziomie, reszta to masa niewymuszonych błędów.
Wszystko zależy od tego jak im będą te bomby na zagrywce wchodzić, a narazie jest słabo. Jak Kuba będzie przyjmować i utrzymają zagrywkę to wygrają, ale jak przyjęcie będzie marne to Japonią ich wkręci w parkiet.
 
Otrzymane punkty reputacji: +738
M 1,9K

mandragon

Użytkownik
Moim zdaniem w meczu USA POL nie będzie kalkulacji, Grbic za wszelką cene chcę ogrywać Janusza ze wszystkimi, na ten moment trio Janusz Śliwka Semeniuk jest dla niego gwarancją pewnej gry i tego się trzyma. Co będzie dziś? W końcu ktoś sprawdzi naszych przyjmujących zagrywką i moim zdaniem to będzie kluczowe czy nasi sobie poradzą. W naszych szeregach uważam, ze nie ma zawodnika, ktory dobrze sobie radzi w ciezkich sytuacjach a Janusz nie jest jeszcze tak ograny w reprze trzeba o tym pamiętac. Tlum widzów zrobi presję i jak nie będzie szło to może być zjazd..jak będzie zobaczymy osobiscie widzę value na USA.
 
psychol32 478,6K

psychol32

Użytkownik
Nie ma odpuszczania jak się chce myśleć o mistrzostwie to trzeba ogrywać wszystkich. Jak USA wygra to tylko dlatego że będą lepsi a nie że im Polska odda.
 
Otrzymane punkty reputacji: +769
J 3K

josh91

Użytkownik
Japonia - Kuba
Kuba win 1.60 Fortuna
Kuba -3.5 1.85 Betclick
Kuba -7.5 2.25 Fortuna
Minimum 2 sety z taka sama liczba punktów 2.35 eWinner
Kuba -1.5 seta 2.23 Fortuna

Mecz o drugie miejsce w grupie, Brazylia odprawiła już oba z tych zespołów i nie zapowiada się na to by z Katarem straciła punkty, jednocześnie tracąc fotel lidera.
Kuba przegrała z Brazylią 3:2 po zaciętym pojedynku i gra na przewagi w tie breaku. Następny mecz to pojedynek z Katarem wygrany 3:1, a przegrany set był do końca na styku. Przed turniejem zaprezentowali się dobrze w turnieju Pan-American ostatecznie w nim triumfujac.
Japonia uległa Brazylii 3:0 gdzie nie podjęli jakiejś większej walki, a z Katarem poradzili sobie bez większych problemów.
H2H jest bezlitosne dla zawodników z kraju kwitnącej wiśni. Nie wygrali żadnego pojedynku z Kubanczykami i tylko raz doprowadzili do tie breaku w poprzednim spotkaniu. Odbyło się one 6 lat temu w ramach ligi narodów, dlatego też nie jest przekonującym argumentem na korzyść Kuby.
Kończąc myślę że wygrana zapewnia sobie reprezentanci Ameryki i przypieczetuja awans do dalszej fazy turnieju
Nie ma odpuszczania jak się chce myśleć o mistrzostwie to trzeba ogrywać wszystkich. Jak USA wygra to tylko dlatego że będą lepsi a nie że im Polska odda.
Niekoniecznie, jak wygrają i trafia na USA w ćwierćfinale odpadając to dopiero zaboli. Polska dzisiaj wyjdzie podstawowym składem ale jeżeli nie będzie iść to wątpię, że będą się zabijać o wygraną. 2.45 na USA to value.
 
przez pryzmat 3K

przez pryzmat

Użytkownik
Spójrzcie na to z innej strony. Dostaliśmy od Amerykanów srogą lekcję w Lidze Narodów przegrywając 3:0. Jeśli teraz teoretycznie mielibyśmy odpuścić i ponownie przegrać to w jakich nastrojach do fazy pucharowej przystąpiłaby nasza drużyna ? W co najmniej wątpliwych. Nie pewni na co nas stać z czołówką i nie pewni swojej formy w tym turnieju bo te pierwsze dwa mecze nie dały odpowiedzi. Sama drużyna musi poczuć, że jest w stanie walczyć o tytuł, a żeby tak się stało musi podejść poważnie do tego spotkania.
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Yuki Ishikawa wraca powoli po kontuzji kostki w 1/4 LN w pierwszym meczu nie grał, a w drugim wszedł z ławki. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby jakoś pociągnął grę. Żadna jest to ciekawostka, Kuba miała silny skład to wygrywała z Japonią, która od jakiegoś czasu zaczęła grać trochę lepiej.
Ktoś tam pisał, że Kuba wygrała Pan Cup tylko, że grali pierwszym składem, a reszta ekip przyjechała ochłapami to nie ma się co dziwić. Przed turniejem tak myślałem, że Kuba wygra, ale teraz to na dwoje babka wróżyła. Widziałem ich z Katarem to słaby mecz. Z Brazylia też nic ciekawego przez 5setow tylko druga połowa pierwszego i drugi na niezłym poziomie, reszta to masa niewymuszonych błędów.
Wszystko zależy od tego jak im będą te bomby na zagrywce wchodzić, a narazie jest słabo. Jak Kuba będzie przyjmować i utrzymają zagrywkę to wygrają, ale jak przyjęcie będzie marne to Japonią ich wkręci w parkiet.
Nie ma takiej opcji, Kuba lekko.

3-1 Kuba @4.10 STS
3-0 Kuba @4,10 STS
 
zibi16 1,5M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Panowie ja rozumiem, że można krytykować drużyny po meczu, że zagrały źle itd, można także w kulturalny sposób "skrytykować" użytkownika dając jakiś argument czy coś ale osoby nic nie wnoszące do tego działu, nie podające żadnych konkretnych typów z argumentami odzywają się dopiero po albo w trakcie meczu... W dodatku jak już napisałem mało wnoszące w temat bo jeszcze zrozumiem jeśli ktoś podaje typy przed meczem i udziela się po.

Od teraz każdy nic nie wnoszący temat będzie usuwany.
Najprościej jest krytykować po meczu a przed meczem nie odzywać się nic.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1943
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Tak jak przewidywałem Kubabez jakości, masa błędów, wkręceni w parkiet.

Francja-Kamerun over 128.5 @2.25 (y)(y)(y)(y)

Kamerun nie taki słaby jak go malują. Te 17-18pkt na seta potrafią ugrać, a i jeden wyższy może wpaść. Francja już z 1msc dziś będą rotować i się bawić. Kamerun mecz pożegnalny, więc liczę, że się nie skompromitują. Dla mnie typ warty uwagi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2288
zibi16 1,5M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Ukraina - Portoryko 3:1

Dla Ukrainy jest to mecz o 2 miejsce w grupie ponieważ bezpośredni mecz z Tunezja wygrali - tylko zwycięstwo Tunezji z Serbią 3:0 nieco skomplikowało by sytuację w grupie ale to jest raczej mało realny scenariusz.
Ukraina przegrała z Serbią 0:3 i wygrała 3:0 z Tunezją natomiast Portoryko przegrało 2 razy 0:3 z Tunezją i Serbią. Mimo tego mecz z Serbią nie był tak jednostronny w 1 i 2 secie. Po prostu Portoryko zagrało solidne spotkanie.
Ukraina zagrała z Tunezją bardzo dobry mecz tak naprawdę i wygrali pewnie 3:0 bez żadnej wątpliwości kto był lepszy.

Mimo, że Ukraina jest w tym meczu mocnym faworytem to uważam, że handicapy są nieco zawyżone w końcu Ukraina jest zespołem średnim w Europie a tutaj mamy takie handi jak prawie Francji z Kamerunem...

Portoryko +22,5 1,57
 
Ostatnia edycja:
zibi16 1,5M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Oprócz tego na sucho...

Kanada - Turcja 0:3
Kanada
2,41
Kanada +1,5 seta 1,65

Nie uważam aby Kanada była aż takim underdogiem w meczu z Turcją. Mimo wszystko to Kanada w ostatnich latach rozgrywała więcej meczów na wyższym poziomie, w swojej kadrze mają bardzo solidnych siatkarzy.

Argentyna - Egipt 3:2
poniżej 140,5
1,80

Argentyna z nożem na gardle po 2óch porażkach, na szczęście dla nich przegrali 2-krotnie 2:3 i jeśli wygrają to awansują dalej jednak potencjał obu drużyn jest widoczny i różnica klas to co najmniej 2 półki.
 
Ostatnia edycja:
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Włosi jak wygrają 3-0 z Chinami, to zostają w Lublanie czyż nie?
Bo 3-1 to będą decydować małe punkty. Byłoby korzystnie dla nich, żeby wejść z 1 miejsca, dla swoich kibiców bliżej do Słowenii, gdzie grają też grupę.
Polacy też by byli zadowoleni, gdyby byli zepchnięci z 1 miejsca na drugie, to zagralibyśmy w Gliwicach a nie w Słowenii.
 
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Zibi ma rację Argentyna jutro wygra i to 3-0 myślę @1.6. Egipt cienki i nawet under w singlu 135.5 @2.25 można próbować.
Ukraina pewnie też miękko 3:0 @1.4 o kilka klas lepsi. Portoryko niby set na przewagi z Serbia, ale gość na zagrywce szalał od 20-24 drugi raz nie powtórzy.

Jednak co do Kanady się nie zgodze. Według mnie wygra Turcja @1.6 jakoś w tych w dwóch meczach widać u nich znacznie więcej pozytywów w grze i mają lidera Lagumdzije. Na Kanadę stawiałem z Chinami i strasznie męczyli konie. Widać, że zespół jest w przebudowie. Ciężko się to oglądało, niby chcą grać szybko i efektownie, ale nie mają papierów na takie granie. Masa błędów, liderów brak ( ten niby libero były co gra na przyjęciu coś ciągnie w ataku). Zagrywka nieregularna, przyjęcie słabe. Środkowi próbują coś grac , ale najpierw trzeba przyjąć, a myślę że Trasy ich odrzuca od sieci.
Post automatycznie złączony:

Włosi jak wygrają 3-0 z Chinami, to zostają w Lublanie czyż nie?
Bo 3-1 to będą decydować małe punkty. Byłoby korzystnie dla nich, żeby wejść z 1 miejsca, dla swoich kibiców bliżej do Słowenii, gdzie grają też grupę.
Polacy też by byli zadowoleni, gdyby byli zepchnięci z 1 miejsca na drugie, to zagralibyśmy w Gliwicach a nie w Słowenii.
Żartujesz? Jak można tak pisać i siać ferment?
Przestudiuj regulamin i wróć z przeprosinami albo nie wracaj 😅.

Odpowiadam: Polacy już są rozstawieni z 1 , a Słowenia z 2. Jakbyśmy dzisiaj przegrali z Usa i byli rozstawieni z 2 to NAWET FIVB nie wymyśliłoby takich bredni jak ty, że Słowenia miałaby grać w Polsce, a my w Słowenii 😂😂😂 .
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +474
Do góry Bottom