>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

UFC on ABC 2: Vettori vs. Holland

psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
UFC on ABC 2: Vettori vs. Holland



Data: 10 kwietnia 2021 (sobota)
Lokalizacja: UFC Apex - Las Vegas, Stany Zjednoczone
Transmisja: Polsat Sport / eFortuna.pl / PPV (karta główna), UFC Fight Pass / eFortuna.pl (karta wstępna)

Walka wieczoru
185 lbs: Marvin Vettori (16-3-1) vs. Kevin Holland (21-6)


Co-main event
145 lbs: Arnold Allen (16-1) vs. Sodiq Yusuff (11-1)


Karta główna (od 21:00 polskiego czasu)
185 lbs: Kyle Daukaus (10-1) vs. Aliaskhab Khizriev (13-0)
185 lbs: Sam Alvey (33-14-1) vs. Julian Marquez (8-2)
115 lbs: Nina Ansaroff (10-6) vs. Mackenzie Dern (10-1)
170 lbs: Mike Perry (14-7) vs. Daniel Rodriguez (13-2)

Karta wstępna (od 18:00 polskiego czasu)
155 lbs: Jim Miller (32-15) vs. Joe Solecki (10-2)
155 lbs: Scott Holtzman (14-4) vs. 🇵🇱 Mateusz Gamrot (17-1) – ok. 20:00
135 lbs: Norma Dumont (5-1) vs. Erin Blanchfield (6-1)
155 lbs: John Makdessi (17-7) vs. Ignacio Bahamondes (11-3)
265 lbs: Yorgan De Castro (6-2) vs. Jarjis Danho (5-1-1)
135 lbs: Hunter Azure (9-1) vs. Jack Shore (13-0)
145 lbs: Luis Saldana (14-6) vs. Jordan Griffin (18-8)
205 lbs: Da Un Jung (13-2-1) vs. William Knight (9-1)
185 lbs: Impa Kasanganay (8-1) vs. Sasha Palatnikov (6-2)

źródło: ufc.com, lowking.pl
 
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Mateusz Gamrot vs Scott Holtzman, typ: 1 @1,50 - 1xbet

Uważam Mateusza za wiekszego faworyta niż wskazują na to kursy. "Hot Sauce" z pewnością będzie chciał się bić w stójce, bo tam będzie najgroźniejszy i najmniej narażony na dominację Gamera.

Teraz wróćmy do poprzednich walk Holtzmana, dajmy na to od początku 2019 roku. Przegrana z Beneilem Dariushem to żaden powód do wstydu. Wygrana z Jimem Millerem i Dong Hyun Ma, to też walki, w których był lepszy. Ja jednak chciałbym się skupić na stronie zapaśniczej. Powyższa trójka próbowała obalić Amerykanina łącznie 7 razy, udało się raz, więc mało statystycznie można do tego podejść. Aby skupić się na grapplingu należy wrócić do walki z Nikiem Lentzem, który na zapasach polegał. Próbował obalać Scotta aż 19 razy, a udało się pięć co dało mu drogę do zwycięstwa. Lentz miał kontrolę nad przeciwnikiem w parterze przez prawie 7 minut, czyli blisko połowę walki.

Jeżeli Nik Lentz dał radę obalać Holtzmana, to bez problemu zrobi to Gamer.

Gamer do walki przygotowywał się oczywiście w USA. Po nieudanym debiucie (bardzo bliska walka, ale jednak przegrana) sam przyznał, że zeszło z niego ciśnienie. Podczas walki z Kutateladze miał w głowie, żeby utrzymać nieskazitelny rekord. Teraz presja jest dużo mniejsza. Raz, że zera już nie ma w rekordzie. Dwa, że nie jest to już debiut w największej organizacji na świecie.

Sparingpartnerzy Gamera wypowiadali się o jego umiejętnościach w samych superlatywach. Spędził w American Top Team prawie 3 miesiące sparując z Jorge Masvidalem czy Dustinem Poirierem, czyli czołówką światowego MMA. Jestem pewien, że w stójce nie da sobie zrobić krzywdy przygotowując się m.in. z Masvidalem, który stojkowiczem jest przecież znakomitym. Dodatkowo Mateusz twierdził, że każdego z nich był w stanie obalać i kontrolować w parterze i ja mu wierzę. Dlaczego nie? Jest przecież światowej klasy grapplerem.

W skrócie uważam, że walka będzie jeszcze bardziej jednostronna niż ta sprzed dwóch lat, to znaczy Holtzmana z Lentzem. Gamer będzie obalał Scotta do skutku i utrzymywał go z wielką łatwością w parterze. Jak wspomniałem, Gamer nie da sobie zrobić krzywdy w stójce, a z dołu Amerykanin jest niegroźny. Widzę tutaj pewną decyzję naszego rodaka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +485
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Yorgan De Castro (6-2) vs. Jarjis Danho (5-1-1)

Yorgan De Castro wygra przed czasem @1.63 Betsson

Yorgan De Castro @1.35 Betsson


Rywal nie walczył w klatce prawie 5 lat !!!! to przepaść ogromna w MMA nie mająca prawa bytu. Ostatnia zremisowana z bardzo słabym rywalem. Co by nie robił nie ma prawa być w formie jakiejkolwiek. Wcześniej nie wyróżniał się niczym, drewniany z kiepską kondycją. De Castro po dwóch przegranych w 2020 r przez decyzję, gdzie w ostatniej został okradziony. Dobry Kickbokser który ma mocne niskie kopnięcia oraz potężne ręce, szczególnie prawą w kontrze.

Przewaga szybkościowa, techniczna i kondycyjna lepsza o głowę. Powinien go usadzić do drugiej rundy. Film przedstawia jego możliwości. Forma fizyczna nie gra u niego dużej roli ;)

Oprócz tego do gry podany wyżej Mateusz Gamrot @ 1.47 Unibet


 
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
UFC on ABC 2


Luis Saldana (14-6) vs. Jordan Griffin (18-8)


Dla 31-letniego Griffina jest to walka o być albo nie być w organizacji – w czterech stoczonych pojedynkach pod banderą UFC wygrywał zaledwie raz, jednak należy podkreślić, że toczył starcia z naprawdę mocnymi przeciwnikami. „Native Psycho” to taki zawodnik, który potrafi wypaść kapitalnie, by w kolejnym starciu przejść obok pojedynku. Patrząc w rekord jego przeciwnika owszem, Saldana wypadł w ostatniej walce z Vincem Murdockiem kapitalnie, robiąc sobie festiwal stójkowych technik, jednak nie dziwota, skoro dostał zawodnika dysponującego o niebo gorszymi warunkami fizycznymi. Zdarzało się przegrywać jednak Luisowi z naprawdę kiepskimi rywalami i zasadniczo ta walka pokaże, czy prezentuje on poziom UFC (moim zdaniem nie). Griffin jest mega ciężki do skończenia – ostatni raz przed czasem przegrał 6,5 roku temu, potrafiąc przewalczyć pięć rund z aktualnym mistrzem Bellatora Juanem Archuletą. Wierzę mocno, że Griffin będzie na tyle zmotywowany, by nie dać zrobić sobie większej krzywdy w dzisiejszej walce i uratuje swój kontrakt w organizacji, być może wygrywając przed czasem z dość jednowymiarowym Saldaną.

Jordan Griffin @2.17


Yorgan De Castro (6-2) vs. Jarijs Danho (5-1-1)


Po raz kolejny jestem mega zaskoczony hurraoptymizmem bukmacherów, którzy znów ślepo wierzą w łatwe zwycięstwo De Castro. Zawodnik z Wysp Zielonego Przylądka w ostatnich dwóch walkach z Gregiem Hardym i Carlosem Felipe pokazał swoją ogromną jednowymiarowość, czekanie na pojedynczy cios, zasadniczo zero pracy w parterze. Jaki to będzie miało wpływ na jego dzisiejszy pojedynek? A no taki, że co prawda Danho nie walczył od blisko pięciu lat, był jednak w ciągłym treningu (wykoleiła mu się walka z Taiem Tuivasą w ubiegłym roku przez koronę), a do tego starcia przygotowywał się na Litwie, z tego co wiem stawiając mocno na zapasy, które będą kluczem do jego ewentualnej dzisiejszej wiktorii. Syryjczyk nigdy nie był kondycyjną maszyną, ale jest twardy i nie wydaje mi się, by dał się szybko ustrzelić Yorganowi, o ile w ogóle się to stanie. Mój typ to stosunkowo rozpoznawcza pierwsza runda, a później – niech się dzieje, co chce.

W walce rozpocznie się druga runda – TAK @1.65


Scott Holtzman (14-4) vs. Mateusz Gamrot (17-1)

UFC
nie oszczędza Gamera, Polak dostaje kolejny ciekawy test w organizacji w postaci doświadczonego Holtzmana, który jednak pewnego poziomu już nie przeskoczy. Amerykanin jest już dość wiekowy, ma 37 lat i prochu nie wymyśli, ale może być dobrym wymiernikiem dla zawodników aspirujących do czegoś więcej niż tylko bycie w UFC. Prawdą jest, że Mateusz ma swojej stronie wszystkie argumenty, jest dużo lepszym i szybszym uderzaczem, dysponuje kapitalnym parterem, Holtzmana siłowo nie można w żaden sposób porównać do Kutateladze, więc i w tej płaszczyźnie to Polak powinien przeważać. Stawiam tutaj na dość pewne zwycięstwo Gamrota na pełnym dystansie, kurs do kombinacji bardzo spoko, biorę to.

Mateusz Gamrot @1.40


Sam Alvey (33-14-1) vs. Julian Marquez (8-2)


Sytuacja Sama Alveya w UFC stała się mocno podbramkowa – wiecznie uśmiechnięty Amerykanin ostatni raz wygrał w czerwcu 2018 roku i nie ma co ukrywać, że dzisiejsza porażka z Marquezem z automatu zwalnia go z organizacji. Widać jednak, że rudowłosy zawodnik zmobilizował się do tego pojedynku – wraca do kategorii średniej, więc forma zapewne całkiem dobra, co prawda Alvey jest już dość mocno wyeksploatowany, jednak w tym roku kończy 35 lat i jeszcze parę walk w UFC stoczy, tym bardziej, że jest to zawodnik zawsze niewygodny. Marquez w ostatniej walce z Pitolo wypadł mocno poniżej oczekiwań, wygrywając rzutem na taśmę z Hawajczykiem przez poddanie pod koniec trzeciej rundy. Przeczuwam tutaj wyrównane starcie, o którym być może zadecydują karty punktowe.

W walce rozpocznie się druga runda – TAK @1.35


Marvin Vettori (16-3) vs. Kevin Holland (21-6)


Nie wiem jaką filozofią kieruje się Kevin Holland, biorąc walkę zaledwie po trzech tygodniach od porażki na pięciorundowym dystansie z Derekiem Brunsonem, ale ok, lepiej dla nas. Amerykanin nie ma tutaj większych szans z Vettorim, który w obu walkach stoczonych w ubiegłym roku wyglądał jak milion dolarów i z młodego prospekta pomału wyrasta na pretendenta do pasa mistrzowskiego. Przeczuwam tutaj gwałt Włocha na Hollandzie na pięciorundowym dystansie lub w najlepszym wypadku skończenie bliżej rund mistrzowskich.

Marvin Vettori @1.29
 
john_fitch 128

john_fitch

Użytkownik
Mateusz Gamrot vs Scott Holtzman, typ: 1 @1,50 - 1xbet

Uważam Mateusza za wiekszego faworyta niż wskazują na to kursy. "Hot Sauce" z pewnością będzie chciał się bić w stójce, bo tam będzie najgroźniejszy i najmniej narażony na dominację Gamera.

Teraz wróćmy do poprzednich walk Holtzmana, dajmy na to od początku 2019 roku. Przegrana z Beneilem Dariushem to żaden powód do wstydu. Wygrana z Jimem Millerem i Dong Hyun Ma, to też walki, w których był lepszy. Ja jednak chciałbym się skupić na stronie zapaśniczej. Powyższa trójka próbowała obalić Amerykanina łącznie 7 razy, udało się raz, więc mało statystycznie można do tego podejść. Aby skupić się na grapplingu należy wrócić do walki z Nikiem Lentzem, który na zapasach polegał. Próbował obalać Scotta aż 19 razy, a udało się pięć co dało mu drogę do zwycięstwa. Lentz miał kontrolę nad przeciwnikiem w parterze przez prawie 7 minut, czyli blisko połowę walki.

Jeżeli Nik Lentz dał radę obalać Holtzmana, to bez problemu zrobi to Gamer.

Gamer do walki przygotowywał się oczywiście w USA. Po nieudanym debiucie (bardzo bliska walka, ale jednak przegrana) sam przyznał, że zeszło z niego ciśnienie. Podczas walki z Kutateladze miał w głowie, żeby utrzymać nieskazitelny rekord. Teraz presja jest dużo mniejsza. Raz, że zera już nie ma w rekordzie. Dwa, że nie jest to już debiut w największej organizacji na świecie.

Sparingpartnerzy Gamera wypowiadali się o jego umiejętnościach w samych superlatywach. Spędził w American Top Team prawie 3 miesiące sparując z Jorge Masvidalem czy Dustinem Poirierem, czyli czołówką światowego MMA. Jestem pewien, że w stójce nie da sobie zrobić krzywdy przygotowując się m.in. z Masvidalem, który stojkowiczem jest przecież znakomitym. Dodatkowo Mateusz twierdził, że każdego z nich był w stanie obalać i kontrolować w parterze i ja mu wierzę. Dlaczego nie? Jest przecież światowej klasy grapplerem.

W skrócie uważam, że walka będzie jeszcze bardziej jednostronna niż ta sprzed dwóch lat, to znaczy Holtzmana z Lentzem. Gamer będzie obalał Scotta do skutku i utrzymywał go z wielką łatwością w parterze. Jak wspomniałem, Gamer nie da sobie zrobić krzywdy w stójce, a z dołu Amerykanin jest niegroźny. Widzę tutaj pewną decyzję naszego rodaka.
Ale Walka jest w 2021 roku więc ten argument o zapasach w 2019 uznałbym za mało przekonujący. Czyli Twoim zdaniem on teraz nie ma ciśnienia żeby wygrać, albo ma mniejsze bo już nie ma zera w rekordzie, a że przegra dwie walki w ufc na dzień dobry to nie problem? Analiza pod wygraną Gamrota. Nie do końca się z nią zgadzam. Zobaczysz różnicę siły między Gamrotem, a rywalem i żeby Nasz Mateusz czasem nie został znokautowany. Na pewno bym tego nie ruszał po takim kursie. Pozdrawiam
 
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Ale Walka jest w 2021 roku więc ten argument o zapasach w 2019 uznałbym za mało przekonujący. Czyli Twoim zdaniem on teraz nie ma ciśnienia żeby wygrać, albo ma mniejsze bo już nie ma zera w rekordzie, a że przegra dwie walki w ufc na dzień dobry to nie problem? Analiza pod wygraną Gamrota. Nie do końca się z nią zgadzam. Zobaczysz różnicę siły między Gamrotem, a rywalem i żeby Nasz Mateusz czasem nie został znokautowany. Na pewno bym tego nie ruszał po takim kursie. Pozdrawiam
1. A jak mam porównać zapasy z 2020 jak nie walczył z zapaśnikami i łącznie w 3 walkach próbowali go obalić zaledwie 7 razy? Mam wysnuć tezy na podstawie prób siedmiu obalen? Chyba nie jesteś poważny.

2. Chłopie, odniosłem się do wywiadu Gamera, który znajdziesz na każdym branżowym portalu. Oczywiście też tak uważam. Wchodząc do największej organizacji na świecie z nieskazitelnym rekordem chcesz za wszelką cenę wygrać, gameplan schodzi na dalszy plan. Masz w głowie przede wszystkim to, że musisz utrzymać zero w rekordzie. Natomiast przy bilansie 17-1 jest dużo większy luz z tyłu głowy. Przeczytaj to jeszcze z pięć razy, to może uda Ci się załapać.

3. Z chęcią zobaczę tę siłę 37 letniego Amerykanina, od którego Gamrot będzie szybszy, mobilniejszy i prawdopodobnie lepszy w stójce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +193
john_fitch 128

john_fitch

Użytkownik
1. A jak mam porównać zapasy z 2020 jak nie walczył z zapaśnikami i łącznie w 3 walkach próbowali go obalić zaledwie 7 razy? Mam wysnuć tezy na podstawie prób siedmiu obalen? Chyba nie jesteś poważny.

2. Chłopie, odniosłem się do wywiadu Gamera, który znajdziesz na każdym branżowym portalu. Oczywiście też tak uważam. Wchodząc do największej organizacji na świecie z nieskazitelnym rekordem chcesz za wszelką cenę wygrać, gameplan schodzi na dalszy plan. Masz w głowie przede wszystkim to, że musisz utrzymać zero w rekordzie. Natomiast przy bilansie 17-1 jest dużo większy luz z tyłu głowy. Przeczytaj to jeszcze z pięć razy, to może uda Ci się załapać.

3. Z chęcią zobaczę tę siłę 37 letniego Amerykanina, od którego Gamrot będzie szybszy, mobilniejszy i prawdopodobnie lepszy w stójce.
Po prostu napisałeś bez sensowną analizę i to wszystko. Nie unoś się.
 
Gy_Gy_Craveel 248K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
A ty( john_fitch john_fitch ) tutaj jestes krytykiem sportow walki?, napisz analize do walki Mateusz Gamrot vs Scott Holtzman taka jaka powinna byc twoim zdaniem bo nawet na ta krytyke to za wiele wiedzy nie masz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +203
Do góry Bottom