>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Plus Liga 2023/2024

zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Witam w nowym sezonie!
Już jutro startuje Nasza Plus Liga!
Po sukcesach Polaków pora wrócić na ligowe parkiety i emocjonować się zmaganiami w lidze.

Bez nazwy.png

Zapraszam Wszystkich Serdecznie do podawania swoich typów! do pisania bardzo interesujących i przydatnych wiadomości oraz do kulturalnej rozmowy o meczach.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +382
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Przed nami 1 kolejka już od jutra!

Oczywiście jest to 1 kolejka a więc wypada rozpocząć dość asekuracyjnie bo forma drużyn jest wielką niewiadomą. Czasem w tych pierwszych kolejkach jest sporo niespodzianek, czasem udaje się trafić bardzo fajny kurs ale bywa też, że faworyci rozpoczynają bardzo mocno.

Stal Nysa - Jastrzębski Węgiel 0:3

Stal Nysa w poprzednim sezonie pokazał, że grać potrafi. Końcówkę sezonu mieli już bardzo słabą bo na ostatnie 10 meczów przegrali 7 spotkań ale u siebie byli bardzo niewygodnym rywalem dla większości drużyn. W Nysie wygrali tylko właśnie Jastrzębski Węgiel i Zawiercie nie tracąc seta - 0:3. W pozostałych spotkaniach Nysa prezentowała się solidnie, dobrze albo kapitalnie - 2:3 z Bełchatowem, 3:0 z ZAKSą, 3:0 z Olsztynem, 1:3 z Gdańskiem, 1:3 z Warszawą czy 2-krotnie 1:3 z Resovią.
Z drużyny odszedł ich najlepiej punktujący zawodnik W. Ben Tara, K. Miyaura czy K. Kwasowski.
Z kolei do Nysy zawitali M. Muzaj, W. Włodarczyk, R. Kapica czy K. Szymura.
Wydaje się, że ich najmocniejszy skład to: Zhukouski - Muzaj - Gierżot, Włodarczyk - Zerba, Jankowski - Dembiec

Nie wygląda to źle tak na pierwszy rzut oka

Jastrzębski Węgiel to oczywisty faworyt tego spotkania jak i jeden z głównych faworytów do wygrania całej ligi. Kilku zawodników grało na ostatnich ME czy kwalifikacjach do IO jedni mniej drudzy więcej. Ich skład nadal jest bardzo mocny choć doszło do kilku zmian.
Mistrz Polski i finalista Ligi Mistrzów.
Z klubu odeszli S. Boyer, T. Clevenot, Ł. Wiśniewski, J. Hadrava, D. Dryja czy J. Macyra z kolei do zespołu dołączyły takie gwiazdy jak J. Patry, N. Huber, R. Sclater, M. Sedlacek.
Najmocniejszy skład: Toniutti - Patry - Fornal, Sedlacek - Huber, Gładyr - Popiwczak.

Ciekaw jestem formy Fornala, Hubera, którzy mieli baardzo długi sezon reprezentacyjny, Huber pokazał się w tym czasie z genialnej strony! Jednak pytanie brzmi czy zmęczenie nie będzie widoczne na samym początku sezonu? Ciekaw jestem właśnie tego.
Ja mimo wszystko poszedł bym w tę stronę.

Nysa +2,5 seta 1,75 Szkoda tego 2giego seta
Nysa +17,5 1,4

BOGDANKA LUK Lublin - Enea Czarni Radom 3:0

W poprzednim sezonie Lublin zajął 10 miejsce w lidze natomiast Czarni Radom 15-przed ostatnie miejsce z zaledwie 3 zwycięstwami!
Zacznę od gospodarzy z Lublina, w tym zespole doszło do bardzo dużych zmian, z klubu odeszli m.in. W. Włodarczyk, Sz. Romać, J. Jendryk, N. Szerszeń, D. Watten natomiast do klubu zawitali T. Hoss, A. Ferreira, D. Schulz, T. Brand, M. Kania.
Zmiany w tym zespole chyba były do przewidzenia bo poprzedni sezon mimo 10 miejsca był dla nich nieudany bo brak awansu do ćwierćfinału dla nich było porażką mają taki skład.
Pierwszy skład: Komenda - Schulz, Ferreira, Brand - Nowakowski (Jan), Kania - Thales.

Skład dobry jednak środek jak dla mnie do wzmocnienia.

Jeśli chodzi o gości tego meczu to cudem utrzymali się w poprzednim sezoni mając tyle samo zwycięstw co spadkowicz jednak uzbierali więcej punktów.
Widać, że ten sezon będzie równie ciężki dla nich i będą walczyć o utrzymanie się w lidze. Wzmocnienia jedynie z Serbii są warte zanotowania, mowa tutaj o rozgrywającym V. Todorović i atakującym N. Meljanac. Meljanac pokazał się jedynie w LN w reprezentacji Serbii gdzie odpoczywali Atanasijević i Luburić. Jest to ich 3 atakujący więc widać, że póki co na grę raczej liczyć nie może albo... właśnie tylko wtedy kiedy ta 2ójka nie będzie grać. Na papierze wygląda to słabo.

Pierwszy skład: Todorović - Meljanac - Hofer, Formela - Ostrowski, Rajsner - Nowowsiak.

Lublin -1,5 seta 1,43

KGHM Cuprum Lubin - Barkom Każany Lwów 3:0

Mecz 2óch drużyn, która raczej nie powalczą o top8. Cuprum w poprzednim sezonie dopiero 14 miejsce natomiast Lwów 13 - grali ze sobą mecz o 13 miejsce gdzie to Lwów okazał się lepszy wygrywając 3:0 i 3:2. W sezonie zasadniczym Lwów wygrał u siebie 3:1 natomiast na wyjeździe uległ 2:3.
Z drużyny Lubin do drużyny Lwowa poszedł ich chyba najlepszy siatkarz poprzedniego sezonu I. Kowalow. Odeszli również F. Krage czy R. Kapica.
Ich skład nie powala i widać, że z sezonu na sezon ich poziom zamiast iść w górę to jednak leci w dół.
Pierwszy skład: Kubicki - Hanes - Berger, Kwasowski - Pietraszko, Lipiński - Masłowski.

Jeśli chodzi o gości tego spotkania z Lwowa to początek sezonu poprzedniego mieli mega ciężki. Obca liga, obce hale i obcy kibice ale już z meczu na mecz ich poziom wyglądał bardzo dobrze i mimo, że zakończyli sezon na 13 miejscu to uważam, że wiele razy można było ich oglądać naprawdę z ciekawością.
Przed sezonem doszło do kilku zmian, odeszli m.in. J. Kvalen, J. Firkal, M. Yenipazar, A. Smoliar a do zespołu dołączyli I. Kowalow, D. Petrovs, M. Gueye czy L. Palonsky
Pierwszy skład: Petrovs - Tupczij - Palonsky, Kowalow - Szczurow, Gueye - Kanajew.

Na pierwszy rzut oka wygląda to naprawdę solidnie i uważam, że Oni spokojnie utrzymają się w lidze a o top8 będzie na pewno ciężko jednak nie przekreślał bym ich.

Lwów 2,05
Lwów +1,5 seta 1,55

INDYKPOL AZS Olsztyn - ALURON CMC Warta Zawiercie 3:1

Jedno z ciekawszych spotkań gdzie grają dwie bardzo mocne drużyny. Na wstępie oczywiście należy wspomnieć transfer TOP 1-3 A. Souza podstawowy atakujący Brazylii zasilił szeregi Olsztyna. Olsztyn zajął 8 miejsce w poprzednim sezonie natomiast Zawiercie 4. Za pewne obie drużyny nie są zadowolone z tego miejsca i w tym sezonie spróbują poprawić je. Ogólnie w poprzednim sezonie obie drużyny ze sobą zagrały aż 7 razy i 4krotnie Olsztyn okazał się lepszy a 3krotnie Zawiercie ale w tych najważniejszych meczach i to Oni awansowali w ćwierćfinale wygrywając właśnie z Olsztynem.
Z Olsztynem pożegnali się B. Lipiński, K. Butryn, R. Andringa, M. Poręba, T. Averill a więc widać, że aż 5 podstawowych siatkarzy! W ich miejsce przyszli wspomniany A. Souza, N. Szerszeń, M. Armoa, C. Sapiński. Na pewno środek jest dużo słabszy niż był w poprzednim sezonie.
Pierwszy skład: Tuaniga - Souza - Szerszeń, Karlitzek - Sapiński, Jakubiszak - Hawryluk.
Z drużyny gości pożegnali się m.in. U. Kovacević, M. Waliński, D. Konarski, D. Dulski, S. Danani więc widać, że także dużo graczy z pierwszego składu. Do zespołu przyszli M. Bieniek, L. Perry, K. Butryn, T. Clevenot - osobiście uważam, że ich skład na ten sezon jest mocniejszy niż skład w poprzednim sezonie.
Pierwszy skład: Tavares - Butryn - Clevenot, Kwolek - Bieniek, Zniszczoł - Perry.

Ogólnie widzieliśmy w poprzednim sezonie, że mecze z udziałem obu drużyn były wyrównane może nie poszczególne mecze jednak 4-3 dla Olszyna. Uważam, że jutro będzie ciekawie i czy goście są aż takim faworytem? Ciężko stwierdzić co z Bieńkiem. Stawiam na mecz co najmniej 4 setowy.

powyżej 180,5 1,85
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1653
Sycioss 30,6K

Sycioss

Użytkownik
Siatkówka PlusLiga
Stal Nysa vs Jastrzębski Węgiel
Typ: N. Zerba over 6.5 pkt
Kurs: 1,80
Bukmacher: Betfan

W dniu dzisiejszym wreszcie zainaugurujemy rozgrywki PlusLigi. Inauguracja w tym sezonie przypadła Nysie gdzie miejscowa Stal zagra z Jastrzębskim Węglem. Obie drużyny przeszły spore przemiany i obie straciły swoje główne strzelby z poprzedniego sezonu, ale wydaje się że zarówno Patry czy Muzaj są w stanie godnie zastąpić swoich poprzedników. Ja pod lupę biorę zakład na over punktowy środkowego gospodarzy. Kusi mnie niska linia, Chorwat na pewno w miarę możliwości będzie korzystał ze swoich środkowych a do tego Argentyńczyk dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi i dobrym blokiem co udowadniał w zakończonym niedawno sezonie reprezentacyjnym w swojej reprezentacji. Uważam że min 7 punktów Zerby w dniu dzisiejszym to duże value. Powodzenia

7 punktów, szczęśliwie ale jest :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1934
barti2000 753,4K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Lublin - Radom

Meljanac 14 pkt - Malinowski 12 pkt

Meljanac więcej niż Malinowski @2,5 STS ✅
Meljanac (handicap +1,5) lepszy niż Malinowski @1,95 betfan ✅
Meljanac over 14,5 pkt @1,90 superbet ⛔

Pierwsza kolejka PlusLigi. W Lublinie faworytem są gospodarze, którzy przed sezonem typowani są do walki o play-off. Czarni natomiast przez wielu są skazywani na walkę o utrzymanie. Ja tutaj się skupię się na atakujących obu ekip. W Lublinie jedynką ma być Malinowski, czyli znany ligowiec, który nie zrobił większej kariery. W Radomiu na ataku natomiast zobaczymy Nikolę Meljanaca. To reprezentant Serbii, który ostatnio grał w Korei i Fenerbahce. To ciekawy zawodnik, który powinien być liderem Czarnych. Patrząc na resztę składu obu zespołów to w Lublinie są znacznie ciekawsi gracze, jak Alex Ferreira i Tobias Brandt. W Radomiu natomiast na przyjęciu bardzo przeciętne nazwiska, jak Buszek, Piotrowski czy Kanadyjczyk Hofer. W takich zestawieniach obu drużyn myślę, że zdecydowanie więcej zależeć będzie od Meljanaca. To on dziś powinien otrzymać więcej piłek. Mam nadzieję, że zaliczy udany debiut. Stać go na naprawdę wiele.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1405
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Panowie przyznaje się bez bicia ze przestałem sledzic losy zespołów po sezonie, wytłumaczy mi ktos dlaczego jest kurs 1.15 na zakse ze skra ? XD
 
power30 18K

power30

Forum VIP
Panowie przyznaje się bez bicia ze przestałem sledzic losy zespołów po sezonie, wytłumaczy mi ktos dlaczego jest kurs 1.15 na zakse ze skra ? XD
Przyjmując Twoją frazeologie - Skra nie jest już "potentatem" i dlatego taki kurs :) A tak poważnie pisząc, to wzmocnili się jedynie na libero, bo odszedł junior. Co do przyjmujących, to mam mieszane uczucia. Lipa wybitny na przyjęciu nie jest, a Mika ponownie gdzieś przepadł w Turcji po słabym poprzednim sezonie w Gdańsku Nigdy nie byłem fanem Konarskiego i według mnie to też zmiana in minus. Środkowi też słabo wypadają na tle poprzedników, bo Poręba miał przeciętny sezon, a Wiśnia wraca po poważnej kontuzji. Może ten argument zabrzmi absurdalnie, ale Łomacz miał dość mało czasu na zgranie się z tak przebudowanym zespołem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +513
Sycioss 30,6K

Sycioss

Użytkownik
Siatkówka - PlusLiga kilka przemyśleń ode mnie na dzisiejsze mecze :) Wszystkie kursy i typu od betfan

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Skra Bełchatów
B.Lipiński over 10,5 pkt (1,68)
Okej, może kurs mógłby być minimalnie wyższy, zgoda, aczkolwiek linia jest mega przyjemna do grania na ofensywnego przyjmującego Skry. Popularny Lipa oprócz punktów atakiem może spokojnie dołożyć coś zagrywką czy blokiem. Uważam że będzie spoczywał na nim spory ciężar w ofensywie a jest to zawodnik który zawsze lubi być w grze, myślę że Łomacz jest na tyle doświadczonym zawodnikiem że będzie potrafił dziś go umiejętnie "uruchomić". Podsumowując - linia 10,5 jest bardzo przyjemna do grania dlatego też idę w tą stronę :)

12 pkt

Cuprum Lubin vs Barkom Lwów
M.Gueye ove 7,5 pkt (1,75)
Mówiąc szczerze lekko przetarłem oczy ze zdumienia kiedy zobaczyłem linię na Francuza. Mecz dwóch równych drużyn, dlatego uważam że może trochę potrwać. Francuski środkowy przed tym sezonem dołączył do kadry i jako jeden z nielicznych przepracował cały okres przygotowawczy w Wieluniu (w którym to stacjonuje drużyna Barkoma). Jest to moim zdaniem jeden z lepszych transferów w PlusLidze, a Gueye może być czarnym koniem i odkryciem w tym roku w Plusie. Zresztą kto widział środkowego na żywo - wie o czym mówię. Mega dynamika, super dojście na bloku, fajna rotacyjna zagrywka - w środowisku siatkarskim takich środkowych nazywa się "zwierzakiem". Linia 7,5 - wszystkie argumenty wskazują na to że zostanie dziś pokryta bez większego problemu. Ja tu widzę duże value.

2 punkty zaledwie dwie piłki w ataku i potem zejście z boiska ze względu na limity, niewykorzystany totalnie potencjał Francuza i mega słaba postawa Barkomu

AZS Olsztyn vs Warta Zawiercie
B.Kwolek over 14,5 pkt (1,85)
Przyznam, że jeszcze godzinę temu nie ruszałbym tego typu, ale krótko wyjaśnię dlaczego zmieniłem zdanie. Gruchnęła dziś informację o nieobecności Clevenota, co sprawia że dla bardziej ryzykownej grupy typerów może trafić nawet typ na handicap 1,5 seta w stronę gospodarzy (1,80) - ale ja się skupiam na overze punktowym Bartka. Tavares nie jest typem rozgrywającego który gra bardzo dużo środkiem, o ile Bieniek będzie pewnie dostawał sporo piłek o tyle Szalacha/Zniszczoł będzie bardziej chowany w ofensywie. Podejrzewam że w tych rotacjach Winiar wrzuci pod siatkę Kwolka, który siłą rzeczy będzie bardziej obciążony w ataku. Szykuje się moim zdaniem dość długi mecz co sprawia że over Kwolka jeszcze nabiera więcej argumentów na plus. Powodzenia!

19 pkt handicap 1,5 w stronę Olsztyna o którym pisałem również na plus
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2535
R 43,4K

Rosolski91

Użytkownik
ZAKSA - SKRA
HCS -1,5 ZAKSA 1,37 etoto 3:1 Zaksa
Lemanski under 7,5 pkt 1,75 8 pkt 🙈

Na początek mecz klasyk, aczkolwiek na dzień dzisiejszy Skra to już nie ten top co kiedyś. Zdecydowanym faworytem gospodarze, mimo iż niektórzy zawodnicy mogą być zmęczeni sezonem reprezentacyjnym. Typ na Lemanskiego poniżej 7,5 pkt podyktowany prognozą słabego przyjęcia Skry i braku możliwości częstego grania 1 tempem oraz braku zgrania z Łomaczem, który niedawno wrócił z kadry.

Cuprum - Barkom
Typ: Cuprum 1,9 3:0 Cuprum
4 sety Tak 1,4

Idę tutaj w stronę gospodarzy, którzy mieli sporo czasu na spokojne przepracowanie okresu przygotowawczego. Wzmocnienie na ataku w postaci Hanesa, doszedł również doświadczony Kwasowski. Większość drużyny Barkomu to reprezentanci Ukrainy, ale ich forma na turnieju w Rio powiedzmy szczerze nie była szałowa.

Olsztyn - Zawiercie
4 sety Tak 1,45
Hcp +1,5 Olsztyn 1,78

Bardzo ciekawe spotkanie wieczorem, z racji faktu iż nie zagra Clevnot i Bieniek, ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Akademicy mają kim grać na skrzydłach (Alan, Szerszeń, Karlitzek) i mają też mocny potencjał na zagrywce. Wydaje mi się, że może to być długie spotkanie, które zakończy się tie-breakiem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2109
Sycioss 30,6K

Sycioss

Użytkownik
J.Szymański powyżej 16,5 pkt
Kurs: 1,80
Bukmacher: Betfan

W dniu dzisiejszym czeka nas ciekawe spotkanie w Katowicach, gdzie miejscowy GKS zmierzy się z Treflem Gdańsk. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie - ja pod lupę biorę tak jak wczoraj i przedwczoraj zakład na punkty zawodników. Dzisiaj na tapetę wchodzi Jakub Szymański. Według mnie będzie on mocną siłą ofensywną Katowic i Kozub będzie mocno opierał swoją dystrybucję na w/w zawodniku. Linia 16,5 jest rzeczywiście całkiem wysoka, ale małe szansę są na to że spotkanie skończy się w 3 setach, dlatego też uważam że linia bez większego problemu zostanie pokryta. Powodzenia!

13 pkt nie pomyliłem się i Kuba był główną armatą w swoim zespole, zabrakło niewiele. Tak naprawdę 1 seta więcej, słabo postawa reszty drużyny sprawiła że mecz się skończył wynikiem 0:3

J.Kochanowski powyżej 9,5 pkt
Kurs: 1,72
Bukmacher: Betfan

O godzinie 14:45 natomiast czeka nas również bardzo ciekawy mecz w którym Resovia podejmie Projekt Warszawę. Projekt mocno osłabiony na początku sezonu poprzez brak dwóch podstawowych środkowych jednak mimo wszystko uważam że czeka nas przyjemne dla oka spotkanie.Ja kolejny raz idę w zakład na punkty zawodnika. Jakub Kochanowski udowadniał wielokrotnie że jest światową czołówką na swojej pozycji - świetny w ataku, bloku, bardzo solidny na zagrywce. Drzyzga szczególnie w początkowych fazach setów lubi uruchomić środek aby taktycznie "przyspawać" środkowych z drużyny przeciwnej. Uważam że linia 9,5 jest bardzo przyjemna do grania. Powodzenia!

11 pkt
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1524
Sycioss 30,6K

Sycioss

Użytkownik
Siatkówka - PlusLiga
Typ: P.Hain powyżej 6,5 pkt
Kurs: 1,95 [/ICONMINUS]
Bukmacher: Betfan

Długo myślałem nad dzisiejszym meczem - kusił mnie over punktowy Dulskiego, uważam że jest to zawodnik który będzie kluczową postacią w tym sezonie w Norwidzie i będzie to w mojej opinii jego przełomowy sezon w karierze. Ostatecznie jednak linia 16,5 mnie trochę odwiodła od pomysłu i finalnie idę w over punktowy Piotrka Haina. Środkowy jest bardzo doświadczonym zawodnikiem na boiskach PlusLigi, jak na możliwości klubu z Częstochowy jest to fajne wzmocnienie. Hain ma niezłą czutkę w bloku, a bardzo niska linia 6,5 pkt sprawia że idę w stronę overu punktowego tego środkowego! Uważam że typ ma spore value, Częstochowianie przy dobrym dograniu powinni dziś często uruchamiać środkowych, a Hain jest raczej gwarancją w miarę wysokiej skuteczności. Powodzenia!

5 pkt :/
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +137
barti2000 753,4K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Częstochowa - Suwałki

Dulski over 15,5 pkt @1,85 superbet ⛔ 14 pkt (12/28 w ataku...)

Beniaminek z Częstochowy zadebiutuje w PlusLidze. Na sam start mecz ze Ślepskiem Suwałki. Zdecydowanym faworytem są goście. To solidna ekipa.

Norwid zbudował mocno przeciętny skład. Ich największą gwiazdą powinien być Dawid Dulski. Atakujący ostatnio występował w Zawierciu. Ma świetne warunki fizyczne, w tym sezonie zadebiutował także w reprezentacji. Nie ma co ukrywać, prócz niego próżno szukać gwiazd w zespole Norwidu. To on powinien dostawać tam praktycznie co drugą piłkę. Dawid jest zawodnikiem wysokiej klasy i spodziewam się jego dobrego występu. Linia 15,5 nie jest zbyt wygórowana, może pokryć ją nawet w trzech setach. Na innych bukmacherach mamy linię o oczko wyżej.
 
Ostatnia edycja:
S 54,5K

spider-official

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PSG Stal Nysa
godzina: 21:00
Bet:
Gierżot poniżej 14,5 punktów (1,9 Superbet) 13 punktów
El Garaoui więcej punktów od Gierżota (3,75 STS) 16 - 13 punktów

W moim odczuciu warto dzisiaj iść w under punktowy Michała Gierżota. Sezon zaczął z niezłym wynikiem punktowym, bo uzbierał aż 19 i to tylko w 3 setach. Tylko że złożyło się na to dwa czynniki. Pierwszy, że miał aż 35 ataków w 3 setach, gdzie dostał więcej piłek wynikające z słabego dnia atakującego Kaplicy. A jego zespół w tym meczu miał dostęp tylko do jednego atakującego, przez uraz mięśni brzucha Muzaja. W efekcie przy słabej grze atakującego, na parkiecie pojawił się trzeci nominalny przyjmujący. Drugi czynnik, to że przy większości ataków mierzył się w bloku niskim Toniuttim, który ma 183cm i blado wyglądał przy 205cm Michała. Zresztą to jest standard, że rozgrywający wykorzystują sytuację gdy na bloku jest Toniutti i posyłają piłkę zawodnikowi który stoi na przeciwko niego.
Dzisiaj mierzyć będzie się z świetnymi graczami z Kędzierzyna-Koźle, gdzie nie będzie dziury w bloku, jak i cała ekipa świetnie gra na bloku. Kolejna sprawa to że liczę na lepszy dzień atakującego, bo tak słabo nie da zagrać się dwa mecze z rzędu z skutecznością 5/18. Również można liczyć na słabszy moment w przyjęciu Gierżota, przy kąśliwej zmiennej zagrywce Zaksy. Gdzie wiadomo że jest celowany serwisem przez przeciwnika, wynikające z najsłabszego odbioru. Wtedy Danieli Pliński wprowadza na parkiet doświadczonego przyjmującego Wojciecha Włodarczyka, który dobrą grą może dłużej pobyć na boisku.
Liczę że tym razem gra Michała Gierżota zostanie przyśniona przez zawodników ZAKSA. W moim odczuciu mecz będzie trwał maksymalnie 4 sety i nasz bohater nie powinien przekroczyć 14,5 puntów które można pograć w Superbecie z kursem 1,9. W STSie i Betfan-ie chłopak jest z linią 12,5 punktów.

Screenshot_20231024_080242_Superbet.jpg

W mojej ocenie również warto spróbować za zdecydowanie mniejszą monetę, większą ilość punktów drugiego przyjmującego i zarazem kapitalna drużyny Zouheir El Graoui od Michała Gierżota. Marokański siatkarz otwarcie sezonu nie może zaliczyć do udanych, zdobywając tylko 7 punktów. Który jak większość zawodników Nysy, mieli problem z pokonaniem bloku Jastrzębskiego Węgla. Ale to jest stabilny zawodnik z dobrym przyjęciem i ma spore szanse na rozegranie całego spotkania. W ubiegłym sezonie grywał w kratkę, co wynikało w dużej mierze z limitu obcokrajowców przebywających na boisku. Pliński musiał w konsekwencji w puszczenia El Garaoui, również robić zmianę środkowych. W tym sezonie Stal Nysa jest już bez atakującego Ben Tary i na tej pozycji gra zawodnik z polskim paszportem, a to wpłynęło że bez kombinacji może grać Marokańczyk. W ubiegłym sezonie gdy grał prezentować dobry poziom, grając z średnim atakiem 47%. Przy słabszej grze Michała Gierżota, powinien skończyć mecz z większą ilością punktów. W tym becie widzę value, osobiście wystawiłbym kursy 1,5 do 2,5.

Screenshot_20231024_082244_Samsung Internet.jpg
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3779
Sycioss 30,6K

Sycioss

Użytkownik
Skra Bełchatów vs Cuprum Lubin
Typ: B.Lipiński over 13,5 pkt
Kurs: 1,83
Bukmacher: Betclic

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy już 2 kolejkę - PlusLiga pędzi jak szalona. Ja po raz kolejny na tapetę biorę typ na over punktowy Bartka Lipińskiego. Nie będę się powtarzał - uważam tak jak wcześniej, Bartek jest i będzie siłą napędową ekipy z Bełchatowa i na nim będzie spoczywać duży ciężar za zdobywanie punktów. Solidny w bloku i zagrywce - to szansa na dorzucenie kilku oczek również w tych elementach. Cuprum spisał się nieźle, co prawda na tle słabego rywala z Lwowa, ale liczę na dłuższy pojedynek niż 3 sety - przez co szasnę na over są kolejny raz w przypadku "Lipy" duże. Powodzenia!

18 pkt

Jastrzębski Węgiel vs AZS Olsztyn
Typ: C. Sapiński over 9,5 pkt
Kurs: 1,83
Bukmacher: Betclic

Typ na over Czarka w I kolejce był moim pomysłem, ostatecznie wybrałem w tamtym meczu over punktowy Kwolka (był plus) ale to co zrobił Sapiński w I kolejce to absolutny hit. 16/16 w ataku, 2 asy i 1 blok i aż 19 punktów. Jak na środkowego jest to kosmos. Grałem regularnie w zeszłym roku na over punktowy Sapińskiego kiedy grał jeszcze w Suwałkach, tu w I kolejce miałem obawy i chciałem zobaczyć jak wypadnie w debiucie w nowych barwach. Można powiedzieć że nic dwa razy się nie zdarza - owszem, taki wynik zdarza się prawdopodobnie raz w karierze i to tylko u niektórych zawodników. Ja liczę jednak że Olsztyn się postawi Jastrzębskiemu który jest w trudnej sytuacji kadrowej, Tuaniga na pewno będzie chciał dziś wykorzystywać swoich środkowych. Powodzenia!

7 pkt

Zaksa Kędzierzyn-Koźle vs Stal Nysa
Typ: N.Zerba over 6,5
Kurs: 1,83
Bukmacher: Betclic

Kolejny typ na over punktowy środkowego, kolejny raz tak jak w I kolejce atakuje w over punktowy Zerby. Nadal uważam że Argentyńczyk ma na swojej pozycji ogromny potencjał, dobrze czuje blok w ataku trzyma poziom. Jeśli tylko Chorwat umiejętnie włączy go do meczu to 7 punktów jest linią spokojnie do ugrania. Powodzenia!

11 pkt
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1071
barti2000 753,4K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Skra Bełchatów - Cuprum Lubin

Cuprum wygra minimum seta i Hanes powyżej 17,5 pkt @2,25 betfan ✅

Generalnie nie rozumiem czemu buki aż tak faworyzują Skrę. Bełchatowianie mają najsłabszy skład od lat i raczej będą walczyć tylko o wejście do ósemki. W pierwszym meczu przegrali 3:1 w Kędzierzynie-Koźlu. Cuprum natomiast lubi grać w Bełchatowie. Na ostatnie 4 sezonu wygrało tam aż 3 razy. Inaugurację lubinianie zaliczyli bardzo udaną. U siebie pokonali Lwów w trzech setach. Skład Cuprum jest ciekawy. Liderem jest atakujący Jake Hanes, który w tamtym sezonie świetnie pokazał się w Bielsku. Do tego całkiem nieźli na przyjęciu Berger i Kwasowski. Pietraszko na środku radzi sobie bardzo dobrze. Do seta Cuprum dodaje punkty Jake Hanesa. W pierwszym meczu zdobył 17 oczek ze Lwowem, miał wtedy 29 piłek do ataku. On dziś powinien być pierwszą opcją w ataku. Liczę na wyrównany mecz, a wtedy obie opcje spokojnie wejdą.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2412
Do góry Bottom