Zwycięzcy debla 2017: Leander Paes/Purav Raja

Zwycięzcy debla 2017: Romain Arneodo/Fernando Romboli

Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz !​

miistrz-typow-back 62

miistrz-typow-back

Gimeno-Traver 2,25 ✅fortuna
Hiszpan to stary wyjadacz na cegle, stara hiszpanska rzezba konstruktor punktow,wygral w swojej karierze sporo meczy na cegle, potrafi przejac wymiane i zdominowac rywala, w pierwszym meczu pokonal specjaliste od gry na clay portugalczyka Eliasa, rywal to gracz ktory na dobra mete w tym sezonie nabil ranking na slabo obsadzonych czelkach obiega obureczny backhand i naparza jak cepem z forhandu, po serwisie szuka winnera, jego gra jest przewidywalna, mysle ze wygra doswiadczenie i konstrukcja punktow po staremu,w mojej osobistej hierarchi Gimeno-Traver to polka wyzej na cegle niz Delien i kurs zacheca do gry na Hiszpana
Bez analizy: Majchrzak 1,90 ⛔

S 20

szumek19

Gierasimov - Rosol 1.60 unibet⛔
Bułgar zdecydowanie lepszy gracz. Wygrywał z dużo lepszymi. W tym turnieju również pewne zwycięstwa. Jak dla mnie Egor bierze ten mecz w dwóch setach.

Daniel Gimeno-Traver +1,5 seta 1,80✅ fortuna
Portugalczyk Sousa w &quot;sztosie&quot; ale z kim on wygrywal te mecze wole przemilczec, jak trafial na kogos konkretniejszego typu Garin Andreozzi czy nawet slabiak Delien tracil sety, nawet gdy dochodzil do finalow tych slabo obsadzonych turnieji to przegrywal mecze finalowe, 1 podanie nieregularne slaba predkosc do odbioru, drugie podanie to zenada wprowadzenie pileczki, jego plusem jest to ze potrafi zdominowac wymiane i przejac kontrole nad nia a jesli gra z kims konkretniejszym jak wyzej wymienieni gracze ma klopoty a takim graczem jest Daniel, zjadl zeby na turniejach ceglanych w swojej karierze jest lepszym graczem niz Sousa w mojej hierarchi zawodnikow ceglanych, zawodnik z charakterem myslacy na korcie, w ostatnim meczu kiedy typowalem go z delienem przegrywal 5:0 i bronil pilek setowych by wyciagnac seta na 7:5, a mecz sousy z delienem? Cudem wygrana sousy. U hiszpana widze zalazki gry z kiedys i mysle ze seta tu spokojnie ugra bo Sousa nie jest takim hegemonem gry na cegle jak przedstawiaja go bukmacherzy do tego ma problemy mentalne i jest slaby psychicznie kiedy mu nie idzie w pamieci mam mecz z Trungelitim z Barcelony kiedy oddal seta bez walki kiedy Marco zdominowal wymiane. Kurs 1,32 to kpina i podpucha ze strony bukow, jak Daniel sie rozegra z gema na gem i bedzie miec lepsze wejscie w mecz moze go tu ograc z latwoscia i wtedy nie zobaczymy 1,80 tylko 3,15. Tyle analiza pisana z tele wiec sorry za bledy.
Bez analizy: Rola 1,80⛔ Halys⛔ 1,52 Elias Ymer 1,65✅

dx2 222,4K

dx2

Rosol-D.Novak 1 ✅

Wyglada na to, ze Lukas Rosol w koncu znalazl troche dobrej formy po dosc dlugim okresie posuchy. Czech jest pamietany glownie z faktu, ze swego czasu pokonal na Wimbledonei Nadala, ale to tez zawodnik, ktory wygral 2 turnieje ATP i osiagnal w karierze pozycje nr 26.
Rosol juz nielze gral w Moskiwe, gdzie przeszedl kwalifikacje, pokonal tam chyba Berretiniego w turnieju glownym i walczyl z Khachanovem. Mimo, ze o Czechu mowi sie raczej, ze jest graczem malo sympatycznym, ale w stolicy Słowacji to on bedzie mogl liczyc na wieksze wsparcie. Wsparciem jednak tego meczu nie wygra. Czech jednak w przeszlosci osiagal na challengerze w Bratyslawie bardzo dobre wyniki,bo zarowno go wygrywal jak i byl finalista. Dwa bardzo duze zwycieskie mecze za Rosolem z Bemelmansem i Gerasimovem. Novak mial rywali latwiejszych, obydwaj preferuja typowo silowy tenis, ale po takich meczach Czecha w tym turnieju to dla mnie jest on faworytem tego meczu i typuje jego zwyciestwo.
L.Davis-Manase 1 ✅

Niby powinienem podpiac ten typ pod inne turnieje, ale kto to tam czyta. Lauren Davis po swoich perypetiach poki co daleka od optymalnej formy, mimo ze to swietna zawodniczka. To sa jednak kwalifikacje do turniejow WTA 125 Series, czyli cos pomiedzy turniejami WTA 250 a turniejami ITF. Poki co wiekszych turniejow nie ma. Davis zagrala przed tymi kwalifikacjami w ITF-ie w Las Vegas, gdzie wygrala 1 mecz, a w kolejnej rundzie ugrala ledwo 3 gemy z Czeszka Bouzkova !
Wedlug mnie jednak swiadczy to przede wszystkim, ze bedzie probowac lepiej zagrac tutaj w Houston, bo to jednak wazniejszy turniej z lepszymi pieniedzmi i nic wiekszego juz w tym roku sie nie szykuje w kalendarzu WTA. Jeszcze pewnie potrwa ten powrot do dobrej gry Davis, ale ze to dopiero etap kwalifikacji i zawodniczka jest praktycznie nieznana, to nie wypada mimo wszystko takich meczow przegrywac w mojej opinii, takze biore do skladaka na poznowieczorno-nocny zaklad.

Otrzymane punkty reputacji: +1
dx2 222,4K

dx2

Berlocq-Pella 2 ✅

Dwoch argentynskich zaowdnikow w finale. Lepiej jednak na moje oko w tym turnieju prezentuje sie Pella, a ze to juz final to zawsze to jest tytul do wygrania, nawet jesli tylko challengerowy. Berlocq juz jest naprawde leciwym tenisista, wielki to walczak, ale ten sezon mial bardzo slaby i dopiero w drugiej czesci cos tam zaczal kasac, glownie w challengerach. Pella to z kolei zaowdnik, ktory obecnie caly czas gra w glowym tourze. Ten wystep w stolicy Urugwaju to chyba bardzije by podtrzymac rytm meczowy i dobra forme. 75 tysiecy w puli challengera calkiem przywoity. W przyszlym tygodniu jest challengerw argentynskim Buenos, ale tam pula bedzie mniejsza. Na moj gust Pella zepnie sie tutaj i wygra.