>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory do Europarlamentu.

Status
Zamknięty.
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Mocno polecam typ PO powyżej 45.5 %. @1.90 ⛔
Jak wiadomo frekwencja nie będzie nasza mocno stroną w tych wyborach dlatego tym bardziej typ ma szansę powodzenia. W samych okręgu wyborczym W-wy przewaga PO nad PiS wynosi ok 62% do 23%. Mało tego w sondażach co drugi obywatel deklaruje zagłosować na Platformę.
SLD-UP powyżej 10,5% @1.85 ✅
mówi się że mogą to być wielcy wygrani tych wyborów a analitycy wróżą im nawet 15%. W czasach gdy na arenie liczą się tylko PO lub PiS, wiele osób wybiera alternatywę którą jest SLD. Do tego Sam Olejniczak potwierdza, że nie czuje się zagrożony.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
A Libertas powyżej 2% ? Kurs 2.20 jest bardzo dobry, a z tego co czytałem róznorakie komentarze i wypowiedzi to wiele osób deklaruje chęć głosowania właśnie na Libertas. Myślę, że 2% spokojnie przekroczą.
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Moim zdaniem do jakiegoś wariata można puścić, ale za grubsza stawkę nie polecam. Jeśli frekwencja będzie niska czyli ok 20% a może sie tak zdarzyć bo pogoda raczej nie dopisze to wielkim wygranym będzie PO a PiS będzie musiało obejść się smakiem. Z drugiej strony Ci co głosuja na Libertas to już raczej wyselekcjonowana grupa tu nie ma przypadku więc dla niech snig czy deszcz pójdą i sagłosują. Ale czy uzbiera się tego aż 3%? bo prawdopodobnie w przypadku równych 2 będzie zwrot. Reasumując do wariata można zaryzykować jednak ja nie polecam.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Jarek to powiedz jeszcze z jakiego buka jest ta oferta bo powiem szczerze, że kojarze szatę graficzną, ale nie moge sobie przypomnieć nazwy.
No i najwazniejsze, owe zdarzenia można łączyć?
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Jarek to powiedz jeszcze z jakiego buka jest ta oferta bo powiem szczerze, że kojarze szatę graficzną, ale nie moge sobie przypomnieć nazwy.
No i najwazniejsze, owe zdarzenia można łączyć?
Oczywiście Scandic ???? .
Ja chciałem zagrać typy z mojego pierwszego postu i nie dało rady ich połączyć mało tego na każdy typ (singiel) dostałem limit 159 zł.
 
raczeq 0

raczeq

Użytkownik
Piszecie, że jeżeli frekwencja będzie niska to zyska PO. NIe zgodzę się z tym ponieważ to właśnie twardy elektorat Pis z pewnością pójdzie na wybory. Jeśli komuś się nie będzie chciało iść to raczej będzie to młodzież (do30 lat) głosująca na PO. Za to bardzo dobrym typem może być over Sld, również można by się zastanowić nad Libertasem i UPR, szczęgólnie Unia powinna przekroczyć 1%.
 
P 30

puciaq

Użytkownik
Witam wszystkich. To chyba mój pierwszy (albo jeden z pierwszych postów). Co do polityki to interesuję się nią od lat i uważnie śledzę co się dzieje przed każdymi wyborami. Moim małym sukcesem było wytypowanie frekwencji w 2007 under 55 % (było 53 % z hakiem) na STS przy kursie jakoś 1,65 na czysto gdy inni mówili że będzie frekwencja powyżej 60 % a media jeszcze lepiej :p

Piszę trochę późno, ale może ktoś coś jeszcze zechce postawić. Kursy na unibecie są już niestety bardzo niskie. Można jednak coś ugrać w totomixie.

Moje typy (różni bukmacherzy więc i różne kursy):

SLD over 9,5 a i spokojnie 10 %. ✅
PiS over 24,5 oraz 25 % ✅
PSL over 5,5 % (kurs na unibet- 1,25 wiec niski a był nawet 1,85). ✅

Odradzam typowanie PO bo tam mogą być duże niespodzianki.

ANALIZA:

Wybory europejskie odbędą się w Polsce po raz drugi. We wcześniejszych frekwencja wyniosła symbolicznie ponad 20 %. Wówczas sytuacja polityczna była diametralnie różna.

Niska frekwencja co pokazują różne wybory służy partiom ze zdyscyplinowanym elektoratem. Takimi są oczywiście przede wszystkim SLD i PiS a niegdyś LPR.

W 2004 roku SLD w końcówce swoich rządów osiągnęło wynik około 9,3 %. Warunkowany był on krytyczną oceną rządów SLD-UP jak i konkurencją ze strony nowych wówczas SDPL (bodajże 5,13 %) i odgrzewanej jednorazowo Unii Wolności. (koło 7 % chyba). Teraz SLD - UP jest dość silne. 4 lata w opozycji moż nie służą im tak jakby chciały, ale przy niskiej frekwencji (do 25 %), marginalizowaniu w mediach Centrolewicy i powrotowi części wyborców którzy w 2007 roku ze strachu przed PIS głosowali na PO da SLD około 11-12 %.

Dla PiS te wybory to być albo nie być. Wynik poniżej 25 % będzie katastrofą i może zachwiać pozycją samego Jarka Kaczyńskiego. Jednak od 2005 roku PiS nie dostał w wyborach mniej niż 25 %. W 2007 roku przy olbrzymiej presji medialnej i olbrzymim froncie antypisowskim Kaczor zgarnął ponad 5 milionów głosów. Obecnie PO nie dogonią ale 27-28 % spokojnie mogą zrobić. Ponadto w sondażach PiS jest niedoszacowany z uwagi na z reguły telefoniczny charakter sondaży (w Polsce raczej nie powinno się go robić z uwagi na niedostateczne nasycenie telefonami stacjonarnymi) i czasem po prostu wstyd (nie oceniam czy słusznie) wyborców PiS. Elektorat pójdzie po mszy głosować co przy niskiej frekwencji da PiSowi wymarzone 14-15 mandatów i silną drugą lokatę w tych wyborach.

PSL przy linii 5,5 % z unibeta to największy pewniak moim zdaniem.
Wyniki tej partii z kolejnych wyborów: 1989 rok 7,15 % , 1991 8,67 %, 1993 15,4 %, 1997 7,3 %, 2001, 8,98 %, 2005, 6,96 %, 2007, 8,91 %, PE 2004 6,34 %, .
Jak widzimy ZAWSZE over 6 %. Słabo wypadają jedynie w wyborach prezydenckich ale tamte rządzą się innymi prawami.

PSL ma na papierze koło 140 tys członków i realnie silne struktury w małych miejscowościach i oczywiście na wsi. Przy frekwencji 20 % starczyło raptem chyba koło 340 tys głosów by przekroczyć próg 5 %. Jestem pewien że każdy członek PSL że tak powiem spokojnie przekona 4 innych niezdecydowanych. PSL wystawił też wicepremiera Kalinowskiego który zdobędzie sporo głosów.

Frekwencja moim zdaniem wyniesie koło 25 %. Chociaż tutaj nie polecam żadnych zakładów. No chyba że tak i coś był na unibecie na początku samym gdzie było frekwencja under over 40 % i kurs 1,5 na under ???? to nie żart, ale wycofali już :wink:

A z uwagi na ciszę wyborcza:
Powyższe analizy nie są żadną instrukcją do głosowania na jakikolwiek komitet. Analizy autora mają charakter czysto przypadkowy i nie powinny być uznawana za sondaż
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Uważam, że dobry typ to over na UPR - 1% mnie trochę zadziwił. Ta partia prowadzi bardzo dobrze kampanie wyborcze, szczególnie w necie. Poza tym czasy buntu przeciw socjalizmowi Unii Europejskiej są im na rękę. 1% spokojnie, moim zdaniem ;)
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Zamykam póki co temat ze względu na cisze wyborczą bo jeszcze ktoś wyskoczy z jakimiś pogróżkami lub namawianiem do głosowania co miało miejsce w HP.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom