>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - San Jose , Washington (01.08.2022 - 07.08.2022)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
unnamed.png

Miejsce: San Jose, Stany Zjednoczone
Data rozgrywania: 01.08.2022 - 07.08.2022
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: WTA 500
Pula nagród: $757,900
Oficjalna strona turnieju: https://www.mubadalasvc.com/
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/women/san-jose
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/703/san-jose/2022/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/703/san-jose/2022/order-of-play
Zwycięzca singla 2021:
D. Collins
Zwycięzcy debla 2021:
D. Jurak Schreiber / A. Klepac


w74k8y.jpg

Miejsce: Washington, Stany Zjednoczone
Data rozgrywania: 01.08.2022 - 07.08.2022
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: WTA 250
Pula nagród: $251,750
Oficjalna strona turnieju: https://www.citiopentennis.com/
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/women/washington
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/1045/washington-dc/2022/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/1045/washington-dc/2022/order-of-play
Zwycięzca singla 2021:
Zwycięzcy debla 2021:



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
dx2 222,3K

dx2

Użytkownik
Boulter-Ka.Pliskova 2 @1.53

A ja to sobie taki typ upatrzylem od razu w kalifornijskim San Jose, gdzie karuzela WTA rozpocznie serie amerykanskich turniejow US Series. Warto wspomniec, ze obydwie panie spotkaly sie niedawno dwukrotnie w trawiatej czesci seoznu i dwukrotnie gora byla Boulter w trzech setach, a mainowice w Eastbourne oraz na Wimbledonie. Pliskova ten sezon ma fatalny, z powodu urazu ominal ja Australian Open, na French Open i Wimbledonie wygral tylko po jednym meczu i tyle. Raz, ze sie Czeszka nie pozbierala, a dwa tez ten sezon poki co potraktowala bardzo leniwie, bo to jednak tez brak pracowitosci musial zadzialac.

Z drugiej strony, z duzych turniejow do zrobienia wyniku to zostal tylko US Open. Po drodze z renomawych turniejow w kalndarzu jest montreal, Cincinnati, US Open wlasnie i to praktycznie tyle. Azjatycka czesc sezonu to "500" w Tokio, chinska czesc kalendarza ciagle out w kalendarzu WTA ze wzgledu na casus Shuai Peng.

Mimo, ze fanem Pliskovej nie jestem, to jednak moze cos tu sie ruszy to raz, a dwa jezeli przegrywa sie dwukrotnie z nizej notowana zawodniczka w tak krotkim czasie to jest chec rewanzu i licze, ze tum razem Pliskova pokona jednak brytyjska sympatie Alexa de Minaura.
 
Otrzymane punkty reputacji: +150
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Keys 1,62
I zbliżamy się wielkimi krokami do US Open. Tym razem turniej z cyklu US Open Series, w San Jose. Co do zawodniczek tego spotkania, to Keys'owej nie dałaby rady pokonać żadna Zhang, Zheng czy którąkolwiek z Wang. Wiem, że to lekceważące dla chińskich tenisistek. Myślę ze sie nie obrażą. Trochę humoru nie zaszkodzi. Próbuję dać wyraz, że Keys jest bardzo mocna nawet jak na harpaganice z ChRL. Ponadto kwestia przechodzenia pierwszych rundach jest taka, że jak Keys zabiera się za nowy turniej, to bardzo poważnie do niego podchodzi i niezwykle rzadko odpada w początkach zawodów. Kursy jakby co spadają na nią, więc typerzy wietrzą szansę na zarobienie parę złotych dzięki tej pani.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +462
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: tenis Washington WTA
Godzina: 18:00
Spotkanie: Saville - Bjorklund
Typ: Saville
Kurs: 1,58
Bukmacher: Etoto
Analiza: Niestety kurs spadł od rana ale dalej uważam że warto rozważyć pogranie w stronę Australijki. Saville zdecydowanie najlepiej czuje się na hardzie na którym nie grała od marca. Po słabym występie na Wimbledonie zrobiła sobie miesiąc przerwy od turniejów i mam dziwne wrażenie że dziś zobaczymy zupełnie inna zawodniczke. Zmiana nawierzchni, plus zmiana klimatu oraz przerwa powinny dobrze jej zrobić. Saville zrobiła spory progres i uważam że w zestawieniu ze Szwedka, ma więcej do zaoferowania. Bjorklund wygrywa bardzo dużo ale raczej z mniej wymagającymi przeciwniczkami. Australijka do meczu przystąpi po 3 kolejnych porażkach z rzędu co dodatkowo powinno wpłynąć na jej motywację.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +372
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Keys 1,62
I zbliżamy się wielkimi krokami do US Open. Tym razem turniej z cyklu US Open Series, w San Jose. Co do zawodniczek tego spotkania, to Keys'owej nie dałaby rady pokonać żadna Zhang, Zheng czy którąkolwiek z Wang. Wiem, że to lekceważące dla chińskich tenisistek. Myślę ze sie nie obrażą. Trochę humoru nie zaszkodzi. Próbuję dać wyraz, że Keys jest bardzo mocna nawet jak na harpaganice z ChRL. Ponadto kwestia przechodzenia pierwszych rundach jest taka, że jak Keys zabiera się za nowy turniej, to bardzo poważnie do niego podchodzi i niezwykle rzadko odpada w początkach zawodów. Kursy jakby co spadają na nią, więc typerzy wietrzą szansę na zarobienie parę złotych dzięki tej pani.
W zyciu bym tego nie zagral.Nie disc, ze w h2h 5 2 dla Chinki, to Keys jak, i Stephena obie z potencjalem, ale strasznie chimeryczne.Preferuja po prostu wieksze turnieje
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
No to Keys pokazala, ze jest stabilniejsza od Stephens.Z 5 3 w 1secie, przegrala 10 gemow a wygrala jeden (!). Radze uwazac na Keys i Stephens, poza Szlemami bo sa niezrownowazone psychicznie.

Nie wiem, czemu posty sa usuwane, jak i tak slaby tu odzew.

Samsonova 2,00 ➕

Stephens z Alja, na serwisie nic nie pokazala.Samsonova powinna robic robote, przy wlasnym podania a Tomljanovic bedzie nieco rozluziona wg mnie po meczu ze Stephens
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +88
Z 5,6K

zabix00

Użytkownik
Czarna lista dla Sabalenki. To jak to zrobiła to naprawdę powinna dostać karę finansową, nie wierze już w żadne zakłady, a raczej wierzę w układy :) pozdrawiam Was Serdecznie
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Pewnie o seta przegranego do 0, bez walki. Zupełnie jakby tego samego nie zrobiła w finale w Hertogenbosch. Generalnie Sabalenka jest w słabiutkiej formie. Pokazał to mecz, który niestety miałem możliwość oglądać.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Pewnie o seta przegranego do 0, bez walki. Zupełnie jakby tego samego nie zrobiła w finale w Hertogenbosch. Generalnie Sabalenka jest w słabiutkiej formie. Pokazał to mecz, który niestety miałem możliwość oglądać.
Przeciez nie od dzis wiadomo, ze Sabalenka i mocna psychika, to dwa inne bieguny.Dodatkowo jej forma serwisowa, przy tylu dfach pozostawia wiele do zyczenia.Sabalenka bez serwisu traci pewnosc siebie,a robic po kilkadziesiat dfow na turniej to cyrk.Do 0 set imo, to nic takiegk w WTA, gorzej jakby na luzie prowadzila i oddala
 
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Saville vs Kanepi @ 2

Próbuję w kierunki Kanepi. Mam nadzieję, ze warunki fizyczne, serwis i mocne kończące uderzenie zrobi tutaj różnicę i to Estonka występi w finale. Saville będzie lepiej poruszać się po korcie, jej gra będzie bardziej urozmaicona i kombinacyjna ale mam nadzieję, że nie będzie w stanie ustawić sobie Kanepi rozrzucając ją regularnie po korcie. Jesli tylko u Kanapi, bedzie regularność, powtarzalność a ręka bedzie dobrze nastawiona to o typ jestem spokojny...
 
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Wang Xiy - Samsonowa @ 2

Samsonowa wygląda tutaj solidnie, pokonała ciekawe nazwiska więc mam nadzieję, że nie odpuści i również dziś pokaże się z dobrej strony meldując się w finale bo innej opcji nie widzę. Wycofanie z kwali w Toronto. Więc tutaj trzeba grać do końca o wszystko.
 
dx2 222,3K

dx2

Użytkownik
Rogers-Kasatkina 2 @1.65

Stawiam, ze Kasatkina obroni raczej tytul z San Jose. Rosjanka umiejetnosci do gry kombinacyjnej ma wspaniale, rzeklbym ze jest takim Nalbandianem damsiego tenisa i to naprawde bardzo dobry rok, gdzie dla niej gdzie Kasatkina pokazuje swoj potencjal. Przede wszystkim zagrala bardzo dobrze na French Open, a w Australii tez byl wynik. Ona juz w 2018 roku skonczyla sezon bedac numerem 10 w rankingu, ale pozniej bywalo lepiej i gorzej.

Po drugiej stronie Shelby Rogers ze swoim silnym forehandem. Amerykanka z kolei sezon bardzo slaby, ale widac ze to wszystko jest podporzadkowane pod ta amerykankska czesc sezonu w tym roku. Rogers ogral w tym turnieju Andrescu, Sakkari, Anisimova i Kudermetova bez straty w kazdym z tcyh meczow bedac underdogiem na papierze. Wiem, ze Andreescu i Sakkari w przyszlotygodniowym turnieju w Toronto zagraja o wiele lepiej i nie ma tego co porwnywac, ale Rogers zdecydowanie zlapala najlepsza forme w tym roku.

Mimo to jednak stawiam na Kasatkine. Wiadomo, ze sama chec obrony tytulu nie wystarczy, ale Kasatkina urzekla mnie meczem z Sabalenka. Wspanialy to byl mecz przez dwa sety, gdzie Kasatkina swoja gra walczyla z brutalna sila Sabalenki i wywalczyla, w trzecim secie Sabalenka juz nie miala sil by rywalizowac na takim poziomie. Przez dwa sety to po prostu byl mecz typu "wow", a to co Kasatkina tam odgrywala to po prostu byla czasami klasa sama w sobie. Sadze, ze bedzie ciekawy mecz i Rogers zbliza sie do formy gdy grala cwiercfinal USO z Osaka i wtedy Rogers w stanie wygrac jest, ale wychodze z zalozenia, ze jezeli Kasatkina dala rade brutalnej sile Sabalenki to da rade tez silnemu forehandowi Rogers.

 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +347
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Ja widzialem SF Kasatkiny i pozniej Kudermetova w deblu.Rosjanka mocno regularna byla, a Badosa sporo psula przez to.Trzymanie pilki w korcie, nabijalo punkty Rosjance.Podobnego scenariusza spodziewam sie w finale.Kasatkina bedzie kombinowac, i trzymac pilke w korcie za wszelka cene, co z czasem powinno zmienic sie w punkty.Kudermotova widzialem w deblu, i zagrala bardzo slabo.Jesli podobnie grala z Rogers, to Kasatkina to wezmie.


Kasatkina nie broni tytulu, bo przegrala z Collins w finale.Kolejny raz piszesz glupoty dx2
 
dx2 222,3K

dx2

Użytkownik
To prawda, przegrala final z Collins. Ja wiele rzeczy pisze z pamieci, wiec od czasu do czasu moge pomylic jakies skojarzenia.
Niech bedzie, ze "kolejny". Na pewno jeszcze kiedys zdarzylo mi sie pomylic jakies fakty przy mecze z tego samego powodu, ze przytaczalem cos z pamieci. Chociaz nie pamietam kiedy byl poprzedni, by mowic "kolejny", wiec chyab az tak czesto sie to nie zdarza.

Mam za to wrazenie, ze przez Ciebie na tym forum zaczyna przemawiac co raz wieksza frustracja, jakbys nie mogl odejsc na chwile od komputera i postrzymac sie od swoich teorii. Probujesz komentowac wszystko i wszystkich. Wiecej dystansu i przerwy od sledzenia czegos nonstop, to naprawde pomaga, a wiecznie sledzeenie czegos bez umiaru zaburza logiczne myslenie.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
To prawda, przegrala final z Collins. Ja wiele rzeczy pisze z pamieci, wiec od czasu do czasu moge pomylic jakies skojarzenia.
Niech bedzie, ze "kolejny". Na pewno jeszcze kiedys zdarzylo mi sie pomylic jakies fakty przy mecze z tego samego powodu, ze przytaczalem cos z pamieci. Chociaz nie pamietam kiedy byl poprzedni, by mowic "kolejny", wiec chyab az tak czesto sie to nie zdarza.

Mam za to wrazenie, ze przez Ciebie na tym forum zaczyna przemawiac co raz wieksza frustracja, jakbys nie mogl odejsc na chwile od komputera i postrzymac sie od swoich teorii. Probujesz komentowac wszystko i wszystkich. Wiecej dystansu i przerwy od sledzenia czegos nonstop, to naprawde pomaga, a wiecznie sledzeenie czegos bez umiaru zaburza logiczne myslenie.
O kolejna glupote, chodzi mi np o to, ze Korda byl w formie.Pisalem o tym, ale post zostal usuniety.Widzialem mecz z Baezem i Korda wcale nie grwl dobrze, tylko Baez psul na potege.Poza tym przed Waszyngtonem, Korda nie gral tez dobrze, wiec nie wiem skad Ty wziales to stwierdzenie.Pisalem,ze bym nie zagral rowniez go, po ok 1,55 bo malo oplacalne.Dodatkowo chyba Tobie pisalem, tez o jakis malych handicapach, po niewiele wyzszych kursach niz normalne zwyciestwo.Rowniez to jest malo oplacalne, na dluzsza mete.To ogolnie forum dyskusyjne, wiec chyba mam prawo wyrazic swoje zdanie??Niemniej jednak ok, obiecuje, nie bede juz komentowac Twoich postow.
 
dx2 222,3K

dx2

Użytkownik
To jest tylko i wylacznie Twoje subiektywne zdanie, wylacznie. Ja moge powiedziec, ze jezeli wygral Korda mecz 6-1 6-4 to pisanie, ze rywal byl lepszy, tylko ze psul jest komiczne. Otoz w tenisie chodzi o to by wygrywac punkty, czyli nie psuc.

Probujesz cos wytykac, a ja powiem ze gdybym przeczytal ten shoutbox to wg Twoich teorii wyszedlby wczoraj final Kudermetova- Badosa. Czy to wtedy tez bylyby "glupoty" czy nie? Ludzie, probujecie "na sile" szukac uznania czy poklasku u innych uzytkownikow i mowic co wy to nie wiecie, a "na siłe" to wychodzi jak w przytoczonym przykladzie wyzej.

Pisalem,ze bym nie zagral rowniez go, po ok 1,55 bo malo oplacalne.Dodatkowo chyba Tobie pisalem, tez o jakis malych handicapach, po niewiele wyzszych kursach niz normalne zwyciestwo
Jezeli Ty myslisz, ze ja gram mecz singlem po kursie 1,55 i nic wiecej na takim kuponie nie ma to trudno. Nie bede sie n-ty raz nad tym rozwodzic. To nie trzeba byc geniuszem, by wymyslic ze takie granie jest nieoplacalne i szybko doprowadziloby do wyzerowania konta. Czasami natomiast mecz mozna zagrac na dwoch kuponach - raz zwyklym zwyciestwem, raz handicapem, a czasami zostawiasz uzytkownikowi miejsce na wlasne przemyslenie i wybor co mu pasuje. Bawi mnie natomiast jak ktos nie majacy wgladu w historie czyjegosc grania mowi drugiej osobie co ma robic, a czego nie.


Ja tu kolegow nie szukam, czyjes unaznie tez nie jest mi potrzebne. Po tak dlugim czasie doskonale orientuje sie czy od kogos wiem wiecej czy mniej. Co raz czesciej ograniczam sie do napisania analizy i odstawienia forum. Radze to samo, jak bedziesz komentowac rano, popoludniu, a wieczorem ogladac i dodatkowo komentowac mecze to zostaniesz tylko frustratem nie potrafiacym odejsc od komputera i nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Natomiast postawa, ze ja moge sie czepiac kazdego i wtedy jest ok, a jak sie czepia mnie to juz jest nie w porzadku, to nieuczciwy standard zachowania.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +50
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom