>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Windows vs. Linux

ramzi 0

ramzi

Użytkownik
Czego używasz drogi użytkowniku, jakie są Twoje wrażenia ?? ????

3 dni temu zainstalowalem sobie Mandrivie, po 2 dniach użytkowania wywaliłem XP i już do niego nie wrócę, tak samo intuicyjny system, jak nie bardziej od XP, ma sporo oprogramowania programistycznego, open office i bardziej mi laptopa zabezpiecza przed niepowołanymi ludźmi...

Wiem,gry nie działają, ale nie wszystkim potrzebne gry...gdyby gierki nie korzystały z directX wszystko by grało. Może kiedyś powstanie odpowiednik directX pod Linuxy. Wszystko zalezy od tego czy bedzie wspierany przez firmy ????
Zapraszam do dyskusji, rozsądnej, nie piszcie ze linux lub windows to &quot;gówno&quot;.
Argumentować ????
 
K 0

kajkokokosz

Użytkownik
Mandriva to bardziej windows jak linux :p.
Ja osobiście mam na laptopie Windowsa XP i Ubuntu. Linux bardzo fajnie chodzi, ale niektóre wersje o dziwo nowsze są mniej stabilne. Czasem mi się tak zdażało. Niestety pod moja karte graficzną nie ma sterowników i nie wykorzystuje pełnych możliwości graficznych. Nie moge też grać w gry pod linuxa, a szkoda, bo są fajne ???? .
Ramzi pod linuxem wykorzystywany jest OpenGL ???? i jest mase gier pod linuxa. Fajne strategie turowe, gry quake&#39;o podobne, ale wg mnie o większych możliwościach. Wszystko darmowe, dlatego same plusy ???? . Do tego większe bezpieczeństwo.
 
bananeq 0

bananeq

Forum VIP
Windows XP, Ubuntu - bardzo fajnie się sprawdza jeżeli komuś zależy nad dobrym dostępem do internetu, teraz myślę nad Debianem...
No Mandriva też słyszałem dobre opinie ale nie widziałem, wolałem sprawdzić Ubuntu :p
 
A 2

algorytm

Użytkownik
w ogole to panowie wychodzi jak rynek jest skomercionowany na system windows. Wiekszosc programow gier wsio pod windows (direct etc.) dobra opengl istnieje ale jednak linux jak narazie do gier bedzie duzo mlodszym bratem dla winda.


mnie osobiscie bardzo wkurzaja ceny orginalnych windowsow , choc i tak teraz potanialy bo niby idzie kupic xp oe za 200 zl viste za 300 ale to i tak drogo patrzac na zakup chocby nowego laptopa gdzie prosta konstrukcja ???? do internetu drobnych programow, filmow kosztuje 1000- 1500 pln.

walic windowsy linux rzadzi a naprawde przez system graficzne wystarczy tylko pare godzinek na naucenie sie prostych koment w konsoli wgranie kompilatora i jazdaaa za freee
 
K 0

kajkokokosz

Użytkownik
Ubuntu posiada interfejs graficzny, ale wiadomo, że jeżeli chce się zrobić coś poważniejszego to trzeba zajrzeć do konsoli. Wszystkiego jednak idzie się nauczyć, kwestia przyzwyczajenia. Jeżeli ktoś posiada dwa systemy, w tym Windowsa to należy zainstalować pod linuxem obsługę NTFS. Trzeba też pamiętać o kolejności instalacji, najpierw Windows, później Linux ;) inaczej będziemy mieć problemy z grubem ;)
 
ramzi 0

ramzi

Użytkownik
mi tam gimp jest potrzebny, inscape i wsparcie dla C++ (to bede mial na studiach) co do programow graficznych, widze, ze gimp znacznie odbiega od photoshopa. Nie mam wyboru, nie chce placic za photoshopa, a czesto robie jakies grafiki na zamówienie.
Co do projektowania stron internetowych, też mam znaczne wsparcie w postaci wbudowanego serwera i juz zainstalowanego php i mysql...
To jest wazne, bo serwery pod winde są do bani. Mimo, ze tez apache, to jednak znacznie częściej się w windzie wiesza...

Heheh nie uwierzycie, w pierwszy dzien od instalacji, zawiesiłem linuxa ???? ???? hehe
Mam talent...
 
Do góry Bottom