>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wiedza o tenisie

M 0

mapulko

Użytkownik
Cześć

Chciałbym zacząć obstawiać tenis, na którym średnio się znam, bo głównie interesuję się piłką nożną, ale no chciałbym zdobyc wiedzę na temat tej dyscypliny sportowej. W związku z tym mam do Was kilka pytań. Będę dozgonie wdzięczny za Waszą pomoc.

Czy istnieje jakiś ranking dla kobiet i mężczyzn z podziałem na rodzaje kortów? Bo wiadomo, że np. tacy zawodnicy jak Nadal gorzej radza sobie na trawie, a tacy zawodnicy z przeszłości jak Roddick, znowu był słabszy na ziemii

Znacie jakiś portal, na którym dobrze wytłumaczone są zasady przyznawania punktów do rankingu? Oczywiście w internecie można znależć różne strony, ale jeśli znacie jakiś dobry portal, w którym wszystko jest dobrze i fajnie wytłumaczone, to będę wdzięczny.

Znacie jakieś strony ze statysytykami do tenisa? Coś innego niż flashscore

To narazie tyle mi przychodzi do głowy, z góry dzieki za odpowiedzi.

Jeśli macie jakieś rady dotyczące obstawiania tenisa (np. co obstawiać, czy na żywo, czy też nie), to byłbym niesamowicie wdzięczny, gdybyście się tym podzielili.

Dzięki z góry za odpowiedzi
 
 
M 0

mapulko

Użytkownik
To może wykorzystam temat i zapytam jeszce o coś innego. Pewnie dla części z Was te pytania będą komiczne, ale dla rozwiania wątpliwości wole je zadać.
Chodzi o statystyki dostępne na Flashscore.

Czy do puntków z "zagrań kończących" wliczane są też asy serwisowe?

Czy do puntków po 1-szym serwisie (oraz po 2-gim) wliczane są punkty z asów serwisowych, czy nie?

Czy punkty po returnie 1 i 2 serwisu, to są tylko takie uderzenia piłki, które rywal nie jest w stanie nawet dotknąc rakietą (zagrania kończące), czy też jeszcze do tego wliczane są punkty spowdowane tym, że rywal zmuszony jest do popełnienia błędu?

Prosiłbym o odpowiedzi sprawdzone, a nie takie że "komuś się wydaje"
Dziękuje bardzo z góry za pomoc
 
L 388

lelit

Użytkownik
Zawodowi tipsterzy uzywaja oncourt.info, nieco kosztuje. Powinienes tez znalezc zagraniczne fora tenisowe rozniace sie nieco poziomem i atmosfera od tutejszej piaskownicy :)

Wazne sa zapiski, organizacja i dyscyplina w stawkach, a takze stawianie na pojedyncze mecze (zawsze z value) tzn. kiszka z 5 meczami po 1.2 czy 1.4 to "no go", to winda na szafot.

Wazne jest tez poznanie sezonowego rytmu cyrku tenisowego, np. obecnie konczy sie sezon europejski za pare tygodni zaczyna sie amerykanski czy nawet azjatycki, wiec moje doswiadczenie mi mowi, ze bedzie nieco niespodzianek, bo bohaterowie sa zmeczeni itp.

Obstawianie na zywo to dosc trudna dyscyplina bo obraz w tv jest do minuty opozniony. Najlepiej w przerwach bo buki nie zawsze akceptuja zaklad.
 
Z 26

zal28

Użytkownik
Od siebie dodam ,że nie warto obstawiać WTA,
Jeśli chodzi o ATP  to warto tylko duże turnieje, unikać małych gdzie wielu zawodników traktuje je treningowo
Podstawy podstaw to nawierzchnia  niektórzy nie potrafią grać na mączce inni na trawie itp 
 
Do góry Bottom