>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
S 674

slukasz123

Użytkownik
slukasz123, oczekiwałem od Ciebie merytorycznej odpowiedzi na postawione zapytania
(gdzie, kiedy, komu, na jakiej płaszczyźnie, w czyim imieniu) - a Ty napisałeś jedynie stek bzdur w rodzaju:
&quot;Jako byly poseł moze troszeczke wiecej niz zwykly obywatel np.uczestniczyc w posiedzeniach komisji&quot; a przecież ten projekt MF w sprawie nowelizacji Ustawy hazardowej jeszcze nawet nie trafił do Sejmu!
Bo dopiero złożył zastrzezenia do projektu....Odsylam do artykułu tam pisze kiedy projekt ma byc złozony...Po konsultacjach społecznych...Ktore niby trwaja...
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Człowieku, ogarnij się i nie pierdziel głupot, bo ten rządowy projekt nowelizacji Ustawy hazardowej jeszcze nawet nie jest w fazie konsultacji społecznych że o Sejmie i jego komisjach nie wspomnę:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=PROJNOWEUST&amp;amp;NrKadencji=8&amp;amp;Kol=D&amp;amp;Typ=UST&amp;amp;SessionID=256B7614A522A02E9F3B829BE462BD8AC4799295
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/proces.xsp?SessionID=256B7614A522A02E9F3B829BE462BD8AC4799295&amp;amp;page=1
- a jedynie prac nad nim w Ministerstwie Finansów i stąd było moje zapytanie do Ciebie: gdzie, kiedy, komu, na jakiej płaszczyźnie, w czyim imieniu były poseł SLD Artur Górczyński składał te swoje zastrzeżenia do tego projektu?
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Człowieku, ogarnij się i nie pierdziel głupot, bo ten rządowy projekt nowelizacji Ustawy hazardowej jeszcze nawet nie jest w fazie konsultacji społecznych że o Sejmie i jego komisjach nie wspomnę:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=PROJNOWEUST&amp;amp;NrKadencji=8&amp;amp;Kol=D&amp;amp;Typ=UST&amp;amp;SessionID=256B7614A522A02E9F3B829BE462BD8AC4799295
- a jedynie prac nad nim w Ministerstwie Finansów i stąd było moje zapytanie do Ciebie: gdzie, kiedy, komu, na jakiej płaszczyźnie, w czyim imieniu były poseł SLD Artur Górczyński składał te swoje zastrzeżenia do tego projektu?
O to zapytaj Artura Górczyńskiego co ja duchem swietym jestem???Masz facebook to sie go zapytaj i tyle...Wiecej nie bede odpisywal...Ja nie jestem żadnym działaczem PIS czy SLD zebym mial to wiedziec...Tyle i wiecej nie odpisze na twoje dociekliwe pytania.ZEGNAM
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Przecież to Ty ponoć z nim o tym rozmawiałeś i to Ty jesteś źródłem tej &quot;informacji&quot; ????
Wczoraj wieczorem rozmawiałem z Gorczynskim na fejsie i wiem lepiej jak sprawa wyglada...
Napisał mi jasno jak w tym artykule ze przedstawil swoje zastrzezenia
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Przecież to Ty ponoć z nim o tym rozmawiałeś i to Ty jesteś źródłem tej &quot;informacji&quot; ????
Rozmawiałem jak to ma mniej wiecej wyglądac a nie jakies durne i dociekliwe pytania...
I jeszcze jedno nie wiem jakie masz ty poglądy ale PIS i tak zrobi to po &quot;swojemu&quot; w swietle katolickiego panstwa na WIEKI WIEKOW AMEN!!!
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Durna jak dotąd to jest tu tylko Twoja pisanina - a nie moje merytoryczne pytania: gdzie, kiedy, komu, na jakiej płaszczyźnie, w czyim imieniu, nawiązujące do tego co sam tu napisałeś i mające uporządkować Twój bełkotliwy przekaz o rzekomej aktywności byłego posła SLD Artura Górczyńskiego na gruncie projektu nowelizacji Ustawy hazardowej przez PIS - gdy prace na tym projektem wciąż są w Ministerstwie Finansów a nie w Sejmie i informacja o nich nie znajduje się jeszcze nawet na stronie Rządowego Centrum Legislacji:
http://legislacja.rcl.gov.pl/lista?pNumber=1&amp;amp;createDateTo=&amp;amp;_isSeparateMode=on&amp;amp;createDateFrom=&amp;amp;_typeId=1&amp;amp;title=&amp;amp;_isTKAct=on&amp;amp;_isUEAct=on&amp;amp;_isActEstablishingNumber=on&amp;amp;number=&amp;amp;_isDU=on&amp;amp;_isNumerSejm=on&amp;amp;applicantId=35#list
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=PROJNOWEUST&amp;amp;NrKadencji=8&amp;amp;Kol=D&amp;amp;Typ=UST&amp;amp;SessionID=256B7614A522A02E9F3B829BE462BD8AC4799295
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/proces.xsp?SessionID=256B7614A522A02E9F3B829BE462BD8AC4799295&amp;amp;page=1
Zatem wg mnie absurdem jest to co napisałeś:
Wczoraj wieczorem rozmawiałem z Gorczynskim na fejsie i wiem lepiej jak sprawa wyglada...
Napisał mi jasno jak w tym artykule ze przedstawil swoje zastrzezenia
gdyż były poseł SLD nie mógł dotąd składać żadnych zastrzeżeń do projektu nowelizacji Ustawy hazardowej, nad którym to projektem wciąż pracuje Ministerstwo Finansów i ten projekt jeszcze nie wszedł nawet w fazę konsultacji społecznych.
 
T 0

thomas-c

Użytkownik
Otrzymałem do wglądu akta sprawy z Urzędu celnego. W sumie około 150 stron... Jest tam między innymi: podsumowanie wszystkich przesłuchań, postanowienie sądu okręgowego o udostępnieniu informacji przez mój bank wszystkich operacji od roku 2011 do dziś, odczyt z płyt cdr o logowaniu się do konta bankowego uzyskany od operatora internetowego, informacje z krajowego rejestru karnego o mnie, informacje o rejestrach podatkowych, postanowienie o przedłużeniu dochodzenia do końca stycznia 2016. Plus masa dokumentów: regulaminy bet-at-home itp. Ogólnie dużo tego.
W urzędzie celnym otrzymałem informację, że otrzymam w najbliższym czasie list z informacją o skierowaniu sprawy do sądu. Potem sąd albo wyda wyrok nakazowy albo odbędzie się rozprawa. Ponieważ nadal upieram się, ze nie grałem w Polsce, lecz tylko za granicą, dostanę propozycję, bym wpłacił około 3000 zł na jakiś cel charytatywny i sprawa została by umorzona z zawieszeniem na okres próbny roku. Z tego tytułu, że mam tylko wpłaty, a nie mam wypłat. I nie jestem karany. Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc, doradzić, mogę przesłać dokumentację, jest tego mnóstwo.
 
M 12

midify

Użytkownik
Otrzymałem do wglądu akta sprawy z Urzędu celnego. W sumie około 150 stron... Jest tam między innymi: podsumowanie wszystkich przesłuchań, postanowienie sądu okręgowego o udostępnieniu informacji przez mój bank wszystkich operacji od roku 2011 do dziś, odczyt z płyt cdr o logowaniu się do konta bankowego uzyskany od operatora internetowego, informacje z krajowego rejestru karnego o mnie, informacje o rejestrach podatkowych, postanowienie o przedłużeniu dochodzenia do końca stycznia 2016. Plus masa dokumentów: regulaminy bet-at-home itp. Ogólnie dużo tego.
W urzędzie celnym otrzymałem informację, że otrzymam w najbliższym czasie list z informacją o skierowaniu sprawy do sądu. Potem sąd albo wyda wyrok nakazowy albo odbędzie się rozprawa. Ponieważ nadal upieram się, ze nie grałem w Polsce, lecz tylko za granicą, dostanę propozycję, bym wpłacił około 3000 zł na jakiś cel charytatywny i sprawa została by umorzona z zawieszeniem na okres próbny roku. Z tego tytułu, że mam tylko wpłaty, a nie mam wypłat. I nie jestem karany. Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc, doradzić, mogę przesłać dokumentację, jest tego mnóstwo.
Dostaniesz wyrok nakazowy z sądu z grzywną + koszta sądowe, od którego w ciągu 7 dni polecam się odwołać i wnioskować o rozpatrzenie sprawy na zasadach ogólnych. Później normalna rozprawa i tutaj możesz walczyć. UC nic na Ciebie nie ma poza przelewami.
 
R 30

raffc

Użytkownik
UC wnosił o wydanie nakazu zapłaty, czy może wyroku nakazowego ? ;) ogólnie spoko, ja bym jeszcze dorzucił więcej o tym, ze nie ma dowodów na zawieranie zakładów z terytorium RP
wnosił o wydanie wyroku nakazowego.

Generalnie u Mnie wyglądało to w ten sposób, na pytanie sędziny czy chce złożyć wyjaśnienia odpowiedziałem, że tak, chce wyjaśniać. Powiedziałem, że owszem korzystałem z usług strony BAH, jednakże nigdy tego nie robiłem na terenie RP, gdyż charakter pracy jaki miałem powodował, że często przebywałem za granicą. Ponadto oświadczyłem, że serwis BAH jest stroną w pełni prowadzoną w języku polskim, oraz że zapoznałem się z regulaminem strony oraz to, że Polska nie jest tam krajem wymienionym jakoby korzystanie z serwisu byłoby tutaj zabronione, ani też strona nie jest w naszym kraju w żaden sposób blokowana tak jak ma to miejsce np. we Francji.

Na pytanie oskarżyciela z punktu regulaminu &quot;gracz ponosi odpowiedzialność za upewnienie się o legalności zakładów w świetle prawa kraju, w którym rezyduje&quot; , stwierdziłem że właścicielem strony która jest w pełni legalna i wiarygodna (coś tam dodałem, że strona reklamowała sie na różnych imprezach sportowych itp itd.) jest kraj członkowski UE, i powołałem się na ograniczanie swobodnego handlu usług, czym ustawa hazardowo bezpośrednio godzi w ten zapis.

Kolejne pytanie Pani z UC, dlaczego dokonywałem przelewów (bo to jedyny materiał dowodowy jaki mają) odpowiedziałem wprost, że posiadanie dodatniego stanu konta gracza pozwalało mi na oglądanie np. transmisji sportowych, oraz jak mam zamiar się wytłumaczyć ze w tytule przelewów było &quot;Gewinneszal... &quot; odpowiedziałem wprost, że każdy przelew pochodzący z konta bukmachera jest w ten sposób zatytułowany, nawet w momencie kiedy dokonam wpłaty i wypłaty. W żadnym momencie nie przyznałem się do tego, abym stawiał zakłady. No i tutaj generalnie zmiękła rura bo na pytanie sądu czy są w stanie przedstawić jakieś dowody na to iż oskarżony korzystał z serwisu na terenie np. Niemiec, a nie RP odpowiedź wiadomo jaka była ;)

W mowie końcowej UC wniósł o podtrzymanie wyroku nakazowego i grzywny, a my powołalismy się na wyroki sądu ze Szczecina na temat przelewów, Płońską itd., dodatkowo zaznaczając, że za miejsce zawarcie zakładu uznaje sie serwer bukmachera w tym przypadku Malte (tak wiem, nie sposób tego wprost określić) oraz fakt, że w przedstawionych zarzutach oskarżony w żaden sposób nie wyczerpał znamion czynu do podstaw oskarżenia na podstawie zebranego materiału dowodowego. My wnieśliśmy o całkowite umorzenie sprawy oraz zwrot kosztów poniesionych przez oskarżonego na obronę.

Także, teraz czekam na wtorek i wszystko będzie jasne.
Powodzenia ???? trzymam kciuki daj znac jak poszło.
 
D 16

djorkaef

Użytkownik
Ktoś się orientuje jak to może być z giełdą Betfair? Z tego co wiem w Niemczech giełde wycofano. Jak jest w Danii? bo z tego co czytam ustawa ma być wzorowana na duńskiej.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Ktoś się orientuje jak to może być z giełdą Betfair? Z tego co wiem w Niemczech giełde wycofano. Jak jest w Danii? bo z tego co czytam ustawa ma być wzorowana na duńskiej.
W Danii jest OK
Where is Betfair licensed?

http://www.betminded.com/countries-betfair-legal-or-banned-8091.html
.....................
Betfair: In January 2012, the company received a licence to operate all of its products in Denmark, on the basis that it was prepared to pay tax at a rate of 20% of GGR.
http://www.bettingmarket.com/bettingexchanges.html
..........................
http://www.betfair.com/aboutUs/Regulatory.Information/#

Denmark
The Danish Gambling Authority (DGA) is the regulatory body which has granted Betfair a licence to offer a range of betting and gaming products to our Danish customers.
The following company within the Betfair Group is licensed in Denmark:
Registered company name:
Betfair International PLC – C52779
The registered address for the above company is:
Triq il-Kappillan Mifsud
St. Venera
Malta
SVR 1851
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Druga sprawa to to, że 500 tyś dla buków to kropelka. Każdy zapłaci żeby móc u nas oferować granie - a to dobrze.
raffc, te wspomniane przez Ciebie 500k zł z projektu nowelizacji Ustawy hazardowej (jako opłata za licencję na działalność w Polsce ) to jednak jest sporo forsy, gdyż w Danii za 5-letnią licencję pobierają tylko 33.600 € - o czym informuje ten dokument:
http://www.acleu.eu/static/ACLEU/pdf/CL%20in%20Denmark.pdf
choć z drugiej strony, to jeszcze nie wiadomo na ile lat będą obowiązywały licencje na Polskę.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
MF nie pracuje nad zmianami w ustawie hazardowej
W nawiązaniu do medialnych doniesień Ministerstwo Finansów informuje, że nie pracuje obecnie nad zmianami w zapisach ustawy hazardowej. Prowadzone są natomiast prace nad strategią naprawy dochodów podatkowych, w tym analizy odnoszące się do uregulowań dotyczących gier hazardowych.
http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/6Wwm/content/mf-nie-pracuje-nad-zmianami-w-ustawie-hazardowej?redirect=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fministerstwo-finansow%2Fwiadomosci%2Fkomunikaty%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_6Wwm&amp;amp;p_p_lifecycle=0&amp;amp;p_p_state=normal&amp;amp;p_p_mode=view&amp;amp;p_p_col_id=column-2&amp;amp;p_p_col_count=1#p_p_id_101_INSTANCE_6Wwm_
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
I jest tak jak mówiłem PIS zrobi to po swojemu i w zyciu Górczynskiego nie posłucha....Koniec tematu...
Kompromitujesz się chłopie już ostatecznie.... przeczytaj jeszcze raz albo 10 razy ten komunikat i wyciągnij wnioski ....
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Kompromitujesz się chłopie już ostatecznie.... przeczytaj jeszcze raz albo 10 razy ten komunikat i wyciągnij wnioski ....
Zmiany podatkowe a ustawa hazardowa to sa 2 rozne rzeczy...No coz czas pokaze...Oby nie bylo tylko gorzej niz jest...Nie zapominajmy tez o inwigilacji w internecie co daje szersze pole do popisu sluzbie celnej i innym sluzba...
 
B 50

bukowina

Użytkownik
raffc, te wspomniane przez Ciebie 500k zł z projektu nowelizacji Ustawy hazardowej (jako opłata za licencję na działalność w Polsce ) to jednak jest sporo forsy, gdyż w Danii za 5-letnią licencję pobierają tylko 33.600 € - o czym informuje ten dokument:
http://www.acleu.eu/static/ACLEU/pdf/CL%20in%20Denmark.pdf
choć z drugiej strony, to jeszcze nie wiadomo na ile lat będą obowiązywały licencje na Polskę.
Biorąc pod uwagę rynek w Danii - 5,5 mln mieszkańców i rynek w Polsce - 38,5 mln mieszkańców, to już nie jest tak drogo. W Danii po obecnym kursie euro - około 150000 zł, u nas 500000 zł, a rynek 7 razy większy.
 
B 65

blusior94

Użytkownik
Bańka nomen omen pękła zanim na dobrze się rozdmuchała, może są jakieś plany, ale pewnie skończy się tym, że uj z tego wyjdzie i jak granie u internetowych powodowało ukrywanie tego na wszelkie sposoby, tak jeszcze bardziej to skomplikuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom