>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
  • Zapraszamy do zapoznania się i stosowania do poniższych wytycznych dotyczących rozliczania swoich analiz w działach tematycznych
    KOMUNIKAT

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
L 124

lemko

Użytkownik
gdzieś wyczytałem że po nowelizacji 107 2 kks bedzie traktowane jako wykroczenie skarbowe jeżeli kara bedzie niższa niż 5 minimalnych wynagrodzeń, ktoś o tym już słyszał ?
czy to prawda ?
Podaj źródło tych rewelacji (mogło coś o tym być tu), bo przez różnego rodzaju domysły jest 300 stron w tym temacie zamiast 20.
PS Uważam, że ktoś powinien założyć temat &quot;Ustawa hazardowa w pigułce&quot; gdzie byłyby pytania i odpowiedzi. Jeżeli coś by się powtórzyło to wtedy link do tamtego tematu.
 
G 8

gizberg

Użytkownik
&#39;&#39;&#39;Zgodnie z przepisem art. 107 § 2 k.k.s. karalne jest uczestnictwo w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. „Uczestniczenie” to tyle co branie udziału.
W odniesieniu do typu podstawowego z art. 107 § 1 i 2 k.k.s., ustawa przewiduje wypadek mniejszej wagi (zob. art. 107 § 4 k.k.s.). Brak jest wypadku mniejszej wagi za przestępstwo skarbowe w typie kwalifikowanym z art. 107 § 3 k.k.s. Zgodnie z przepisem art. 53 § 8 k.k.s. wypadek mniejszej wagi jest to czyn zabroniony jako wykroczenie skarbowe, które w konkretnej sprawie, ze względu na jej szczególne okoliczności - zarówno przedmiotowe, jak i podmiotowe - zawiera niski stopień społecznej szkodliwości czynu, w szczególności gdy uszczuplona lub narażona na uszczuplenie należność publicznoprawna nie przekracza ustawowego progu z art. 53 § 6 k.k.s., a sposób i okoliczności popełnienia czynu zabronionego nie wskazują na rażące lekceważenie przez sprawcę porządku finansowoprawnego lub reguł ostrożności wymaganych w danych okolicznościach, albo sprawca dopuszczający się czynu zabronionego, którego przedmiot nie przekracza kwoty małej wartości, czyni to z pobudek zasługujących na uwzględnienie.
Przepis art. 107 § 3 k.k.s. przewiduje jeden typ kwalifikowany - działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zgodnie z przepisem art. 53 § 13 k.k.s. korzyścią majątkową lub osobistą jest korzyść zarówno dla siebie, jak i dla kogo innego.
Od strony podmiotowej powoływane przestępstwo skarbowe w typie podstawowym i w wypadku mniejszej wagi może zostać popełnione zarówno z zamiarem bezpośrednim, jak również ewentualnym. Natomiast w typie kwalifikowanym tylko i wyłącznie z zamiarem bezpośrednim.&quot;
a to znalazłem na tej strnie : tylko wpiszcze sobie www i .
podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/przestepstwa-skarbowe-i-wykroczenia-skarbowe-przeciwko-organizacji-gier-hazardowych
może to źle interpretuję? co o tym myślicie ?
 
G 8

gizberg

Użytkownik
a przepis art. 53 § 8 k.k.s. mówi o
§ 8. W rozumieniu kodeksu wypadek mniejszej wagi jest to czyn zabroniony jako wykroczenie skarbowe, które w konkretnej sprawie, ze względu na jej szczególne okoliczności - zarówno przedmiotowe, jak i podmiotowe - zawiera niski stopień społecznej szkodliwości czynu, w szczególności gdy uszczuplona lub narażona na uszczuplenie należność publicznoprawna nie przekracza ustawowego progu z § 6, a sposób i okoliczności popełnienia czynu zabronionego nie wskazują na rażące lekceważenie przez sprawcę porządku finansowoprawnego lub reguł ostrożności wymaganych w danych okolicznościach, albo sprawca dopuszczający się czynu zabronionego, którego przedmiot nie przekracza kwoty małej wartości, czyni to z pobudek zasługujących na uwzględnienie.
§ 6. Ustawowy próg, o którym mowa w tytule I w dziale II - Część szczególna, jest to wysokość kwoty określonej w § 3 zdanie pierwsze.
§ 3. Wykroczenie skarbowe jest to czyn zabroniony przez kodeks pod groźbą kary grzywny określonej kwotowo, jeżeli kwota uszczuplonej lub narażonej na uszczuplenie należności publicznoprawnej albo wartość przedmiotu czynu nie przekracza pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia w czasie jego popełnienia. Wykroczeniem skarbowym jest także inny czyn zabroniony, jeżeli kodeks tak stanowi.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
U mnie sprawa dłuuuugo się przedłuży. Dziś dostałem informację od adwokata że sąd odeśle moje akta do UC ze względu na to że zapomnieli mnie wezwać na zapoznanie się z aktami ( de facto już je znam ponieważ robiłem fotokopię w sądzie ). Czyli kolejne miesiące przede mną. Chyba że i tu pomysł mojego adwokata że złożę do sądu takie pisemko o to aby sąd pochylił się nad moją prośbą i nie przesyłał akt ponieważ nie chcę zapoznawać się z aktami.
Ktoś wie jak coś takiego napisać ? jakaś podpowiedź ?
Bo jeżeli odeślą, to ja i tak nie pojade na te zapoznanie się, później znów przesłanie do sądu....nadanie sygnatury ( nowej ) akt, przyznanie sędziego itd. itp. Polskie prawo jest normalnie....trudno to określić.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
przemek866 - dziwna ta Twoja sprawa. Odesłanie akt i Twoje zapytanie - &quot;Ktoś wie jak coś takiego napisać ? jakaś podpowiedź ?&quot;. Przecież masz adwokata????? Tak, czy nie???. Czy cała Twoja sprawa to pic na wodę????
 
B 21

bazuka

Użytkownik
Piszecie o zmianie na stanowiskach Ministerstwa Finansów. Ja głosowałem na PIS między innymi dlatego że nie podobało mi się działanie Kapicy. Mam nadzieję że PIS umorzy wszystkie te chore sprawy i dadzą w końcu ludziom spokój.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
bukowina cofnij się kilka stron wstecz i zobacz że skany z akt moich nawet wrzucałem. Chcesz błysnąć czy jak ? Owszem mam adwokata ale troche mnie wkurzył bo takie pismo obiecał mi napisać w połowie następnego tygodnia a że mam trochę taki charakter że nie umiem wytrzymać więc poleciłem się was tutaj, może ktoś by mi podpowiedział to sam bym napisał i złożył już w poniedziałek w sądzie. Ja pracuje i nie pójdę każdego dnia do sądu i nie będę nie wiadomo ile czekał aż sąd odeśle te akta do UC. Nie pluj się i lepiej coś podpowiedz bukowinko.
I nie jest to wcale dziwne, takie mamy prawo. Sąd dopatrzył się niezgodności więc taka procedura że muszą odesłać akta do UC który musi to uzupełnić...pozdrawiam
 
B 50

bukowina

Użytkownik
przemuś, po co Ci adwokat????? I po co zapłaciłeś mu 2500 zł???? Więc się nie podniecaj i daj mu pracować. Nie dziwi mnie,że szukasz każdej porady, ale jeżeli wykładasz komuś 2500 zł, to niech na nie zapracuje, a Ty spokojnie czekaj. Pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł. Zrobisz coś za szybko i ..... ZONK. Już tego nie cofniesz, więc w takich sprawach lepiej czasami pięć razy się zastanowić i nie gorączkować. A tak w ogóle to o jakie kwoty u Ciebie cała sprawa, że tak panikujesz???
 
P 69

przemek866

Użytkownik
U mnie oscylowały na duże kwoty... nie będę tu pisał bo po co ? nie jest to 1000 zl ani 10 000 ....a adwokat jest potrzebny bo się nie znam na paragrafach i nie umiem tak ładnie pisać jak on, tylko że ja dla niego jestem kolejną sprawą i klientem, on się nie przejmuje że ja mogę prace stracić i nie będę miał na chleb dla dziecka ( gdyby tak było nie wziąłby tyle kasy ). Po prostu ja siedzę nad tym dzień w dzień...myśle o tej sprawie dzień w dzień, chce żeby się to już skończyło bo nie tylko ja się denerwuje ale i moja rodzina. I właśnie dlatego pomagam jak mogę a między innymi to i te forum pomogło mi w bardzo dużej mierze.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Rozumiem Twoje rozterki, bo każda sprawa karna to na pewno nic miłego. Ale staraj się zachować spokój i nie naciskaj na sąd o przyspieszenie biegu sprawy. Możesz &quot;wkurzyć&quot; sędziego. pozwól sprawie biec swoim rytmem. W tym wypadku czas działa na Twoją korzyść. Walcz, ale nie naciskaj, niech sąd z celnikami odbija sobie &quot;piłeczkę&quot;. Tobie to nie szkodzi. Pozdrawiam
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Tak na moje doświadczenie sądowe, to wysokość kwot nie ma wielkiego znaczenia, w przypadku gdy nie przyznajecie się do gry. Wpłaty i wypłaty mogliście robić by na Waszych kontach był duży ruch i Wasz bank to widział, co pomaga np. przy staraniach o kredyt. Mogliście traktować bukmachera jak miejsce na &quot;przechowanie&quot; pieniędzy o których nie miała wiedzieć żona.
Ja jestem po przesłuchaniu jako świadek. Nic nie wiem na temat tego jakie kwoty przelewów na mnie mają, nie wiem czy mają coś więcej, czy tylko chcieli bym się sam obciążył. Też ta sprawa zaprząta mi głowę i rzutuje na życie rodzinne. Nic nie wiedzieć jest najgorszą sytuacją. Jeśli mi przedstawią zarzutu i będę już &quot;podejrzanym&quot; to, dzięki temu forum, myślę, że będę dobrze przygotowany do walki w sądzie. Oczywiście wolałbym by sprawa zakończyła się na moim &quot;świadkowaniu&quot;.
Nie ma co &quot;walczyć&quot; między sobą, bo jedziemy na jednym wózku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
C 7

cinekkk1

Użytkownik
Noo mam nadzieję, że zrobi podatek od dochodu, najlepiej jakiś niski i będzie dobrze i na necie można będzie grać bez przeszkód.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
bukmacherd 537

bukmacherd

Użytkownik
Ale każda matka kocha swoje dziecko ????
Generalnie nie ma co sie spodziewać szybkiej zmiany. Sprawa jest prosta aby coś się zmieniło trzeba zrobić nową ustawę, i PiS pewnie to zrobi bo nie sądze wnioskując po ich wcześniejszych wypowiedziach na temat tej ustawy aby dalej brnęli w nią jak PO. Ale prawda jest taka że temat ustawy hazardowej to tak naprawde zgniłe jajo i PiS raczej nie będzie się od razu za to brać. Myśle ze dla nas najważniejsze jest to że ministestwa finansow i rozwoju objeli odpowiednio pan Szałamacha i pan Morawiecki którzy są absolutnie EKSPERTAMI , i moim zdaniem to jest nasza szansa że ci panowie pójdą po rozum do głowy. Kaczyński ma fioła na punkcie służb specjalnych , komisji itd itp to jest jego konik, osobiście myśle że nie będzie się wcinał w prace ekspertów z tych ministerstw. Nastepna kwestia którą ktoś tu pisał a mianowicie , kiedy w czerwcu były dyskusje i głosowania na temat możliwosc rejestracji zagranicznych spółek na terenie polski to PiS był przeciw., jednak absolutnie nie brał bym tego na poważnie , wtedy byli opozycja a opozycja z natury jest na NIE. Teraz kiedy są u władzy , potrzebują wpływów do budżetu i kiedy się wezmą na robienie ustawy cała nadzieja w ministrach Szałamacha&amp;Morawiecki.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
:grin:&quot;Mądre&quot; pytanie:grin: . A oprócz pracodawcy poinformował SAM jeszcze ZUS, KRUS, US, POLICJE, MILICJE, ORMO i ZOMO. No i wszystkich BUKMACHERÓW.:grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:
 
B 65

blusior94

Użytkownik
Ja wam powiem tak, jeżeli PiS wyczuje, że nie ma szans na pokrycie obietnic z budżetu państwa, poprzez zwiększenie deficytu, to wezmą się za ustawę hazardową i &quot;szarą strefę&quot; obawiam się tylko, że zrobią to w celu odwrotnym od naszych założeń, ale z drugiej strony muszą sobie zdawać sprawę, jaką fortunę zbijają Ci co grają już na poważnie na betach, bahach i innych stronach, powinni zrobić podział wg. dochodów z tytułu zakładów bukmacherkich, od określonej kwoty, określony % należy rozliczyć z fiskusem, myślę, że nikomu by od tego portfel nie ścierpiał, a wolałbym zapłacić te kilka stówek czy nawet tysięcy, ale mieć czyste sumienie i nie srać w majty po nocach czy nie dostanę pisma, niż jeżeli bawić się w wyciąganie po kilka stówek by bank sobie nie raczył powiadomić US o jakiś lewych dochodach. I wilk syty i owca cała, budżet by dostał znaczącego kopa gotówki, a my gracze moglibyśmy się bogacić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom