>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
betowiec 12,7K

betowiec

Użytkownik
Nic nowego.
Orzeczenie TK musiało być takie a nie inne, bo kto by sobie wyobrażał, że nasze Państwo przez orzeczenie TK zapłaci te miliardy odszkodowania? Warto dodać, że dzisiejsza rozprawa dotyczyła tylko i wyłącznie gry na automatach gdzie w rezultacie nikt nie został ukarany, a wyrok TK miał tylko ochronić nasze państwo od starty finansowej. Dokładnie nie zrozumiałem motywacji wyroku bo oczywiście były to prawnicze wiersze, ale TK zaznaczył wyraźnie w grzecznych słowach, że ustawa ta budzi wiele kontrowersji i wokół niej panuje jeden wielki chaos, inny sędzia także, powiedział, że ustawa ta jest niezgodna z prawem UE i dopóki to się nie zmieni teoretycznie nigdy nie będzie można na jej podstawie nic konkretnego ustalić. Zaznaczono też, że na dzisiejszym posiedzeniu rozpatrywano tylko i wyłącznie to czy nie popełniono jakiś błędów przy uchwalaniu ustawy wedle naszej konstytucji, natomiast nie zajmowano się sprawą jej zgodności i zgodności poszczególnych punktów tej ustawy z prawem UE, bo TK nie dostał póki co w tej sprawie zapytań od sądów.
Jeśli ktoś słuchał wyroku i chce mnie poprawić to może, włączyłem go do obiadu tak z ciekawości co powiedzą możliwe, że coś niedosłyszałem, poza tym język ich wypowiedzi nie jest łatwy.
 
M 12

marques_1993

Użytkownik
kapicajacek ‏@kapicajacek 16 min.16 minut temu
Ustawa o grach hazardowych zgodna z Konstytucją RP. Duża satysfakcja na pohybel wszystkim trolom.
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
Mateusz Juroszek @MateuszJuroszek · 19 min. 19 minut temu
Dwa kwestionowane artykuły ustawy o grach hazardowych są zgodne z konstytucją - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny.

moj ulubiony osiołek z STSu rowniez swietuje wyrok odnosnie automatow ????

kapicajacek @kapicajacek · 50 min. 50 minut temu
Na ogłoszenie wyroku TK przyjechali pokrzywdzeni organizatorzy gier na jednorękich bandytach najnowszym RollsRoys&#39;em Phantom. Taka sytuacja.

komuch kapica chcialby aby kazdy obywatel poza tymi z &quot;partii rzadzacej&quot; jezdzil polonezem i jeszcze placil od tego podatek ????
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
Teraz kolega pójdzie, nic nie powie i minie kolejne pół roku. Zakładam, że chodzi o lata 2011-2012, więc jak im tak dalej pójdzie to się przedawni ????
Obawiam sie ze niestety nie bo rozpoczecie sprawy wstrzymuje bieg przedawnienia ...
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Konstytucyjność przepisów to jedno a prawo UE to drugie. W wyroku chodzi tylko o to aby budżet Polski nie wypłacał odszkodowań i zawsze się jakąś konstytucyjność przepisów na siłę tutaj znajdzie.
Co innego brak notyfikacji i zgodności z prawem UE w której przecież żyjemy.
Moim zdaniem tutaj nie potrzebna polskiego TK tylko miażdżyć tą ustawę na gruncie Sądów w Polsce oraz w Brukseli.
 
S 12

szymon5550

Użytkownik
szymon5550 : skoro byłeś na miejscu z adwokatem i pewnie zapoznał się on z całą tą sprawą to może podzielisz się w 2-3 zdaniach, co Twój prawnik sądzi o całej sprawie? Jest się czym przejmować czy to raczej pic na wodę cała ta akcja?
Dzisiaj dostałem telefon od adwokata a wezwanie mam na 20 Marca , że kontaktował się z nim Prokurator , który prowadzi moją sprawę i proponuje warunkowe umorzenie sprawy , adwokat jak i osoby ( koledzy , którzy informują mnie co najlepiej w takich sprawach robić , albo jak uprzykrzyć pracę prokuratorowi jeżeli dojdzie do sprawy sądowej) odradzają mi skorzystania z takiej opcji , gdyż wniosek o warunkowe umorzenie sprawy zawsze mogę wysłać , a jeżeli prokurator sam to proponuje tzn że nic na mnie konkretnego nie mają. Adwokat sam powiedział , że warto powalczyć jest bardzo duża szansa na wygranie tej sprawy. Potem dochodzi jeszcze sprawa czy to jest przestępstwo czy wykroczenie , gdyż muszą mi udowodnić i wyliczyć na jaką kwotę uszczupliłem skarb państwa a przez wpłaty i wypłaty nie można tego określić tylko przez zakłady , które zawierałem a przecież nie grałem itd itd opcji jest dużo .
 
legia 122

legia

Użytkownik
Potem dochodzi jeszcze sprawa czy to jest przestępstwo czy wykroczenie , gdyż muszą mi udowodnić i wyliczyć na jaką kwotę uszczupliłem skarb państwa a przez wpłaty i wypłaty nie można tego określić tylko przez zakłady , które zawierałem a przecież nie grałem itd itd opcji jest dużo .
sprawa plusgsma naświetliła, że wygrane nie podlegają podatku dochodowemu, więc nie wiem jaką daninę dla państwa na podstawie zakładów miałbyś określić ?

Jakby mieli doliczać obrotowy(12%) to plusgsma puściliby z torbami...
 
S 12

szymon5550

Użytkownik
sprawa plusgsma naświetliła, że wygrane nie podlegają podatku dochodowemu, więc nie wiem jaką daninę dla państwa na podstawie zakładów miałbyś określić ?
Jakby mieli doliczać obrotowy(12%) to plusgsma puściliby z torbami...
Tutaj nie chodzi o te (12%) tylko o to czy to przestępstwo czy wykroczenie na jakiej podstawie to ustalili skoro nie mają moich zakładów jakie niby zawierałem z bukmacherem i nie wiedzą ile wygrałem a wpłaty i wypłaty to żaden dowód a jeżeli wartość przedmiotu czynu nie przekracza pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia w czasie jego popełnienia czyli około 8400 (1680x5) to jest to wykroczenie a nie przestępstwo a jak wiadomo jeżeli było by to wykroczenie to sprawa ulega przedawnieniu.
 
weszlosuper 28

weszlosuper

Użytkownik
Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że notyfikacja tzw. przepisów technicznych jest unijną procedurą, w jakiej państwo członkowskie jest zobowiązane do informowania Komisji Europejskiej i innych państw członkowskich o projektowanych przepisach technicznych, a także do uwzględniania zgłoszonych przez nie szczegółowych opinii i uwag tak dalece, jak to będzie możliwe przy kolejnych pracach nad projektem przepisów technicznych. W ocenie Trybunału, nie ulega wątpliwości, że żaden z przepisów konstytucji nie reguluje tej kwestii ani też nie odwołuje się do niej wprost czy nawet pośrednio. Trybunał Konstytucyjny uznał zatem, że notyfikacja, o której mowa w dyrektywie 98/34/WE, implementowanej do polskiego porządku prawnego rozporządzeniem w sprawie notyfikacji, nie stanowi elementu konstytucyjnego trybu ustawodawczego. Trybunał nie ocenił, czy kwestionowane przepisy ustawy o grach hazardowych mają charakter techniczny. Zdaniem TK, uchybienie ewentualnemu obowiązkowi notyfikowania Komisji Europejskiej potencjalnych przepisów technicznych nie może jednak samo przez się oznaczać naruszenia konstytucyjnych zasad demokratycznego państwa prawnego (art. 2 konstytucji) oraz legalizmu (art. 7 konstytucji). Wykładnia przychylna prawu europejskiemu w żadnej sytuacji nie może prowadzić do rezultatów sprzecznych z wyraźnym brzmieniem konstytucji.
 
A 294

art300

Użytkownik
TK stwierdził, że warunek konieczny, choć niewystarczający, czyli konstytucyjny tryb ustawodawczy - nie został naruszony.
Jednocześnie w uzasadnieniu podkreślił, że to nie znaczy, że nie może wyrazić szerszej opinii. A ta opinia to podkreslenie, że państwo w obszarach &quot;wrażliwych&quot; może kształtować własną politykę.

Jak to się przekłada na praktykę?
Gdyby sądy miały w ręku dowód uczestnictwa w grze, wówczas być może większy odsetek spraw kończyłby się wyrokiem skazującym, bez dociekania zgodności prawa z prawem UE.
W przypadku braku dowodu, nie zmienia się oczywiście nic.

Moim zdaniem ten wyrok to jeszcze jeden powód, aby się nie przyznawać, gdyż teraz prawdopodobieństwo wyższej kary orzeczonej przez sąd jest (nieznacznie) większe.

A tak w przełożeniu na język ludzki rzekł do sądów, żeby nie zawracały mu głowy głupotami i orzekały same ;)
 
devin69 43

devin69

Użytkownik
... dzisiaj mi przyszło poleconym zaproszenie na imprezę w Urzędzie Celnym:
&quot;Wzywa się Pana do osobistego stawiennictwa (namiary lokalizacji) w charakterze świadka w sprawie (jakiś tam kod) o czyn z art 107 2 kks.&quot;
... także drodzy gracze, biorą się za nas, bo ktoś musi wyżywić tych syjonistycznych pasożytów z knesejmu, którzy rozkradli ten kraj jak mogli, a teraz służalcze pijawki aparatów władzy mają dojebać ludzi, którzy nie mają prawa do wolności dysponowania swoimi pieniędzmi, nie czyniąc nikomu społecznej szkody ...
niech pierdolnie ta 3WW, to te pasożyty zaczną srać w pory na stołkach i przy korytach ;)
 
Q 0

qurek789

Użytkownik
... dzisiaj mi przyszło poleconym zaproszenie na imprezę w Urzędzie Celnym:

&quot;Wzywa się Pana do osobistego stawiennictwa (namiary lokalizacji) w charakterze świadka w sprawie (jakiś tam kod) o czyn z art 107 2 kks.&quot;

... także drodzy gracze, biorą się za nas, bo ktoś musi wyżywić tych syjonistycznych pasożytów z knesejmu, którzy rozkradli ten kraj jak mogli, a teraz służalcze pijawki aparatów władzy mają dojebać ludzi, którzy nie mają prawa do wolności dysponowania swoimi pieniędzmi, nie czyniąc nikomu społecznej szkody ...

niech pierdolnie ta 3WW, to te pasożyty zaczną srać w pory na stołkach i przy korytach ;)
Sprawa dotyczy tej samej firm?
 
madman01 12,5K

madman01

Użytkownik
... dzisiaj mi przyszło poleconym zaproszenie na imprezę w Urzędzie Celnym:
&quot;Wzywa się Pana do osobistego stawiennictwa (namiary lokalizacji) w charakterze świadka w sprawie (jakiś tam kod) o czyn z art 107 2 kks.&quot;
... także drodzy gracze, biorą się za nas, bo ktoś musi wyżywić tych syjonistycznych pasożytów z knesejmu, którzy rozkradli ten kraj jak mogli, a teraz służalcze pijawki aparatów władzy mają dojebać ludzi, którzy nie mają prawa do wolności dysponowania swoimi pieniędzmi, nie czyniąc nikomu społecznej szkody ...
niech pierdolnie ta 3WW, to te pasożyty zaczną srać w pory na stołkach i przy korytach ;)
Jakie kwoty wypłacałeś z buka? I czy bezposrednio z buka na konto?
 
devin69 43

devin69

Użytkownik
... słuchajcie, to jest skoordynowana akcja, która ma na celu wyeliminowanie konkurencji na rynku, poprzez skuteczne odstraszenie karami finansowymi graczy on line na nielicencjonowanych przez polski knsesejm grach ...
... moim zdaniem dane do UC mogła ( kto wie czy nie ma wręcz obowiązku) przekazać eFortuna, w której to się zarejestrowałem, i tak pewnie namierzyli moje IP i doszli po nitce do kłębka... ja nie wiem jeszcze nic, bo dopiero mam pierwszy raz wezwanie, i gestapo z UC mnie przesłucha dopiero ...
... ja im nie zamierzam zapłacić złamanego gorsza, nawet jak mi dojebią grzywny wysokie, bo to faszystowskie państwo, które nas okrada chce nas gnębić jeszcze bardziej, a w tym celu tworzą kolejne agendy represji urzędasów bezdusznych ... nie boję się ich, bo mam już długi komornicze za pożyczki i je ignoruję zawzięcie ... a jak będą chcieli mnie zapuszkować, to zamierzam głodować nawet, bo wolności własnej nigdy tym sqryvysnym nie dam sobię odebrać, choćbym musiał zapłacić najwyższą cenę ???? ...
... poza tym to &quot;państwo istnieje formalnie&quot; więc my jako jego obywatele mamy prawo przeciwstawić się rosnącemu totalitaryzmowi i zacząć się bunotwać przeciw mafijnemu kartelowi RP na Wiejskiej ... bo oni bez skrupułów kradną miliardy, obcy kapitał (markety) wywozi z kraju fortuny, płacąc śmieszne podatki, a ludzie zapierdalają jak niewolnicy w portugalskiej &quot;biedronce&quot;, w której są codziennie niskie ceny ... niewolniczych płac ...
 
B 0

bolek89

Użytkownik
&quot; moim zdaniem dane do UC mogła ( kto wie czy nie ma wręcz obowiązku) przekazać eFortuna,&quot;
i tu jest poruszony ciekawy element tej układanki ...
kilka elementów :
bah, pko ,
&quot;legalne buki&quot; działające onlajn
( w końcu w ich interesie jest &quot;ustawa&quot; więc pewnie dane wszystkich graczy z przyjemnością wysyłają do &quot;organów&quot; )
łatwiej jest im prześwietlić kogoś kto gra &quot;legalnie&quot; w internecie ... i sprawdzić
czy też przypadkiem nie gra u &quot;nielegalnych&quot;
niż takiego który gra tylko u ziemniaka
-nie ma go jak połączyć... ( z &quot;nielegalnym&quot; onlajn)

handel danymi w dzisiejszych czasach jest na porządku dziennym i nikt ni powinien być tym zaskoczony ... [sam odebrałem mnóstwo telefonów z różnym ofertami np kupna czegoś/usługi gdzie mój rozmówca(przedstawiciel jakiejś firmy) wiedział o mnie dużo za dużo
o_O można się zdziwić skąd taki średnio inteligentny akwizytor wie o nas wszystko ??? wtf? tym bardziej że pewnych danych się zwyczajnie nie podaje... a oni to mają ]
takie czasy gdzie przy korycie bezczelnie kradną, jedna afera za drugą a te świnie śmieją się obywatelom w twarz...
są nietykalni, a kiedy przychodzi głosować nad jakąś ustawą
to sami nie wiedzą po do podnoszą łapę/oddają głos i o czym jest w ogóle mowa...
zobaczcie sobie jakiekolwiek obrady/ wystąpienie w sejmie
gdzie oni : śpią, żrą, gazetki, tablety (słuzbowe- był przypadek-pewnie nie jeden- że koleś sobie panienki oglądał) gadają przez komórki itd ... przecież to k*rwa cyrk banda ... (każdy wstawi co zechce)
i do tego ta Kaplica... żal
 
M 20

mirekswirek

Użytkownik
... dzisiaj mi przyszło poleconym zaproszenie na imprezę w Urzędzie Celnym:

&quot;Wzywa się Pana do osobistego stawiennictwa (namiary lokalizacji) w charakterze świadka w sprawie (jakiś tam kod) o czyn z art 107 2 kks.&quot;

... także drodzy gracze, biorą się za nas, bo ktoś musi wyżywić tych syjonistycznych pasożytów z knesejmu, którzy rozkradli ten kraj jak mogli, a teraz służalcze pijawki aparatów władzy mają dojebać ludzi, którzy nie mają prawa do wolności dysponowania swoimi pieniędzmi, nie czyniąc nikomu społecznej szkody ...

niech pierdolnie ta 3WW, to te pasożyty zaczną srać w pory na stołkach i przy korytach ;)
Jak inni grałeś w bah i wypłacałeś na konto w banku?
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
... grałem na wielu bukach, i nie wypłacałem często na konto, raczej Skrill ... ale ja wiem, że to eFortuna sprzedaje dane swoich klientów ;) ... tylko się nie przyznają ????
ale miały miejsce wypłaty/wypłata z baha na konto ? (lub wpłata na konto bezpośrednio)
to ważne bo pokazuje czy mielą 1 wątek czy mają inne
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom