>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

UFC Fight Night 69: Jędrzejczyk vs. Penne

macio106 181,3K

macio106

Znawca - MMA

Data: 20 czerwca, 2015
Miejsce: 02 World Arena, Berlin – Niemcy
115 lbs.: UFC Strawweight Champion Joanna Jedrzejczyk vs. Jessica Penne
UFC Fight Pass Main Card (3 p.m. ET)
145 lbs.: Tatsuya Kawajiri vs. Dennis Siver
170 lbs.: Steve Kennedy vs. Peter Sobotta
155 lbs.: Nick Hein vs. Lukasz Sajewski
UFC Fight Pass &quot;Prelims&quot; (12 p.m. ET):
145 lbs.: Makwan Amirkhani vs. Masio Fullen
155 lbs.: Alan Patrick vs. Mairbek Taisumov
145 lbs.: Alan Omer vs. Mike Wilkinson
145 lbs.: Niklas Backstrom vs. Noad Lahat
185 lbs.: Scott Askham vs. Antonio dos Santos Jr.
155 lbs.: Piotr Hallmann vs. Magomed Mustafaev
145 lbs.: Taylor Lapilus vs. Yuta Sasaki
Zapraszam do dyskusji na temat gali.​
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Makwan Amirkhani✅✅ &amp; Joanna Jedrzejczyk✅✅ - 1.60✅✅✅ -

Makwan poddanie easy i szybko 1 runda , Aśka deklasacja
Główny kupon .
Joanna mistrzyni UFC to formalność . Przewaga stójkowa to przepaść .

Makwan który to fenomenalnie stójkowo zaprezentował się na gali w Szwecji poniżej .
Jest on przede wszystkim bardzo dobrym , zwinnym i szybkim zapaśnikiem i mocnym grapplerem . Nie kalkuluje za bardzo , od początku stara się szybko obalać i przenosić walkę na ziemi .
Jego umiejętność tam z BJJ stoją na wysokim poziomie . Z łatwością dochodzi po pozycji na poddanie rywala .
I’m Finnish champ in Greco-Roman and Freestyle wrestling. And I have around 800 wrestling matches. 16 years of wrestling
Jego rywal to Meksykanin ;) który to ma za sobą odział w TUF lecz zaprezentował się tam słabo i nie pokazał praktycznie nic . Styl bazowy to stójka a jego zapasy mocno przeciętne . Zwykły no name . Przeciętny zawodnik , długo w UFC nie pobędzie .
Jest to typowe zestawienie dobrego zapaśnika ze średnim strikerem . Przebieg walki raczej znany z góry . Stawiam na poddanie Makwana .
Kolejny plus to walka w Europie . Daleko nie będzie podróżował .

Zagram też
Mairbek Taisumov - 1.57✅✅✅ -

TKO 2 runda
Świetne zapasy do tego dobra stójka , mocne ciosy oraz kopnięcia . Bardzo niebezpieczny fighter . Rywal Brazol wraca po długiej przerwie do tego podróż i aklimatyzacja .

Mairbek powinien wiedzieć prym w obu płaszczyznach .​
 
Otrzymane punkty reputacji: +80
alves94 560

alves94

Użytkownik
Makwan który to fenomenalnie stójkowo zaprezentował się na gali w Szwecji poniżej .
Zgadzam sie z typami Pudzian, ale nie z tym zdaniem. Ja nie wiem, gdzie widziales jego fenomenalna stojke w Sztokholmie przez 4 sekundy kiedy to byl &quot;na nogach&quot;. Ruszyl ostro, latajace kolano nie weszlo do konca, rzucil Ogle&#39;m o siatke, ten sie zsunal i reszta to 2-3 ciosy w parterze i koniec walki. On sie w ogole nie zaprezentowal wtedy stojkowo, tym bardziej nie fenomenalnie :p
 
alves94 560

alves94

Użytkownik
Czemu sobotta z nonamem sa w karcie glownej a hallmann prawie na otwarcie wsrod kelnerow ?? Kto to wybiera
Hallmann kiedyś podobno powiedział parę slów za dużo i nie spodobalo sie to w ufc dlatego za kare walczy w prelimsach. Nie wiem na ile to prawda i nie wiem co powiedział, ale to slyszalem od kogoś parę miesięcy temu i wydaje się byc sensowne.
 
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
Zgadzam sie z typami Pudzian, ale nie z tym zdaniem. Ja nie wiem, gdzie widziales jego fenomenalna stojke w Sztokholmie przez 4 sekundy kiedy to byl &quot;na nogach&quot;. Ruszyl ostro, latajace kolano nie weszlo do konca, rzucil Ogle&#39;m o siatke, ten sie zsunal i reszta to 2-3 ciosy w parterze i koniec walki. On sie w ogole nie zaprezentowal wtedy stojkowo, tym bardziej nie fenomenalnie :p
Zgadzam się, mało można cokolwiek powiedzieć o Makwanie Amarkhani, bazując na występie w UFC, w 4sek rozprawił się z słabiutkim Andy Ogle.
Jednak proponuje nie skreślać i bliżej przyjrzeć się meksykaninowi Masio Fullen, który ostatnio dał naprawdę dobry emocjonujący 3rd pojedynek z Alex Torres, dużo zwrotów akcji - polecam obejrzeć. Masio pokazał świetny kombinacyjny boks, niezłe zapasy, do tego największe atuty wszechstronność, cardio oraz stalowa szczęka. I nawet to latające kolano Makwana w walce z Ogle to pryszcz w porównaniu z tym jakie zaserwował Fullen Torresowi, plask na całą hale, a po chwili wielki zachwyt publiczności. Fullen to National champion in teakwondo, w stójce chwilami przypomina stylem K. Gasteluma.
TUF LATIN w którym Fullen brał udział, był na wysokim poziomie, dowodem chociażby efektownie wygrane ostatnie walki innych uczestników TUFa Latin - José Alberto Quiñonez, Gabriel Benítez oraz Yair Rodríguez (Walka wieczoru - UFC 188).
 
astorre 64

astorre

Użytkownik
Sajewski
Lepsza stójka, walczy bardzo mądrze. Wybiera dobre momenty do ataku, Hein ma ułożony boks, ale zbiera znacznie więcej ciosów i wydaje się, że jego planem na tą walkę, mogą być zapasy i kontrolowanie parteru, ale znowu Łukasz o ile zapasy ma słabsze, bo w parterze jest zdecydowanie groźniejszy od Niemca.
Jak widzi to reszta forum ? Warto ?
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Ja nie wiem, gdzie widziales jego fenomenalna stojke w Sztokholmie przez 4 sekundy kiedy to byl &quot;na nogach&quot;
Latające kolano a po chwili piekielny mocny podbródkowy i rywala nie ma . Nie no dla mnie to techniki parterowe są :;/:
 
macio106 181,3K

macio106

Znawca - MMA
Piotr Hallmann - Magomed Mustafaev⛔Magomed Mustafaev pokonał Piotra Hallmanna przez TKO (przerwanie sędziego), runda 2, (3:24)Nie potrzebnie przerwali... Kiedyś były większe rozcięcia i walka dalej leciała.
Typ: 1 @1,75 Betsafe

O tym że Piotrek walczy mądrze wszyscy wiemy, o tym że wraca po wpadce też, ale psychikę to Piotrek ma niebywale mocną. Ok Rosjanin to sambista, których tak zachwalamy na forum, ale rywale z jakim się mierzył to w większości totalne no-name. Piotrek po wpadce będzie chciał się zaprezentować jak najlepiej, aby udowodnić że bez koksu też daję radę, Rosjanin jest nastawiony na atak na huraaa i do przodu u Piotrka tego nie widać, moim zdaniem Rosjanin się wypompuje w pierwszej rundzie, a wtedy Piotrek zrobi z nim porządek w parterze czyli tam gdzie czuje się najlepiej.

Nick Hein - Łukasz Sajewski⛔Nick Hein pokonał Łukasza Sajewskiego przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)To było tragiczne nie tego się spodziewałem po Łukaszu tym bardziej po tym jak wyglądał i jaki był spokojny przed walką nie to ten Łukasz co tydzień temu przychodził do Mighty Bulls.
Typ: 2 @2.25 Betsafe

Po pierwsze co trzeba odnotować to fakt że Sajewski wygrał z Heldem. Nie dał się złapać w żadną jego z technik parterowych, a jak był z góry to ładnie go obijał. W ostatnich dwóch walka dominacja nad rywalami (Gniadek i Egorov). Może nie są to topowe nazwiska, jednak nie są to kelnerzy. Klub w którym trenuje Mighty Bulls, solidna marka z doświadczonymi ludźmi. W stójce prezentuje się solidnie ciosy tudzież kopnięcia praktycznie zawsze dochodzą do celu. A do tego dobrze balansuje ciałem. O parter nie ma się co martwić jest na bardzo dobrym poziomie i wątpię aby Hein który raczej preferuje stójkę chciał by tam iść. Nie można zapomnieć że Niemiec to czarny pas Judo, ale jak Łukasz obali to Hein będzie miał bardzo ciężko aby wstać. Kończąc Lukasz jest przede wszystkim wszechstronnym zawodnikiem ładnie prezentuje się w sójce a jak obali to nie pozwala wstać rywalom i robi &quot;im krzywdę&quot;. Nick nastawia się na boks i punktowanie lub obalić i przeleżeć. Moim zdaniem wszechstronność i dobre przygotowanie (Wałcz i sztab jaki za nim stoi) zrobią swoje i Wookie wygra.
 
morisone 793

morisone

Użytkownik
Łukasz Sajewski vs Nick Hein
Mój główny typ został podany powyżej, ale skoro już coś napisałem, to wstawię - może umocnię innych użytkowników, co do tego zakładu.
A stawiam oczywiście na Polaka - szanse w tym zestawieniu są moim zdaniem minimalnie po stronie Sajewskiego, więc obok kursu wynoszącego grubo ponad 2 nie można przejść obojętnie. Trenujący u pana Jakubowskiego Wookie to zawodnik dobrze wyszkolony w każdej płaszczyźnie - według mnie lepszy stójkowo od rywala, w przeciwieństwie do którego jest w ringu bardziej dynamiczny, nieprzewidywalny, operuje większym wachlarzem ciosów i kombinacji, a także kopnięć, gdzie te u Heina są rzadkością. Jeden aspekt, gdzie Niemiec może mieć przewagę to siła ciosu, którą zaprezentował w kilku walkach, oczywiście najlepiej zapamiętano te dwa knockdowny w 1. rundzie walki z Doberem...ale kto to jest kuwra Dober.
Parter to mocna strona Niemca, co walkę notuje on bardzo wysoki poziom takedown defence, jednak sam również rzadko próbuje sprowadzić walkę do parteru - woli wyczekiwać na ruch rywala i wykorzystywać jego eewentualne błędy, a jeśli już obala, to najcześciej z klinczu. Gdy już znajdzie się w parterze, to nie szuka na siłę prób poddania, czy zasypywania rywala ciosami - główne założenie, to przeleżeć na rywalu i wygrać rundę.
Wookie także kilkakrotnie pokazał, że parter nie jest obcą mu płaszczyzną - o ile obrona przed obaleniami to aspekt,. który mógłby jeszcze poprawić, tak już sama walka na glebie to kolejny z jego atutów, który udowonił kilkoma balachami w ostatnich walkach, czy typowo zapaśniczym pojedynkiem z Heldem, gdzie mimo częstych zagrożen szybko udawało mu się wyjść z kłopotów.
Reasumując bardziej poukłady kickboxing, większa efektywność w parterze i ciągłej presji wywieranej na rywala ma on spore szanse, by ograć Niemca na jego ziemi. Nie jest to jednak typowy pewniak, co do którego nie miałbym żadnych wątpliwości - dłuższa przerwa od występów, większe doświadczenie przeciwnika, czy (oby nie) ewentualna stronniczość sędziów sprawiają, że Polak nadal jest w moim mniemaniu faworytem, ale już nie tak wyraźnym. Jednak biorąc pod uwagę kurs - to value na niego jest naprawdę spore.
Na koniec ciekawostka - Hein do pojedynku przygotowywał się w tajskim Tiger Muay Thai tym samym teamie, co Piotr Hallmann - mam nadzieję, że Płetwal podpatrzył co-nieco i da Wookiemu wskazówki odnośnie jego przeciwnika ????
Kurs może jeszcze rosnąć.
Łukasz Sajewski | @2.50 | 2/10 |

 
alves94 560

alves94

Użytkownik
Latające kolano a po chwili piekielny mocny podbródkowy i rywala nie ma . Nie no dla mnie to techniki parterowe są :;/:
Z calym szacunkiem, ale: latajace kolano czysto nie weszlo, a na ziemie upadl od popchniecia, a nie przez to kolano. Podbrodek dostal jak juz sie osuwal przy siatce. Zejscie nie bylo spowodowane uderzeniem podbrodkowym, a popchnieciem. Ale nawet jesli by go polozyl podbrodkiem, to chyba nie uwazasz, ze 1 podbrodkowy i 1 kolano, ktore nie wchodzi czysto to fenomenalna stojka, szanujmy sie ???? Postawisz goscia z ulicy i kogos kto trenuje i zaloze sie, ze po paru/parunastu probach wejdzie mu podbrodkowy, ale to nie znaczy, ze jest fenomenalny w stojce. Naprawde nie rob ze mnie idioty, bo chyba probujesz tym co napisales :p
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
alves94 560

alves94

Użytkownik
Jeżeli twierdzisz że podbródek dostał jak już się osuwał to tak jesteś idiotą i to ślepym idiotą . Bez odbioru



Zastopuj sobie tutaj :grin:

https://www.youtube.com/watch?v=plQkb1qPFao
I widzisz, niepotrzebnie obrazasz, a nawet nie masz porzadnych argumentow. Tu repka nic nie robi. Przed chwila jeszcze twierdziles, ze ma fenomenalna stojke, bo wlaczyl w 1 akcji latajace kolano. Ale jak ogarnales, ze nie weszlo czysto, to juz o tym zapomniales. Podbrodek dostal ewidentnie jak sie skulil i zaczal osuwac. Jezeli twierdzi, ze stal wyprostowany, w pozycji to ogladalismy inne walki. Sory, ale mowiac, ze koles ma fenomenalna stojke i odwolujac sie do jego 4 sekundowej &quot;pracy&quot; na nogach, to jakis niesmieszny zart.
 
T 13

thomas2304

Użytkownik
Moje typy na galę :
Dennis Siver - Tatsuya Kawajiri : 2 2.30
Peter Sobotta - Steve Kennedy : 1 1.36
Nick Hein - Łukasz Sajewski : 1 1.65
Makwan Amirkhani - Masio Fullen : 1 1.39
Mairbek Taisumov - Alan Patrick : 2 2.50
Alan Omer - Arnold Allen : 2 2.60
Niklas Bäckström - Noad Lahat : 1 1.40
Scott Askham - Antônio dos Santos : 1 1.40
Piotr Hallmann - Magomed Mustafaev : 1 1.75
Taylor Lapilus - Ulka Sasaki : 2 1.35
Joanna Jedrzejczyk - Jessica Penne Method of victory MMA: Zawodnik 1 wygrana przez KO, TKO lub DS
Mam nadzieję , że ktoś kto bardziej się zna napiszę co o tych typach sądzi i czy mogą mieć powodzenie .

@ Edit/macio106. Następnym razem proszę napisz coś więcej, dlaczego tak uważasz, a nie suche typy. ;)
 
U 170

użytkownik-80336

Użytkownik
Moje typy na galę :
Dennis Siver - Tatsuya Kawajiri : 2 2.30
Peter Sobotta - Steve Kennedy : 1 1.36
Nick Hein - Łukasz Sajewski : 1 1.65
Makwan Amirkhani - Masio Fullen : 1 1.39
Mairbek Taisumov - Alan Patrick : 2 2.50
Alan Omer - Arnold Allen : 2 2.60
Niklas Bäckström - Noad Lahat : 1 1.40
Scott Askham - Antônio dos Santos : 1 1.40
Piotr Hallmann - Magomed Mustafaev : 1 1.75
Taylor Lapilus - Ulka Sasaki : 2 1.35
Joanna Jedrzejczyk - Jessica Penne Method of victory MMA: Zawodnik 1 wygrana przez KO, TKO lub DS
Mam nadzieję , że ktoś kto bardziej się zna napiszę co o tych typach sądzi i czy mogą mieć powodzenie .
Jeśli podajesz jakieś typy i pytasz o ocenę to może przedstaw jakąś argumentację, bo wygląda to tak jakbyś wpisał cokolwiek. Na szybkości, bo jestem mobilnie, taisumov powinien ogarnąć brazola, jest wszechstronniejszy i cały czas się rozwija. Hallmann w moim odczuciu nie będzie miał lekko z Mustafaevem. Ruski solidny sambista z dobrą stójką, jest w stanie wygrać z Płetwalem, którego zobaczymy po wpadce z dopingiem. Sajewski jest bardzo pewny siebie, dobrze przygotowany i wszechstronny, jesli Niemiec nie trafi wystarczająco mocno i go nie ubije, typuję wygrana Wookiego, który w moim odczuciu jest lepiej ulozonym zawodnikiem, kurs duże Value. Dla mnie 60-40 dla Łukasza. Ulka Sasaki niby faworyt, ale nie skreślałbym Taylora, po takim kursie nie warto.
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
Sobotta vs Kennedy - Sobotta przed czasem 2,40 unibet 5/10 ✅✅✅ I runda i klasyczne dla Sobotty poddanie :cool:
Typ głównie przeciwko Australijczykowi, który wziął walką w zastępstwie półtora tygodnia temu. Nigdy nie walczył poza swoją strefą czasową, do tego debiutuje w UFC. W stójce spore braki w defensywie, jak na kategorię WW to słabo pracuje na nogach. Przyzwoicie natomiast prezentuje się w parterze, ale to płaszczyzna Sobotty, który w BJJ w Niemczech zdobył trochę tytułów mistrzowskich. Sobotta walczył w UFC kilka lat temu, zanotował wtedy bilans 0-3, ale od tego czasu widać u niego spory progres. Poprawił stójkę, fizycznie na ważeniu wyglądał dobrze w przeciwieństwie do Kennedego. Sobotta walczy teoretycznie u siebie, powinien być zmotywowany. Jeżeli Kennedy od ostatniej walki nie poczynił znacznych postępów w stójce to Sobotta powinien osiągnąć dużą przewagę i rozbić rywala. W parterze też będzie miał przewagę więc po takim kursie dla mnie warto zagrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
myyk 31,6K

myyk

Użytkownik
Joanna Jędrzejczyk - Jessica Penne
Under 2.5 rundy @1.95 Betsafe 3/10 ⛔
Asia zapracowała na tytuł gwiazdy polskiego MMA, ale i światowej bo posiada pas UFC, zdobyła sympatię kibiców, których ciągle przybywa no i walka wieczoru na UFC w Berlinie! Największym problemem rywalek Jędrzejczyk jest stójka, którą Asia ma na najwyższym poziomie, w końcu wywodzi się ze sportów uderzanych. Wielokrotna mistrzyni świata, Europy i Polski w muay thai nie daje szans w oktagonie MMA w tej płaszczyźnie żadnej rywalce. Determinacja, charakter i konsekwencja sprawia, że w stójce rywalki są rozbijanie krok po kroku. Przekonała się o tym ostatnio w walce o pas Carla Esparza. Kolejną rywalką jest Jessica Penne, która w stójce odstaje zdecydowanie, natomiast szukać szansy może w parterze posiadając czarny pas BJJ. Tylko walka zaczyna się w stójce i sprowadzić Asię będzie ciężko bo ta bronić się potrafi przed obaleniami bardzo dobrze co widzieliśmy w ostatniej walce a rywalka pod tym względem była lepsza. Klincz Polki również świetny, w końcu szkoła muay thai. Ofensywna maszyna jaką jest Jędrzejczyk wobec słabej defensywy Amerykanki może skończyć się brutalnie. Pretendentka będzie szukała szansy w parterze i oczywiście w tej płaszczyźnie może się udać zastopować mistrzynie, ale najprawdopodobniejszy scenariusz to rozbicie Penne. Osobiście spodziewam się konsekwentnej, silnej i szybkiej serii w stójce ze strony Asi, która na tyle rozbije rywalkę, że pod koniec rundy albo w drugiej odsłonie dokończy robotę przez TKO/KO.
Jak kogoś moja analiza nie przekonuje to branżowe przewidywania - Jędrzejczyk KO 2 runda (Sherdog), Jędrzejczyk TKO 2 runda (ESPN), Jędrzejczyk TKO 2 runda (MMAjunkie), Jędrzejczyk TKO 1 runda (Juras), Jędrzejczyk decyzją (Fox sports). Jak widać większość zgodna - ta walka długo nie potrwa.
 
Do góry Bottom