>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

UFC 259: Błachowicz vs. Adesanya

psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
UFC 259: Błachowicz vs. Adesanya



Data: 6 marca 2021 (noc z soboty na niedzielę)
Lokalizacja: UFC Apex, Las Vegas - Stany Zjednoczone
Transmisja: Polsat Sport / eFortuna.pl / PPV (karta główna), UFC Fight Pass / eFortuna.pl (karta wstępna)

Walka wieczoru
205 lbs: 🇵🇱 Jan Błachowicz (27-8) vs. Israel Adesanya (20-0)

o pas mistrzowski | 5 rund

Co-main event
145 lbs: Amanda Nunes (20-4) vs. Megan Anderson (10-4)

o pas mistrzowski | 5 rund

Karta główna (od 04:00 polskiego czasu)
135 lbs: Petr Yan (15-1) vs. Aljamain Sterling (19-3)
o pas mistrzowski | 5 rund
155 lbs: Islam Makhachev (18-1) vs. Drew Dober (23-9)
205 lbs: Thiago Santos (21-8) vs. Aleksandar Rakic (13-2)

Karta wstępna (od 02:00 polskiego czasu)
135 lbs: Dominick Cruz (22-3) vs. Casey Kenney (16-2-1)
135 lbs: Song Yadong (16-4-1) vs. Kyler Phillips (8-1)
125 lbs: Joseph Benavidez (28-7) vs. Askar Askarov (13-0-1)
125 lbs: Rogerio Bontorin (16-2) vs. Kai Kara-France (21-9)
115 lbs: Livinha Souza (14-2) vs. Amanda Lemos (8-1-1)

Karta przedwstępna (od 00:00 polskiego czasu)
125 lbs: Tim Elliott (16-11-1) vs. Jordan Espinosa (15-8)
205 lbs: Kennedy Nzechukwu (7-1) vs. Carlos Ulberg (3-0)
170 lbs: Sean Brady (13-0) vs. Jake Matthews (17-4)
155 lbs: Uros Medic (6-0) vs. Aalon Cruz (8-3)
135 lbs: Mario Bautista (8-1) vs. Trevin Jones (12-6)

źródło: ufc.com, lowking.pl
 
Ostatnia edycja:
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Marzec nowy miesiąc czas na typy na kozacką galę z kozacką karte walk.
Kursy:Fortuna

Pierwszy typ:Sean Brady(1.40).
Bardzo fajny kurs na zwycięstwo Bradyego zwłaszcza w świetle tego, że widzę go jako top tej kategorii w przyszłości.
Sean to świetny zapaśnik,bardzo dobra stójka,porusza się bardzo dobrze,wywiera skuteczną presję, jest do tego bardzo inteligentny w swoim mma.
Jest niepokonany, w ufc pokonał solidne marki: McGee,Naurdiev czy Aguilera.
Teraz przyszedł czas na Jake Matthewsa.
Australijczyk jest może bardziej doświadczony od Seana ale w swoich walkach tak nie imponował jak zrobił to Sean w 3 walkach.
Jake to także wszechstronny zawodnik ale nie sądzę aby jego zapasy defensywne jak i ofensywne były lepsze od tych, które posiada Sean.
Ponad to w 3 ost walkach Jake ze słabymi rywalami tj(Akman,Meek czy pozostałości po Diego Sanchezie) pokazał się dość średnio.
Wygrał je ale nie zachwycił.
Spodziewam się trzy rundowej walki i wygranej Bradyego na pkt.

Drugi typ:Jan Błachowicz vs Israel Adesanya liczba rozpoczętych rund +1.5rd(1.36).
Walka wieczoru Janek vs Izzy.
Osobiście uważam, że Izzy to za duży przeskok dla Janka w umiejętnościach i Polak straci pas.
Mimo to uważam, że będzie to równa ale bardzo taktyczna walka i stąd typ na over w rd.
Izzy będzie musiał uważać na mocny cios Janka, a wiemy jak trudno czysto trafić Nigeryjczyka.
A sam Israel nie rzuci się na Janka od pierwszych minut walki.


Trzeci typ: Petr Yan vs Aljamain Sterlinga liczba rozpoczętych rund +1.5(1.25).
Też bardzo dobra walka i też zapowiada się wyrównana. Tutaj bliżej mi do Petra Yana i do tego że obroni ten pas.
Ale idę też w bezpieczną opcję jakim moim zdaniem jest over na rundy.
Petr Yan w walce o pas z Aldo skończył Brazylijczyka w 5rd.
Sterling poddał w 1rd Sandhagena ale weźmy pod uwagę jakie tdd ma Cory( zaledwie 33%) i że była to bardzo ryzykowna i szaleńca próba.
W walce o pas Sterling nie będzie próbował na samym początku takiej akcji tym bardziej że Yana obalić, poddać będzie strasznie ciezmo a sam Rosjanin będzie na to gotowy.
Zwłaszcza że większość walk Jamajczyka to decyzje podobnie rzecz się tyczy Rosjanina z Syberii.
Spodziewam się szachów w klatce.

Spoza głównych typów warto spojrzeć na kurs na +1.5rd w walce Amandy Nunes z Megan Anderson(1.65).
Nunes ostatnio na 5 walk tylko 2 razy kończyła rywalke przed czasem
Ostatnie dwie walki nie były tak agresywne w wykonaniu Amandy(decyzja z GDR czy Spencer.
Owszem Megan w ufc przegrywała jak i wygrywała przed czasem w 1rd.
Ale tutaj mamy walke o pas.
Megan posiada sporą przewagę w warunkach fizycznych i ma też czym uderzyć będzie mogła poczekać na ten jeden cios, Amanda jako ta mniejsza będzie mogła poszukać obalenia a tam juz czas leci.
Ciekawy kurs można spróbować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +287
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Czwarty typ: Aleksandar Rakić(1.65)
Thiago Santos wrócił po poważnej kontuzji kolana(ACL) przegrał wówczas przed czasem w 3rd po dominacji z rąk i nóg Glovera Teixeiry.
Wyglądał tam źle, strikersko i zapaśniczo.
Jego rywalem będzie przyszłość tej wagi Aleksandar Rakić, który w ost walce ze Smithem pokazał, że prócz stójki ma też niedocenione zapasy.
Kluczem do zwycięstwa będą srogie lowkicki, którymi już nie jednego w ufc skarcił.
A tutaj mamy Santosa, który zbytnio lowkickow nigdy nie bronił. Thiago ma też juz 37 lat, widać u niego było w walce z Gloverem spadek szybkości i jakoś taki nie swój styl wniósł do klatki.
Rakić jest młody,bitny,głodny topu swojej kategorii wagowej.
Po dobrym kursie z chęcią zagram.
 
Otrzymane punkty reputacji: +216
B 25,3K

betrocket

Użytkownik
Uroš "The Doctor" Medic - Aalon Cruz TYP 1 1.56 BETFAN

Fajny typ do dubelka na UFC!

Faworytem bukmacherów jak imoim.jest debiutant na oficjalnej gali UFC Uros Medic. Facet może zrobić dużo zamieszania w tej federacji, do tej pory jest niepokonany, ma bilans 6-0(4 wygrane przez KO i 2 poddania trójkątem) Do tej pory walczył dla Federacji na Alasce, której jest według rankingu 3 zawodnikiem. Spróbował swoich sił w Contender, gdzie po dobrej walce wygrał w 1R z Mikey Gonzalezem uzyskując angaż do najlepszej organizacji na świecie. Uroš ma bardzo mocny cios i bardzo dobry parter.
Jego rywalem będzie Aalon Cruz, który ma juz za sobą debiut w UFC. Debiut ten skończył się blamażem i porażka w 1R z Spike Carlyle. Jest to przeciętny zawodnik, który ma na swoim koncie 3 porażki, wszystkie przed czasem oraz kilka wygranych na mniej prestiżowych galach..glownie poprzez decyzję. Myślę że walka ta skończy się przed czasem co również jest dobrym typem na ten pojedynek.
Według mnie "Doctor" przywita się zwycięstwem z UFC. Dla mniej przekonanych zapraszam na YouTube gdzie można obejrzeć walki Urosa i przekonywujące zwycięstwa;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +439
M 48,2K

Masin

Użytkownik
Błachowicz – Adenylan
Walki, w których występowali do tej pory Błachowicz oraz Adesanya rzadko kiedy kończyły się wygranymi na punkty. Jeśli Janek ma to wygrać to nie ma innej drogi jak KO/TKO, wypunktowanie młodszego, szybszego i z przewagą wzrostu Adenylan może okazać się niemożliwe. Z kolei Adenylan zostaje mimo wszystko faworytem. Kompromisem pomiędzy sercem, a rozumem wydaje się wzięcie na cel rozstrzygnięcia przed czasem, bez psucia sobie widowiska typem na zwycięzcę.
Walka zakończy się przez KO/TKO
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
Błachowicz - Adesanya
powyżej 2.5 rund
@1.65 Fortuna
W walce wieczoru nie spodziewam się krótkiego spotkania. Błachowicz ostatnio pokazywał, że nawet w roli doga potrafi się postawić i powalczyć. Jego rywal Israel Adesanya ma imponujący bilans wygranych do przegranych i mimo tego, że wiele walk wygrał przed czasem to tutaj przy oporze Janka walka powinna odbyć się na długim dystansie. Adesanya przeszedł z wagi średniej do półciężkiej, a to może sprawić mu trudności w walce z cięższym rywalem i brak wielu szans na szybkie zakończenie walki. Przy tej ilości rund, które maksymalnie mogą się odbyć linia 2.5 wydaje się jak najbardziej do pokrycia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +275
L 1,4M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Błachowicz - Adesanya, liczba rozpoczętych rund +2.5, 1.65, fortuna

Zdecydowanie najtrudniejsza walka w karierze dla Janka. Stawka jest ogromna, a presja tym większa, że Polak zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę. Adesanya brylował w swoich ostatnich walkach i odnosił spektakularne zwycięstwa, czy tym razem będzie podobnie? Spodziewam się tutaj wyrównanej walki i mimo wszystko nie podpalania się któregokolwiek z zawodników, bo jeden cios może okazać się decydujący, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę siłę Polaka, który wielokrotnie nokautował swoich rywali jednym, mocnym ciosem. Myślę, że walka zakończy się przed czasem, ale dopiero po 3/4 rundzie - obstawiam że np. 4. Trudno wskazać kto wygra, sercem za Jankiem, ale głowa podpowiada, że jednak Adesanya.
 
Otrzymane punkty reputacji: +475
tenjenko 2,9K

tenjenko

Użytkownik
Ten pas zostanie w Polsce tylko w przypadku gdy zobaczymy najlepszą wersję Janka i najgorszą wersję Adessany.
Tym razem chciałbym się mylić.
 
chamberlain 423,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Jan Błachowicz - Israel Adesanya

Jan Błachowicz @ 2.80
Jan Błachowicz KO/TKO/DSQ @ 3.75
Betfan

Zapowiada się bardzo ciekawa gala, nie mówiąc nawet o tym, że odbędą się trzy walki o pas, a o większości bardzo wyrównanych pojedynków. Walka wieczoru to oczywiście jak już wszyscy wiedzą starcie Jana Błachowicza z Israelem Adesanya, gdzie typuje zwycięstwo naszego rodaka. Dla Janka będzie to czwarte starcie w walce wieczoru, jak na razie bilans 2-1, przegrał na swojej pierwszej z Thiago Santosem, wygrywał za to z Ronaldo Souzą i Coreyem Andersonem. Co ciekawe pas zdobył po walce z Dominickiem Reyem, na gali którą walka wieczoru było starcie o pas Paulo Costy z, no właśnie Israelem Adesanya, a teraz staje z nim do walki również o pas, ale już w swojej kategorii wagowej. Jak dla mnie nawet dobrze, że Błachowicz nie jest tu faworytem według buków, ostatnio kilka razy już pokazał, że nie można go lekceważyć, a jednak buki to wciąż robią, więc jest kolejna szansa na udowodnienie przez Jana, że się mylą. Ale przejdźmy do aspektów sportowych, jednym z argumentów, które przekonują mnie do grania na win Polaka jest fakt, że walczy "u siebie", to jego kategoria wagowa w której stoczył już 35 walk, a jego bilans to oczywiście 27-8. Taka ilość walk to dość spora liczba, ale Błachowicz ma już w końcu 38 lat, no i to co mnie przekonuje, to fakt, że ma tych walk 35 więcej od swojego rywala, dla którego będzie to pierwszy pojedynek w nowej kategorii. Nie wiem czy to dla niego trochę nie za szybko, rozumiem, że po przejściu kategorię wyżej dostał od razu szansę walki o pas, bo w końcu ma świetny bilans 20-0, w tym 9-0 w UFC, a dodatkowo to 3 zawodnik w rankingu UFC bez podziału na kategorię wagowe, ale to jednak co innego niż znał do tej pory, a od razu na pierwszy ogień dostaje mistrza tej kategorii, mimo, że to będzie pierwsza obrona pasa przez Jana. Obu będzie dzielić też waga, Błachowicz powinien być sporo cięższy, Israel do tej pory przystępował do swoich walk ważąc 84 kg, teraz nie zamierzał postawić na szybkie nabijanie masy i spodziewa się, że wyjdzie do walki ważąc około 88 kg, zaś waga Jana to 93 kg, ale tego wszystkiego dowiemy się jeszcze dokładnie na ważeniu. Kolejny argument to zasięg, Adesanya świetnie trzyma dystans dzięki swoim długim rękom i dzięki temu miał sporą przewagę ze swoimi poprzednimi rywalami, tu jednak nie będzie miał aż tak wielkiej przewagi, Janek ma 198 cm zasięgu, czyli tylko o 5 cm mniej od swojego rywala. Israelowi może być ciężko bronić obalenia jak do tej pory, mimo, że robi to świetnie, a jak da się sprowadzić do parteru to trzeba pamiętać, o czarnym pasie BJJ Błachowicza. Jak dla mnie Polak ma spore szanse w tej walce, obaj mają do siebie duży szacunek, więc nie będzie zbytniego podpalania się, obawia mnie tylko forma fizyczna, Jankowi ciężko będzie zawalczyć na pełnym dystansie z tak szybkim zawodnikiem jak Israel, w końcu ma już 38, a przeciwnik jest 6 lat młodszy, myślę, że ta walka nie przetrwa do decyzji, któryś z zawodników padnie wcześniej i mam nadzieję, że nie będzie to Błachowicz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +412
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
A. Nunes - M. Anderson liczba rozpoczętych rund: powyżej 1.5 @1.55 i drugi bardziej ryzykowny powyżej 2.5 @2.19 Fortuna
Amanda ostatnio jakby trochę przystopowała z szybkim kończeniem rywalek i na ostatnie 6 walk tylko 2 skończyła przed czasem i obie w 1 rundzie, 4 pozostałe trwały całe 5 rund. Jednak zwróciłem uwagę też na to, że te owe dwie walki z 6 skończone w 1 rundzie były z typowymi zawodniczkami stójkowymi a Megan nie do końca taką jest a na pewno nie aż tak jak Holm czy Cyborg. Do tego dochodzi bardzo duża przewaga wzrostu i zasięgu i wydaje mi się że Amanda nie ruszy od razu na całego tak jak to miało miejsce w ostatnich walkach. Do tego wydaje mi się, że Megan może spróbować co wydaje mi się, że daje większą szansę na wejście typu bo nie nadzieje się na jakiś cios. Poza tym Australijka nie przegrała nigdy przez nokaut a przed czasem przegrała tylko 2 razy, oba przez poddanie a jedno z nich miało miejsce w 1 rundzie, nie wydaje mi się jednak, żeby Amanda zdołała poddać ją na samym początku walki.
 
K 26,1K

katherinna

Użytkownik
Błachowicz - Adesanya, fortuna, walka zakończy się przez KO/TKO - tak, 1.70

Nie wierzę w to, że ta walka potrwa pełen dystans. Obaj zawodnicy wygrywają najczęściej przez KO/TKO, na tym poziomie i przy tej stawce oraz sile obu zawodników, któryś musi paść od tego jednego ,szczęśliwego ciosu rywala. Błachowicz ostatnio bardzo regularnie gasił światło i najbardziej spektakularne było pokonanie Reyesa. W tym pojedynku Janek też nie jest faworytem, chociaz ludzie zaczęli się bardziej liczyć i kursy nie są aż tak nierówne. Trudno wskazać kto tutaj wygra, ale myślę że rozstrzygnięcie nastąpi przez KO/TKO.
 
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Thiago Santos (21-8) vs. Aleksandar Rakić (13-2)
04:00

Typ : Aleksandar Rakić - @1.62
Rakić
w tej walce na pewno ma przewagę jeśli chodzi o warunki fizyczne ( wzrot oraz zasięg), posiada również dobrą kontrolę dystansu w przeciwieństwie do Santosa. W swoich poczynaniach jest ponadto bardzo wyrachowany, walczy bezpiecznie a to cenna umiejętność przed starciem z zawodnikiem jakim jest Santos. Rakić posiada również solidne zapasy. Więc widzę tutaj dużo agrumentów które przemawiają za Aleksandrem i według mnie on tą walkę wygra a skończyć może nawet przed czasem ;)
 
DonCorleone1916 2,8K

DonCorleone1916

Użytkownik
Thiago Santos (21-8) vs. Aleksandar Rakić (13-2)
04:00

Typ : Aleksandar Rakić - @1.62
Rakić
w tej walce na pewno ma przewagę jeśli chodzi o warunki fizyczne ( wzrot oraz zasięg), posiada również dobrą kontrolę dystansu w przeciwieństwie do Santosa. W swoich poczynaniach jest ponadto bardzo wyrachowany, walczy bezpiecznie a to cenna umiejętność przed starciem z zawodnikiem jakim jest Santos. Rakić posiada również solidne zapasy. Więc widzę tutaj dużo agrumentów które przemawiają za Aleksandrem i według mnie on tą walkę wygra a skończyć może nawet przed czasem ;)

Gdyby zawsze wygrywali zawodnicy z lepszymi warunkami fizycznymi i lepszym zasięgiem to było by strasznie nudno a bukmacherzy zostali by puszczeni z torbami.
Jak dla mnie to Santos go ubije i przerwie 2 porażki z rzędu w rekordzie.
Rakic wygrał ostatnio z porozbijanym Smithem , przegrał decyzją ze średniakiem jaki według mnie jest Oezdemir. Manuwa jest na rozkładzie jednego jak i drugiego. Jak dla mnie to Rakić jeszcze nie bił się z zawodnikiem pokroju Santos.
Ja tutaj gram Satnosa przed czasem po kursie 3,00 z bet365
 
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Z Volkanem to był wałek sędziowski.
Znaczące ciosy na rzecz Rakicia( 75do 63)
Jedno obalenie na rzecz Rakicia.
Obita strasznie wykroczna noga Volkana.
Tutaj powinno być tak samo( edit: byle bez walku :p)
Większy,szybszy Rakic, obije wykroczną nogę Santosa jak będzie trzeba to obali bo zapasy które pokazał z Smithem byly wykonywane w dobrym tempie i z dobrą siłą
 
Ostatnia edycja:
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Myślę, że tutaj pełnego dystansu nie zobaczymy. Pomiędzy oboma panami widać ewidentnie chęć udowodnienia światu swojej wyższości. Adesanya to inteligentny gość i będzie próbował wykorzystać każdy błąd Janka... obawiam się że Błachowicz zostanie rozbity i sędzia w którejś rundzie przerwie walkę na korzyść TKO Israela. Podczas ważenia wystarczyło mu parę sekund aby zauważyć rozcięcie na oku Błachowicza.

Jeśli Polak miałby to wygrać, to już naprawdę lucky punch. Israel nie da się dominować w parterze, nawet ciężko to sobie wyobrazić. Jednakże to jak czyta walkę, jest przerażająco niepokojące z perspektywy polskiego kibica. To nie Reyes czy Anderson, a właśnie jeden z dwóch, którzy są na papierze poza zasięgiem Janka. Mam nadzieję że ten lucky punch siądzie i Cieszyński Książę wygra pierwszą obronę pasa, ale rozum nie pozwala mi grać Janka na czysto, więc pójdę na kompromis i zaproponuję zakład, że walka nie dotrwa do decyzji.

Walka zakończy się przed czasem @1.30 betfan

I taki obiektywny typ, niegrany za gotówkę

Adesanya - Zawodnik wygra przez KO, TKO lub dyskwalifikację @2.25 betfan
 
D 20,7K

danielgarcia

Użytkownik
Adesanya - Błachowicz

Adesanya wygra przed czasem- NIE 1,55 LVbet


Nie widzę tutaj zwycięstwa Nigeryjczyka przed czasem. Poddanie nie wchodzi w grę. W stójce na pewno będzie szybszy i będzie trafiał, ale nie wydaje mi się, żeby zawodnik z niższej kategorii wagowej powalił ciosem Janka. Jedyne zagrożenie widzę w metodycznym rozbijaniu Polaka i przerwanie przez sędziego pod koniec walki.

Mam jednak nadzieję, że ten ostatni scenariusz się nie spełni i Polak obroni pas mistrzowski. Oczami wyobraźni widzę jak Jan poddaje lub kończy ciosami w parterze swojego przeciwnika. WAR JANO!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +275
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Sean Brady (13-0) vs. Jake Matthews (17-4)

Przyznam szczerze, że obserwuje Brady’ego od początku jego występów w UFC i dla mnie jest to człowiek, który może sporo namieszać w TOP 15 dywizji półśredniej. 28-latek z Filadelfii wszedł z buta do organizacji wygrywając trzy starcia i dziś w nocy stanie przed największym wyzwaniem w karierze, a będzie nim Jake Matthews. Obaj fighterzy opierają swoją grę na obaleniach i kontroli z góry, więc zapewne silniejszy z nich będzie dyktował warunki w tej przestrzeni walki. Patrząc na statystyki celniejszym i lepszym uderzaczem jest Amerykanin, a dochodzi do tego 100% obrona przed obaleniami. Co prawda Sean nie mierzył się z żadnym wybitnym zapaśnikiem, ale pokazał swoje defensywne zapasy z dobrze usposobionym w tej płaszczyźnie Courtem McGee. Jake Matthews to zawodnik, który miał być jednym z bohaterów gal australijskich, „The Celtic Kid” swego czasu zapowiadał się naprawdę dobrze, ma parę ciekawych wygranych w rekordzie, jednak ostatnie jego walki nie napawają mnie optymizmem przed starciem z Bradym. Australijczyk w kategorii półśredniej wygrał tylko jedną walkę przed czasem (przeciętny Shinsho Anzai), a ja jakoś nie widzę tutaj możliwości kolejnego zwycięstwa na punkty, jeszcze z takim koniem jak Amerykanin. Stawiam tutaj dość zdecydowanie na niepokonanego Brady’ego.

Sean Brady @1.45


Carlos Ulberg (3-0) vs. Kennedy Nzechukwu (7-1)


Kompletnie nie kupuję kursu na Ulberga – zawodnik City Kickboxing Auckland to fighter kompletnie niesprawdzony, w DWCS w starciu z Bruno Oliveirą (notabene gościem z dywizji niżej) spędził w klatce ledwo dwie minuty. Stójkę ma na dość wysokim poziomie, jakby nie patrzeć to kickbokser, jednak zapaśniczo to jedna wielka zagadka i granie na niego po takim kursie to czysta abstrakcja. Nzechukwu co prawda leżał w obu stoczonych w UFC walkach, jednak podejrzewam, że obrona przed potencjalnymi obaleniami zdecydowanie wystarczy na Nowozelandczyka. Ogólnie to zestawienie dość intrygujące i szybkiego nokautu z którejś ze stron nie widzę, raczej punktowanie, sporo klinczu, co powinno wystarczyć na pokrycie podanej poniżej linii.

Powyżej 1.5 rundy @1.61


Thiago Santos (21-8) vs. Aleksandar Rakić (13-2)


Po tym co zobaczyłem w ostatniej walce Santosa z Gloverem Teixeirą, ciężko byłoby mi postawić na niego w starciu z takim dzikiem jak Rakić. Brazylijczyk najlepsze lata ma zdecydowanie za sobą, ponadto ta okropna kontuzja, po której pauzował grubo ponad rok, nie napawa optymizmem. Zawodnik American Top Team oczywiście w stójce na tle wolniejszego rodaka wyglądał mimo wszystko przyzwoicie, jednak zapaśniczo mieliśmy ogromną przepaść na korzyść Teixeiry. Austriak to nie jest zapaśnik, ale widać na przygotowaniach, że tę płaszczyznę śrubował na maksa i w tej płaszczyźnie zapewne będzie szukał swoich szans na zwycięstwo. Do tego dochodzą dużo lepsze warunki fizyczne, jest osiem lat młodszy, nigdy nie był znokautowany i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że tutaj miałby w taki sposób przegrać. Poza tym Rakić również ma czym uderzyć i kopnąć, co pokazywał w starciach z Clarkiem czy Manuwą. Idę w kierunku wygranej zawodnika z Wiednia.

Aleksandar Rakić @1.62


Islam Makhachev (18-1) vs. Drew Dober (23-9)


Dagestańczyk co prawda nie walczył półtora roku, ale jego styl walki to kryptonit na Drew Dobra. Amerykanin przewartościował gwoli prawdy swoją karierę, jednak pewnego pułapu nie przeskoczy i stylistycznie Islam to najgorsze dla niego zestawienie. Poza jakimś lucky punchem Dober nie ma tutaj większych szans, na pewno będzie obalany raz za razem, a na ziemi swoje warunki będzie dyktował Makhachev. Niesamowicie chwalony w American Top Team ze względu na swoje elitarne zapasy, do tego dobra stójka, która z walki na walkę się rozwija. Nie ma co się tutaj rozpisywać, bo scenariusz tej walki jest prosty – dla mnie pewna decyzja na korzyść Makhacheva.

Islam Makhachev @1.23


Jan Błachowicz (27-8) vs. Israel Adesanya (20-0)


Podchodząc już czysto obiektywnie do tego starcia – to nie będzie lekka przeprawa dla Polaka i chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę. Na nogach warunki tego pojedynku będzie dyktował na pewno Nowozelandczyk, Janek będzie tutaj próbował obaleń, w parterze z pewnością będzie miał dużo więcej do powiedzenia. Przeczuwam pierwszą spokojną rundę, możliwy jest tutaj scenariusz, w którym Adesanya będzie uciekał przed Jankiem jak w starciu z Yoelem Romero, bojąc się legendarnej siły rąk i nóg Błachowicza. Israel jest do upolowania, oktagon w Apex jest mniejszy, więc daje to mały handicap na korzyść Polaka. Serce mówi Błachowicz, rozum jednak podpowiada, że to Israel być może nawet po nudnym starciu wygra to na punkty. Oczywiście rzucę parę stówek na Polaka, ale to czysto patriotycznie. Ta walka nie powinna szybko się skończyć.

Powyżej 1.5 rundy @1.39

all bets s on
 
Otrzymane punkty reputacji: +496
Do góry Bottom